ss Zeilen, TWEEDE BLAD SOEST. KWALITEITSWIJNEN JOH. METS BURGERLIJKE STAND GARAGE STAM BATENBÜRG's Erkende Auto- en Scooterrijschool WERELDTAAL. collectie Najaars- en Winterstoffen KLEERMAKERIJ JOH. C. GROENESTIJN OFFICIëLE MEDEDELINGEN. DE AVONTUREN VAN DAVID COPPERFIELD IDEALE DRACHT BIJ REGENWEER. VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 29 SEPTEMBER 1959. KATHOLIEK VROUWENGILDE. Het Katholiek Vrouwengilde hield op 22 september haar jaarvergadering. De presidente sprak een woord van wel kom, inzonderheid tot mgr. Smit en mej. Van Kemenade en maakte het nieuwe winterprogramma bekend, waarbij zij de leden aanspoorde tot grote activiteit. Hierna lazen de secretaresse en de pen- ningmeesteresse het jaarverslag en het financieel ^overzicht voor. Er is een na delig saldo van 4,36, maar er is een gift binnengekomen van 100, Pastoor Smit sprak er zijn voldoening over uit dat deze organisatie, die zoveel goeds tot stand brengt, in zijn parochie bestaat. Spreker is getroffen door de hartelijkheid en spontane geest, die be stuur en leden bezielt en verzocht de aanwezigen zich op te geven voor de jaarlijkse collecte voor de R.K. Univer siteit, waaraan 10 dames spontaan vol deden. Na de pauze sprak mej. Van Kemenade over het Kath. Soc. Char. Centrum, waarvan veel personen niet eens we ten dat het bestaat. Zij gaf een over zicht van het werk, dat zij in dienst van het centrum verricht in gezins- KEMPÏNSKl IMPORTWIJNEN In ónze speciaalzaak; kunt' li een keuze, dóen uit ruim 100 soorten. Van Weedestraat 54 - Telef. 2404 METS, allés voor uw avondjes GEBOREN Veronica Clementine Maria, dochter van E. J. _H. Dohmen, winke lier en J. M. Veerkamp, Baarn, Laan straat 91. Gerrit Cornelis Adriaan, zoon van C. van Klingeren, administra teur en W. van Esch, Kromme weg 18. Robin, zoon van J. Bergsma, ver tegenwoordiger en T. Postma, Schager- laan 7, Amsterdam. Haijo Maurice, zoon van J. F. Groart, rijwielherstel ler en G. A. Schipper, Van Weede straat 36. Hendrika, dochter van H. Kamphorst, lijnwerker en K. C. van den Breemer, Koninginnelaan 91. Marianne, dochter van W. C. van der Wel, militair en O. Wijnia, Kampweg 32. Elisabeth Marianne Carolina, dochter van G. P. de Bruin, chauffeur en L. J. Plekkepoel, Nieuweweg 43a. Rudolf Aart, zoon van A. H. Kleijer, militair en G. van Nimwegen, A. van Leeuwenhoeklaan 147. Jacob Geert, zoon van H. Kruitêr, militair en T. G. Laning, Simon Stevinlaan 31. Dirk Binne, zoon van B. van der Leest, tech nisch chemicus en H. C. Torensma, Eemnesserweg 55, Baarn. Theodora Johanna Maria, dochter van T. J. Lie- verse, typograaf en J. H. van Breuke- len, Koninginnelaan 127. Margare- tha Apolonia, dochter van G. J. Sukkel, rijksambtenaar en J. M. van Diest, Dijkhuisstraat 8. ONDERTROUWD Pieter Gijsbertus Blom, chauffeur, Soesterbergse^traat 59 en Maria Rebecca de Jongh, zon der, beroep, van Weedestraat 51. Wilhelmus Johannes van Gent, ran geerder, Tugelaweg 50 II, Amsterdam en Margaretha Maria Staal, zonder be roep, Klaarwaterweg 90. Jacobus Wouterus Bernardus de Bruin, rijwiel handelaar, Gallenkamp Pelsweg 1 en Cornelia Maria van der Grint, zon der beroep, Beetzlaan 55. Gerardus Hendrikus van Putten, lasser, Korte Hartweg 18 en Wijpkje Schaper, zon der beroep, Korte Hartweg 18. Jo hannes Petrus van der Meer, makelaar, Van Weedestraat 11B en Hendrika Ma ria Josephina van Oostrom, zonder be roep, Koninginneweg 21, Hilversum. Jacobus Sas, typograaf, Cornelis Tromp straat 53, Delft en Geertje Steenbeek, kantoorbediende, Julianalaan 48B. GEHUWD André de Boer, timmer man, Beetzlaan 113 en Jannetje Bea trix Kamphorst, dienstmeisje, Heu- veloordstraat 11, Baarn. Peter van der Heiden, schilder, Nieuweweg 42A en Jacoba van Asselt, kamermeisje, Prof. Tulpplein 1, Amsterdam. OVERLEDEN Gesina Jacobs, 83 jaar, zonder beroep, weduwe van D. van Basten, Soesterbergsestraat 176. Ger- hard Herman Kortbeek, 46 jaar, email- leur, gehuwd met F. C. C. G. Verheu vel, Berkelstraat 33, Amersfoort. Johanna Maria Haseveld, 91 jaar, zon der beroep, weduwe van A. J. Wielick, Nieuwerhoeksplein 10. Petronella Honing, 47 jaar, zonder beroep, ge huwd met A. H. Siermans, Soester bergsestraat 125. Elisabeth Kraai- kamp, 75 jaar, 'zonder beroep, gehuwd met E. Nijeboer, Julianalaan 24. Adrianus Thomas Johannes Duijkers, 74 jaar, zonder beroep, gehuwd met E. de Mink, Braamweg 31. Josefa Strut- zenberger, 89 jaar, zonder beroep, we duwe van M. Fuchs, Nieuwerhoekplein 10. zorg, emigratiewerk, bejaarden- en ge- repatrieerdenzorg, nazorg B.L.O. enz. Mevr. Van Zadelhoff bedankte mej.' Van Kemenade voor haar duidelijke uit eenzetting. Na afloop gaven meerdere dames zich op voor de verstelmiddag bij mevr. Van Noesel, waar gewerkt wordt voor de zieke en overbelaste moe ders van de parochie. DE SAVORNIN LOHMANSCHOOL. In de vacature, die ontstaat door het vertrek van de heer J. van der Hucht, is benoemd de heer R. Rijksen, thans onderwijzer te Den Haag. Hij hoopt op 1 november zijn werk hier te beginnen. NUTSBIBLIOTHEEK SOEST-ZUID. Nieuwe aanwinsten Romans Andres, De schommel der lief de. Bates, De grond lag braak. Bissell, Mississippi. Carrière, Oom Hulot. Dendermonde, De deur op een kier. Van Dorp-IJpma, Daar ligt Jeruzalem. Noël de Gaulle, Cyaan- kalibi. Gjesdahl, Spel van het lot. Habe, Ik neem de handschoen op. Helman, De stille plantage. De Jong-Keesing, Wennen aan de wereld. Mensels, Heimwee naar Haarlem. Mons, Frederik Dingemans vraagt be scherming. Somerset Maugham, Om nibus. Steen, De Zwaan. Toxo- peus, De eilander. Vestdijk, De rim pels van Esther Ornstein. West, De fontein stroomt over. Wethekam, Een gat in het dak. Zikken, De vrij williger. Jeugdboeken Baumann, De zoon van Columbus. Blom, Alles in de wind. Breek, Maggie verovert haar geluk. Diekmann, Nooit meer een lam pion. Franke, Si Ardjoe en zijn buf fel. Gallico, Het kleine wonder. Rutgers v. d. Loeff-Basenau, Amerika, Pioniers en hun kleinzoons. School land, Een jaar gaat gauw voorbij. Seraillier, Het zilveren zwaard. So- rensen, De wonderen van Esdoornheu vel. Weggelaar, De huiswerkkabou ter. Wilkeshuis, Tipa, het Inca-meis je. en Uw auto wordt tot in de (smeer) puntjes verzorgd Geef hem een doorsmeerbeurt bi]: Nieuwerhoekplein 1 Soestdijk - Telefoon 2850 ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie ter post moet zijn be zorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentiniëm.s. „Zaanland", 1 okt. Australië m.s. „Johan van Oldenbarneveld", 5 okt. Braziliëm.s. „Zaanland", 1 okt. Brazilië s.s. „Alcor", 4 0kt. Canada m.s. ,,Pr. Willem v. Oranje", 1 okt. Canada m.s. „Seven Seas", 3 okt. Canada s.s. „Atlantic", 4 okt. Canada s.s. „Rotterdam", 6 okt. Canada s.s. „Maasdam", 7 okt. Chili via New York, 4 okt. en 7 okt. Indonesië s.s. „Riouw", 8 okt. Ned. Antllen m.s. „Attis", 5 okt. Ned. Nw. Guinea m.s. „Merwe Lloyd", 1 okt. Nw. Zeeland s.s. Gothic", 30 sept. Nw. Zeeland m.s. „Johan van Oldebarneveld", 3 okt. Suriname s.s. „Telamon", 30 sept. Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika m.s. „Pendennis Castle", 4 okt. Br. O. Afrika s.s. „Africa", 4 okt. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten verstrekken de postkantoren. GO CQ Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht. OLYMPIA VOLLEYBAL. Een prachtige tweede plaats achter het kampioensteam van Turkije Galatasa- ray was een verdiende beloning voor het le dames-team van Olympia op het V.V.A.-tournooi, dat zaterdag j.1. werd gehouden. De Olympia-dames bereik ten dit succes na overwinningen op S.O.S. en Spirit en een gelijk spel tegen Vios. Ook in de finale-wedstrijd tegen de Turkse dames hadden de Soester dames lange tijd de beste papieren. De harde opslag en de prima smashes van Gala- tasaray waren hen echter te machtig, waardoor zij met 15-13 en 15-8 de eer aan hun tegenstandsters moesten la ten. Het eerste herenteam heeft het er min der goed afgebracht. D'it toernooi was voor hen echter een uitstekende oefe ning voor de komende strijd in de over gangsklasse. Zij verloren na harde strijd waarbij vaak uitstekend werd gespeeld, van V.V.A., Vios, Fenerbance en Sport centrum. Donderdag begint de competitie 1959- 1960, waaraan doort Olympia met drie dames- en vier herenteams zal worden Uit een artikel van Dr W. Drees, Mi nister van Staat. Waar vroeger op internationale bijeen komsten vaak enkel Duits, Engels en Frans als officieel toegelaten talen gol den, eisen Spaans, Russisch, straks mis schien Chinees en andere talen, hun plaats op. Esperanto kan door zijn eenvoud, zijn logische opbouw, zijn regels zonder uitzonderingen, sneller worden aange leerd dan enige nationale taal, al is voor een wezenlijke beheersing natuur lijk toch tijd en oefening nodig. Het heeft mij getroffen, hoe beoefenaars, die overigens geen andere taal dan hun moedertaal kennen, in Esperanto cor responderen met Esperanto-kenners in de meest uiteenlopende landen, niet enkel in Europa, maar ook in andere werelddelen, vaak in gevallen, waarin men in geen nationale taal contact met elkaar zou hebben gekregen. Onderwijs in Esperanto zal reeds on middellijk reële waarde hebben. deelgenomen. Het programma voor donderdag luidt. Dames 7.15 uur, S.V.V. 2Olympia 3. 8.00 uur, Olympia 1Antilopen. Heren 7.15 uur, Olympia 3S.V.V. 3. 7.15 uur, Spirit 6Olympia 4. 9.45 uur, S.V.V. 1Olympia 2. Zaterdag a.s. start het le herenteam tegen Cito uit Zeist. De wedstrijd wordt gespeeld in Zeist en begint te 16.00 uur. Wij berichten U de ontvangst van onze van Dames- en Herenkleding n. maat. Ossendamweg 26 Telefoon 3119 ONDERWIJS. Burgemeester en wethouders van Soest gelet op artikel 76 der Lager-onderwijs wet 1920 brengen ter algemene ken nis dat door de raad dier gemeente, in zijn vergadering van 16 september 1959 a. aan het bestuur van de vereniging voor Chr. 1. en u.l.o. te Soesterberg de wettelijk voorgeschreven medewerking als bedoeld in artikel 72 der Lager-on- derwijswet 1920 t.b.v. de onder dat be stuur staande school voor g.l.o. is ver leend voor 1. de aanschaffing van meubilair en leermiddelen om die school, thans in gericht voor 132 leerlingen, in te rich ten voor 240 leerlingen 2. de aanschaffing van leermiddelen voor het vak handenarbeid, alsmede in strumenten voor het vak natuurkunde en enige kaarten zulks tot maximaal zodanige aantallen als nodig is voor een school van 240 leerlingen, en deze medewerking is geweigerd voor de aan schaffing van leermiddelen om de school in te richten van 240 tot 280 leerlingen b. aan het R.K. schoolbestuur te Soest t.b.v. de onder dat bestuur staande meis jesschool voor v.g.l.o. de genoemde me de werking is verleend voor het aan schaffen van 10 sets alsmede 2 Inven- tum comforen met de daarbij behoren de papnen en die medewerking is ge weigerd voor de aanschaf van borden, lepels, vorken etc. c. aan het bestuur van de vereniging ,,De school met de Bijbel" te Soest t.b.v. de onder dat bestuur staande school voor g.l.o. aan de Prins Bernhardlaan de genoemde medewerking is verleend voor de aanschaffing van 39 bijbels, 1 vloeistofduplicator en 1 schrijfmachine. Soest, 22 september 1959. AFSLUITING WEGEN. Burgemeester en wethouders der ge meente Soest maken bekend, dat, in ver band met rioleringswerkzaamheden, de F. C. Kuyperstraat, Korte Brinkweg en het gedeelte van de Lange Brikweg ge legen tussen de F. C. Kuyperstraat en de Raadhuisstraat tijdelijk zijn gesloten voor alle verkeer, zulks met ingang van 30 september a.s. DRANKWET. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter algemene kennis, dat op 24 september 1959 bij hen is ingekomen een verzoek van J. W. v. d. Oord, wonende te Soest, om een verlof A in de rechter/benedenlokaliteit van het perceel gelegen aan het Kerkplein 4, alhier. Binnen twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking kunnen tegen het verlenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij hun college worden inge diend. Soest, 29 september 1959. 74. Enkele dagen na de eerste keer dat David zijn vrouw de trap had opgedra gen, een gewoonte overigens, die na dit moment een blijvende avondlijke ceremonie werd, ontving David een brief van de wonderlijke heer Micaw- ber uit Canterbury. Daarin vroeg deze of David hem volgende zaterdag bij het monument van Nelson wilde ont moeten. Hij had hem iets ernstigs te vertellen. Terwijl David napeinsde over dit vreemde bericht en zich afvroeg wat Micawber wel op zijn hart kon hebben, liep Traddles bij hem binnen. „Ik zie dat je ook een brief hebt ont vangen", zei Traddles. ,,Van Micaw ber vroeg David verwonderd, „jij dan ook „Nee, niet van Micawber", antwoordde zijn vriend, „van zijn vrouw. Ze dringt er op aan, dat ik met je mee ga als je haar man ontmoet. Er is iets aan de hand, lees maar." Hoewel uit dit epistel evenmin duide lijk bleek waardoor de heer Micawber in beroering was gebracht bleek wel, dat de kwestie belangrijk was. Die za terdag waren beiden dan ook stipt op tijd op de afgesproken plaats waar de heer Micawber al nerveus rond drentelde en met uitgestoken handen op hen toesnelde toen hij hen in het oog kreeg. ,,Waar kunnen we rustig praten riep hij, „o, jullie weten niet hoe ik er in zit. En toch is het mijn schuld niet. Het is die ellendige Heep. Dat varken bedriegt de duivel en zijn grootje. Een schurk is het." „Kalm, kalm, meneer Micawber", sus te David. „Wat denkt u er van als we eens naar mijn tante gingen. Die woont hier niet al te ver vandaan." D'e ander keek getroffen op. „Die moet ik ook spreken", zei hij vertwijfeld, „uitste kend. Laten we naar juffrouw Trot- wood gaan." Onze zeilboot is tenslotte Net een wereld in het klein, Waar we 't roer recht moeten houden Tot w' in veilige haven zijn Waar hij, die geen oog in 't zeil houdt, Gauw aan lager wal geraakt, Tenzij hij op tijd „bakzeil" haalt En lavérend „slagen" maakt. Ook in deze wereld dient voor Natte zeilen opgepast, Waar 't ook niet steeds voor de wind gaat, Waar ook plaats is „vóór de mast". Ook in deze wereld wacht men Dikwijls op een beter tij, Ook hier heeft men last van windstil, Maar - ook hier gaat dat voorbij. Net als in de grote wereld Sluipen hier gevaren rond Wie niet goed let op zijn diepgang, Zit al heel gauw aan de grond. Slechts één ding der grote wereld Doen wij bij het zeilen niet Zeilers sturen nóóit elkander Met een kluitje in het riet. Als de wind de zeilen bol blaast, Als de schuit zo lekker helt, Als het kabbelende kielsop Van de watersport vertelt, Als in gouden zonnestralen 't Water zilvert om ons heen, Zijn wij, zelfs met zes of zeven, Héérlijk met ons zelf alleen. CLINGE DOORENBOS. DRANKWET. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat op 25 september 1959 bij hen is ingeko men een verzoekschrift van C. G. v. d. Breemer, van beroep slijter, wonende te Soest, om een slijtvergunning in de winkellokaliteit van het perceel, plaat selijk gemerkt nr. 15 en gelegen aan de Korte Melmweg. Binnen twee weken na de dagtekening dezer bekendmaking kan een ieder te gen het verlenen van deze vergunning schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Soest, 29 september 1959. Tenslotte kan de zon niet altijd schij nen en het is begrijpelijk, dat de regen zich ook wel eens laat gelden. Wan neer hot aruilt of stort, dienen we ook hier tegen gewapend te zijn. Natuur lijk heeft iedere vrouw wel eeri regen mantel m de kast hangen, maar laten we eerlijk zijn. zo'n regenmantel be schermt de mens maar gedeeltelijk en het komt maar al te dikwijls voor, dat we in weerwil van deze bescherming toch nog behoorlijk rat worden. Het is een uitgemaakte zaak, dat een cape ons het best beschermt. Dat wis ten onze voorouders al en lange tijd zijn de capes echt in de mode geweest, totdat ze enige tientallen jaren geleden verdrongen werden door de meer mo derne regenjas. Maar de cape is nu eenmaal een betere bescherming en in een gewijzigde vorm moderner en aangepast aan onze tijd, doet de cape haar intrede weer. Onze illustratie toont zo'n cape, eenJ geval van lichte stof in knalrode kleur, klein op te vouwen, geen last en toch een heerlijke beschutting bij de hand, vervaardigd van waterdichte nylon achtige stof. Er is geen sluiting voor of achter, neen, men duikt en zo in en komt via de halsopening met het hoofd in de capuchon terecht. Van voren en van achteren loopt de cape in een punt, terwijl er twee openingen in het voorpand zitten, waardoor de handen naar buiten kunnen worden gestoken. Werkelijk een ideale dracht bij regen achtig weer.

Soester Courant | 1959 | | pagina 5