Eerste deel concours van P.V.CK geslaagd. Geslaagd nationaal Schaaktournooi in het Oranje Hotel. Prachtig geslaagd lustrum- tournooi van de Soester Volleybal Vereniging. IN DE HOEK. VRIJDAG 8 MEI 1959 37e JAARGANG No. 35. Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2.10 - per post 2.25 UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDAKTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 12615S De Soester Schaakclub en in het bij zonder de 84-jarige heer Schreuder, heb ben gezorgd voor de herleving van een traditie door een nationaal schaaktour nooi op Hemelvaartsdag in het Oranje Hotel te organiseren. Woensdagavond en de gehele donderdag hebben 72 speel sters en spelers 216 partijen gespeeld. Het tournooi werd geopend door de burgemeester, na een welkomstwoord van de heer H. de Graaf, de wedstrijd leider, die in het bijzonder de eerste burger van Soest, de landskampioene, mevr. Heemskerk, de heer De Jong, vice-voorzitter van de Stichts-Gooise schaakbond en de heer Timmer van de oostelijke schaakbond verwelkomde. De herstel van een traditie was met een schuchter pogen begonnen, maar de deelname werd een succes. Er was gerekend op 40 deelnemers en het wer den er 72. Naast de invitatiegroep, met spelers uit de naaste omgeving, een sterke groep hoofdklassers en de vier sterkste dames van ons land. Het is jammer dat er voor het schaken door dames niet zoveel belangstelling is. De heer De Graaf sprak er zijn vreugde over uit, dat vier van de vijf sterkste jeugdspelers aanwezig waren. De lands kampioen was door studie verhinderd. De heer De Jong sprak zijn vreugde uit over het herleven van een traditie door toedoen van de Soester Schaak club, waarin een geest van beschaving en eruditie heerst. De heer De Jong sprak de wens uit, dat het tournooi zou slagen en de start zou betekenen voor een serie tournooien over een reeks van jaren. De burgemeester sprak eveneens zijn vreugde uit over de moed waarmee de Soester Schaakclub het aangedurfd had zoveel werk te verzetten om een tour nooi te organiseren. Het getuigde van een gezonde activiteit en aan vele scha kers uit het land werd hiermee een dienst bewezen. Dat een dergelijk tour nooi in een behoefte voorziet blijkt wel uit het grote aantal inschrijvingen. De burgemeester wenste alle deelnemers 'n prettige dag in Soest met een interes sante wedstrijd. Het schaakspel is al bijzonder oud en de grote invloed blijkt uit het feit dat het spel met de stuk ken vaak in overdrachtelijke zin ge bruikt wordt. De burgemeester sprak de wens uit dat dit tournooi ertoe zou bijdragen het schaakspel op een nog ho ger plan te brengen, waarna hij met de eerste zet voor mevrouw Heemskerk het tournooi opende, nadat de heer De Graaf het gemeentebestuur voor de mo rele en financiële steun gedankt had. Donderdagavond om 6 uur waren alle partijen gespeeld en kort daarop maakte de heer De Graaf de prijswinnaars be kend. De eindstanden waren Invitatie-tournooi1. Mr Aarts, Amers foort, 3 p. 2. Boersma, Amersfoort (lVa). 3. De Groot, Harderwijk (1). 4. Sam- som, Soest C/2). Dames-tournooi 1. Mevr. v. d. Veen 2V2 p. 2. Mevr. Heemskerk, Amers foort (2). 3. Mevr. Timmer, Den Haag (l1/:). 4. Mevr. Beelaerts van Blokland, Den Haag (0). Juniores-tournooi1. Zuidema, Amstel veen,, 2 p. 2. B. Fietje, Den Haag (IV2). 3. v. Oosterom, Hilversum (IV2). 4. Ooi man, Leeuwarden (1). Hoofdklasse A 1. Bouma, Amsterdam, 2 p. 2. Hofsommer, Rotterdam (IV2). Hoofdklasse B 1. Westra, Leiden, 2V2 p. 2. Punt, Diemen (2). Hoofdklasse C 1. Mr Nagtegaal, Voor burg, 2V2 p. 2. Etmans, Leiden, 2 p. Hoofdklasse D 1. Zondervan, Den Haag, 2V2 p. 2. Mix, Amsterdam 2 p. Winnaars Eerste Klasse E. - Huisman, Amersfoort, 2V2 p. G. - A. v. Dijk, Soest, 2 p. I. - J. de Bruin, Baarn, 2 p. F. - Donker, Leiden, 3 p H. - Eppinga, Elsloo, 2 p. Winnaars Tweede Klasse J. - De Raad, Den Dolder, 3 p. L. - Stam, j Molenaarsgraaf, 3 p. (Overgoor, Soest, werd tweede met 2 punten). N. - Vro- mans, Hilversum 2V2 p. K. - S. Tromp, i Den Dolder, 3 p. M. - D. Tromp, Den Dolder, 2V2 p. (J. J. W. Blom, Soest, werd tweede met 2 punten). O. - Strous, Soest, 2V2 p. Na het bekendmaken van de prijswin naars dankte de heer A. Hilhorst de heer Schreuder, voor wie zijn hoge leef tijd geen beletsel geweest is dit tour nooi te organiseren. Begunstigd door stralend weer hebben een 300 volleyballiefhebbers zich uit kunnen leven op het tournooi, dat de Soester Volleybal Vereniging voor de vijfde maal in successie op Hemelvaarts dag organiseerde. Negen verenigingen met in totaal 41 teams namen aan dit sportevenement deel en 82 wedstrijden waren nodig voordat omstreeks 7 uur tot de prijs uitreiking kon worden overgegaan. Precies op tijd opende de voorzitter van S.V.V., de heer Kolthof, het tournooi, waarbij hij speelsters en spelers, begun stigers, genodigden en vele belangstel lenden welkom kon heten. Mocht men uit de grote deelname concluderen, dat men het prettig vindt te gast te zijn in Soest, aan de andere kant achtte de vereniging het zich tot een grote eer als gastvrouw te mogen optreden. Het bestuur meende hieraan uitdrukking te moeten geven door ter gelegenheid van dit lustrumtournooi aan iedere ver eniging een herinneringsvaantje aan te bieden met verzoek dit te willen zien als dank van de vereniging voor de be reidheid om naar Soest te komen en hierdoor bij te dragen tot het welslagen van het tournooi. Dank bracht spreker aan de vele instan ties en particulieren, die het mogelijk maakten deze dag te organiseren en met name aan de heer J. de Bruin, die se dert het eerste tournooi ieder jaar weer een prijs beschikbaar gesteld heeft. De scheidsrechters werden ook niet ver geten en tenslotte sprak hij de hoop uit dat het tournooi in dezelfde sportieve geest zou mogen plaats hebben als in de voorafgaande jaren. Om precies elf uur werd een aanvang gemaakt met de wedstrijden, die de hele dag door op acht velden werden ver speeld. De hele en halve finales, die verspeeld werden hadden over het algemeen een zeer spannend verloop en meerdere ma len moest een derde set over de uitein delijke toewijzing van een prijs beslissen. De eerste prijs bij de dames le klas kwam terecht bij Olympia 1, Soest, die in de finale de dames van Giraffes uit Baarn met 15-9 en 15-13 versloegen, waarmee zij een jaar beslag legden op een mooie verzilverde cup. De derde prijs was voor de dames uit Zwolle, die het damesteam van B.G.&S.V. met 2-1 versloeg. Setstanden 16-14, 13-15 en 15-9. In de tweede klas eindigde het sterk verjongde damesteam van S.V.V. gelijk met W.O.V.O. Een iets beter setgemid delde bracht de dames uit Woudenberg op de le plaats, zodat zij in de finale uit moesten komen tegen de dames van 't Zand, dat in twee sets (15-2 en 15-8) zich de meerdere toonde. De S.V.V.-dames deden het beter in de strijd om de 3e en 4e plaats, want met 2-1 (15-9 14-16 en 15-5) beslisten zij de strijd in hun voordeel, waardoor zij beslag legden op de 3e prijs. De Soester jeugd sloeg wel een uit zonderlijk goed figuur, zowel het a- team van Olympia als het a-team van S.V.V. wisten in hun poule alle wed strijden onbedreigd te winnen. In de finale toonde zich het S.V.V.- team de sterkste door met 2-1 te win nen. Setstanden 15-9, 5-15 en 15-8. De strijd om de derde en vierde plaats werd uitgevochten tussen V.I.O.S. en 't Zand. Eerstgenoemde behaalde de 3e prijs. In de halve finale heren om de 3e en 4e plaats zag het er lange tijd naar uit, dat het herenteam van S.V.V. de over- gangsklasser V.I.O.S. zou doen struike len. Nadat de eerste set door de Soes- tenaren met 15-12 verspeeld was wis ten zij de tweede set met 15-6 te win nen. In de beslissende derde set had S.V.V. lange tijd een grote voorsprong, maar een inzinking tegen het eind werd hun noodlottig, zodat zij met 13-15 aan het kortste eind trokken, waardoor V.I.O.S. beslag legde op de 3e prijs. Prachtige strijd bracht de finale tus sen Tornado en 't Zand. De Zwolle naren wonnen de eerste set met 15-13. De tweede set moesten zij echter met 9-15 aan het Utrechtse team laten, zo dat ook hier een beslissende 3e set no dig was. Beide partijen gingen goed te gen elkaar op. Met het kleinst moge lijke verschil wist Tornado tenslotte de strijd in haar voordeel te beslissen. De tweede klas van de heren bestond maar uit één poule zodat de nummers 1, 2 en 3 respectievelijk beslag legden op de le, 2e en 3e prijs, t.w. B-G.&S.V. 1, W.O.V.O. en Giraffes II. Het tweede herenteam van S.V.V. kon hier voornamelijk om organisatorische redenen geen rol van betekenis spelen. Het was omstreeks 7 uur toen de voorzitter met enkele toepasselijke woorden de prijzen »an de winnende teams uitreikte en het einde kwam aan een prachtige sportdag, waaraan velen met genoegen terug zullen den ken. De wedstrijden mochten zich de gehele dag in een flinke belangstelling ver heugen en ook de burgemeester gaf van zijn belangstelling blijk door een gedeelte van de finalewedstrijden bij te wonen. Het eerste deel van het groot nationaal muziekconcours, dat P.V.O. ter gele genheid van het 60-jarig bestaan orga niseert, is bijzonder goed geslaagd. Niet in het minst door het goede weer, want nu kwamen honderden naar het openluchttheater om naar uitstekende muziek te luisteren. Gistermorgen om elf uur werden jury leden, dirigenten cr voorzitters door het gemeentebestuur ontvangen. De burgemeester sprak er zijn voldoening over uit, dat P.V.O. dit concours ter gelegenheid van het 60-jarig jubileum organiseert en wenste de deelnemers van harte welkom in Soest. Mede dank zij de bereidwilligheid van de jury was het P.V.O. mogelijk geweest de organi satie op zich te nemen en de burge meester dankte hiervoor. In de meeste plaatsen zijn de corpsen op het eigen musiceren aangewezen, zo dat het goed is dat er af en toe een concours gehouden wordt waarbij men eikaars krachten kan meten. P.V.O. heeft daarom met het organise ren van dit concours andere vereni gingen een grote dienst bewezen. De burgemeester sprak de hoop uit, dat het openluchttheater als concours terrein goed zou voldoen en dat de deelnemers dankbaar naar huis terug zouden gaan met een goede herinne ring aan een mooie dag in Soest door gebracht. De voorzitter van P.V.O., de heer J. Paerel, dankte het gemeentebestuur voor de harteliike ontvangst en voor de vriendelijke woorden van de burge meester. Hij hoopte dat dit concours een stimulans zou zijn voor de jeugd om wat meer belangstelling voor de muziek te tonen. De heer Paerel dank te de deelnemers voor hun komst en wenste allen een succesvolle dag toe. De heer J. Mulder van de priizencom- missie deelde mee, dat het bestuur van de Unie van Muziekverenigingen niet lang geaarzeld heeft om P.V.O. toe stemming te geven voor het houden van een concours, ondanks aanvragen van andere verenigingen, want een 60-ja- rig bestaan dient op waardige wijze gevierd te worden. Spijt hoefde men hiervan niet te heb ben, want P.V.O. had bewezen te weten wat organiseren is en de deelname was overweldigend. De heer Mulder feliciteerde de burge meester met het feit dat Soest zo'n pri ma corps heeft en hij dankte voor de hartelijke ontvangst. Tot de deelne mende verenigingen zei hij dat niet iedereen met een eerste prijs naar huis zou kunnen gaan, maar bij voorbaat kon hij de verzekering geven, dat de jury strikt rechtvaardig zou oordelen. De heer Mulder wenste alle verenigingen succes toe en sprak de hoop uit dat het concours even mooi zou zijn als het weer. Om 12 uur begon in het openluchttheater de concertwedstrijd, omstreeks 5 uur had de mars- en tambourwedstrijd plaats en om 8 uur werd de concertwedstrijd ver volgd. Al is het dan misschien waar, dat een der erven Spijker tot nu toe niet be reid is om te „tekenen", in ieder ge val is met de afbraak van het huis aan de Van Weedestraat een begin ge maakt. Dat is wel een beetje vreemd, maar daar peinzen we maar niet over. Belangrijker is, dat er nu een kans is, dat, wanneer aanstonds de drukte langs onze hoofdweg weer begint, het ge vaarlijke hek en afritje van het fiets pad verdwenen zijn. Daar het andere obstakel, het huis van kleermaker Buurman, ook gaat ver dwijnen, zou er alle reden tot juichen zijn, wanneer er niet sedert enige tijd een nieuwe gevaarlijke situatie was ontstaan. Geen permanente weliswaar, maar op bepaalde uren en bepaalde dagen wel zo ernstig, dat het de aan dacht van onze politie ten volle waard is. Ik heb er een hekel aan om iemand iets aan te doen dat op schade lijkt, maar toch moet gezegd worden, dat de situatie bij de snackbar in de Van Weedestraat, vooral op zaterdagavond en zondagmiddag, niet te tolereren is. Afgezien van de gevaarlijke samen scholing op het fietspad door de jeugd, waardoor niemand kan passeren, zijn er vaak nozempjes wier gedrag zo schunnig is, dat ingrijpen, alleen daar om reeds gerechtvaardigd zou zijn. Nu kunnen we wel zeggen (en dit wordt gezegd) waar is onze politie, maar dat is niet redelijk. Bij een uitgebreide gemeente als de onze en de bekende onderbezetting van het corps, kunnen we geen perma nente post bij een snackbar verlan gen. Hier moet de ordelijkheid in en buiten de zaak in de eerste plaats van de eigenaar zelf komen. Nozems die zich niet fatsoenlijk weten te gedragen en niet de flauwste notie blijken te hebben hoe het in een orden telijke maatschappij hoort, moet hij weren uit zijn zaak en wanneer het te erg wordt de politie waarschuwen. H. OEKMAN. Er werd uitstekend gemusiceerd, zodat de heren S. J. Botter, Th. Jansen en H. Verhaar als juryleden wel een zware, maar ook een dankbare taak hadden. Het mooie weer en het veie publiek ver hoogden de waarde van het concours, dat een evenement voor Soest was en op tweede pinksterdag opnieuw zal zijn. De vereniging Eensgezindheid uit Wor- mer behaalde het hoogste aantal punten (339) en kreeg daarmee een eerste prijs met lof van de jury. Eerste prijzen in de concertwedstrijd werden eveneens behaald door Concor- dia, Vinkeveen (291), Harmonie Abcoude (294), De Harpe Davids, Noordwijker- hout (297), De Harmonie Breukelen (321), Concordia, Waddinxveen (290), Gusto's Muziekvereniging Schiedam (296), Ons Genoegen, Schellingwoude (299) en Crescendo, Ouderkerk aan de Amstel (292). Een tweede prijs in de concertwedstrijd werd behaald door het jeugdcorpt Pie- ter Aafjes uit Culemborg (264) en door Crescendo uit Spaarndam (274). Een derde prijs was voor het Jeugdcorps Wilhelmina uit IJmuiden (137) en N.A.S.M, uit Rotterdam (231). In de marswedstrijd behaalde Concor dia uit Vinkeveen (102), Crescendo uit Spaarndam (95), De Harpe Davids uit Noordwijkerhout (97), de Harmonie Breu kelen (96), Concordia uit Waddinxveen (102), Gusto's Muziekvereniging, Schie dam (95) en Crescendo, Ouderkerk aan de Amstel (95) een eerste prijs en N.A.S-M. Rotterdam (87) een tweede prijs. In de tambourwedstrijd behaalden Concordia, Vinkeveen (201), N.A.S.M., Rotterdam (207), De Harpe Davids, Noordwijkerhout (216) en Crescendo, Ouderkerk aan de Amstel (198) een eerste prijs. Een tweede prijs werd gewonnen door Crescendo, Spaarndam (180) en Con cordia, Waddinxveen (175). De eerste prijs bij de drumbands werd gewonnen door de band uit Noordwijk (195) en de tweede prijs was voor Irene uit Grootebroek (188). De wedstrijden worden op tweede Pink sterdag te 12 uur voorgezet, nadat juryleden, dirigenten en voorzitters van de deelnemende verenigingen om 11 uur in hotel Van de Brink ontvan gen zijn. ONGENOEGEN. De heer B. van de Beetzlaan kwam met zijn vrachtauto van een zandgat ach ter de Beukenlaan. Het was niet koud, dus het raampje van de cabine stond open. Mevr. De L. schijnt iets tegen deze meneer te hebben, want met vas te hanct en veel kracht gooide zij de vochtige inhoud van een emmer wa ter door het raampje, zodat B. dreef. Hij stopte om te gaan informeren wat dit bad te betekenen had, maar de da me had zich in haar huis verschanst. De heer B. klopte zo krachtdadig op een kleine keukenruit, dat hij er door sloeg en zijn hand verwondde. Mevr. De L. belde nu de politie, die een woedende vrouw aantrof. Er werd echter geen procesverbaal opgemaakt van het sneuvelen van de ruit omdat B. afzag van een procesverbaal voor het stortbad. S.E.C. VERLIEST VAN D.WS.V. S.E.C. ging zonder linksback Ten Hove en middenvoor Maassen naar Utrecht om 't op te nemen tegen de kampioens- ploeg van D.W.S.V. en het is een ver diende nederlaag geworden. Op de linksbackplaats stond De Rooy, die daar goed voldeed, rechtshalf stond Strumpel, die zich behoorlijk aanpaste, op de rechtsbuitenplaats speelde M. Brouwer inplaats van De Bruin, die middenvoor stond en ook hij kon be hoorlijk meekomen. D.W.S.V. was echter sterker, combi neerde beter en bij iedere ren om een bal had een D.W.S.V.-er meer kans dan een S.E.C.-speler. Gelukkig voor S.E.C. ging het combineren zo goed dat het meestal veel te lang doorge voerd werd en dan wisten Ruttenberg en de twee backs er wel raad mee. Ook Adams was goed op dreef. Het was eigenlijk te warm om te voet ballen, maar S.E.C. ging stevig ten aanval. De achterhoede van D.W.S.V. was echter zo bijzonder hecht en voor al spil M. de Leeuw was buitengewoon goed op dreef. In de voorhoede van de Utrechtse kampioenen schitterde Wever, I tenhouders en vierhonderd die de motor van de aanval was. bezoekers Al combinerend bracht D.W.S.V. zon der succes de eerste 20 minuten op het veld door, maar toen kwam midden voor Agema alleen voor Adams en hij scoorde onhoudbaar. In de tweede helft was S.E.C. al aar dig gewend aan het eindeloze combi neren van D.W.S.V. en vooral Rutten berg kreeg er goed kijk op. Even was er een kans op de gelijkmaker toen De Bruin alleen voor het doel kwam, maar hij schoot tegen de keeper op. Meer succes had Wever aan de andere kant en hij maakte het tweede doel punt. Opnieuw ging S.E.C. in de aanval en er werden verschillende schoten gelost. Een daarvan door De Bruin uit een pass van Veldhuizen. De bal kwam keihard tegen de lat en werd wegge werkt. Het bleef 2-0 voor D.W.S.V. en de Utrechtse kampioenen wonnen ver diend. SCHOOLVOETBALTOURNOOI. S-P.S.V. organiseert het school voetbal- tournooi, dat op dinsdag 19 mei aan de Bosstraat op de terreinen van S.E.C. gehouden wordt. Bij de lagere scho len zijn drie poules, waarin door de Groen van Prinstererschool, v. d. Hucht- school, o.l. school Kerkebuurt, r.k. school Soesterberg, r.k. Jongensschool, chr. school Soesterberg, Savornin Loh- mannschool, Beetzlaansehool, Da Cos- taschool, Insingerschool, o.l. school Soest-Zuid en St. Willibrordusschool deelgenomen wordt. Bij de ulo- en v.g.l.o. scholen zijn 2 poules voor de ulo Kerkebuurt, chr. ulo, r.k. ulo, v.g.l.o. 1, r.k. ulo 2, r.k. ulo 3, chr. ulo 2 en v.g.l.o. 2. SUCCES VOOR APOLLO. Het mannenzangkoor „Apollo" heeft, onder leiding van de heer G. v. d. Schepop, deelenomen aan een zangeon- cours in Maarssen. Met 317 punten werd een eerste prijs behaald. NATUURBAD. Gisteren ging het Natuurbad open en op de eerste dag zijn er 1000 bezoe kers geweest. Zeshonderd abonnemen- betalende

Soester Courant | 1959 | | pagina 1