Drukkerij Smit 70 jaar K.N.V.B. Inderdaad, wij dienen uw verenigingsbelang TWEEDE BLAD BRANDWEER TELEF. 3333 13. In november van 1928 werd de tradio- nele wedstrijd NederlandBelgië in Amsterdam gespeeld en voor de zo veelste maal werd het 1-1. In decem ber ging de nationale ploeg naar Mi laan om tegen het Italiaanse elftal te spelen. Joop van Nellen debuteerde en in het doel stond Leo Halle omdat Ge- jus van de Meulen de reis niet kon meemaken. Op de middenvoorplaats stond de man die later de voetbalkei- zer van Europa zou worden, Bep Bak- huys, maar zijn roem begon pas in 1934, nadat hij enkele jaren in Indië geweest was. We verloren deze wed strijd met 2-3, maar Leo Halle bracht de bijnaam „Leeuw van Milaan" uit het zuiden mee. Hij had zich geweldig geweerd en de drie doelpunten waren volkomen onhoudbaar geweest. In het voorjaar van 1929 was v. d. Meulen weer beschikbaar, zodat Halle op het reservebankje zat. Een andere Halle, zijn broer Jan, werd als spil op gesteld. Bakhuis maakte het eerste doel punt van de dertig die hij als interna tional zou scoren, van Kol benutte een strafschop en een back trapte in eigen doel tijdens de wedstrijd tegen Zwit serland in Amsterdam, die met 3-2 ge wonnen werd. Minder geluk hadden we in de wedstrijd tegen België op 5 mei 1929 in Antwerpen, welke met 1-3 ver loren werd. In juni 1929 werden we vermorzeld door de Zweden met 2-6, tegen Noor wegen speelden we gelijk met 4-4 in Oslo, maar in Amsterdam werd het enkele maanden later een 1-4-nederlaag. Op de middenvoorplaats stond de P.S.V.- er J. H. v. d. Broek, die elfmaal in de oranje-trui uitkwam en toen genood zaakt werd zijn knieschijven door kunst schijven te laten vervangen. Slechts zilver kon hiervoor gebruikt worden. Hij nam de plaats van Bep Bakhuys in, die naar Indië vertrokken was, maar al gauw kwam hij op de linksbinnen plaats, waardoor Wim Tap en later Wim Lagendaal de middenvoorplaats konden bezetten. Het ging in die tijd helemaal niet goed met ons nationale elftal en ook de publieke belangstelling nam af. Bij de laatste wedstrijd tegen Noorwegen wa ren er maar 20.000 toeschouwers. De meesten gaven de voorkeur aan het verslag van Han Hollander, die er met zijn enthousiasme wel voor zorg de dat men zich minder aan de luid spreker behoefde te ergeren dan op het veld. Alleen v. d. Heyden van Wa- geningen was goed op dreef, maar een lange internationale loopbaan is hem niet beschoren geweest, omdat hij maar niet stil kon staan als het Wilhelmus ge speeld werd. D'at kwam warschijnlijk niet van de zenuwen maar door zijn politieke kleur. Het jaar 1929 werd besloten met een jubileumwedstrijd tegen België ter gele genheid van het veertigjarig bestaan van de K.N.V.B. Het werd een 1-0- overwinning, maar met weinig glorie, want de Belgen verkeerde in de mening dat het elftal van de jubilaris in ieder geval fnoest winnen en dat gebeurde dan ook. Het jaar 1930 was al bijzonder ongun stig voor het Nederlands elftal, want geen enkele wedstrijd werd gewonnen. Linksbinnen v. d. Broek passeerde met een hard schot de bijna veertigjarige keeper Debie en tot rust bleef het 1-0 voor de oranje-ploeg. In de tweede helft was de pret echter spoedig ver dwenen, want de Belgen scoorden drie- I maal en daarmee was c*e laatste wed strijd ven aanvoerder H„rry Denis een wet triest afscheid geworden. I In juni 1930 ging het Nederlands elf- tal naar Boedapest. Denis was vervan- I gen door Vermetten, en p de miaden- I voorplaats stond Piet van Reenen, die in Amsterdam bekend stond als goal- tjes-Piet. Die naam paste bij dit inter land-debuut maar heel slecht bij hem en het waren Wim Tap en v. d. Heij den, die de eer moesten redden. Met een 2-6-nederlaag kwam een vermorzeld elftal in ons land terug. Nog was het niet genoeg en van Zwitserland verlo ren we on 2 november 1930 met 3-6. door snelle en billijke levering van al uw verenigingsdrukwerken. Vraagt advies aan VAN WEEDESTRAAT 29A SOESTDIJK TELEFOON 2566 Op 6 april kwam het Italiaanse elftal naar Amsterdam. Linksbuiten speelde de befaamde Orsi, die tijdens de Olym pische spelen 1928 in het Argentijnse elftal schitterde. Tegen Kools kreeg hij echter niet veel in te brengen en Ita lië, de kampioen van Europa, moest genoegen nemen met een 11 gelijk spel. Dat was dus niet onbevredigend. Minder genoegen beleefden we aan het tweede gelijke spel, op 4 mei tegen de Belgen in Amsterdam. Van Kol en Tap maakten ieder een doelpunt. Tap uit een goede voorzet van v. d. Heiden en Van Kol uit een strafschop. Voorhof en de veteraan Bastin zorgden voor de tegenpunten en het was 22. Twee weken later werd de revanche- wedstrijd in Antwerpen gespeeld en het leek erop, alsof het goed zou gaan. Law Adam debuteerde. Hij zou elfmaal in het Nederlands elftal spelen en daar na naar Zwitserland vertrekken. Zijn schaarbeweging was beroemd en met de kleine Frank Wels vormde hij een gevaarlijke rechtervleugel. Adam over leed op 25 mei 1941. Een andere debu tant was Wim Lagendaal. Het was een slecht debuut en niets wees erop, dat hij het fameuze menselijke kanon zou worden, waarvoor doelverdedigers sid derden. Van techniek wist hij niet zo veel af, maar als hij de bal goed op zijn schoen kreeg, dan was geen afstand hem te ver om een kogel te lossen waarbij de bal gewoonlijk zo hard ging, dat de keeper geen tijd had om te rea geren. Tegen Zwitserland was het echter mis en slechts v. d. Meulen en Joop van Nellen brachten er iets van terecht. Tegen de Belgen werd nog een extra wedstrijd gespeeld omdat België het feit wilde vieren dat de zelfstandigheid 100 jaar geleden verworven was. Ook drl werd een nederlaag (1-4). dus het was wel een heel magei jaar geweest, zonder een enkele overwinning. In 1931 ging het wat beter, want Glen- denning werd trainer en Karei Lotsy ging zich met het miserabele Neder lands elltal bemoeien. In maart 1931 werd met 3-1 van België gewonnen. Lagendaal scoorde twee van de drie doelpunten. Een schaduw viel over dit succes door het ongeval, waarbij For- menoy een been brak. Tegen de Duitsers deed het Nederlands elftal het op 26 april ook niet slecht. De achterhoede werd gevormd door Ge- jus v. d. Meulen, Dolf van Kol en Sjef van Run. Het was een prima achter hoede en de Duitsers konden slechts 1 doelpunt maken. Wat teleurstellend was de volgende wedstrijd tegen de Belgen, want na een 10 voorsprong door een strafschop van Van Kol maakten de Belgen vier doelpunten. Adam scoorde en daarmee was bet 42 voor België. Langendaal probeerde van alles, maar hij had de scheidsrechter tegen. Die floot al wan- I neer de lange Rotterdammer in bewe- I ging kwam, omdat hij hem een te forse j knaap vond. Een maand later kon er gejuicht wor den, want in Denemarken wonnen we met 20. Mauk Weber debuteerde als I zeventienjarige en hij zou jarenlang i met Van Run een hecht backstel vor men. Frank Wels stond in deze wed strijd voor de eerste maal op de rechts- j buitenplaats. Hij zou zesendertig maal in het Nederlands elftal uitkomen en de meest glorieuze periode roeemaken. Hij was zo klein, dat men hem in het buitenland eens voor ballenjongen aan zag, die verdwaald was tussen de spe lers van het Nederlands elftal. Maar ondanks zijn geringe lengte was hij een rechtsbuiten, zoals er na hem geen meer op de Nederlandse velden rond gelopen heeft. De volgende wedstrijd werd in Parijs tegen Frankrijk gespeeld en toen het 11 was gebeurde er een voetbalwon der. Binnen vijf minuten loste Wim Lagendaal drie vervaarlijke schoten van vele tientallen meters afstand en 't was 41. De Fransen haalden op tot 4-3, maar tot een gelijk spel konden ze het niet meer brengen en uitbundig zongen de 2500 Nederlanders die naar Parijs gegaan waren onze nationale liederen VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 1 SEPTEMBER 1959. van de klok die je moest laten luiden, van de club die sterker was dan welke club in het westen ook, en natuurlijk van je hela-hola-houterdemoedmaarin. Het was een gloriedag voor het Ne derlandse voetbal, maar een sof-dag voor keeper Thépot van het Franse elftal geweest. Het jaar 1931 werd met een nederlaag besloten, maar die telde eigenlijk niet mee, want het was een officieuze wed strijd Nederland-België ten bate van de FIFA. Odijk stond in het doel, Lagen daal was niet op dreef, en het werd een 2-3-nederlaag. BIGGEN- EN EIERMARKT, Op de Amersfoortse weekmarkt van vrijdag j.1. werden aangevoerd 282 big gen in prijzen van 50,tot 70, en 5 drachtige zeugen van 350,tot 550,—. Op de eiermarkt werden aangevoerd 230.000 stuks. Hoendereieren van 12.75 tot 13,50. Middenprijs 13,Prijs per kg 2,10 (basis 62 gram). ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie ter post moet zijn be zorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentiniës.s. „Argentina Star", 4 sept Australië m.s. „Oranje", 3 sept Australië s.s. „Moselstein", 4 sept Canada s.s. „Rotterdam", 31 aug Canada m.s. „Noordam", 3 sept Chili via New York, 3 sept Indonesië m.s. „Oranje", 3 sept Ned. Antillen m.s. „Stentor", 1 sept Nw. Zeeland s.s. „Port Launceston", 31 aug. Suriname ms. „Medon", 2 sept. Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika m.s. „Winchester Castle", 5 sept. Br. O. Afrika s.s. „La Bour- donnais", 5 sept. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten verstrekken de postkantoren.

Soester Courant | 1959 | | pagina 5