SOEST OFFICIËLE MEDEDELINGEN. EEN HUIS VOOR f 15.000,-. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU SOEST. D'e geregistreerde arbeidsreserve in het Gewest Soest steeg in november 1959 met 12 mannen. Deze stijging werd voornamlijk veroorzaakt door en toe neming van het aanbod in de bouw nijverheid 8), de metaalnijverheid 1), hotelpersoneel 11) en onge schoolden 4). Het aanbod van kan toorpersoneel 4) en van minder- geschikten 5) daalde. In vergelijking met het aanbod van november 1958 is de geregistereerde ar beidsreserve van mannen nu bijna de helft lager. De belangrijkste vraag naar mannen is afkomstig uit de metaalnijverheid, de cartonage-industrie en de betonwaren- industrie. De vraag naar bouwvakarbeiders is daarentegen belangrijk minder dan een maand geleden. De analyse van de geregistreerde ar beidsreserve naar de verschillende vor men van werkloosheid toonde aan, dat de seizoenwerkloosheid sedert de vo rige maand was gestegen van 5 naar 20, de werkloosheid van minder ge- schikten was gedaald van 55 naar 50. .in het totaal van de wrijvings-, de structurele- en de overige werkloos heid kwamen geen veranderingen. Het aanbod van vrouwen liep terug van 31 naar 26. De vraag naar vrou welijke arbeidskrachten bleef gecon centreerd in de confectie-industrie. DUITS VOOR ULO. Het hoofd van de openbare ulo vraagt het college eeh nieuwe methode voor het vak Duits, daar de in gebruik zijn de boekjes „Die Welt in Wort" ver ouderd zijn. Het college verzoekt de raad 100,krediet te verlenen voor aanschaffing van de leerboekjes „Frisch dran". VOLLEYBAL S.V.V. De S.V.V.-teams, die op maandag en woensdag in de markthal te Amers foort aan moesten treden voor het spe len van competitie-wedstrijden, hebben meer punten in Amersfoort achterge laten dan zijn mee naar Soest namen. Niettemin wisten zij uit de vijf wed strijden vier punten in de wacht te slepen, hetgeen, gezien het zware pro gramma, geen slecht resultaat was. Het eerste damesteam zorgde voor een overwinning tegen YVA- 4 in drie sets. Door goed spel wisten zij de eer ste en derde set onbedreigd te win nen, terwijl de tweede set na twee time-outs en een wissel een benauwde zege opleverde. De setstanden waren 15-3, 15-13 en 15-2. Deze overwinning zal het team stellig moed gegeven heb ben voor de wedstrijd die donderdag avond gespeeld moest worden tegen koploopster Vios 3. Indien de dames er in mochten slagen deze wedstrijd te winnen, zullen zij zelf lijstaanvoerster worden. Een nederlaag daarentegen zal de kansen van de V.I.O.S.-dames op een uiteindelijk kampioenschap aan merkelijk doen stijgen. Het tweede damesteam kon het tegen N.C.V. niet bolwerken. Met 15-8, 15-5 en 15-9 toonden de Nijkerkse meisjes ■zich de meerderen, waardoor deze hun aansluiting met de kopgroep behielden. JAARVERGADERING S.S.F. De Soester Sport Federatie heeft gis teravond in hotel Eemland de jaar vergadering gehouden onder voor zitterschap van de heer W. J. Groene- dijk. Na het openingswoord, de notulen en de jaarverslagen van de secretaris, de heer W. Schunselaar en de penning meester, de heer .J. Elderman, kwam het bestuursbeleid ter sprake. De heer Groenedijk zette uiteen, dat het S.S.F.-bestuur het afgelopen jaar be wust voor de leden van de vereniging en niet voor het publiek gewerkt heeft. In Samenwerking met Soesterberg en Baarn is een sportweek georganiseerd. In Baarn is men hierover blijkbaar niet volledig tevreden geweest, want men heeft de opmerking gemaakt, dat er weinig van deze sportweek gemerkt is. Dit komt omdat er geen kasstukken ge bracht zijn en slechts wedstrijden voor de leden van de verenigingen. Er is geen sportuitwisseling met het buitenland geweest omdat Bruin dat niet kon trekken. Daarbij komt dat er nog twee verenigingen, die bij de S.S.F. zijn aangesloten hun contributie over 1958 niet voldaan hebben, terwijl slechts 2 verenigingen het bedrag voor 1959 betaald hebben, hoewel het al bijna 1960 is. De S.S.F. wenst in 1960 hetzelfde be leid te voeren. Er is ditmaal contact opgenomen met Gorcum en waarschijn lijk zal met de sportbeoefenaars van deze gemeente uitwisseling plaats vin den. In de winter lijkt het alsof het S.S.F.- bestuur weinig doet, maar in het be lang van de verenigingen wordt binnens kamers gewerkt. Zo is geconfereerd met de wethouder van openbare werken en financiën over de mogelijkheid een sporthal in Soest te krijgen. Finan cieel zijn er niet veel hinderpalen maar de minister zal geen toestemming geven omdat er van urgentie geen sprake is. De voorzitters van de voetbalverenigin gen S.E.C. en B.D.C. konden zich slechts ten dele verenigen met de inzichten van het bestuur. Als men geen reke ning houdt met het publiek, dan heeft een sportweek geen propagandistische waarde en dan komt er ook geen geld in het laatje. Het voetballen is de afgelopen zomer geen succes geworden omdat men een zwak Soester elftal tegen een zwak Baarns elftal liet spelen. Het was een gezellig onderonsje maar zonder pro pagandistische waarde. De heer Groenedijk zette uiteen dat de S.S.F. weinig kan ondernemen om dat er geen geld is. Dat de elftallen uit Soest en Baarn zo zwak waren kwam door het feit dat de sterkste S.E.C.- spelers niet beschikbaar waren. Een wedstrijd tussen de sterkste elftallen zou echter ook wel geen financieel suc ces gebracht hebben want bij de wed strijd Soest-Hilversum, een jaar eer der gespeeld, moest ook bijgepast wor den. De S.S.F. had het plan athletiek en honkbal te propageren maar ook hiervoor ontbreken de middelen. Enkele leden verzochten het bestuur te willen proberen de garantiesom voor het jaarlijks concours hippique voor een sportweek te krijgen, maar de S.S.F. wil dit concours graag behouden en zal trachten het gemeentebestuur te bewe gen naast de garantiesom voor dit ge beuren een garantiesom beschikbaar te stellen voor een sportweek. Verschillende afgevaardigden van ver enigingen dankten het S.S.F.-bestuur voor het werk dat in het afgelopen jaar is verricht. Veel werd in het be lang van de verenigingen achter de schermen gedaan. De heren J. Elderman en W. Bakker werden bij akklamatie herkozen en de heer N. Pouw volgde de heer Reime- rink als bestuurslid op. Voor 1960 heeft het bestuur van de aangesloten verenigingen de vrije hand gekregen. Er zal rekening gehouden worden met het feit dat verschillende verenigingen uitwisseling met het bui tenland wensen, hoewel het S.S.F.-be stuur hiervoor niet zoveel voelt, omdat er te weinig leden van verenigingen bij betrokken zijn. Er wordt een sportweek gehouden, er komt zo mogelijk een wielervier- daagse en getracht zal worden een wed strijd te organiseren in het kader van de wereldkampioenschappen handbal, die het volgend jaar in ons land gehou den zullen worden. Op verzoek van K.P.S. zal getracht worden het slot van de sportweek te doen samenvallen met de jaarlijkse K.P.S.-sportmiddag, ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bern- hard. OPENING TROEPHUIS. Het nieuwe troephuis van de Paltz- Seouts zal zaterdagmiddag, 19 decem ber, door de burgemeester geopend worden. Hierbij zullen natuurlijk alle padvinders, welpen en hun leiders aan wezig zijn, maar er wordt ook op ge rekend, dat oud-padvinders van hun belangstelling blijk geven bij deze openingsplechtigheid, die voor de Paltz-Scouts van zoveel belang is, want een nieuw troephuis is geen over- bodige weelde. EVANGELISATIE-SAMENKOMST. Belangstellenden verwijzen wij naar een in dit nummer voorkomende ad vertentie, waarin een samenkomst wordt aangekondigd uitgaande van de Vrije Evangelische Gemeente. KOOP VAN GROND. De gemeente zal grond aankopen, be stemd voor 500 woningen op de Eng. Van G. v. d. Bremer een perceel bij de Dalweg voor 9834.Het is 4470 vierkante meter groot. Tevens zal 4470.ter tegemoetkoming in de schade betaald worden. Van A. F. Kuijper 7835 vierkante meter aan de Soester Engweg voor 16.453,50, plus 7835.voor geleden schade. Van mevrouw A. A. Schimmel-v. d. Hen gel 9755 vierkante meter, gelegen aan de Soester Engweg voor 20.485,20, plus 14.071,32 voor geleden schade. Van W. G. van Roomen 14000 vier kante meter, gelegen aan de Soester Engweg, voor 29.400,plus 14.000 voor geleden schade. Van P. G. Kok 28195 vierkante meter, gelegen bij de spoorlijn Utrecht-Baarn, voor 59.138.- plus 28.266,50 voor geleden schade. Eventuele belastingschade, voortvloei ende uit de verkoop van deze grond, zal eveneens vergoed worden. Van M. R. Wijnbergen wordt 1000 vierkante meter, gelegen bij de Van Weedestraat, aangekocht voor 3.300. Van C. F. de Bruijn wordt 5600 vier kante meter, gelegen bij de Anna Pau- lownalaan aangekocht voor 11.200. Van G. van Logtestijn wordt 14240 vierkante meter, gelegen bij de Prins Bernhardl., aangekocht voor 42.720. Van W. van Roomen wordt 16200 vier kante meter, gelegen bij de Van Wee destraat, aangekocht voor 47.470, Van A. Adelaar wordt 924 vierkante meter, gelegen bij de Lindenlaan, aan gekocht voor 3000.Van N. An- driessen wordt 42670 vierkante meter langs het Tweede Weteringpad ge kocht voor 48.000. BIOSCOOPPROGRAMMA. Van heden tot en met zondag draait in het City-theater de film „Blake help een handje" met Eddy Constan- tine, die als piloot van de Pan Ame rican Airways niet alleen vliegtuigen bestuurt maar ook geboefte telijf gaat. Hij is gezagvoerder van een super-con- stellation en heeft de reputatie, dat hij in zijn vrije tijd de vreemdste en opwindendste avonturen heeft. Als hij dan ook enkele verlofdagen in Parijs doorbrengt, krijgt hij van zijn directie het verzoek zich ver te houden van het verlenen van hulp aan mooie vrou wen, want anders gaan de poppen weer aan het dansen. Natuurlijk komt daar niets van terecht, want vlieger Blake struikelt over een knappe jonge vrouw, die de hak van haar schoen kwijt is. Hij bezorgt haar een paar andere schoenen en natuur lijk zit de aap direct in de gordijnen, want een goede bekende van de jonge vrouw wordt vermoord gevonden. Zij wordt voor de daderes aangezien en hij voor haar medeplichtige. Dat laat Bla ke niet op zich zitten en met veel voortvarendheid gaat hij een bende bestrijden, die van roof en moord leeft. Woeste vuistgevechten onderneemt hij en hij zegeviert natuurlijk. Bijna komt hij tijd tekort om het zaakje te klaren, maar zijn verlof blijkt net voldoende te zijn. Zondagmiddag een gezellige film met Heinz Rühmann als piloot Quax, die betrokken is bij een wedvlucht van jeugdige vliegdames. Quax vliegt mee en komt in het Afrikaanse oerwoud terecht. Hij loopt de kans geconsumeerd te worden door de wilden, maar als hij kan bewijzen dat hij kan vliegen als een vogel, dan zullen ze hem niet op eten. Dat lukt hem en hij leeft nog lang en gelukkig met het meisje van zijn dromen, dat ook in de wildernis terecht gekomen was en eveneens op gepeuzeld zou zijn als Quax er niet in geslaagd zou zijn de wilden te be- wüzen dat hij een menselijke vogel was. Van maandag tot en met woensdag Brigitte Bardot en Raymons Pellegrin in „Het Licht aan de overkant". Pel legrin is de jonge vrachtrijder George, die omgang heeft met Olivia (Brigitte Bardot) en met haar trouwen wil. Een ongeluk, waarbij George ernstig ge wond wordt, steekt een spaak in het wiel. Slechts half genezen komt hij uit het ziekenhuis en hij besluit het hu welijk uit te stellen. Olivia wil toch trouwen en zij zet door. Heel veel misère is het gevolg en George vindt de dood bij een aanrijding. In de donderdagcyclus Ferruccio Ta- gliavini, de tweede Caruso, als hoofdrol vertolker van de film „Vergeet me nooit". Een meeslepend liefdesverhaal en overbekende melodieën met als achtergrond Rome en Napels. NIEUWE BOEKEN NUTSBIBLIO- THEEK SOEST-ZUID. Romans, Ned. Taal Baardman, De waterbruid. Bullett, Hoe zij ter bruiloft gingen. Van Bruggen, Avon tuurtjes. Van Eemlandt, De vijfde trede. Fabricius, de heilige paarden. Van Looy, De weesjongen. Re- vis, Spoorzoekers. Simenon, Maigret Incognito. Simenon, Maigret en het lijk zonder hoofd. Romans, Engels Braine, Room at the top. Christie, Murder is easy. Christie, Murder in Mesopotamia. Michener, The fires of spring. Populair wetenschappelijk Zandstra, Onbekend Nederland. Jeugd Diekmann, Gewoon een straat je. Graafland, Rembrandt, meester der meesters. Hagers, Tot morgen in Madurodam. Lang, Wij bouwen een meer. Nicolai, Wij gaan naar ballet, vanavond. Van der Plaats, Anne-Marie vindt het geluk. Pothast- Gimberg, Corso, het ezeltje. White- ley, Wacht tot september. Winkler- Vonk, September in Sussex. Bruck- ner, De gouden Farao. ADVENTSBIJEENKOMST N.C.V.B. SOEST-ZUID. In aanwezigheid van de echtgenote van de burgemeester, mevr. Bentinck, heeft de Nederlandse Christen-Vrouwen Bond Soest-Zuid een adventssamen- komst gehouden in Eltheto. De zaal was bijzonder aardig versierd en er stonden kerstbomen. Na het openingswoord van de presi dente, mevr. Muurling, werd afscheid genomen van de dames v. d. Wai en Walraven, die geen deel meer uit zul len maken van het bestuur. Het Hervormd Kerkkoor zong, door ziekte van Maarten Kooy, onder lei ding van mej. Rie v. d. Baan. Ook een blokfluit-ensemble, dat onder leiding staat van Maarten Kooy, verleende medewerking aan deze avond. Mevr. Muurling declameerde en hield na de pauze een meditatie. Ook Mary Michon uit Amersfoot declameerde, terwijl er verschillende malen door al le aanwezigen gezongen werd. Aan het eind van de avond werd aan mevr. Kooy een kersttaart aangeboden als blijk van erkentelijkheid voor de medewerking van het koor en het en semble en mevr. Michon werd dank gebracht voor haar medewerking. De zieke leden van de N.C.V.B., die deze avond niet konden bijwonen, werden met fruit verrast. INSTUIFPROGRAMMA DECEMBER. Zondag a.s. organiseert de r.k. Instuif „Jong Soest" een dansavond met mu zikale medewerking van de Mescale- ro's. Op zondag 20 december wordt er een kersttocht gehouden, op zondag 27 december is er een groot kerstbal, waar aan „D'e Corona's" meewerken en op 3 januari is er een nieuwjaarsbal, met medewerking van de Mescalero's. SPORTPROGRAMMA. Voetbal. Zondag S.E.C. 1—Wilskracht 1, 2.30 uur. S.E.C. 2—E.M.M. 2, 12 uur. S.E.C. 4Zeist 5, 12 uur. Avance 1B.D.C. 1, 2.30 uur. Victoria 4B.D.C. 3, 12 uur. B.D.C. 4Gooise Boys 3, 2.30 uur. B.D'.C. 5Olympia 4, 12 uur. Zaterdag B.D.C. AS.D.O. C, 3 uur. S.E.C. cB.D.C. b, 2 uur. S.E.C. AH.V.C. B, 2 uur. H.V.C. D—S.E.C. B, 3 uur. S.E.C. aA.P.W.C. a, 2 uur. H.V.C. c—S.E.C. b, 2 uur. Welpen Quick 1S.E.C. 2, 3 uur. S.E.C. 1—C.J.V.V. 1, 2.30 uur. S.E.C. 4—H.V.C. 3, 1.45 uur. Opstelling van S.E.C. Adams Ten Hove Van Kooij De Rooij Ruttenberg Pothoven Van Breukelen Huijink Maassen De Bruin Wolfsen Opstelling B.D.C. Roest Hilhorst Appelhof Simons Hilhorst v. d. Lugt v. Megen Westerveld Kaats Bakker Huigen Korfbal. Zondag S.K.V. 2—Spirit 1, 2 uur. Handbal. Zondag B.D.C. 1Laren 2, 2.50 uur. B.D.C. 2—A.V.V. B.D.C.(heren)Spirit 3. B.D.C. asp. 1Oranje. B.D'.C. asp. 2Achilles'2. Hockey. Zondag Dames 3dames 5, 12.30 u., Schr.1. Heren 3Heren 5, 2 uur, Schrikslaan. Voordaan 2Dames 1, 1.30 uur. Laren 3Dames 2, 12.30 uur. S.C.H.C. 5Dames 4, 11 uur. Laren 4Heren 1, 11 uur. Voordaan 3Heren 4, 12 uur. EERVOL ONTSLAG. Mej. G. Brouwer, vakonderwijzeres aan de openbare school voor ulo, heeft ver zocht haar ontslag te willen verlenen in verband met verhoging van haar aantal lesuren aan de huishoudschool. Het college stelt de raad voor dit ont slag te verlenen. BOVENLEIDING VERNIELD. Op de Van Weerden Poelmanweg reed een trekker, bestuurd door S. v. d. Z. uit Utrecht, met achter zich een zes- wielige kraanwagen, bestuurd door J. D. uit Utrecht. Bij het passeren van de overweg te Soestduinen kwam de arm van de kraanwagen, die een lengte van 45 meter had te ver omhoog en bleef haken achter het bord met de aan duiding „aanraking draden levensge vaarlijk. De staander van dit bord werd omgetrokken, kwam tegen een opstaande spooboom en trok die om ver. D'e koppeling tussen trekker en aanhanger brak, waardoor de arm van de kraanwagen nog hoger kwam en de electrische bovenleidingen ver nielde. De treinenloop werd IV2 uur vertraagd en toen kon op een enkel spoor weer gereden worden. KERSTVERSIERING IN SOEST. Nu de gedachten zich langzaam weer op Kerstmis gaan richten, zuilen ve len zeker belangstelling hebben om wat meer te weten van de mogelijk heden zelf te zorgen voor kerststuk jes in huis. Om aan die wens tegemoet te komen organiseert de afdeling Soest van de Koninklijke Maatschappij voor Tuin bouw- en Plantkunde op dinsdagavond 15 december, in hotel „De Gouden Ploeg", een demonstratie-avond. Een deskundig plaatsgenoot zal dan onder de ogen van belangstellenden een aantal stukjes maken voor wand en tafelversiering en zo mogelijk krij gen ook enkele vrijwilligers gelegen heid hun krachten te beproeven. Deze avond is niet exclusief voor de leden, maar is voor iedere belangstel lende vrij toegankelijk. De gemaak te stukjes worden aan het slot van de avond verloot. De Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde sluit met deze avond het eerste jaar van haar j bestaan af. In dit jaar werden tal van interessante avonden be legd, waarop men iets kon horen en1 zien .over veel wat de natuur te bie den heeftbos bloembollen, padde stoelen, tuinaanleg, dahlia's enz., ter wijl er ook enkele excursies werden gehouden naar kwekerijen en bossen. Voor 1960 is al een heel programma samengesteld. Het is zeer gevarieerd, zodat iedere liefhebber van tuinieren, maar ook iedere liefhebber van ka merplanten aan zijn trekken kan ko men. Belangstellenden zullen hierover dinsdagavond nader ingelicht worden. Wij verwijzen naar een advertentie in die blad, die betrekking heeft op ge noemde avond. VOGELVREUGDE. De vereniging „Vogelvreugde" heeft gisteravond vergaderd in café Mid- delwijk onder leiding van de heer G. J. van Schalkwijk, daar de voorzitter, de heer Van Klooster ziek was De heer Scharrewachter heeft gespro ken over de tentoonstelling, welke en kele weken geleden gehouden is. Hij gaf waardevolle wenken, aanwijzingen voor de kweek en raadde de leden aan zich meer toe te leggen op de verzor ging van de kleur der vogels, want de kleur neemt bij de keuring op tentoon stellingen een belangrijke plaats in. BILJARTEN. K.W.S. 1Ons Genoegen 2 2- 4. J. Riemens 104 21 20 0. L. Verhoef 200 21 46 2. A. v. Opstal 67 26 14 0. D. de Jong 130 26 29 2. P. v. Asch 95 35 9 2. J. Holdorp 70 35 17 0. Centraal 2Soesterberg 4 2-6. Tuenter 80 44 13 0. Haarmans 115 44 11 2. Nagel 62 53 6 0. Klashorst 115 53 14 2. Brekelmans 75 39 8 2. Van Eijs 50 39 5 0. Brons 57 39 7 0. Van Daal 85 39 9 2. DRIE AANRIJDINGEN. Drie vrachtauto's veroorzaakten gis teren een botsing. Op de Laanstraat reed A. B. uit Hilversum linksaf de Beetzlaan in zonder richting aan te geven en daardoor reed de motorrijder A. R. tegen de auto. Hij viel, werd licht gewond en de motor werd be schadigd. Op de Verlengde Talmalaan reed G. v. D. met zijn auto achteruit tegen de personenauto van G. A., die achter de vrachtwagen gestopt was. Op de Birkstraat passeerde een vracht auto met aanhanger uit Voorthuizen de auto van P. de V. uit Rotterdam en ging te snel naar rechts, zodat de aan hanger het linker voorspatbord van de Rotterdamse auto raakte en bescha digde. AFSLUITING WEG. Burgemeester en wethouders van Soest gelet op het bepaalde in art. 5, 6e lid, van het Wegenverkeersreglementma ken bekend, dat door hun college op 1 december is besloten om, onder in trekking van hun besluit van 19 mei 1955 afd I, nr 2848, het gedeelte van de Noorderweg, gelegen tussen de oost grens van het perceel plaatselijk bekend Noorderweg 75 en de Stadhouderslaan, gesloten te verklaren voor motorrijtui gen op meer dan twee wielen, alsmede voor alle wagens, zulks in beide rich tingen. Van dit besluit bestaat voor ieder be langhebbende beroep open tot het ein de van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt aan de Koningin gericht doch inge diend bij de commissaris der Konin gin dezer provincie, die een bewijs van ontvangst afgeeft. Soest, 10 december 1959. Het N.V. Bouwfonds Nederlandse Ge meenten heeft gisteravond, in hotel Eemland, een bijeenkomst belegd voor spaarders en andere belangstellenden, in verband met de plannen een 25-tal woningen te laten bouwen in de Jan Steenlaan, die op de Eng achter de Men- delssohnlaan komen. De avond werd geopend door de heer W. G. van Zadelhoff, voorzitter van de afdeling Soest van het N.V. Bouw fond Nederlandse Gemeenten. Hij wees op de wens van het gemeentebestuur iets te doen voor hen, die niet in aan merking komen voor een woningwet woning. Dit kan door de bouw van deze woningen, die ongeveer worden als de huizen in de Bonifaciusstraat. Enkele jaren geleden heeft Soest zich voor dit doel aangesloten bij het Bouwfonds en al zijn er vele moeilijkheden geweest, nu zal toch over 2 maanden begonnen kunnen worden met de bouw van deze 25 woningen, die bestemd zijn voor aan geslotenen bij het Bouwfonds. Het wor den woningwetwoningen met extra voor zieningen, die vallen onder een pre mieregeling waarmee nogal eens ge dokterd is. Aanvankelijk bestond de premie uit een bijdrage ineens, later

Soester Courant | 1959 | | pagina 6