SOEST. IN DE HOEK. OFFICIËLE MEDEDELINGEN. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 VRIJDAG 10 JULI 1959. Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. 37e JAARGANG no. 52. Abonn. p. kwart, 2.10 - per post 2.25 GEMEENTERAADSVERGADERING. De raad onzer gemeente is in open bare zitting bijeen geroepen tegen woensdag 15 juli a.s., te 19.15 uur, ter afdoening van navolgende agenda 1. Vaststelling van de notulen van de raadsvergadering d.d. 27 mei 1959. 2. Ingekomen stukken Verslag van de instelling voor Maat schappelijk Hulpbetoon over 1958 met voorstel dit voor keninsgeving aan te nemen. 3. Onderzoek van de geloofsbrief van het nieuw benoemde lid van de raad mevr. M. H. W. Muurling-Voorthuis. 4. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor a. de uitbreiding van de R.K. u.l.o.- school te Soest; b. de bouw van een tweede R.K. school voor g.l.o. te Soest-Zuid; d. de aanschaffing van projectors ten behoeve van de openbare scholen voor g.l.o. 5. Voorstel tot vaststelling van een partieel uitbreidingsplan voor gronden gelegen a. aan de Maatweg; b. in Soesterberg Zuid-West nabij de Kerklaan, Chr. Huygenslaan, Simon Stevinlaan en fietspad Soesterberg- Zeist. 6. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening en bedrijfs- rekeningen voor 1956. 7. Voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing en invor dering van een straat- en rioolbelas ting. 8. Voorstel tot aankoop van grond, ge legen aan de Kerkstraat van de firma „Bouwbedrijf Camper". 9. Voorstel tot verhuur van grond, ge legen aan het Dorpsplein te Soester berg, aan de P.T.T. t.b.v. de plaatsing van een noodpostkantoor. 10. Voorstel tot verlenging van de ont ruimingstermijnen van de onbewoon baar verklaarde woningen Hartweg 10 en 12, Dorresteinweg 88 en Schouten kampweg 13. 11. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in art. 72 der Lager-onderwijswet 1920 aan het R.K. Schoolbestuur te Soestdijk voor de aan schaffing van nieuwe gordijnen t.b.v. de Mariaschool. 12. Atoorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet tot algehele vernieu wing van het Soester Natuurbad. JEUGD IN HET OPENLUCHTTHEATER Het was woensdagmiddag zo heet, dat er maar een paar honderd kinderen in het openluchtheater waren om hun plezier te beleven aan de middag, die door de V.V.V. aangeboden werd. Er waren kinderen, die zich helemaal niet goed voelden door de warmte, maar ze wilden toch niet naar huis om dat het programma veel te leuk was. Hun vriendjes en vriendinnetjes, die in het natuurbad lagen, hadden dus toch niet helemaal gelijk met hun me ning, dat het daar bij hitte beter is dan in het openluchttheater. Voor de V.V.V. was dit geringe aantal bezoe kers wat sneu, want als de mensen niet wegblijven omdat het regent, dan zie je ze niet omdat het te heet is. „Rang, die zit" heette het programma en het was alleraardigst. De clowns Rik, Rak en Rok deden zo gek dat de kinderen haast niet uitgelachen kwa men, maar toen Tommy Verstoep met jongleren begon waren ze muisstil van de spanning. Charles op de grote bal had eveneens veel succes en de Hol- land-België-wedstrijd bracht de over winning aan hen die de grootste mond en het beste gebit hadden, want wie het vlugst een beschuit kon opeten kreeg een prijs. Tot besluit zagen de meisjes en jongens Ali Baba en de maharadja in zijn tovertuin. GESLAAGD. De heer G. W. Geijtenbeek slaagde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht voor kandidaats-examen wis- en natuur kunde. PECH DOOR EERLIJKHEID. Wij berichtten dinsdag dat er kostbare cactussen gestolen waren uit een tuin in de Soesterbergsestraat. De waarde was ongeveer 150,Dit bericht werd gelezen door een meneer, die zijn zoon eens aan de tand ging voelen. Deze had zogenaamd een aantal cac tussen gewonnen bij een Amerikaanse verkoping in Amersfoort, waar hij met zijn vrienden geweest zou zijn. Pa had het echter niet erg op dit verhaal en hij kreeg er tenslotte uit dat zijn 22- jarige stamhouder met zijn vrienden van 23 en 26 jaar de planten op de Soesterbergsestraat weggenomen had. Berouwvol ging de jongeman in de nacht met zijn vader op pad om het gestolene terug te brengen en weer netjes in de grond te zetten. Daarvan kwam echter niets, want onderweg werden ze door de politie aangehou den en de aap kwam uit de mouw. De 3 plantenliefhebbers werden gearres teerd. TRAININGSRIT VAN TEMPO. Op het parcours Heideweg-Foekenlaan heeft Tempo woensdagavond een trai- ningsrit gehouden, waaraan ook door Dijkman van De Adelaar uit Hilversum deelgenomen werd. Door vakantie, de warmte en de rit die dinsdagavond in Zeist gereden is, waren er maar enkele renners gekomen. Otto v. d. Weert was er niet omdat hij in Amsterdam opge houden werd door het bezoek van ko ning Boudewijn, dat de trams spora disch deed rijden. Het werd een klassementsrace over 50 ronden met 10 klassementen, waar van er 7 door Adri van de Burgt en 3 door Jaap van de Burgt gewonnen wer den. Deze vriendschappelijke broeder strijd bracht de anderen ver achterop. Het eerste slachtoffer- was Nol de Heus. Daarna moest Dijkman lossen en ten slotte Joop Laseur. De uitslag was1. A. v. d. Burgt, 27 pnt. 2. J. v. d. Burgt (23). 3. T. Dijk man (5). 4. J. Laseur (3). 5. Nol de Heus (2). 313 ZWEMDIPLOMA'S VOOR SCHOLIEREN. Meisjes en jongens van de Soester en Soesterbergse scholen hebben in het Soester natuurbad gezwommen voor het behalen van de diploma's A en B. Voor A is 75 meter schoolslag, 50 me ter rugslag en een minuut watertrap pen vereist, voor het diploma B het gekleed zwemmen van 50 meter school slag, 25 meter rugslag en een minuut watertrappen, niet gekleed 100 meter schoolslag, 50 meter rugslag en 7 meter onder water zwemmen. Er namen 325 jeugdige zwemsters en zwemmers deel en 313 van hen behaalde het diploma. Het waren De Savornin LohmanschoolCorrie v. Altena, Koosje Bley, Sannie de Jong, Alex Meerding, Wim v. d- Mey, Kees van Tricht, Jannie van Klooster, Peter van Buuren, Liesje Boltjes, Erna Nieu- wenhuis, Dick v. d. Lugt, Ans van Gin- kel, Michiel Roest, Marijke Mol, Henk Figee, Greetje v. d. Ploeg, Yvonne Schut, Peter Overbeek, Beppie Peter- sen, Nellie v. d. Broek, Thea Begeman, Anton van Brummelen, Ries van Her waarden, Tineke van Dijk, Elsje Kraay, Marrie van Riemsdijk, Peter Rip, Nel- leke van Buuren, Rob Onder de Linden, Marijke v. d. Horst, Elselien van Tol, Hennie van Kooy, Tonnie Schaap, Erik Reuvers en Jan Hoogedoorn. Van Arkel InstituutDinie Groeneveld, Jacobus Grootaert, Ben van Kralingen en Greet v. d. Broek. Van der HuchtschoolMarion Kuyper, Rieta van Dijk, Erica Gardien, Lilith van Flierden, Peter Uiterdijk, Stans Littooy, Yrjö Dammers, Hans Rijkaart, Dick van Zoghei, Henk Grift, Jan Ver- kooyen, Hans Maassen, Joke van Koo- ten, Hennie Kwak, Jenny Heinhuis, Hans Beijer, Rob Veerman, Tonny v. d- Neut en Karin Koning. WillibrordusschoolBernhard Overgoor, Ria Tool, Olga Reinkalder, Constance van Hal, Hermien Brummer, Wilhel- mina Westemeijer, Peter v. d. Meer, Chris Hilhorst, Marinus van Soest, Maarten Koorenberg, Piet Haage, Ria de Beer en Toke Taris. Carolusschool, SoesterbergJetty Adolfs, Leny Hoffman, Xenia Schuin, Lenie Geerlings, Karei Koen de Roy van Zuydenwijn, Cor Elbersen, Joop Sluis en Gerard Beek- Heilig Hartschool Henk v. d. Horst, Hans Schrijvers, Maria Taris, Tiny Hil horst, Leny Westerveld, Guusje Olt- hof, Ad v. d. Pouw Kraan, Maria van Oostrum, Fia Middelman, Pauli v. d. Eijnde, Marian Hohlman, Lies Huigen, Elisabeth Thomas en Robby Groenendaal. Bonifaciusschool Wout Jacobs, Henk Rademaker, Johnny Windey, Jan Cee- len en Jos van Leeuwen. Christelijke school SoesterbergCorne- lis Vos, Hendrik Blok, Geertruida van Eijk, Maria van Santen, Ansje ten Brink, Alida Takken, Hendrika Sprong, Johannes Hartwichsen, Dirkje Ver sluis, Marretje Beukhof, Corina Hon- ders, Alida Borstel, René van Rossum, Alida Ravenhorst, Helena Ooteman, Marianne Kloet, Tini van Dijk, Tine Lafeber. Openbare lagere school Soest-Zuid Tonia Gijsbertsen, Bert van de Veen, John Seykens, Pamela Aertzen, Robert Hofman, Mirjam v. d. Heide, Emma Kwant, Agnes Koster, Bart Koning, Adri Ruyssenaars, Alex Reimerink, Pe ter Elderman, Beppie van Dorssen, Kar- la Foeken, René Kluën, Marianne van Kersen, Jopie van Oven, Paulien de Graaf, Irene Hamming, Ton Pellegrom, Tjitske de Rooy, Dientje de Rooy, Jan Mourer, Riekje Schneider, Wil Gout, Katiy Lantema, Hans van Gijn, Karla Bruins, Jan v. d. Breul, Marion Zwank- huizen, Els Herwijnen, Marga Hoek, Bil Snijder. Groen van Prinstererschool Wim Kerk- hoff, Lijntje v. d. Broek, Jan v. d. Kamp, Willem Brouwer, Willy van Beek, Elly v. d. Wilt, Koby Hageman, Harm Lubbersen, Ineke Venhuizen, Ina Molenaar, Gerda Berkhoff, Hennie de Hartog, Jan Verrips, Reina van Dijk, Margriet Dijkema, Henk van Voskui len, Dinie Samsom, Mathieu Verkerk, Berend Kerkhoff, Joke v. d- Meule, Thea Jansen, Dinie v. d. Broek, Greta Corbey, Mary van Delden, Ans van Dijk, Fred van de Meulen, Sonja Berg man, Corry Klomp en Elsje van Kooy. Oranje Nassauschool Nel Akkerman, Paula Bosman, Nelie Evers, Thea Hornsveld, Willie van Kempen, Gerda Knoops, Kitty Kok, Ans Postuma, Fransien van Schie, Bep Bakhuizen, Willie Doornekamp, Madeleine Favier, Jannie Renes, Eefje Tiggelaven, Wim v. d. Bunt, Theo van Diermen, Jan v. Ginkel, Tonnie van de Groep, Ton v. d. Heuvel, Gijs Hoogeweg, Bert Kan- ters, Engelbert Koops, Bernhard Lub, Dirk v. d. Pol, Kees Ruisendaal, Henk Sandifort, Jan Veldhuizen, Gert de Bruin, Bert van Ee, Ted de Jong, Har- ry Rouwendaal en Jan Stam- Insingerschool Ellie Bloemsma, Joke de Bree, Reier Brons, Meta de Bruin, Pietje Tuenter, Gerda van Essen, Piet Schrijvers en Corrie van Velzen. U.L.O. KerkebuurtCoby Wolfse, Greetje van Krugten en Elly van Boey en. Openbare lagere school Beetzlaan Hans Hoegen Dijkhof, Tonny van Burg steden, Raymond de Zoete, Ronald Sur- stedt, Willy van Weert, Teus Jansen, Anneke Kooy, Liena Besselsen, Jean- nette v. d. Berg, Joke Veldhuizen, Rob Dapper, Jean Tabois, Tonny Happe, Lucie Overhoff, Nelleke Rademaker, Mieke Renooy. Openbare lagere school Soesterberg Gerrit de Jong, Frederik P. Haars, Henk de Haas, Hetty Fluit, Alie van Asch, Klaas Boer, Herman van Duyne en Arthur van Hardenbroek. Openbare lagere school Kerkebuurt Emmy Thörig, Jan Dijkstra, Barbara Plugge, Ernie Raatsie, Tonny Lagemaat, Hénk Reiche, Jan van Schaaik, Janny Croon, Gerda Spaink, Bert Idenburg, Erik Stalenhoef, Lies Floor, Marijke Zaalberg, Flip Hommes, Mathijs de Ruiter en Wim Zaalberg. Christelijke U.L.O. Soestdijk Joke Lok, Dinie Kuipers, Corrie van Leeuwen, Annie Fennema, Hennie Wiggemans, Renske Tak, Josje Meyering, Truus Hornsveld, Hans van de Horst, Albert Roetman, Wim Bijlsma, Piet Schagen, Willem de Gruiter, Willy van Diermen, Hannie van Voskuilen, Marja Maatman, Trudi Schoemaker, Tilly Ket, Nel van V. d. Ley, Corri Meerding, Margriet Mandersloot, Netty van Zijll. Da Costaschool Gradus Homan, Ceriel Windey, Ingrid Stam, Corrie van Schaf- felaar, Wim van Schaffelaar, Bep van de Bovenkamp, Ria Buitenhuis, Harry de Vries, Reina Vries, Fokke Lenten, Trudy Gemen, Joke Blomberg, Rudi Buxtorff, Hans de Jong, Peta Achter man, Cokkie van Helsdingen, Jan Jansen, Hanneke de Berg, Margreet Buisman, Sonja Dorland, Tonnie Rui- zendaal, Elsemieke Regter, Bennie Wijnands, Dirk v. Homoet, Henk Lub, Kees Oostdijk, Marianne van Thiel, Jannie Lamers, Froukje Henstra, Nienke Douwstra en Ria Scheele. CRESCENDO. Zondagmiddag vindt er in de Maria school een ontmoeting plaats tussen gymnasten van de verenigingen Cres cendo uit Soest, Actif uit Baarn en Wilskracht uit Utrecht. De heer Hoog bergen is van deze drie verenigingen directeur. AANRANDER GEPAKT. Een meisje van 22 jaar fietste op het Kerkpad. Zij werd achterop gereden door een jongeman op een bromfiets, die haar beetpakte. Daar was ze heel niet op gesteld en zij gilde, waarop de jongeling snel het hazenpad kcos. Ver kwam hij echter niet, want op de Peter v. d. Breemerweg had de politie hem al gauw te pakken. Hij werd ge confronteerd met het meisje dat hem herkende en is overgegeven aan de marechaussee, omdat hij militair was, gelegerd in Amersfoort. WEEKEND-WIJDING. Morgenavond, te 8 uur, heeft wederom een weekend-wijding plaats in de Ju- lianakerk. Het navolgende programma zal worden uitgevoerd. 1. Orgel. Koraalbewerking, a. Ach bleib bei uns, Herr Jesu Christ. b. Alle Menschen müssen sterben. 2. Orgel en fluit. Andantino uit Concert. 3. Declamatie. Job. 28. 4. Orgel. Koraalfantasie. Beveel ge rust uw wegen. DUINKIKKERS. Het eerste team van Duinkikkers heeft tegen A.Z. en P.C. 5 gespeeld en met 4-3 gewonnen. Amersfoort nam de lei ding uit een strafworp, maar kort daar op maakte Koos Iseger een doelpunt. Het werd afgekeurd, hoewel velen de overtuiging hadden dat deze bal wel de doellijn gepasseerd was. Fred Maris maakte gelijk, Rob Meijer bracht de stand op 2-1, Maris maakte er 3-1 van en toen kwam A.Z. en P.C. opzetten. Het werd na rust door Schoemaker 3-2 en 3-3. A. Kraaykamp scoorde voor Soest het winnende doelpunt. Dames 2 leed weer een grote neder laag. Nu tegen V.Z.C. 1, dat veel ster ker was. Het werd een 7-2-0verwinning voor de meisjes uit Veenendaal. Tonny Kraaykamp en Hannie van Riemsdijk scoorden elk een doelpunt. HANDB ALTOURN OOI. In het handbaltournooi van het sport- festival speelden Limvio 1 en Limvio 2 op de tweede avond tegen elkaar. Het tweede team won met 21-7. De meisjes van B.D'.C. versloegen de meisjes van Limvio met 5-0. Woensdagavond ver loor het jonge B.D.C.-herenteam met 7-11 van Limvio en B.D.C.-aspiranten verloren met 1-7 van Limvio, waar van verschillende speelsters te groot waren voor de speelsters van B.D.C. RONDE VAN SOEST. Zondagmiddag wordt de ronde van Soest voor bromfietsen gereden. Het is een rit van 45 km over goede wegen. Er wordt vanaf half drie bij hotel Bos en Duin gestart. De eerste prijs is een wisselbeker. MEDISCHE DIENST. In het komende weekeinde wordt de artsendienst waargenomen door dokter H. J. Stroband, H. Blaeckweg 12, tel. 2434 en dokter H. G. Rupert, Burg. Grothestraat 49, tel. 2388. Geopend is apotheek „Soest", Soester bergsestraat. VAN DER HUCHTSCHOOL. Woensdag heeft de zesde klas van de Van der Huchtschool met een gezellige avond afscheid genomen van haar school. Het hoofdbestanddeel van deze avond werd gevormd door een geïm proviseerde revue „Gaat U mee naar de maan Aan deze revue hebben alle zesde-klas- sers vol enthousiasme meegewerkt. Het onderwerp bood de kinderen vol op gelegenheid hun artistieke capaci teiten te tonen. Door de scheidende leerlingen werd aan het hoofd der school, de heer J. F. Sprink, een opstelboek aangeboden. Ieder kind laat hierin zijn gedachten gaan over de afgelopen schooljaren. Na de pauze werd een film vertoond over het vierdaagse schoolreisje van de vijfde en zesde klas naar „Haere- land" op de Veluwe. Het was aardig voor de ouders te zien, hoe de kinderen zich die dagen, on danks het slechte weer vermaakt heb ben. De ouders van de leerlingen verrasten de heer Sprink met enige grammo foonplaten en stortten een bedrag in de schoolkas. De examenleerlingen, die allen geslaagd waren, boden de heer Sprink een boe- kenbon aan, als blijk van waardering voor de zorgen aan hen besteed. Van de week heb ik een radiouitzen ding beluisterd van de Vereniging voor Veilig Verkeer. Het was leuk en ik hoop dat deze uitzendingen propagan distische waarde hebben. Geloven doe ik het echter niet. Er luisteren wel duizenden mensen naar deze uitzendingen, maar de beroerlin gen, de wegpiraten, de mensen die zich aan geen voorschrift iets gelegen laten liggen, verbeteren we helaas op deze manier niet. De vereniging doet prachtig werk door de jeugd via de scholen de verkeers regels bij te brengen. Voor de jeugd hoeven we dan ook niet benauwd te wezen wat het verkeer betreft. Die we ten hun zaakjes stuk voor stuk beter dan veel ouderen onder de weg gebruikers. Vele ouderen haalden hun rijbewijs in een tijd, dat het nog op z'n Jan Boe- renfluitjes ging en ook kon gaan, om dat het wegverkeer toen niet zo groot was. Onder de weggebruikers van thans, zo wel met auto, motor, brommer als fiets, zijn echter mensen te vinden die wel over wegérvaring menen te beschikken, maar ondanks dat en misschien wel juist daardoor, situaties scheppen om van te gruwen. Wie b.v. het verkeer gadeslaat op een druk kruispunt ziet veel onbehoorlij ke dingen, die men niet voor mogelijk had geacht. Op het laatste ogenblik snijden, voor rang nemen waardoor ongevallen vaak niet kunnen uitblijven en geen reke ning houden met de andere weggebrui kers zijn slechts enkele dingen. Deze mensen zijn, via welke actie voor veilig verkeer ook, niet te verbeteren. Die zullen we op een harde manier aan 't verstand moeten brengen hoe zij zich te gedragen hebben op de weg. Een politieagent op iedere hoek kun nen we niet eisen. We zullen het moeten zoeken in meer mensen langs de weg met de bevoegd heid proces-verbaal op te maken. Ik onderschat de risico niet, die wij lo pen met onbezoldigde burgers, maar als we iets afdoends willen onderne men tegen de wegpiraten, moeten we niet al te kieskeurig zijn en van 2 kwade kansen de minst erge kiezen. H. OEKMAN. Tot besluit van de avond bood de ou dercommissie alle leerlingen een her inneringstegeltje aan. GESLAAGD. De heer J. J. ten Bosch alhier slaagde voor het doctoraal examen wis- en na tuurkunde (cum laude). BENOEMING LID VAN DE GEMEENTERAAD. De voorzitter van het centraal stembu reau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Soest maakt bekend, dat vanaf heden ter secreta rie der gemeente voor een ieder ter inzage is- nedergelegd zijn besluit ter benoeming van een lid van de gemeen teraad, noodzakelijk geworden door het overlijden van C. van Andel. Soest, 7 juli 1959. WEDEROPBOUWWET. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan K. Las van Bennekom en H. W. van Asch, p.a. Koninginnelaan 79, al hier, op hun daartoe gedaan verzoek, op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet, vergun ning te verlenen voor het bouwen van een dubbel landhuis met garage en 84 woningen met 18 boxen op een ter rein, gelegen tussen de Plasweg en Heideweg, kadastraal bekend gemeen te Soest, sectie D, nummers 2424 ged., 2654 ged., 3054 ged., 2425 ged., 2461 ged., 2463 ged., 2802 ged., 3056, 3079 ged. en 3278 ged., zulks in afwijking van het uitbreidingsplan Soest-Zuid. In verband daarmede stellen zij be langhebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van één week na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecreta rie ter inzage. Soest, 10 juli 1959.

Soester Courant | 1959 | | pagina 1