v.v.v. Bijzonder geslaagde K.P.S.-Sportdag. t Vrijheid Vakantie Vreugde IN DE HOEK. DINSDAG 7 JULI 1959. 37e JAARGANG no. 51. Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2.10 - per pest 2.25 UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDARTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 K.P.S. heeft zaterdagmiddag de vijfde sportmiddag gehouden ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard. Het is een bijzonder geslaagde middag geworden, die gunstig afstak bij het mislukken van het vorig jaar, toen het zo hard regende dat er nauwelijks pu bliek was en een financiële debacle dreigde. Die bleef gelukkig uit, dank zij de twee giften van 500,waarmee de clubs, die de erewedstrijd speelden, de strop voor K.P.S. tot een zeer ge ringe maakte. Johnny Kraaijkamp, Tobi Rix en Ka- rel Prior worden aan de Prins voor gesteld door de aanvoerder van het Avro-elftal. Nu was het schitterend weer, zodat er wel 3000 man publiek was toen begon nen werd aan de hoofdschotel van de middag, de erewedstrijd tussen Hera- cles en Volendam om de Prins Bern- hardbeker, die in het bezit was van de Almelose voetballers en dit ook geble ven is. Volendam is op papier sterker, maar het leed een 1-4-nederlaag. De middag begon met een wedstrijd tussen de jeugd van K.P.S. en Actif uit Hilversum. Door een doelpunt van Jaap Traas behaalde K.P.S. de over winning. Voor het begin van de wedstrijd tus sen de veteranen van hen die in dienst zijn van het Koninklijk Huis en het ar- tisten-elftal, verschenen H.M. de Ko ningin, Z.K.H. Prins Bernhard en H.K.H. Prinses Margriet, voor wie de ze veteranenstrijd ieder jaar de hoofd schotel is. Ook de erevoorzitter van na de aftrap door Mies Bouwman werd voortdurend op sportieve en vrolijke wijze strijd geleverd om de zege, die tenslotte verdiend behaald werd door de artisten met doelpunten van Johnny Kraaijkamp en Peep v. d. Elzen. De veteranen spanden zich geweldig in om ook te doelpunten. Dat viel niet mee, want keeper Chanows in het ar- tistendoel mocht dan geen D'e Munck of Kraak zijn, hij was zo omvangrijk, dat er weinig ruimte overbleef. Oerhard waren soms de schoten van aanvoerder van Zinnicq Bergmann en met een van deze kogels knalde hij bijna het hoofd van Walter v. d. Kamp van de romp. Geen nood, want de E.H.B.O. was aan wezig. Een innige omhelzing, die Geert v. d. Braber de veteranenaanvoerder deed ondergaan, kostte de artisten een strafschop, maar Chanowski scheen de bal te biologeren. Ook een tweede penalty leverde geen resultaat op, maar tenslotte scoorde van Oostrum en het was 2-1 voor de artisten. Tegen het eind van de wedstrijd dacht Karei Prior nog even te doelpunten, maar met een magistrale duik sloeg Leo Horn de bal uit het doel. Dat mocht hij helemaal niet, maar zijn hulpvaardigheid werd zeer gewaar deerd en de Prins vroeg hem bij de prijsuitreiking of hij de prijs eigenlijk niet verdiend had. Na de muzikale show van de drum band der Koninklijke Marechaussee te Bestuur K.P.S. ontvangt bloemen van bestuur Heracles. K.P.S., jhr mr C. Dedel en de burge meester, mr S. P. baron Bentinck, woon den deze wedstrijd bij. Als bijzondere gasten van K.P.S. waren dit jaar verpleegden van het Henri Du- nanthuis te Zeist bij de wedstrijden aanwezig. Door een erehaag van jeugdspelers kwamen de veteranen en de artisten het veld op. De adjudant van H.M. de koningin, N. J. H. Gregory verdedigde het doel en in de achterhoede stonden de eerste chauffeur F. v. d. Heuvel en de majoor-vlieger A. P. T. Brogtrop. In de middenlinie de particulier secre taris van H.M. mr J. v. d. Hoeven, de mecanicien van de vliegdienst G. Sche pers, de chef-kok van de paleiswacht J. Theebe en in de voorhoede, C. B. Groen, portier van de koninklijke stal len in Den Haag mr R. J. E. M. van Zinnicq Bergmann, hofmaarschalk van H.M. A. van Oostrum, huismeester van het Koninklijk Huis baron J. J. van Lijnden, adjudant van H.M. en de eerste luitenant ter zee W. W. Kuyck, adjudant van Z.K.H. Bij de artisten liep Johnny Kraaijkamp opgewekt om ballen te roepen en Toby Rix dribbelde voor drie, maar de grote man was Peep v. d. Elzen, lid van de skymasters, die zich hier een field- master toonde, want zijn snelle rushes waren moeilijk te stuiten en hij was de schrik van de achterhoede en keeper Gregory. Er werd soms grandioos gemist, maar dat verhoogde slechts de vreugde en Mies Bouwman en Leo Horn. Apeldoorn, onder leiding van wacht meester A. Boer, kwamen de semi- profs het veld in. Aanvankelijk wekten zij niet de indruk zich erg te zullen ver moeien, maar zij trotseerden de hitte en speelden een aantrekkelijke wed strijd. Het roemruchte Volendam viel wat te gen en Heracles behaalde dan ook een grote en verdiende overwinning. De ster van de ploeg uit Twenthe was Vrielink, die tweemaal doelpuntte, evenals goalgetter Schuman. De favoriet van het publiek was de kleine neger Zuma, die een voortreffe lijk verbindingsman was en beter plaatste dan zijn blanke medespelers en de tegenstanders. Jonk opende de score voor Volendam, maar bij dit eerste doelpunt van de mensen uit de vissers- en touristen- plaats bleef het en voor de tweede maal mocht Heracles de beker mee naar Al melo nemen. Tegen de verwachting in maar volkomen verdiend. Prins Bernhard reikte de prijs aan de Heracles-aanvoerder uit. De aanvoerder van Heracles ontvangt de beker. E.H.B.O. OP DE V.V.V.-AVOND. Zaterdagavond komen Mieke Telkamp, Piet Ekel en Guus Jansen weer in het openluchttheater en zullen muziek-, zang-, toneel- en gymnastiekverenigin gen weer optreden. Omdat op 13 juli de jaarlijkse collecte van de E.H.B.O. in Soest begint zal deze afdeling op deze avond een korte demonstratie geven, waardoor allen die aanwezig zijn zullen zien van hoeveel belang het is over goede E.H.B.O.-ers te beschikken in een gemeente die haast berucht geworden is door de vele verkeersongevallen die zich voordoen. Hulde aan de besturen van V.V.V. en S.F.F., die in combinatie een voortreffe lijke avond in het openluchttheater ge bracht hebben, hulde aan Guus Ter horst, de motor van dit gebeuren, hul de aan Piet Ekel, die met gezellige bab beltjes de bonte veelheid van nummers aaneen reeg, hulde aan Mieke Telkamp, die voor de internationale noot en Guus Jansen, die voor de nationale noot zorgde, hulde aan de gymastiek-, mu ziek- en zangverenigingen, die mede werking verleenden, maar bovenal hulde aan de electriciëns, die plotseling veel belangrijker dan Mieke Telkamp wer den toen de stoppen doorsloegen. Het zou pikdonker in het openluchttheater geweest zijn als P.V.O. niet over loop lampen beschikt had, waardoor het programma kon doorgaan. Na een kwar tier nijver speuren was het euvel ver holpen en kon de voorstelling met meer passende verlichting doorgaan. Na de openings-opmars van P.V.O. en de gymnastiekverer.igingen A.G.A.V.S. (Soesterberg), Olympia, Crescendo en de Soester Turnclub sprak Guus Ter horst een kort kernachtig welkomst woord, waarin een lichte teleurstelling te horen was, omd it zelfs deze echte Soester avond niet in staat bleek het theater vol te krijg'an. Met bijna 1000 toeschouwers was het echter goed bezet en wie op deze vierde juli verhinderd was kan op 11 juli terecht, want dan is er een programma, waarin opnieuw Mieke Telkamp, Gi us Jansen en Piet Ekel optreden, ten'ijl andere vereni gingen medewerkin,zullen verlenen. De openingsmars „I: perial Echos" door P.V.O. werd gevo' V door oefeningen van de gymnastiekverenigingen. Eerst vrije oefeningen van de Olympia-dames onder leiding van C. v. d. Heiden, daarna jongens van S.T.C. onder leiding van de heer Brasser en vrije oefeningen van Crescendo onder leiding van de heer Hoogbergen, S.T.C.-meisjes brachten onder leiding van mevr. G. v. d. Hazel, de knotsoefe ning waarmee ze bij kringwedstrijden een derde plaats behaalden en kring oefeningen, terwijl de Olympia-dames dit sportieve deel besloten met ritmi sche oefeningen. Alles op muziek. Rietje Kok, Joop van Dalen en Gerard Vos voerden de kluchtige sketch „Koe koek" op, waarna Animato, onder lei ding van de heer B. Pot, een heruit voering van de vlotte Burgemeester Bentinckmars gaf en een selectie van Weense melodieën speelde. Van „Die Bierreise", met aantrekke lijk bravour gezongen door „Apollo", onder leiding van de heer G. v. d. Schepop, kregen velen dorst, maar zij vergaten die bij de gezellige sketch „Ongewenst bezoek", opgevoerd door „Ons Genoegen" met de dames Rouwen daal en Van Klaren en de heren Veldhuizen en Westerveld. Met veel voldoening kondigde Piet Ekel het optreden van Mieke Telkamp en Guus Jansen aan. En terecht, want het werd een hoogtepunt van de avond- Heel veel applaus en goedkeurend ge fluit en bij het zingen van „Every song I have is yours" kon iedere man in het theater denken dat Mieke dit lied spe ciaal voor hem zong. Crescendo-dames en heren werkten aan de brug met ongelijke leggers, S.T.C.-meisjes brachten een vrije oefe ning en onder enorme sprongen over het paard sloegen de stoppen door. Geen nood, want P.V.O. had licht en zij vervolgden het programma. Intussen werkten de politie, de firma Kwak en de P.U.E.M. met man en macht. P.V.O. speelde bij schaars maar vol doende licht „Trombones to the fore" met een solo van de heer Lagemaat jr en bijzondere hulde viel de dirigent, de heer S. Besselsen ten deel. Piet Ekel prees hem als de man, die meer dan een halve eeuw lid van P.V.O. is. Het licht brandde weer en nu waren de microfoons en het hammondorgel weer te gebruiken, zodat Mieke Tel kamp en Guus Jansen voor de tweede maal optraden. „Warum sind die Man- ner so stürmisch" vroeg Mieke en na „Bonsoir Chérie" besloot zij natuurlijk met „Morgen komm ich wieder". Daar mee vergiste zij zich enkele dagen want ze komt zaterdagavond terug. Guus Jansen sloot dit tweede optreden af met een potpurri van Italiaanse lied jes en een selectie uit „lm weissen Rössl" van Ralph Benatzky. Bijna alle leden van de toneelvereniging „Kerkebuurt" hielpen hoofdrolvertolker F. Roelofsen met het verrichten van zijn goede daden als padvinder, maar het liep steeds op niets uit en tenslotte hield hij er dan ook maar mee op. Aantrekkelijke lichteffecten boden de knotsoefeningen van A.G.A.V.S. en de lentedans van dezelfde vereniging. Dames en meisjes van Olympia, S.T.C. en Crescendo gaven deze geslaagde avond een aantrekkelijk slot en in zijn afscheidswoord verzocht Guus Terhorst de aanwezigen reclame te willen maken voor de tweede avond op zaterdag 11 juli. Gaarne doen wij dat hiermee, want het was een bijzonder mooie en afwis seling brengende avond. ERNSTIG GEWOND. De Soester mevr. S. v. B.-P. en haar vijfjarig zoontje werden dit week-end ernstig gewond bij een auto-ongeval op de weg Alkmaar-Den Helder, ter hoogte van Schagen. De heer A. L. uit Zeist werd gedood en de zes andere inzittenden, vier kinderen en twee vol wassenen kregen lichte verwondingen. JAARLIJKSE COLLECTE E.H.B.O. Evenals voorgaande jaren stelt het ge meentebestuur van Soest de afdeling Soest van de Kon. Ned. Ver. v. Eerste Hulp Bij Ongelukken in de gelegenheid haar jaarlijkse inzameling, via een huis- aan-huis- en straatcollecte, te organi seren gedurende de week van 13 tot en met 18 juli. Ondanks de veelheid van collecten, welke regelmatig worden gehouden, willen wij deze inzameling even onder de aandacht van de lezers brengen. De E.H.B.O. immers is de vereniging, die elk jaar weer een aantal nieuwe E.H.B.O.-ers opleidt en als volwaar dige eerste helpers toevoegt aan het „leger", dat u regelmatig bij ongeval len op straat, in bedrijven enz. aan het werk ziet om het leed en de pijn der slachtoffers, veroorzaakt bij verkeers-, bedrijfs- en sportongevallen te ver zachten en indien nodig, ernstige gevolgen hiervan te voorkomen. Denkt u eens in, wat het de afdeling Soest kost om in het belang van de medemensen regelmatig het aantal E.H.B.O.-ers te vergroten. De kosten van zaalhuur, oefenmate riaal, lectuur enz. kunnen niet worden gedekt door de cursisten, daar hun aantal hiervoor te klein is. Het regelmatig aanvullen van de 15 ver- bandkisten, welke in de gemeente Soest op de gevaarlijke punten zijn opge steld, kost regelmatig heel veel geld. Voor de ziekenauto, welke door de Soester E.H.B.O. wordt geëxploiteerd, kon een nieuwe zuurstofkoffer worden aangekocht met het geld, dat voor gaande jaren gebruikt werd voor een jaarlijkse feestavond voor de donateurs. Talrijke enthousiaste instemmingen hiermede, mocht het bestuur van de zijde der donateurs ontvangen. Hieruit blijkt, dat de aanvulling der kasmiddelen voor onze Soester E.H.B.O. geen overbodige luxe is. Indien U nog niet geheel overtuigd bent van de noodzaak van de E.H.B.O., bedenkt U dan eens, dat 4 Soester art sen wekelijks hun zeer kostbare tijd kosteloos opofferen aan het opleiden en trainen van de E.H.B.O.-ers, waar mee zij de noodzakelijkheid van verant woorde eerste hulp, in afwachting van de arts, op overduidelijke manier be wijzen. Collecteren is geen bezigheid die aan trekkelijk is, maar bedenk, dat diegene die om uw bijdrage komt vragen voor de mens in nood, dit doet in uw aller en ons belang. Het spreekwoord „een ongeluk zit in een klein hoekje" wordt in onze dagen maar te vaak droevige werkelijkheid en ieder van ons weet vandaag niet of hij morgen nog kan zeggen „Gelukkig dat er een E.H.B.O.-er bij de hand was die mij hulp verleende, anders had het er niet best voor me uitgezien". Stel de collectanten niet teleur en help ze door de moeilijke collecte-dagen heen met een royale gift. Collectanten, die hun gewaardeerde medewerking willen verlenen kunnen zich tot en met vrijdagmiddag 12 uur nog opgeven aan het secretariaatKo- ninginnelaan 68, Soestdijk. MUNITIE. In de Wieksloot is een kist gevonden met 1500 Engelse patronen. De gevaar lijke kist is op het politiebureau gede poneerd. We mogen zonder enige twijfel aan nemen dat „Waterstaat" met het strooi en van split in de Vredehofstraat, Nieuwerhoekplein en de Torenstraat iets goeds met ons voor had. maar ik ben er niet achter kunnen komen wat dit goeds wel kon zijn. Mensen die het weten kunnen zeiden dat het tegen slipgevaar was, maar ik heb nog niet gehoord, dat b.v. de Toren straat slipgevaarlijk was. Wanneer u het mij vraagt verhogen die losliggende steentjes alleen maar het slipgevaar. Een andere lezing was dat Water staat op een goedkope manier wilde as falteren, maar dat zou dan alleen maar opgaan voor de Vredehofstraat, want de Torenstraat heeft een prima slip- vrij wegdek. Maar waar zou het dan goed voor zijn geweest Een spotter zei dat Waterstaat met het split in zijn maag zat en het toen maar in Soest neersmeet, maar dat is na tuurlijk onzin. Ofschoon een paar nij vere mannen de rommel intussen weer bij elkaar geveegd hebben Mis schien hebben ze het nu weer ergens anders nodig. Hoe het ook zij, het is in de genoem de straten een smerige, stoffige boel geworden en gevaarlijk bovendien, vooral door de losliggende steentjes op de fietspaden. Het autoverkeer mist daarbij door de teerlaag nu de witte scheidingslijn van de rijbanen en het gevaar voor sprin gende ruiten is niet denkbeeldig. Ik zal natuurlijk wel een leek zijn op wegengebied om niet te snappen dat het splitstrooien, zoals wordt beweerd, tot het normale onderhoud van wegen behoort. Ons dorp zit gelukkig, wat dit betreft, vol met leken en dus behoef ik me niet alleen te voelen. Maar als het inderdaad tot het nor male onderhoud behoort, zou het dan geen aanbeveling verdienen de onder houdsbeurt meer in het najaar te laten, vallen. H. OEKMAN. HANDBALTOURNOOI. Voor het Soester Sportfestival heeft B.D.C. een handbaltournooi georgani seerd, dat gisteravond begon met een wedstrijd tussen B.D.C. 1 (heren) tegen Limvio 1. De Soester handballers zijn pas met deze sport begonnen en enkele spelers deden voor de eerste maal mee, zodat het heel begrijpelijk is, dat tegen de geroutineerde Baarnse spelers een 3-14 nederlaag geleden werd. De doelpunten werden gemaakt door Valk (2) en C. v. d. Berg. Dames 1 deed het beter en het won van Limvio 1 met 5-1. Na afloop reik te de heer W. Schunselaar namens de S.S.F. de prijs uit aan aanvoerster Tini Duwel. Limvio begon met een doelpunt, maar hierna liet de uitstekend spelende An- nie Wigtman zich niet meer passeren. In de tweede helft scoorde Tini Duwel met een ver schot de gelijkmaker. Er werd veel geschoten door de Soes ter meisjes, maar soms wat onzuiver. Riet Kaats bracht de stand op 2-1, Ciska v. d. Valk maakte er 3-1 van en Tini Duwel bracht met 2 doelpunten de stand op 5-1. Vanavond spelen de heren van Limvio 1 en Limvio 2 tegen elkaar om 7 uur en om 8 uur is er een wedstrijd tus sen B.D.C.- en de Limviomeisjes. Woensdag Limvio 2B.D.C. 1 (heren). Om 8 uur geven de aspiranten van B.D.C. en Limvio een demonstratie van 7-handbal, dat met 6 veldspeelsters en een keepster op een heel klein veld gespeeld wordt. Donderdag zijn er op nieuw wedstrijden in 7-handbal van de B.D.C.-meisjes. GROTE NEDERLAAG VAN DE DUINKIKKERS. De Dunkikkermeisjes, die het tweede team vormen, hebben in Amersfoort een daverende 1-13-nederlaag geleden te gen A.Z. en P.C. 2 en dat kwam in hoofdzaak omdat het Soester team niet volledig was. Er zal echter heel anders voor de dag gekomen moeten worden als deze ploeg zich wil handhaven in de eerste klasse van de kring. Tonny Kraaykamp scoorde het enige doelpunt in deze teleurstellende wed strijd.

Soester Courant | 1959 | | pagina 1