Van Essen voor Brillen. Nieuw schandaal in Frankrijk. SENSATIONEEL PROCES IN BONN OP KOMST DE MENING VAN PIET EKEL. 10 jaar Nutsspaarbank. DE BADMAN. SOEST. TE Fa. Tandart A F W H. WI Te koop dubbeli HYPO Fa. v. d KAP P. WI KI I V SEIZOENO DS KLEINE ZAAK ME Het is reeds lang geen geheim meer, dat omkoperij en corruptie hoogtij vie ren in de Westduitse hoofdstad Bonn. Ook de justitie en de Westduitse bondS' recherche waren hiervan reeds lang op de hoogte. Van tijd tot tijd werden er door de recherche arrestaties verricht en het betrof hier dan veelal de hoog- geplaatsten in den lande, zoals rege ringsraden, adviseurs en refendarissen van de verschillende Westduitse mi nisteries. Overal werd gefluisterd en gegist in de hoofdstad en de lucht was vol ge ruchten, doch niemand wist iets zeker. Wél bleek al vrij spoedig, dat de pro cureur-generaal van het gerechtshof te Bonn, dr. Drügh, de hand in het spel had en op zijn last werden de hoge ambtenaren van de Westduitse depar tementen in verzekerde bewaring ge steld. 200 corrupte functionarissen. Uit het door de recherche ingestelde onderzoek bleek, dat circa tweehonderd hoge functionarissen van praktisch alle ministeries in Bonn zich aan de omko perij hadden schuldig gemaakt. Dezer dagen zal een begin worden gemaakt met het grootste en voornaamste pro ces, waarin een voormalige raadsadvi seur van dr Konrad Adenauer terecht moet staan en de Westduitse bondskan selier in persoon in de getuigenbank zal moeten verschijnen. Recherche slaat toe De openbare aanklager, dr. Drügh, was reeds lang op de hoogte van de cor- ruptiegolf, die de verschillende Duitse departementen als het ware overspoel de. Reeds in de aanvang van 1958 gaf hij in deze zijn persoonlijke aanwijzin gen en blanco volmachten aan de bondsrecherche. In de nachtelijke uren van de 12de september 1958 sloeg deze toe. De regeringsraad dr. Hans Kilb'mislukken van deze avonden ging hem te Bonn, die een lange reeks van ja-jniet alleen als kleinkunst-artist maar ren de persoonlijke raadsadviseur van ook als verenigingsman ter harte, kanselier dr. Adenauer was, werd in Gelukkig is het geen mislukking ge ring van een groot aantal - in totaal 750 stuks - Mercedes-Benz-autobussen aan Perzië. Deze handelsovereenkomst zou door Kilb zijn uitgebuit en had hem, zo bleek uit de dagvaarding, geen windeieren gelegd. De door hem aan genomen steekpenningen, afkomstig van de directie van de automobielfabriek, bedroegen rond 100.000 Duitse Mark. Auto's, koffie en televisietoestellen. Aan het licht kwam ook, dat Kilb, in zijn officiële functie, de Mercedes-Benz- fabrieken boven andere zeer in het oog- lopend had bevoorrecht. Ook bleek, dat hij - Kilb - om het jaar een gloednieu we auto, afkomstig van dat bedrijf, als geschenk had aangenomen. Voorts ont ving hij bij herhaling en regelmatig grote hoeveelheden koffie, afkomstig van het restauratiebedrijf van de Duit se spoorwegen, om dan maar niet te spreken over de door hem als geschenk aangenomen radio- en televisietoestel len. Dezer dagen had de procureur-generaal dr. Drügh, een wel zeer langdurig on derhoud met de Westduitse bondskan selier dr Adenauer, deze opzienbarende strafzaak betreffende. Bij zijn terug keer verklaarde de procureur-generaal onomwonden, de augiusstal in de West duitse ministeries aanwezig, te zullen schoonvegen, zonder aanzien des per- soons. Zaterdagavond heeft Piet Ekel de pro grammanummers van de V.V.V.-avond in het openluchttheater aaneen gelijmd met gezellige babbeltjes, zoals hij dit op zaterdag 4 juli eveneens deed. Hij deed dit beroepshalve, maar met heel veel interesse voor het gebeuren op de toneelruimte voor 't amfitheater omdat daar steeds weer gymnastiekverenigin gen optraden. Een van deze verenigin gen kent hem reeds zo'n 30 jaar als lid en bestuurslid, dus het slagen of Vandaag bestaat de Nutsspaarbank in Soest 10 jaar en 10 jaar zwaait de heer L. Dijkshoorn, beheerder van dit bijkan toor van Amersfoort, de scepter over de spaarcenten van vele honderden Soeste- naren. Hij doet dit niet alleen met veel niet langer te wachten met het aan leggen van een tegelbestrating. De kos ten van deze werken worden op 6900 gulden geraamd en het college stelt de raad voor een krediet beschikbaar te stellen, PROJECTORS VOOR SCHOLEN. genoegen, maar ook met veel succes, Alle openbare scholen van Soest heb- want de 400 inleggers van 1949 werden ben een projector behalve de openbare 6658 inleggers in 1959 en de vier ton van 1949 vertienvoudigden tot ruim miljoen bij het tienjarig bestaan. Vóór 14 juli 1949 gingen meer dan 300 inwoners van Soest naar Amersfoort om school te Soesterberg. Deze apparaten zijn echter door de ouders aangeschaft omdat de gemeente hiertoe niet in staat was door de bestedingsbeperking. Daar het college het niet juist acht dat ou- er geld te brengen of te halen bij de ders van leerlingen leermiddelen finan- Nutsspaarbank. Het leek dus gewenst 'n eieren wordt de raad voorgesteld 1060 ■tl bijkantoor in Soest op te richten. Het gulden beschikbaar te stellen voor de verzoek hiertoe kwam van het departe- aanschaf van projectors, ment Soest van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, zoals in 1818 deze maatschappij het initiatief nam tot op richting van de eerste Nutsspaarbank in ons land. Dat was in Bergum en ds BEZWAARSCHRIFTEN. Voor het kompostbedrijf en de riool waterzuiveringsinstallatie heeft de ge meente grond nodig aan de Maatweg. Nieubuur Ferf was de man die opT- C. .Kok, mevr. M. J. Hartman-Koe- verzekerde bewaring gesteld. ZONNEBRILLEN OP STERKTE VAN UW EIGEN BRIL. Met en zonder recept. BIRKSTRAAT 2 TELEF. 2874 Op deze inhechtenisneming volgden kort daarop nog een viertal zeer spec taculaire arrestaties. Toen werden in arrest gesteld de regeringsraad Werner, Brombach, werkzaam aan het ministerie van verkeer; de directeur-generaal van de automobielfabrieken Daimler-Benz A.G., dr ir. Fritz Könnincke; diens plaatsvervanger en mede-directeur Rolf Stallin en de hoofdvertegenwoordiger van de Mercedez-Benz-automobielfabrie- ken, de heer Friedrich Hummelsheim in Bonn. Wat ten laste wordt gelegd. Het tegen deze verdachten ingestelde opsporingsonderzoek der recherche is thans afgesloten, terwijl van de zijde van het parket van de procureur-ge neraal dagvaardingen aan de betrok kenen werden betekend. Zo zal dr Hans Kilb zich er over heb ben te verantwoorden, dat hij, tijdens een officieel bezoek van de Westduitse bondskanselier aan de Sjah van Per zië, grote financiële voordelen heeft ver worven bij de door hem geleide han delsovereenkomst tussen Perzië ener zijds en de afdeling verkoop van de Mercedez-Benz-f abrieken anderzijds. Het betrof hier voornamelijk de leve- Héél de dag is hij druk bezig, staat hij in het strandgewoel, sleept hij als galante ridder met zo'n zware rieten stoel. Van 't begin tot aan de sluiting maakt hij de seizoenen mee, hij is voor 't publiek de schakel tussen strand en tussen zee. Hij vervult getrouw zijn plichten, hoe de zomerzon ook brandt hij is de ceremoniemeester, hij is de gastheer aan het strand. Heel de dag is hij in actie, nu eens hier en dan weer daar; als zijn al-ziend oog hèm waarschuwt, waarschuwt hij óns voor gevaar. Hij is als een soort van vader voor het grote strand-gezin, als een leven in gevaar is, zet hij 't eigen leven in. Hij ziet alle soorten mensen vriendelijk, beleefd, brutaal, roekeloos en onverschillig, och, hij kent ze allemaal. Strand en zee, ze maken mensen opgewekt, gezond en blij; wie kent strand en zee zó grondig, houdt er zoveel van als hij Ik zou wel eens willen weten, hoe of hij de mensen ziet, als hij thuis hij thee en lamplicht rustig van zijn pijp geniet. CLINGE DOORENBOS. worden maar van volledig geslaagde het idee kwam. Het was een aarzelend begin en wie sparen wou mocht niet meer dan 300,in totaal brengen, want de Nutsspaarbank was bedoeld voor de kleine man. Nu is er geen be zwaar tegen als men drie miljoen wil brengen. 't Nut en de Nutsspaarbank hebben te genwoordig niets meer met elkaar te maken, maar de Nutsspaarbank en de Nederlandse Spaarbankbond wel. D'eze bond is er garant voor, dat niemand zijn gespaarde centjes kan kwijtraken en zorgt voor controle. De Nutsspaar bank heeft een sociale en geen commer ciële doelstelling. Soest kreeg het eerste bijkantoor van Amersfoort en daarna kwamen Baarn Nijkerk en Scherpenzeel. Op 13 juli 1949 werd het bijkantoor Soest geopend en op 14 juli was het kantoor voor het eerst voor het publiek toegankelijk. In 1950 werd het miljoen bereikt en in 1951 zou de vooruitgang zich voortge zet hebben als de oorlog in Korea geen roet in het eten gegooid had. Toch kwam de Nutsspaarbank niet beneden het miljoen, dus van achteruitgang is geen sprake geweest. In 1954 werd de len en J. C. Hartman hebben bezwaar schriften ingediend omdat zij grond moeten afstaan en zich hierdoor in hun bedrijven geschaad achten. Het college betreurt het tot koop of onteigening van de benodigde gronden te moeten overgaan, maar er zal een redelijke ver goeding gegeven worden. Het bou wen van deze installaties was echter dringend noodzakelijk, zodat het col lege niet aan bezwaarschriften en ver zoeken tegemoet kan komen. twee miljoen gepasseerd, in 1956 de avonden kan toch ook niet gesproken'drie miljoen, maar in 1957 ging het worden. In hoofdzaak omdat het pu-weer wat rustiger aan omdat de kapi- bliek voor 50 °/o aanwezig was en voor.taalsmarkt hoge rente te bieden had, 50 °/o niet. zodat men meer zag in belegging danjvolg was van persoonlijk ingrijpen van ,Hoe komt het toch, dat in Soest zoiets m de 100 <7o zekerheid die de Nuts-,het Franse staatshoofd. Doch het bleef De chef van de Franse contra-spionna- ge- en afweerdienst, de D.S.T. (Direc tion de la Surveillance du Territoir), Roger Wybot, is door de president van het land, de generaal Charles de Gaulle, persoonlijk van zijn functie ontheven, na sinds januari 1959 geschorst te zijn. De achtergronden van deze door de generaal genomen maatregel werden pas kort geleden bekend gemaakt. Roger Wybot was sinds 1945 belast met de leiding van de D.S.T. en zijn ontslag baarde dan ook algemeen op zien in het land en daarbuiten, vooral omdat het, zoals later bleek, een ge niet schijnt te kunnen hebben we hem gevraagd. Hij keek zeer nadenkend, trok heel veel rimpels, dacht lang na en wist het toen nog niet precies, want het is niet zo gemakkelijk de juiste oorzaak te vinden voor het gebrek aan enthou siasme van de Soester bevolking wan neer het een bonte avond of een ander gebeuren in het openluchttheater be treft. „We liggen te dicht bij de grote steden en we zijn te dicht bij de studio's. Bij na iedereen is daar wel eens geweest. Een optreden van Mieke Telkamp, Guus Jansen en Piet Ekel kan in Boerekool stronkeradeel of in Lutjebroek mis schien een gebeuren van formaat zijn, maar in Soest is het dat niet, omdat de mensen te dicht bij de bronnen van radio en televisie zitten. Daarbij is Soest een gemeente met enor me afmetingen en een tocht van Soest- dijk naar Soestduinen is een reis van belang. Natuurlijk is het altijd wat ris kant tweemaal dezelfde avond te geven al zit er dan een kleine wijziging in de tweede avond. De mensen zijn ver wend en zelfs als je een dozijn lolbroe ken het toneel opstuurt blijven ze weg Niet alleen in Soest, maar ook in La ren of Bussum of Hilversum. Zelfs een programma, dat klinkt als een hele collectie kerkklokken, kan in deze om geving een sof worden en in andere plaatsen van ons land een succes waar ze een halve eeuw over spreken." Piet Ekel prees de originaliteit, waar mee de zaak door Guus Terhorst opge zet was en de medewerking, die de verenigingen hadden verleend. Over het algemeen vatten de verenigingen deze avonden echter wat te makkelijk op. Er is straffe leiding nodig om alles goed te laten marcheren, maar die straffe leiding wordt heel moeilijk ge accepteerd, omdat in kleine plaatsen grote tenen zijn, waarop een dictatori aal organisator onvermijdelijk terecht komt. Het idee was echter uitstekend en het is de moeite waard het nog eens te proberen. spaarbank te bieden had. Dit jaar werd de vier miljoen bereikt en de vijf met zes nullen zal wel niet zo lang op zich laten wachten. De heer Dijkshoorn kwam uit Rotter dam, waar hij 20 jaar bij het spaar bankwezen werkzaajn geweest is. Het was een hele overgang van een wereld stad naar een veel kleinere gemeente maar spoedig werd hij Soester met de Soesters. Er moest heel wat gedaan worden -om te komen van een omzet die nog geen halve ton bedroeg tot de ruim 4 mil joen van nu. In 1949 werden er soms maar 10 posten per dag geboekt en in het eerste volledige jaar - 1950 - wa ren er 9000 dagboekposten tegen 35000 in 1958. Door intensieve propaganda is dit resultaat bereikt. Er werden be zoeken afgelegd, inlichtingen gegeven en na gesprekken met de hoofden van scholen kwamen de kinderen met hun spaarcentjes aandragen. Eerst tiental len, toen honderdtallen en nu zijn het er al duizend. Niet alleen kinderen sparen, maar ook volwassenen en bejaarden, die hun pensioen of A.O.W. op hun rekening bij de Nutsspaarbank laten storten. Ook zij kennen de wijze woorden „Spa ren maakt uw lasten lichter". En de Nutsspaarbank maakt het de mensen licht hun spaargeld veilig te stellen op het kantoor aan de Steenhoffstraat. GRONDAANKOOP. De raad heeft besloten van bouwbe drijf Camper 35 m2 grond aan te ko pen, gelegen aan de Kerkstraat voor 175,Deze grond is voor openbare weg bestemd. TWEEDE R.K. SCHOOL TE SOEST-ZUID. De r.k. school in Soest-Zuid komt ruim te tekort, zodat het in het voornemen van het schoolbestuur ligt met de bouw van een tweede vijfklassige schoolte beginnen. De kosten hiervan worden op 181.600,geraamd, waarbij dan nog 40.000,voor de inrichting komt. Het college stelt de raad voor een kre diet van 221,600,te verlenen voor de bouw van deze school. Reeds in 1956 werd deze urgent geacht. VERHUUR VAN GROND. De gemeente zal aan de P.T.T. 133 m2 grond verhuren gelegen aan het Dorps plein te Soesterberg. Hierop zal een noodpostkantoor geplaatst worden. De huursom zal 15,per jaar bedragen. GEVONDEN VOORWERPEN. Kinderportemonnee, briletui, plastic portemonnee, trekzaag, autoped, da mesfiets, zonnebril, vloerkleedje, regen jas, gebit, rode bal, psalmboekje, re genbroek, regenkapje, motorbril, con tactsleuteltje, 2 aardappelkisten, 2 ca hiers, zwarte damestas met inhoud, plastic meisjesjasje, wieldop van auto, rood wollen vest, fietsband, bromfiets gereedschap, kinderbril, bril in etui. Inlichtingen op het politiebureau op woensdagmiddag en zaterdagmiddag. OPENBARE SCHOOL SOEST-ZUID. Het is nodig dat aan de openbare school Soest-Zuid verschillende werkzaam heden worden verricht. Er moet een tegelbestrating aan de achterzijde van de school komen, er moet beplanting aan beide zijden van het gebouw ko men, er is een tweede rijwielstalling en bergloods nodig en het terrein achter de school dient verbeterd te worden. Aan de achterzijde van het gebouw zijn nog nooit werkzaamheden verricht, om dat verwacht werd dat er een gymna stieklokaal gebouwd zou worden. Dit zal echter nog wel even duren omdat er ook voor 1960 geen bouwvolume be schikbaar is om gymnastieklokalen te kunnen bouwen. Het is dus gewenst bij gissingen wat toch wel de reden van het ontslag geweest mocht zijn. In de tijd dat Wybot als chef van de afweerdienst optrad, heeft hij deze gemaakt tot een der machtigste en meest invloedrijke diensten in en van west-Europa. Een gevreesd man. Roger Wybot kende en controleerde niet alleen de Franse ambtenaren van hoog tot laag, de politici, de machtige zakenlieden en de financiers van en in Frankrijk, doch ook zeer veel hoge mi litaire en burgelijke autoriteiten, zaken lieden en politieke figuren buiten zijn land. Roger Wybot en zijn dienst werden gevreesd door zeer velen en hij kon dan ook terecht verklaren„Ik weet alles over en van de meest vooraanstaande figuren in Europa en ik ken hun ge heimen." En daarom, daarom alleen al, was men bang voor deze stille, in zich zelf gekeerde man, die een grote be kendheid verwierf, doordat hij ieder ja zelfs zijn eigen ambtenaren en ge heime agenten, wantrouwde en daar naast bleek te beschikken over een formidabel goed geheugen. Dit alles overheersende wantrouwen, veroorzaakte uiteindelijk de val van de chef van de afweerdienst van Frank rijk, van Roger Wybot. Zelfs De Gaulle niet veilig. Het begon in mei 1958. Er waren moei lijkheden in Algiers en er waren moei lijkheden in Parijs,, waar generaal De Gaulle diepgaande en geheime bespre kingen hield met vooraanstaande Fran se politieke en militaire leiders. Be sprekingen, die voorafgingen aan de hoge functie die generaal De Gaulle de toekomst zou gaan bekleden, namelijk van president van de Franse republiek. Charles de Gaulle logeerde in die da gen te Parijs, in hotel ,,La Perou.se", waar hij ook zijn besprekingen hield en daar, in zijn hotelkamers, ontdekte de mannen van de persoonlijke lijfwacht van de generaal meerdere, achter schil derijen verborgen, microfoons. Men on derzocht de zaak en aan het licht kwam toen, dat geheime agenten van de D.S.T. de Franse Afweerdienst van Roger Wybot - de besprekingen die generaal De Gaulle voerde, mede afluisterden en dit reeds deden sinds 1946, een en ander in opdracht van Roger Wybot persoonlijk. In opdracht van generaal De Gaulle werd kort daarop de chef van de spionnage-afweerdienst per 1 januari 1959 ontslagen uit zijn functie door de minister van binnenlandse zaken, onder wiens departement de afweerdienst res sorteert. Roger Wybot was een gevreesd man in Frankrijk en een feit is, dat hij over zeer veel vooraanstaande persoon lijkheden in en buiten zijn land zeke re biezonderheden en informaties, veel al onaangename en pijnlijke, bezit. Maar Roger Wybot is gevallen op grond van het feit, dat hij zich niet ontzag om generaal De Gaulle, president van Frankrijk, te controleren en de door hem gevoerde gesprekken met andere poli tieke en militaire leiders op de band vastlegde. Een zover doorgevoerd wan trouwen vond zelfs generaal De Gaulle te bar, waarop hij Wybot van zijn ambt onthief. ZOMERHUISJE te huur gevraagd voor perma nente bewonmg geduren- 3 4 maanden. Br. onder letter D 42 bureau Soester Crt. HULP gevraagd voor 4 a 6 ochtenden P- week. Mevr- Remmelts, Ver lengde Talmalaan 3. Te koop de helft van dubbele VILLA. Binnen kort te aanvaarden. Br. onder nr. 315 bur. S C. Te koop zwarte MERCE DES-BENZ Diesel 170. Bouwjaar 1953, in prima staat. Prijs 3400,—. N. v- d. Brink, Pr. Hendrik laan 3, Soestdijk, Tele foon 2737. Te koop i.g.s.z. WOLSE- LEY. Bj. 1950, met stuur- versnelüng. Benz. 1 11. 625,Birkstraat 55. Juffrouw gevraagd, bo ven 20 jaar, voor 2 klei ne kinderen, iedere mid dag van 13.30 - 17.30 uur. Zaterdags vrij. Brieven onder letter K. 23 bur. S.C. Te koop flinke halfwas n jonge KONIJNEN. Te vens grote dekram be schikbaar. Klaarwater- weg 17. Invoerkostcn. Mevr. K. vraagt hoe veel invoer- of uitvoerkosten moet ik betalen voor invoer van geschenken als wollen dekens, klompen enz. naar Nieuw-Zeeland. Antwoord Uitvoerkosten hoeft u niet te betalen invoerrechten wel, maar hoeveel, dat kunnen wij u niet zeggen. Het land van ontvangst bepaald dit. Wij raden u aan u in verbinding te stellen met de ambtenaar der invoer rechten en accijnzen, teneinde de no dige uitvoerformulieren te verkrijgen. Onderhoudsplicht. S schrijft als ouders A.O.W. hebben en nog verdere ondersteuning nodig hebben, moeten de kinderen dan bijspringen Een van de kinderen heeft het zelfs rijk en is van mening dat „niemand haar kan dwingen bij te springen". Antwoord Dat zou dat kind toch le lijk kunnen tegenvallen. Ook nu er A.O.W. is toegekend, is de onderhouds plicht nog terdege van kracht en nodig, want A.O.W. is slechts bedoeld als een bodempensioen en is niet voldoende om van te leven. Wij raden u aan zich te wenden tot de dienst van sociale zaken. Deze dienst zal dan na gehouden on derzoek de nodige maatregelen nemen. Schrikdraad. Bestaan er ook wet- telijke voorschriften over ontstoren van schrikdraadapparaten Men kan er bij het beluisteren van radio-uitzen dingen zo'n last van hebben. Aldus het probleem van een abonnee. Antwoord Er bestaan inderdaad voor schriften, waaraan schrikdraadappara- tuur moet voldoen om storingen in de radio-ontvangst zoveel mogelijk te voorkomen. Wanneer u last hebt van radiostoringen kunt u dit melden aan de Centrale Directie der P.T.T., afd. Radiobedrijf, Bureel RB III te 's-Gra- venhage. Uw klacht wordt dan onder zocht en eventueel de bezitter van het storingverwekkende apparaat gedwon gen deze storing tot het wettelijk toe gestane te verminderen. Uw brief moet dan ondertekend zijn door minstens 2 toestelbezitters, die last hebben van dezelfde storing. Mies Bouwman. Wat is het adres van Mies Bouwman Antwoord Het adres van mevrouw Mies Timp-Bouwman luidt Grindbank 20 te Laren. Kampeervergimning. L. M. vraagt heeft men voor alle buitenlandse kam peerplaatsen een kampeervergunning nodig Zo ja, waar kan men deze krij gen en wat is daar voor nodig b.v. pasfoto's e.d. Antwoord In het buitenland bestaan over het algemeen geen beperkende bepalingen van overheidswege. Dit be tekent dus, dat de toestemming van de terreineigenaar of diens pachter of plaatsvervanger voldoende is. Als u alleen bent, hebt u één goedgelij- kende pasfoto nodig voor een inter nationaal kampeercornet, waarvan u veel gemak zult hebben. Belastingvragen C. M. v. d. W. stelt een tweetal belastingvragen. Antwoord vraag 1. Premie A.O.W. Over beide lonen wordt terecht A.O.W. premie berekend en ingehouden. Nadat het gezamenlijk inkomen is vastgesteld voor de inkomstenbelasting, wordt aan de hand daarvan ook de uiteindelijk verschuldigde A.O.W. premie bepaald. Wanneer er meer dan deze is ingehou den, wordt het verschil teruggeven. Vraag 2. De verwervingskosten - d.w.z. de kosten tot verwerving van het in komen - kunnen in mindering worden gebracht op het inkomen dat men moet aangeven voor de belasting. Men kan die kosten niet van het belastingbedrag zelf aftrekken. Hieronder vallen echter niet de kosten van een dienstmeisje, daar deze slechts indirect met het verwer ven van inkomens in verband staan. In de nieuwe voorstellen wordt op dit punt een regeling getroffen. De kleine man. Abonnee vraagt Wie is de tekstschrijver van ,,De kleine man", gezongen door Louis Davids AntwoordDat is Jacques van Tol. WRINGER met bok te koop 10,—. Schouten kampweg 6. Te koop MORRIS TEN. Ook genegen te ruilen tegen bromfiets. Oude Utrechtseweg 25, na 7 u. modern Huurpri Aanbiec M PLASW Wie ruilt FLAT met Amersfoort tus ter besc woning, lie ge Br. on bureau Soe Bejaard Soest, zoek STER mei referenties ruw werk met volled gen, zoals dienst enz onder lette Te koop gi DENSTAN1 liefst met Amersfoort 4-kamerfla1 gin augusti Br. onder reau Soest Gevraagd WERKSTER voor donderdagmiddag. Van Weedestraat 54. TE KOOP Ford Consul 1953 1800,—, Morris Minor 1952 1650,—, Renault 4 '50 1100,-. Financiering en verkoop van automobielen. Park- laan 39, Soest, tel. 2515. TE KOOP z.g.a.n. kinder wagen (Van Werven). Te bevr. Molenstraat 15, na 6 uur. Te koop gevraagd HUIS •net tuin, voor zelfbe- svoning, centrum Soest dijk. Tot 20.000,—. Br. C. A. v. d. Velden, Johan Karmanhof 18, Amers foort. Tel. 03490-4947. Mevr. Smit, Heideweg 58, vraagt voor zo spoedig mogelijk een keurig be schaafd meisje, leeft. 15 jaar, voor 4 morgens of middagen per week. Aanmelden 's avonds na 7 uur. van 15 Tandartsei Voetbel Sporti Esdoornlaai Beh. nabij stati bev. 6 ka kelder. Pri Inl. telef. GE BESCI Mak. en Plasweg 6 We gaan TIE van Nieutt Kom dan nu Enorme koopjes in dames 1. Nylon dameskou sen, 60 gauge, 20 de nier, dus een fijne en toch sterke wandel- of avondkous, die de lijn van uw benen zo char mant accentueert. Wij hebben ze voor u in de allernieuwste zomer- tinten. U krijgt er twee paar- m voor slechts 2. Zonnebrand in grote, zuinig Beschermt uw tegen al te ove zonne-inwerking vordert het sne worden. On tijdens weekend jes en uw Neem zo'n bu voor de lage vrijdagprijs van

Soester Courant | 1959 | | pagina 2