ITAUANO KqHï Wie de lekkere 70 jaar K.N.V.B. Garag© Stam Het zijn de kleinigheden. Willem Gr oer»hi/Kt UW SUCCES IS ONZE RECLAME. Auto- en Scooterrijschool D. ENGEL SOEST. Het van ouds bekende adres J. BRANDSMA Vereniging voor Facultatieve Crematie. AHP0 DAUPHINE DE AVONTUREN VAN DAVID COPPERFIELD IANGBSTR.38 T8L.628S AMERSFOORT gen en in Kopenhagen werd het 2-2. Dr. Lundberg speelde niet mee omdat hij ruzie had met de bond. In januari 1957 trachtte de K.N.V.B. een tegenstander te vinden voor een wed strijd, waarvan de opbrengst ten goede zou komen aan de Hongaarse vluchte lingen. Dat lukte niet erg, maar ten slotte werd Spanje bereid gevonden tegen het oranje-elftal te spelen, maar NIEUWEWEG 97 TELEFOON 2543 dan in Madrid. De K.N.V.B. had dat graag over voor een groot bedrag dat de Hongaren ten goede zou komen en men rekende op een bruto-recette van 3 ton. Dat viel tegen, want het werd IV2 ton. De Spanjaarden staken drie kwart van dit bedrag in eigen zak voor onkosten en belastingen, zodat nog geen 40.000 gulden de Hongaarse vluchtelin gen ten goede kwam. Nederland ver loor met 1-5 van de Franco-mannen. Het enige tegenpunt werd door Tinus Bosselaar uit een strafschop gescoord. Nederland schreef in voor de wereld kampioenschappen 1958 en dat bete kende het spelen van voorwedstrijden tegen Luxemburg en Oostenrijk. Reeds in maart 1957 kwam de Luxemburgse voetbalploeg naar Rotterdam en daar werden ze met 1-4 verslagen. Een maand later kwamen de Duitsers naar Amsterdam en weer kregen de wereldkampioenen een doelpunt cadeau zijn haar met Vi-Shine wast heeft beslist van roos geen last Vi-Shine ls een geheel nieuwe onge ëvenaarde shampoo, die meer. véél meer doet dan U eigenlijk van een haarwas- middel zoudt verwachten. Na het wassen geen ..dorre ragebol" maar heerlijk soepel, mooi glanzend, zacht en frishaar. Prijs per tube voor vele wassingen f. 1.60 CRYSTAL-JELLY SHAMPOO Rowntree N.V. Amsterdam van Cor v. d. Hart, die bijzonder onge lukkig op Frans,de Munck terugspeelde. Faas Wilkes maakte gelijk maar de Duit sers wonnen, want een kwartier voor het eind maakte Schröder het winnende doelpunt. Tegen België speelden we weer gelijk en van Luxemburg werd ook de tweede wedstrijd in de voorronde van het we reldkampioenschap gewonnen. Spoedig zou echter blijken dat we hiermee wei nig opgeschoten waren, want we moes ten nog tweemaal tegen Oostenrijk spe len. Eenmaal in Wenen en eenmaal in Amsterdam. Voor het zover was ge beurde er echter nog iets naars en dat kostte enkele leden van de keuzecom missie hun positie. Zij hadden v. d. Kuil tijdens de wedstrijd tegen België uit de ploeg willen nemen en vervan gen onder voorwendsel dat hij gebles seerd was. Terecht deelde v. d. Kuil echter mee dat hij zich kiplekker voel de en weigerde aan hun opdracht ge hoor te geven. Het werd een voetbal rel van formaat toen v. d. Kuil de pers inlichtte en een andere keuze commis sie stelde het elftal voor de belangrijke wedstrijd tegen Oostenrijk samen. B.B.-ERS GEÏNSTALLEERD. Woensdagavond werden, in de com mandopost van de B.B., door de bur gemeester een aantal nieuwe nood- wachter geïnstalleerd. Aan hen werd het B.B.-insigne uitgereikt nadat het certificaat was ondertekend. Alvorens tot de uitreiking over te gaan wees de burgemeester er op, dat er nog te veel mensen zijn, die het nut van de B.B. niet inzien. Zestig pro cent van de benodigde bescherming is nu aanwezig en er zal gestreefd wor den om de B.B. voltallig te krijgen. Verder wees de burgemeester op het examen, dat j.1. zaterdag door drie ploe gen is afgelegd, waarbij alle drie slaagden. De nieuwe noodwachters moe ten niet alleen individueel maar ook als ploeg in teamverband samenwerken. Verder drukte hij allen op het hart om de oefeningen trouw te bezoeken. Wij moeten de dreiging van deze tijd goed onder de ogen zien. In tijd van nood moet het mogelijk zijn om hulp te verlenen. Spreker hoopte, dat de nieuwe noodwachters bevrediging in hun werk zullen vinden. Daarna ging hij over tot de installatie van de na volgende personen G. Atsma, A. E. Koudijs, A. G. van Holten, J. R. Cock, H. G. Prins, G. Th. van Putten, allen afdeling brandweerJ. A. Wierda, P. H. Bergman, W. C. Steenkamp, G. H. Th. Zeijderveld, D. v. d. Berg, J. Ab- bel, allen redder H. Rozeboom, mel der mej. M. A. Steenkamp, E.H.B.O. mej. M. C. P. Janssen en mevrouw Redeker, telefonistes mevrouw E. A. Snelleman, D.S.V. „Pool". Het plaatselijk hoofd van de B.B., de heer J. van Leeuwen, dankte de bur gemeester voor zijn bereidwilligheid om de noodwachters te installeren. De bijeenkomst werd ook bijgewoond door de heer P. A. v. d. Werf uit Zeist, kringhoofd U 4. voor GLAS, VERF en VERFARTIKELEN SOESTER GLAS- en VERFHANDEL Soesterbergsestraat 52 - Tel. 2707 SOESTER TURNCLUB. Door de vele bezwaren, die er zijn voor de bewoners van Soestdijk om de gymlessen in de openbare school te Soest te bezoeken, is de Soester Turn- club, daartoe in de gelegenheid ge steld, er toe overgegaan lessen te geven in de Mariaschool te Soestdijk. Begonnen werd met drie lesuren op vrijdagavond, n.1. van 7.15 tot 8.15 uur voor meisjes van 10 tot 14 jaar, van 8.15 tot 9.15 uur voor aspirant-dames van 14 tot 18 jaar en van 9.15 tot 10.15 uur voor dames vanaf 18 jaar. Aangemoedigd door het succes op deze avonden en de vele aanvragen werd besloten om op maandag ook de prille jeugd in de gelegenheid te stellen gym nastieklessen te ontvangen in de Ma- 19ct. per rol EEN PRODUKT VAN KING- EN R A N G F A B R I E K E N TONNEMA N.V. SNEEK riaschool, n.1. van 4 tot 5 uur voor kleuters (jongens en meisjes van 5 tot 6 jaar) en van 5 tot 6 uur meisjes van 6 tot 10 jaar. Deze lessen zullen aanvangen op 12 oktober. RAIFFEISENDAG SPAARDAG. Door tal van coöperatieve boerenleen banken (Raiffeisenbanken), ook die te Soest, is een spaaractie georganiseerd ter inleiding van de 111e internatio nale Raiffeisendag, vastgesteld op don derdag 15 oktober. Voor velen betekent dit een extra be zoek aan de bank, die men jarenlang kent en waardeert, maar die men nu even met andere ogen beziet. Het is goed, dat tenminste éénmaal per jaar de naam in herinnering wordt ge bracht van de man, die in 1848 de eer ste spaar- en leenbank stichtte op coö peratieve grondslag. Het was het levensdoel van F. W. Raif- feisen om door samenwerking op fi nancieel gebied nieuwe kredietmoge lijkheden te scheppen ter vergroting van de algemene welvaart. Zijn onbaatzuchtig werk is uitgegroeid in een bankstelsel, dat in vele landen ter wereld navolging vond en opbloei de. In ons land zijn de coöperatieve boe renleenbanken en Raiffeisenbanken mede bekend als algemene spaarbank, hetgeen nog eens wordt onderstreept door het sparen onder de aandacht te brengen op deze Raiffeisendag. Inlichtingen verstrekt gaarne J. F. VLAMING, Secretaris afdeling Baarn-Soest. Molenstraat 29 - Soest - Tel. 41U0 WINNAARS IN DE K.N.V.B.-POOL. Het ondersteunend lid van S.E.C., de heer W. Vervest, moet met 9 anderen die ook 14 goede uitslagen hadden in de K.N.V.B.-pool, de eerste prijs van 103.000,— delen. De heer Van Dasselaar, lid van S.E.C. had 13 punten goed en deelt met 60 anderen de 2e prijs van 44.000. p i j n weg- r ij v e n met Het zal velen wel eens opgevallen zijn, dat een japon of jurkje „gemaakt" wordt door een kleinigheid. Het is een biesje, inzet, randje of wat dan ook dat het kledingstuk aantrekkelijk maakt en dikwijls blijkt, dat wanneer dit ver wijderd is, er eigenlijk niets leuks meer aan is. D'at is een punt dat men goed dient te onthouden, want het zijn in- 19. De invoering van het semi-professio- nalisme leek aanvankelijk een ramp voor het Nederlands elftal, omdat er naast de K.N.V.B. een N.B.V.B. kwam, die de beroepsspelers aantrok. Daarmee ver dwenen de laatste bruikbare krachten uit het Nederlands elftal en het jaar 1954 was een rampjaar. Met heel veel moeite wonnen we van een zwakke Engelse amateur-ploeg, maar België ver pletterde ons met 4-0, Zweden behaalde een grote 6-1-overwinning op de Oran je-ploeg, Zwitserland versloeg ons met 3-1 en België won opnieuw, nu met 4-3. Gelukkig duurde de strijd tussen de K.N.V.B. en de N.B.V.B. niet lang en OP HET GRAVEREN kunt U desge wenst wachten. het tekenen van de vrede leverde be gin 1955 een Nederlands elftal op met de profs De Munck, Schaap, v. d. Hart, Timmermans, Wilkes en De Harder, die uit het buitenland gekomen waren, plus 5 binnenlandse semi-profs. Dit elftal zou eens even laten zien wat voetballen was en de Denen moesten het slachtof fer worden. Natuurlijk kwam daar niets van terecht en aanvoerder Dr Lundberg dwong met zijn elftal de Nederlandse voetballers een gelijk spel af. Tegen België werd met 1-0 gewonnen en dat was in hoofdzaak te danken aan Cor van de Hart, die de gevaarlijke Rik Coppens uitschakelde. Tegen Ier land werd met 0-1 thuis en 1-4 uit ver loren, maar daarna ging het snel berg opwaarts met het Nederlandse voet bal op internationaal terrein en daar mee werd het bewijs geleverd dat de conservatieven ongelijk hadden met hun strijd voor het behoud van het amateu risme. Wilkes en Timmermans brachten de Zwitserse verdediging op de knieën in een wedstrijd die met 4-1 gewonnen werd. Tegen België werd gelijk ge speeld maar Noorwegen en Saarland werden verslagen. Belangrijker dan deze overwinningen was de zege op de Duit sers, begin 1956. LUCHTVERING PRIJS V.A. 5650, - Nieuwerhoekplein 1 Telefoon 2850 Soestdijk Ons elftal trok naar Düsseldorf om de wereldkampioen thuis op te zoeken en niemand gaf de oranje-elf een schijn van kans tegen aanvoerder Fritz Walter en zijn mannen. Het werd echter een overwinning en met 2-1 werden de Duit sers verslagen. Alle doelpunten werden door Nederlanders gemaakt, want Abe Lenstra passeerde tweemaal keeper Herckenrath en Cor v. d. Hart pas seerde Frans de Munck in een zwak moment. Lenstra vierde met deze twee goals op grandioze wijze zijn zoveelste come-back. Geen speler is zo vaak het Nederlands elftal binnengehaald en er weer uitge zonden als de Fries uit Enschede. Hij is de enige speler geweest, die iets van de legende-sfeer van voor de oor log in het nationale elftal heeft kun nen brengen. Niet alleen door zijn voet- balkunde, maar ook door zijn gedragin gen die nog wel eens tegen de draad in waren. België werd verslagen, de tweede wed strijd tegen Saarland werd gewonnen, Zwitserland moest het onderspit delven en opnieuw moesten de zuiderburen er varen dat het Nederlands voetbal nu toch wel beslist beter was dan het Belgische. Tegen Denemarken konden we het ech ter weer niet tot een overwinning bren- derdaad de kleine dingen die het doen. Vooral onze Franse zusters kennen dit geheim en velen van hen, vooral onder de kantoor- en ateliermeisjes, weten door artistiek gevoel en enkele een voudige kleinigheden van niets iets te maken. Hier schuilt voor een groot deel het geheim van haar charmante kleding. Ons model toont het ook duidelijk. Deze jongedame draagt een eenvoudige jer sey-pakje, simpel van lijn en zonder pretenties. Het zou volkomen onaan trekkelijk zijn, ware het niet dat het jasje manchetten, kraag en voorslui ting een leuke frisse kleurige rand heeft, overigens zeer bescheiden, maar toch van die aard, dat het pakje er door wordt gemaakt tot wat het is. Een ieder kan daarmee haar voordeel doen, want hoe dikwijls bezitten we niet een eigengemaakt kledingstukje dat niet helemaal voldoet 5 dan kan zo'n kleinigheid ons uit de brand helpen. 77. Om een hoekje van een winkelpui had Martha, die" tot haar verdriet de donkere kanten van het bestaan goed had leren kennen, eens nieuwsgierig een blik op de relatie van Emilie ge worpen. De twee vrouwen stonden ge animeerd te babbelen en in niets was aan Emilie te merken geweest, dat zij van Martha's goedbedoelde spionnage- activiteiten alles afwist. De dame no digde Emilie uit haar de volgende dag thuis te komen bezoeken opdat zij weer nieuwe opdrachten kon ontvangen. Maar Emilie was die afspraak niet nageko men. Martha had de dame herkend als een vrouw wier vriendelijkheid voor jonge meisjes allesbehalve betrouw baar was omdat zij met haar bescherme lingen andere bedoelingen had dan die goedgelovige jonge mensen meenden. Meer dan een was beland in een goed kope tingeltangel in de vermaaksbuurt, het resultaat van de belangstelling van de dame met de aardige manieren. Toen Emilie dit had gehoord was zij in tranen uitgebarsten en had Martha gesmeekt Peggotty te waarschuwen. Op die dramatische manier kwam einde lijk, na twee jaren verdriet en span ning, het weerzien tussen oom en nicht tot stand in een armoedig kamertje in een haveloze buurt van de grote stad Londen. David vernam later van Peg gotty, dat Emilie haar hart uit haar lijf gehuild had en pas na uren weer enigermate haar beheersing had te ruggevonden. Ook de grijze visser had zich niet goed kunnen houden. Hij had het meisje snikkend in zijn armen ge sloten en, terwijl Martha met tranen in de ogen toekeek, had hij Emilie haar onbezonnen avontuur vergeven. Daarna volgde een ernstig gesprek, waarin Emilie en Peggotty besloten samen met Martha een nieuw leven te beginnen in Australië. „Ham kan zich redden met de visserij", zei Peggotty, „het is niet goed, dat jullie elkaar ooit weer zien, Emilie. Laten we geen wonden openhalen, die toch nimmer meer geheel gesloten kun nen worden. Ik weet, dat Ham over zijn verdriet heen is geraakt al geloof ik niet, dat zijn natuur hem zal toe staan ooit weer van een ander te hou den zoals hij van jou heeft gehouden. Ik weet zelfs niet of hij ooit zal trou wen. Maar hij is jong en heeft goed werk en kan zijn kost verdienen. Hij staat op eigen benen op een eigen schip. Ik zal mijn boot verkopen en voor dat geld gaan we in het nieuwe land een boerderij beginnen. Er zijn daar kan sen genoeg, Emilie. Martha en jij moe ten samen een kamer zoeken, die niet in die vreselijke buurt ligt waar jullie nu moeten wonen. Binnenkort, als ik mijn zaken in Yarmouth heb afgehan deld, kom ik terug en dan gaan we zo snel mogelijk scheep".

Soester Courant | 1959 | | pagina 6