SOEST. IN DE HOEK. DINSDAG 13 OKTOBER 1959. 37e JAARGANG no. 77. Abonn. p. kwart, 2.10 - per post 2.25 Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDAKTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 TIEN JAAR BIJ HET RODE KRUIS. Door onze burgemeester is, als voor zitter van de afdeling Soest-Soesterberg van het Rode Kruis, dokter J. C. Rip. commandant van de colonne, tijdens de eerste cursusavond onderscheiden met de medaille voor 10-jarige trouwe dienst. Ook aan mej. A. Maat, die tien jaar bij de Rode Kruis-colonne werkzaam is, werd deze onderscheiding uitgereikt namens het hoofdbestuur. In zijn toespraak tot de jubilarissen bracht de voorzitter de bijzondere ver diensten naar voren, die de heer v. d. Pijpekamp zich in Soesterberg als pro pagandist van het Rode Kruis verwor ven heeft en hij sprak de wens uit, dat ook in Soest de colonneleden het uiterste zullen doen om het aantal leden uit te breiden. Na het officiële gedeelte van deze avond bleven de colonneleden onder leiding van de artsen Gout en Rip bijeen om het interne werk te bespreken. Hierbij kwam ter sprake het geregeld bezoeken van de herhalingscursussen om paraat te zijn bij eventuele rampen. Personen met een geldig eenheidsdiplo ma van de E.H.B.O. worden graag op genomen in de colonne, waar men nog altijd behoefte heeft aan kundige en enthousiaste medewerkers. PROGRAMMA VAN M.A.C.S. De Motor- en Automobielclub „Soest" zal op 26 oktober, in samenwerking met de Soester Bromfiets Club, een rit voor auto's, motoren, scooters en brom mers organiseren en op 1 november is er een middagrit voor auto's, motoren en scooters. De jaarvergadering van de M.A.C.S. wordt op 11 november in restaurant „Zormeheuvel" gehouden. Op deze avond zal de film gedraaid worden, die van de laatste lenterally opgenomen is. Op zondag 13 december wordt een wild- rit gehouden en op maandag 21 decem ber heeft de jaarlijkse wildavond plaats. JAARVERGADERING K.V.P. Op de jaarvergadering van de Katho lieke Volkspartij, afdeling Soest, heeft de heer H. J. van Hal afscheid genomen als voorzitter. Het bestuur is uitgebreid tot 12 leden. De heren H. J. van Hal, P. H. Versteyne en J. H. Hilhorst tra den af als bestuurslid. Zij waren niet herkiesbaar. Tot voorzitter werd de heer W. Schimmel benoemd. Hij had zich in het bestuur herkiesbaar gesteld, evenals de heren J. C. Brouwer, J. H. Hom en J. C. A. v. d. Kleij. Tot nieuwe bestuursleden werden ge kozen mevr. A. M. W. Stokhof de Jong en de heren W. P. Bakker, P. J. v. d. Breemer, I. F. A. Jansen en C. J. M. Michielsen. D'e heer Hom dankte de scheidende voorzitter, die 14 jaar de vergaderingen geleid heeft. Uit het financieel over zicht van de penningmeester bleek dat er een nadelig saldo was. Aan het slot van de vergadering werden de heren H. J. van Hal, J. C. Brouwer, W. Schim mel, I. Jansen, H. Spijker en C. Michiel sen gekozen tot afgevaardigden naar de kringvergadering. B.D.C. HANDBAL. Zeven B.D.C.-teams hebben zondag ge speeld en 5 teams wonnen. Dames 1 maakte E.M.M. uit Hilversum op overtuigende wijze in. Dat zij het voornemen hadden deze wedstrijd te winnen bleek al gauw, zodat de rust met een 4-0-voorsprong inging. Na de thee zette E.M.M. alles op alles, doch doelvrouwe Verschoor was weer bijzonder op dreef en wist haar doel schoon te houden. De Soester dames scoorden het ene doelpunt na het andere en wisten de uitslag tot 7-0 op te voeren. B.D.C. 2 speelde niet daar alle velden in Amersfoort afgekeurd waren. Dames juniores verspeelden tegen Fide- litas uit Amersfoort de punten en ver loren deze wedstrijd met 4-0. De heren kwamen in het veld met het voornemen te laten zien wat zij eigen lijk waard zijn en zij wisten in de eer ste helft de stand op 3-0 te brengen. Na rust had P.P.I. 2 een volkomen in zinking, doch een der backs kwam nu mee naar voren en wist voor zijn club een doelpunt te scoren. Hiermee was dan ook het laatste kruit verschoten, echter niet voor B.D.C., die de stand op 6-1 bracht. Adsp. 1 speelde tegen Limvio uit Baarn en won met 4-2. Adsp. 2 ging op bezoek bij Olympia en bracht ook een 5-1-overwinning mee naar huis. Adsp. 3 speelden tegen B.D.C. 4 daar beiden in dezelfde klas zijn ingedeeld. Hier toonde het laagste elftal zich het sterkste en won van de clubgenoten met 5-2. SHOT CLUBKAMPIOENSCHAPPEN. Traditiegetrouw organiseerde de tafel tennisvereniging „Shot" bij het begin van het seizoen de clubkampioenschap pen. Zeker door het nog warme weer lieten velen verstek gaan. Toch is er een levendige strijd geweest. Veel ver rassingen waren er niet, maar dat H. Overgoor de oud-kampioen K. Wiss naar de tweede plaats verwees was wel een bijzonderheid. In de halve finale kwamen Daselaar, Hooft, Wiss, v. Haarlem en Rademaker. In de finale won J. Overgoor op het nippertje de eerste game van Wiss (24-22). Ook in de tweede game was het krachtverschil gering, maar weer won Overgoor (21-18). Hierdoor werd hij clubkampioen. Daselaar bezette de derde plaats, Van Haarlem werd vierde, Hooft vijfde en Rademaker zesde. De heer Schrijvers reikte de prijzen uit, waarbij de wisselbeker in het be zit kwam van Overgoor. BEJAARDEN ZAGEN OUD-SOEST. Bij de viering van het eerste lustrum van de U.V.V. deed de heer H. J. van Hal, namens het gemeentebestuur, het aanbod voor de U.V.V. een middag te verzorgen, waarbij de heren Th. M. Peet en E. Heupers dia's zouden verto nen van Oud-Soest. Vrijdagmiddag kwamen vele bejaarden naar de zaal van Eemland voor het bijwonen van deze middag en zij wer den verwelkomd door mevr. J. M. van Ginkel-Mohrmann, die een bijzonder woord van welkom tot de heren Heu pers en Peet sprak en mevr. Krijnen dankte voor het gratis beschikbaar stel len van de zaal. De heer Heupers, die een studie ge maakt heeft van Oud-Soest en zich bijzonder interesseert voor de geschie denis van onze gemeente, vertoonde een groot aantal foto's uit de jaren 1890 tot 1900. Hierbij liet hij plaatsen uit onze ge meente zien die niet meer te herken nen zijn. Zo bijvoorbeeld de Lazarus- berg, gezien vanaf Nieuwerhoek, waar nog geen huis te bekennen is, ter wijl nu de Julianalaan, de Wilhelmina- laan en de Van Straelenlaan volge bouwd zijn. Deze lanen waren toen nog zandpaadjes. De oude tram kwam op het doek en dit was voor de bejaarden bijzonder aardig, omdat zij hiermee menige tocht naar Baarn gemaakt zullen hebben. De kleine en nauwe Soester straten van de foto's hebben nu plaats gemaakt voor bredere wegen. D'e Torenstraat kreeg men te zien als een zandweg en meer straten waren onherkenbaar. De heer Peet vertelde dat de gemeente begonnen is met het aanleggen van een archief omdat men Oud-Soest in beeld wilde vastleggen voor het nageslacht. De foto's die nu gemaakt worden ko men ook in de verzameling. In de pauze speelde de heer M. de Wolf populaire wijsjes op zijn akkordeon, die graag werden meegezongen. Mevr. Westerveld en de heren Uitendijk en De Lange wonnen prijzen bij de wed strijd in het raden van bekende Soes ter punten in de oude uitvoering. Slechts weinigen deelnemers hadden alles goed, want het was niet zo gemak kelijk zich te oriënteren in Soest voor 50 jaar op het scherm. Mevr. Van Ginkel dankte na afloop de heren Peet en Heupers en zij bood mevr. Krijnen bloemen aan. VOLLEYBAL OLYMPIA. Ook de tweede wedstrijd van Olympia 1 (heren) in de overgangsklasse is een nederlaag geworden, maar dit is geen reden te twijfelen aan de mogelijkheid dat dit team het wel zal klaar spelen uit de onderste regionen van de rang lijst te komen. In de eerste set was Olympia zeker niet zwakker dan V.V.A. al waren de Soester volleyballers technisch wat minder dan de V.V.A.-spelers. Olympia kreeg een 10-4-voorsprong, maar het werd 10-10 en met een time-out moesten krachten verzameld worden voor de beslissende slag. Olympia kwam voor met 14-13, 16-15 en zelfs met 17-16, maar toch won V.V.A. deze set met 19-17. De tweede set won V.V.A. veel over tuigender doordat Olympia blijkbaar wat ontmoedigd was door het verliezen van de eerste. Het werd 15-5. In de derde set hadden Olympia en V.V.A. om beurten de leiding. Het werd 13-13 en Olympia won met 15-13. De vierde set werd wederom een teleur stelling voor de Soester ploeg want zij verloor met 8-15. Het tweede herenteam speelde gelijk te gen Wovo en de tegenstanders van Olympia kunnen dik tevreden zijn met dit resultaat. De uitslagen waren 15-10, 11-15, 15-7 en 14-16. Bij de dames staat Olympia 1 in de overgangsklasse aan de kop van de ranglijst, gevolgd door Giraffes en Ar mada, die evenveel punten hebben als de Soester dames. Het programma voor deze week luidt Dames. UnitasOlympia 1, 9 uur. Olympia 2Vios 3, 9.45 uur. Heren. Olympia 3Spirit 6, 7.15 uur. Olympia 1Vios 1, 8 uur. OPBRENGST COLLECTE. D'e collecte voor de stichting Chr. Blin denhulp „De Fakkels bijeen" heeft in onze gemeente opgebracht 1209,05. MIXED HOCKEY CLUB „SOEST". Soest 1Kampong 2, 5-0. Ook het sterke Kampong 2 moest in de Soester dames haar meerdere er kennen. In een prettige wedstrijd werd reeds met rust de stand 4-0 door doel punten van Mario Ebbers, Cockie de Beurs (2 x) en A] k Groenendijk. Na rust probeerde* Kampong het Soes ter doel te bereiken, maar dank zij stug verdedigen van Ton Mulder en Jos Hoppenbrouwers en in laatste instan tie van de keepster Lies Burgers lukte het niet. Wel wist Ank Groenendijk nog een keer de Kampong-keepster te passeren, zodat met 5-0 het einde van deze wedstrijd kwam. Soest 2Kampong 3, 3-4. Wat dames 1 wel lukte, lukte niet aan dames 2. Eerlijk gezegd had een gelijk spel beter de verhouding weergege ven. De rust ging in met 3-1 in het voordeel van Soest door doelpunten van Lidy Steenbeek, Irma Espeet en Hanjo Groenendijk. Na rust wisten de Kampong-meisjes vol te houden en de stand gelijk te maken. Tien seconden voor het einde scoorde de midvoor van Kampong het vierde doelpunt. Kampong 4Soest 1, 0-0. Het is de Soester heren gelukt om in Utrecht bij Kampong een gelijk spel te behalen, waardoor het eerste winst punt binnen is. In een gelijk opgaande strijd wisten beide verenigingen de stand dubbel blank te houden. Drie minuten voor het einde wist de Soes ter back Jan Castricum nog een straf- bully te houden. Soest 2Kameleon 4, 3-0. In een prettige vriendschappelijke wed strijd hebben de Soester reserve's (ve teranen) een overwinning geboekt en daardoor bewezen, dat zij in de ko mende competitie van de onderbond weer een geducht woordje gaan mee spreken. Het ligt in de bedoeling, dat deze competitie, regen dienende, zal aanvangen op zondag 25 oktober. OLYMPIA WANDELDE WEER. 38 juniores, ol.v. de heer W. A. Suman, namen zaterdagmiddag deel aan de Wing-mars van de Johannes-stichting te Huis ter Heide. Zij liepen 10 km en wonnen de eerste prijs, benevens de wisselzuil en werden tevens uitgeroe pen tot kampioen van Midden-Neder land van de N.C.W.B. De seniores wonnen, onder leiding van mej. W. A. Suman, ook de eerste prijs en de wisselzuil. BIGGEN- EN EIERMARKT. Op de Amersfoortse weekmarkt van vrijdag j.1. werden aangevoerd 268 big gen in prijzen van 45,tot 62, en 10 drachtige zeugen van 350, tot 500, Op de eiermarkt werden aangevoerd 230.000 stuks. Hoendereieren van 14,25 tot 15,25. Middenprijs 14.70. Prijs per kg 2.37 (op basis 62 gram). TIJDREDE DS. WIJNMALEN. In verband met de advertentie in ons blad van vrijdag j.1., inzake de tijd- rede van ds. Wijnmalen, delen wij onze lezers mee, dat deze 's avonds te acht uur aanvangt. HEES WON MET 2-0 VAN KULAN. In een pittige, doch sportieve wedstrijd, heeft Hees zich zaterdagmiddag de meerdere getoond over het bezoekende Kulan uit Veenedaal. In het begin waren de bezoekers iets sterker dan Hees, maar langzamer hand ging de strijd volkomen gelijk op, met beurtelingse scoringskansen, die echter niets opleverden. Beide kee pers waren in goede vorm en de ver dedigingen wisten ook van opruimen. In de 20e minuut nam Hees de leiding toen v. d. Munt een hoekschop mocht nemen. Hij plaatste prachtig voor doel, waar W. de Jong weer de bal terug plaatste naar de vrijstaande R. Jan sen, die ineens inkogelde. 1-0. Het spel bleef maar matig en werd hoofdzakelijk op het middenveld uit gevochten. Een enkele maal ontstond er wel eens een gevaarlijke situatie, maar keeper en verdediging wisten er wel raad mee. Na 40 minuten spelen dachten we Hees de score te zien verhogen, toen een Kulan-back de bal met de^hand bewerk te in het beruchte gebied. C. de Jong plaatste zich achter de bal, doch hij schoot precies in de handen van Kulan's keeper, zodat deze fraaie scoringskans verloren ging. Na de hervatting eenzelfde spelbeeld, maar nu met een meer aanvallend Hees. Soms werd Kulan geheel in de verdediging gedrongen en dit had tot gevolg, dat na 15 minuten spelen het tweede Heesdoelpunt werd geboren. De snelle linksbuiten R. Jansen speel de zich vrij en gaf door naar Budding, die van rechts naar binnen was ge zwenkt. Budding kogelde laag in en bezorgde Hees een 2-0-voorsprong. Een tegenpunt hing soms aan een zij den draadje, maar ondanks „doordruk ken" van Kulan wist Hees stand te houden en sleepte een overwinning in de wacht. BEDRIJFSONGELUK. De metselaar G. v. N. uit Soest, werk zaam bij de bouw van een woning aan de Lange Brinkweg, viel zaterdagmor gen van de steiger en is met zware verwondingen overgebracht naar het St. Elisabethziekenhuis te Amersfoort. VRACHTAUTO UIT HET VERKEER GENOMEN. Bij een gehouden controle werden weer enige autobestuurders bekeurd wegens overtreding van de maximum snel heid. Ook werd een vrachtauto uit het verkeer genomen, daar er te veel aan haperde. Verschillende bouten los, het linker achterwiel slingerde, geen richtingaanwijzers en zeer slechte banden. S V V. VOLLEYBAL. Was het woensdagavond het eerste da mesteam van S.V.V. dat naar de kei- stad trok, donderdag moesten het twee de en vierde herenteam voor de eerste maal in dit seizoen binnen de lijnen komen. De wedstrijd van de dames tegen Spi rit 3 werd een vrij gemakkelijke over winning voor onze plaatsgenoten omdat in het bijzonder aan Spirit-zijde het opvangen van de bal slecht verzorgd was. Dit bleek vooral in de derde set toen een van de S.V.V.-dames niet min der dan dertien doelpunten met het serveren wist te scoren. Setstanden waren 15-8, 15-8 en 15-1. In de wedstrijd van het tweede heren- team tegen Spirit 5 bleek duidelijk, dat beide teams nog niet ingespeeld waren. In de eerste sets behaalden onze plaats genoten op zeer gemakkelijke wijze de overwinning, maar de derde set werd een benauwde overwinning. Setstanden 15-3, 15-9 en 15-13. Het vierde team, dat in de markthallen zijn vuurdoop onderging, kon het goe de voorbeeld van het tweede team niet volgen. Tegen N.V.C. 1 moesten zij met 3o het onderspit delven. Niettemin werd er flink gevochten voor een zo gunstig mogelijk resultaat en de laatste set ging dan ook maar op het nippertje verloren. Setstanden 9-15, 8-15 en 14-16. Het programma voor deze week luidt Het lijkt mij niet eens zo heel erg overdreven te zeggen, dat er haast geen Soester uitkomt of er staat in vermeld, dat uit een inrichting te Amersfoort jongens zijn gevlucht, die in onze gemeente werden opgepikt. Hoogstwaarschijnlijk is het bovendien zo, dat de keren dat zo'n bericht niet in de Soester stond, dit alleen maar kwam omdat de gevluchten een ande re richting insloegen. Het schijnt mij toe, dat de inrichting in Amersfoort, die toch een „bewaar plaats" is, zo lek is als een mandje en dat de jongens er uit wandelen wan neer ze daar zin in hebben. Wel leven we in een tijd waarin het steeds meer in zwang komt in gevan genissen een „open deur"-politiek te voeren. Kort geleden las ik nog een reportage over zo'n open gevangenis en ik kan niet anders zeggen dan dat ik er wel voor voel. Maar een beetje huiverig vind ik het wel. Hoe dat nu in Amersfoort is, of daar een „open deur" gesticht is, of een „gesloten" gesticht dat alleen maar erg lek is, weet ik niet, maar het lijkt mij toch wel zaak de pupillen daar een beetje beter in de hand te houden. Ik geloof, dat zelfs de mensen met de meest ethische inslag er bezwaar tegen hebben, dat de uitbrekers of de jonge lui die „vergeten" binnen te komen, ons dorp afstropen. Fietsen, voedsel, kleding en zelfs au to's zijn bij die heertjes niet veilig, maar, al is het ook beroerd, wanneer ze wat bij je gappen, het zijn toch al tijd nog maar materiële zaken. Wanneer zij echter, zoals vorige week op de Peter van de Breemerweg het geval was, aanrandingen plegen, dan wordt het ernstiger. Dit geval is, door het optreden van een voorbijganger, gelukkig goed afgelopen, maar het houdt een vreselijke waar schuwing in. Daarom vind ik, dat, wanneer het ge sticht in Amersfoort, een „open deur"- instelling is, we er als de bliksem maar weer een ouderwets gesloten geval van moeten maken, al is dit ook recht tegen de geest van de tijd in. Wanneer het in Amersfoort alleen maar een kwestie van hard weglopen is zouden we het in Soest erg op prijs stel len wanneer daar iets afdoends tegen gedaan werd. H. OEKMAN. als volgt Heren le ,team donderdag B.G. en S.V.—S.V.V'. 1. Heren 2e teamdonderdag Vios 4— S.V.V. 2. Heren 3e team donderdag S.V.V. 3 Wovo 2. HONDENSHOW. A.s. zaterdag wordt wederom de tra ditionele hondenshow door de Dieren bescherming gehouden. Bij de keuring wordt uitsluitend gelet op goede verzorging, zodat een heel ge woon straathondje dezelfde kans maakt als een raszuivere collega. Voor bijzonderheden en inschrijving zie men de advertentie in dit nummer. GEEN SOESTER SUCCES BILJARTEN. Reeds deelden wij mede, dat de Baarn- se biljarter Kieft het persoonlijk kam pioenschap vierde klas in café Centraal te Soestdijk behaalde, nadat hij op de voorlaatste avond van de eerste plaats was verdrongen door zijn plaatsgenoot Huigsloot. In de beslissende partij won Kieft ech ter en hij bezette de eerste plaats. Huig- sloot kwam op de derde plaats terecht en Kooij werd tweede. Met Kieft pro moveert hij naar de derde klasse. De beide Soester spelers Tuenter (Centraal) en Harskamp (K.W.S.) bezetten de laatste plaatsen. De eindstand was Kieft 12 5151 233 19 3.26 2.21. Kooy 11 520 249 12 3.12 2.09. Huigsloot 11 512 268 20 2.41 1.91. De Boer 8 456 271 14 1.95 1.68. Holdorp 5 483 267 19 2.58 1.81. Weigraven 5 468 266 11 2.77 1.75. Tuenter 2 451 251 14 1.92 1.79. Harskamp 2 383 263 11 1.59 1.45. De prijzen werden uitgereikt door de heer R. Stalenhoef, vice-voorzitter van het district Eemland van de Neder landse Biljartbond.

Soester Courant | 1959 | | pagina 1