METS. Van Essen voor Brillen en Foto. 2 Gaat II op vakantie? Receptie, bruiloft of diner A. B. KOPPEN BURGERLIJKE STAND KWALITEITSWIJNEN JOH. METS BATENBURG'S Erkende Auto- en Scooterrijschool SOEST. Bsgihtbvv w kapsel".. T* Vfpsaim DE AVONTUREN VAN DAVID COPPERFIELD biljaktprijzen. verband- en toiletdoelein ook moed, die het midden houdt tussen overmoed en vreesachtigheid. In de oorlog vooral is gebleken dat er onder de burgemeesters prima vaderlanders waren, die echter in gevaarlijke ogen blikken gebrek aan moed toonden. De rechtvaardigheid van een burgemeester moet voortspruiten uit zelfkennis en zelfkritiek. Het is uitgesloten dat ie mand alle eigenschappen bezit die een ideaal burgemeester moet hebben, maar Soest kan er trots op zijn een burge meester getroffen te hebben, die zeer veel van deze eigenschappen bezit. Het kan respect hebben voor het rechtvaar dig, weldoordacht en zelfverzekerd op treden waarmee de burgemeester onze gemeente leidt. De heer Festen dankte ook mevr. Ben- tinck, daarbij citerend dat een gemeen te, die een vrouw als burgemeester heeft een burgemeestersvrouw moet missen. Namens het voltallige perso neel van het gemeentehuis, openbare werken, politiebureau, gasfabriek, ge meentescholen en de beide gemeente- VERHUURINRICHTING STAAT VOOR U KLAAR met tafelzilver, tafellinnen, stoelen, tafels, serviezen, glaswerk, bars enz. Gratis thuisbezorgen. Baarn - Dalweg 18 - Telef. K 2954-3567 DepotA. VRAKKING, Beetzlaan 4, Telefoon 2223. GEBOREN Roelof, zoon van F. J. van Beek, galvaniseur en E. E. Tim merman, Krommeweg 25. Tonia Eli- sabeth, dochter van J. Eekhof, mon teur en D. P. Schaap, Kluutstraat 25, Baarn. Cornelia Aleijda Maria, doch ter van W. Uijland, aannemer en B. A. Kok, Schoutenkampweg 35. Pe- tronella Laurina Lambertje, dochter van B. A. Meiring, militair en E. R. Seldenthuis, Andriessestraat 2. Fran- ciscus Wilhelmus Gerardus, zoon van W. Spijker, pluimveehouder en M. J. Warmerdam, Birkstraat 142. Wil- ma José, dochter van L. B. van Nor den, militair en H. F. Wartena, Ant. van Leeuwenhoeklaan 71. Hendrika Elberdina, dochter van B. A. B. van der Pol, rietdekker en G- van de Riet, Kerkpad N.Z. 41. Marianne, dochter van J. J. Molenaar, kantoorbediende en W. Bakker, Bosstraat 61. Alida Cornelia Anne, dochter van A. P. van Breukelen, vertegenwoordiger en W. M. van Leeuwen, Gen. Winkelman straat 143. Hendricus, zoon van T. L. Schroote, rijksambtenaar en G. M. T. Moget, Gen. Winkelmanstraat 6. Gerardo Maria, dochter van A. G. van Doorn, melkrijder en G. Kaats, le We teringpad 8. Suzanne Marianne, dochter van Z. Nederlof, administrateur en J. C. Feij, Nachtegaalweg 15. Reitze, zoon van T. Terpstra, slager en L. W. Hartog, Oosterstraat 149, Baarn ONDERTROUWD Hendricus Lam- bertus Ruijer, machinebankwerker, Molenstraat 82 en Maria Antonia van den Berg, zonder beroep, 2e Wetering pad 5. Wouter Jacobus de Vlaming, chauffeur. Van Weedestraat 43 en Fen- na Visscher, winkeljuffrouw, Molen straat 99. Victor Nicolaas Semeleer, plaatwerker, Kerklaan 29, Doorn en Pleuntje Johanna Dina de Smidt, ana- lyste, Schaepmanstraat 44. Kees Her man Rozendaal, militair, Amersfoort- sestraat 69 en Metje Egbertha Maria van der Veen, verpleegster, Laan van Eik en Duinen 142, 's Gravenhage. Jan de Bode, rijwielhersteller, le Hee serlaantje 3 en Aaltje de Vries, zon der beroep, Schoutenkampweg 1. GEHUWD Jean Frangois Clair, tech nicus, Rue Müller 36, Parijs (18) en Wijnanda Hermina van der Schoot, se cretaresse, Braamweg 25. Gijsbertus Arnoldus de Ridder, chauffeur, Poth- sestr. 20, Amersfoort en Christina Bar- bara van der Lugt, dienstbode, Kerk straat 32. Henricus Johannes Kna- ven, bakker, Noordstraat 7, Baarn en Anna Theodora Theresia Bosboom, kan toorbediende, Steenhoffstraat 16. Cornelis van Hinte, zonder beroep, Beetzlaan 38 en Dietje Damminga, zon der beroep, Beetzlaan 38. Jan Dijk stra, bankwerker, van Houtenlaan 5, Amersfoort en Gozina van Dalen, kraamverzorgster, Vosseveldlaan 35. Johannes Jacobus Spijkers, tailleur, Korte Bergstraat 2 en Helena Mathilda van Wijk, winkeljuffrouw, Molenstraat 114. Jan Marten Spit, arts, Koppel- sedijk 5, Geldermalsen en Cornelia Hen drika van Lokhorst, zonder beroep. Sparrenlaan 5. OVERLEDENWillem Jan van der Craats, 63 jaar, zonder beroep, ge huwd met A. van der Willik, Ir. Men- kolaan 61. Arie Johannes Schol, 64 jaar, zonder beroep, gehuwd met T. Hopman, Edisonstraat 22, IJmuiden. Bartus den Boesterd, 84 jaar, zonder beroep, gehuwd met D. Duitman, Bos straat 17. Gijsje van Garderen, 87 jaar, zonder beroep, weduwe van J. W. van Hardeveld, Nieuweweg 69. KEMPINSKI IMPORTWIJNEN In onze speciaalzaak kunt ,U een keuze doen üi't ruim 100 soorten. Van Weedestraat 54 - Telèf. 2404 METS, alles vóór uw avondjes artsen werd een broodschaal aangebo den. De burgemeester wees in zijn dank woord op de steun, die het gemeente bestuur van de ambtenaren nodig heeft. Bij het niet goed functioneren van het ambtelijk apparaat ondervindt het ge meentebestuur hiervan de terugslag en generaliserend weegt men vaak de kwaliteit van het gemeentebestuur af naar de kwaliteit van een ambtenaar. Soest heeft het grote voordeel ambte naren te bezitten, die met toewijding en liefde hun taak verrichten, hoewel die zwaar is en de ambtenaar altijd het nadeel heeft te werken aan een taak die nooit afkomt. Zij moeten ech ter de wijsheid hebben waardoor zij kunnen berusten in het onvoltooide. De burgemeester dankte voor de grote medewerking die hij steeds heeft on dervonden van het gemeentepersoneel en voor het geschenk, dat hem dage lijks zal herinneren aan deze prettige dag. Nadat wethouder Van Zadelhoff de sprekers, mevr. Polet en de heer Van Andel en de organisatoren van de bij eenkomst bedankt had, wensten alle aanwezigen de heer en mevr. Bentinck geluk. VELE GELUKWENSEN VOOR JUBILERENDE BURGEMEESTER. Gistermiddag zijn vanaf half vijf hon derden naar ons gemeentehuis geko men om de jubilerende burgemeester, mevr. Bentinck en de beide dochters geluk te wensen. Een der eersten was mr v. d. Hoeven deling Soest van de Koninklijke Ne derlandse Maatschappij voor Tuinbouw- en Plantkunde, de Soester Volleybal- Vereniging, de P.U.E.M., de Rotary- vrienden, de Burgemeesterskring Utrecht-Oost, de Soester Horeca-bedrij- ven, Paleis Soestdijk, de Dalco-Ned. Fotografische Industrie, het College van B. en W., de R.K. Middenstands vereniging en vele particulieren. Onder de velen die hun gelukwensen kwamen aanbieden merkten wij vele gemeenteambtenaren en onderwijzers op. Van het sanatorium Zonnegloren Üj OQ Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht. waren de geneesheer directeur dr Berg- hauser Pont, ds Jalink en de admini strateur, de heer Fritsche aanwezig. De heer W. Groart vertegenwoordigde de Soester vrijwillige brandweer en de heer Luyff de brandweer van Soester- berg. De heer W. F. Küpers bood de geluk wensen namens de provinciale griffie aan. Wij zagen mevr. Batenburg, de weduwe van de gewezen gemeentese cretaris de heer v. Dijk van het Ge westelijke arbeidsbureau, pastoor mgr A. G. Smit, de heer P. A. v. d. Werff, kringhoofd van de B.B., Kolonel De Wolff, commandant van de vliegbasis de heer C. J. Vermeulen, oud-comman dant van de vliegbasis overste Foquin de Graves en majoor van Norden. Ook de adjudant van H.M. de Koningin, Kapitein-Luitenant ter Zee N. J. Gre- gory, was aanwezig op deze receptie. De heer J. van Leeuwen wenste geluk namens de Soester B.B. Schoonheid van alle tijden Voor schoonheid, die blijft... voor Interieur - verzorging van goede smaak... daar voor Is er Greeve Select. Greeve's exclusieve afde ling, die ook uw aandacht verdient! HILVERSUM, KERKSTRAAT 28 TEL. secretaris van H. M. de Koningin. Mr Engelberts, chef van het kabinet van de commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht bood eveneens zijn gelukwensen aan. Steeds voller werd de raadszaal, waar in tientallen bloemstukken stonden. Onder meer van de gymnastiekvereni ging A.G.A.V.S. uit Soesterberg, de to neelvereniging Ons Genoegen, de po- litiesportvereniging S.P.S.V., de Soes ter banken, het Kompostbedrijf, de Soester Waterleiding, het Gemeenteper soneel, De Waterschappen, het Sanato rium Zonnegloren, de Kleuterschool Marijke, de Buurtvereniging Oranje uit Soesterberg, de Kamer van Koophan del Amersfoort, de Zwemvereniging De Duinkikkers, het R.K. school- en kerk bestuur van Soesterberg, het Soester Gemengd Koor, de U.V.V. Soest, de af- De heer Verdouw vertegenwoordigde de V.V.V. Amersfoort en Overste van Huizen de Genieschool te Soesterberg. Uit Baarn waren aanwezig de burge meester, jhr Van Beeck Calkoen, wet houder mevr. Wafelbakker, wethouder P. Mourer en de gemeentesecretaris, de heer G. van de Beek. De heer J. K. de Bruin, gemeenteraads lid, die 's morgens verhinderd was aan wezig te zijn, bood nu zijn gelukwen sen aan. Na hem kwam Ir S. van Emb- den, de ontwerper van het Soester uit breidingsplan, waarbij rekening gehou den wordt met een bevolking van 80.000 zielen. Burgemeester H. Molen dijk van Amersfoort, die enkele we ken geleden zijn 12'/2-jarig ambtsju bileum vierde, was eveneens aanwezig. De heer N. Rijk, directeur van de Wa terleiding de heren J. A. Kok namens de Coöp. Landbouw- vereniging en het Waterschap Middel- wijk, Ds J. G. Beerthuis, ds H. H. Lam- bers Heerspink, de heer C. van Es, korpschef van de Soester politie en echtgenote, de waarnemend directeur van het Staatsbosbeheer, de heer M Schenkenberg van Mieropde heer P. Mollema, directeur van het technisch adviesbureau van de Vereniging voor Nederlandse Gemeenten de heer M. v Raalte van de Ned, Isr. Gemeente Amersfoort, ds B. Maarsingh, pastoor R. G. Lommerse, de heer J. M. Har tong, waarnemend voorzitter van de Kamer van Koophandel en mr F. Een horst, secretaris van deze K.v.K. mr R. W. Baron van Boetselaar, burge meester van Driebergen-Rijsenburg en voorzitter van de Kring van Burge meesters Utrecht-OostDr J. v. Gel deren, inspecteur van de volksgezond heid, de architecten W. Hamdorff en F. Bunders van de schoonheidscommis sie, ds H. C. Rullmann, de heer F. Wil- brennink, directeur van de provinciale V.V.V. pastoor J. A. Schinkel van Soesterberg, de heer W. Schmidt, loco burgemeester van Zeist en de heer C. Timmer, secretaris van Zeist. Dan eerst naar METS, daar vindt U een grote sortering LEVENS MIDDELEN special voor uw VAKANTIE. Van Weedestraat 54 Telef. 2404 De heer W. Hofstra namens het verifi catiebureau van de Vereniging van Ned. Gemeenten, de heren P. v. Roomen en W. Schimmel namens het Waterschap Langeindse Maten, ir P. Benoist, ver tegenwoordiger van het Economisch Technologisch Instituut te Utrecht mej. dra C. 's Jacob, directrice van de Stichting Maatschappelijk werk te Utrechtde heer A. Prins, directeur van de P.U.E.M. de heer C. J. v. Ar- kel voorzitter van de huurcommissie de heer E. Kronenburg, rijksconsulent van het ministerie van Economische Za ken de burgemeester van Hoogland, de heer G. Loumans de burgemeester van Bunnik, mr E. v. d. Weyer en vele tientallen anderen hebben van half vijf tot zes uur de burgemeester, zijn echt genote en zijn beide dochters gelukge wenst. ding van de heer Lips. Tien minuten later kwam de kop van de lange stoet aan en drie kwartier trokken de leden van een 45-tal verenigingen langs het 'echtpaar Bentinck, dat zich met de beide dochters op het bordes van het gemeentehuis bevond. Voorop P.V.O., dat zich opstelde naast het bordes en daarachter S.P.S.V. als eerste defilerende vereniging. Van de Soester Turnclub bood een meisje mevr. Bentinck bloemen aan. S.E.C. had veie jeugdige Abe's afge vaardigd en E.D.O. liet de korfbalsters en korfballers langs marcheren. De Soester Volleybalvereniging, de Mixed Hockey Club Soest en de zwemmers en zwemsters van de Duinkikkers wer den gevolgd door de padvindersdrum band en vele kabouters, welpen, gid sen en verkenners. De succesvolle Olympia-wandeljuniores, onder leiding van de heer W. A. Suman, hadden al heel weinig moeite met het voorbij marcheren, evenmin als de seniores. Achter hen kwamen vele rijen van Olympia-leden en de Olympia-drum- band. De volleybalteams maar ook de allerkleinste gymnasten. Wandelaarsters en wandelaars van Vitess, de r.k. gymnastiekvereniging Crescendo met drumband en vele tien tallen van heel groot tot heel klein, de handbalsters van B.D.C., de voetbal vereniging Hees, de Soester Bromfiets club met ronkende brommers, de ren ners van Tempo, de leden van de Motor en Auto Club Soest in hun auto's en daarachter de Soesterbergse muziekver eniging St. Joseph, die zich opstelde naast P.V.O. De beide korpsen musi ceerden afwisselend onder het voorbij trekken van de stoet die eindeloos leek. Laetitia uit Soesterberg, de voetbal vereniging Soesterberg, de korfbalver eniging K.V.O. uit Soesterberg en vele tientallen leden van de Soesterbergse gymnastiekvereniging A.G.A.V.S., waar van de kleinsten een olifant op wielen meevoerden, die blijkbaar de mascotte van de vereniging is. Soest is de laatste jaren minder agra risch geworden dan het was, maar dat heeft de Soester boeren niet weerhou den bij dit défilé aanwezig te zijn. Zij kwamen als leden van het Groot Gaasbeker Gilde in tweespannen en in éénspannen, als echte Soester paren op paarden, die soms wat ongedurig wa rnet daarbij de controleurs van de Fok- en Controlevereniging die een monster van de koewarme melk namen. Leden van de A.B.T.B., J.B.T.B., de Boe renleenbank en de Coöperatieve Land- bouwvereniging. Vrouwen in Soester klederdracht boden een grote mand T PYROMAAN AAN HET WERK In de nacht van zaterdag op werd het echtpaar W. Tolboom de Beukenlaan gewekt door een die waarschuwde dat er brand v die snel op zijn fiets in de ri va" de Laanstraat verdween. Ei inderdaad brand en kort daaroj in de Laanstraat, waar dezelfde bU de brandene schuur werd troffen. Het ia de 45-jarige mei J. J. D. Uit Soestdijk. Hij werd resteerd, maar wil niet bekenne hij tweemaal brand gesticht hee. zijn arrestatie verkeerde hij ond vloed van sterke drank. Bij het echtpaar Tolboom brandde het dak toen de acht kinderen ge schuwd werdén en door schre werd de aandacht van de bure trokken. De heer Tolboom beg blussen met een tuinslang, terwi; vrouw en alle kinderen het hui: lieten. Buren klommen op het d trokken het riet uit elkaar, waar brandwonden opliepen, maar ge &AT ONS BIT VfRZQRgEM STEENHOFFSTR.53 TEL 2842 - 5 BIRKSTRAAT 2 SOEST TELEFOON 2874 MASSAAL DÉFILÉ VOOR DE BURGEMEESTER. ANIMATO SPEELT IN RAADSZAAL DE BURGEMEESTER BENTINCKMARS. Tegen half zeven begon het gister avond te regenen, nadat het een week of zes droog geweest was en juist de ze regen kwam heel slecht uit, want een kwartier later kwamen de honder den uit alle delen van de gemeente naar Braamhage voor het défilé, dat de viering van het jubileum van de burgemeester beëindigde. Niemand liet zich echter afschrikken door dit buitje en tegen half 8 zongen Brouwer en 1450 schoolkinderen een lied onder lei- 51. David nam de brief, die Ham hem toereikte en ontcijferde de woorden zo goed en zo kwaad als het ging bij het zwakke licht, dat door de half geslo ten deur naar buiten straalde. „Lieve Ham en Oom", las hij, „als jul lie dit lezen ben ik ver van jullie weg. Doe geen moeite mij te achterhalen, mijn besluit staat vast en te lang heb ik in zorg en verdriet deze stap over legd om na het nemen van mijn besluit terug te keren. In mijn leven is een man gekomen, die meer voor mij be tekent dan ik ooit had durven den ken. Hij is een kracht, die ik niet kan weerstaan en ik zal niet proberen te verklaren waarom ik hem gevolgd ben. Ik kan dat niet Jullie zouden het niet begrijpen en Ham zou, hoe lief en in nig goed hij altijd voor mij geweest is en hoeveel hij voor mij altijd zal blij ven beteken, mijn argumenten onmo gelijk kunnen accepteren, laat staan er respect voor hebben. Ik schaam mij en ben niet gelukkig, maar anders dan zo kon ik niet meer doen. Ik dank Ham voor de opofferende liefde en ik dank u, oom Peggotty, voor uw zorgen, die u altijd voor mij hebt gehad. Vergeet mij niet. Misschien kom ik eens terug als de vrouw van hem, die ik thans ben gevolgd - misschien ook niet. Mijn toekomst is niet zeker. Maar wat er ook gebeuren zal, ik vraag jullie bei den voor mij te blijven bidden, zoals ik ook voor jullie elke dag bidden zal. Jullie Emilie." David reikte de brief sprakeloos over aan de oude man, die langzaam en be hoedzaam in de deur was gaan staan. Peggotty zette zich aan tafel en las De brief ontglipte aan zijn vingers en hij verborg zijn goedhartig gelaat, dat op dit moment door smart wreed gete- kent was, achter zijn handep. Zwijgend stonden Ham, David en de oude huis houdster om hem heen, onzeker, be angst en verslagen wachtend tot hij zijn gevoelens weer enigermate mees ter was. Na enkele minuten hief hij zijn hoofd op en David zag, dat twee grote tranen op zijn verweerde wangen lagen. „Ham", zei Peggotty en zijn stem klonk schor, „Ham wie is Wie is die schoft Wie is het Maar Ham schudde zijn hoofd en scheen geen idee te hebben. Bij David evenwel rees een vreselijk vermoeden. „Steerforth", flits te door zijn gedachten en hij voelde, dat hij krijtwit werd. zuivelproducten aan. B.B.-ploegen met een blokwagen, een B.B.-overheidsploeg, die een geredde gewonde meevoerde, twee brandweer auto's uit Soesterberg en drie brand weerauto's uit Soest, de politiehonden vereniging „De Bewaker" met hun in telligente viervoeters, vrouwen in Gro ninger klederdracht van de vereniging „Martini", „Axtimeta", verschillende verenigingen van huisvrouwen, N.V.E.V., 't Ned. Rode Kruis en verpleegsters van Zonnegloren, het gemengd koor uit Soesterberg en tenslotte de buurtvere niging Oranje uit Soesterberg. Alle vaandels en vlaggen waren opge steld tegenover het bordes en zij brach ten de groet. Trommels roffelden, korpsen speelden, maar tenslotte werd het stil en zette het versterkt mannenkoor Apollo, on der leiding van de heer C. Luyckx, het Wilhelmus in, dat het slot was van dit grootse défilé. De Soester Sportfederatie heeft door het organiseren van deze voorbijmars gezorgd voor een manifestatie, die niet eerder in Soest geweest is. Nu waren ook vele verenigingen uit Soesterberg tegenwoordig, terwijl het anders vaak zo moeilijk is de bult te overwinnen. In de raadszaal speelde de akkordeon- vereniging „Animato", onder leiding van de heer Pot, de Burgemeester Ben- tinckmars en de jubilaris toonde zich zeer verrast door deze attentie, zoals hij ook verrast geweest was door het overweldigende défilé. Tot slot de gelukwensen van hen, die overdag niet in de gelegenheid geweest waren naar het gemeentehuis te komen. Onder hen bestuursleden van V.V.V., S.V.V., toneelverenigingen, de N.C.V.B., de Natuursbeschermingswacht, Apollo, A.G.A.V.S., schoolbesturen, de vereni gingen Olympia, Mixed Hockey Club, P.V.O., winkeliers- en middenstands- verenigingen, de Tennisclub Soest, boe- renorganisaties, de Soester Sportfede ratie en de afd. Soest van de E.H.B.O. Het is de wens van de burgemeester geweest op bescheiden wijze aandacht aan zijn jubileum te schenken, maar vooral het défilé als sluitstuk van deze feestdag had weinig van bescheiden heid weg. Achteraf zal het de jubilaris echter zeker niet gespeten hebben dat met zijn wens niet volledig rekening gehouden is. werd de brand bedwongen en de weer was met de nevelspuit he spoedig meester. J. J. D. werd gearresteerd op zing van de Soester garagehouc die de man gevolgd was, waarva aannam dat hij meer wist van de op de Beukenlaan. Een hooischu de wed. A. Kaats-van Putten Laanstraat brandde inmiddels ook snel ingrijpen van de brandweer kwam grote schade. Hierbij kwa ter enig geluk te pas. De eerste spuit was aan het blussen op d kenlaan en de tweede was op we de brand, waarvan men echter dat ze op de Beetzlaan was. De manschappen van deze wa; gen de brand in de Laanstraat blusten reeds voor de eigenares hooischuur wist dat er brand ging slechts weinig hooi verloren de schade nagenoeg niets te bet heeft. De schade aan de woning in kenlaan wordt op 500 gulden 5 De bewoners van de Laanstraat het geluk dat een nieuwe vrac die gewoonlijk in de hooischuur in de nacht van zaterdag op zond in de schuur stond. Kordaat optreden van brandwe Litie, bewoners en omwonenden een ramp voorkomen en in Utre men wel weten wat er met dronken pyromaan gebeuren mc TE VEEL PONY'S. Het is toegestaan een hond of aan een lijn mee te voeren terw: op de fiets zit. Dus ook een por Soester dierenvriend voerde ec van deze dieren mee en daarvoor hij een bekeuring. Woensdagavond worden op een lijke bijeenkomst in d'Oranjebo Amersfoort de biljartprijzen van gelopen competitie uitgereikt. K.W.S. 1 ontvangt een prijs vi eerste plaats in de eerste klasse een serieprijs is voor H. de B In de derde klasse B. bezette K de tweede plaats. t. Flaneren lakens. Verwonder u niet. dat u deze lakens nu als VrijDag VoorDeel vindt. Flanellen lakens zijn n.l. bij uitstek ge schikt voor kampeer ders en mensen, die reumatisch zijn. Profi teer van de bijzondere aanbieding. Twee per- soonsmut^S m Een persoons fl,1 u 2. Imprimé stoffen. Zie d kollektie in 'r van moderne en fleurige di vindt er het le je bij dat uw dat van ande koort. Maak weinig geld mant zomerja ponnetje. 90 bi Per met Verbandwatten, eerste kj

Soester Courant | 1959 | | pagina 2