SALON KOPPEL TON BEUKEN GESCHENKEN BS Mannen en Zonen Schoenhandel W. Kooman DE VOETBALTOTO. MENINGEN VAN ONZE LEZERS. fijne fles Odeur, doos Zeep of een fles Eau de Cologne SOEST Voor een NUTTIG CADEAU Luxe warme, gevoerde Pantoffels voor f 11,75. SOESTERBERG MET RAAD EN DAAD HE S. scm De huidige voetbalpool heeft nog al tijd geen wettelijke goedkeuring. Ze is slechts in zekere zin gelegaliseerd doordat de minister er een ontheffing van de Loterijwet voor heeft verleend. Een wettelijke regeling ervan onder vindt, zeer begrijpelijk, vooral prin cipiële bezwaren van protestants-ker kelijke zijde en in de Tweede Kamer dus speciaal van de kant der anti-re volutionairen, staatkundig gereformeer den en wellicht enkele christelijk-his- torischen. Internationaal samen gestelde collectie Jongenscostuums reeds vanaf 78.- No Iron shirts voor Junior, vanaf 8.50 voor de voetbalpool in het leven is geroepen. Dan behoeft men er niet eens meer aan te denken om de op brengst ook ten goede te laten komen aan andere sportdoeleinden, want dat zou dan slechts een fooi kunnen op leveren. Om de opbrengst ook te laten die nen voor sociale- en charitatieve in stellingen, die van particuliere liefda digheid afhankelijk zijn, achten we trouwens ook al niet juist. Het zijn de sportliefhebbers, die de voetbalpool in stand houden, het zijn daarom ook in de eerste plaats de SDOrtinstellingen in de ruimste zin des woords die van de opbrengst dienen te profiteren, temeer daar Nederland op dit gebied een enorme achterstand heeft in te halen. Bovendien komt dit alles de volksgezondheid ten goede, waarmede al een sociaal belang van de eerste orde wordt gediend. Waar tegen een Staatsloterij en een officiële paardentoto geen overwegen de bezwaren rijzen, kunnen we die in nog mindere mate zien voor de voet baltoto. De inzetten zijn daarbij reeds gelimiteerd tot hoogstens 2.per week, waar de meesten niet aan toe komen of gezamenlijk met huisgenoten of vrienden. De paar kwartjes, die de meesten er per week aan besteden, kunnen bij de huidige loonverhoudingen toch moei lijk sociale of zedelijke bezwaren op roepen. Wij menen dus óf Den Haag wijst uit streng principieel oogpunt elke mo gelijkheid tot gokken af, dus zowel de voetbalpool als paardentoto als staats loterij en elke andere loterij, en daar kunnen we dan begrip voor hebben, óf de regering gaat er mee accoord en laat het meedoen aan ieders eigen verantwoordelijkheidsgevoel over. KERKBRINK 15-17 HILVERSUM Ondanks alle principes hebben dezen zich uit practische-politieke overwegin gen tot nu toe neergelegd bij de mi nisteriële goedkeuring van de voet balpool en omdat dit voetbal gokspel letje toch niet tegen te houden is, schijnt men voor een wettelijke rege ling ervan geen kabinetscrisis te wil len riskeren. Om het geval dan toch een wat zede lij ker geachte inslag te geven wil men in de eerste plaats ook andere instel- lingen dan alleen die met de sport hebben te maken van de inkomsten laten profiteren en in de tweede plaats de eerste prijs limiteren tot een bedrag van 25.000. Aan de redactie van Soester Courant, alhier. de verwen uw vrouw of moeder op St. Nicolaas met een van Soesterbergsestraat 44 Telefoon 2045 Als er ooit een compromis verwerpe lijk is geweest, dan is wel deze limi tering van de hoofdprijs van de voet balpool. Ten opzichte van een principieel be zwaar immers zegt zo'n verlaagde prijs niets. Dat bezwaar kan daarmede niet verminderen. Heeft men uit sociale overwegingen bezwaar tegen een geldprijs van een ton of meer, dan zou men dat ook moeten hebben tegen „de honderddui zend" van de Staatsloterij. Die Staats loterij, met haar veel hogere inzetten dan de voetbalpool en ook hoge prij zen, zou trouwens dan ook bezwaren moeten oproepen zowel uit godsdien stig en zedelijk als sociaal oogpunt. De Staatsloterij is al vele tientallen jaren een gewettigde gokmethode. Bo vendien worden thans reeds de prij zen van de voetbalpoool niet in con- De foto's in dit nummer werden ver zorgd door Foto „Astra", Soesterberg sestraat 24, telefoon 3437. tant geld uitbetaald doch op reke ning-courant geboekt en verkrijgt de winnaar steeds deskundig advies van de K.N.V.B. over besteding en beleg ging van het geld. Daarmede worden dus al bezwaren tegen mogelijke ver kwisting van het geld zoveel mogelijk ondervangen. Limiteren van de hoofdprijs ontneemt aan de voetbalpool bovendien juist de grote verrassing en daarmee ook de grote attractie. De inzetten zullen er ongetwijfeld aanzienlijk door vermin deren, wellicht zodanig, dat de eerste prijs minder dan 25.000.zou kun nen worden. Dat betekent dan ook een aanzienlijke vermindering van de opbrengst voor de doeleinden waar- Om een brief naar behoren te kun nen beantwoorden, geachte Redactie, moet men die toch eerst goed gelezen hebben. Kennelijk heeft u mijn brief maar zeer oppervlakkig gelezen, want uw ant woord is, zacht gezegd, onredelijk. Ik opponeer volstrekt niet tegen het feit, dat er in Soest gebouwd wordt en gebouwd moet worden. Wat mij en velen met mij ergert is niet dat er ge bouwd wordt, maar wat er gebouwd wordt, hoe er gebouwd wordt en waar er gebouwd wordt. Uw omschrijving van een natuurreser vaat kan ik niet zo vreselijk geestig vinden. U weet net zo goed als ik, wat er in Nederland onder „natuurreservaat" wordt verstaan. Ik ga hier verder dus niet op in. Uw voorstel om mijn laatste dagen in de Dapperstraat te gaan slijten is zon der twijfel goed bedoeld, maar wordt door mij helaas niet zeer gewaardeerd. Indien u mijn brief goed gelezen zoudt hebben, dan had u onmiddellijk begre pen, dat ik wilde aantonen dat de Ruijsdaellaan in lelijkheid niet onder doet voor de Dapperbuurt en Buurt YY. Ik wil evenmin hier als daar wo nen. Ik kan u, geachte Redactie, op het moment nu niet bepaald aan mijn hart drukken, maar ik wens desondanks zelfs u niet toe om in een plaggen- woning onderdak gebracht te moeten worden Waar haalt u de onzin van daan Wat u meent te moeten „sneeren" over mijn wonen op Braamhage, treft jam mer genoeg ook al weer geen doel. Ik ben het roerend met u eens (tenmin ste dat neem ik aan) dat er door het bouwen van ons bejaardencentrum in Soest veel schoons is teloor gegaan. Er is hier echt „planologisch" te werk gegaan, denk alleen maar aan de ster vende bomen - iets wat ik in mijn brief van 18 november al terloops aan roerde. De gemeentelijke plantsoendienst gaat hier echter evenmin vrij uit. Geachte Redactie, uw antwoord op mijn brief was hoogst onredelijk. Laat ik u mogen zeggen, dat ik tot jongstleden vrijdag toe steeds met vreugde de dins dag- 'en vrijdagayond tegemoet zag, het uur waarop de Soester in mijn brieven bus zou ploffen. Het krantje is welis waar geen Times of Monde, die Hoek man van u wil er wel eens met de pet naar gooien, maar het was redelijk, fat soenlijk en leesbaar. En nu deze te leurstelling Deze onredelijkheidEen onredelijkheid zó groot, dat ik bijna aanvechting zou voelen om te veron derstellen, dat de hand die Uw pen heeft gevoerd, door een andere hand werd bestuurd. Ik hoop en verwacht, geachte (ondanks alles) Redactie, dat u ook dit weder woord wilt opnemen, waarvoor mijn dank bij voorbaat. HANS VAN EEDEN. Braamhage, 22 november 1959. Naschrift. Het begint er op te lijken dat de heer Van Eeden iets tegen ons heeft en wij hebben toch echt niets ergs gedaan. Wij waren zelfs niet cynisch, toen we schreven „er zal echter nog meer ge bouwd worden zonder dat iets van de aantrekkelijkheid van Braamhage als klein natuurreservaat in onze gemeen te verloren gaat". Het woordenboek zegt dat cynisme heel veel te maken heeft met onbe schaamdheid en wat wij schreven was toch niet onbeschaamd Onder dat hoofd zouden wij eerder de uitlating van de heer Van Eeden plaat sen, die generaliserend durft te bewe ren dat ALLE planologen niet het min ste benul hebben van landschapsschoon en hiervoor ook geen belangstelling kunnen opbrengen. Wij zouden het ook onbeschaamd kunnen noemen dat de huizen op de Eng aangeduid worden als het meest trieste, sinistere barakken kamp, dat er in de laatste vijftig jaar in ons goede vaderland werd samen geflanst. Wij zullen dit echter slechts lichtelijk overdreven noemen. De heer Van Eeden verwijt ons, dat wij zijn ingezonden stuk niet goed ge lezen hebben, dat wij niet zo vreselijk geestig kunnen zij tf en dat wij hem aanraden zijn laatste levensdagen in de Dapperbuurt te slijten. Wij hebben het stuk echter heel goed gelezen en ook heel goed begrepen, wij hebben niet de geringste poging ge daan om vreselijk geestig te zijn en wij hebben slechts aan de heer Van Eeden de vrijheid verleend de Dapperbuurt mooier te vinden dan de nieuwe stra ten op de Eng, zonder zijn verhuizing te wensen. Als de heer Van Eeden niet tegen bou wen is, dan begrijpen we niet goed waarom hij tegen hoge flats is, want juist deze moderne gebouwen bieden nog enige kans om recreatiegebied over te houden. Het zou natuurlijk prachtig zijn als er allemaal bungalows gezet konden wor den maar dan hielden we in korte tijd niets meer over dan huizen en straten. Dat de Soester Courant geen Times of Monde is weten we al sinds 37 jaar, maar weinig Soester inwoners zouden op dinsdag- en vrijdagavond gebaat zijn met een editie van deze bladen, dus we houden het voorlopig maar bij de Soester Courant. De heer Van Eeden hoeft niet bang te zijn dat andere handen de onze bestu ren bij het schrijven of tikken, want daar hebben wij geen behoefte aan. Wij sluiten hiermede de discussie. Redactie. EERSTE TREKKING BONNENACTIE SOESTER WINKELIERS. De eerste trekking van de St. Nicolaas- bonnenactie der Soester winkeliers heeft gisteravond in de Gouden Ploeg plaats gehad. De gelukkigen waren Dames- of herenrijwiel, of bonnen ter waarde van 200,A. W. Kuijer, Ferd. Huycklaan 18. Waardebon van 50,G- van Stemp- voort, Nieuweweg 74. Waardebon van 25,A. Brouwer, Middelwijkstraat 66 G. v. Kooien, In- singerstr. 50 C. E. Braat, Emmalaan 18. Waardebon van 15.R- v. d. Grift, Schoutenkampweg 8 J- de Bree, Nieu weweg 69 W. J- Hilhorst, Nieuwstraat 15G. Hardorf, Nieuweweg 6 (2 x) Ans van Hamersveld, Olijkeweg 7 A. N. Kuijer, Veldweg 8 A. Groenestein, Eikenlaan 27 H. de Zoete, Dorrestein- weg 69 A. v. d. Hoef, Birkstraat 50. Extra prijzen Electrische ventilator- kachel: mej. B. Veenstra, Anna Pau- jlownalaan 30. Strijkijzer: mevr. Versteeg, Soester- jbergsestraat 176. .Wekkerklokje: S. D. Mastbergen, Gal- 'lenkamp Pelsweg 16. (Electr. Doekendroger mevr. Van Vee- 'ren, v. Weedestraat 2. Theebeurs T. v. d. Steen, Lange Brink- weg 7a. PROPAGANDA-AVOND j ZILVER TETRA. De vereniging van aquariumhouders, Zilver Tetra, heeft enkele weken geleden tegelijk met de Soester Vogelvrienden een expositie gehouden in de zaal van 'Eemland en daar zijn velen uitgeno- 'digd voor de propaganda-avond, wel- ;ke gisteren in de Gouden Ploeg werd jgehouden. I Voorzitter K. Zeldenrust verwelkomde 'de aanwezigen en in het bijzonder de heer A. van Nieuwenhuizen van de Nederlandse Bond Aqua Terra, die zou spreken over klank en kleur en dia s zou tonen. De bakken, welke door de leden tij dens de tentoonstelling werden geëxpo seerd, zijn door het publiek beoordeeld en de heer G. Wassenaar had volgens de bezoekers de mooiste bak. Tweede de heer P. Dijkman en na loting kwam de heer Dorrestein op de derde plaats. De heer v. d. Nieuwenhuizen sprak over ^het gedrag van de vissen tijdens de pa- ringstijd en hij liet zeldzaam mooie dia's zien, die in het Amazone-gebied, in Brazilië en in Afrika waren opge nomen. In de paringstijd zijn de vissen het mooist van kleur en de opnamen lie ten dan ook onvoorstelbare mooie kleu ren zien. Merkwaardig is de overeen komst tussen de kleurenpracht van de vis in de paringstijd en de inheemse krij ger op het oorlogspad, die zich kennelijk heeft laten inspireren door het fraaie uiterlijk van de vissen. Naast de kleur werd de klank gebracht in de vorm van muziek uit Afrika en Amerika. Het slotwoord werd gesproken door de heer Zeldenrust, die zijn voldoening uit sprak over het feit dat zich enkele aan wezigen als lid van de vereniging op gegeven hadden. is uw geld bij ons goed besteed. TORENSTRAAT 5 - TELEFOON 3473 ses naar centervoor Preusser en zijn vleugelspelers. Bij een open Wijk-aanval kopte Nie zen tegen de paal en Soesterberg kroop door het oog van een naald. Soester berg bleef sterker, waarbij Baardman op een unfaire wijze in het strafschop gebied werd gevloerd, doch blijkbaar ontging dit de scheidsrechter. Kalden had eenmaal pech, toen hij goed doorgebroken tegen de knie van keeper Van Os schoot. Doch met een kwartier te spelen gaf Kalden een afgemeten voorzet en schoot Preusser op fraaie wijze ineens in. 2-2. In de laatste minuten kwam Mansholt nog met enkele goede voorzetten doch Wijk verdedigde met kunst- en vlieg werk en het bleef 22. Uitslagen Jeugdvoetbal Jun. A 3 Soesterberg—Zeist 1—0. B 2 SoesterbergF.A.K. 40. Welpen ZeistSoesterberg 21. N.S.C. 3—Soesterberg 2 14. UITVOERING A.G.A.V.S. TROK VOLLE ZAAL. Het is een mooie en gezellige avond ge worden in de ontspanningszaal aan de Kampweg, toen zaterdag A.G.A.V.S. een uitvoering gaf met medewerking van 't tamboer- en trompettterkorps „Je Main- tiendrai" en het zangtrio „Ben Kwint". Het werk van de kleuters, voor wie gymnastiek nog in hoofdzaak spel is, was dikwijls vermakelijk. PRETTIGE JEUGD. De heer C. J. V. reed op de Van Wee destraat per brommer. Bij de snack bar stonden enkele jongens - type no-!Bij de meisjes en de jongens van ver- zem - en zij trokken zich van het bel- j schillende leeftijdsgroepen kwam de len van de heer V. niets aan. Toen hij 'gymnastiek al meer tot uiting, passeerde stapte een der jongens ach- De oefeningen worden ingewikkelder teruit. De bromfiets botste tegen de en meer direct gericht op de lichaams jongen, de heer V. viel en brak een cultuur. Bij de evenwichtsbalk voor sleutelbeen. Ook kreeg hij een hoofd- meisjes werd ook het oog bekoord door wond. Dokter Tervoert verleende de mooie standen. eerste hulp en bracht het slachtoffer Bij de nummers voor dames en heren naar huis. en ook wel bij de meisjes en jongens zag men staaltjes van goed turnen. Vooral was dit het geval bij mooie oefeningen aan de brug voor meisjes en dames en bij het paardspringen voor UITSLAG LOTERIJ „VOGELVREUGDE". De uitslag van de zondagavond gehou den trekking, in volgorde der prijsnum- jongens, mers, is als volgt|De feërieke lentedans voor meisjes, met 729 1620 1863 347 793 1066 2485 308 belichting, maakte een betoverende in- 1739 1273 2193 1949 188 1564 1042 800 druk. 890 918 52 2357 1096 1426 2472 236 743 719 2233 1663 1371 84 1525 433 44 325 566 2328 1520 14 2260 686 57. Het gewicht van de fruitmand was 12 pond en 3 ons. De prijzen kunnen afgehaald worden Schaepmanstraat 9, Soest. Intussen moet men in deze uitvoering meer een demonstratie zien van wat de vereniging als leergang van tal van leeftijdsgroepen van beiderlei kunne vermag. Indrukwekkend was het optreden van het tamboer- en trompetterkorps „Je Maintiendrai" in een drietal fors en cctrrect uitgevoerde nummers. Een kennismaking van de aangename soort was ook die met het zangtrio van „Ben Kwint", dat opgewekt, zuiver en beschaafd enige liedjes bij de guitaar ten gehore bracht. DE HEER ROSCAM WERD VERBLEID MET EEN INVALIDEWAGENTJE. Het werd vrijdag een gelukkige dag voor de heer C. Roskam, toen hij 's mid dags in zijn woning aan de Amersfoort- sestraat de beschikking kreeg over een invalidewagentje met toebehoren. De heer Oosterlaar van sociale zaken droeg het wagentje over en wees er op, dat door medewerking van parti culieren en de gemeente de heer Ros- cam, die al ongeveer tien jaar thuis zit, nu weer van de buitenlucht kan genieten. De heer Pieren dankte de heer Den Daas en zijn assistenten, die met lijsten geld inzamelden. Vervolgens bood hij de heer Roscam een enveloppe met geld aan, bijeen gebracht door verschillende ingezetenen en personen buiten Soesterberg, voor aankoop van een uitrusting, als hij naar buiten gaat en voor het onder houd van het wagentje. Zichtbaar ontroerd bracht de heer Ros cam zijn onuitsprekelijke dank aan al len, die aan dit geschenk hebben bij gedragen. SOESTERBERG— WIJK BIJ DUURSTEDE 2—2. In een meer spannende dan fraaie wed strijd is het Soesterberg gelukt in een keiharde strijd een kostbaar punt te veroveren op Wijk bij Duurstede. Toen Soesterberg onder grote belangstelling aftrapte, was het een op- en neergaan de strijd van doel tot doel. Er werd in een zeer hoog tempo gespeeld. Soester berg met goed opbouwend spel, terwijl W.B.D. het meer zocht in open spel met zeer harde trappen. Na 20 minuten kwam er een hoge boog- bal in het Soesterberg-doel en zag Kok kans met een trekbal Van Walsum te verrassen. 0—1. Met nog 5 min. te spe-,efn vraa§ over uitkering ingevolge de len kreeg Wijk zelfs een strafschop algemene ouderdomswet, toegewezen voor een aangeschot^L handsbal, welke Kwint onbesuisd v< naast schoot. Het bleef echter waarmede de rust inging. Het bezitvan'n smaak vol cocktail-toiletje maakt, dat U de feest dagen zonder kleding- zorgen tegemoet kunt zien. Onze allernieuw ste collectie cocktail japonnen hangt voor U gereed in prijzen van 39.50 tot ƒ128.— KERKBRINK 15-17 HILVERSUM A.O.W.-Uitkering. Mevr. v. O. stelt Ook u als gescheiden vrouw zult moe ten wachten tot u 65 jaar bent. Dat wat 0i u gelezen hebt, is dus ook op u van toe passing. Na de rust speelde Kalden rechtsbuiten Pensioenuitkering naast A.O.W. H. V. en Van Ginkel kwam als binnenspeler stelt een vraag over korting pensioen achter zijn voorhoede aan en dit bleek bij samengaan met uitkering a.o.w. een verbetering, want er kwam nu meer j Antwoord Met zekerheid kunnen wij vaart in de voorhoede. niets zeggen. Het hangt er maar van Binnen 5 min. al twee corners, die met af hoe dit omschreven staat in uw pen- moeite werden weggewerkt. Dan gaf sioenreglement. Het kan zijn, dat er de scheidsrechter een vrije schop voor een bedrag gekort wordt van 7 x 2 ongeoorloofd aanvallen van de Wijk- van ƒ117,maar ook is het mogelijk verdediging. Preusser plaatste zich ach- dat er minder gekort wordt b.v. 7 x ter de bal en met een zeer harde ko-jl1/! °/o. Daarnaast bestaat nog de moge gel van 20 meter afstand maakte hij lijkheid dat er in het geheel niets ge- de stand gelijk 11. Soesterberg had kort wordt, omdat de stichting, die u niet lang plezier van dit doelpunt, want uw pensioen uitbetaalt, het niet doet. bij de eerste de beste aanval kwam er Niet ambtelijke pensioenfondsen be- een bal voor het Soesterberg-doel en hoeven niets te korten, want het is in met meer geluk dan wijsheid plaatste dat geval geen dwingend voorschrift. Kok met een puntschot door een haag Op ambtelijke pensioenen wordt gekort van spelers in de uiterste bovenhoek ingevolge een in het leven geroepen 12. Baardman viel op door zijn wet. Met de pensioenregeling heeft techniek en lanceerde heel goede pas-de korting niets te maken. Op 18 no droefheid, en grootva in de oude Sa Ai Rd Soest, 21 Kerkpad De crema Westervele Na een korts den is zacht van ons onze lieve m zoon, broer, oom, JAN SCHL in de oude: 41 jaar. V DINEKE JANTJE SARINA RONNIE en verde Soest, 21 no Thorbeckesti De teraard' zal plaatsv woensdag, ber a.s., om op de beg der Ned. meente te S Voor Uw har leven tijdens rige ziekte en ming, betoor overlijden var geliefde Man Zoon, Schot Zwager, WIEC WAARDE betuigen wij rechte dank. Uit aller naa M. WAARI Soest, novem Klein Engenc De Heer en 1 MOLENBEEI geven met vr nis van de hun zoon LEONARD E OSC Soest, 21 nov Middelwijkstr Laat St. Nici THUIS komei heeft U een avond. Bespre dig. Staringla Ter overname den TAFE: speelmaat 80 leiblad, comp len en quéues Weedestraat Te koop gevr of huisje, nie bewoning. Br ter V 54 bur Nette WERK! 2 of 3 morge: Aanb. Kerkpa Ontbijtgarnituur be staande uit ontbijtlaken met vier vingerdoekjes. Laken is extra groot: 125x180 cm- Het is een „Dutchart" produkt, dus iets bijzonders. Keus uit de kleuren geel, groen, blauw, grijs en rose. In mooie witte E*/») doos Mohair sjaal, I gewicht maar m maximum aan om met het pral te beginnen. Zei dern.flatteusen i lei pastelkleure de mode bet re geschenk, dat stemt, graag ont door allen, die met hun tijd meegaan

Soester Courant | 1959 | | pagina 2