w s „HOLLANDFAHRTEN" Het voorspel* enzyJharm r Wi vr De straat waarin U woont. Receptie, bruiloft of diner? A. B. KOPPEN P3 09 BATENBURG'S Erkende Auto- en Scooterr ij school KWALITEITSWIJNÈN JOH. METS SOEST. JmJC Mobi 023131 BENi GARAGE STAM BURGERLIJKE STAND De P. TE? HE Dr G. BF.\ o Geen pra tijk van Taiarts Timmermai en Timme leerli BERGE ijVAT^ •ÓLAK ERS, 'oèrts. reekuur Jongen revraagd Labori torium i. CE. B BAKKEI i H. fULEMSE ARCH Modeva tschool E.mi.i). 15 septefnber be ginnen t nieuwe leden v. Holten HYPOTHEKEN Fa. v. d.Wiingaart iu VoO: MET RAAD EN DAAD N E a. ger b. c. LE HA DE MEUÏXHAL Met ingang van 1 augustus heeft de Duitse regering drastische beperkin gen opgelegd aan de vrije invoer van boter en suiker uit Nederland. Deze artikelen, die bij onze oosterburen aan merkelijk duurder zijn dan bij ons, waren voor vele niet te ver van de grens wonende Duitsers aanleiding om ze over de grens in Nederland te gaan kopen. Daar bleef het dikwijls niet bij en onze winkeliers kunnen ver tellen, dat het er meestal op uit draaide, dat men de verre tocht gebruikte om ook andere zaken in ons land aan te schaffen, dit alles natuurlijk tot leed wezen van de D'uitse winkeliers. „Hollandfahrten" noemden de Duitsers deze dikwijls wekelijkse gang van ve len naar „Holland". Men zou nu verwachten dat door de beperkte maatregelen het aantal Duitsers dat in Nederland inkopen gaat doen zal teruglopen, maar inmiddels is aangetoond dat dit niet het geval is. Het zaterdagse uitje naar ons land is een soort traditie geworden en het gaat nu niet meer zo zeer om het ko pen van boter en suiker. De „Hollandfahrten" hebben er toe meegewerkt om veel Duitsers ons land beter te leren kennen en ze komen toch, al is het slechts om andere zaken te kopen of om eens gezellig uit te gaan. Ook in deze vakantietijd is duidelijk te zien wat zich reeds vele jaren af tekent „De Duitsers hebben Neder land ontdekt Zij maken het groot ste deel uit van de buitenlandse toe risten, ze overstromen onze Wadden eilanden en onze badplaatsen aan de Noordzeekust, ze trekken bij zwei-men door ons Limburg, door Twente en de Achterhoek. In de weekends ziet men bijna zoveel Duitse nummerborden op de grote wegen als Nederlandse. We zouden bijna denken dat Hitier ge-, lijk kreeg en Nederland toch een deel van het groot Duitse rijk werd. Voorzover het vriendschapsbezoeken betreft hebben we geen bezwaar tegen de komst van onze oosterburen, maar dan moet het ook beperkt blijven tot vriendschapsbezoeken en niet gaan ont aarden in rooftochten, zoals door een aantal „halbstarken" zijn bedreven, want in dat geval zien we liever hak ken dan tenen. VERHUURINRICHTING STAAT VOOR U KLAAR met tafelzilver, tafellinnen, stoelen, tafels, serviezen, glaswerk, bars enz. Gratis thuisbezorgen. Baarn - Dalweg 18 - Telef. K 2954-3567 DepotA. VRAKKING, Beetzlaan 4, Telefoon 2223. OO Gedipl. A.B.A.N.-Instructenr PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 CK 29551 U wordt gehaald en gebracht 4. De Volkenbond, die in bijna 20 jaar weinig goeds gedaan had, trad bemid delend op en commissaris Burckhardt sprak met Lord Halifax, Adolf Hitier en Greiser, de senaatspresident van Dantzig. Het bleef bij praten, zoals dit al vele jaren in Genève het geval geweest was en er gebeurde niets. Het optimis me nam in de gehele wereld toe, al was daar eigenlijk geen enkele reden voor en een rijke Engelsman wedde om 500 pond tegen 1 pond dat er geen oorlog zou komen. De brave man had zijn centen beter in de Theems kun nen gooien, want drie weken na de weddenschap was de oorlog in volle gang. Duitsland trok zich van de hele wereld niets aan en nam opnieuw maat regelen tegen de joden. Zij moesten al hun waardevoorwerpen, zelfs de trouw ringen aangeven. Tussen de bedrijven door kwamen in de pers berichten over gruweldaden van de Polen. Nu weten we achteraf dat de Polen inderdaad niet zo zachtzinnig opgetreden zijn, maar dat kan ook moeilijk verwacht worden van een volk, dat jarenlang onder Rus sische heerschappij geleefd heeft en dat van de bezetters over het algemeen weinig goeds kon leren. Duitsers zou den in de gevangenissen gefolterd wor den, zij werden door bloedhonden ach tervolgd als ze probeerden te vluchten, ze werden uit hun huizen gesleept en daarna door politie en burgers mis handeld. Alle Duitse organisaties in Polen moesten ontbonden /worden. Polen beweerde natuurlijk dat al deze berichten verzonnen waren en zo wist eigenlijk niemand precies wat er aan de hand was. Koning Leopold van België hield om streeks half augustus een radiorede waarin hij sprak namens zijn eigen re gering, H.M. Koningin Wilhelmina, de koning van Denemarken, de president van Finland, de koning van Noorwegen en voor zich zelf. Hij deed een beroep op de regeringen van de grote naties en verzocht door vreedzame onderhandelingen een oorlog te voor- komen. Er bestaat geen volk ter wereld, dat zijn kinderen de dood wil inzenden om aan andere naties het recht op be staan te ontnemen dat het voor zichzelf opeist. Sellig zijn de belangen van alle staten niet eender, maar op vredelie vende wijze kunnen alle geschillen op gelost worden. Dat het geweten der wereld wakker worde. Het ergste kan nog vermeden worden, maar de tijd dringt. De evo lutie der gebeurtenissen kan weldra elk rechtstreeks contact nog moei lijker maken. Moge diegenen, in wiel banden het lot der wereld rust, de moei lijkheden die de naties onderling schei den op vredelievende wijze regelen opdat de ramp, die de mensheid bedreigt, vermeden wordt." Zo sprak Leopold, die een jaar later al enkele maanden krijgsgevangene van de Duitsers was en die, in een onderhoud met de Führer, deze leider van alle Ger manen met zeer gespierde taal te ken nen gaf dat hij hem een min mannetje vond. Göring mocht dan niet zoveel voor een oorlog voelen als Von Ribbentrop, tij dens een rede in het Ruhrgebied ver scherpte hij de spanning door te bewe ren dat Polen een schande voor de be schaving was en de poolse leiders schur ken van hoog gehalte. De Polen op hun beurt noemden Herman een opgeblazen hansworst en daarmee hadden ze geen ongelijk, maar deze opmerking bevor derde de goede gang van zaken niet, zo dat met iedere dag de oorlog wat dich terbij kwam. KI'MPINSKI IMPORTWIJNEN In onze speciaalzaak kunt U een kc.r/c ..iloen uit ruim 100 soorten. Van eedestraat 54 - Telef. 2404 MÉTS. alles voor uw avondjes'. De handel trok zich van de hoogst pre caire wereldsituatie niets aan en de Duitsers kochten voor 400.000 pond ster ling rubber, koper en tin in Londen, met de conditie dat dit voor 1 september geleverd moest worden. Duitsland behaalde een enorm succes tegenover Engeland en Frankrijk toen Von Ribbentrop, na onderhandelingen met Molotow, met een non-agressiepact naar Berlijn terug kwam. Voor Frank rijk en Engeland waren de Duitsers niet bang als ze Polen zouden aangrijpen, maar aan inmenging van Stalin had den. ze een broertje dood en Von Ribben trop werd dus vele malen door zijn Füh rer op de schouder geklopt toen hij kans gezien had van Rusland de verzekering te krijgen dat het rode leger niets zou ondernemen tegen de Duitsers. Londen ontving het bericht met verbijstering en in het parlement werden na de va kantie harde noten gekraakt over het missen van de kans om Rusland naar het geallieerde kamp over te halen. Ook in Parijs was het bericht van het Duitse succes bij Stalin een onaangename verrassing. Zelfs in Washington begon men zich nu ongerust te maken en men sprak er van een verbluffend succes voor Berlijn. De Duitse regering juichte en in Warchau gaf men maar helemaal geen commen taar, wat nog het beste was. Rome toon de zich verrast en verheugd, maar mis schien was het toch wel wat benauwd over dit succes van Hitier en Mussolini probeerde een viermogendheden-confe- rentie te beleggen, waarbij Engeland, Frankrijk, Duitsland en Italië rond de conferentietafel de problemen konden bekijken. Daarvoor zou in de eerste plaats een bestand van 30 dagen nodig zijn, waarin geen der partijen iets zou ondernemen. Het was misschien heel goed bedoeld van de Duce, maar er is nooit iets van die conferentie gekomen en het probleem van Dantzig bracht de oorlog steeds nader. BOTSENDE AUTO'S. Woensdag botsten twee auto's tegen elkaar op de hoek Kerkstraat-P. v. d. Breemerweg. Beide wagens kregen ernstige schade, doch de tien inzittenden liepen geen letsel op. DE DUIVEN VLOGEN. De postduivenvereniging „De Zwaluw" hield zondag een vlucht vanaf Pont St. Maxence, een afstand van 371 km. In concours 231 duiven, die om 6.10 uur gelost werden. Aankomst eerste duif 11.40.56. Snelheid 1118.65 meter per minuut. Aankomst laatste prijs winnende duif 12.31.54. Uitslag mevr. G. Brink-Zimmerman 1 5 7 40 46. A. v. Kooy 2 32. N. Mees ters 3 9 17 19 20 25 26. H. Woudstra 4 .29. J. Duyser 6 31. C. Coerman 8 30 36 42. J. v. Breukelen 10 37 39. J. v. Ginkel 11. R. Voskuylen 12. W. v. Buu- ren 13 24 45. P. Grift 14. J. de Koning 15 44. H. Gorissen 16. Jac. Wijnands 18 23. A. J. v. Dorrestein 21 22 33. C. Dijkman 27. H. Kriek 28 35. J. v. d. Belt 34. V. Reijerse 38. F. Limburg 41. J. Bleileven 43. BEKEND. Wij berichtten reeds, dat een jonge man die voorgaf vader geworden te zijn een Soester wijnhandelaar op gelicht heeft en zijn toevucht nam in het Baarnse ziekenhuis. D'at heeft hij nu moeten ruilen voor de cel van het politiebureau, nadat hij bekend had. Zijn ziekte scheen dus nogal mee te vallen. JEUGD- EN DAMES-VISCONCOURS. Met vijf centimeters lengte heeft za terdagmiddag in het jeugdvisconcours J. Wijnhof zijn naaste concurrent D'. de Ruiter verslagen. De dames lagen 1 meter en 3 cm ach ter bij deze jonge kampioen van 1959. J. Wijnhof bracht het tot 1.52 meter en mevrouw Van der Vuurst, die dames kampioen werd, viste 49 cm bijeen, waarmede duidelijk tot uiting kwam dat de jonge garde meer feeling heeft om een visje aan de haak te slaan dan de oude. Nu speelde het aantal ook wel een heel voorname rol in deze wedstrijd, want de jeugd viste met 150 man sterk en de dames waren vertegenwoordigd door een elftal. Nauwelijks was er 5 minuten gevist of Jan Visser, die zijn naam hiermede alle eer aan deed, boekte het eerste succes, het was een „knaap" van 14 cm. Toch was dit eerste gewin maar „kattege- spin", want de jonge Visser werd niet bij de eerste tien prijswinnaars aange troffen. Marré volgde met een tien centimeter vangst en daarna raakte men de tel kwijt. Bij de opening van dit visconcours was de heer D'e Wolf door een mastbos van hengels omgeven, dat hem op de voet volgde, toen hij de nummerstjes van deelname liet trekken. Hetzelfde her haalde zich bij het ejnde van de wed strijd. Toen gingen de hengels zelfs de lucht in, want de heer Ebbing trac- teerde hier aan de waterkant op een ijsje. Voor hem en de heer Van Brum- melen, die de kinderen op verse kren- tebollen tracteerde, ging een driewerf hoera op. W. van de Hoef toonde zich de beste amateur visser. Het lukte hem n.1. voor de tweede keer de beker te bemachti gen met de gjfootste vis die zaterdag middag gevangen werd en dat was er een van 31 cm. De uitslagen waren verder Jeugd 1. J. Wijnhof, 152 cm. 2. D. de Ruiter (147). 3. R. Hees (137). 4. Slech- tenhors (121). 5. M. Essert (111). 6. D. Barneveld (102). 7. G. Pater (96). 8. K. Grinsven (93). 9. G. Kooy (75). 10. H. Wijnhof (73). Dames 1. Mevr. v. d. Vuurst, 49 cm. 2. Mevr. Veenkamp (41). 3. Mevr. v. d. Hoeven (37). 4. Mej. Veenkamp (35). 5. Mevr. Koops (29). ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. D'e data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan acher de naam van het schip vermeld. Argentinië s.s. „Alkes", 18 aug. Australië s.s. „Heidelberg", 19 aug. Australië s.s. „Port Brisbane", 20 aug. Brazilië s.s. Alkes", 18 aug. Canada s.s. „Maasdam", 18 aug. Canada m.s. „Pr. Irene", 20 aug. Canada s.s. ,,Nw. Amsterdam", 22 aug. I Chili via New York, 22 aug. Ned. Antillen m.s. „Poseidon", 18 aug. Nw. Zeeland s.s. „Rangitane", 22 aug. j Suriname m.s. „Maron', 19 aug. Unie v. Z. Afrika en Z. W. Afrika m.s. „Jagersfontein". 18 aug. en m.s. „Carnavon Castle", 22 aug. Br. O. Afrikas.s. „Africa", 20 aug. Ossendamweg. Deze naam werd in 1913 gegeven, hoe wel er waarschijnlijk geen ossen in Soest geweest zijn. Deze oude naam is waar schijnlijk afkomstig van een boerderij. Oude Grachtje. Het Oude' Grachtje heette vroeger Veen- sloot, maar dit was niet mooi genoeg, hoewel het wel duidelijker uitdrukte dat het water ontstaan was door veen- afgraving. Oude Utrechtseweg. Deze weg liep van Amersfoort over de Peter v. d. Bremerweg naar Soest en dan naar Utrecht en wat nu de Oude Utrechtseweg is vormde een deel van deze verbindingsweg. Parklaan. Was vroeger een deel van de Nieuwe- weg, maar kreeg deze naam op 11 mei 1943. Park Vredehof. Genoemd naar het landgoed „Vredehof", waar wijlen burgemeester Loten van Doelen Grothe lange tijd gewoond heeft. Paulus Potferlaan. Op 14 november 1925 werd de beroem de schilder Paulus Potter uitverkoren om zijn naam af te staan aan een Soes ter laan. Paulus Potter leefde van 1625 tot 1654, dus hij werd slechts 29 jaar Dat was zelfs jong in een tijd met weinig mensen die 60 werden. Potter werd onze dierenschilder bij uit nemendheid en iedereen kent „De stier van Potter". Hij was van 1647 tot zijn dood in dienst van Johan Maurits van Nassau. Pelikaanweg. Vijfentwintig jaar geleden kregen vele straten in Soestdijk een vogelnaam en naast nachtegaal, koekoek, vink, leeuwe rik, zwaluw en merel werd de pelikaan uitverkoren om een Soester straat aan een naam te helpen. Peter v. d. Bremerweg. Peter v. d. Bremer, jarenlang gemeen teraadslid en wethouder van Soest, werd geboren in 1861 en hij overleed in 1944. Peter v. d. Bremer was bijzonder popu lair. Bekend zijn z'n uitspraken in de raad „ik ben erveur omdat ik erveur ben" en „als raadslid ben ik erveur maar, als mens ben ik er teugen". Peter v. d. Bremer was sportief en hij was een liefhebber van schaatsenrijden Dat de Soester ijsclub „Peter's Baan" heet is dan ook niet toevallig, want hij gaf de stoot tot de oprichting. In 1933, bij de opening van het natuur bad, kleedde wethouder v. d. Bree- mer zich na de plechtige openingswoor den van de burgemeester tot ontzetting van iedereen uit. Onder zijn zwarte pak had hij echter een zwembroek aangetrokken, dus niemand kon er aanstoot aannemen toen Peter als eer ste in het bassin van het natuurbad dook. De Peter v. d. Bremerweg kreeg die naam inplaats van de naam Zwarte- weg. Daarvoor heette deze weg naar Amersfoort Neerweg. ...en Uw auto zal het vér brengen Met goede service verkrijgbaar bij Soestdijk - Telefoon 2850 GEBOREN Wijnandus Antonius, zoon van J. G. van de Laar, directeur en W. E. Jorna, Bilderdijklaan 34. Er- nestus, zoon van A. van Ginkel, bank werker en N. Muis, Dorresteinweg 85. Kappey, oud 91 jaar, zonder beroep Klaarwaterweg 89. Harmina, doch ter van M. S. Khalil, zonder beroep en W. H. Wijers, Anth. van Dijcklaan 32, Baarn. Anthonius Johannes Gerar- dus, zoon van A. J. G. de Birk, lood gieter en M. M. J. Franken, Ant. van Leeuwenhoeklaan 159. ONDERTROUWD Jan van den Berge, leraar tekenen, Groenendaal 77, Gouda en Maria Anna Huijgen, onderwijzeres, Rembrandtlaan 11. Bertus Willem de Vente, machinebankwerker, Lijster- weg 107, Hilversum en Janny van den Broek, naaister, Nieuwstraat 13. Jo hannes van Velzen, vertegenwoordiger, Kapteijnstraat 61, Hilversum en Gerritje van de Pol, hulp in de huishouding, Soester Engweg 52. Machiel Alber- tus Jekel, stucadoor, Braamweg 34 en Tiny Marie Roos, zonder beroep, Braam- weg 45. Nicolaas Dirk van Fulpen, timmerman, Duinweg 12 en Maria Wil helmina Gros, Beukenlaan 68. GEHUWD Simon van Houwelingen, metaalbewerker, Bovenkerkseweg 62, Giessenburg en Maria Petronella Luij- ben, zonder beroep, Eigendomweg 22. Siegfried Siegmund Tschur, elektriciën, Insingerstraat 4 en Cornelia Semler, jeugdleidster, Boerhaveplein 14III, Amsterdam. Hendricus Adrianus van Dijk, chauffeur, Gen. Winkelmanstraat 2B en Antonia Barbera Maria van Nie- kerk, hulp in de huishouding, Kamp weg 24. Nicolaas Hart, timmerman, Gen. Winkelmanstraat 97 en Jacomina de Bree, zonder beroep, Vinkenweg 21. - Pieter Oosterom, kantoorbediende, Dr s' Jacobstraat 4 en Gerda Hendrika van Veluw, kantoorbediende, Braamweg 77. OVERLEDEN Adrianus Cornelis Am- merlaan, 88 jaar, zonder beroep, we duwnaar van J. F. P. G. Smits en van A. M. A. van Gerdinge, Steenhoffstraat 10. Maria Lenora Louise Friderike wordt Wo, in het SOESTER TI BRIEK «1 idag 19 aug. wij gebouw tot 31 Br. onder no. melden Rading drecht. IHg. Er is dageji ts spreekuur te Amersf Straat 15, 1-2.3 ,ort. Spoor-! n 9.30-10 en uur. voor lichte den. 's Mei perkzaamhe- rdags vrij. len Soester Soos dijk. Voetk Esdoornlaan Voor Achter de Voor de af vragen wi] ':elde en Na inwerk Schriftelijk Reclame A kes, Juliar ndige. Tel. 4285 Beh. volgei s afspraak. voor eigen gebruik en oplei ding. Opgeven va leerlingen Voor onze voor spoe VROUI met Mulo enige kan Schriftelij opleiding, richten dage ijks. Parklaian 3. GEIDEN BESCHIKBAAR Mak. en Jss.kantoor Plasweg 63 Wilt U g eten Laat - Tel. 2064 :oop VLEES U dan eeD heerlijk gemest kuiken of haar niet ontgaan. Ver krijgbaar bij J, B. Lan- ser, Soestet Engweg 8, telefoon 253?. Koop Uw meubelen met oveileg. Wilhelmii LANDHU grote kar ven 3 sla water, do en tuin. I Inl. bij m P. Man), Olijkeweg. De naam Olijkeweg heeft niets te ma kken met olijk, in de huidige betekenis van guitig. Daarom kan deze weg nooit genoemd zijn naar een „olijk boertje", waarbij dan gedacht wordt aan de gewe zen wethouder van Soest, Peter v. d. Bremer, die inderdaad wel olijk ge weest is, maar niets te maken heeft met de Olijkeweg, want deze naam kwam al meer dan 100 jaar geleden voor, toen Peter v. d Bremer nog niet geboren was. Aanvankelijk was de Olijkeweg een pad van niets en dit pad werd „Olijk" genoemd omdat dit niet alleen guitig maar ook gering, onbeduidend, onaan zienlijk betekende. Oranjelaan. Deze naam werd in december 1924 gege ven om het huis van Oranje te eren. Dit Oranje heeft niets te maken met de kleur van die naam maar met het voor malige graafschap Orange in Zuid-Frank rijk, dat in 1163 een prinsdom werd. In 1544 erfde Willem de Zwijger dit ge bied van René van Chalon en werd daarmee prins van Oranje-Nassau. In 1713 kwam Oranje weer bij Frankrijk. Margaretha Maria Alberto, dochter van P. A. van den Dijssel, brandstoffenhan delaar en E. Traa, Kerkpad Z.Z. 110. Catharina Adriana, dochter van H. P. G. Starren, magazijnchef en C. B. van Eek, Oosterstraat 123, Baarn. Ger- ry, dochter van J. Blinkhof, monteur en M. W. Jansen, Elzenstraat 2, Vel- sen. Jan Willem, zoon van A. J. Goor, chauffeur en N. van 't Haze- veld, Amersf ooi tsestraat 60. Ber- nardina Maria Elisabeth, dochter van H. van der Zee, draglinemachinist en J. R. Boermans, woonwagen staande aan de Postweg. Marinus Alexan der, zoon van M. C. van der Heijden, militair en L. D. Strijkers, Ant. van Leeuwenhoeklaan 141. Nelly, dochter van M. Koenes, machinebankwerker en J. M. Post, Nieuweweg 48. Anne- Marie, dochter van R. W. J. Meijer, productiechef en G. M. Meinema, Bre- diusweg 36, Bussum. Gijsbertus Ma ria Hermanus, zoon v. A. J. W. Beijer, expediteur en M. C. W. van Ommen, weduwe van P. W. Roest, Waldeck Pyr montlaan 26. Bastiaan Verweij, oud 77 jaar, zonder beroep, weduwnaar van A. Borst, Van Lenneplaan 64. Johan- na Groeneveld, oud 63 jaar, zonder be roep, Noorderweg 43. Marrigje Brunt, oud 66 jaar, huishoudster, Steenhoff straat 77c. Zelf gebouwd autootje. Mag men, als men niet in het bezit is van een rijbewijs en men nog geen 18 jaar is, doch ouder dan 16 jaar, in een zelfge bouwd autootje op de openbare weg rijden informeert A.A. Antwoord Er zijn van die „autootjes" op drie wielen en ook op vier wielen. Heeft het door u bedoelde autootje 4 wielen, dan is het een autootje en moet een geldig rijbewijs getoond worden door de bestuurder. Heeft het wagentje drie wielen, dan niet, mits de motor niet meer dan 49 cc inhoud heeft. Toom BIGGEN te koop. A. Stalenhoef, Laanstr. 76A, Soest. Te koop aangeboden prachtige lange witte BRUIDSJAPON 40-42) met kapje en sluier. Eenmaal gedra gen. Koekoekweg 6, na 6 uur. Echtpaar zoekt KAMERS met kookgelegenheid. Br. onder letter L 35 bureau Soester Crt. Te koop gevr. HANG- KLERENKAST. Zeer bil lijk. Br. onder lett. H 23 bur. S.C. Gevraagd HULP in de huishouding, voor 2 mor gens per week. Bilder dijklaan 29. Te koop aangeboden DA MESFIETS, in prima st. 75,heren sportfiets 55,Schrikslaan 74. RUILEN Amersfoort, 4- kamerflat, bovenste eta ge, c.v., 14,40 p. week, tegen eengezinswoning Soest(Zuid) of omgeving. Br. onder no. 343 bureau Soester Crt. TE KOOP org. Amer. werphengel met real, kort damesjasje (mt. 46), blazer (maat 40). 10, per stuk. Steenhoffstr. 6. PLEEGGEZIN (N.H.'i rr.et jonge kinderen gezocht voor 6-jarig knaapje, dat 1 sept. naar school gaat. Cond. nader te regelen. Br. no. 337 bur. S.C. Te koop aangeb. H.D., 750 c.c., tegen eik aanne melijk bod. Betje Wolff- laan 16. Wie, boven 25 jaar, wil to spoedig mogelijk, tegen hoog loon, de volledige HUISHOUDING doen v. 9-18 uur (extern) bij 2 heren, vader beetje hulp behoevend, zoon b.b.h.h. Zaterdag na 13 uur en zondags vrij. Aanmelden na 18 uur, Kerkdwars- straat 19, Soest. Aangeboden in Soestdijk KAMER met vaste was tafel voor 1 of 2 perso nen. Met of zonder pen sion. Br. onder no. 344 bureau S.C. FINANCIERING voor elk doel. Fa. Van de Wijngaart, Plasweg 63, telef. 2064. Wij lak) U graag de volledige kollektie Banis" o zien. Nieweg meubeli LAANST LAANSTEAAT 37 Nieuw, i kende ai Aanmelc tot 18 u Grote eiercake. Een geurig, smakelijk gebak voor bij de koffie of de thee. Gewicht plm. «0 gram. 0 snijdt er heel wat heerlijke plakken uit. Verpakt in lucht dicht cellofaan, waar door de cake lang vers blijft. Het 0f zonder vruchte"» «4 1 E naar keuze. 1 I de uit 5 pijps de maten 9. en 20 mm, 1 v 1 schroevendr bougieborscel gereedschap tisch plastic weinig plaats 100 gerant Laaggeprijsd

Soester Courant | 1959 | | pagina 2