alleen er op staat WIM Sportfestival of Sportweek „DE SOESTER" ras Bloei Mw Motoris niet oliedom. 8¥9obê8oil VOOR ZENUWRUST MAAK BABY'S UITZET COMPLEET MET DE HANDIGE ZWITSAL BABYSET UW SUCCES IS ONZE RECLAME. Auto- en Scooterrijschool D. ENGEL DE AVONTUREN VAN DAVID COPPERFIELD GARAGE STAM M©foi3 neem de OP I DAAR 1 fle 1 pat 1 bli 1 po' tfr/VPÈt&Z.l f Vroeger hadden we ieder jaar een sportweek en dit jaar hebben we een sportfestival. Dat klinkt misschien grootser, maar het gebeuren is dit niet, ondanks de com binatie Soest-Baarn-Soesterberg. Het festival is in volle gang, maar bijna niemand heeft het in de gaten en met weemoed kan men zitten bladeren in oude kranten, die verhalen van een sportweek van groot formaat, zoals verven, persen, .stoppage, repareren van Uw kleding. Hilversurr - tangestraat 9.9 - tel: 8889 die van 1954 er een was. Het sportfestival 1959 begon met de voetbalwedstrijd Baarn-Soest en men had alle moeite gedaan om vooral geen sterke elftallen op te stellen. Dat is natuurlijk volkomen onjuist, on danks vele uitvluchten die te beden ken zijn. In Baarn speelde het Soester en het Baarnse elftal gelijk, maar veel indruk schijnt deze ontmoeting niet op de toeschouwers gemaakt te hebben, want toen Soesterberg op bezoek kwam bij het Soester elftal waren er maar enke le tientallen toeschouwers en die kregen weinig te zien. Er waren puzzelritten voor motoren, auto's en bromfietsen, maar daarvoor heeft men echt geen festival nodig, want er wordt het hele jaar door gepuz zeld. De avondvierdaagse te Baarn en te Soesterberg gaven evenmin extra fleur aan het festival, omdat deze ieder jaar plaats vinden en aan een volleybal- hij weet dat hij gesmeerd loopt met vergeten zal zijn omdat niemand zich over een maand nog herinneren kan dat er zoiets als een sportfestival plaats gevonden heeft. De opzet mag uitstekend zijn en de uitwisselingsgedachte, waarbij Soest, Soesterberg en Baarn betrokken zijn, prijzenswaardig, maar in geen enkele van de drie plaatsen zullen de mensen in de gaten hebben dat er een festival aan de gang is. En zonder de belang stelling van het publiek krijgt men dit ook niet voor elkaar. Laten de organisatoren van dit sport festival eens teruggrijpen naar die Soester sportweek, die 5 jaar geleden plaats vond. Een openingsmars, een toespraaak van de burgemeester, de opening door de burgemeester en daarna gingen vele honderden naar het S.E.C.-terrein voor de motorpolo-wedstrijd tussen The Red D'evils en The Meteors. Het was sen satie van de bovenste plank. Niet dat het zoveel te maken had met sport die als gezonde lichaamsoefening te be schouwen is, maar het was attractief voor het publiek en dat moet in een sportweek toch ook aan zijn trek komen al is zo'n week er in de eerste plaats voor de sportbeoefenaars. Op de tweede dag waren er handbal wedstrijden, die weinig publiek trok ken, maar de koppelraces die erop volg den hadden weer veel belangstelling. De verschillende sportverenigingen had den hun sterkste fietskoppels gezonden en er werd felle strijd geleverd. Olympia met Kees Bakker en Kees Smid won en Hees bezette de tweede plaats. Tempo werd derde, S.E.C. vier de, Shot vijfde en K.P.S. zesde. Mannen van middelbare leeftijd waag den zich als veteranen ook op de fiets. W. Groart won voor A. Stalenhoef, J. de Graaf en G. Slagt. En het publiek had schik in deze dapperen. De K.P.S.-sportmiddag vormde in 1954 meer een deel van de sportweek dan zij het in 1959 van het sportfestival is, want nu is er zelfs sprake van concur rentie, zodat hiervoor het volgend jaar een oplossing gevonden zal moeten worden. Voetballen, boksen en windhondenren- nen waren attractief genoeg om heel veel publiek te trekken. De dag daar op volleybalwedstrijden en daarnaast wielerwedstrijden met deelneming uit verschillende plaatsen. Vijftien lopers meldden zich voor de loop door Soest, die natuurlijk gewon nen werd door Jan van Ginkel uit Baarn. Er waren korfbalwedstrijden en het Baarnse elftal kwam naar Soest om tegen het Soester elftal te spelen. ■M PKfTTIGt SmUIBfPIBHIMG GARAGE SMITS WEG tS - TEL: 3865 Toen betraden wel de sterkste elftallen van beide plaatsen het veld en er werd hard gevochten voor de overwinning, die niemand behaalde omdat het een gelijk spel werd. Aan de rijwielpuzzelrit werd door 73 koppels deelgenomen en voor auto- steeds goed advies! Laren - Veldweg 1 - tel. 3025 Soest - Merelweg 10 - tel. 3258 mobilisten en motorrijders waren er aantrekkelijke behendigheidswedstrijden. De slotavond vond plaats in het open luchttheater. Veel publiek, fraaie ver lichting, prijsuitreiking door de burge meester, gymnastiekuitvoering door Crescendo, Olympia en S.T.C., muziek van De Knollenplukkers en tot besluit het afscheid, belicht door potten ben gaals vuur. Het was een zeer succesvolle sportweek geweest en het ziet er niet naar uit dat we straks kunnen zeggen„Het was een succesvol sportfestival". On danks de samenwerking tussen Baarn se Sportbond, Soester Sportfederatie en Sportfederatie Soesterberg. JAARVERGADERING VAN S.E.C. S.E.C. heeft woensdagavond in hotel Bos en Duin de jaarvergadering gehou den onder voorzitterschap van de heer M. Wilhelm, die na het welkomstwoord een overzicht gaf over de droeve en blijde gebeurtenissen in het afgelopen verenigingsjaar. Vier vrienden van S.E.C. zijn in het seizoen 1958-1959 overleden. Onder hen de oud-voorzitter, dokter P. Donker, die jarenlang een stuwende kracht in de vereniging geweest is en een van de oprichters, die het hechte fundament voor een gezonde vereniging legden. Hij was altijd even enthousiast voor S.E.C. ook als het minder goed ging en zelfs toen zijn gezondheid veel te wensen overliet bezocht hij de wed strijden. Het was een grote voldoening voor hem te mogen meemaken dat S.E.C. derde-klasser werd. Ook Joop Rouwendaal en C. de Hooge waren altijd trouw aan hun club en S.E.C. kwam op de eerste plaats. Deze trouw was vooral opmerkelijk bij Joop Rouwendaal, die er nooit tegenop zag in zijn invalidewagentje te komen om de wedstrijden bij te wonen. Bijzonder droevig was het heengaan van Bart Kuus, omdat hij op zeer jonge leeftijd verongelukte. Hij was Deze slechte start was begrijpelijk, want het elftal moest wennen aan het spel in de derde klasse. Het tweede werd kampioen en de voorzitter com plimenteerde aanvoerder B. v. d. Lugt met dit goede resultaat. Hij achtte het verheugend dat het verschil in spel- kwaliteit tussen het eerste en het tweede elftal niet zo groot meer is. Het derde elftal gaf aanvankelijk zor- nodig voor rustig denken en werken en goede nachtrust Mijnhardt's Zenuwtabletten gen, maar het eindigde noch nog op de derde plaats. Het vierde werd glorieus kampioen na een prachtig seizoen. Het vijfde eindigde onderaan en dat is eigen schuld, want de opkomst van de spelers is slecht. De heer Wilhelm raadde de jonge spe lers aan goed te trainen. Van de vete ranen, die in het vierde spelen, is het begrijpelijk dat ze niet enthousiast zijn voor training, maar de jeugd heeft het een trouw lid en een trouw speler, altijd vrolijk en enthousiast voor S.E.C. en door zijn opgewekt karakter had hij vele vrienden. Staande werd de nagedachtenis van de overleden clubgenoten door de aanwe zigen geëerd, waarna de heer Wilhelm twee nieuwe leden verwelkomde. Hij wees erop dat zij lid werden van een gezonde vereniging, waarin gezon de kritiek niet geweerd wordt, omdat deze de vereniging slechts vooruit kan helpen. Het afgelopen seizoen is goed geweest. Het jaar 1957-1958 was wat meer spec taculair door het behalen van het kam pioenschap, het derde klasserschap en het vieren van het 20-jarig jubileum, maar ook het laatste jaar was uitste kend. Het eerste elftal bereikte een zeer eer volle derde plaats na een zwak begin. NIEUWEWEG 97 TELEFOON 2543 Geef hem een nieuwe cartervulling Mobiloll Special bij Nieuwerhoekplein 1 Soestdijk - Telefoon 2850 tournooi in Soesterberg heeft het Soes ter publiek al heel weinig. Nu is het niet de gewoonte dat toe schouwers elkaar bij volleybalwedstrij den in Soest op de hakken staan te trap pen om vooral toch maar iets te zien en bij handbal is dat evenmin het geval, maar toch is het goed dat het hand- baltournooi tenminste volgende week in Soest is, anders bleef er voor ons niets over, want het korfballen is ook al in Soesterberg, de wielervierdaagse vond in Baarn plaats en er staat ook nog wel een vierdaagse voor Soest op het programma, meer eerst moeten de au toriteiten hiervoor nog toestemming geven. Baarn krijgt nog een grote gymnastiek uitvoering en voor Soest blijft dan als sportief gedeelte het optreden van gymnasten in het openluchttheater over als onderdeel van de V.V.V.-avond met Mieke Telkamp, Guus Jansen en Piet Ekel. Dat is wel heel weinig voor een mani festatie, die als sportfestival 1959 de geschiedenis ingaat, en wel heel gauw 56. Bij het ontwaken raakte het besef van de realiteit David als een slag. Bevreest voor de dingen, die komen zouden, bleef hij enkele ogenblikken liggen om na te denken. In de eerste plaats zou hij naar zijn kantoor gaan en Spenlow vragen of hij wat van het geld kon terug krijgen, dat zijn tante voor zijn studie had betaald een studie, die hij onmogelijk kon beëindi gen. En dan, dan zou hij contact met Dora moeten zoeken om haar te ver tellen hoe de zaken er voor stonden. En ten derde moest hij geld gaan ver dienen. Waar en hoe wist hij niet, maar even later bedacht hij, dat tijd ook raad brengt en sprong uit bed, vastbe sloten er van te maken wat er van te maken viel. Na het ontbijt, dat door de drie mensen in stilte werd opgepeuzeld, maakte David zijn opwachting bij de heer Spenlow, die hij zo kort mogelijk de hele kwestie uitlegde. „Verschrikke lijk, verschrikkelijk", zei de rechtsge leerde en leunde nadenkend achterover in zijn stoel, „wat nu „Zou het mogelijk zijn, dat ik een deel van het geld, dat juffrouw Trotwood voor mijn opleiding heeft gestort, terug ontvang, meneer vroeg David. Spenlow zuch- te en schudde het hoofd. „Dat zal niet gaan, meneer Copperfield", zei hij, „in de eerste plaats is het geen usance en bovendien U dient te besef fen, dat wij voor een dergelijke lage som een volledige opleiding verstrekken aan u in de hoop, dat u te zijner tijd een bruikbaar employé van ons kantoor zal worden. Nu dat niet kan is het reeds een grote schadepost voor ons kantoor. Wij moeten iemand anders zien te vinden, de opleiding moet geheel worden herbegonnen, enfin, onzerzijds zijn er ook problemen en vraagtekens, die door het restant van het door uw tante gestorte bedrag - althans het in geld uit te drukken deel van de schade - bij lange na niet kan worden gedekt. Meen niet dat wij hard zijn of onvrien delijk, meneer Copperfield", vervolgde hij, opmerkende, dat Davids gezicht al lesbehalve opgewekt stond, „maar za ken zijn zaken en zelfs in een tragisch geval als dit kunnen wij niet anders handelen". Hij stond op en reikte Da vid de hand, het teken, dat wat hem betrof het onderhoud was afgelopen. „Wij houden contact, meneer Copper field en mocht u op enigerlei wijze on ze hulp kunnen gebruiken, laat dat dan weten. Onze informaties over u zullen uiteraard in uw voordeel zijn". David mompelde wat en stond even later op de stoep, boosaardig bedenkend, dat Spenlow waarschijnlijk anders gespro ken zou hebben als hij wist, dat het contact tussen hem en David ook op andere dan zakelijke manieren bestond, al wist de oude heer daar nu eenmaal niets van. Terwijl hij wat suffend naar huis wandelde, hoorde hij opeens een jonge stem, die zijn naam riep. Hij keek op en zag het lieve gezichtje van Agnes Wickfield uit het portierraam van een rijtuigje steken. „Wacht even, David 1", riep ze, „ik loop zo ver met je mee - stoppen koetsier nodig om vooruit te komen. Voor het eerst in lange tijd heeft de jeugd geen kampioenselftal, maar dat is helemaal niet ontmoedigend. De jeugdcommissie heeft uitstekend werk gedaan. Er zijn tournooien georgani seerd, de Duitse jeugd kwam op bezoek, er werd een tocht naar de Efteling ge maakt en dat alles kostte weinig dank zij een geslaagde verloting. TEL .5461 MELK RAD Jé I IN HET GOOI Het ledental is opnieuw gestegen en als er wel eens kwade elementen in de vereniging waren dan kregen die geen kans tegen de goede geest die er heerst. D'e financiële positie van S.E.C. is ge zond, terwijl de penningmeester toch niet schriel is. Er kwamen warmwater- douches en binnenkort zal aandacht besteed worden aan de verlichting en de akkomodatie. Met de wens dat het S.E.C. in het sei zoen 1959-1960 nog beter zal gaan beëindigde de heer Wilhelm zijn ope ningswoord. De heer W. Pureveen las de notulen van de vorige vergadering en de heer J. Veldhuizen gaf het jaarversag. Er zijn bijna 400 leden en 180 dona teurs. De secretaris dankte de jeugd commissie, terreincommissie, technische commissie en de redactie van het club blad de Groen-Witte, dat het zo uit stekend doet en al de derde jaargang ingegaan is. Hij dankte eveneens de trainer, die er voor een groot deel voor zorgde dat het afgelopen jaar succes vol was. De training ligt stil tot 12 augustus en het voetbalseizoen begint op 13 september. De penningmeester, de heer J. E. Roeymans, gaf het financieel overzicht. S.E.C. staat er financieel bijzonder goed voor en de voetbalpool legt geen wind eieren. De voorzitter dankte de secre taris en de penningmeester voor de jaarverslagen en de heren Veenendaal en Veldhuizen als leden van de pool- commissie. De heer R. Jansen prees namens de penningmeester het financieel beheer van de penningmeester. De nieuwe kas- commissie bestaat uit de heren R. ten Hove, R. Jansen en J. de Jong. De heren J. P. C. Veldhuizen en J. E. Roeijmans werden respectievelijk als secretaris en penningmeester herkozen. De voorzitter wenste deze beide be stuursleden geluk met hun benoeming en de vereniging met het feit dat op nieuw twee uitstekende krachten voor de vereniging werkzaam zullen zijn. S.E.C. is een van de weinige verenigin gen, die nooit door de K.N.V.B. beboet wordt omdat de zaak altijd klopt. Na de pauze werden de heren J. v. Delden, C. P. Majoor, G. A. Roest, D. H." Tuenter en M. Visscher in de tech nische commissie herkozen. N.V. HANDELMIJ A. TELEFOON K 3A V.O.GP EN DIT 2 VAN NIEUWE bij 2 èn gi

Soester Courant | 1959 | | pagina 6