GENÈVE A.N.W.B.«4H* RIJSCHOOL VAN D00REN TREFPUNT DER NATIES. Wie 'I- GALLENKAMPPELSWEG 14 SOEST-ZUID - TEL.3823 BAARJN', TEL. 2783 ROUW- en TRQUWkleding TWEEDE BLAD SOEST. FALCON voor Dames- en Heren- regenkleding. VENEMA Wordt weer fit van lijf en leden, bevrijd van Uw rheumatiek. met Eruschen Salts. GARAGE STAM Opnieuw is de blik van de wereld op Genève gericht. Na de gedenkwaar dige Azië-conferentie van 't jaar 1956, waarbij het om het lot van Korea en Indo-China ging, ontmoeten de minis ters van Buitenlandse Zaken van de „Grote Vier" elkaar nu in Genève om de conferentie van hun regeringschefs voor te bereiden. Deze keer gaat het om Duitsland. Genève ontwikkelt zich steeds meer tot een internationaal centrum. Honderddertig supra-nationale organi saties hebben zich al in de stad ge vestigd. Alleen al de laatste twaalf maanden hebben bijna 80 grote Ame rikaanse industriemaatschappijen hier kantoren geopend. „Als dat zo door gaat," zeggen enkele Geneefse patri otten, „dan wordt onze stad spoedig meer Amerikaans dan Amerika zelf." Nu - daarop behoeft men niet te reke nen, maar de jongste ontwikkeling bewijst genoeg, dat niet alleen de Zwitsers de mooie stad aan het meer weten te waarderen. Genève geldt tegenwoordig als een neutrale bodem voor internationale conferenties, maar dat is niet altijd zo geweest. Heeft reeds zijn eerste vermel ding in de geschiedenis een achter grond van oorlog, na de ineenstorting van het Romeinse rijk werd het meer malen fel bevochten. De strijd om de macht in Genève duurde tot 1535. Tegen het einde van de 18e eeuw werd Genève Frans. Eerst 15 jaar later kon het weer de status van een vrije republiek verwerven. Twee jaren daar na sloot het zich als 22e en laatste maar in 't geheel niet onbelangrijke kanton bij het eedgenootschap aan. Voor ruim een eeuw publiceerde de Geneefse burger Henri Dunant zijn „Herinneringen aan Solferino" en wek te op tot de oprichting van hulpdien sten. Al een jaar later werd op zijn voorstel het eerste Internationale Co mité van het Rode Kruis gesticht. Het idee van de Zwitserse zakenman, die tegen zijn wil getuige was van een veldslag en zo de schrik van de oor log leerde kennen, is intussen één van de grootste internationale organisaties geworden. Toen de Volkenbond gesticht werd en de deelnemende staten over de zetel _van de organisatie moesten be slissen, viel de keuze op Genève. In de Tweede wereldoorlog nam in de stad de Internationale Conventie voor Krijgsgevangenen haar taak op. Ze zorgde er voor, dat ook in de „totale" oorlog nog een rustige plaats te vin den is. Als zetel van het Europese Centrum voor Kernonderzoek won Genève nog meer aan betekenis. Als de stad niet in het neutrale Zwitserland zou lig gen, dan had ze alle kans eens de hoofdstad van Europa te worden. Waar brengt de bewoner van Genève zijn weekeinde door Hij gaat naar de Zwitserse Rivièra, waarvan de mees- De bronzen globe in de tuin van het voormalig Volkenbondpaleis. te buitenlanders nooit gehoord hebben, die evenwel voor de poorten van Ge nève ligt en haar naam beslist verdient. Ze bestaat eigenlijk uit vier verschil lende landstreken, die allen aan het Meer van Genève liggen en niettegen staande hun tegenstellingen harmonisch in elkaar overgaan. Een van de voornaamste aantrekkings- punten is Montreux. De stad ligt tegen het machtige Alpenmasief aan, halver wege tussen Parijs en Rome aan het men na middernacht zelfs geen biertje f ir adres voor het huren van K CRIJZE HOEDEN EN VESTEN De Gotische kerk van de stad geldt algemeen als de mooiste van deze stijl periode in Zwitserland. De stad, die zich over drie bergen heenstrekt, herbergt sinds 1927 het Zwitserse Bondsgerecht. Ze is boven dien de zetel van het Internationale Olympische Comité, dat tegenwoordig onder hoogspanning de Olympiade van het volgend jaar voorbereidt. Een villa aan het meer van Genève dat is de droom van velen. Werkelijk heid wordt dat slechts voor weinigen grootindustriëlen, beroemde toneelspe lers en ex-koningen, die hun vermo gen konden redden. Een van de mooi ste villa's aan het Lac Leman is de „Villa Batakat". Deze behoorde aan de in 1957 gestorven Aga Khan. Een paar maanden geleden werd be kend, dat de baron Edmond de Roth- schild, het rijkste lid van de beroemde bankiersfamilie, haar hebben wil. De koopprijs, die genoemd werd bedroeg ruim 800.000 gulden. Terwijl de Zürichers de laatste resten van het bescheiden nachtleven van hun stad ten grave hebben gedragen, zodat Europese vertegenwoordiging in deze stad. Daarvoor zijn vele redenen te vinden, maar de voornaamste is wel, dat Genève deze firma's wat de be lasting betreft, erg goed gezind is. Welke betekenis de banken van Genè ve in het verkeer van het buitenlands vermogen hebben, toonde onlangs het Spaanse deviezenschandaal. Het bewees dat prominente Spanjaar den een groot deel van hun reusach tig vermogen op geheime rekeningen bij Geneefse banken hebben belegd, wat in Zwitserland volkomen legaal is. Alleen al 70 buitenlandse kranten on derhouden in Genève bureaus. De Engelse en nu ook Amerikaanse clubs spelen een belangrijke rol in het ge zelschapsleven van de stad, die door de nieuwe ontwikkeling steeds meer internationale allures krijgt. VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 29 MEI 1959. zijn haar met Vi-Shine wast heeft beslist van roos geen last. Vl-Shlne is een geheel nieuwe shampoo, die méér, veel meer doet dan U eigenlijk van een haarwasmiddel zou verwachten. Prijs per tube voor vele wassingen f 1.50. CRYSTAL-JELIY SHAMPOO Bovmtree N.V. Amsterdam aanstaande bruidjes waren er echter geen aanstaande bruidegoms aanwe zig. Dat konden zij niet helpen, want het vliegtuig was bijna een dag te vroeg RIT M.C.A.S. De Motor- en Autoclub Soest houdt zondagmiddag 31 mei een rit van cir ca 70 km. Het parcours voert over goede wegen, terwijl er met de uitzetting rekening mee gehouden is, dat iedere deelnemer het punt van uitgang moet kunnen vinden. De start vindt vanaf half drie bij restaurant Zonneheuvel plaats. Er zijn prachtige prijzen en voor de beste kaartlezer bij auto's en motoren staat de Coupe de Zonneheuvel klaar. Deze wisselprijs moet driemaal achter een of vijfmaal in totaal gewonnen worden voordat men er zich de eige naar of eigenares van kan noemen. Er kan deelgenomen worden door au to's, motoren en scooters. Wie geen kaartlezer heeft behoeft niet thuis te blijven, want de M.A.C.S. levert die, wanneer het tijdig opgegeven wordt. aangekomen. Gelukkig was het leed gauw geleden en de drie broers kwamen zo gauw mo gelijk van Melbourne naar Sidney om de meisjes op te halen. Genève, zoals het iedereen, die het gezien heeft, in herinnering blijftde Mont-Blanc-brug met de kathedraal op de achtergrond. Tot de meest geliefde bezienswaar digheden in de omgeving van Genève behoort het slot van Chillon uit de 13e eeuw, waar volgens de kronieken beroemde gevangenen opgesloten zijn geweest. Meer van Genève. Montreux was lan ge tijd een der culturele middelpunten van het Avondland. Zijn gastenboek bevat talloze namen die uit het Europese kunst- en geeste lijke leven niet zijn weg te denken Bryon, Chateaubriand, Victor Hugo, Lamartine, Tolstoi, Stendhal, Daudet, Raïner Maria Rilke, Tschaikowski, Men- delssohn, Wagner en Richard Strauss, om maar enkele te noemen. Zwitserland is er terecht trots op een van de oudste democratieën te zijn, maar daarom moeten de Zwitsers het zich ook laten welgevallen als de ove rige wereld nu niet bepaald veel be grip opbrengt voor het feit, dat de vrouwen in het land der eedgenoten geen kiesrecht hebben. Zelfs de Zwit serse kranten toonden zich over de afwijzing van het vrouwenkiesrecht kort geleden helemaal niet enthousiast over de overwinning van de mannen. Bij de kommentaren over de neder laag der Zwitsersen werd evenwel al gemeen over het hoofd gezien, dat deze nederlaag niet volledig was. In het kanton Waadt, dat aan de noordelijke oever van het Meer van Genève ligt, kregen de kiezers, die voor het vrou wenkiesrecht opkwamen, een, zij het ook geen grote, meerderheid. Ze kon echter het totaalresultaat niet beïnvloeden, maar ze leidde er toch toe, dat in het vervolg de vrouwen van het kanton Waadt eveneens naar de stembus gaan en over de politiek zullen meebeslissen. Lausanne is de hoofdstad van het kan ton Waadt. In de 18e eeuw was het 't trefpunt van de upper ten van Europa. Ontvangen de nieuwste modellen in katoen en tweed. F. C. Kuyperstraat 10 Tel. 2803 Door een bloedzuiverende kuur Kruschen's aansporende werking op uw bloedzuiverende organen geeft deze weer jeugdige kracht. Uw bloed gaat weer sneller stromen; pijnverwekkende onzuiverheden kunnen zich niet meer vastzetten en zo verdwijnt de oorzaak van die slopende pijn. U moet niet wachten - U moet vandaag met Kru- schen beginnen en zo uw rheumatische pijnen uitbannen - radicaal Vanuit de verte lijken de narcissenvelden tegen de berghellingen nabij Mon treux m het late voorjaar witte sneeuwvlekken. Meisjes in hun kleurige kle- derdracht tijdens het plukken der bedwelmend geurende bloemen. Montreux behoort tot de paarlen aan het Lac Leman, zoals de Franse naam Voor het Meer van Genève luidt. meer krijgen kan, beroemt Genève er zich op het „Parijs" van Zwitserland te zijn en de nachtgelegenheden in deze 2000 jaar oude stad kunnen zich waar lijk met die van het Franse voorbeeld meten. De politie in Genève heeft het niet gemakkelijk. Voor en tijdens elke internationale conferentie moet ze om vangrijke veiligheidsvoorzieningen tref fen, want de roep van de stad als on derhandelingsplaats zou het moeilijk kunnen behouden, als een minister het slachtoffer van een aanslag zou worden. Maar ook zonder internationale con ferenties heeft de politie de handen vol, want Genève is een geliefd toe vluchtsoord voor rebellen uit de hele wereld, voor koningen die asyl zoeken en afgezette dictators. Toen onlangs de Cubaanse ex-dicta tor Batista bij de Zwitserse regering om een inreisvisum verzocht, omdat ook hij zich aan het Meer van Genève wilde vestigen, kreeg hij van de hele maal niet kinderachtige Zwitsers nul op request. In Genève heerst tegenwoordig een bouwkoorst als nooit tevoren. De prij zen voor representatieve gebouwen zijn met sprongen omhoog gegaan. Aanleiding daartoe is ,de invasie van Amerikaanse concerns. Alle firma's die in de V.S.-industrie een naam heb ben op te houden, concentreren hun DE GOEDE ZEDEN. I De politie is zeer actief in de strijd om het handhaven van de goede zeden, na de aanranding van het meisje in Soest-Zuid. Er werd een zestigjarige man gearre steerd, die zich aan openbare schennis der eerbaarheid schuldig maakte en op aanwijzingen van een meisje werd ge arresteerd. Hij weigerde echter een bekentenis af te leggen en verklaarde nadrukkelijk dat hij slechts iets heel noodzakelijks wilde doen en dit in de buitenlucht moest doen omdat hij geen andere mogelijkheid zag. Het gebeurde op de hei bij de Bosstraat. Een Baarnse jongeling kwam naar Soest en sloeg op de P- v. d. Breemer- weg dermate ongepaste taal uit tegen een juffrouw, dat zij de politie waar schuwde. De jongeman is ernstig on derhouden en naar Baarn terugge stuurd. MEDISCHE DIENST. In het komende weekeinde wordt de dienst waargenomen door dokter J. Kuipers, Middelwijkstraat 34, telefoon 2815 en dokter G. van Beurden, Steen- hoffstraat 12, telefoon 2667. Geopend is apotheek „Soestdijk", Van Weedestraat. AVONTUUR IN AUSTRALIË. Piet Brouwer, Jaap Brouwer en Ton Brouwer gingen het vorig jaar naar Australië en zij moesten hun meisjes Tinny Lammerse uit Soest, Dini Beijer uit Soestdijk en Greetje Traa uit Stou- tenburg achterlaten om eerst eens vas te voet te krijgen in het vreemde werelddeel. Gelukkig duurde dat niet zo lang en drie Soester jongemannen, die 27, 23 en 26 jaar zijn, schreven hun meisjes van 24, 20 en 20, dat ze komen konden. Dat gaf heel wat werk in de wonin gen van de drie meisjes en er werden nog gauw wat Engelse woorden ge leerd om tenminste niet helemaal met een mond vol tanden op reis te gaan. Vorige week donderdag vertrokken ze van Schiphol, uitgeleide gedaan door de ouders en de drie jongens zouden in Sydney de komst van het vliegtuig afwachten. Bij aankomst van de drie KERKCONCERT. Het vijfde kerkconcert in de Oude Kerk zal worden verzorgd door het Hilver- sums Kamerkoor o.l.v. Meti Smit Duy- zentkunst. Het zal hedenavond plaats vinden. Solisten zijn Rini Teerink, sopraan Jan Steenhuizen, basWim v. d. Lek, fluitHenk Brouwer, viool Jaap de Drift, gamba. Maarten Kooy be speelt het kabinetorgel. Het programma vermeldt werken van Buxtehude, Bach, Reda, Pepping en Distier. en Uw auto wordt tot in de (smeer) puntjes verzorgd Ceef hem een doorsmeerbeurt bij Nieuwerhoekplein 1 Soestdijk - Telefoon 2850 HET RODE KRUIS. Maandag is de huis-aan-huis collecte van het Rode Kruis in onze gemeente begonnen en die gaat door tot en met zaterdag 6 juni onder het motto „Helpt U"w Rode Kruis helpen". Op zaterdag 6 juni is de jaarlijkse straatcollecte. Het Rode Kruis helpt op meer dan 60 verschillende manieren. Bloedtransfu siedienst. hoornvliesoverbrenging, wel- farewerk, hulp bij rampen, strandpos- ten langs de gehele kust, lectuurvoor ziening, moedermelkvoorziening, ambu lance-vervoer, hulp bij sportevenemen ten, boottochten voor chronische inva liden, hulpposten langs de wegen, zorg voor jeugdige invaliden, radio-medische dienst voor schepen en verzorging van gewonden vormen nog slechts een deel van de taak die het Rode Kruis zich gesteld heeft. Deze taak kan slechts volledig uitgevoerd worden als ieder een meehelpt het Rode Kruis te laten helpen.

Soester Courant | 1959 | | pagina 5