TWEEDE BLAD SOEST BRANDWEER TELEF. 3333 VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 8 DECEMBER 1959. SUBSIDIE. Het bestuur van de Stichting Ned. Herv. Gezondheidszorg „De Wijkverple ging" heeft het gemeentebestuur ver zocht voor het jaar 1960 10.869,18 subsidie te willen verlenen en een aan vullende subsidie van 2.178,44 over 1958. Over 1958 werd reeds 600,toege kend, maar uit de exploitatierekening blijkt dat de stichting nog recht heeft op 2278,44. Er is besloten deze sub sidie en aanvullende subsidie toe te kennen. Aan de Stichting Sociaal Caritatief Centrum te Soest zal over 1960 1925 gulden subsidie gegeven worden en over 1958 een aanvullende subsidie, als de exploitatie over dit jaar door het ministerie van maatschappelijk werk zal zijn goedgekeurd. TENTOONSTELLING „DE VRIENDSCHAP". Zaterdagavond opende de heer A. Grift, als voorzitter van de tentoonstellings commissie, in de zaal van De Gouden Ploeg, de tentoonstelling van De Vriend schap. D'e leden hadden 180 duiven in gezonden, die waren gekeurd door de heer E. v. d. Pol uit Tiel. De heer Grift dankte de tentoonstel lingscommissie en in het bijzonder de heer G. v. d. Broek, die voor deze ex positie veel werk deed. De prijswinnaars werden gelukgewenst en het troost woord „Tentoonstelling is teleurstel ling" gold de jonge liefhebbers, die niet voor een prijs in aanmerking kwamen. Aan de vliegkwaliteiten van de duiven hoeft dit echter niets af te doen. De heer E. v. d. Pol klasseerde de duiven als volgt Klasse 1 Oude doffers van 0300 km: 1. D. J. Bos. 2. W. Nieuwenhuis. 3. E. Veerman. 4. M. Muis. 5. J. Wijnands. Zeer eervolle vermelding J. Huurde- man en E. C. v. Daatselaar. Eervolle vermelding G. H. v. d. Broek. Klasse 2 Oude duivinnen van 0300 km 1. J. Wijnands. 2. D. J. Bos. 3. Z.K.H. Prins Bernhard. 4. M. Muis. 5. W. Roest. Klasse 3 Oude doffers van 300500 km 1. E. Veerman. 2. A. B. Grift. 3. D. J. Bos. 4. W. Roest. 5. M. Roskam. Klasse 4 Oude duivinnen van 300500 km 1. G. Sukel. 2. D. J. Bos. 3. W. Al tenaar. 4. G. H. v. d. Broek. 5. H. Ver kerk. Zeer eerv. verm. E. Veerman en W. Nieuwenhuis. Eerv. verm. J. v. Klooster en A. Grift. Klasse 5 Oude doffers van 500 km en meer 1. D. J. Bos. 2. W. Roest. 3. E. Veerman. 4. W. Nieuwenhuis. Zeer eerv. verm. E. C. v. Daatselaar en D'. J. Bos. Eerv. verm. Z.K.H. Prins Bernhard. Klasse 6 Oude duivinnen van 500 km en meer 1. W. Nieuwenhuis. 2. Z.K.H. Prins Bernhard. Zeer eerv. verm- D. J. Bos. Eerv. verm. K. Ruizendaal. Klasse 7 Jonge doffers van 0150 km 1. J. Wijnands. 2. G. Sukel. 3. G. v. Klooster. Zeer eerv. verm. Jac. Kamer beek. Eerv. verm. G. H. v. d. Broek. Klasse 8 Jonge duivinnen van 0-150 km 1. R. Koster. 2. E. C. v. Daatselaar. Zeer eerv. verm. W. Nieuwenhuis, Eerv. verm. C. Jak. Klasse 9 Jonge doffers van 150300 km 1. J. Wijnands. 2. W. Altenaar. 3. W. Nieuwenhuis. 4. Z.K.H. Prins Bernhard. Zeer eerv. verm. D. J. Bos en R. Koster. Eerv. verm. H. Verkerk en G. Sukel. Klasse 10 Jonge duivinnen van 150 300 km1. W. Nieuwenhuis. 2. Jac. Kamerbeek. 3. D. J. Bos. 4. M. Muis. Zeer eerv. verm. E. Veerman. Klasse 11 Jonge doffers van 300 km en meer 1. E. Veerman. 2. J. Wijnands. 3. G. v. 't Klooster. 4. J. Wijnands. Klasse 12 Jonge duivinnen van 300 km en meer 1. Jac. Kamerbeek. 2. D. J. Bos. Zeer eerv. verm. G. Sukel en E. Veerman. Schoonste oude doffer D. J. Bos. Schoonste oude duivin W. Nieuwenhuis. Schoonste jonge doffer E. Veerman. Schoonste jonge duivin W. Nieuwenhuis Schoonste van het geheel oude dof fer van D. J. Bos. POLITIE—GEMEENTE 2—2. Een politie-voetbalelftal heeft vorige maand met 1-2 verloren van een elf tal, dat was samengesteld uit gemeen te-ambtenaren. Zaterdagmiddag is de revanchewedstrijd gespeeld, die eindigde in een gelijk spel. De aftrap werd verricht door wethouder W. G. v. Zadelhoff en de heer W. F. Bührman was scheidsrech ter. Het gemeentelijk elftal was al direct sterker en na vijf minuten maakte rechtsbinnen Van Hornsveld een doel punt. Er zouden er heel wat gevolgd zijn als G. v. d. Weerd in het politie- elftal niet zo uitstekend op dreef ge weest was. De gemeentelijke spelers zaten steeds voor het doel van kee per v. d. Veen, maar tot doelpunten kwamen zij niet. Aan de andere kant had linksbuiten v. d. Klashorst meer succes. Na een half uur passeerde hij keeper Dammers en het was 1-1. In de tweede helft hier en daar goed spel, maar ook veel heen en weer getrap dat niets opleverde. Rondhout gaf de politie met een mooie kopbal de leiding en een kwartier voor het eind scoor de middenvoor Borst voor de gemeente. Bij deze gelijke stand bleef het., ondanks vele verwoede pogingen van de ge meente-ambtenaren om opnieuw te win nen. KERST-ORATORIUM. Op woensdag, 16 december, zal het Juliana-Kerkkoor, onder leiding van de heer G. den Broeder, in de Juliana- kerk een uitvoering geven van het Kerst-oratorium „Christus' Geboorte" van R. Beintema. Solistische medewerking wordt ver leend door de sopraan Tanny Wegerif- v. d. Garde, de bas Henk Kroes, de pianiste Ida Reinink-Jongsma en de organist Gerrit Muts. VOLLEYBAL S.V.V. Voor de drie heren teams, die donder dagavond naar Amersfoort togen, ston den enkele belangrijke wedstrijden op het programma. Zo moest het eerste herenteam aantreden tegen zijn naaste concurrent V.V.A. 2, dat met hetzelfde aantal punten als de rood-witten mo menteel in de eerste klas aan de kop ging. Na een spannende strijd, waarin S.V.V. de eerste set met 15-12 verloor, wisten de Soesters de wedstrijd toch nog uit het vuur te slepen, waardoor zij mo menteel met 11 punten uit 6 wedstrij den alleen aan de kop staan. De tweede set werd door S.V.V. met 15-10 ge wonnen en de derde set met 15-12. In de vierde set, die moest beslissen over een overwinning dan wel een gelijk spel, liepen de Amersfoorteis eerst tot 6-2 uit. Hiermee had het evenwel zijn kruit verschoten en de S.V.V.-ers, die steeds beter gingen spe len, wisten deze set met 15-8 in hun voordeel te beslissen, waardoor zij de kostbare punten mee naar Soest kon den nemen. Het tweede herenteam, dat tot dusver nog geen enkele set verloren had, on dervond goede en heftige tegenstand van Wilhelmina 1 De eerste set won nen zij met 15-12, maar de tweede set was voor Wilhelmina met 15-11. Toen de derde set met 15-5 door de S.V.V.'ers gewonnen werd dachten zij toch nog een gemakkelijke overwinning te behalen. Niets was echter minder waar, want weliswaar kwamen zij met 11-7 voor te staan maar toen sloeg het Wilhel- minateam stevig terug. Via 12-12 kwa men de Amersfoorters met 14-12 voor te staan en op dat ogenblik zag het er voor de koplopers van de tweede klas maar somber uit. Met een laatste krachtsinspanning wisten zij evenwel de kansen weer te doen keren, zodat ze de set toch nog met 17-15 op hun naam wisten te brengen. Met 12 punten uit 6 wedstrijden gaan de rood-witte re serves momenteel aan de kop van de tweede klas. Het vierde herenteam, dat al vroeg op de avond tegen het vierde ieam van Olympia de strijd moest aanbinden, behaalden met 15-2, 15-8 en 15-2 een 3-0-overwinning, waardoor zij zich tot de derde plaats op de ranglijst van de derde klas wist op te werken. Het programma voor deze week iuidt als volgt Maandag V.V.A. 4—S.V.V. 1 (dames 2e klas). S.V.V. 2—N.V.C. (dames 3e klas). Giraffes 2S.V.V. 3 (heren 3e klas). Woensdag S.V.V. 3Montagnards (heren 3e klas). Giraffes 2—S.V.V. 4 (heren 3e klas). Donderdag S.V.V. 1—Vios 3 (dames 2e klas). V.V.A. 5S.V.V. 2 (dames 3e klas). HANDBAL B.D.C. Met de uitslagen, waarmee de B.D.C.- teams op de zaalhandbaldag voor de dag gekomen zijn, kunnen de speel sters en spelers tevreden zijn. Het eerste dames-team speelde tegen M.S.V. uit Montfoort. Dit elftal speelt in de veldcompetitie een klasse hoger dan B.D.C., maar toch wonnen de Soester meisjes met 7-3. Voor rust ging de strijd gelijk op en werden er aan beiden kanten twee doelpunten ge maakt. In de tweede helft bracht het bekende B.D.C.-kwartiertje de winst en door harde schoten van Ciska v. d. Valk en Tiny Duwel werd het 7-3. B.D.C. 2 was tegen Athleta 2 niet op gewassen en ofschoon de B.D.C.-meisjes niet slecht speelden konden zij toch niet winnen het werd een 0-2-neder- laag. Het herenteam speelde tegen Fidelitas 2. De Soester spelers waren niet zo op dreef. Misschien hadden zij het St. Ni- colaasfeest nog in de benen, want zij verloren. Het eerste aspirantenelftal zond Olym pia met een zware 8-0-nederlaag naar huis en ook nu hield Mary v. d. D'eij- sel haar doel weer schoon. Het tweede aspirantenteam had een sterke tegenstander in „Sport Vereent". Met de rust stonden de Soester meisjes met 0-3 achter. In de tweede helft be gonnen zij echter aan een zo fel offen sief, dat er voor de tegenpartij geen houden meer aan was. Spoedig was de stand gelijk en de achterstand werd een 4-3-overwinning. Thea Hooft, An neke v. d. Wardt en Gonny Lankmeijer lieten uitstekend aanvalsspel zien, ter wijl Willy v. d. Laan uitstekend ver dedigd heeft. De keepster, Trudy Lege- maat heeft het wel het zwaarst te ver duren gehad, maar zij wist schot op schot te keren. Uit dit elftal zal over enkele jaren beslist een goed dameself tal te vormen zijn. KORFBAL SPIRIT. Spirit 1 heeft een uitwedstrijd tegen Amersfoort 2 gespeeld, die geëindigd is in een 6-6-gelijkspel. Het was een felle, snelle en soms zelfs harde wed strijd, waarin Amersfoort de leiding nam. Mej. Rouwendaal maakte gelijk en Amersfoort liep uit tot 3-1- Spirit gaf zich niet gewonnen en de dames Esch en Kunz maakte opnieuw gelijk (3-3). Nu kreeg Spirit een voorsprong, maar Amersfoort bracht de stand van 3-5 op 5-6. Spirit mocht en strafworp ne men die gemist werd, maar toch kon nog enkele seconden voor het eind signaal de gelijkmaker gescoord wor den. VERGADERING VAN „VOGELVKEUGDE". De vereniging „Vogelvreugde" verga dert donderdagavond in café Middel- wijk. Na het afwerken van de agenda zal de heer Scharrewachter over de tentoonstelling spreken, welke enkele weken geleden gehouden is.

Soester Courant | 1959 | | pagina 6