o AANKOOP VAN GROND. Van de heer S. F. Besselsen wordt een stuk grond, groot 187 m2, gelegen bij de Heuvelweg, gekocht voor 388, terwijl 250,als vergoeding van ver mogensschade, 260,als vergoeding van inkomenschade, 102,als ver goeding voor het plaatsen van een af scheiding betaald zullen worden. Van mevr. F. J. Ravenhorst-Verwoerd wordt ruim 300 m2 grond gekocht, ge legen aan de Noorderweg, voor 1252, De Gemeente zal voor een afrastering zorgen en een houten inrijhek plaat sen. De grond aan de Heuvelweg is be stemd voor woningbouw en aan de Noor derweg voor openbare weg. OLYMPIA-VOLLEYBAL. Het eerste team van Olympia heeft in de overgangsklasse heren tegen Vios 1 gespeeld en verloren. De wedstrijd be gon met een aantrekkelijke set, waarin met veel enthousiasme gespeeld werd. Olympia kreeg een 1-7-achterstand en vroeg time-out aan. Hierna harstelden de Soester spelers zich uitstekend en het werd 6-7, maar Vios liep opnieuw uit en bij de 11-1-t-stand konden de Soesters opnieuw op adem komen, want nu besloot Vios tot een time-out. Direct daarop verloor Olympia de set met 11-15. In de tweede set zag het er even naar uit dat Olympia verpletterd zou wor den, maar na een 2-10-achterstand be gonnen de Soester spelers hun ach terstand heel langzaam in te lopen (11-11) en de strijd om de overwinning werd buitengewoon spannend. Beide ploegen scoorden om beurten, Soest nam met 14-13 de leiding en scoorde nog eens, waarmee de overwinning be haald werd (15-13). In de derde set ging het minder goed met Olympia, maar na een 8-10-achter- stand herstelden de Soester heren zich en het werd 12-12. Nu liep Vios re soluut uit en het werd 12-15 in het nadeel van Olympia. In de vierde set kwam Olympia met 0-12 achter te staan. Wel werd een deel van ,deze ach- terstand ingehaald, maar het werd toch een 8-15-nederlaag. Dames 1 won van Unitas en de eerste set werd een 15-11-overwinning. Ook in de tweede set nam Olympia een grote voorsprong (9-2), maar Unitas haalde in, het werd 12-12 en de meisjes uit D'oorn wonnen met 15-12. Ook de derde set bezorgde Olympia aanvan- maar weer liep Unitas keurig in. Daar- kelijk een grote voorsprong (12-2), na won Olympia met 15-12 en de laat ste set werd een 15-10-zege voor de Soester dames. Competitiestanden. Heren overgangsklasse. V.V.A. 2 4 Huizen 3 2 Valboval 2 4 Vios 3 2 't Zand 2 4 V.V.G.A. 2 0 Cito 2 4 Forto 2 0 Polonia 2 4 S.M.H. 2 0 Spirit 3 4 Olympia (S) 3 0 Dames overgangsklasse. Olympia (S) 3 6 Reva 2 2 Armada 2 4 Sportc. 2 2 Giraffes 3 4 Unitas 2 2 Spirit 3 4 Antilopen 3 2 S.O.S. 2 2 2 Olympia (Z). 2 0 Athlon 2 2 Smashers 3 0 Heren eerste klasse S.V.V. 2 4 Spirit 2 2 1 V.V.A. 2 2 4 Olympia 2 2 1 Spirit 3 2 3 B.G. S.V. 2 0 Giraffes 1 2 Vios 2 2 0 Wovo 1 1 Heren tweede klasse. S.V.V. 2 2 4 Wilhelmina 2 2 Spirit 4 1 2 Vios 3 1 P.S.V.A. 1 2 Spirit 5 1 0 Meteoor 1 2 Vios 4 1 0 V.V.A. 3 1 2 V.V.A. 4 3 0 Heren derde •tlasse N.V.C. 2 4 Spirit 6 2 2 B.G. en S.V. 2 3 S.V.V. 3 2 1 Giraffes 2 2 2 Olvmpia 4 1 0 Olympia 3 3 3 S.V.V. 4 1 0 Wovo 2 2 3 Dames eerste klasse. Vios 1 2 4 Wilhelmina 1 0 B.G. en S.V. 1 2 Spirit 2 1 0 Vios 2 1 2 B.G. en S.V. 2 1 0 V.V.A. 1 0 V.V.A. 2 0 0 Dames tweede klasse. Wovo 1 2 Spirit 3 1 0 S.V.V. 1 1 2 Wilhelmina 2 1 0 V.V.A. 3 1 2 Olympia 2 X 0 Vios 3 1 2 V.V.A. 4 1 0 Dames derde klasse. Vios 5 2 4 Vios 4 1 1 Giraffes 2 2 3 N.V.C. 1 0 Meteoor 1 2 Olympia 3 1 0 S.V.V. 2 1 2 Wovo 2 1 0 V.V.A. 5 2 2 Vios 6 2 0 S.V.V.-VOLLEYBAL. Het eerste, tweede en derde herenteam van de Soester Volleybal Vereniging togen donderdagavond naar Amersfoort om daar hun tweede competitiewed strijd te spelen. Het eerste herenteam moest de strijd aanbinden tegen het Baarnse B.G. S.V., in welke wedstrijd onze plaatsgenoten met 3-0 aan het langste eind trokken. Het Baarnse team, dat voor een groot deel uit jongere spelers bestaat, was zowel aanvallend als verdedigend de mindere van de S.V.V.-ers, die met 15-4, 15-9 en 15-1 wisten te winnen. Het tweede herenteam, dat dit jaar voor het eerst in de tweede klas uit komt, wist ook haar wedstrijd tegen Vios 4 in een overwinning om te zetten. Met 15-8, 15-5 en 15-2 gaven zij hun tegenstanders geen kans de overwin ning in gevaar te brengen. Het derde team, dat hierna in actie moest komen, zag geen kans het goede voorbeeld van het eerste team te vol gen, want weliswaar wisten zij tegen W.O.V.O. 2 de eerste set te winnen, maar de volgende sets gingen verloren, zodat zij met lege handen naar Soest terug moesten keren. Setstanden 15-10, 10-15, 10-15 en 11-15. Het programma voor deze week luidt als volgt Dames Donderdag, 8.45 uur, S.V.V. 1Wovo 1. Heren Woensdag, 7.15 u., Montagnards-S.V.V. 4. Donderdag, 7.15 uur, Spirit 6S.V.V. 3. NED. VROUWEN ELECTR. VER. Voor de afd. „Eemland" van de Ned. Vrouwen Electr. Ver. gaf de Handel- Mij. Gregorius een demonstratie van het gebruik van Jena huishoudglas. De grote zaal van „Credo", plaats bie dend aan 200 perso'nen, was tot de laatste stoel bezet. De presidente, mevr. H. J. van Veeren-Lohuizen, heet te alle aanwezige dames welkom, in het bijzonder de directrice van de Huis houdschool, mej. Jirris met haar le raressen en leerlingen, de dames v. d. Berg en Jansen van de P.U.E.M., de heer Gregorius van de Handel-Mij Jenaer Glas en de demonstratrice me vrouw Dogterom-Arens. Tenslotte werd een woord van dank gebracht aan de directie van de P.U.E.M., die personeel en fornuizen voor deze middag be langeloos afstond- Na de zakelijke mededelingen, dat aan de excursie naar de fabrieken van de firma's Tysseling en De Graaf door 90 dames zal worden deelgenomen, een teken, dat het bestuur goed heeft gekozen met het uitschrijven van deze herfsttintentocht, kreeg mevrouw Dog- terom het woord- Allereerst werd het verschil uitgelegd tussen vuur- en vlamvaste schalen. De vuurvaste worden slechts in de oven gebruikt en zijn ovaal of langwerpig van vorm. De vlamvaste zijn steeds rond en kunnen op de electrische kook plaat, op de gasvlam of op het kolen- fornuis gezet worden. Op de nieuwste electrische fornuizen zonder vlamver- spreider en op alle andere met vlam- verspreider. Vervolgens kookte mevr. D'ogterom groenten en aardappelen op de elec trische kookplaat in ronde (vlamvaste) schalen en vis en vlees in ovale of lang werpige (vuurvaste) schalen, in een van de ovens. In de andere oven bereidde zij een heerlijke tulband en in de deksel van de glazen tulbandvorm werd gelijktij dig een appeltaart gebakken. Het voordeel van dit glaswerk is, dat het gehele kookproces kan worden ge volgd. Doordat het materiaal hard en poriënvrij is. neemt het reuk nog bij smaak aan en is het gemakkelijk te reinigen. De spijzen komen rechtstreeks van het vuur op de tafel, geen overscheppen, geen verlies van aroma en alles blijft heet. Verder de veelzijdige bruikbaar heid doordat de platte deksels tevens als kookpan, bakschaaltje, cakevorm of zelfs als bord te gebruigen zijn, dus minder afwas. Tot de getoonde en gebruikte artike len behoorde ook een grote collectie glazen huishoudartikelen. Tot slot van deze geslaagde middag werden de schalen met de bereide spijzen gratis verloot. In haar dankwoord verklaarde mevr. Van Veeren zeer snedig, dat deze le zing „zo helder als glas" was geweest. AFVOER NAAR DE EEM. De rioolwaterzuiveringsinstallatie na dert haar voltooiing en de raad gaat aandacht besteden aan de bijkomstige werken, die nodig zijn om de nieuwe installatie volledig tot haar recht te doen komen. Voor de aanleg van een afvoerleiding en sloten naar de Eem, de daarbij be horende kunstwerken en het bouwen van een vijzelgemaal is 260.000,no dig en het college verzoekt de raad een krediet voor deze werken beschik baar te stellen. Het overstortwater van de zuiverings installatie moet tijdens zware regenval een uitweg hebben en met het water schap „Langeindsche Maten" is hier over onderhandeld. Het waterschap is bereid de gemeente vergunning te ver lenen het rioolwater in zijn watergangen te lozen en hiervoor mogen veranderin gen aangebracht worden in de water huishouding van de betreffende polder. De gemeente zal een afvoerleiding en sloten naar de Eem moeten maken en een gemaal moeten bouwen. Door het ingenieursbureau Dwars, Heederik en Verheij zijn plannen gemaakt voor de afvoer van het rioolwater naar de Eem. Hiervoor is nodig dat het Oude Gracht je van de Maatweg tot de Eem ver beterd wordt. Het blijft in open ver binding met de Eem. Voor de afwate ring van de polder zal gebruik ge maakt worden van de verbeterde Kromme Sloot en van een sloot, die parallel aan het Oude Grachtje gegra ven zal worden. Dichtbij de zuiverings installatie zal een vijzelgemaal komen voor de bemaling op de afvoerleiding langs de Eem als daar het water hoog is. Ook voor de afvoer uit de polder Soes- terveen worden voorzieningen getrof fen en het maken van een kruisingsput is noodzakelijk. Men heeft overwogen de afvoer door middel van een persleiding tot stand te brengen. De kosten hiervan zijn onge veer gelijk aan het bedrag dat voor bovenstaande afvoerwijze nodig is. Met de persleiding zou echter geen betere waterbeheersing van de agrarische gronden verkregen worden. Het college verzoekt de raad om mach tiging voor het aangaan van een over eenkomst met het waterschap „Lang eindsche Maten" inzake het gebruik van het vijzelgemaal. JAARWEDDEN DER AMBTENAREN. De bezoldigingsverordening voor ambte naren van de gemeente wordt gewij zigd en zal vanaf 1 januari 1959 van terugwerkende kracht gelden. De verordening heeft betrekking op de jaarsalarissen, de huwelijkstoelagen, toe lagen voor diploma's en bijzondere toe lagen. Enkele andere wijzigingen wor den op 1 januari 1960 van kracht. Op 28 september 1956 besloot de raad een toelage van 6 °/o toe te kennen en j vanaf 1 januari 1959 is een salarislijst bindend geworden waarin deze 6 °/o is opgenomen. MUURSCHILDERING. De heer A. P. Stokhof de Jong zal in de hal van de openbare school te Soesterberg een muurschildering aan- I brengen, waarvan de kosten worden geraamd op 1600,Het college ver wacht dat het verleende krediet voor de verbouwing en uitbreiding van deze school door deze extra kosten niet zal worden overschreden.

Soester Courant | 1959 | | pagina 6