Së 2 Heropening Levensmiddelenhedrijf. 595 SATENBURG's Erkende Auto- en Scooterr ij school BURGERLIJKE STAND SOEST. OFFIQëLE MEDEDELINGEN. Te koop VERVOLG RAADSVERSLAG- Naar gelang de kosten van 1 emmer hoger gesteld worden zullen meer ont heffingen van betaling verleend moe ten worden. Het ligt in de bedoeling de houtverkoop uit de bossen op de tot dusver gebrui kelijke wijze te doen plaats vinden nu de Ned. Heide Maatschappij de ver zorging van de gemeentebossen op zich genomen heeft. De bouw van scholen en gymnastiek lokalen heeft de voortdurende aan dacht van het college en van de mo gelijkheden, welke zich voordoen, zal gebruik gemaakt worden. Het laten testen van alle leerlingen van de zesde klas der lagere scholen acht het college niet nodig, terwijl dit bovendien vrij hoge kosten zou mee brengen. B. en W. zijn van mening dat de klasse-onderwijzer het best kan beoordelen voor welk onderwijs een leerling geschikt is. In eventuele twijfelgevallen kan met de ouders in overleg worden getreden. Zij kunnen dan hun kind laten testen. De door het Collegium Musicum Ul- trajectum gegeven concerten werden zeer matig bezocht. Of dit door ge-1 brek aan belangstelling of door te ge ringe propaganda kwam wil het col lege in het midden laten. In verband met het geringe bezoek achten B. en W. het verlenen van subsidie niet meer verantwoord. Op een vraag van een raadslid deelt het college mee, dat de toneelverenigingen Soestdijk, Zonnegloren, Ons Genoegen en Maskerade bij de Natu zijn aange sloten. Het college is het bekend dat het re gionaal woonwagenkamp te Amers foort overbezet is, hetgeen een gevolg kan zijn van de omstandigheden, dat door gemeenten in de omgeving niet voldoende wordt zorggedragen voor een goed ingericht kamp, waardoor het kamp te Amersfoort een trekpleister wordt. Die andere gemeenten kunnen niet gedwongen worden tot de gemeen schappelijke regeling toe te treden. Het staangeld voor de woonwagens be draagt momenteel 10 cent per wagen per dag plus 5 cent per auto (trekker) per dag. Het voornemen bestaat dit staangeld te verhogen na het aanbren gen van enkele voorzieningen aan het kamp. Teneinde de zelfwerkzaamheid van de V.V.V. aan te sporen heeft het college gemeend de zinsnede „vermeerderd met 250,in het besluit tot toekenning van subsidie aan deze vereniging te moeten schrappen. Het college wijst een lid, dat de subsidie voor de V.V.V. te hoog vindt erop, dat de vereniging niet alleen werkzaam is voor de inge zetenen, maar dat zij als algemene taak ook het verlenen van service aan ie dereen heeft. De gemeente heeft een verzekering ge sloten tegen wettelijke aansprakelijk heid. Ingevolge de polisvoorwaarden moet zij - wanneer zij voor schade wordt aangesproken - de aangelegen heid aan de verzekeringsmaatschappij doorgeven, die dan contact met de be langhebbende opneemt. Tot dusver zijn er bij het college nooit klachten bin nengekomen dat de verzekeringsmaat schappij minder coulant zou zijn opge treden. cv. cn ca Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht. GEBOREN Apolonia Elisabeth en Eli- sabeth Apolonia, dochters van W. van Beek, kantoorbediende en A. E. Brand, Braamweg 68. Tom, zoon v. T. Jan- sen, bosarbeider en M. de Bree, Nieuw- straat 72. Willem Antoon, zoon van D. Huisman, automonteur en L. van Hornsveld, Hartmanlaan 9. Petro- nella Maria, dochter van A. Pronk, automonteur en L. van Hornsveld. Hartmanlaan 9. Engelina Hen- drica Maria, dochter van G. E. T Batenburg, constructeur-tekenaar en A. E. G. Schadewijk, Vosseveldlaan 20. Johanna Louise, dochter van J. B. Verbeek, onderwijzer en N, Schaling, Stadhouderslaan 48. Johannes Gerhard, zoon van A. Hol- trop, vertegenwoordiger en J. L, Ver hoef f, Nassaulaan 6. Maria Agnes Monica, dochter van E. van Rooijen, timmerman en G. H. Lensink, Kamp weg 68. ONDERTROUWD Johan Willibrordus Nieuwenhuizen, timmerman, Mesdag plein 4, Baarn en Geertruida Antonia Johanna van Hengstum, zonder beroep, Middelwijkstraat 1. Aalis Ledder, kelner, Narcissenstraat 82, Amersfoort en Wijnanda Johanna Maria van Zet ten, verkoopster, Birkstraat 163. Jo han Herrebrugh, handelsemployé. Bil- derdijklaan 15 en Augusta Maude Oos terhof, zonder beroep, Jac. Catslaan 5, Amersfoort. OVERLEDENJohanna Kooistra, 77 jaar, zonder beroep, weduwe van S. Blanksma, Barradeel, Sexbierum, Sta tionsweg 3. Elisabeth Gagestein, 21 jaar, zonder beroep, gehuwd met P. J C. Lakeman, Wolphaertsbocht 370A, Rotterdam. Johannes Henricus van Breukelen, 59 jaar, metselaar, gehuwd met M, van Renswouw, Korte Hartweg 9. Adrianus Mattheus Voordouw, 57 jaar, timmerman, gehuwd met M. J Vlug, Nieuwstraat 75. -Herman Joost Kerkhoven, 69 jaar, zonder beroep, ge huwd met W. Scholten, Plasweg 36. VOOR UW PEUTERS DE LEKKERSTE BANAAN! FÏFFES Vraag FYFFES bananen met het blauwe etiket. DUIVENTENTOONSTELLING. Op 12 december wordt in Astoria te Baarn een duivententoonstelling ge opend ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan van de Baarnse vereni ging van postduivenhouders „De Pool" Er worden 600 duiven ingezonden door leden van „De Zwaluw" Soest, „D'e Vriendschap", Soest, „De Zwaluw", Baarn en „De Pool", Baarn. Ook Z.K.H. Prins Bernhard zal en kele duiven inzenden. 5e EN 6e TREKKING St. NICOLAAS- BONNENAKTIE SOESTER WINKE LIERSVERENIGING. Vrijdagavond heeft de vijfde trekking plaats gehad in de St. Nicolaasbonnen- actie. De uitslag was alsvolgt Twee wollen dekens, waarde 150, C. Luyckx, Kerkpad N.Z. 21. Waardebonnen van 50. J. v. d. Broek, Ringweg 24. P. Tensen, Birkstraat 95. Waardebonnen van 25, Ina van Kempen, Kerkstraat 10. L. Koelman, Oranjelaan 39a. Mej. Olde, Kerkpad Z.Z. 73. Waardebonnen van 15, A. W. Kuyer, Ferd. Huycklaan 18. H. Kok, Van Weedestraat 10. A. Westhof, Kerkstraat 52. A. J. Groot, Lindenlaan 12. M. J. Ruitenbeek-Gales, Schoutenkamp weg 81. A. J. K. Bakker, Oranjelaan 12. D. Cozijnsen, Lindenlaan 16. Ada Goede, Braamweg 5. P. Heinhuis, Nieuweweg 15c. Mej. G. Burgwal, Beetzlaan 123. Extra prijzen Schemerlamp Chr. v. d. Pas, Aagje Dekenlaan 1. Dames en heren portemonnaie H. Hil- gardner, Stadhouderslaan 98. Vulpen J. van Esch, Hartweg 3. Bloembollenpakket A. v. d. Breemer Kerkpad N.Z. 47. Weekendtas T. O. Jongsma, Schaep- manstraat 8. Fruitmand A. G. Kok, Da Costalaan 8a Gisteravond vond de laatste trekking van de St. Nicolaas-bonnenactie plaats, waarmee de Soester winkeliers ook dit jaar weer veel eer ingelegd hebben. Uit naar schatting 200.000 bonnen trok de inspecteur van politie, de heer H. G. Scholtmeijer, de eerste bon, waar op als hoofdprijs van deze actie een televisietoestel gewonnen werd door de heer C. Maassen, Laanstraat 70. In totaal zijn 550.000 bonnen gedrukt en hieraan kwam men tekort, zodat, in overleg met de politie en de Ned. Middenstandsbank, enkele rollen van 1955 gebruikt mochten worden. Er zullen deze week nog bonnen door de winkeliers teruggegeven worden, maar men mag wel aannemen dat voor 530.000 gulden bonnen voor de trek king is ingeleverd. Dat is ruim 200.000 gulden meer dan in 1955. Waardebon van 50, K. Ruitenbeek, Galenkamp Pelsw. 2a. J. van Vulpen, Dorresteinweg 88. Mej. Woestenburg, Van straelenlaan 24. Waardebonnen van 25, R. Schuitema, Vinkenweg 1. G. Boeren, Schoutenkampweg 18a. Waardebonnen van 15, Marietje Kuijer, Veldweg 8. M. G. Eggenkamp, Burg. Grothestr. 15 A. J. v. Woerkom, Schaepmanstraat 65. R. v. Bloemendal, Rozenstr. 37, Baarn H. Bos, Julianalaan 3. H. J. Wolfsen, Wijnand Toplaan 7. P. Wiersma, Nieuweweg 72. H. v. d. Valk, Klaarwaterweg 17a. M. H. Zondervan, Paulus Potterlaan 10 B. van Beveren, Nieuwstraat 35. H. Wiggelinkhuizen, Beetzlaan 89. A. v. d. Essenburg, Beetzlaan 112. H. de Kruyff, Koninginnelaan 72. W. Grift, Pelikaanweg 29. Wollen AABB-deken G. Slingerland, Eigendomweg 6. Gascomfoor B. v. Dijk, Noorderweg 81. Tweepersoons deken G. A. de Beer, Van Hasseltlaan 15, Hil versum. Jumper H. J. Schrijvers, Pr. Bernhardlaan 31. RESTAURANT NATUURBAD. De heer J. Deutekom is de heer A. Gosman opgevolgd als pachter van het natuurbad-restaurant en zondag avond begon hij zijn werkzaamheden met het organiseren van een St. Nico- laasbal als inleiding tot de vele dans avonden, die deze winter gehouden zul len worden wanneer de zaal niet in gebruik is bij een feestelijke vereniging uit Soest of Amersfoort. Het was een gezellige avond, die tot de kleine uren duurde. St. Nicolaas ver scheen nog even en verder werd er gedanst bij de muziek van een Amers foortse band. De heer Deutekom is onder meer ex ploitant van het restaurant van het natuurbad in Nunspeet en heeft een zaak in Amersfoort, dus de exploitatie van het natuurbad-restaurant is bij hem ongetwijfeld in goede handen. En wie op woensdag, zaterdag of zondag komt dansen zal heel gauw merken, dat de prijslijst niets afschrikwekkends heeft. Het is de wens van de nieuwe exploitant gezellige avonden te bieden waaraan geen hoge kosten verbonden zijn. voor Poolman scoorde het tweede doel punt. N.F.C. was nu veel sterker en S.E.C. had weinig in te brengen. Na een kwartier bracht linksbinnen Bro- met de stand op 30 en na een half uur werd het door Poolman zelfs 4—0. S.E.C. zette door en N.F.C. geloofde het verder wel, want de overwinning kon niet meer in gevaar komen. Tien minu ten voor het eind nam Van Breukelen een corner en hieruit schoot De Bruin ineens langs keeper Kooyman (41). Een minuut later ging De Bruin alleen door de achterhoede van N.F.C. en te vergeefs dook keeper Kooyman naar het harde schot, dat de stand op 4-2 bracht. VOETBALUITSLAGEN. N.F.C. 1—S.E.C. 1 4-2. S.E.C. 3—Amerf. Boys 3 0-4. Patria 3—S.E.C. 4 6-3. B.D.C. 5Donar 5 2-4. Hilversum 3S.E.C. 2 0-0. VOLKS-KERSTZANG. Onder het motto „Komt allen tezamen" wordt op woensdag 23 december, 's avonds om 8 uur, een „volks-kerst- zangavond" georganiseerd in de Julia- nakerk te Soestdijk. De toegang is vrij voor alle inwoners, zodat deze avond een algemeen chris telijk karakter draagt. Onze burgemeester zal deze avond openen en het Kerstevangelie lezen. De organist is de heer G. den Broeder- Bij de ingang ontvangt u geheel gra tis een tekstboekje van de te zingen liederen. We twijfelen er niet aan, of het kerk gebouw zal geheel gevuld worden bij deze gelegenheid, waarbij allen geza menlijk de kerstliederen kunnen zingen. Toen de heer A. Westerveld 25 jaar geleden op de Oude Utrechtse weg een zaak in levensmiddelen overnam, was nog niet te voorzien, dat een kwart eeuw later verdubbeling van de win kelstand nodig was, want er woon den toen nog maar weinig mensen in Soest-Zuid en hij kon de zaak gemak kelijk met zijn echtgenote af. Nu is dat anders geworden, want het zuide gang, een trap, een kamer en een keu ken opgeofferd werden met het doel de winkelruimte te verdubbelen. Vier we ken moest men zich in een noodwinkel behelpen, maar eind vorige week kwam hieraan een eind en konden de vele belangstellenden komen kijken hoe het geworden is. Een heel mooie zaak met veel ruimte voor de koopsters en ko pers die zichzelf moeten bedienen en ijk deel van Soest heeft duizenden in woners gekregen en gelukkig hield de- Te aanwas gelijke tred met het opgroeien /an de kinderen van het echtpaar Vesterveld, zodat nu een zoon en een lochter de helpende hand kunnen bie- len. Dat was vooral in de laatste we ien hard nodig, want aannemersbedrijf irma Higler is zes weken met de ver- Douwing bezig geweest, waaraan een die door de inrichting van de winkel ongemerkt zo gevoerd worden dat ze niets kunnen overslaan. Ook niet de aantrekkelijke „wijnhoek" voor de fijn proevers. Ook de jeugd gaf van veel belang stelling blijk, maar die gold meer de ballonnen dan de mooie zaak, waarvan zij later de klantenkring zullen vor men. kenteken van klasse!... Greeve selecteerde voor u het beste uit binnen- en buitenland. Meubelen van aparte klasse, samengebracht op onze exclusieve afdeling .Greeve Select"... TE VEEL GEDRONKEN. w- v- B. had te veel gedronken en ns- dat hij zijn fiets met enige woeste ma noeuvres vernield had, kwam hij tegen middernacnt bij het keukenraam van de heer P. m steenhoffstraat. Dat raam beviel hen, niet en hij sloeg het in. P. had hiertegen bezwaar en hij belde de politie. De vrolijke Frans werd mee genomen om in de cel nuchter te wor den. ST. MCOLAAS-VELDLOOP VAN TEMPo. Negentien renners van Tempo hebben zondagmiddag elkaar niet op de fiets maar te voet bestreden in de traditio nele St. Nieolaas-veldloop, waaraan ook door Hilversumse renners zou deelge nomen worden. Zij verschenen echter niet aan de start. Direct na het begin van de loop werd een stevig tempo aangehouden met in de eerste ronden Jaap v. d. Burgt als koploper. Hij werd gevolgd door Klaas van 't Klooster en Gerrit Ruttenberg, die op geringe afstand lagen. Na de derde ronde nam Ruttenberg de leiding. Klaas van 't Klooster en Jaap v. d. Burgt volgden hem op de voet. Op de vierde en vijfde plaats lagen Wout van 't Klooster en Nol de Heus. Achter hen wisselden de jonge lopers steeds van plaats, zodat de spanning er in bleef. In de vierde ronde nam Klaas van 't Klooster de leiding en hij stond deze niet meer af, hoewel hij aanvanke lijk nog door Ruttenberg bedreigd] werd. Als prijzen waren banketletters en speculaaspoppen beschikbaar gesteld HILVERSUM, KERKSTRAAT 28 TEL DE SOESTER VOGELVRIENDEN. De vereniging „De Soester Vogelvrien den" heeft in De Gouden Ploeg ver gaderd om na te praten over de ge slaagde tentoonstelling, die enkele we ken geleden in de zaal van Eemland gehouden is. Er was een batig saldo. Aanvankelijk lag het in de bedoeling binnenkort een feestavond te houden, maar er is besloten een feestelijke prijs uitreiking te beleggen. Waarschijnlijk gebeurt dit op 4 januari. Men heeft het plan de keurmeester, de heer Dommerholt te verzoeken eens te komen praten over de wijze van keuring op kleur. Verschillende leden stellen het op prijs als bij een volgende keuring een kleurenkaart aanwezig zal zijn, zodat men meer houvast heeft bij het keuren van de kleuren. S.E.C. VERLIEST VAN N.F.C. S.E.C. heeft in Bovenkerk met 24 verloren van het sterke N.F.C. en daar mee is de ploeg van de Bosstraat weer wat achterop geraakt na enkele kleine successen in de laatste weken. S.E.C. miste v. d. Valk en speelde met Veldhuizen op de linksbuitenplaats. Maassen stond rechtsbuiten, De Bruin op de middenvoorplaats en aanvoerder Ten Hove stond op de vertrouwde backplaats, hoewel hij aanvankelijk als middenvoor was opgesteld. Het eerste deel van de wedstrijd toon de S.E.C. zich sterker dan de gastheren maar tot doelpunten kwam het niet al had keeper Kooyman erg veel moeite met een schot van Leo van Breukelen. Keeper B. v. d. Lugt heeft het in het S.E.C.-doel wel eens beter gedaan dan deze middag en het eerste doelpunt van N.F.C. had hij zeker moeten voorkomen. Rechtsbinnen Buys zette hoog voor, v. d. Lugt sloeg langs de bal heen en linksbuiten Van Duren kon ongehin derd scoren (1-0). S.E.C. had een flink antwoord op deze goal en N.F.C. werd op eigen helft gedrongen. Er mochten zes corners achter elkaar genomen wor den maar zij leverden niets op en N.F.C kreeg de gelegenheid zich aan de S.E.C.- druk te ontworstelen. Nu speelden de ploegen gelijkwaardig, maar S.E.C. werd al spoedig gehandicapt door het feit dat keeper v. d. Lugt aan een schou der geblesseerd raakte toen middenvoor Poolman te hard op hem inliep. Blijk baar was er geen reservekeeper mee genomen, zodat v. d. Lugt moedig door- speelde. Kort voor de rust kreeg Veldhuizen een aardige scoringskans. Voor hij echter tot schieten kon komen floot de scheids rechter voor het einde van de eerste helft. N.F.C. begon de tweede helft met e ;n flink offensief, Rechtsbuiten C. Born zette na tien minuten hoog voor, op nieuw sloeg v, d. Lugt mis en midden- Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie in één van de eerstvolgende nummers van dit blad. BILJARTEN. Zonneheuvel 2Zomerlust 2 60. Dijkstra 115 43 11 2. Verbeek 135 43 12 0. D. Wassenaar 95 42 10 2. Brink 121 42 16 0. Floor 95 41 15 2. Bettink 60 41 8 0. K.W.S. 3Zomerlust 5 44. J. Harskamp 70 36 10 2. J. de Nooy 65 36 13 0. G. Glaasker 50 29 15 2. J. Dammers 26 29 4 0. P. Spruit 44 47 6 0. J. Verburgh 60 47 7 2. J. Meerveld 35 30 5 0. A. Kemp 55 30 11 2. Soestdijk 2Zonneheuvel 1 42. J. v. d. Brink 140 36 22 2. Karhof 178 36 26 0. H. de Bree jr 106 26 22 0. A. Stalenhoef 130 26 22 2. C. Mörsing 115 33 20 2. A. Saai 104 33 16 0. WILDRIT. Op zondagmiddag 13 december, houdt de Automobielclub Soest een wildrit van 50 km langs jachtgronden, waar van de deelnemers met een rijke buit komen. Door een fabrikant van autobekleding is een extra prijs beschikbaar gesteld voor de winnaar van de quiz, die tij dens de rit gehouden wordt. Deze prijs kan door iedere deelnemer gewonnen worden, ongeacht het aan tal strafpunten. De prijsuitreiking zal plaatsvinden op de wildavond van de A.C.S., welke op 21 december in hotel De Bosvijver gehouden wordt. Heden is geheel onver wacht van ons heen gegaan onze lieve vrouw, moeder en grootmoeder, ANTJE MEIJER, geboren Bakker, in de ouderdom van 67 jaar. Uit aller naam B. G. MEIJER. Soestdijk, 4 dec. 1959. Insp. Schreuderl. 76. Geen bloemen. Geen bezoek. De crematie heeft he den te Velsen plaats gehad, na aankomst van trein 14.03 uur halte Driehuis-Wester- veld. Jonge vrou| WERK. Orl wat. Br. onder| bur. Soester Jongeman met H.B.S.-op- leiding en RIJBEWIJS zoekt voor deze en vol gende week werk, onver schillig wat. Tel. 2408. Te koop aanga Prins ENCYtf 18 delen en 6de druk. Benl jaarboek, 195l| Stadhoudersl. dijk, tel. 3194| Jongedame, 20 jaar, o.a in bezit van midden standsdiploma, zoekt een WERKKRING voor halve dagen. Br. onder no. 602 bureau Soester Crt. TE KOOP een modern plantenrek 32.50, plan tenbak 35,— of boe kenkast 30,—. Vraagt vrijblijvend in]. Als bouwpakket belangrijk goedkoper, Br. onder nr. 604 bur. S.C. Te koop gevrl PEN, kuikens,| nijnen enz. Kuil en Zn., Exportbedrijf,] 23, De Bilt, te| TE KOOP, huizing, gasforl Küpperbusch) denwarmer, bakblik en rol in prima stal nish ameublei uit 4 stoelen, en dressoir (kl in prima staal 45 (na 's avorj .Modern Zwil DAMESHORLl 17 steens, metf koop. Nieuw. I f 405,cont^ te bevragen Gevraagd nette KOST GANGER. Br. onder no. 603 bur. S.C. Geneeskrachtige IM- KER3HONING. Diverse soorten, 10 pond 12.80. 20 pond 24,—. Geen rembours. Denekamp, Baarn, telef. 2972. GEEN SPREEKUUR. De burgemeester van Soest brengt ter kennis van belanghebbenden, dat hij verhinderd is om op woensdag, 9 de cember a.s., zijn gewone wekelijkse spreekuur te houden. DRANKWET. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat op 3 december 1959 bij hen in ingekomen een verzoekschrift van W. Weima, van beroep restaurateur, wonende te Soest, om een tapvergunning in de beneden- lokaliteit van het perceel, plaatselijk gemerkt nr. 37 en gelegen aan de Burg. Grothestraat aldaar. Binnen twee weken na dagtekening de zer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van deze vergunning schrif telijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Soest, 8 december 1959. TE KOOP wasmachine (merk „Hover") en Tromp kachel. Beide in prima staat. Billijke prijs. Me- relweg 10. Toom beste BIGGEN te koop. P- Stalenhoef, Laanstraat 74. SOESTER COURANT RECLAME-COURANT. TE HUUR, leen, per 1 jal mers, keuken! Condities nacT te komen. Br| 600 bureau sl FINANCIEI elk dl Fa. Van de Plasweg 63, mahonie stod kristal, kristal schilderij I In- en "VI ROEL Fd Klaarwaterwl RADIO Dl Wij reparer| tend bij U toestel verla| ning AMERSF.J STORINGqf Vermeerstr. K 3490| Ook televisie Melton met nylon ver sterkt, de ideale stof voor het maken van een warme pantalon of mo dieuze rok,die heel lang meegaat. In moderne ruiten en stre- pe n. 140 breed, per meter Borden. Hebt het oog op de kol feestdagen. vol<| borden? Nu goedkoop aanvul Per 3 stuks (diep, plat of dessert)

Soester Courant | 1959 | | pagina 2