prachtige cadeaus, "-WOËIIEM LET OP! - Nu komt het! VERKEERSHUIS V.V.V. Ook een modern BRILMONTUUR BESTE JONGENS EN MEISJES. S.NT N.C .L ..S K..PT .N .T! Winkeliersvereniging „Soest". TWEEDE BLAD SERVICE. VENEMA HERENMODES VOOR ST. NICOLAAS: SOEST. BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool VOOR 'n y^ioójëi vie Vapsmoh OLD SPI CE. is een welkom St. Nicolaas-geschenk. RUIME KEUZE VERRUKKELIJK ALS BASIS IN UW FRUITSALADE! VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 24 NOVEMBER 1959. De service van P.T.T. is spreekwoorde lijk, maar nu eindelijk een (geheim gehouden) dienstorder bij het publiek bekend werd, dat er een cent kon wor den bespaard op brieven tussen 20 en 40 gram, haast het hoofdbestuur zich deze uitzondering op te heffen en wor den alle brieven, die misschien een grammetje te zwaar zijn voor het ta rief van 12 cent, en die netjes met het dubbele port zijn beplakt, nog eens be last met 10 cent, omdat het officiële tarief weer 25 is We begrijpen het. Het publiek mag de geheime dienstorders niet kennen. Als straks iedereen weer netjes een kwar- je betaalt, zal de P.T.T. weer minzaam omspringen met de evt. uitzonderingen. Dan zal het weer toegestaan worden een centje minder te plakken. Maar dat mogen u en ik niet weten. Eerste prijzen T. Vinken (89 pnt.). D. v. d. Akker (89 pnt.). Tweede prijzen A. v. Luytelaar (3). T. Vinken (2). A. M. C. van Dijk. H. W. G. van Bekkum. A. Th. van Kloos ter. Th. Werkhoven. Derde prijzen A. Stomphorst (4). A. v. Luytelaar (4). A. M. C. van Dijk (4). A. J. Huurdeman (2). L. Wolters (2). W. v. d. Bedum (8). H. v. d. Akker (2). J. C. Blom (2). P. Rothuis. Mevr. W. v. Klooster. W. v. Scheppingen. T. Vin ken. A. E. G. Benne. H. W. G. v. Bek kum. A. Th. van Klooster. R. van Soest. Th. Werkhoven. vijf rondjes reed en daar 27 min en 10 sec. over deed. In de eerste ronde nam Piet v. d. Broek de kop, maar Gerrit Ruttenberg nam in de tweede ronde de leiding over, op de hielen gevolgd door Wil van Barneveld en Wout van 't Kloos ter. Piet v. d. Broek lag nu op de vier de plaats en vervolgens kwamen Adri v. d. Burgt, Otto de Weerd, Klaas van 't Klooster, Bart de Wolf, Adri Doeke- meijer, Menze v. d. Broek, Gert de Weerd, Nol de Heus, Eddy de Lange, Cor de Heus, Bep Semper en Joop La- seur. Overhemden Dassen Shawls Sokken Handschoenen Pyama's enz. Falcon Regenkleding voor dames en heren. F. C. Kuijperstraat 10 - Tel. 2803 Hoe vonden jullie de wagen met TENTOONSTELLING VAN VOGEL VREUGDE. Dc jonge vereniging Vogelvreugde heeft voor de derde maal in haar bestaan van nauwelijks 2V2 jaar in de zaal van de Gouden Ploeg een tentoonstelling gehouden, inzendingen van de leden Door de heren A. Stam, Ermelo, Joh. Zandvliet, Den Haag en K. Dekker, Amsterdam, zijn de vogels gekeurd en in zijn openingswoord deelde de voor zitter van de vereniging, de heer A. Th. van Klooster mee. dat dit een zeer strenge keuring geweest is. Mogelijk was dit voor enkele leden wat teleurstellend, maar het is beter zo dan een soepele keuring, waalbij men wel eens de mening kan krijgen over vogels van bijzondere klasse te beschik ken, terwijl het dan op provinciale, of. landelijke exposities wel eens erg zou kunnen tegenvalitn. De heer Van Klooster dankte de keur meesters, de tentoonstellingscommissie - bestaande uit de heren J. Bakker, J. Blokland, M. Hodde, W. Th. van Scheppingen en Th. J. M: Werkhoven - en de zusterverenigingen, uit Bussum en Hilversum, die bij de opening van hun belangstelling blijk gaven. De heer Van Klooster sprak zijn vreug de uit over de vooruitgang van de ver eniging en het groter worden van de tentoonstellingen. Mochten sommigen het jammer vinden dat de vogels op de expositie in kleinere kooien verblijven dan bij hun eigenaars thuis, dan moes ten zij bedenken, dat het keuren in grotere kooien heel moeilijk is. Wij hebben allen genoten van de onaf gebroken rij zomerse dagen in d'1 maan den mei tot en met september, maar te veel zonlicht is schadelijk voer de fraaie kleur van verschillende soor ten vogelvleugels en bij de keuring is dit soms van nadelige invloed geweest bij het toekennen van de punten. die Sint Nicolaas zaterdag bij de Soester winkeliers heeft ge kocht Mooi hè Jullie kunnen deze prijzen nog bekijken in de etalage van GARAGE VAN KOOY, Soesterbergsestraat 2. Deze prijzen zijn voor jullie, maar wij kunnen natuurlijk niet iedereen wat geven. Hieronder staat een advertentie die niet helemaal af is. De ont brekende letters kunnen alle jongens en meisjes tot en met 12 jaar invullen. 3. Leeftijd (t.e.m. 12 jaar) 4. Jongen of meisje Nu moeten jullie de puntjes in deze advertentie veranderen in letters. Als jullie dit gedaan hebt, dan staat er een bekende slagzin. Bovenstaande advertentie UITKNIPPEN, INVULLEN en PLAK KEN op een briefkaart. De briefkaart vóór 1 december be zorgen bij het tegenover het Gemeentehuis. Mochten jullie nog broertjes of zusjes hebben, die ook deze ad vertentie willen invullen, dan kunnen ze aan het bureau van de „SOESTER COURANT", Van Weedestraat 29A, een gratis for mulier afhalen. Doe je best Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht. Met een dankwoord aan de adverteer ders in de catalogus en de heer Van Oest, die voor een aantrekkelijke bloe men- en plantenomlijsting van de ge ëxposeerde vogels gezorgd had, beëin digde de heer Van Klooster zijn wel komstwoord en opende de tentoonstel ling. De heer T. Vinken ontving drie bekers bij de prijsuitreiking. Hij werd kam pioen vetkleur, kampioen duo en had het hoogste aantal kleurpunten. De heer D'. v. d. Akker werd kampioen in de afdeling kruisingen de heer Th. Werk hoven bij gepigmenteerd en oranje- agaat en mevr. Schlosser won voor de derde maal de beker in de tropische afdeling en daarmee kreeg zij deze definitief in haar bezit. De heer W. v. d. Bedum werd kampi oen in de afdeling trio en de heer A. Th. van Klooster in de afdeling duo- kruisingen. Door de jury werden aan de volgende leden prijzen toegekend Ere-prijzen A. M. C. van Dijk. G. J. van Schalkwijk. A. van Proosdij (4). F. F. Vermeulen. Mevr. Schlosser. HANDBAL B.D.C. Het heren-team van B.D.C. speelde Zondag in Bussum tegen S.D.O. en het werd een goede wedstrijd. |De S.D.O.-heren vormen een sterk team, maar tegen B.D.C. moesten zij het afleggen. Bij de rust hadden de Soester spelers een 7-5-voorsprong en de einduitslag was 11-8. Dames 1 was vrij en het tweede da mesteam speelde een goede wedstrijd j tegen B.S.V. 2 uit Blaricum. iWel hebben de Soester meisjes verlo ren, maar het werd slechts een 0-1- nederlaag. Het juniores-team speelde in Amers foort tegen A.A.V. gelijk. Het was jam mer, dat er op het veld geen lijnen stonden, zodat er handschoenen ge- jbruikt moesten worden om de cirkel I aan te geven. Dat bracht de Soester keepster in de war, want ze probeerde de twee doelpunten niet te keren, om dat ze ervan overtuigd was, dat de schoten op het doel binnen de te vaag aangeduide cirkel gelost werden. Aspiranten 1 en 2 waren vrij en zij speelden een oefenwedstrijd tegen el kaar. Aspiranten 3 speelde thuis te gen Fidelitas 1 en won met 6-4. Aspiranten 4 ging gehandicapt naar Laren om tegen L.V.V. te spelen en won toch met 5-4, zodat deze meisjes de eerste helft van de veldcompetitie ongeslagen beëindigden. CYCLE-CROSS IN SOESTDUINEN. Voor de tweede cycle-cross van Tempo, I welke in Soestduinen gereden is, was I veel belangstelling van renners en pu bliek. Klaas van 't Klooster, Bart de jWolf en Nol de Heus hadden de cross- fiets opgezocht en zij hebben het voor de eerste maal niet slecht gedaan. Adri v. d. Burgt, Menze v. d. Broek en Gert de Weerd waren nu ook pre sent, zodat er 16 deelnemers van start konden gaan plus Johnny Visser, die In deze volgorde kwam herhaaldelijk verandering, waardoor de strijd le vendig bleef. Wil van Barneveld be hield de tweede plaats tot en met de negende ronde toen moest hij zwichten voor de aanvallen van Wout van 't Klooster. Klaas van Klooster, die eerst op de zevende plaats lag, veroverde de vijfde plaats. Adri v. d. Burgt ontliep nog net een ronde achterstand en zijn rijden wekte de indruk dat rij zich niet helemaal gaf. Enkele renners hadden te kampen met lichte pech, waardoor zij achterstand opliepen. Het publiek heeft genoten van de le vendige strijd en het loont beslist de noeite op zondagmorgen te gaan kijken naar de verrichtingen van de renners. De uitslag was1. Gerrit Ruttenberg, 15,6 km in 42.55 min. 2. Wout van 't Klooster (43,38). 3. Wil van Barneveld (43.49). 4. Adri Doekemeijer (45,37). 5. Klaas van 't Klooster (46,16). 6. Piet v. d. Broek (46.30). 7. Adri v. d. Burgt (46,59) 8. Bart de Wolf op 1 ronde 48.36). 9. Otto de Weerd, op 1 ronde (49,32). 10. Menze v- d. Broek, op 1 ronde (49,34). 11. Eddy de Lange, op twee ronden. 12. Gert de Weerd. 13. Nol de Heus. 14. Bep Semper. 15. Corrie de Heus. 16. Joop Laseur. S.V. V.-V OLLEYB AL. Slechts één wedstrijd stond de afge lopen week voor de rood-witten op het programma en wel van het eerste da mesteam tegen V.V.A. 3. Beide teams hadden zich een plaatsje veroverd in de kopgroep en een span ende wedstrijd lag dan ook in de lijn van de verwachting. In de eerste set toonde V.V.A. zich de sterkste, want met 15-9 bleven zij in de meerderheid. In de tweede set wis ten de Soester meisjes tot halverwege de set steeds en kleine voorsprong te hou den. Toen liepen zij evenwel snel uit en met 15-8 brachten zij deze set op hun naam. De derde set werd een vrij gemakkelijke overwinning met 15-6 en vol moed werd dan ook aan de vierde begonnen. Hierin bleek dat V.V.A. zich niet gewonnen wilde geven en ze na men van de aanvang af een voorsprong, die zij tot 11-6 wisten op te voeren. Een van de S.V.V.-dames wist ogen schijnlijk de kans te doen keren en bracht de stand op 14-11. Toch bleek dit niet voldoende om de volle winst mee naar Soest te kunnen nemen, want met een laatste krachtin spanning wisten de Amersfoortse meis jes deze set in hun voordeel te beslis sen (16-14), waardoor de punten eer lijk gedeeld werden. De komende week moeten niet minder dan 6 S.V.V.-teams aan het net ver schijnen t.w. Woensdag Giraffes 2S.V.V. 2 (dames). B.G. en S.V. 2—S.V.V. 3 (heren). Donderdag S.V.V. 2Vios 4 (dames). S.V.V. 1Olympia 2 (dames). S.V.V. 2Vios 3 (heren). S.V.V. 4Wovo 2 (heren). PROPAGANDAFEESTAVOND A.B.V.A. De Algemene Bond van Ambtenaren, afdeling Soest, heeft in gebouw St. Josef een propaganda-feestavond gehou den, die werd geopend door de voorzit ter, de heer W. van Diermen. Hij ver welkomde in het bijzonder de heer P. Grift als afgevaardigde van de bestuurs- dersbond en de heer H. Reulen als afgevaardigde van de metaalbewerkers- bond. Het ledental van de A.B.V.A. is stijgende en na een succesvolle actie onder het motto „Vele handen-sterke banden" zijn er nu landelijk 75000 le den. De afdeling Soest belegde deze contact avond met een feestelijk tintje voor de vele ambtenaren die nog ongeorgani seerd zijn met de bedoeling hen te over tuigen dat zij bij de A.B.V.A. thuis ho ren. Het is noodzakelijk om alle zei len bij te zetten om te behouden wat verkregen werd en nieuwe verbete ringen te verwerven. De loonactie heeft de volle belang stelling van de A.B.V.A., die medewer king wil verlenen aan een vrijere loon politiek en het niet eens is met de af wachtende houding van de regering in zake de verlangde 5 °/o loonsverhoging. D'e heer Van Diermen wees op de leuze ,,Op naar een nieuwe top", waarmee de A.B.V.A. nog sterker moet worden. Het gezellig samenzijn van deze avond kwam voor een groot deel voor rekening van Harry van Vliet met zijn gezelschap, dat bestond uit virtuozen op het kla vier en scheppers van dwaze situaties in leuke sketches. Harry van Vliet trad enkele malen alleen op met een liedje en een praatje. SCHAKEN. Het tweede tiental van de Soester Schaakclub speelde een uitwedstrijd tegen Den Dolder 2 en de Soester Scha kers kwamen met een zware 2V2-7V2- nederlaag terug. Dit was vooral teleurstellend na de klinkende 8V2-l'/2-overwinning, die in de eerste competitiewedstrijd behaald werd. De uitslagen zijn H. StolC. van Dijk 1-0. F. PrillC. van Munster 1-0. G. v. d. BergB. Beuken V2-V2. H. v. d. BergJ. J. W. Blom V2-V2. G. W. v. d. BlikJ. J. Immerzeel 1-0. W. NauterA. v. Zuilen V2-V2. L. BoldingH. Overgoor 1-0. T. Z. IndenC. Hilhorst 1-0. R. AltenaJ. v. d. Wal 1-0. L. TrompJ. F. Wamsteker 0-1. STEENHOFFSTR.53 TEL 2842 50E5T Onze sortering TOILETARTIKELEN is opnieuw uitgebreid met de volledige sortering en dit heeft geen goed gedaan. Boze tongen beweren zelfs dat de vereniging opgedoekt is, maar dit is niet het geval. „Soestdijk" bestaat meer dan I2V2 jaar en zal het nog wel veel langer uithou den. In iedere vereniging zijn we] eens moei lijkheden en bijna iedere toneelvereni ging heeft daarnaast financiële zorgen. Als donateurs niet meer op avonden van de vereniging willen komen of be danken, dan is dat jammer en tevens een financiële strop, die het misschien nodig maakt dat voortaan niet drie maal maar twee maal per jaar een to neelvoorstelling gegeven wordt, omdat de kosten bijzonder hoog zijn. De heer Hessing sprak de wens uit, dat „Soest dijk" echter zal kunnen blijven rekenen op de donateurs en de leden, dan zullen zij op „Soestdijk" kunnen rekenen. De schrijver A. M. de Jong gaf in 1930 het boek „De Martelgang van Kromme Lindert" uit en enkele jaren later be werkte hij het tot een toneelstuk. Het werd een drama, want de korte levensloop van Lindert Vermeulen was dit ook. Zijn vader had hem als baby laten vallen, toen hij in een dronken In onze vernieuwde etalage in overzichtelijk geëtaleerd. bui wat te speels werd en Lindert werd als kreupele de verschoppeling van het dorp. Als het stuk begint heeft Lindert juist de begrafenis van zijn moeder meege maakt. Hij moet nu verder leven met zijn broer, de rauwe Teeuw en diens vrouw Anneke, waarop Lindert dode lijk verliefd is, maar die er niet aan dacht met een kreupele te trouwen. Zij heeft een slecht leven bij de woeste broer van Lindert en tegen het eind van het stuk moet Lindert haar zelfs net een mes tegen haar man verdedigen. Als hij hem licht verwondt, krijgt hij van de jonge vrouw de volle laag en dat is teveel voor Lindert. Hij verlaat het huis om zich van het leven te be- ÏYFFES Vraag FYFFES bananen met het blauwe etiket „CHEERIO" IN EEMLAND. De leden van de toneelvereniging „Soestdijk" hebben zaterdagavond in de zaal van Eemland niet zelf een stuk opgevoerd, maar konden kijken naar de prestaties van het gezelschap „Chee rio" uit Amersfoort, dat „De Martel gang van Kromme Lindert", een drama van A. M. de Jong in vijf bedrijven, opvoerde. De heer J. A. Hessing, voorzitter van „Soestdijk", sprak het welkomstwoord. Hij betreurde het, dat de zaal niet ge heel vol was, vooral omdat men in Soest nu eens kennis kon maken met de prestaties van een vereniging uit een andere gemeente. D'e toneelvereniging „Soestdijk" heeft de laatste tijd nogal geëxperimenteerd Er werd goed gespeeld, in het bijzonder ioor de heer A. Verwey als Lindert. De regie was in goede handen bij de heer P. Alkema. De heer Hessing dankte de speelsters en spelers en bood een taart aan. E.H.B.O. De afdeling Soest van de E.H.B.O. ver gadert vrijdagavond in gebouw Sint Josef. Secretaris en penningmeester zul len de jaarverslagen brengen en de be drijfsresultaten van de ziekenauto ko men ter tafel. De aftredende voorzitter, tweede secre taris, eerste commissiaris van materi aal en de algemeen secundus stellen zich herkiesbaar. In de vakature mevr. Reg- nery stelt het bestuur voor de heer H. E. J. Smit te kiezen.

Soester Courant | 1959 | | pagina 5