ANGSTVOORDE TAPIJTKEVER w ACTIEF Van Essen voor Brillen en Foto RAS VERLOOCHENT ZICH NIET. kr HILVERSUM, KERKSTRAAT 26, TELEFOON 5141 - BUSSUM, NASSAULAAN 23, TELEFOON 3255 BLIJFT CARYL CHESSMAN LEVEN d GARAGE „DE SOESTER" SOESTERBERG. bij DE AVONTUREN VAN DAVID COPPERFIELB 4 Het felle oog van de Barsoi, z'n kracht en snelheid, zijn geen toevalligheden Deze lievelingen van de vroegere Russische Tsaren, zijn geboren wolvenjagers generaties lang alle keus voor elk huis! Ras verloochent zich niet. Daar om vindt u bij Greeve - ervaring sinds 18851 - altijd meubelen van klasse. Gekozen en gekeurd door rasmeubelkenners. Voorbeeld: dTt prachtige bank stel! Geheel-en-al heerlijk-veren de, heerlijk-sterke schuimrubber. Met een zuiver wollen Deense stof In moderne kleuren. Teak armleggers. Compleet f 970.- Bank en/of fauteuils, natuurlijk ook los ver krijgbaar. En dat Is practlschTeak tafeltje met omkeerblad. Formica boven en teak onderl Of „omgekeerd'* natuurlijk! f gg „Met open ogen dromen, daar ga je ka pot aan. Ik zou me er niet graag aan wagen. Ik slaap elke nacht vier uur, ik wordt drie uur gelucht en de zeven tien die ik overhoud vul ik met schrij- verven, persen, sloppage, repareren van Uw kleding. Hilversum - Langestraaf 99 - tel. 8889 ven en lezen. Mijn hersens zijn voort durend op andere dingen, buiten me zelf gericht". Dit zei Caryl Chessman, die elf jaar geleden in Amerika ter dood veroor deeld werd en nu nog leeft. „De doodscandidaat in cel 2455 is een breedgeschouderde bruut, 90 kilo zwaar, 1 meter 80 lang, lichamelijk gezond en een goed getrainde vechtmachine. Zelfs wie maar heel geringe eisen stelt kan hem niet knap noemen of zelfs zeggen dat hij een aangenaam gezicht heeft. Het is een roofdierengezicht dat zijn plaats in de galerij der verdoemden verdiend gevonden heeft." Dit schreef Caryl Chessman, die in 1948 wegens roof, inbraak, ontvoering, verkrachting en nog een serie wanda den veroordeeld werd tot het sterven lengang en bijna honderd medeslacht offers zag hij de laatste gang maken naar de kleine cel, waaruit zij niet le vend terugkwamen omdat blauwzuur- gas een einde maakte aan een bestaan vol misdaad. vakman voor Uw kledjng -Nederhorit-elen Beeg W. Bornhijm Torpnweg 13 - lel."02945 545 .Bussum - Melkweg 1 - tel. 9705 Chessman zag dit elf jaar aan en intus sen streed hij voor zijn leven. Zijn advocaten konden de laatste jaren veel minder doen dan hijzelf, omdat zij geen tijd hadden om vele uren per dag te besteden aan het geval Chessman, dat toch zou moeten eindigen met de dood, omdat slechts deze straf zwaar genoeg schijnt om Chessman te laten boeten voor zijn vele wandaden. „Hoe staat u tegenover 23 oktober is hem gevraagd. „Ik ben niet bang voor de dood. Toen ik hier kwam was ik 27 jaar en doods benauwd. Nu ben ik 38 en ik geloof dat angst me vreemd geworden is. Maar wat me razend maakt is al die verloren moeite". Chesmann heeft enkele van zijn mis daden bekend, maar juist die, welke hem de doodstraf bezorgd hebben, niet. Zijn twee advocaten hebben een ver zoek om gratie voor hun cliënt inge diend, maar dit is niet met goedvinden Een heel kleine kans, die pas van groot belang wordt als de tabletten met blauwzuurgas, die in de cel gegooid zullen worden, niet verdampen en dus geen dodelijke uitwerking zullen heb ben. Dan zou de terechtstelling mislukken en binnenkort zal in het Amerikaanse congres beslist worden of het juist is een ter dood veroordeelde na zo'n mis lukte terechtstelling opnieuw terecht te stellen. Zeer waarschijnlijk zullen zij, die door weigering van de elec- trische stoel, de galg of de blauwzuur- gas-tabletten niet gedood worden, gra tie krijgen en tot levenslang veroor deeld worden. Chessman weet, dat er electrische stoe len geweigerd hebben en dat luikjes, die bij terechtstelling door de galg gebruikt worden, wel eens geweigerd hebben. En hij weet ook, dat één keer de blauwzuurgastabletten niet verdam ten, waardoor de veroordeelde niet ge dood werd. Als dit inderdaad zijn laat ste kans is, dan is het wel een heel kleine kans. En toch is het nog steeds mogelijk dat Chessman aan de executie ontkomt, want in Amerika is heel veel mogelijk. BIRKSTRAAT 2 SOEST TELEFOON 2874 in de gaskamer van de staatsgevange nis St. Quentin in Californië. Hij schreef het boek „Dodencel 2455" en het vond zijn weg over de gehele wereld. Met het geld dat hij hiermee verdiende kon Chessman zich veroor loven de beste advocaten te nemen die er in Amerika te vinden zijn. Ze werk ten hard voor hem, maar het hardst werkte hij zelf. Zeventien uur per dag. Het begon met een listigheid, door Chessman uitgedacht, toen hij hoorde dat de griffier overleden was, die in steno het hele verslag van de rechts zitting opgenomen had. Niemand kon UUVRTV ae>N...z6M bij Smitsweg 19 Telefoon 3865 Tevens erkende Autorijschool. het stenogram volledig correct uitwer ken en Chessman kon aantonen dat er fouten in de uitwerking geslopen waren, zodat het beroep van de terdoodver- oordeelde succes had. Ten dele ten minste, want een tweede vonnis viel al weinig gunstiger voor hem uit. Begrijpelijk, als men bedenkt, dat een meisje na de aanranding door deze bruut in een zenuwinrichting terecht kwam en daar nog verblijft en dat een van zijn slachtoffers een verlamde vrouw was. Chessman gaf het niet op en steeds zag hij weer kans het voltrekken van het vonnis op te laten schorten. Hij schreef een tweede boek „Death Row", genoemd naar de cellengang in de ge vangenis, waarin de terdoodveroordeel- den wachten op het voltrekken van het vonnis. Elf jaar verbleef hij in deze cel van Chessman gegaan omdat hij er geen heil meer in ziet. Elf jaar heeft hij kunnen vechten, maar nu lijkt het wel of hij het opgeeft en zich neerlegt bij de feiten, die hem op 23 oktober het leven zullen kosten. Tenzij er iets bijzonders gebeurt en dat is vooral in dit geval heel niet onmogelijk. In welk ander land zou een ter dood veroor deelde de voltrekking van zijn vonnis elf jaar lang kunnen tegenhouden en in welk ander land zou het mogelijk zijn, dat een man in een dodencel drie boe ken schrijft en die de deur uitkrijgt om ze te laten uitgeven. Dat is toch alleen maar in Amerika mogelijk. Chessman moet tegen een van zijn ad vocaten gezegd hebben dat er nog maar 1 kans is om het leven te behouden. ZEEPOST. Argentiniës.s. „Algol", 20 okt. Australiës.s. „Ballarat", 19 okt. Australiës.s. „Raki", 20 okt. Brazilië s.s. „Algol", 20 okt. Brazilië m.s. „Brasil Star", 24 okt. Canada m.s. „Prinses Irene", 22 okt. Chili via New York, 22 okt. Indonesië s.s. „Ascanius", 19 okt. Ned. Antillen m.s. Oranje Nassau", 20 okt. Ned. Nw. Guineas.s. „Karimata", 22 okt. Suriname m.s. „Oberon", 19 okt. Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika m.s. „Carnarvon Castle", 18 okt. s.s. „Groote Beer 21 okt. MEDISCHE DIENST. i Dokter Splinter, Amersfoortsestraat 3, I Soesterberg, tel. K3403-432, zal het a.s. weekeinde de artsendienst waarnemen. JAARVERGADERING BUURTVERENIGING. Maandagavond hield de buurtvereni ging „Oranje", in restaurant ,,'t Cen trum", haar jaarvergadering. Op de uitgebreide agenda stond o.m. een bespreking en vaststelling van de statuten en het huishoudelijk reglement. De vereniging zal voortaan de naam dragen van Buurt- en Speeltuinver eniging „Oranje". Dit, omdat de speeltuin in de vereni ging een voorname rol speelt en haar voortdurend in kontakt brengt met verschillende autoriteiten, aldus de lei der van de vergadering, de heer Wes- selkamp. De speeltuin is een zorgenkind, waar aan ook dit jaar grote kosten zijn ge- spandeerd. Met eigen krachten werd het speelmateriaal vernieuwd. Van de zijde van de burgemeester heeft de speeltuin de volle belangstelling en de gemeente heeft dan ook toegezegd aan de tuin met haar afrastering de nodige voorzieningen aan te brengen. De tuin is echter veel te klein en kan helaas niet worden uitgebreid. Er is echter ook toezegging gedaan dat er met behoud van de bestaande speel tuin in Soesterberg nog een speelweide zal komen. In de vacature van voorzitter, ont- behoeft u niet te hebben, indien u uw garderobe laat triploneren. Getriploneerde goederen zijn niet alleen een half jaar gegaran deerd tegen de tapijtkever, maar ook tegen de mot. Bovendien maakt tripion uw kleding water- en vuil-afstotend en reduceert de slijtage. Vraagt inlichtingen bij: BAARNBrinkstraat 7, telefoon 3779. 79. Als een in 't nauw gedrongen rat loerde Heep om zich heen. „Zo zul jij dat, mannetje", snauwde hij terwijl zijn gedachten razendsnel werkten. „Meen jij, dat je mij hier een loer kunt draai en en denken jullie dat ook misschien, hè Met je schijnheilige gezichten Zijn mond trok zenuwachtig en hij liet zijn lichte ogen heen en weer flitsen van de een naar de ander, doch ieder een beheerste zich. „En wat wilde je dan wel vervolgde hij, ongeduldig met zijn magere vingers op de rand van het bureau trommelend. „Die gro te mond van je zal ik voor dit ogen blik vergeten, Micawber". „Zo, dat is fijn, beste Heep", antwoord de Micawber. „Maar het zal je niets helpen, vies flessentrekkerij e", vervolg de Micawber snijdend. „Ik weet zo langzamerhand genoeg van jou af om een nog veel grotere mond op te zet ten. Begrijp je dat nou eens eindelijk Opgeblazen windbuil met je gladde babbeltjes Heep veerde overeind alsof een slang hem gebeten had. „Die woorden neem je terug, Micawber „Ik neem niks terug voor jou, Heep", raasde de dikke kerel en posteerde zich vlak voor hem. „Jij gaat er aan en die ouwe zatladder van een Wickfield, die seniele gek, die de zaak in de hobbel heeft gejaagd, die gaat er ook aan", krijste Heep nu, „dacht je dat ik jaren en jaren gewerkt heb om Op dit moment bedacht hij zich, dat hij reeds veel te veel ge zegd had. Hij raakte in grote verwar ring en stond hijgend tegenover de mensen, die hij zojuist een staaltje van zijn karakter had getoond. Daarna wendde hij zich, inwendig woedend omdat hij zich zo had laten gaan en zijn opwinding door niemand als een bewijs van een goed geweten zou wor den verklaard, opnieuw tot Micawber en grauwde „Ik vraag je om op te hoepelen en als je dat niet wilt wil ik weten wat je voor belangrijks te zeggen hebt, mislukkeling." Het rode gezicht van Micawber werd bij deze krenkende opmerking lijkbleek. „Goed", zei hij zachtjes. „Je zult het horen Heep. Al je vuile zaakjes van de tijd, dat ik bij je gewerkt heb. Hier staan ze staan door het bedanken van de heer De Bruin, werd gekozen de heer Wes- selkamp. Door hem werd grote dank gebracht aan de de heer De Bruin, die tal van jaren zijn beste krachten aan de vereniging heeft gegeven om haar groot en sterk te maken en wiens heengaan dan ook ten zeerste wordt betreurd. Als bestuursleden werden herkozen de heren Van Lankeren en Marcelis voor de eerste maal gekozen de heren Hos sen en Ras. Het bestuur bestaat thans uit 7 leden. Het jaarverslag van de secretaris ge tuigde weer van een opgewekt vereni gingsleven, waarin aan jong en oud veel vermaak en ontspanning werd ge bracht. Een weerklank hiervan was ook het jaarverslag van de penning meester, dat een overzicht gaf van de inkomsten en uitgaven, die in de duizenden liepen. Er werden verschillende commissies benoemd. In de redactie-commissie van het buurtorgaan werden gekozen mevr. Gil en de heer Kossen. Op het winterprogramma komen een tweetal toneeluitvoeringen van de ei gen club en een cabaretavond te staan voor de kinderen een St. Nicolaasfeest en filmmiddagen. Het kerseneten voor de kinderen zal van de zomer weer als vanouds per bus naar de bongerd plaats vinden. Door spaarzegels tot een bedrag van 2 gulden worden de kinderen in de gelegenheid gesteld in de kosten hiervan bij te dragen. Het zomerfeest zal weer groot wor den opgezet. Bij de rondvraag werden er enige in terne aangelegenheden besproken. STERI Zaterdag, Kostelc DIERENBE

Soester Courant | 1959 | | pagina 6