ITMIANO ervliet de lekkere C. A. P. Valkenet L.P.G. Soest voor 30 jaar. kleermakerij" wiersema Zuiver Uw bloed met Eruscben. AUDIUM horen UW JUISTE ADRES De allerbeste Motorbrandstof. Benzine L.P.G.-installatie f 750,-. GARAGE DE SOEST E R NU OOK KINDERBIJSLAG VOOR A.O.W.-GENIETERS. ^★"BABYDERM oueE-Rzeep SIGARETTEN-AUTOMAAT, Sigarenmagazijn HOLLAND RAS VERLOOCHENT ZICH NIET. SOEST exceptionele prijsvan f657.- (Compleet: dus tafel, wandmeu- bel en 4- stoelen) alle keus voor elk huis „Omreden diefstal wordt vermoed heeft de politie de verdwijning van 23 kippen uit het hok van J. L. P. B. in onderzoek", staat er in een courant van 30 jaar terug. Verder is er niets meer van te vinden en dat zal wel zijn „om reden de dader niet gepakt kon worden". Oplichters waren er vroeger blijk baar meer dan nu en ze werden altijd aangekondigd ook. De burgemeester van Wageningen had b.v. meegedeeld dat een man onder dozijnen valse na men rondscharrelde met de bedoeling de goegemeente te bedotten en natuur lijk kwam dit heerschap naar Soest, Om ïïw rheumatiek te verdrijven. Want naarmate Kruschen's aansporen de werking onzuiverheden uit uw bloed verdrijft, verdwijnen uw pijnen vanzelf. Kruschens vijf minerale zouten bren gen uw bloedzuiverende organen weer op gang. Uw bloed gaat sneller stro men en de pijnverwekkende onzuiver heden verdwijnen langs natuurlijke weg. SLECHTHORENDEN Weet U dat de moderne hoortoestellen en hoorbrillen niet alleen veel betere resultaten geven dan tot voor kort mo gelijk was, maar dat ze bovendien véél goedkoper in het gebruik zgn Neemt U eens een proef met een van de nieuwe hoortoestellen Wij zijn in dit fabrikaat gespecialiseerd en rullen U gaarne de volledige Audium- kollektie demonstreren. Vraagt giatis brochure bij het van ouds bekende en vertrouwde adres zien KEIZERSGRACHT 411, TEL. 37728 JAN EVERTSENSTRAAT 38 TEL. 186387 AMSTERDAM blijkbaar in de mening dat je hier heel gemakkelijk knollen voor citroe nen kon verkopen. Als Noorhoven van Goor kocht hij meubels op de pof en als Didam van Hulst huurde hij kamers en betalen was er niet bij. Blijkbaar imponeerde die dubbele naam bijzon der. doorbreken van de schutting. Hij man keerde niets en ook het paard had geen verwondingen. Kameraad Lou de Visser had der tig jaar geleden soms zo'n grote mond in de tweede kamer, dat hij opzien baar de in het hele land en dus ook in Soest. Eens gilde hij het uit, dat hij er zich voor schaamde Nederlander te zijn, waarop hem geantwoord werd, dat nie mand hem belette naar zijn vrienden in Moskou te gaan. Lou ging verder en schold op het beleid in Indië. Zijn vriendjes zouden in de Oost maar eens opruiming moeten houden. De minis ter antwoordde hem, dat het commu nisme in Indië weinig te betekenen had en wel wat aan moeraskoorts deed den ken, terwijl hij de communistische pro pagandisten met malariamuggen verge leek. Dertig jaar geleden waren vele in woners zo doodsbenauwd voor de groei van Soest, dat ze er ellenlange ingezon den stukken over schreven. Het werd de gemeente hoogst kwalijk genomen als er huizen gebouwd werden. „Over twinig jaar zullen we in Soest 30.000 inwoners hebben", schreef een dame vol afschuw. Helemaal gelijk had ze niet, want het duurde dertig jaar. „Alleen een commissie van kunstenaars en burgers kan voorkomen dat Soest een zomer door het mulle zand. Naar de wandelpaden wordt niet omgekeken en als er wat aan gedaan wordt, dan stort men er zulk grof grind op, dat men de voeten bezeert bij het wandelen". Soest moest landelijk blijven, maar de mevrouw eiste wel een badinrichting, overal electrisch licht, gas en water, terwijl ze ook van mening was dat het in de winter in Soest een „dooie boel" was. Geen orkest, geen toneel, geen bioscoop, geen groot gebouw met een groot podium, geen zalen enz. enz. De mevrouw was van mening, dat de toneelgezelschappen vanzelf wel naar Soest zouden komen als er een grote toneelzaal was, maar ze vergat blijkbaar dat daarmee die grote zaal nog niet ge vuld was. voor de juiste OLIEHAARD of KACHEL - KOLENHAARD of KACHEL - WASMACHINE - CENTRIFUGE enz. is Kerkstraat 28 Telefoon 2704 In het park van Braamhage werd „Jan Ongeluk" opgevoerd en houders van wandelkaarten konden gratis ko men kijken. En omdat het niets kostte kwamen ze natuurlijk. „Het benoemen van commissie's komt de laatste tijd nogal eens voor. De wijze waarop dit tegenwoordig in de raad plaats vindt, wordt wel een beetje belachelijk. Het begint op een spelletje te lijken. Alle leiding ont breekt". Die verslaggevers van dertig jaar te rug namen op papier blijkbaar ook geen blad voor de mond. LEZING OVER ISRAËL. Dinsdag 3 november komt mej. dr N. A. Bruning voor de Nederl. Protes tantenbond spreken over haar reis naar Israël, die zij in het voorjaar maakte onder leiding van Prof. Beek. Zonder twijfel zal men, mede aan de hand van kleurendia's, tot een beter begrip komen van de levensomstandig heden der Joden van vele verschillen de nationaliteiten in het huidige Israël. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. GRONINGER VERENIGING. De Groninger vereniging „Martini" hield woensdagavond een vergadering in hotel De Gouden Ploeg, die onder leiding van de heer K. Veenkamp stond. Na zijn welkomstwoord en het zingen van het Groninger volkslied, werd het Automobilisten rijdt U 10.000 km. per jaar? Dan is het ook voor U rendabel om 'n in uw bezit te hebben. Deze allernieuwste installatie biedt U enorme voordelen. Binnen een jaar heeft U al uw onkos ten gedekt. Deze complete dubbele brandstofinstal latie kost U slechts Wenst U nadere inlichtingen Stelt U dan in verbinding met het erkende L.P.G.-inbouwstation Smitsweg 19 - Telefoon 3865 - Soest bedanken voor het lidmaatschap van het genootschap van Groninger vereni gingen besproken. Martini heeft dit lidmaatschap opge zegd omdat men er weinig van ver wachtte. Door de bond was een schrijven aan de vereniging gestuurd met het verzoek terug te komen op dit besluit en de heer Van Gelderen, afgevaardigde van de landelijke bond van Groninger ver enigingen, was op de vergadering aan wezig om te trachten het bestuur en de leden tot andere gedachten te bren gen. Hij geloofde dat de financiële con sequenties van het lidmaatschap geen bezwaar kunnen vormen om op het ge nomen besluit terug te komen, want de afdeling betaalt slechts 30 cent per lid per jaar. Nagenoeg geen enkel lid vond dit veel, maar het lid zijn van het genoodschap heeft geen enkele zin, omdat er voor het betalen van deze contributie geen enkele tegenprestatie geleverd wordt. Ontvangen prachtige collectie HERFST- EN WINTERSTOFFEN. Soesterbergsestraat 9a Telefoon 2408 Er werd gestemd en met bij algemene stemmen werd besloten niet op het ge nomen besluit terug te komen. De heer Van Gelderen betreurde dit, omdat Martini nu het contact met de zuster verenigingen verliest. Met eigen krachten zal de feestavond ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan in „Eemland" verzorgd worden. Op 16 december zal het toneelstuk „Wat voor bij is, is geweest" worden opgevoerd onder regie van de heer L. Roedelof. ZONDAG GEEN HANDBAL. Omdat het zondag Allerheiligen is, zul len de handbalteams van B.D.C. niet in het veld komen. Om toch iets in het belang van de sport te doen wordt zondagmiddag een „spelregelmiddag" belegd in de Maria- school. Hier zijn niet alleen de leden welkom, maar ook alle anderen, die belangstellen in handbal. Niet alle personen, die een uitkering in gevolge de algemene ouderdomswet genieten, ontvingen kinderbijslag. Dit was alleen weggelegd voor die A.O.W.-trekkers, die naast deze uitke ring in het genot waren van een rente krachtens de invaliditeits- of andere sociale verzekeringswet. Maar er zijn ook genieters van het ouderdomspen sioen, die géén rente ontvangen en juist zij waren het, die niet voor kin derbijslag in aanmerking konden ko men. Dat is nu sedert 1 oktober 1959 anders geworden. Sedert deze datum krijgt iedereen die uitkering geniet ingevolge de algemene ouderdomswet kinderbij slag. De bedragen zijn gelijk aan die welke gelden krachtens de regeling voor rentetrekkers. Wat krijgen zij Natuurlijk geldt voor deze kinderbij slagwet ook de bepaling dat de kinderen beneden de leeftijd van 16 jaar moe ten zijn, of boven deze leeftijd en be neden de 27, indien zij studerend of invalide zijn. Voor het eerste kind bedraagt de bij slag 15,30 per maand, voor het tweede en derde 17.15 per maand, per kind, voor het vierde en vijfde kind 24, per maand per kind en voor het zesde en volgende bedraagt de uitkering 26,90 per maand. Al deze genoemde bedragen worden voor 1959 verhoogd met ƒ2,60 per maand per kind. Als algemene regel geldt, dat voor het zelfde kind nimmer een dubbele uit kering kan worden verkregen. Even tueel kan wel op de uit andere hoofde ontvangen kinderbijslag een aanvullen de bijdrage worden verkregen. U moet er om vragen Zij, die alleen in het genot zijn van uitkering algemene ouderdomswet (A.O.W.), dienen er rekening mede te houden, dat de uitbetaling van kinder bijslag slechts dan kan plaats hebben, als er om wordt gevraagd. Dat wil dus zeggen, dat bij de Raad van Arbeid (of bij de Sociale Verzeke ringsbank als deze bank de uitkering verzorgt) een aanvraag moet worden ingediend. Kinderbijslag voor loontrekkenden. Wij kregen de vraag voorgelegd of een in loondienst werkend persoon, wiens dochter in de tweede helft der maand september examen had gedaan voor de hoofdakte en daarvoor geslaagd was, nog recht op uitkering kinderbijslag behoudt over het 4e kwartaal 1959, als hij deze dochter per 5 oktober 1959 een haar aangeboden benoeming liet aan vaarden. Hij was van mening, dat hij in K /I Voor hef fere Baby-huidje dat geval nog wel recht op uitkering had, aangezien zijn dochter op 1 okto ber nog niet werkte. Wij zijn het niet eens met deze vader, want hij vergeet dat zijn dochter vanaf de dag van het afleggen van het exa men niet meer studerend was, hoewel zij toen nog niet werkte. Afgezien van de vraag of deze vader eerlijk handelt door de benoeming te negeren en de dag van indiensttreden met opzet zo te kiezen, mag hij toch niet opgeven, dat zijn dochter op 1 oktober j.1. nog studerend was. Dat is op zichzelf al in strijd met de waarheid en al is nu 1 oktober de peildatum waarop men recht op kinderbijslag over het vierde kwartaal 1959 blijft behouden, hier is het zo, dat zijn dochter wegens haar sollicitatie en de benoeming al niet meer valt te rangschikken onder „stu derende dochter". Het zal die vader trouwens niet gelukken een studie verklaring van het hoofd van een stu die-inrichting te verkrijgen, waaruit blijkt, dat zijn dochter op 1 oktober 1959 nog studerend was. Het recht op kinderbijslag eindigt hier dus terecht op 30 september 1959. Inderdaad, dag en nacht, STEEDS TOT UW DIENST met onze ultra-moderne voorzien van de beste merken siga retten. Koninginnelaan 9 Soestdijk De Pekingees een schoothondje? Geen sprake van Het is één en al adellijke trots, die spreekt uit de houding van deze lieveling der Chinese keizers. Een Pekingees is iets bijzonders Iets bijzonders, iets dat niet alle daags is, u vindt 't steeds weer bij Greeve van 1885! Zoals deze werkelijk bijzondere huiskamer: Edel teak, het hout dat de tijd trotseert! Tafel met naadloos blad, één stukteak dus, en tóch uitschuifbaarDat is inderdaad bijzonder! Vier stoelen, schuimrubber ge stoffeerd en met extra sterke stof bekleed. Een bijzonder fraai en uitermate praktisch wand- meubel completeert het geheel! Deze apart© huiskamer kan Greeve u aanbieden voor de De burgemeester werd geprezen door een raadslid. Hij zei dat de eerste burger van Soest het type van die bezadigde magistraten vertegenwoordig de, dat nog geen last had van de ze nuwachtige tijd. Met welwillende aan dacht schonk hij aan ieder gehoor, maar zonder de leiding uit handen te geven. Als een raadslid van 1929 al over een zenuwachtige tijd sprak, dan mag men het nu wel een hysterische tijd noemen. -De werkster kreeg 150,salaris verhoging per jaar voor het schoon maken van het gemeentehuis, maar daarbij werd bepaald dat zijzelf voor emmers, dweilen, bezems enz. moest zorgen. Wel een vreemde salarisver hoging. En de vliegtuigen hielden niet op met neerstorten. Dat gebeurde 30 jaar ge leden beslist vaker dan nu, maar er waren geen miljoenen mee gemoeid en de bestuurder kwam er meestal goed af. Aan de Birkstraat was een renbaan en tijdens het trainen werd enige paar den geleerd hoe hard ze hollen moes ten om een kans te maken een prijs te winnen. Een van de renners vatte dit zo serieus op, dat hij dwars door een schutting heenholde en de Birkstraat opstormde. Hij glipte op wonderbaar lijke wijze langs een aantal passerende auto's heen en werd tenslotte gegrepen. Toen het dier zijn ren begon had er een man op zijn rug gezeten, maar die was er afgeslingerd bij het hardhandige EEN PRODUKT VAN KING- EN RANGFABRIEKEN TONNEMA N.V. SNEEK stad wordt", schreef de dame verder en blijkbaar rekende ze de kunstenaars niet onder de burgers. Verder eiste ze een station aan de lijn Amersfoort-Am sterdam, wat weer enigszins in strijd was met haar verlangen Soest klein en landelijk te houden. „Het wegennet in onze gemeente is ook niet zoals het wezen moet en ik weet een verbindingsweg tussen twee belang rijke wegen, die onbegaanbaar is. In de winter door de modder en in de JEUGDDIENST. Zondagavond wordt in de Oude Kerk wederom een jeugddienst gehouden. In deze jeugddienst zal ds Oskamp uit Nijmegen spreken over het onderwerp „Kleine fantasie over een groot man". Medewerking zal bovendien worden ver leend door Tony Jaanus, alt en Maar ten Kooy, orgel. Men zie de adverten tie in dit blad.

Soester Courant | 1959 | | pagina 6