1 ZWITSAL Datnes KOEST UW KIND...? 'n Regenjas naar maat? WASSERIJ GELRIA EDE Premieberekening ingevolge de sociale verzekeringswetten. Firma VAN DE WIJNGAART nylon's J. Hoppenbrouwers verlangt u iets persoonlijks? Kijk cfèn eens bij Greeve's Kleermakerij J. C. GROENE STIJN DERDE BLAD JAARVERGADERING GROOT GAASBEKERS GILDE. kindek honing siroop^ f 'm 155. DE AVONTUREN VAN DAVID COPPERFIELD handen HAM E A-GE LEIlüLLlsJ UW SUCCES IS ONZE RECLAME. Auto- en Scooter rijschool D. ENGEL In het algemeen zijn verzekerd allen, die in loondienst zijn, d.w.z. als de ar beid door hen persoonlijk wordt ver richt, loon wordt betaald en er tussen de werkgever en werknemer een zekere gezagsverhouding bestaat. Enkele uitzonderingen zijn er, de voor naamste is n.1. de overschrijving van de loongrens. Een loongrens bestaat niet bij de kin derbijslagwet. De werkloosheidwet, de ziektewet en het ziekenfondsbesluit kennen wel een loongrens, n.1. 6900,per jaar. Wordt er meer verdiend dan 6900, per jaar 575,per maand of 139,60 per week) dan is een werknemer niet verzekerd. Makelaars- en Assurantiekantoor PLASWEQ 63 SOEST TELEFOON 2064 KOOP EN VERKOOP Taxaties - Hypotheken - Assurantiën - Expert g 1,98 -2,95- 3,95 - 4,50 verkrijgbaar bij VAN WEEDESTRAAT 44 NAAST DE APOTHEEK Voor de loongrens wordt alleen reke ning gehouden met haar tijdsruimte, b.v. per week, per maand of per jaar, over eengekomen vast loon in geld, verdiend bij een of meer werkgevers. In grote lijnen is dit het overeengeko men bruto loon in geld, vermeerderd met vacantietoeslagen e.d. voor zover deze gegarandeerd zijn. Niet in aan merking komen kinderbijslag of huur toelage, geldswaarde van boven het loonverstrekte uitkeringen in natura, geldswaarde van vakantiebons of va kantiezegels en de werkgeversbijdrage in pensioen-, kapitaal-, lijfrenfb- enz. verzekeringen. Huispersoneel. Huispersoneel uitsluitend werkzaam in privéhuishouding is niet verzekerd in gevolge de kinderbijslagwet en even eens niet in de werkloosheidwet. Daar tegen is dit personeel wèl verzekerd voor de ziektewet en het ziekenfonds- besluit, echter alleen als de werknemer inwonend is of op tenminste 5 dagen per week bij dezelfde werkgever pleegt te werken. Het doet er niet toe of dit slechts b.v. gedurende één uur per dag is. van het normale loon is betaald, ook al is er op die dagen niet gewerkt b.v. in vakantie-, snipper- en feestdagen. Dagen waarop niet gewerkt wegens ziekte of ongeval blijven buiten be schouwing. Is de werknemer in ploegendienst werk zaam en heeft hij uitsluitend als gevolg hiervan op minder dagen arbeid ver richt dan het normale aantal arbeids dagen, dan wordt hij niettemin geacht op het normale aantal arbeidsdagen te hebben gewerkt. Indien, onder handha ving van het normale aantal arbeids uren, per week minder dan 6 dagen wordt gewerkt, wordt het aantal ar beidsdagen per week toch op 6 gesteld het gemiddelde aantal arbeidsdagen per week kan echter niet meer bedragen dan 6. Dat is veranderd en vooral in de laat ste tijd is gebleken dat het Gilde leeft onder de leden. Onder de moeilijkheden is een streep gezet en de heer Schimmel verzocht de leden de oude koeien in de sloot te laten zitten en niet meer te praten over de gebeurtenissen van de vorige vergaderingen. De heer B. Rademaker las de notulen van de vorige vergadering, die in de cember gehouden is en het jaarver slag. Er zijn op het ogenblik 535 leden en er is een nieuw kaartsysteem aange legd voor de 'administatie. Een belangrijk feit van het afgelopen jaar is het in gebruik nemen van een nieuw vaandel, dat voor het eerst ge bruikt is bij het ambtsjubileum van de burgemeester. Aan het défilé, dat toen gehouden is, werd ook door het Gilde deelgenomen. Zeven leden zijn in het afgelopen jaar overleden en voor hun zieleheil zijn missen gelezen, zoals dit al vierhonderd jaar gebruikelijk is. speciale afdeling Greeve Select. Een keurcollectie meubelen van internationale allure. Klassiek èn modern geselecteerd op kwaliteit en vormgeving. HILVERSUM, KERKSTRAAT 28 TEL. 514! Ossendamweg 26 Telefoon 3119 VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 30 OKTOBER 1959 Over het algemeen is er in de laatste jaren weinig belangstelling voor ver gaderingen, maar als het Soester Groot Gaasbeker Gilde de leden oproept om bijeen te komen dan verschijnen ze met vele tientallen en dinsdagavond waren 128 rasechte Soesters in de zaal van de Gouden Ploeg aanwezig om de jaarvergadering bij te wonen van de vereniging, die slechts mannen tot lid heeft die in Soest geboren zijn. Voorzitter W. Schimmel verwelkomde de leden en hij wees op de gebeurte nissen van het laatste jaar. Er zijn enkele moeilijkheden geweest en soms zijn die wel eens wat aangedikt, maar het Gilde is kerngezond en dat het door de Soesters niet vergeten wordt, blijkt wel uit de grote opkomst bij elke ver- u Indien dit personeel werkzaam is in de prvéhuishouding en tevens in de on derneming van de werkgever, dan is dit personeel voor de kinderbijslagwet alleen verzekerd op dagen waarop mede ten behoeve van de onderneming wordt gewerkt. Ingevolge de werkloosheidwet is dit personeel wel verzekerd, tenzij dit per soneel in hoofdzaak meer dan 50 °/o in de privéhuishouding werkt. Ingevolge de ziektewet en het zieken- fondsenbesluit is dit huispersoneel wel verzekerd op dagen waarop in de on derneming wordt gewerkt en voorts op dagen waarop uitsluitend in de privé huishouding wordt gewerkt, mits de werknemer dan inwonend is of op ten minste 5 dagen per week bij dezelfde werkgever pleegt te werken. Over welk loon betaald worden moet premie In het algemeen moet als loon voor de premieheffing worden aangehouden het loon waarover loonbelasting is verschul digd. Voor de sociale verzekeringswet ten is slechts premie verschuldigd tot een bedrag van ten hoogste gemiddeld 19,per dag. Er bestaat dus een maximum-premieloon. De premie wordt n.1. geheven over dat maximumloon van gemiddeld 19,per dag. Wij geven een voorbeeld een werkne mer, werkzaam op wisselend loon, heeft in een jaar met 52 betaalweken (in 1959 zijn er 52 betaalweken als de be talingsdag op zaterdag valt, in 1960 zijn het er 53, omdat de laatste zaterdag van dit jaar valt op 31 december) bij zijn 90,20 weken van 130,30 we ken van 120,In totaal dus 6380, Het maximum premieloon bedraagt, in dien alle dagen meetellen, 312 x ƒ19, is 5928,Dan moet dus niet over 6380,premie worden betaald, maar over 5928, Omdat er in 1960 53 loonbetaalweken zijn (zaterdag als loonbetalingsdag aan gehouden), is in dit geval het maximum- premieloon dan 313 x 19,974, Aantal dagen voor de premie berekening. Voor de berekening van het loon, waar over premie moet worden betaald, moet rekening worden gehouden met het aantal arbeidsdagen. Onder arbeidsdagen worden verstaan alle dagen waarover tenminste de helft gaderin^- Dat is wel eens anders ge weest en vaak heeft het er op geleken, dat het Groot Gaasbeker Gilde alleen maar een vereniging was, die missen liet lezen voor de overledenen en eens in de vier jaar de levenden een uitke ring gaf. De voorzitter deelde mee, dat men even in moeilijkhheden gezeten had over het nieuwe vaandel, want het oude was zo door de tand des tijds geteisterd, dat het moeilijk was na te gaan hoe het geweest was, maar gelukkig had men iemand gevonden, die voor weinig geld en met veel liefde een nieuw vaan del vervaardigde. Zuidsingel 3 Amersfoort DAME Bs HEREN' EN KINDERSCHOENEN Uit het financieel overzicht van de heer H. Hilhorst bleek dat het met de financiën goed gaat en namens de kascommissie bevestigde de heer W. van Asch dit. De heren G. de Beer en G. Hilhorst, die deel uitmaakten van de kascommis sie 1957-1958, kwamen terug op de moeilijkheden van het afgelopen jaar en even dreigden gevaren voor de goede sfeer, maar de voorzitter ontnam de heer Hilhorst het woord met goedvinden van de vergadering. Nagenoeg ieder een was het met de heer Schimmel eens, dat het geen enkele zin had te blijven praten over moeilijkheden, die als afgedaan beschouwd moeten wor den. In de nieuwe kascommissie werden de heren W. Hilhorst, P. Koppen en H. J. Rademaker gekozen. De bestuursverkiezing vormde het be langrijkste agendapunt van de avond. De heren W. Schimmel, W. Logtenstein, C. Butselaar, H. Hilhorst en B. Rade maker traden periodiek af en stelden zich herkiesbaar, terwijl de heren W. van Asch, G. Hilhorst, G. Kok, A. Roest en R. Spies de tegenkandidaten waren. Er werden 128 stembriefjes ingeleverd met 633 namen en de meeste stemmen kreeg de heer Schimmel, die door 92 leden gekozen werd. B. Rademaker had 46 stemmen, C. Butselaar 27, W. Log tenstein 67, H. Hilhorst 83, W. van Asch 73, G. Hilhorst 54, G. Kok 90, A. I Roest 34 en R. Spies 67. De heren Schimmel, H. Hilhorst, Van Asch en G. Kok verkregen bij deze eer ste stemming hun bestuursplaats en de j heren W. Logtenstein en R. Spies, die beiden 67 stemmen hadden, moesten nog even op de beslissing wachten. Inmiddels waren 5 leden naar huis ge- I gaan en van de 123 stemmen kreeg de heer Spies er 62, zodat hij gekozen werd. Voorzitter is de heer Schimmel, secre taris de heer Spies en penningmeester de heer Hilhorst. Het Groot Gaasbeker Gilde bezit grond, dat gelegen is langs het Oude Grachtje. Stroken hiervan heeft de gemeente no dig voor het verbreden van het Oude Grachtje in verband met de ingebruik name van de rioolwaterzuiveringsinsta- latie. De voorzitter vroeg de vergadering of er bezwaar tegen was dat het bestuur machtiging ontvangt om deze grond voor 2,per vierkante meter te ver kopen. Talm niet langer, grijp dadelijk in! Bestrijd kinderhoest met Tegen de machtiging had niemand be zwaar maar tegen de prijs wel en er is besloten, dat het bestuur de grond zal verkopen voor de prijs, die eigenaars van omliggende gronden ontvangen. Iedere vier jaar wordt het beschikbare geld van de vereniging onder de leden verdeeld en op 1 december hebben de 535 leden ieder recht op 3,75. Ge woonlijk worden deze bedragen tijdens een f eestbij eenkomst opgemaakt en wie geen prijs stelt op een feestje krijgt uitbetaald. Een klasse apart zijn onze tweed mantels. Kynoch in exclusieve dessins 159 Ballantyne: originele Schotse tweeds Harris tweed in de nieuwste kleurencom binaties 128.- HILVERSUM KERKBRINK 15-17 81. De vreugde, die er heerste nadat Heep als oplichter ontmaskerd was leek geen grenzen te hebben. Dezelfde dag nog nadat David en de zijnen hun per soonlijke wraak op de voormalige klerk dubbel en dwars hadden genomen, kwam de zaak in handen van het ge recht en Heep werd achter slot en grendel gezet terwijl zijn moeder, die onkundig was gehouden van de om vang zijner knoeierijen, ijlings uit de huize Wickfield verdween en, onge moeid, haar heil zocht bij een nicht in het noorden van het land. Traddles en de heer V/ickfibLd begonnen na te speuren hoe het er mef. de financiële situatie voor stond, daarbij geassisteerd door een accountant van de rechtbank en alras bleek, dat Heep het geld niet over de balk had gesmeten, maar de aan de cliënten ontstolen penningen zorgvuldig op eigen bankrekeningen had gedeponeerd. Op die manier was het ook mogelijk tante bijna haar gehele bezit weer in handen te stellen en eerlang zou zij haar leven in haar eigen huis te Dover als vanouds met meneer Dick kunnen voortzetten. De vreugde van de domme en dwaze, maar niet slechte heer Micawber, wiens leven zo vol was ge weest van vreemde streken waarover' hij later diep berouw had, was onbe schrijfelijk. Hij lachte en huilde tegelijk en inviteerde iedereen om op een avond aan te komen en een feestje mee te vieren. David en Agnes begeleidden hem naar zijn woning en maakte mee hoe zijn vrouw hem om de hals viel en einde lijk hoorde waarvoor haar man de laat ste maanden zo somber en stuurs was geweest. De tante van David, die even later ook binnenkwam, vernam juist hoe de vrouw van Micawber zich piekerend afvroeg wat ze nu moest aanpakken, want van het notariaat had Micaw ber na zijn avontuur met de heer Heep schoon genoeg. „Als we eens naar Australië gingen", zei Micawber. „Dat is nu het land van de toekomst. Er gaan steeds meer men sen heen". Maar wie zal onze reis be talen vroeg zijn vrouw. „Mag ik dat doen vroeg tante glimlachend. „U?", riepen de Micawbers verwon derd. „Waarom niet", antwoordde de oude dame. „Dank zij U, meneer Micaw ber heb ik mijn geld weer terug. Als U niet zo nauwlettend alle bewijsstuk ken tegen Heep had verzameld zou er geen schijn - van kans geweest zijn die gladde vogel te krijgen. Een beetje in de schuld sta ik dus wel bij U, niet waar „Bovendien gaan goede vrien den van mij binnenkort ook naar Au stralië", zei David, ze kunnen het pret tig vinden met U samen te reizen, me neer Micawber. Wie weet kunt U daar samen niet iets beginen. Wat denkt U van het plan van juffrouw Trotwood Natuurlijk voelden de Micawbers hier heel veel voor en na een uurtje praten was alles afgesproken. Op kosten van Davids tante zou het gezin van Mi cawber samen met Peggotty en Emilie scheep gaan naar hun nieuwe vader land en ook zou de oude dame er voor zorgen, dat de Micawbers een kapitaal tje ter beschikking kregen om aan dej andere kant van de aardbol een nieuw bestaan te verwerven. „Alleen zal ik del oude Peggotty het beheer over uw geldj geven", voegde tante er aan toe, „want' U bent zo eerlijk als goud, maar ik heb nog nooit iemand gezien, die zo gemakkelijk om de tuin te leiden is als U, mijn beste Micawber. En in dat j nieuwe land zijn nog meer haaien dan hier De voorzitter stelde voor het geld tot juni 1960 in kas te houden en dan een feest te organiseren ter gelegenheid van het 400-jarig bestaan van het gilde. Dit werd goed gevonden nadat was meegedeeld, dat de leden die geen prijs stellen op dit feest, het bedrag waar op ze recht hebben uitbetaald krijgen. Er zal ongeveer 3000 gulden uitgegeven kunnen worden bij het 400-jarig ju bileum. ruw of schrool Men heeft aanvankelijk aangenomen dat het Groot Gaasbekers Gilde in juni 1960 vierhonderd jaar bestaat, maar men is daarvan teruggekomen nadat gebleken is, dat het Gilde veel ouder is. In het jaar 1560 werd echter de donatie van jonkheer Gaasbeek ont vangen, die het nu nog mogelijk maakt dat de levende leden iedere vier jaar kunnen „teren" en voor de overleden leden missen opgedragen worden. De viering van het jubileum in de zomer van het volgende jaar zal ten dele een kerkelijk karakter hebben. NIEUWEWEG 97 TELEFOON 2543 Tijdens de rondvraag vroeg de heer P. v. d. Breemer of het mogelijk is dat voortaan rekening gehouden wordt met de c in de naam Gaasbeeck, die in de loop van de jaren verdwenen is. De voorzitter deed de toezegging dat de vierhonderdjarige voortaan Groot Gaasbeecker Gilde zal heten. Nadat de nieuwe bestuursleden dank gebracht hadden voor het vertrouwen dat de leden in hen stelden, werd deze belangrijke jaaarvergadering gesloten.

Soester Courant | 1959 | | pagina 9