SOEST. SOESTERBERG. OFFICIëLE MEDEDELINGEN. VOLLEYBALTOURNOOI VAN DE POLITIE. Morgen (woensdag) houdt S.P.S.V. het jaarlijkse volleybaltournooi, waaraan ditmaal door teams uit dertien plaat sen deelgenomen wordt. Heemstede, Hellendoorn, Alphen aan de Rijn, Hilversum, R.O.O.D. Utrecht, Tiel, Amersfoort, Zeist, Bussum. Veenendaal, Soest, Baarn en Bloemendaal zorgen voor een team, zodat op 5 velden een tachtigtal wedstrijden gespeeld moe ten worden voor de einduitslag bekend is. De wedstrijden beginnen om kwart voor tien. TER GOEDER TROUW. Van de heer G. R. lag er metselzand op de Akkerweg en hij kwam aangifte doen dat er vijf kruiwagens zand ge stolen waren. J. v. d. H. had die weg gehaald, maar te goeder trouw. Men had hem beloofd dat hij metselzand zou krijgen voor een put die hij op de Koninginnelaan aan het maken was. Dat kwam niet, maar later zag v. d. H. het op de Akkerweg liggen en hij ver onderstelde dat de leverancier het per abuis op de verkeerde plaats gestort had. De zaak werd rustig geregeld. SCHOOLREISJE GROEN VAN PRINSTERERSCHOOL. Begunstigd door bijzonder fraai weer hebben de lagere klassen van de Groen van Prinstererschool, onder leiding van hoofd, personeel en enkele oudercom missieleden, het jaarlijkse schoolreisje gemaakt. Precies op tijd arriveerde drie touring- bussen van de Fa. Tensen voor de school. Om kwart voor negen zetten de bussen zich onder luid gejuich van de kinderen in beweging voor de trip naar de Efteling. Tegen elven werd de Kaatsheuvel bereikt en hoewel de kin deren in de bussen al opgetogen wa ren, in de Efteling werd het pas goed. In het Sprookjesbos herleefden de be- kende vertellingenHans en Grietje, Vrouw Holle, Sneeuwwitje, De rode schoentjes, Reus Langnek, Het vlie gend tapijt enz. Na de lunch mochten de kinderen zich uitleven in de speeltuin. De treinen, draaimolens, poppenkast, glijbaan enz. mochten zich verheugen in een grote belangstelling. Te vroeg naar de zin van de kinderen moest de terugreis worden aanvaard. Nog enkele tracta- ties volgden en toen ging het huis waarts. Tegen zessen konden de voor de school wachtende ouders hun kin deren terug zien komen, misschien een beetje moe, maar met een fijne herin nering aan een zeer geslaagd school reisje. DRONKEN. Een inwoner van Baarn was zo ver drietig over het feit dat men hem in een café aan de Birkstraat niet wilde tappen omdat hij al genoeg ophad, dat hij achter het huis ging liggen slapen om zijn leed te vergeten. De politie haalde hem op en in de cel mocht hij verder slapen. JEUGDVOETBAL. Onder voor voetbal ideale weersom standigheden werd het door de jeugd commissie van de V.A.V, Soesterberg georganiseerde vliegtuigtournooi voor aspiranten gespeeld. De eerste prijs, met het daaraan als wisselprijs verbonden model van een vliegtuig, werd gewonnen door de V.V. Austerlitz. De aspiranten van de V.V. Soesterberg wisten beslag te leggen op de 2e prijs. De uitslagen waren Soesterberg Aus terlitz 1-1. C.J.V.V.De Meern 0-2, SoesterbergC.J.V.V. 0-0. De Meern Austerlitz 1-2. AusterlitzC.J.V.V. 3-0. SoesterbergDe Meern 3-0. Aan het op a.s. zaterdag te houden tournooi wordt deelgenomen door V.V.O.G. uit Harderwijk, Quick uit Amersfoort, D.E.V. uit Doorn en de organiserende vereniging Soesterberg. Voor dit tournooi is eveneens een mo del van een vliegtuig beschikbaar. Door de welpen van Soesterberg wordt a.s. zaterdag deelgenomen aan het door D.O.S.C. georganiseerde welpentournooi Als tegenstanders zullen zij daar ont moeten de organiserende vereniging D.O.S.C. benevens de welpen van Jo nathan en Bilthoven GESLAAGD De heer B. Kwint alhier, slaagde aan de Jan van Nassaukweekschool te Utrecht voor het examen van onder wijzer. GEEN KINDEREN OP DE RIJWEG. Vooral in de nieuwe straten en lanen van ons dorp komt het herhaaldelijk voor, dat kinderen op de rijweg lopen of spelen, vaak ook met hun auto ped. Dat is natuurlijk levensgevaarlijk. De ouders worden daarom gewaar schuwd erop te willen letten, dat de kinderen op het trottroir blijven. UITBREIDINGSPLAN SOESTERBERG De burgemeester van Soest, gelet op artikel 37 der Woningwet, brengt ter algemene kennis, dat vanaf 10 juni 1959, gedurende vier weken, ter secretarie voor een ieder ter inzage ligt het ont werp partieel uitbreidingsplan Soes terberg, zuid-west, regelende de be stemming van gronden gelegen tussen de navolgende wegen Kerklaan, Chr. Huygenslaan, Simon Stevinlaan en fiet- pad Soesterberg-Zeist. Gedurende deze termijn kunnen be langhebbenden bij de gemeenteraad bezwaren inbrengen. Soest, 9 juni 1959. UITBREIDINGSPLAN. De burgemeester van Soest, gelet op artikel 37 der Woningwet, brengt ter algemene kennis, dat vanaf 10 juni 1959, gedurende vier weken, ter secretarie voor een ieder ter inzage ligt het ont werp partieel uitbreidingsplan regelen de de bestemming van gronden aan de Ma at weg. Gedurende deze termijn kunnen belang hebbenden bij de gemeenteraad bezwa ren inbrengen. Soest, 9 juni 1959. HINDERWET. Burgemeeester en wethouders van Soest maken bekend, dat de verzoeken van a. H. Slot en Zn., Postweg 40, Soester berg, om een autoplaatwerkbedrijf op /in perceel postweg 40, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 2732 b. N. V. Ceramiek van Breugel, Van Weedestraat 53-57, alhier, om een fa briek vooor het maken van technisch keramische artikelen op/in het per ceel Dorresteinweg 74, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie G, nr. 4400. te mogen oprichten, in werking brengen en in werking houden door hen voor waardelijk zijn ingewilligd. Soest, 9 juni 1959. WIJZIGING BOUWVERORDENING. Burgemeester en wethouders van Soest doen te weten dat door de raad in zijn vergadering van 18 februari 1959 is vastgesteld de navolgende verordening tot rvijziging der Bouwverordening der gemeente Soest, vastgesteld op 16 juli 1937 en goedgekeurd bij besluit van gedeputeerde staten van Utrecht van 24 augustus 1937, 2e afd. nr. 2104/1281, zoals die verordening nadien is gewij zigd. ENIG ARTIKEL. Achter artikel 108 wordt ingevoegd een nieuw artikel, luidende als volgt. ARTIKEL 108a. 1. Het is verboden om, nadat de in een uitbreidingsplan aan de grond gegeven bestemming voor zover deze woning bouw betreft, daadwerkelijk is verwe zenlijkt, die woningen geheel of gedeel telijk te gebruiken, in gebruik te geven of te laten gebruiken op een wijze of tot een doel hetwelk strijdig is met de uitsluitende woonbestemming. 2. Burgemeester en wethouders kun nen, al dan niet onder door hen te stellen voorwaarden, vrijstelling verle nen van het in het eerste lid gestelde verbod. De te stellen voorwaarden mo gen alleen strekken ter bescherming van de belangen, beoogd met de bepa ling waarvan vrijstelling wordt ver leend. Zij kunnen een verleende vrij stelling intrekken, indien aan een of meer der gestelde voorwaarden niet wordt voldaan. 3. De vrijstelling bedoeld in het tweede lid wordt in ieder geval en onvoor waardelijk verleend voor het gebruik van een gedeelte ener woning voor kantoor, de uitoefening van het be roep van geneesheer, tandarts of die renarts, mits de woning naar het oor deel van de burgemeester en wethou ders uiterlijk het karakter van woning behoudt. 4. Het in het eerste lid gestelde ver bod geldt niet voor woningen, die bij in werking treden van dit arrtikel geheel of gedeeltelijk voor andere dan bewoningsdoeleinden worden gebruikt, zolang aan dat gebruik geen einde is gekomen en met dien verstande, dat de afwijking van het bepaalde in dit artikel in geen geval mag worden vergroot. Zijnde deze verordening overeenkom stig het bepaalde in de Woningwet door de gedeputeerde staten van Utrecht bij besluit van 27 april 1959, 5e afdeling nr. 720/1066 goedgekeurd en is hiervan afkondiging geschied naar het behoort de 19e mei 1959. BESLUIT GEMEENTERAAD L.O.-WET 1920. Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op artikel 76 der Lager-onder- wijswet 1920, brengen ter algemene kennis dat door de raad dier gemeente in zijn vergadering van 27 mei 1959 de wettelijk voorgeschreven medewer king is verleend aan I. het R.K. Schoolbestuur te Soester berg voor 1. verharding van een gedeelte van het schoolterrein door middel van te gels; 2. idem door middel van grind; 3. het makken van een grasgazon 4. aanbrenging van een terreinafschei ding; 5. aanbrenging van een tegelpad en 6. aanbrenging van een beplanting zulks t.b.v. de onder dat bestuur staande St. Carolusschool II. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor 1. het aanschaffen van verduisterings materiaal in één lokaal 2. het aanschaffen van 40 psalm- en gezangenbundels, 1 vloeistofduplica- tor en 1 schrijfmachine en 3. het aanschaffen van leermiddelen voor 15 leerlingen der zesde klas, zulks t.b.v. de onder dat bestuur staan de Groen van Prinstererschool. HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat de termijn waarvoor de bij besluit d.d. 25 februari 1958, afd. I, nr. 5003, aan J. V. Meijer, Vosse- veldlaan 15a, alhier, verleende vergun ning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een fabriek voor het vervaardigen van asphaltbitumen- producten en olietanks in het perceel gelegen aan de Beckeringhstraat, ka dastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 4621, is verleend door hen met één jaar is verlengd, derhalve tot 25 februari 1960. Aan deze vergunning is bovendien een nieuwe voorwaarde ver bonden. RESULTATEN STIERENKEURING. De burgemeester der gemeente Soest brengt ter kennis van belanghebbenden, dat op verzoek van het college van gedeputeerde staten der provincie Utrecht, 5e afd. nr. 1781/1399, ter ge meentesecretarie (le afdeling) ter in zage ligt een lijst vermeldende de keu ringsresultaten van de stieren, waar van de houders in deze gemeente wo nen en welke keuring heeft plaats ge vonden op 24 maart 1959. WEIGERING VERGUNNING. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat de door de N.V. In- dustrieële Producten Compagnie I.P.C., Hoofdstraat 1-5, Schiedam, aangevraag de vergunning ingevolge de Hinderwet tot het uitbreiden van een benzine pompinstallatie met een verplaatsbare mengsmeringspomp op/in het perceel Kerkstraat 1, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie A, nr. 3508, door hen is geweigerd.

Soester Courant | 1959 | | pagina 6