TWEEDE BLAD SOESTERBERG. VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 23 JUNI 1959. ARTISTEN OP HET VOETBALVELD. Het Nederlandse artistenelftal, dat za terdagmiddag tegen S.E.C. speelt, brengt onder anderen Dick Doorn, Joop de Knegt, Joe Andy en Tobi Rix mee. Het elftal arriveert om twee uur bij Colenso en zal in een landauer door Soest rijden, voorafgegaan door P.V.O. en met tientallen jeugdleden van S.E.C. als escorte. Om drie uur speelt het veteranenelf- tal van S.E.C. tegen het veteranenelf- tal van Baarn. In het S.E.C.-team spe len C. v. Breukelen, J. v. Herwaarden, J. Koster, G. v. d. Brink, E. Kareisen, J. Westerveld, J. Poot, W. Pureveen, T. Dasselaar, C. de Bruin en Ml Verwoerd. Om vier uur treden de artisten aan te gen S.E.C. en 's avonds geven zij een cabaretvoorstelling in het openlucht theater. ONDERWIJZER AAN DE OPENBARE U.L.O. Aan het hoofd van de openbare ulo, de heer J. v. d. Wal, is ziekenverlof verleend tot 1 april 1960, de datum waarop zijn pensioen ingaat. Op het ogenblik is aan de school een onder wijzer in tijdelijke dienst werkzaam. Het is echter beter dat zo spoedig mo gelijk een vaste leerkracht aangesteld wordt. Er is een oproep geplaatst en 9 sollicitanten hebben zich gemeld. Drie sollicitanten werd verzocht een proefles te geven maar twee trokken zich terug, zodat geen voordracht van drie personen kan aangeboden worden. Daar een vaste benoeming dringend gewenst is stelt het college de raad voor de enige onderwijzer, die wel een proefles gaf, te benoemen. Het is de heer I. A. Verkruysse, hoofd van de openbare lagere school te IJzendijke. WELPENTOURNOOI VAN S.E.C. Welpenelftallen uit Soest, Amersfoort, Hilversum, Bussum, Baarn en Amster dam hebben elkaar zondag op het S.E.C.-veld ontmoet in de strijd om de wisselbeker, die het vorig jaar door S.E.C. 1 gewonnen was. H.V.C. verloor met 0-2 van 't Gooi, S.E.C. 1 won met 6-0 van D.V.O.S. en met 2-0 van 't Gooi, H.V.C. won met 6-0 van D.V.O.S. en speelde met 1-1 gelijk tegen S.E.C. 1. Het elftal van 't Gooi won met 2-0 van D.V.O.S. en nadat deze wedstrijden gespeeld waren was S.E.C. 1 winnaar van poule A met 5 punten. In poule B won A.W. de drie wedstrij den tegen S.E.C. 2 (0-1), Limvio (3-0) en E.M.M. (2-0). E.M.M. won met 1-0 van Limvio en S.E.C. 2 versloeg E.M.M. met 2-0, terwijl het Soester team met 1-0 van Limvio won. In de finale versloeg A.W. het eerste team van S.E.C. met 2-1. De derde plaats was voor 't Gooi, de vierde voor S.E.C. 2, de vijfde voor H.V.C., de zesde voor E.M.M., de zevende voor Limvio en de achtste voor D.V.O.S. De heer R. ten Hove reikte de prijzen uit en hij dankte het bestuur van S.E.C. en de scheidsrechters voor hun mede werking. Zaterdagavond speelde het elftal van de jeugdcommissie tegen juniores A. De laatste jaren won de jeugd steeds, maar ditmaal is het een 5-0-overwin- ning voor de jeugdcommissie gewor den. TENNIS. Soest 1 heeft zich kunnen handhaven in de derde klasse door een overwin ning in de uitwedstrijd tegen Bosheim 2 (Bussum). Bij een overwinning van Bosheim zou het Bussumse team gepro moveerd zijn en Soest gedegradeerd. Heren-dubbel: H. Moor en T. Verheyen- J. H. v. Breukelen en G. J. Esendam Esendam 5-7 4-6. Dames-enkel Mej. D. Braakmanmevr. C. Felix 3-6 2-6. Mej. V. Peitersmevr. M. v. Breukelen 7-5 6-2. Gem. Dubbel Mej. D. Braakman en T. Verheyenmevr. C. Felix en J. H. v. Breukelen 1-6 4-6. Mej. V. Peiters en J. Eysvogelmevr. M. v. Breukelen en G. J. Esendam 1-6 3-6. Heren-dubbel H. Moor en T. Verheyen J. H. v. Breukelen en G. J. Esendam 5-7 4-6. Dames-dubbel Mej. D. Braakman en mej. M. Smitmevr. C. Felix en mevr. M. v. Breukelen 7-9 3-6. FORELLEN I—DUINKIKKERS 2 1—4. Het tweede team van de Duinkikkers is naar Rhenen geweest, waar gespeeld werd tegen de jeugdige ploeg Forellen 1. Het werd een aardige wedstrijd, waarin de Duinkikkers veel sterker wa ren. Zij hebben dit echter niet uitge buit, maar op rustige wijze gewonnen met 4-1. Gerard v. d. Bor maakte het eerste doelpunt, gevolgd door de ge lijkmaker van Forellen. Door v. d. Bor werd de stand op 1-2 en 1-3 gebracht en Koos Iseger maakte er 1-4 van. BIGGEN- EN EIERMARKT. Op de Amersfoortse weekmarkt van vrijdag j.1. werden aangevoerd 221 big gen in prijzen van 48,tot 65. en 14 drachtige zeugen van 375, tot 525,—. Op de eiermarkt werden aangevoerd 200.000 stuks. Hoedereieren van 9,75 tot 10.50. Middenprijs 10,10. Prijs per kg. 1,63 (basis 62 gram). GRONDVERKOOP. De gemeenteraad zal besluiten van E. Bakker, Molenstraat 163, een strook grond van 24 m2 aan te kopen met be stemming van openbare weg. De grond is gelegen aan de Nieuweweg en de koopsom bedraagt 471,waarbij de gemeente tevens de kosten voor het verplaatsen van de afrastering betaalt. RIOLERING NOORDERWEG. Het inwoneraantal van het Soesterveen zal in de naaste toekomst met 2000 stijgen en er moeten voorzieningen ge troffen worden voor de afvoer van he melwater en huishoudwater. Het ligt in de bedoeling dit langs de Noorder- weg te doen, omdat reeds besloten is tot aanleg van een riolering langs deze weg. Hiervoor werd in december 1958 een krediet van 284.000,beschik baar gesteld. Als men rekening houdt met de afvoer van het Soesterveen dan zullen er zwaardere rioolbuizen in de Noorderweg moeten komen en de kos ten hiervan zijn 34.100, Het college stelt de raad voor een extra- crediet hiervoor beschikbaar te stellen. NIEUWE BRANDPUTTEN. De commandant van de vrijwillige brandweer Soest heeft de aandacht van het college gevestigd op het feit dat het noodzakelijk is, dat in de Birkt, bij de Peter v. d. Breemerweg, een aan tal brandputten wordt gemaakt ten behoeve van de bestrijding van een eventuele brand. Met deze 2 brandput ten zal men in staat zijn 9 boerderijen te bestrijken. Er is gebleken dat het in deze omgeving niet mogelijk is branden te bestrijden omdat er onvoldoende water in de slo ten aanwezig is. Het gebruik van de twee nevelspuiten biedt geen redelijke oplossing, want deze spuiten moeten na 20 minuten weer gevuld worden. Het college stelt de raad voor een krediet van 5000,beschikbaar te stellen. De Soester vereniging tot onderlinge brandverzekering te Soest is bereid in deze kosten een bijdrage te leveren van 1500 gulden. SOESTERBERGSE BEJAARDEN HADDEN PRACHTDAG. Onder auspiciën von de Oranjevereni ging „Wilhelmina" zijn zeventig oudjes per touringcar en negen auto's donder dag weer de gehele dag uit geweest. Reeds vroeg in de morgen werd via de buitenwijken van het feestelijk ver sierde Amersfoort door de mooie Ve- luwe langs het Uddelermeer naar Kam pen gereden, waar een kopje koffie werd gebruikt en de historische zalen van het raadhuis met hun schilderijencol lectie en antiquiteiten werden bezich tigd. Vervolgens ging de rit door de Noord oostpolder naar Giethoorn, waar ge luncht en op de rondvaart intens ge noten werd van de pittoreske water partijen. Op de terugtocht werd aan gelegd in Harderwijk en daarna ging het over Ermelo en Amersfoort weer naar Soesterberg terug. In het restaurant ,,'t Zwaantje" werd door de heer Huisrna het gezelschap weer getracteerd op een consumptie. Na afloop hiervan ging het echter nog niet huistoe, want er wachtte allen nog een grote verrassing, die bestond uit een vorstelijk diner in de Meijerij, aange boden door de heer en mevrouw Meijer. Geroerd door zoveel goedheid bracht de nestor van het gezelschap, de tach tigjarige heer Nooder, namens allen zijn oprechte dank aan de heer en me vrouw Meijer voor dit gulle onthaal. Vervolgens betuigde spreker zijn grote dankbaarheid aan de heer Baars, die weer de motor en de ziel van deze be- jaardentocht was. Nadat aan de heer en mevrouw Meijer een geschenk was overhandigd, gaf de heer Baars op zijn beurt uiting aan zijn grote dankbaarheid voor de mooie geste van de heer en mevrouw Meijer, als mede voor de belangeloze medewerking van de automobilisten. COLLECTE. Vanaf maandag 22 juni a.s. tot en met zaterdag 4 juli wordt alhier een huis- aan-huis collecte ten bate van het Prins Bernhardfonds gehouden. LANDELIJKE POLITIEHONDENWED STRIJDEN. Door de Nederlandse Bond voor de Diensthond werd vrijdag in Soesterberg, op het terrein aan de Kampweg, een landelijke wedstrijd gehouden voor ge certificeerde politiediensthonden. In de voormiddag zag men de volgen de oefeningen onaangelijnd volgen, volgen aan de lijn, volgen bij de fiets, vrije sprong, klimsprong, breedsprong, vooruitsturen, afliggen, blijven liggen, voedsel weigeren en stil zijn. Voorts voorwerp bewaken, voorwerp revieren, revieren naar een persoon en transpor teren. In de middag kregen de honden gelegen heid te tonen dat zij zich niet laten afschrikken door stokken of schietwa pens. Aan de wewdstrijd werd deelgenomen door honden uit Groesbeek, Tilburg, Eindhoven, Nijmegen, Roosendaal, Apel doorn en Groningen. Het hoogste aan tal te behalen punten was 500. De uitslagen waren Kampioen G. Ot- ten met Leo, Groningen, 478 punten. 2. P. M. Meijens met Bart, Roosendaal, 454 punten. 3. J. C. van Spreuwel met Lex, Eindhoven, 426 punten. Er was veel belangstelling uit alle de len des lands, vooral van de zijde van de politie, onder wie tal van autoritei ten. SOESTERBERGSE AVONDVIERDAAG SE FEESTELIJK INGEHAALD. De Soesterbergse Avondvierdaagse heeft weer een prachtig verloop gehad. Het aantal deelnemers gaat steeds in stij gende lijn. Ditmaal bedroeg dit al 448, waarmede het record van alle vorige jaren geslagen werd. Van de deelne mende verenigingen en groepen noemen we o.a. Laetitia, A.G.A.V.S., K.V.O., leerlingen van de Christelijke en Open bare school, kinderen van het asthma- centrum „Willemijntje", jongens van St. Jan, de Johannesstichting en een groep militairen uit het L.S.K.-kamp Alle deelnemers groot en klein hiel den zich kranig. Er waren geen uitval lers. Op vrijdag de laatste dag werden de wandelaars op grootse wijze feestelijk ingehaald. Toen alle deelnemers zich op de betonweg bij de Kampweg had den opgesteld kwamen ook verschil lende muziekgezelschappen aan de fees telijke intocht deelnemen. Het waren de Harmonie ,,St. Joseph" en haar drumband, de eigen drumband van Laetitia, Concordia uit Bussum met haar drumband, 65 man sterk, en de drumband van het oud-veteranenkorps uit Zeist. Alvorens te vertrekken werd ter ge legenheid van het 1ste lustrum, door Laetitia aan de dames en heren van de plaatselijke regelingscommissie een bloemenhulde gebracht. Daarna volg de tot slot de triomftocht door het dorp.

Soester Courant | 1959 | | pagina 5