METS DRUKWERK Welpen als ridders. Speaaü Examenadvies. Wil Gaat II op vakantie? jjm Receptie, bruiloft of diner? A. B. KOPPEN BURGERLIJKE STAND Ü-J PO BATENBURG'S Erkende Auto- en Scooterrijschool VOOR 'n MET RAAD EN DAAD Mwihotc ir is niet 0/iei dom... GARAGE STAM Uw zaak in stijgende lijn? DRUKKERIJ SMIT U KUNT NIET ALLES WETEN. ZONDE BROMF Wr- v. v3 Er zijn heel veel mensen, die graag klagen over de hedendaagse jeugd en in iedere jongen bij voorkeur een straat slijper zien. Die klagers zijn er dan meestal helemaal niet van op de hoog te wat er allemaal voor de jeugd ge daan wordt en hoe velen zich uitslo ven om de jongens met prettige ont spanning van de straat te houden. Achter de huizen van de Steenhoff- straat staat een gebouw, dat door de Don Bosco-rowans, verkenners en wel pen gebruikt wordt voor hun spel van verkennen, waaraan Lord Baden Powel meer dan vijftig jaar geleden de eer ste stoot gaf. Dat gebouw heeft meer weg van een ruïne en de ouders hebben de koppen bij elkaar gestoken om geld bijeen te brengen voor de restauratie, die onge veer 2500,zal kosten. Er is 1000 gulden bijeengebracht en terwijl de ouders zaterdagmiddag op middelen zaten te zinnen om de resterende 1500 gulden bij elkaar te krijgen, kwamen 26 welpen naar het troephuis waar zij opgewacht werden door Akela mej. T. Westerveld en Wontolla mej. W. van 't Riet. De eerste in uniform, de twee de nog niet, omdat ze nog geïnstalleerd moet worden. Van de jongens waren er 3 niet in uniform. Het zijn de .teerpoten", die volgende week als welp geïnstalleerd zullen worden. Ze worden zo genoemd omdat zij als wolvenjong nog zo on vast op de benen staan dat teerpoot een toepasselijke naam is. Bij de opening werden de vier nesten onder Frans Wiss, Martien v. d. Bree- mer, John Woerdeman en Wim Roest ge meld bij Akela en Wontolla. De welpen van het grijze, het witte, het zwarte en het rode nest zouden bij de melding eigenlijk ieder voor hun ei gen nest moeten staan, maar daarvoor is geen ruimte en de nesten liggen langs één wand naast elkaar. De vlag werd gehesen en de groet ge bracht, waarna Wontolla de leiding nam van het ridderspel. Nu geen jongens met groene petjes, groene truien, manchester broeken, bruine schoenen en bruine riemen, maar edele ridders, onderdanen van Siegfried en Siebald, die zwaar geharnast op vurige rossen ronddraafden. Soms kwakte er wel eens een ridder op de grond, maar dat had niets te betekenen. De ridders gingen op jacht en alles zou best gegaan zijn als de mannen van Siegfried en Siebald niet slaags geraakt waren. Er werd dapper gestreden tot er een boodschap in geheimschrift kwam, die een onheilstijding bleek te bevat ten. Languit lagen de dapperen de geheime boodschap te ontcijferen en ziedend van woede gingen ze er in snelle galop vandoor, toen bleek dat een tweetal jonkvrouwen ontvoerd was. Gelukkig werden de twee schonen in triomf te ruggebracht naar de enorme ridder burcht en daar was een feestmaal. Zeer smakelijk, maar met hindernissen, want de ridders moesten snoepjes in de vorm van boontjes met stokjes naar binnen werken en dat gaf nogal eens wat voeten in de aarde. Echte ridders zijn echter niet zo gauw in het nauw te brengen, dus het feestmaal werd met smaak verorberd. VERHUURINRICHTING STAAT VOOR U KLAAR met tafelzilver, tafellinnen, stoelen, tafels, serviezen, glaswerk, bars enz. Gratis thuisbezorgen. Baarn - Dalweg 18 - Telef, K 2954-3567 Depot: A. VRAKKING, Beetzlaan 4, Telefoon 2223. Dan eerst naar METS. Daar vindt U een grote sortering PICK-NICK ARTIKELEN. Van Weedestraat 54 Telef. 2404 METS, ALLES VOOR UW AVONDJES. GEBOREN Jeannette Adriana, dochter van W. J. van der Craats, typograaf en N. Kooiman, Julianalaan 5. Jo- hannes Cornelis Gerardus Jozef, zoon van W. P. J. Brouwer, wijnhandelaar en G. M. Rademaker, Steenhoffstraat 64. Marleen, dochter van D. Rad- stok, machinebankwerker en H. J. van Stuijvenberg, Nachtegaalweg 29. Eric Basilius, zoon van S. H. van den Deijssel, tuinman en T. Arpink, Klaar- waterweg 35. Marijke Maria, doch ter van E. H. Onwezen, grondwerker en F. J. Soeter, Molenstraat 115. Leendert Cornelis Maria, zoon van H. J. Bosboom, loodgieter en E. Weesing, Burg. Grothestraat 60. Lucille An- tonette, dochter van J. W. Karwoczik, garagehouder en J. A. Kuijer, Smits- weg 19. Reintje Antonia Yvonne Catharina, dochter van J. H. van Kor- laar, metselaar en A. C. Hogervorst, Kostverlorenweg 5a. Stella Baren- dina, dochter van C. J. van Dolderen, garagehouder en A. J. Vos, Juliana laan 2. ONDERTROUWD Johan Christiaan Voskuijl, koopman, Plasweg 8 en Ma ria Jacoba Wilhelmina van Boeckel, Bosch en Vaartstraat 2, Haarlem. Nicolaas Johannes Achterberg, verko per, Koningsweg 19 bis, Utrecht en Hendrika Aleida van Gelder, verkoop ster, De Beaufortlaan 26. Cornelis Wientje Johannes Wessel Vogel, assis tent-verkoopleider, Siemensstraat 6, Hilversum en Alida Maria Marks, kan toorbediende, Prins Hendriklaan 9. GEHUWD: Hendricus Lambertus Ruijer, machinebankwerker, Molenstraat 82 en Maria Antonia van den Berg, zonder beroep, 2e Weteringpad 5. Tijmon bij 't Vuur, timmerman, Generaal Win kelmanstraat 79 en Anna Marretje Cra- mer, zonder beroep, Oude Tempellaan 10. André Gérard Bernhard van der Zeyst, scheepvaartemployé, Plasweg 45a en Maria Muijlwijk, secretaresse, Korte Melmweg 3. Victor Nicolaas Seme- leer, plaatwerker, Kerklaan 29, Doorn en Pleuntje Johanna Dina de Smidt, analyste, Schaepmanstraat 44. Lam bertus Johannes Slagter, werktuigbouw kundige, A. van Bleijenburgstraat 38, Dordrecht en Martina Gerarda Vroege, leerling-verpleegster, Plasweg 56. OVERLEDEN Cornelis Justus de Hoo- ge, 62 jaar, vishandelaar, gehuwd met J. A. van Leeuwen, Koninginnelaan 19. Na de snelle rit, het bevrijden van de jonkvrouwen en het copieuze diner kwam wat lichte ontspanning goed van pas en liggend tekenden de ridders welpen de belevenissen van die middag. Het uitbeelden van het kasteel ging dan nog wel, maar met de paarden en de ruiters was dat niet zo eenvoudig. Een enkel paard had veel weg van een kameel of een zeekoe, maar dat kon de pret slechts vergroten. En niemand had er iets tegen dat een enkel kasteel veel weg had van een overjarige loco motief of een onbewoonbaar verklaar de woning. Alle kunstproducten werden aan de muur geprikt en Wontolla vertelde het verhaal van de Surinaamse jongen Ro land, die met zijn vrienden slaags raak te tegen Javaanse jongens en door list zegevierde. Zingen in de open lucht is een mooi tijdverdrijf. Er werd luidkeels gegalmd dat hemel en aarde desnoods vergaan konden, maar stoere verkenners zou den eeuwig blijven bestaan. De ridders werden even zeerovers, toen ze met overtuiging het zeeroverslied zongen en tot besluit werd het beloftelied ge repeteerd. Dat moet volgende week gezongen wor den bij de installatie van de nieuwe lingen. Zij zullen dan deze belofte af leggen „Ik beloof met de hulp van Gods genade mijn best te zullen doen tegenover God, kerk en land, de wet van de welpenhorde te gehoorzamen en iedere dag een goede daad te doen". Dan zijn ze welp en kunnen aan het werk gaan voor het behalen van de eerste ster, waarvoor onder meer ken nis van het Wilhelmus, de nationale vlag, verschillende knopen, klok en spoortijd en de verzorging van een plant of een dier geëist wordt. Voor de tweede ster is meer nodig na tuurkennis, seinen, kachel aanmaken, verband kunnen aanleggen en kompas lezen. Wie altijd moppert over de hedendaag se jeugd moet eens gaan kijken bij welpen, verkenners en rowans, die doorgaan met hun spel van verkennen, ook als het troephuis bijna in elkaaar zakt. En die beslist geholpen moeten worden voordat het inderdaad een puin hoop wordt. BRAND IN SOEST-ZUID. Vrijdagmiddag, om twee uur, meldde de brandwacht op de toren van de Oude Kerk dat hij rookontwikkeling zag ter hoogte van het Berkenlaantje langs de spoorlijn Amersfoort-Utrecht. Terwijl hij dit doorgaf zag hij op een andere plaats eveneens rook en er werd groot alarm gegeven. Twee nevelspuiten gingen naar de Foekenlaan, waar de tweede brand woedde en een derde ging naar het Berkenlaantje, waar het gevaar minder groot was. Op de Foekenlaan sloegen de vlammen hoog in de dennen, maar toch werd betrekkelijk snel geblust. Er ging pl.m. 3000 meter2 aanplant verloren. Toen het gevaar aan de Foekenlaan geweken was ging een nevelspuit naar de Berkenlaan, waar de Soesterbergse brandweer en de bosbrandweer deel namen aan het blussingswerk. Hier ging 2000 m2 bos verloren, hetgeen weinig is vergeleken met de 150.000 m2, die bij de brand in Bilthoven ten offer vie len aan het vuur. Twee afdelingen militairen waren ge waarschuwd. De ene kwam aan en hoefde niet meer op te treden, de ande re kon rechtsomkeert maken omdat sneller geblust was dan men verwacht had. Door de technische leider van de bosbrandweer te Baarn was de hulp van de militairen ingeroepen. Een brandweerman in burger had kort voor de brand in het bos een man zien zitten, die een sigaret aan het draaien was. Even later was hij op zijn bromfiets weggereden en weer even later had de brandweerman rook gezien. Dit kwam hem verdacht voor. De politie werd gewaarschuwd en de bromfietser werd in Soestduinen met een lekke band aangetroffen. Hij werd gearresteerd en verhoord. Hij was Utrechter en maakte een tochtje door de omgeving. Hij was inderdaad in de omgeving van het Berkenlaantje en de Foekenlaan aan het rondrijden geweest en had een sigaret gerookt, maar van brand wist hij niets af. Hij moest wor den vrijgelaten wegens gebrek aan be wijs. JAARVERGADERING DELA. De afdeling Soest van de DELA, de r.k. vereniging „Draagt Elkanders Las ten", die de leden een waardige en ge lijkwaardige uitvaart garandeert, hield gisteravond in St. Joseph de jaarver gadering onder voorzitterschap van de heer H. J. v. Hal, die de slechte op komst betreurde. De afdeling werd op 13 januari 1958 opgericht als Soest-Baarn, maar na hergroepering zijn Amersfoort, Hoog land, Leusden, Eemnes, Veenendaal, Rhenen, Doorn, Amerongen en Leer- sum bij Soest en Baarn ingedeeld. In het bestuur namen het vorig jaar de heren Van Hal (Voorzitter), Meeder (secretaris-penningmeester)Kuipers, Mirk en Kuiten zitting. De heer Kui pers heeft wegens tijdgebrek moeten bedanken. De heren Meeder en Kuiten werden her kozen en de heer J. Pol neemt de plaats van de heer Kuipers in. Getracht zal worden een Baarns lid in het bestuur op te nemen. De DELA werd opgericht in 1937 te Eindhoven. Op 1 januari 1949 waren er landelijk 25.000 leden. Nu zijn er bijna een half miljoen en de financiële po sitie van de vereniging is gezond. In Soest zijn bijna 400 leden en in Baarn 120. De grote aanwas van leden maakte reorganisatie nodig en deze verliep steeds zo gunstig, dat er geen klachten kwamen over de wijze waarop de uit vaart verzorgd wordt. Na een korte bespreking van de be groting en de rondvraag sloot de heer Van Hal de vergadering. K.P.S.-SPORTDAG. Zaterdag 4 juli vindt op het K.P.S.-ter- rein aan de Biltseweg de jaarlijkse sportdag ter gelegenheid van de ver jaardag van Z.K.H. Prins Bernhard plaats. De K.P.S.-veteranen spelen te gen een elftal van radio- en televisie- artisten, Heracles en Volendam spelen een wedstrijd en er is een muzikale show. Prins Bernhard zal de prijzen uitreiken. C/5 Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht. STEENH0FF5TR/53 TEL 2942 S0E5T TEMPO-SUCCESSEN. Drie Tempo-rijders namen het afgelo pen weekend deel aan de Drie-Provin- ciënrit over 450 km. Het waren de rij ders P. v. d. Broek, A. Lub en A. Sem- per. Zaterdagmiddag startten 21 renners in Utrecht en zij reden door de provin cies Utrecht, Gelderland en Overijsel, ten dele over heuvelachtig terrein, Zondagmiddag waren zij weer in de domstad terug. Zaterdag rijden de Tempo-toerrenners een sterrit naar Den Haag en zondag nemen zij deel aan de rivieren- en me- rentocht rond Rotterdam. Op 4 en 5 juli nemen J. Oversteegen, P. v. d. Broek, A. Lub en A. Semper deel aan de rit Brussel-Parijs-Brussel, een af stand van 600 km. Algemene rekenkamer. A. V. - T. vraagt Door wie is de Rekenkamer in gesteld, wat zijn haar werkzaamheden en uit welke personen is zij samen gesteld De invoering van de rekenkamer (al gemene) is bij de wet vastgesteld, n.1. in de Grondwet, bij Artikel 186. De raad bestaat uit een voorzitter, twee leden en twee plaatsvervangende leden. Er is een secretaris. De Raad is onderverdeeld in vier af delingen aan het hoofd waarvan een rapporteur staat. De Rekenkamer verifieert alle staats uitgaven en brengt daarover verslag uit. Zij kan om tot een goede uitvoe ring van haar werkzaamheden te ko men de hulp inroepen van alle comta- biliteitsafdelingen van de staat, die haar de gevraagde inlichtingen moeten verstrekken. De Rekenkamer was het, die b.v. onlangs aan het licht bracht de slechte gang van zaken bij het Groot boek Woningverbetering. Indien naar haar mening de verschillende ministe ries niet in het belang werken van hij weet dat hij gesmeerd loopt met Geef hem een nieuwe cartervulling Mobiloil Special biJ Nieuwerhoekplein 1 Soestdijk - Telefoon 2850 Iedere zakenman zal dit zoveel moge lijk willen bevorderen. Laat hierbij uw een rol spelen. Goed drukwerk, met een apart cachet, zal bij uw klanten niet nalaten indruk te maken. Ga hiervoor naar Van Weedestraat 35 Telefoon 2566 SOEST—SOESTERBERG. Donderdagavond, te half acht, spelen de elftallen van Soest en Soesterberg tegen elkaar Deze wedstrijd is een on derdeel van het sportfestival 1959. Het Soester elftal is als volgt opge steld doel J. v. Kooij (S.E.C.), achter Budding (Hees) en Hilhorst (B.D.C.), midden Strumpel en Dobben van S.E.C. en v. d. Lugt van B.D.C., voor De Boer (Hees), Duyst (S.E.C.), Bakker (S.E.C.), Van Ginkel (S.E.C.) en Brunt (Hees). De wedstrijd wordt op het S.E.C.-ter- rein gespeeld. s.t.c.-successen. Aan de kringparade van de Stichtsche Turnkring, georganiseerd door de Wees per Volksgymnastiekvereniging, werd door de Soester Turnclub met 3 groe pen deelgenomen. De meisjes legden bij de wedstrijden voor de jeugd be slag op de derde prijs. Zaterdagavond traden 14 verenigingen met hun beste groepen aan. De aspirant dames van S.T.C. wonnen met een knotsoefening een derde prijs en de dames behaalden met een zeer goed uit gewerkte hoepeloefening een tweede prijs. Het was een mooi resultaat voor de Soester Turnclub en haar leider, de heer P. Brasser, die, ondanks de korte voorbereiding, deze resultaten met de leden behaalde. VERGADERING VAN S.E.C. Op woensdag 1 juli vergadert S.E.C. in hotel Bos en Duin. Er is bestuursver kiezing in verband met het periodiek aftreden van de heren J. E. Roeijmans en J. P. C. Veldhuizen, die zich her kiesbaar stellen. Van de technische commissie treden de heren J. v. Delden, C. P. Majoor, G. A. Rogst, D. H. Tuenter en M. Vis- scher af. Ook zij stellen zich herkies baar. DUIVENVLUCHT VANAF CHATEAUROUX. De duiven van de vriendschap vlogen vanaf Chateauroux, een afstand van 650 km. Er waren 77 duiven in concours. Zij werden zaterdagmorgen met N.O.- wind om 6.15 uur gelost. De eerste duif kwam zaterdagavond om 20.17.35 uur aan, de laatste prijswinnende duif zondagmiddag om 12.33.11 uur. F. Groenestein 1. H. Verkerk 2 4. S. Rijksen 3 5. R. Koster 6. W. Nieuwen- huis 7 8 9 10 12 13 18. Z.K.H. Prins Bernhard 11 15 17 19. W. Altenaar 14. G. Sukel 16. Zondag vlogen 143 duiven van ,,De Vriendschap" 370 km van Pont St. Maxence. Ze werden om 6 uur met N.O.-wind gelost. De eerste duif kwam om 12.32.00 uur aan. De snelheid was 915,17 meter per minuut. De laatste duif kwam om 13.39.50 uur aan. Z.K.H. Prins Bernhard 1 2 4 5 11 12 17 30. D. J. Bos 3 21 36. S. Rijksen 6 14 20 23 27 33 35. H. Verkerk 7 24. W. Altenaar 8 10. J. G. Kamerbeek 9. G. Sukel 13 31. W. Nieuwenhuis 15 16 19 22. W. Roest 18 28. C. Jak 25. J. On wezen 26 29 34. J. Wijnands 32. RECTIFICATIE. In de advertentie „Youth for Christ" in ons vorig nummer staat vermeld, dat in de morgenavond in de Juliana- kerk te houden grote meeting zal spre ken Arie van Geut. Deze naam is foutief en moet zijn Arie van Gent. 'slands belang, wijst zij daarop. Het is een nuttige instelling. De Tweede Kamer der Staten Generaal zendt bij openvallen van een plaats een voordracht van drie personen aan de koningin, die hieruit benoemd. Deze leden worden voor hun leven aan gesteld. De voorzitter van de Rekenkamer is de heer L. Götsen, leden zijn de heren L. v. d. Tempel en mr Ch. J. M. Hens, terwijl pl. vervangende leden zijn mr J. J. v. Walsum en Th. R. Deelder. De secretaris is de heer J. Oomen. Als slagroom niet stijf wil worden voegt men er een beetje opgeloste gela tine bij. Huurkwitanties behoeven slechts 5 jaar bewaard te worden, omdat een huur- vordering met 5 jaar verjaart. Een goed middel tegen transpirerende voeten is 's avonds een voetbad (warm water met wat zout, geen soda) ste vig borstelen, naspoelen met koud wa ter. krachtig afdrogen, 's Morgens kam- ferspiritus gebruiken als men geen kloofj es tussen de tenen heeft, daar na poederen, zorgen voor schone kou sen en twee paar schoenen tegen el kaar gebruiken. Die deftige heer is, zo'n bullebak niet, Hij is niet de beulsknecht, die jij in hem ziet Je zit heus niet onder het Damocles-zwaard, Al heeft hij een eng soort van bril en een baard, Al draagt hij zo'n lange, zwart-lakense jas, Waar jij, als klein kind al, zo schichtig voor was. Wijd open je ogen, kijk dus niet gedimd, Doe niet net alsof je 't schavotje beklimt. En voel je vooral niet bevreesd of bedreigd, Zodat je 'n complex van „ik weet het niet" krijgt. Die heer, die daar zit op die deftige stoel, Heeft niet slechts veel hersens, maar ook nog gevoel. Hij heeft ook zo dikwijls examen gedaan, Hij weet wat het is, heeft het ook ondergaan Zie hem niet als vijand, die wil, dat je sneeft, Of een, die expres rare vragen opgeeft 't Is niet voor pleizer of uit sport, dat hij 't doet, 't Is, wijl hij het peil goed op peil houden moet 't Is ook niet uit hebzucht, Lakens en slopen zijn kas wordt niet stijf van een mare kwaliteit KONINGB Te koop i.g.st. HUISORGEL. Leeuwerikweg Gekeurde BC HONING, bi ning, ruwe hon| 6,25, 10 pon Denekamp, Ba| foon 2972. Te koop gevi| ■goede stand, bouwen van low van pl.ml GRONDVLAK1 Soest of omgl no. 298 bures| WONINGRUI vrijstaand hij nieuwbouwwoi| onder nr. 297 Te koop HERE| FIETS met en trommelrenf Gazelle, geheef nele staat. Tl gensfiets. Moei straat 61, tele| WONINGRt hele woning zij- en achtertl megen of ruil ning in centrul Gevraagd Soest of Zeist I letter D 6 bui| Beschaafd, ai weduwnaar, JUFFROUW huishouding, 58 jaar. Godsdienst, letter B 43 bu VAKANTIE D| Aangeboden mer, gebruik k| dern comfort) f cel. Goede stal van strand enl 65,per wl ven Beeklaarf Haag. WERKSTER aan voor di| zaterdagmorgel Beetzlaan 63. j Goede HULP j dag per zaterdagmorge| te ruil 2-pits tegen gascon butagas. Bossl Gevr. zelfstad JE of juffroul ve of hele da zin van 2 per| buitenshuis. Nassaulaan 't Is hoogstens vergoeding van reis en verblijf. Wijd open de deur van je weet-magazijn, Waar 't uitverkoop en likwidatie mag zijn Wees vaardig ter pen, wees gewiekst met je woord, iaox230 5.50 Het grootste deel gooi je sloop met hotelslulting voor goed overboord U25 Dus zeg wat je weet, maar weet óók wat je zegt, Dan komt, zoals alles, ook dit wel terecht. CLINGE DOORENBOS. Twents S^linnen. IJzersterk v/eefsel dat vele wasbeurten glans rijk doorstaat. Profiteer van deze bijzondere aanbieding, die klinkt als een klok. jen 1 pers. 150x220 2 pers. laken _r_ c ci 2. Verpleegstel van sterke, Twentse katoel rens. Solide gern aan twee zijdenl gen. Een ideala in de huishoud! pleging, kinde| ging enz. Vlot model. Maten 38/5GI

Soester Courant | 1959 | | pagina 2