70 jaar K.N.V.B. Schoenhandel DEGOUDENLAARS (Zrufi* TON BEUKEN 't WAftutièlaa Receptie, bruiloft of diner? A. B. KOPPEN BURGERLIJKE STAND KWALITEITSWIJNEN JOH. METS LINOLEUM C0L0VINYL TRAPBE- KLEDINGEN'PERFEKTE AFWERKING SOEST. door TWEEDE BLAD VOOR 'n DE AVONTUREN VAN DAVID COPPERFIELD Slot. Oostenrijkers staan bekend als gemoe delijke mensen, maar op 27 mei 1957 leken ze in het Weense stadion wel wil de beesten en enkele spelers toonden zich in het veld tegen onze landgenoten nog wilder. Scheidsrechter was de Duit ser Schmetzer, die alles goed vond mits het maar door een Oostenrijker gedaan werd en het schandelijkst van alle spe lers gedroeg zich Dienst. Nederland had in de eerste helft door 2 doelpunten van Van Melis een voor sprong gekregen, maar in de tweede helft werd het een heksenketel. De Oostenrijkers maakten gelijk en kort voor het eind gaf de scheidsrechter hun een strafschop cadeau. Keeper Pie- ters Graafland - die de geblesseerde De Munck verving - kon het schot niet houden en we verloren. Om naar de wereldkampioenschappen te kunnen gaan zouden we dus eerst in Amsterdam van de Oostenrijkers moeten winnen en daarna een beslis singswedstrijd met gunstige uitslag moe ten spelen. Het kwam echter niet zover, want het „gouden binnentrio", bestaan de uit Wilkes, Lenstra en Rijvers was maar slecht op dreef. D'e Oostenrijkse keuzecommissie was zo slim geweest Dienst niet op te stellen en het werd een sportieve wedstrijd. Hannappi pas seerde D'e Munck, die uitstekend op dreef was, en Lenstra scoorde de gelijk maker. Kort voor het eind kwam Len stra alleen voor het doel, maar zijn schot ging net naast en wij gingen niet naar de wereldkampioenschappen, waar de Brazilianen de sterkste waren. In november 1957 wonnen we met 5-2 van de Belgen en na de winter van 1957-1958 mochten de Belgen opnieuw proberen het Nederlands elftal te ver slaan, maar het mislukte weer. Nu wonnen we zelfs met 2-7. VERHUURINRICHTING STAAT VOOR U KLAAR met tafelzilver, tafellinnen, stoelen, tafels, serviezen, glaswerk, bars enz. Gratis thuisbezorgen. Baaxn - Dal weg 18 - Telef. K 2954-3567 Depot A. VRAKKING, Beetzlaan 4, Telefoon 2223. GEBORENPaulus Rudolf, zoon van N. P. van den Deijssel, vertegenwoor diger en P. G. van den Berg, Schriks- laan 41. Pierre Albert, zoon van V. A. Verbunt, bankwerker en A. Le- feu, Amersfoortsestraat 91. Maria Josephina Christina, dochter van A. L. Beckers, militair en E. G. M. Schil der, Prof. Lorentzlaan 243. Petrus Antonius, zoon van R. van den Brink, timmerman en B. C. Kok, Ruijsdaal- laan 13. Adriaan Louis, zoon van J. Boone, militair en J. Louisse, Ples- manstraat 171. Arthur Joop, zoon van F. L. van den Doren, magazijn- knecht en I. Leijting, Mollerusstraat 1, Baarn. Jan, zoon van W. de Jong, bakker en S. Zandhuis, Verl. Kolonie- weg 3. Jan Cornelis, zoon van L. Zweegman, militair en M. ter Hoeve, Ant. van Leeuwenhoeklaan 55. Pie- ter, zoon van H. J. Leebeek, laborato riumassistent en P. W. Kooijman, Ant. van Leeuwenhoeklaan 49. Johanna, dochter van G. Elschot, lijnwerker en A. J. Kok, Nieuweweg 58. Johan- nes, Antonius Cornelis, zoon van C. J. A. Smits, dragline-machinist en F. J. M. van de Camp, salonwagen bij Amersfoortsestraat 119. Gerardus Wilhelmus Johannes Maria, zoon van H. G. Willemars, vertegenwoordiger en M. A. de Bakker, Leeuwerikweg 19. Jannie, dochter van J. W. Versteeg, fa brieksarbeider en H. van den Essen- burg, Ringweg 16. Teresia Wilhel- mina Maria, dochter van B. van Wegen, paviljoenknecht en B. H. van den Hen gel, Wieksloterweg O.Z. 5. Marga- retha Elisabeth, dochter van C. F. van de Pas, ambtenaar bij de spoorwegen en G. M. Bult, Aagje Dekenlaan 1. Johanna Richarda Antonia, dochter van R. W. Kok, veehouder en A. J. M. Tol boom, Veenzoom 8. ONDERTROUWD Eareld Hermannus van der Veen, autotechnicus, Betje Wolfflaan 38 en Johanna Margaretha Boers, kantoorbediende, Den Blieklaan 52. GEHUWD Johannes Petrus van der Meer, makelaar, Van Weedestraat 11B en Hendrika Maria Josephina van Oostrom, zonder beroep, Koninginne weg 21, Hilversum. Wouter Wilhel mus van Logtestijn, landbouwer, Kerk- pad Z.Z. 3 en Alijda Catharina Kuij- per, zonder beroep, Kerkpad N.Z. 37. Gijsbertus Hermanus Gerardus Ruijs, lasser, Aucubastraat 40, Amersfoort en Gerarda Johanna Westeveld, naaister, Nieuweweg 67. OVERLEDEN Jacob Nagel, 69 jaar, zonder beroep, gehuwd met J. Ver burg, Julianalaan 3A. Andries van Asselt, 79 jaar, zonder beroep, gehuwd met J. C. de Pagter, Insp. Schreuder- laan 2. Maria Paulina Adrichem, 3 jaar, Kolonieweg 5. Curagao was een zacht eitje en de man nen uit de West werden met 8-1 ge klopt. Het volgende slachtoffer zou Turkije zijn, want de Turken hadden nog nooit iets van voetballen terecht gebracht, zei men. Het liep echter heel anders en we verloren met 1-2. De wedstrijd tegen Noorwegen leverde geen enkel doelpunt op, maar België konden we baas, evenals Denemarken en Zwitserland, want met 3-2, 5-1 en 2-0 werd gewonnen. KEMPINSKI IMPORTWIJNEN In onze speciaalzaak kunt U een 'keuze doen'uit ruim 10Ö soorten. Van Weedestraat 54 - Telef. 2404 METS, alles voor uw avondjes l In 1954 hadden we het laatst van de Belgen verloren, dus het was begrijpe lijk dat onze zuiderburen in de eerste wedstrijd van 1959 hun uiterste best deden om te winnen. Bijna lukte het, maar het werd een twee-twee gelijk spel. Voor het eerst deed Abe Lenstra niet meer mee, en dat was voor Eleck Schwartz, die het elftal samenstelde, waarschijnlijk een opluchting, want de Fries paste met zijn spel als een ver traagde film niet meer in het natio nale team. Kort voor zijn afscheid had hij Bep Bakhuis nog even onttroond als recordhouder met het hoogste aan tal doelpunten in een interland-voet balwedstrijd gescoord. Met 31 doelpun ten stond Lenstra nu aan de kop, ge volgd door Bakhuys met 28. Deze zomer werd een trip gemaakt naar Turkije en Bulgarije die weinig succes opleverde. Tegen Turkije werd met 0-0 gelijk gespeeld en van Bul garije werd met 2-3 verloren. Een wed strijd tegen Schotland, die met 2-3 verloren werd, besloot het seizoen 1958- 29-31 32-35 ƒ13.90 ƒ15.90 J. PERSOON Koninginnelaan 24 Telefoon 3426 1959. Het vorig seizoen is dus niet zo best verlopen, maar alles werd goedgemaakt door de laatste wedstrijd tegen België, de 255ste van de lange rij van inter landwedstrijden, gedurende bijna 55 jaar en de 95ste tegen België. Het werd een monster-overwinning, die evenveel enthousiasme opgewekt heeft als de roemruchte 9-3-zege in 1934, toen een herboren Nederlands elftal aan een roemvolle periode begon. Van de 255 wedstrijden zijn er 112 gewonnen, 97 verloren en 46 eindigden in een gelijk spel. In de laatste wed strijd kwam Wilkes met 3 doelpunten heel dicht bij het record van Lenstra en het ziet er naar uit dat hij dit spoe dig verbeteren zal. Met een ander re cord, dat van Puck van Heel, die 64 maal in het Nederlands elftal speelde, zal dit niet zo gemakkelijk zijn, want Jan Klaassens is pas bij 41, Wilkes bij 32, evenals v. d. Hart en Wiersma bij 34. Er zullen dus nog heel wat jaren voorbij moeten gaan voor iemand een kans krijgt boven de 64 te komen en voor mannen als Wilkes en v. d. Hart is dat niet meer mogelijk, want ze zijn al te oud. Over enkele weken zal de K.N.V.B. 70 jaar bestaan en dan zal met eerbied en dank de naam genoemd worden van de man, die niet alleen de bond opricht te, maar ook enkele jaren eerder het voetbalspel vanuit Engeland naar ons land brachtPim Muiier, die eerder dan velen begreep dat sport onontbeer lijk is, vooral voor de jeugd. S.E.C. WON VAN NEERLANDIA MET 4—0. In de afdeling waarin S.E.C. uitkomt geeft men elkaar niets toe. Won Neer- landia vorige maal van N.F.C. met 2-1, nu werd zij met 4-0 verslagen door S.E.C. Neerlandia begon met een klein over wicht op S.E.C., doch dat was maar van korte duur. Linksbinnen Vos stel de Adams op de proef, doch zijn schot ging naast het S.E.C.-doel. Toen nam S.E.C. het spel in handen en onophoudelijk was de voorhoede voor het doel van de Amsterdammers. Na 10 minuten loste linksbuiten Veld huizen een hard schot, dat ook naast ging. Toen volgde een periode waarin S.E.C. het veld volkomen beheerste. Het spel van Neerlandia was technisch goed, maar het werd te kort gehouden, zodat de verdediging van S.E.C. steeds op tijd kon ingrijpen. Na een kwartier kwam het eerste S.E.C.-doelpunt. Rechtsbuiten W. de Bruin speelde zich vrij en loste een hard schot, waarbij de bal tegen de staander kwam. De bal kwam echter voor de voeten van midvoor Maassen, die laag inschoot. S.E.C. leidde met 1-0. Vijf minuten later kreeg Maassen een schop van back Kuijl tegen de knie, waardoor hij van verder meespelen werd uitgesloten. De invaller Daselaar ging naar de rechtsbuitenplaats en Wout de Bruin werd midvoor. De aan vallen van S.E.C. werden steeds ge vaarlijker en na een half uur loste Hans van Kooij een keihard schot, waarbij keeper Roeland de bal over- stompte. Twee minuten voor de rust kreeg De Bruin de kans van de dag, toen hij spil Kaan wist te omspelen en alleen op keeper Roeland afstormde. Wanneer hij kalm had geschoten was het absoluut een doelpunt geworden, maar hij schoot keihard en schepte de bal over het doel heen. De tweede helft begon vrij slecht en wanneer Neerlandia over een betere en schotvaardiger voorhoede had beschikt, was de voorsprong van S.E.C. in een achterstand veranderd. Na 20 minuten ontstond voor het doel van Neerlandia een scrimmage.De Bruin schoot voor doel langs en het schot van Veldhuizen was veel te zacht om gevaar op te leveren. In de 30e minuut speelde Wout de Bruin zich weer vrij van Kaan, maar nu deed hij goed z'n best en kogelde laag langs Roeland. Nog geen minuut later was het weer Wout, die een voorzet van Daselaar benutte en weer laag inschoot: Neerlandia zette toen het buitenspel- valletje op, hetgeen hen tenslotte nood lottig werd. Met nog vijf minuten te spelen kreeg linksbuiten Veldhuizen een opgelegde kans en kalm schoot hij het vierde S.E.C.-doelpunt in de Amsterdamse touwen. De eer kon niet worden gered. V.P.R.O.-PRIJSVRAAG. De V.P.R.O. schreef een jeugdprijsvraag uit met als thema „Zoals de ouden zon gen, piepen de jongen". 36 jongeren schreven in voor deze wed strijd en onder hen was onze plaats- Bij do opening van hei icoutonseizocn bicden wij ter kennismaking EEN EXTRA VOORDEEL ROODMERK: een prime kout die buitengewoon zol voldoen ob wandelnylon. LILA MERK: een ragfijne krótelnylon met een kaarsrechte nood dio Uw been elegant ofkjeedt. Gemookt van do mooiste ENKALON-garens. Prijs per paar 2.95 Reductie bij het 2c paarQ^O Torenstraat 3-3a-3b Telefoon 2424 VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 13 OKTOBER 1959. genoot Hennie ter Huijze, die met zijn inzending „De Jeugd", een volleerd tekstschrijver blijkt te zijn. Hij behaalde de tweede prijs. Aan het werk, dat morgenavond, te 7.30 uur, door de V.P.R.O. wordt uitgezonden, wordt uitgevoerd door 4 Soester jon geren n.1. Tineke Veldhuizen als Joyce, Jan Willem ten Broeke (Victor), Gait- zen Douwstra (Bob) en Gijsbert Da- moudt (Hans). D'e regie is in handen van Hennie ten Huijze. STEENH0.FF5TB.53- TEL 2842 SOEST fyPMlOHi 78. Terwijl Emilie en haar oom, ver vuld van een nieuwe toekomst, be zig waren aan de voorbereidingen voor hun vertrek naar Australië, werd Da- vids aandacht nu opgeëist door een an der facet van zijn leven, de episode Heep. Eindelijk was de dag van de af rekening met dit slijmerig heer geko men en David was in spanning hoe Heep de slag zou doorstaan, die men precies en nauwkeurig voorbereid had. Hoewel zijn aard niet geneigd was om zijn medemensen grof te behandelen, voelde hij ten opzichte van Uria Heep zulk een hevige afkeer, dat hij niet naliet stilletjes te glimlachen toen zijn tante met haar getrouwe meneer Dick, zijn vriend, de jurist Traddless (thans allerminst met een goedig gezicht, doch in tegendeel streng en vormelijk kij kend) en hijzelf hun opwachting maak ten bij het kantoor en aan de heer Micawber, wiens grote hoofd van op winding glom als een door de zon ge stoofde appel, vroegen de heer Heep een ogenblikje te mogen spreken. Toen Heep het kantoor binnenkwam betrok zijn sluw gezicht een moment doch ogenblikkelijk scheen hij zich weer te vermannen en begroette iedereen zo hartelijk als de koele blikken van het bezoek hem toelieten. Voor hij kon vragen wat hij voor hen kon doen, ging de deur opnieuw open en ver scheen Micawber met Agnes. Het meis je keek gespannen van David naar Traddless en ging naast het bureau van Heep staan. „Je kunt wel gaan Micaw ber", zei Heep verstoord door de onge wone situatie, „ik zal de zaken, welke die ook mogen zijn, alleen afhandelen". Micawber trilde toen hij een stap naar voren deed en antwoordde „Daar denk ik niet aan, Heep. Wat hier besproken zal worden gaat mij net zoveel aan als jou". Het was alsof Heep nu pas merkte, dat er ergens een val voor hem was opgesteld. Maar hij wist niet waar die val stond en hij wist niet wat hij moest doen om die plek te ontdek ken. „Micawber, voor de laatste maal ga het kantoor uitschreeuwde hij plot seling en maakte een heftige beweging met zijn armen. „Wat doe je hier vlerk „Liever een vlerk dan een op- oplichter schreeuwde Micawber, over zijn zenuwen heen, terug. „En ik zal nou eens precies vertellen wat voor een schobbejak jij bent, stuk klerk van niks". SPREEKUUR BURGEMEESTER VERZET. Morgen, woensdag, houdt de burge meester spreekuur van 3.30 tot 9.30 uur. SOESTER SCHAAKCLUB. Vrijdagavond hield de Soester Schaak club haar 37e jaarvergadering in het Oranje-Hotel. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter de heer H. de Graaf, dat er geen schokkende gebeurtenissen heb ben plaats gehad. Wel kon hij het op nieuw houden van het Hemelvaarts- dag-tournooi melden, waarmee een tra ditie in ere wordt hersteld. Ook het verschijnen van het maand blad „En passant" in zijn nieuwe ge daante stemde hem zeer tevreden en hij bracht hiervoor dank aan de heer H. Schreuder. Spreker betreurde het dat het leden tal niet vooruit is gegaan, doch hij hoopte dat ieder lid zijn best zou doen een of meer leden aan te brengen. Bij de gehouden bestuursverkiezing was men het spoedig eens. De heren Mud en A. v. Dijk waren aftredend en stelden zich niet meer herkiesbaar. D'e voorzitter die ook aftredend was, werd bij akklamatie herkozen. Voor de heer Mud werd de heer Boes- jes gekozen, terwijl de heer Gorter, die momenteel adviserend bestuurslid is, aangezocht zal worden de functie van bibliothecaris op zich te nemen. Het bestuur ziet er dan als volgt uit Voorzitter, H. de Graafsecretaris, H. Schreuder Penningmeester, G. J. Boes- jes wedstrijdleider, C. Samsom Comm. materiaal, E. v. Dijk2e voorzitter, A. Hilhorstbibliothecaris, J. Gorter. Als eindredacteur van het maandblad werd de heer H. Schreuder benoemd en als vaste medewerkers C. Samson (wedstrijden), J. Gorter (theorie en par tijen), A. Hilhorst (wedstrijdverslagen) en G. J. Boesjes (financiën). De voorzitter deelde hierna mee, dat er een snelschaakwedstrijd zal worden gehouden. De nieuwe wisselbeker voor de kam pioen van de club, kwam in handen van de heer J. K. van Zijtveld. De uitslag van de snelschaakwedstrij den was als volgt Groep 1 J. R. v. Zijtveld 5 punten. C. van Dijk (2V2). A. Hilhorst (4). G. Th. van Munster (2). G. Geijtenbeek (5). B. Beuken (1). H. de Leeuw (4). H. de Graaf (4'/a). Groep 2 J. Eij (1). J. v. d. Wal (5). A. v. Zuilen (2). J. J. W. Blom (4). J. J. Immerzeel (5). J. F. Wamsteker (3). H. Overgoor (6). C. v. Zijtveld Sr. (2). De heren Van Zijtveld (groep 1) en Overgoor (groep 2) ontvingen ieder een prijs. B.D.C. WIST ONGESLAGEN POSITIE TE HANDHAVEN. Een uitwedstrijd en dan nog wel tegen een gelijkwaardige tegenstander is al tijd een moeilijke opgave. Zulks onder vond B.D.C. in de strijd tegen D.O.S.V. te Hilversum. D.O.S.V. begon overrom pelend, waarbij B.D.C. niet in haar spel kon komen. De eerste aanvallen waren dan ook voor de Hilversummers. Toch zou B.D.C. de leiding nemen. Uit een hoekschop wist Jan Kaats te scoren. 0-1. Toen werd B.D.C. sterker en drukte D.O.S.V. in de verdediging. Doelpun ten bleven echter uit. Na de thee nam B.D.C. terstond het spel weer in handen, maar tengevolge van een misverstand in de achterhoede, profiteerde de midvoor van D.O.S.V. en hij wist keeper Roest op handige wijze te passeren. Ettelijke hoekschoppen mocht B.D.C. vervolgens nemen, maar deze leverden geen succes op. Er deden zich aan beide zijden nog wel enige gevaarlijke situ aties voor, maar er kwam geen veran dering meer in de stand en B.D.C. wist de kop te houden met 7 punten uit 4 wedstrijden. Tegen een gevaar lijke tegenstander is de uitslag 1-1 niet slecht te noemen.

Soester Courant | 1959 | | pagina 5