TWEEDE BLAD SOEST MET RAAD EN DAAD VROUWEN VOOR VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 10 NOVEMBER 1959. S.E.C.K.V.B. 1—1. S.E.C. heeft het zondag, in de wedstrijd tegen K.B.V., wat beter gedaan dan in verschillende voorafgaande wedstrij den en gelijk gespeeld. De 1-1-uitslag gaf de verhouding in het veld goed weer en al ging keeper Van Kooij bij het doelpunt dat K.B.V. maakte niet geheel vrijuit, S.E.C. kroop in de laatste minuut door het oog van een naald toen de bal keihard buiten bereik van de keeper tegen de lat ge schoten werd, zodat de pech-goal door dit gelukje weer goedgemaakt was. Beide elftallen waren in het veld goed aan elkaar gewaagd. S.E.C. had wat meer kansen, maar pas na 40 minuten werd een doelpunt gemaakt. Echter niet door S.E.C., zoals algemeen verwacht werd maar door K-B.V. Leo van Breukelen was ver terugge trokken in zijn eigen doelgebied. Hij schoot de bal weg en deze kwam bij de linksbuiten van K.V.B. Die ging er snel mee op het doel af, werd aan gevallen door Ten Hove, maar deze gleed uit en kon de K.B.V.-er niet hou den. Er volgde een schot en keeper Van Kooij viel over de bal heen. S.E.C. werd nu veel sterker. De Bruin en Maassen ruilden van plaats om de stootkracht van de vooi'hoede te ver groten maar de K.V.B.-verdediging weerde zich uitstekend. In het eerste kwartier van de tweede helft scoorde Maassen met een kopbal, maar dit doelpunt werd wegens buiten spel afgekeurd. Kort daarop brak v. d. Valk door en hij zou zeker gescoord hebben als hij niet ten val gebracht was. S.E.C. mocht een vrije schop nemen en uit een scrimmage bracht De Bruin de stand op 1-1. De gasten vielen nu fel aan om de overwinning te behalen, maar de S.E.C.- verdediging hield stand en er dreigde slechts kort voor het eind van de wed strijd gevaar, toen de bal van de lat het veld weer insprong. Een tweede po ging liep goed voor S.E.C. af en het bleef 1-1. Uitslagen S.E.C. 1—K.B.V. 1 1-1. S.E.C. 2Nijenrodes 2 5-0. V.V.O.G. 2—S.E.C. 3 2-2. Amersfoortse Boys 4S.E.C. 5 5-1. B.D.C. 2Actif 2 1-2. B.D.C. 4E.M.M. 4 4-4. Donar 5—B.D.C. 5 3-1. Allen Weerbaar CB.D.C. A 3-2. B.D.C. bS.D.O. d 4-2. B.D.C. c—R.K.B.V.V. b 6-2. Welpen B.D.C. 1—S.E.C. 1 0-0. Welpen Amsvorde 2B.D.C. 2 1-0. L.T.V. SOESTDIJK. De lawntennisvereniging Soestdijk tim mert weinig aan de weg en nog wordt niet deelgenomen aan competitie-wed strijden omdat de leden het aantrekke lijker vinden een balletje te slaan en ge zellig bijeen te zijn, terwijl spelen in competitieverband meer vereist. Zaterdagavond vergaderde de vereni ging in het Oranje-Hotel onder voorzit terschap van de heer G. van Doorn. Mej. B. van Schalkwijk las het jaar verslag en mej. A. Mets gaf het finan cieel overzicht. Het ligt in de bedoeling de training wat straffer aan te pakken en na 1960 aan de competitie te gaan deelnemen, maar voorlopig was er meer belangstel ling voor de feestavond welke tegen het eind van het jaar gehouden zal worden. SPIRIT 1 VERLOOR. Het eerste team van Spirit verloor roet 2-3 in een wedstrijd tegen Tovers 4. D. Hayes scoorde het eerste doelpunt voor Spirit, maar nog voor de rust maakte Tovers gelijk. In de tweede helft voerde Tovers de stand tot 3-1 op en kort voor het einde vond C. Rou wendaal de korf en bracht daarmee de stand op 2-3. TONEEL VOOR BEJAARDEN. Woensdagmiddag is er in de zaal van Eemland een toneelvoorstelling voor alle bejaarden van alle gezindten, wel ke georganiseerd wordt door de U.V.V. Door de afd. Soest-Baarn van de Ned. Ver. van Huisvrouwen zal het gezellige zang- en toneelspel ,,Het leven wil liet wel eens anders" opgevoerd worden. BIGGEN EN EIERMARKT. Op de Amersfoortse weekmarkt van vrijdag j.1. werden aangevoerd: 265 biggen in prijzen van 45,tot 58, en 9 drachtige zeugen van 350,tot 475,—. Op de eiermarkt werden aangevoerd 225.000 stuks. Hoendereieren van 14,75 tot 15.75. Middenprijs 15,25. Prijs per kg. 2.46 op basis van 62 gram. VERGADERING GEITENFOKVER. De Geitenfokvereniging Soest houdt vrijdagavond in restaurant Zonneheuvel een speciale vergadering voor het ne men van beslissingen inzake de K.I. en het houden van de keuringen. Tussen de vereniging en het provinciaal bestuur te Utrecht bestaan ernstige verschillen van inzicht op het terrein van K.I. en keuringen. Tevens zullen de prijzen uitgereikt wor den welke tijdens de laatste keuringen gewonnen zijn. TENTOONSTELLING VAN VOGEL VRIENDEN EN ZILVER TETRA. Voor de zevende maal heeft de vereni ging „Vogelvrienden" in de zaal van Eemland een vogeltentoonstelling ge houden, ditmaal weer in samenwerking met de aquariumvereniging Zilver Te- tra, waarvan de leden voor een aan tal aantrekkelijke bakken gezorgd hadden, die de expositie aantrekkelij ker en afwisselender maakten. De tentoonstelling zou geopend worden door de heer J. Arends uit Ermelo, maar deze zond op het laatste moment bericht van verhindering. Voorzitter D. J. Kuijpers verzocht de korpschef van politje, de heer C. van Es, de taak van de bondsbestuurder over te nemen nadat hij de aanwezigen en in het bijzonder de afgevaardigden van zusterverenigingen uit Baarn, Zeist, Driebergen, Bussum en Hilversum ver welkomd had. D'e heer Van Es verklaarde zich gaar ne bereid van gewoon toeschouwer en bezoeker gepromoveerd te worden tot de man die de opening verrichtte en hij wees op de prettige taak van de vereniging. Mensen met dezelfde liefhebberij, die de huiselijkheid bevordert, hebben zich aaneengesloten om hun aantrekkelijke vrijetijdsbesteding gezamenlijk te be oefenen en hiervoor kan men slechts waardering hebben. De heer Van Es sprak dan ook de wens uit, dat de vereniging met deze expo sitie succes zou hebben. Na de opening werden de prijzen uit gereikt die door de juryleden, de he ren F. Haans uit Geldrop, B. Smies, D'eventer en G. J. Buitenhuis, Rhenen. toegekend waren. Algemeen kampioen werd de heer K- G. Wijnhof, kampioen trio de heer H. van Essen, terwijl voorzitter Kuijper kampioen werd bij duo, derby en de afdeling tropische vogels. Verder wer den eerste prijzen gewonnen dooi' de heren A. de Liefde en D. Pureveen. Voorzitter D. J. Kuijpers dankte de vereniging Zilver Tetra voor de samen werking, waardoor deze expositie tot stand gekomen was en nodigde de aan wezigen uit de vele honderden vogels en de aquaria te bezichtigen. Een bij zonder aantrekkelijke en grote volière was ingericht door de heer Van Wegen, vogelhandelaar uit Amersfoort JEUGD EN GYMNASTIEK. Ook door de afdeling Soest van de Ver. Volksonderwijs is zaterdag in Espla nade te Utrecht uiting gegeven aan de verontrusting, die er heerst over het gebrek aan gymnastiekzalen voor de schoolgaande jeugd en de afdeling Soest heeft ingestemd met het verzoek dat door de vereniging aan de minis ter is gericht om grote aandacht te wil len besteden aan dit euvel. GESLAAGD. Van het Bouwtechnisch Instituut te Amersfoort slaagden voor het vakdiplo ma Aannemer in de Burgerlijke- en Utiliteitsbouw G- W. van der Grift en T. Spelt alhier. ARCHITECTUUR EN HUMANISME. Ir W. Moerwijk uit Ede zal woensdag avond voor de leden van de gemeen schap Soest-Baarn van het Humanis tisch Verbond spreken over „Architec tuur en Humanisme". Kleurendia's zullen het gesprokene ver duidelijken. Men zie de advertentie in dit blad. Mollenplaag. Wat kan ik doen tegen een mollenplaag in mijn grasgazon Aldus de vraag van mevr A. M. P. Antwoord U kunt als lokaas gebruiken regenwormen van verschillende leng ten. Aan beide zijden knipt u een halve cm af, nadat u de wonden hebt afge veegd, doopt u deze wormen in mol- lengif. Dit lokaas legt u op de plaat sen waar zich de mollen kennelijk be vinden waar een molshoop is, is meest al ook een gang, echter liefst op kruis punten van verse gangen. De gangen daarna weer dicht maken. Mollengif is o.m. taupicine en is in de handel verkrijgbaar. Mollenklemmen kunt u ook gebruiken. A.O.W.-uitkering. H. W. V. vraagt De vrouw, een 60 jaar oude weduwe, man weduwnaar 63 jaar oud, zijn 3 jaar geleden getrouwd en 2 jaar daar na gescheiden van tafel en bed. Krijgt deze man, als hij 65 jaar is, A.O.W.- uitkering voor ongehuwden of krijgt de vrouw haar deel van het pensioen voor gehuwden en zo niet, komt zij dan in aanmerking voor het A.W.W.- pensioen Antwoord. De man krijgt als hij 65 jaar is een uitkering van 81,(ongehuw den), de vrouw krijgt geen uitkering, omdat zij gescheiden van tafel en bed zijn. Waren ze gewoon duurzaam ge scheiden, dan zou de zaak anders liggen en kreeg de man uitkering voor ge huwden, waarvan de helft voor de vrouw was. Nu ze gescheiden zijn van tafel en bed, is de vrouw de dupe. Hoewel deze vrouw weduwe was, is zij dat door haar huwelijk niet meer, dus zal zij moeten wachten tot ook zij 65 jaar is om voor A.O.W.-uitkering in aanmerking te komen en omdat zij geen weduwe is, ontvangt zij ook geen A.W.W.-uitkering. Nadat Sjoukje Dijkstra driemaal achter een in Londen de Richmond trofee had verworven, legde dit jaar onze kunst rijdster Joan Haanappel beslag op deze prijs. Daarmede is dan weer eens aan getoond, dat onze meisjes vooraan gaan als het er om gaat NeerlandS naam hoog te houden. Wonderlijk genoeg zijn 't telkenmale de vrouwen, aan wie wij de meest sportie ve prestaties danken. Sinds Willy den Ouden haar eerste record zwemmen ves tigde, volgden vele sexegenoten haar voorbeeld en de erelijst wordt telken male voortgezet, laatstelijk door Ria van Velsen, nu de snelste ter wereld. Voeg daarbij de naam van een Fanny Blankers-Koen (4 gouden medaljes tij dens één Olympisch festijn in Londen), dan mogen wij ons over de Neder landse afvaardiging naar het buiten land niet beklagen. Terecht heeft de Nederlandse vrouw over de grenzen al een goede naam. Haar helderheid is spreekwoordelijk. Onze koningin geniet aller bewonde ring. Onze kroonprinses veroverde op haar reizen naar Zuid- en Noord-Ame- rika aller harten. Audrey Hepburn is als Nederlandse filmster een opvallende uitzondering in het verdorven film land. D'e nederlandse huisvrouw mag op dit lijstje niet ontbreken waar vinden de mannen zoveel huiselijkheid als bij hun echtgenoten

Soester Courant | 1959 | | pagina 5