s DRUKWERK TWEEDE BLAD SOEST KWALITEITSWIJNEN fcü CQ SATENSURG's Erkende Auto- en Scooter rij school BURGERLIJKE STAND Uw zaak in stijgende lijn DRUKKERIJ SMIT VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 27 OKTOBER 1959. KAMPIOENSCHAPPEN VAN DE ZWALUW. De kampioenschappen van De Zwaluw zijn bekend enopnieuw hebben de duiven van H. Gorissen het meeste succes bij het vliegen in de afgelopen zomer gehad. Hij werd generaal-kam- pioen met 1004,07 punten. 2. G. M. Duiser 859,18. 3. A. J. van Dorrestein 804.60. 4. Jac. Wijnands 724,08. 5. C. van Soest 709,07. Hokkampioenschappen Vitesse 1. H. Gorissen. 2. C. van Soest. 3. G. M. Duiser. 4. A. J. van Dorrestein. 5. Jac. Wijnands. Duifkampioenschappen Vitesse 1. H. Gorissen. 2. H. Gorissen. 3. C. van Soest. 4. H. Gorissen. 5. C. van Soest. Hokkampioenschappen Pond 1. H. Go rissen. 2. J. Ottens. 3. A. J. van Dorre stein. 4. G. M. Duiser. 5. C. van Soest. Duifkampioenschappen Fond 1. H. Go rissen. 2. H. Gorissen. 3. J. Ottens. 4. H. Gorissen. 5. H. Gorissen. Hokkampioenschappen jonge duiven 1. C. Koerman. 2. A. Meesters. 3. G. M. Duiser. 4. W. van Buuren. 5. H. Woud stra. Duifkampioenschappen jonge duiven 1. Jac. Wijnands. 2. A. Meesters. 3. J. van Breukelen. 4. mevr. G- Brink. 5. C. Coerman. Hokkampioenschappen navlucht1. H. Kriek. 2. A. J. van Dorrestein. 3. C. van Soest. 4. J. v. d. Brakel. 5. C. Bosboom. Duif kampioenschappen navlucht 1. C. van Soest. 2. H. Gorissen. 3. H. Kriek. 4. J. de Koning. 5. H. Kriek. HEES—SCHERPENZEEL 3-5. Zaterdag kreeg Hees bezoek van Scher- penzeel, die de koppositie van de Soes- ter voetballers een lelijke knauw gaven door te winnen, hoewel Hees aanvan- lijk een voorsprong gehad heeft en ze ker niet behoefde te verliezen. De uitstekende linksbuiten R. Jansen werd echter veel te weinig in het spel betrokken en daardoor zag Hees geen kans een voorsprong en later een 3-3 gelijke stand in een overwinning om te zetten. De eerste kansen waren voor Hees, on danks een technisch overwicht van de bezoekers. De gasten benutten deze kan sen echter niet en Scherpenzeel nam merken, al beweerde hij dat er niemand uit zijn auto gestapt was om de polder in te gaan. De politie hield de zaak in de gaten en even later werd de auto bij de ijsbaan aangetroffen, opnieuw met J. W. erin. Hij reed weg, werd gevolgd en ging naar de Beetzlaan, waar ook niets verdachts gevonden werd. Blijkbaar is hij niet de hele avond netjes in de Beetzlaan ge bleven, want op de grens van Amers foort en Soest hoorde een agent schie ten en hij ging op onderzoek uit. Hij trof in het bos een auto aan en nadat er nog enkele malen geschoten was kwam de reeds bekende J. W. in gezelschap van M. B. naar de auto. Zij werden natuurlijk aangehouden, maar zij hadden geen wapens bij zich, zodat de politie aannam dat meer he- KEMPINSKI IMPORTWIJNEN ïn onze speciaalzaak kunt U een keuzè doen uit ruim 100-soorten. CO Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht. een voorsprong door een doelpunt van middenvoor Veldhuizen. Er was toen 'n half uur gespeeld. Vijf minuten later scoorde W. de Jong uit een corner de gelijkmaker en S. de Boer gaf Hees de leiding, eveneens uit een hoekschop. Twee minuten in de tweede helft kreeg keeper Altena en keihard schot van Veldhuizen te verwerken. Hij stompte de bal uit het doel en rechtsbuiten Ver meulen kogelde direct in, zodat het 2-2 was. De druk op 't Hees-doel werd nu ster ker en Veldhuizen gaf Scherpenzeel een 3-2-voorsprong. Linksbuiten Jansen van Hees werd nu eindelijk eens wat in het spel betrok ken en hij schoof kundig door de ach terhoede heen, waarna hij voor de ge lijkmaker zorgde. (3-3). Toen was het echter gebeurd met de tegenstand van Hees en door Inken- haag en Vermeulen werd de stand op 3-5 gebracht en ook het laatste kwar tier was het gevaar van doelpunten voor Hees nog niet voorbij, want het doel van Altena werd nog verschillende malen flink bedreigd. OLYMPIA VOLLEYBAL. De Soester dames, die het eerste team van Olympia vormen, hebben in Amers foort met 3-1 gewonnen van Unitas en deze overwinning hebben ze niet cadeau gekregen. De derde set bracht met 15-12 de beslissing in het voordeel van Olym pia. In de overgangsklasse staat Olym pia nu op de tweede plaats met 3 3 0 0 6. Armade heeft de leiding met 4 4 0 0 8. Bij de heren staat Olympia in de overgangsklasse niet meer op de laat ste plaats, die nu wordt ingenomen door Forto. Beide teams hebben 4 wed strijden gespeeld en nog geen enkele punt. DRUK STROPERSWEEKEND. Een meneer van de Eemstraat belde de politie op om mede te delen dat er een auto op de Eemweg gestopt was en dat er twee mannen uitgestapt waren, die met zaklantaarns de polder inge gaan waren. De politie ging op onder zoek en trof in de auto de Soestenaar J. W. aan. Zijn papieren waren in or de en er viel weinig op hem aan te - ÏVan Weedestraat '54. - Telef. 2404 MËTSi. lalles voor uw avondjes ren op clandestiene wijze aan wat wild wilde komen. De twee heren ontken den natuurlijk hevig', maar politiehond Peter trok zich daar niets van aan en hij ging op zoek. In de bosjes vond hij enkele hazen en konijnen, die daar op gehangen waren om op vervoer te wach ten, nadat ze geschoten waren. Ook vond hij patroonhulzen en zelfs een geweer en dat allemaal dank zij de luchtjes die W. en B. bij zich had den. Die hebben toen maar bekend, want tegen zo'n schrandere hond kon den ze niet op. Een andere stroper kon ook moeilijk volhouden dat hij alleen maar liep te wandelen, want hij had een z.g. slag net bij zich, waarmee wild gevangen wordt. Hij kreeg een proces-verbaal en het net werd in beslag genomen, even als een schopje en een ijzeren pen, die hij blijkbaar nodig had bij de jacht. FEESTAVOND VAN B.D.C. De voetbalvereniging van B.D.C. heeft zaterdag, in het gebouw St. Joseph, een gezellige feestavond gehouden, die werd geopend door de voorzitter, de heer H. A. Butzelaar. Hij vond het prettig op deze wijze kennis te kunnen maken met de gehele B.D.C.-familie, waarvan hij nog sinds kort voorzitter is. Hij dankte de pen ningmeester, ,de heer J. A. Vonk, die met grote nauwgezetheid de admini stratie van de voetbalpool bijhoudt, een werk, dat heel veel tijd kost. De toneel-vereniging „Contact" voerde het blijspel „Drie neemt vacantie" op en de dolle situaties zorgden voor ge zellige ontspanning. De amateur-uitvinder Charles van Hoghenberg was al jaren tevergeefs bezig een plastic-lakei te maken. Om dat er geldgebrek was kwam zijn vrouw op het idee een pension te gaan begin nen daarmee beginnen de dwaze si tuaties, die soms zo ingewikkeld waren, dat men echte en onechte pensiongas ten niet meer uit elkaar kon houden. Zelfs een paar Franse gasten kwamen het werk van de uitvinder bezichtigen en tenslotte kwam de plastic-lakei na heel veel vijven en zessen toch voor elkaar. Voor het zover was hadden de aanwezigen al heel wat afgelachen. De regie was in handen van de heer J. V. Bosch en na de voorstelling wer den speelsters, spelers en regisseur hartelijk bedankt voor de leuke avond, die ze B.D'.C. gegeven hadden. Lang duurde het feest nog voort en The Westboys zorgden voor de dansmuziek. JAARVERGADERING BEATRIX. Donderdagavond wordt in gebouw „Cre do" de jaarvergadering van de Chris telijke Nationale Oranjevereniging Bea trix gehouden. Door het vertrek van de heer Scheurwater, die voorzitter was, en het aftreden van de heer Nieland als bestuurslid, zullen nieuwe bestuurs leden gekozen worden. Na de pauze wordt de film „Schipper naast God" gedraaid. S.V.V. VOLLEYBAL. Waren het de vorige week het eers- ste en het tweede herenteam, die met veel succes de rood-witte kleuren in Amersfoort hoog hielden, deze week wisten het eerste damesteam en het derde en vierde herenteam vijf van de zes punten in de wacht te slepen, waar door diverse teams momenteel goede plaatsen op de ranglijst innemen. Woensdagavond speelden het vierde herenteam gelijk tegen Montagnards. De eerste en derde set werden over winningen voor onze plaatsgenoten, ter wijl de tweede en vierde set verloren gingen. D'e setstanden waren 15-11, 7-11, 15-12 en 12-15. Het derde herenteam moest donderdag avond aantreden tegen Spirit 6. Het werd een 3-0-overwinning voor de S.V.V.'ers, die achtereenvolgens won nen met 15-8, 15-4 en 15-9. Het eerste damesteam moest de strijd aanbinden met de» W.O.V.O-dames. De eerste set was hier voor de dames uit Woudenberg met 15-13, maar de volgende sets waren voor de S.V.V.- dames, die respectievelijk met 15-10, 15-8 en 15-5 wonnen. Het programma voor de komende week luidt als volgt Donderdag, 29 oktober MeteoorS.V.V. 2 (dames). S.V.V. 1Giraffes 1 (heren). Spirit 5S.V.V. 2 (heren). B.D.C. HANDBAL. Het eerste damesteam van B.D.C. heeft ook zondag een overwinning behaald en met 13 punten uit zeven wedstrijden en een 37-7-doelgemiddelde zit dit elf tal stevig aan de kop van de ranglijst. Er werd gespeeld tegen de meisjes van Olympia uit Hilversum en een prettige wedstrijd werd het niet, want de gas ten hadden steeds wat te mopperen en na afloop was dat nog niet over. B.D.C. speelde in de eerste helft tegen een vrij krachtige wind in, maar dit belette de voorhoede toch niet twee maal te scoren. In de tweede helft werd in hoofdzaak verdedigd en keepster Bets Verschoor was uitstekend op dreef. B.D.C. scoorde nog eenmaal en won zo verdiend en gemakkelijk met 3-0. De Olympia-meisjes toonden duidelijk dat ze slecht tegen hun verlies konden. Het tweede dames-team kreeg Laren 2 op bezoek en het werd een 0-2-ne- derlaag, terwijl de dames-juniores met 1-2 verloren. met wind en zon mee en na tien mi nuten werd dit overwicht beloond met een doelpunt van De Bruin. Hij nam een viije schop op de rand van het straf schopgebied en schoot de bal hard langs de stevige muur van Swift-spelers. Buiten het bereik van keeper Van Dijk werd het eerste doelpunt via de paal gemaakt. Adams kreeg intussen in het Soester doel weinig te doen, want de zwakke Swift aanval met de goede rechtsbuiten Blok, combineerde veel te lang, zodat de achterhoede van S.E.C. steeds tijdig kon ingrijpen en daarmee een tijde lijk Swift-overwicht onschadelijk kon maken. Drie minuten voor rust maakte De Bruin een juweel van een doelpunt. Met een hakbal passeerde hij de rechts back Los en nadat hij ook spil Th. Slisser omspeeld had schoot hij langs keeper Van Dijk, die machteloos was. Het S.E.C.-doel werd nu onder druk gezet en Adams kreeg veel te doen. Vooral de rechtsbuiten schoof nogal eens gevaarlijk door de achterhoede heen. Iedereen verwachtte een tegen- punt van Swift, maar aan de andere kant had Kooij succes en uit een stuit- bal bracht hij de stand op 3-0. Er was op dit moment nog een half uur te spelen en de grote voorsprong van S.E.C. leek veilig. Een kwartier lang was dit ook zo, maar toen doel puntten Den Tender en H. Steenbeek snel achter elkaar en Swift dacht aan UW KINDEREN ZIJN ER STAPEL OP! Vraag FYFFES bananen met het blauwe etiket De heren deden het beter tegen Laren en zij kwamen zelfs tot en 3-0-voor- sprong. Laren kwam nu sterk opzet ten en het werd 3-3 en na rust zelfs 4-3 voor Laren, maar B.D.C. liet zich de mogelijkheid een gelijk spel te be halen. Het doel van S.E.C. werd onder zware druk gezet en soms zag het'er inder daad naar uit dat de Amsterdammers niet ontmoedigen en nog twee doelpun- succes zouden hebben. Gevaarlijke cor ten maakten de overwinning tot een feit (6-4). De adspiranten a en b speelden een onderlinge wedstrijd, die gelijk eindigde (5-5). DE SNOEKBAARS. Zaterdagmiddag werd door de hengel sportvereniging „De Snoekbaars" te Baarn, die veel Soester leden heeft, de Wilhelmina vijver af gevist op kar per. Deze vijver had de vereniging drie jaar geleden ter beschikking gekregen van de gemeente Baarn om er teeltkar per in uit te zetten. Met een zegen werd de vijver af ge vist en men was te vre- den over het resultaat. De gevangen karper werd direct met een auto naar het viswater gebracht. Zij is uitgezet in de grote zandput langs de rijksweg en in de waai Hoolwerf. Er werden ongeveer 400 karpers uitgezet, waar onder exemplaren van 3 tot 5 pond en vele van 20 tot 30 cm. Bij het uit zetten was de burgemeester van Baarn aanwezig en het hele bestuur van de vereniging. Ook de inspecteur van de visserij-inspectie was aanwezig, ter wijl vele toeschouwers dit bijzondere evenement bijwoonden. GEBOREN Antoon Willem Albertus Jo- hannes, zoon van F. van Weverwijk, militair en A. E. van Pomp, Plesman- straat 40. Neeltje Annigje, dochter van C. J. van Vulpen, loodgieter en G. H. Terlouw, Ossendamweg 44. Ro nald, zoon van W. A. van Grol, elek- tromonteur en H. C. Brits, Verl. Tal- malaan 31. Johanna Maria, dochter van A. Baars, melkhandelaar en J. M. Balk, Biltseweg 49. Alida Cornelia, zoon van I. Abbel, fabrieksarbeider en M. A. Mazirel, Heuvelweg 25. So- phia Cornelia Anna, dochter van W. W. J. van Asch, timmerman en J. M. Rademaker, Korte Melmweg 5. Jeannette Fijtje, dochter van G. van Barneveld, chauffeur-monteur en M. Knol, Ruysdaellaan 11. Albert, zoon van H. ter Meer, wachtmeester der rijkspolitie en G. Bovendeur, Moerbes- senberg 11. Maria Antonia, dochter van W. Roest, expediteur en A. H. van Doorn, Lange Erinkweg 25. Rober- tus Willïbrordus, zoon van P. J. M. van Elferen, itoopman en M. van Daa- len, Bonifaciusstraat 0 ONDERTROUWD Johannes Hermanus Demmers, verzekeringsagent, Koningin- nelaan 53 en Alberdina Godefrida Ma ria Rademaker, kapster, Middelwijk straat 79. Jan van der Breul, zon der beroep, Birkstraat 78 en Gerritje Radstok, kantoorbediende, Braamweg 83. GEHUWD Cornelis Lambertus Schim mel, Timmerman, Tho-beckestraat 13 en Theresia Maria Josep'iine Uijland, zon der beroep, Schoutenkampweg 14. - Max van der Eist, taakanalist, Aman delstraat 38, 's Gravnhage en Elisabeth Christien Staverman, maatschappelijk werkster, Dalweg 6. OVERLEDENJonkheer Felix Louis Ortt, 93 jaar, auteur, gehuwd met M. Th. Zeijlemaker, Bosstraat 12. Griet je Zwart, 89 jaar, zonder beroep, Park laan 31. Fredr-k Vcrwoerd, 75 jaar, zonder beroep, gehuwd met G. van den Broek, Kostverlorenweg 9. SPIRIT KORFBAL. Spirit 2 heeft Altius 4 op bezoek gehad en deze aardige jonge ploeg was in alle opzichten sterker dan het Soester team. Toch werd het 'n prettige wedstrijd. Al tius nam de leiding en Mulder bracht de stand op 1-1. Voor de rust doelpunt- te Altius nog eenmaal en in de tweede werc* geprobeerd niets lukte ners adembenemende schermutselingen voor en in 't doel van Adams, maar altijd was er wel een Soester been dat redding bracht, zodat S.E.C. toch nog met 3-2 won. van Olympia, om 8 uur, tegen 't Zand uit Utrecht. Zaterdag speelt het le damesteam, om 3 uur, in Utrecht tegen S.O.S. 2. MIXED HOCKEY CLUB SOEST. Uitslagen Dames Soest 1Hilversum 3, 3-1. Dames Soest 2Amersfoort 3, 0-0. Heren Soest 1Hilversum 7, 3-0. Dames 1. Ook deze wedstrijd is door de Soester dames gewonnen, maar ge makkelijk ging het dit keer niet. Voor rust was de strijd gelijkopgaand, waarbij Soest wel wat meer kansen kreeg, maar door het uitstekende ver dedigen van de Hilversumse achter hoede kon alleen Ank Groenendijk de Iedere zakenman zal dit zoveel moge lijk willen bevorderen. Laat hierbij uw een rol spelen. Goed drukwerk, met een apart cachet, zal bij uw klanten niet nalaten indruk te maken. Ga hiervoor naar Van Weedestraat 35 Telefoon 2566 OLYMPIA VOLLEYBAL. Nog steeds is het de heren van Olym pia niet gelukt in de overgangsklasse tot een overwinning te komen. Deze keer werd een nederlaag geleden tegen het op papier zeker niet ster kere Huizen. Reeds kort na het begin bleek dat Olym pia een verloren wedstrijd speelde. Ze vormden geen schim van het team. dat een week tevoren, in de wedstrijd tegen Vios, zo fel van zich afbeet. Wat ook helft liepen de gasten tot 5-1 uit, Mej. J. Belt maakte nog een doelpunt voor Spirit, maar daarbij bleef het en Altius behaalde een verdiende 5-2-over- winning. S.E.C.—SWIFT 3-2. S.E.C. heeft de thuiswedstrijd tegen Swift gewonnen maar het is een over winning op het nippertje geweest, al zag het er met een 3-0-voorsprong tot een kwartier voor het eind bijzonder rooskleurig uit. Toen kwam Swift ech ter sterk opzetten en met twee doel punten, kort achter elkaar, werd de Soester overwinning in gevaar gebracht. Tot het eind heeft Swift verwoed ge tracht een gelijk spel uit het vuur te slepen en dat dit niet gelukte, dankt S.E.C. in hoofdzaak aan het eindsignaal dat gelukkig de bevrijding van de Am sterdamse druk bracht. Midvoor Maassen ontbrak en hij werd vervangen door Wout de Bruin, die de rechtsbuitenplaats afgestaan had aan I haalde een punt in de ontmoeting tegen v. d. Lugt. Hij begon uitstekend metN.C.V. Het enthousiaste spel van dit een hard schot tegen de lat, dat de bal j team beloofd veel voor de toekomst, voor de voeten van keeper Van Dijk'De setstanden waren 15-13, 15-8, 10-15 bracht, die nog net kon ingrijpen. len 11-15. (2-2). De Huizers profiteerden dankbaar van de geweldige inzinking van Olympia en sloegen zich in recordtempo naar een 3-0-overwinning. Setstanden 15-5. 15-5 en 15-12. Het tweede herenteam deed het beter. Zij behaalden een draw tegen het op papier sterkere Spirit 2. Vooral de 4e set van deze ontmoeting leverde een spannend slot. Olympia had zich naar een 14-4-voorsprong geslagen en dacht de set gewonnen te hebben. Spirit kwam echter gevaarlijk terug en bereikte zelfs 14-12, voor dat Olympia kans zag het beslissende puntje te scoren. Eind stand 2-2. Het tweede damesteam behaalde een 3-1-overwinning op V.V.A. 4. Na de le set met 13-15 verloren te hebben, gingen de Soester dames steeds beter spelen en lieten zij de V.V.A.-dames ver achter zich door de overige sets te winnen met 15-0, 15-6 en 15-3. Ook het jeugdige derde damesteam be^ keepster van Hilversum passeren. Na rust ging het wel wat beter met de Soester voorhoede. Opmerkelijk was het spel van de rechtshalf van Soest, Afra van Hofwegen, die op uitstekende wijze de voorhoede steunde, maar er tevens voor zorgde, dat de linksbuiten van Hil versum niets kon beginnen. Nadat döor Ank Groenendijk en Stans Hoppenbrouwers de stand tot 3-0 was opgevoerd, wist de uitstekende midvoor van Hilversum in een doelscrimmage de Soester keepster te passeren. Dames 2. Twee sterke achterhoedes en twee schotloze voorhoedes zorgden er voor dat Soest en Amersfoort de stand dubbelblank hielden. In een uitermate prettige wedstrijd - trouwens welke dameswedstrijd is dat niet - hebben beide -ploegen het geprobeerd en hard gewerkt om te trachten een doelpunt te maken, maar dit is niet gelukt. Dit doelpuntloze spel is in hoofdzaak te wijten aan het falen van de voorhoedes en het sterke spelen van de achter hoedes. De heren waren weer terug uit La Courtine, voor zover ze daar geweest waren, en zij kwamen het elftal ver sterken, dat eindelijk weer eens volle dig was. Het resultaat werd een 3-0- orerwinning op Hilversum 7. Het ge hele elftal speelde goed en Soest liet een uitstekende partij hockey zien. Opmerkelijk was echter, dat de Soes ter voorhoede regelmatig in de buiten- spelval van Hilversum liep. De rust ging in met een 1-0-voorsprong door een doelpunt van Piet Reinders. Na de rust wist dezelfde speler nog eens de uitstekende doelman van Hil versum te passeren en Johnny Bakker zorgde voor de derde goal uit een prima S.E.C. was sterker, al speelde Swift Donderdag speelt het eerste herenteam voorzet van Erwin Hinderdaal.

Soester Courant | 1959 | | pagina 5