T s c E Kt en Garage Stam Brillen M C. A. P. Valkenel Zij stierven in oktober. BABYOERM de ikt&tgesch/ietëen o a Dy verzorging RAS VERLOOCHENT ZICH NIET. HILVERSUM, KERKSTRAAT 26, TREFO0N 5141 - BUSSUM, NASSAULAAN 23, TELEFOON 3255 S SOCIALE VERWORVENHEDEN. DAUPHINE DE AVONTUREN VAN DAVID COPPERFIELD SOEST UW JUISTE ADRES moder wasma Een Airedale terrier is een hond met karakter. Een echte terrier", fel en recht op het doel af. Een ras vol moed, betrouwbaar onder alle omstandigheden alle keus voor elk huis Betrouwbaarheiddat is waar wij bij Greeve ook altijd naar gestreefd hebben. Van de eer ste dag In 1885 af tot nu toe. Greeve is een adres waar u van op aan kunt! Altijd! Onder alle omstandigheden. Deze voordelige slaapkamer bijvoorbeeld daar kunt u van op aan. Dat Is goedkoop èn goed! Een gezellig en verant woord geheel: bed, nachtkast jes. 3-deurs kast (2/3 leg, 1/3 hang) tafeltje en 2 stoelen. Compleet t 645.- Prima lacqué In bijv. grijs met gebroken wit, maar desgewenst natuurlijk ook In andere kleur stellingen. Elk onderdeel van deze slaapkamer Is uiteraard ook afzonderlijk verkrijgbaar! f 645.- H§ De grote overwinning der conservatie ven bij de verkiezingen in Engeland is zowel voor hen zelf als voor Labour een grote verrassing geweest, zij het dan voor de socialisten uiteraard een on aangename. verven, persen, ;sfof>page,: repareren vqW Uw kleding.;, HilversumLangestraat 9,9 -tei. <888? Door het Engelse districtenstelsel lijkt de conservatieve overwinning wel gro ter dan ze naar stemverhouding eigenlijk is, maar ook in stemmenaantal zijn de socialisten iets achteruit gegaan ver geleken bij de vorige verkiezingen. Juist omdat het een unicum in de En gelse verkiezingsstrijd is, dat dezelfde partij in drie achtereenvolgende stem mingen de overwinning behaalt en dan nu nog wel zo'n overtuigende, is de verrassing des te groter. Juist daardoor ook toont deze uitslag meer aan dan de toevallige gunstige omstandigheden, die de regering van Mac Millan zich had weten te scheppen door haar com promisvolle houding ten opzichte van zowel de buitenlandse- als de binnen landse politiek. LUCHTVERING PRIJS V.A. 5650,- Nieuwerhoekplein 1 Telefoon 2850 Soestdijk Deze nederlaag der Labourparij staat namelijk niet alleen. De socialisten boek ten de laatste één a anderhalf jaar ook in andere Westeuropese landen als Frankrijk, Duitsland, Nederland, België enz. soorgelijke teleurstellingen. De oor zaak schuilt dus niet zozeer in de Labourparty of in de Tories, maar de teruggang der socialistische stemmen is een in west-Europa meer voorko mend verschijnsel. En in zekere zin is dit een begrijpelijk verschijnsel. Het socialisme heeft in de laatste de cennia en vooral sinds de laatste oor log veel van haar doelstellingen geheel of gedeeltelijk verwezenlijkt zien wor den. De sociale zorgen zijn langzamer hand zo uitgebreid, dat van het wer kende deel van het volk vrijwel nie mand meer in nood behoeft te verke ren het belastingstelsel zorgde reeds voor een belangrijke nivellering der inkomens en ook de uitingen der cul tuur zijn voor ieder berijkbaar gewor den. En wat wel het belangrijkste is, ook de werkgevers zelf zijn over het al gemeen overtuigd van de noodzaak der sociale zorgen en geven zich, naast de wettelijke verplichtingen, vaak de moeite om de sfeer voor de werkne mers in het bedrijf zo aangenaam mo gelijk te maken en om hen in biezon- dere gevallen de helpende hand te bieden. De klasseverschillen zijn in het maat schappelijk verkeer door een en ander vrijwel weggevaagd. Dat is een ver heugende ontwikkeling, waartoe de ja renlange strijd der socialistische par tijen zeer veel heeft bijgedragen. Maar waar het bereikbare al zo ver bereikt is en een verdere ontwikkeling in deze geest automatisch doorwerkt of afhankelijk is van de economische omstandigheden van een bepaald land, ontvalt de socialistische partijen daar mede de voor de meeste mensen vaak belangrijke doelstelling, n.1. de mate- vakman voor Uw. kleding - 1 Nederhori» den Berg - W, Bornhijrn. Tor^nweg .13 - fel. 029,45 54.5 V Bussurn Melkweg 11 - tel. 9705 riële verbetering der eigen positie. Met de verworvenheden vermindert automatisch het strijdbare karakter de zer partijen en daarmede onbewust ook het strijdbare élan. Van volkspartijen zijn zij langzamer hand burgerpartijen geworden, want haar volgelingen hebben dat burger dom langzamerhand bereikt. De noodzaak zowel als de behoefte tot strijdbaarheid is daarmee aanzienlijk verminderd. De onderscheidene in hun grote massa burgerlijk geworden volken der West europese landen zijn in wezen meer uit op behoud van het verworvene, het geen een overal voorkomend en lo gische gevolg van het burgerdom, van de verworvenheid is. HORLOGER-JUVyELIER WEEDESTR.B TEL.Z^SB SOESTDÜK *óa_ 'AHiP er voor het wezen van het socialisme geen aanleiding en geen plaats meer zou zijn, maar voor velen liggen de verdere doeleinden te ver van hun huis en hun gezichtsveld om er zich erg warm over te maken. Dit alles ver klaart een stilstand of achteruitgang in de socialistische stemmencijfers in vele landen. C. J. K. van Aalst. Twintig jaar geleden, op 25 oktober 1939, overleed Cornelis Johannes Ka- rel van Aalst, tijdgenoot en zelfs klas genoot van Sir Henri Detering, direc teur-generaal van de Shell. Cornelis van Aalst werd geboren te Hoorn in 1866. Hij was van 1902 tot 1913 directeur van de Nederlandse Han- rnmnUU Doh\r/lorm.Cfif met HoWfirchnoU on maM Complete Babyderm-Set met Doktersboek en voor navulling der Set: Poeder-Zalf-Olie-Zeep En het behoud van deze zaken durft men langzamerhand ook wel aan de andere burgerlijke partijen toe te ver trouwen, nu deze de sociale zorgen eveneens erkennen en ervoor opko men. Een en ander wil niet zeggen, dat delmaatschappij en van 1913-1934 pre sident. Hij voltooide de ontwikkeling van de N.H.M. tot bankinstelling in de ruimste zin. Ook op het terrein van han del en scheepvaart was zijn invloed merkbaar. Hij bevorderde de oprich ting van scheepvaartmaatschappijen en was voorzitter van de Ned. Overzee Trust. Toen in 1914 in ons land een beurscrisis dreigde was het mede de in vloed van de heer Aalst waardoor dit voorkomen werd. Ginette Neveu. Tien jaar geleden, op 28 oktober 1949, stortte een Frans verkeersvliegtuig bij de Azoren neer en de 48 inzittenden kwamen om het leven. Onder hen was Ginette Neveu, die tot de grootste vrou welijke violisten van deze eeuw gere kend werd. Zij werd geboren in 1920, dus was pas 29 jaar toen zij veronge lukte. Kort voor haar dood was zij op getreden in Utrecht en Den Haag. Al heel jong leerde zij vioolspelen en haar leraar was Carl Felsch. Toen zij 15 was werd zij uit 85 deelnemers aan een internationaal violistenconcours te Warschau als de beste uitgekozen en zij won daarmee de Grand Prix. Van 1935 tot 1939 maakte zij grote concert reizen door Europa en Amerika. Ge durende de oorlog trad zij niet op, maar reeds in 1944 hervatte zij haar tour nees, die eindigden met de dood door een vliegtuigramp. Marcel Cerdan. In hetzelfde vliegtuig waarmee Ginette Nevau verongelukte, bevond zich de Franse bokser Marcel Cerdan, die even eens de dood vond. Voor zijn vertrek uit Parijs verklaarde hij goede hoop te hebben Jack la Motta te verslaan en hij stapte in het vlietuig, dat hem naar Amerika zou brengen, waar hij op La Motta zijn wereldtitel middengewicht wilde heroveren, die hij een jaar te- voren aan de Amerikaan kwijt geraakt was. Direct na het bekend worden van zijn overlijden werd in Parijs een straat naar hem genoemd en in het Palais des Sport werd een plaquette aangebracht ter herinnering aan de sterke Franse bokser, die geweldig populair was. Bernhard von Bülow. Dertig jaar geleden - op 28 oktober 1929 - overleed te Rome de Duitse staatsman Bernhard von Bülow. In 1900 werd hij rijkskanselier en Pruisisch minister-president. Hij was een goed spreker, een man van Europese bescha ving, maar niet de man die Duitsland nodig had. Hij viel in ongenade bij Wil helm II als zovelen en werd naar Rome gezonden als buitengewoon ambassadeur met de taak ervoor te zorgen, dat Italië neutraal zou blijven in wereldoorlog I. Deze opdracht vervulde hij slecht, want Italië koos de zijde van de geallieerden tegen Duitsland. Een krachtiger optre den van Von Bülow als kanselier had misschien de eerste wereldoorlog kun nen voorkomen of tenminste beperken. 80. Heep wankelde alsof men hem in net gezicht had geslagen. Met uitpui lende ogen keek hij naar Micawber, die nu bliksemsnel een stuk papier uit zijn zak haalde en zo vlug hij kon een serie beschuldigingen begon op te le zen, die stuk voor stuk Heeps kwalijke knoeierijen met de boeken, zijn duiste re financiële manipulaties en de kleine en grote diefstallen ten koste van de cliënten van het kantoor behelsden. De anderen bleven roerloos. Agnes was lijkbleek en kneep een zakdoekje tot een bal samen. Traddless keek effen naar zijn schoenpunten, tante blikte streng naar Heep en meneer Dick trok zenuwachtig met zijn neusvleugels als of hij neiging voelde een konijn te wor den. David hield Heep evenwel goed m de gaten. Heep, wiens adem sneller en sneller ging en op wiens voorhoofd dikke zweetdroppels parelden, deed plot seling een enorme sprong in de rich ting van de eentonig voortdreunende meneer Micawber met het doel hem het papier uit handen te grissen. Voor David tussenbeide had kunnen komen, had Heep evenwel een harde slag op zijn uitgestoken hand te pakken. „Vin gers thuis, Heep", riep Micawber „die lineaal hier is nog wel ergens anders goed voor dan om lijntjes onder valse boekingen te trekken". ,,'t Is gelogen", stamelde Heep. „Je liegt het, Micawber." Hij wendde zich met een pijnlijke grimas op zijn gezicht naar de anderen. „Gelooft u me dan niet Hij staat te liegen. Hij is niet goed bij zijn verstand", kreet hij. „En dit dan, Heep sarde Micawber en hield een halfverbrand notitieboekje omhoog. Heep keek er gebiologeerd naar. „Ik redde het uit de kachel, geruime tijd geleden", vervolgde Micawber, „er staan notities in, die de rechter wel graag zal willen zien, beste Uriah Heep draaide zich zwijgend om en ruk te de brandkast open. „Weg schreeuw de hij. Wie heeft de boeken gestolen Traddless boog. „Die heb ik, meneer Heep", zei hij vormelijk, „het leek ons beter deze boeken even in beslag te nemen voor u er misschien dingen mee kon doen, die het komend onderzoek kunnen hinderen." „Dat mag u nietHeeps handen beef den en zijn masker van onderdanige vriendelijkheid, dat hij jaren had op gezet om de goedgelovigen in zijn om geving om de tuin te leiden, was afge vallen. Hier stond een boosaardig mens, een egoïstische duivel met een bekrom pen, laaghartige ziel wiens enige liefde- en warmte de hebzucht vormde. „Dat mag u niet doen." Zijn stem sloeg over en het leek alsof hij elk ogen blik op zijn gasten kon aanvliegen. „Geef terug jij, geef terug „Maak je niet dik Heep", zei David en pakte de woedende man losjes bij de schouder, „je hebt hersens genoeg om te beseffen dat je spelletje uit is. Me neer Wickfield weet hier alles van. Hou je bedaard." Heep keek hem sprakeloos aan. Toen zakte hij mompelend in een stoel en sloeg de handen voor zijn ogen. NED. CHR. VROUWENBOND. Dinsdag hield de N.C.V.B., afd Soest dijk, haar tweede bijeenkomst in dit seizoen in de zaal van de Emmakerk. Als spreker trad deze avond op ds H. W. Eerland uit Amersfoort. Hij sprak over het onderwerp „Antiek gezeurhetgeen betrekking heeft op de kerkgang. De nadruk werd gelegd op de feeste lijkheid hiervan, daar we immers in onze kerkgang de ontmoeting hebben met God en met elkaar. Allerlei punten werden belicht en na de mooie lezing werden enige vragen gesteld en beantwoord. TWEE PANTALONS ONTVREEMD. Ten nadele van een bewoner van de Vinkenweg werden in de nacht van dinsdag op woensdag een Terlenka pantalon en een manchester broek ont vreemd, welke aan een waslijn in de tuin hingen. voor de juiste OLIEHAARD of KACHEL - KOLENHAARD of KACHEL - WASMACHINE - CENTRIFUGE enz. is Kerkstraat 28 Telefoon 2704 NA BOTSING DOORGEREDEN. Op de Koninginnelaan stond de be stelauto van de heer H. N. van V. uit Utrecht. Toen de bestuurder van zijn bezoek terugkwam, zag hij dat zijn auto aan de linkerkant aanzienlijk be schadigd was. Van omstanders vernam hij dat een lijkauto er tegenaan was gereden. De politie werd gewaarschuwd en een onderzoek wees uit, dat de lijk auto uit De Bilt afkomstig was. Hij werd bestuurd door de heer C. L. F. B. te Den Bilt. De bestuurder van de lijk auto zei dat hij inderdaad iets van de aanrijding had gemerkt, wat ook niet te ontkennen viel, aangezien de rech ter zijde van de lijkauto ook sporen van beschadiging vertoonde. Hij be weerde dat hij de politie hierover nog had willen inlichten. D'e aangebrachte schade zal door hem vergoed worden. STERK V U vindt die door eers onze collectie te kome bezichtigen. Bij het menstellen hiervan steedden wij extra aan dacht aan een variatie. Door toepa sing van de modernst najaarsstoffen, welke de nieuwste modell verwerkt zijn, biedt onz collectie U de groots! kans van slagen. Een slank alkleden cl model voor de grote re maal in moderne wollen bouclé. De elegant gesneden kraag geelt een aparte charme. 52.50 Wmfm INKOOP van OUD PA METALEN Sne Zowel vo „CIBAS" Klaarwaterwe KONINGINNEL.

Soester Courant | 1959 | | pagina 6