B.D»C» neemt resoluut de leiding van haar afdeling» S.E.C. won van Wilskracht. Weer opvoering traditonele Kerstspel Ned. Prot. Bond. BRAND. IN DE HOEK. OrFiCiëLË MEDEDELINGEN. DHNSDAG 15 DECMBER 1959. 37e JAARGANG No. 95. OU Abonn. p. kwart, 2.10 - per post 2.25 Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDAKTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 S.E.C. heeft het zondag na lange tijd weer eens goed gedaan en een flinke overwinning behaald op het Amster damse Wilskracht. Adams stond weer in het doel en hij was bijzonder goed op dreef, terwijl het debuut van Wolf- sen op de linksbuitenplaats bijzonder goed slaagde. Hij maakte zelfs twee doelpunten. S.E.C. begon met v. Kooy op een back plaats en Pothoven half, maar pas toen zij van plaats gewisseld hadden klopte het veel beter en de middenline stuwde de voorhoede goed op. Na enkele cor ners op het Wilskracht-doel kwamen de Amsterdammers los en keeper Adams kon direct al tonen dat hij in topvorm was, want hij keerde drie schoten van linksbinnen Van Wissen en middenvoor Baay uitstekend. Na een kwartier kreeg S.E.C. het eerste loon na werken. Van Breukelen gaf een voorzet en De Bruin kopte de bal langs keeper Houweling. Wilskracht kwam nu steviger opzetten maar de achterhoede van S.E.C. was uitstekend op dreef en de Amsterdam mers konden er voorlopig niet door komen. Aan de andere kant lukte het beter. Maassen gaf Wolfsen een voor zet toen deze goed vrijgelopen was en hij bracht de stand op 20. Kort na de rust brak Huijink goed door. Hij kwam alleen voor de kee per en schoot tegen de paal. De Bruin had ook al geen succes, want zijn harde schot bracht de bal op de lat. Na tien minuten zag middenvoor Baay zijn kans schoon en hij schoot de bal langs keeper Adams (21). Toen was het ge beurd met Wilskracht en S.E.C. nam het heft volledig in handen. De Wils- kracht-back Kooyman trad te fors op en uit de vrije schop, die aan S.E.C toe gekend werd, kogelde De Bruin de derde -goal in. Van Kooy had de vrije schop genomen, naar Maassen geplaatst, en deze stelde De Bruin in staat te scoren. Een kwartier voor het einde kreeg Maassen de bal vrij op de rechtervleu gel. Opnieuw was Wolfsen goed vrij gaan staan en Maassen speelde hem de bal toe. Het kostte de debutant-links buiten weimg moeite keeper Houweling te passeren (41). Direct daarna drong Leo van Breukelen door de achterhoede heen en hij bracht de stand op 51. S.E.C. geloofde het nu wel en stond graag toe dat Wilskracht kort voor het eind de stand op 5-2 bracht, want ge vaar voor verliezen was er niet meer. NEDERL. REIS VERENIGING. Jarenlang was er in Soest een consu laat van de Nederlandsche Reisvereni- ging, met de heer J. H. Raven als con sul. Pas wanneer er meer dan 400 leden in een plaats zijn kan er een afdeling gesticht worden. In Soest waren er al geruime tijd meer dan 400 leden, maar de heer Raven heeft gewacht tot er bijna 500 waren en is toen op pad ge gaan om mensen te zoeken, die deel wilden uitmaken van het afdelingsbe stuur. Dit bestuur zal een jaar de af deling leiden en dan aftreden. Vrijdag avond zijn de bestuursleden voorgesteld aan de leden van de nieuwe afdeling, tijdens een filmavond in de zaal van Eemland. De heer J. H. Raven opende de avond, waarna het hoofdbestuurslid, de heer A. Kaptein zijn voldoening uitsprak over het feit dat Soest nu ook een afdeling van de Nederlandsche Reisvereniging heeft. „Vakantieweelde in de bergen" was de titel van de film, die gedraaid werd. Deze kleurenfilm is opgenomen in Ehr- wald, Arosa, St. Moritz en andere be kende plaatsen in de bergen. De heer J. F. van Lunteren hield een inleiding bij de film en gaf commentaar. Het eerste deel had als ondertitel „Zo mer in Vorarlberg" en in het tweede deel „Winter" kan men kennismaken met de velerlei geneugten, die men tij dens een wintervakantie in de bergen deelachtig kan worden. IJshockey, bob slee, skiën en voor de minder aktieve vakantieganger een heerlijk verblijf op de zonneterrassen. SLOPER. Een onbekende stal enige tijd geleden een bromfiets in Utrecht. Hij reed er mee naar Soestduinen en ging in de bossen aan het slopen. Alle onderdelen nam hij mee en alleen het frame liet hij achter. Dit werd gevonden en aan de hand van de nummers kon nagegaan worden, dat het deel uitgemaakt had van een brommer, die in Utrecht ont vreemd was. OPLICHTING. Mevr. H. T.-van B. uit Baarn werd al enige tijd wegens oplichting gezocht en vorige week is zij gearresteerd en in het politiebureau opgesloten. Aanvan kelijk wilde ze niet bekennen, maar dat hield zij niet zo lang vol en ten slotte bleek dat zij zich gedurende drie jaar in vele plaatsen aan oplichting schuldig gemaakt had. Onder meer in Soest, Zeist, Baam, Laren, Amersfoort en Bussum. Gewoonlijk droeg zij bij haar bezoek aan winkels een hand in verband. Zij bestelde artikelen op naam van families die in de winkels goed bekend waren, nam ze mee en verdween spoorloos. Bij onderzoek in haar woning kwam veel te voorschijn wat zij verworven had, zodat er rede nen genoeg waren om haar naar Utrecht over te brengen. GOEDKOOP IJZERWERK. D. P. en G. W., woonwagenbewoners uit Amersfoort, zijn ingesloten omdat zij zich schuldig gemaakt hebben aan diefstal van ijzerwaren op een bouw werk te Soesterberg. ONTHEFFING HINDERWETBEPALINGEN. Door KelDr-Sona Ltd te Zeist wordt ontheffing gevraagd van de verbods bepalingen in de hinderwet voor het oprichten van een inrichting tot het verwerken door menging van bitumi- neuse en synthetische producten met vulstoffen en oplosmiddel in een perceel aan de Postweg te Soesterberg. De commandant van de brandweer te Soesterberg heeft hiertegen geen be zwaar. LEUK TONEEL VOOR DE SCHOOLJEUGD. De televisie mag dan een concurrent zijn van het toneel, maar een televisie uitzending zal de jeugd niet zo tot mee leven kunnen brengen als zaterdag middag en zaterdagavond door de to neelgroep van Volksonderwijs is ge presteerd. Het St. Nicolaasspel ..Bartje de Bezem binder" van Peter Spoor werd opge voerd en er is hevig meegeleefd met het gebeuren, dat Bartje aan 500 gulden hielp, waarmee hij zich een rustig plaatsje in een oude mannenhuis kon bezorgen. 's Middags waren de kinderen uit de tweede, derde en vierde klassen van de lagere scholen de gast van de ver eniging Volksonderwijs in het St. Jo- sephgebouw en 's avonds de kinderen uit de hogere klassen, ulo-leerlingen en ouders. Op beide bijeenkomsten werd het welkomstwoord gesproken door de heer C. v. d. Schoor van de afdeling Soest van Volksonderwijs. Bartje is een doodarm mannetje, die eenzaam in het bos woont. Als ieder een in de war is over het losbreken van een beer, die bij een cirkus hoort, weet Bartje nog nergens van. Gelukkig licht de stroper hem in en samen zul len ze de beer schieten en de vijfhon derd gulden beloning opstrijken. Bartje ontmoet het monster, schiet, maar hij mist. Bartje zit kleumerig in zijn hutje te overdenken dat dit toch wel heel erg is. De stroper - zijn vriend - komt hem verzorgen, maakt zijn ka chel aan en geeft hem te eten, Bartje valt in slaap en tot grote voldoening van de jeugd komen St. Nicolaas en Zwarte Piet het toneel op om Bartje met een list te helpen. Er wordt ho ning in zijn klomp gedaan, de beer komt erop af en met een meesterschot velt de ontwaakte Bartje het ondier. Grote vreugde bij de meisjes en jon gens, maar ontstemming bij de veld wachter, die moet constateren dat Bart je geen vergunning om te schieten heeft. Gelukkig is de burgemeester niet zo kinderachtig en Bartje kan met de beloning naar het oude mannenhuis gaan voor het genieten van een wel verzorgde oude dag. Onder regie van de heer K. Veenkamp kwamen de volgende dames en heren voor het voetlicht: Sj. v. d. Broek (Bartje), J. B. v. d. Velde (boer), L. Houkes (veldwachter), A. J. Meijer (cir- kusdirecteur), H. J. Hoek (dierentem mer), mej. Ria Vos (boerin), L. J. de Graaf (de stroper, bijgenaamd de mot tige), J. D. Postema (burgemeester), mej. Ali Veenkamp (meisje), mej. Annie Schuiling (zwarte Piet). G. J. Bos (St. Nicolaas) en C. v. d. Schoor (beer). In de pauze trad een goochelaar op. De Nederlandse Protestanten Bond te Soest verzorgt ook dit jaar, op de laat ste Adventszondag, een Kerstspel. ,,De reis naar Bethlehem" is geschreven door mw. Halbertsma-Blanson Henke- mans. Het is een symbolisch spel in moderne stijl. Alle personen stellen het symbool voor van een bepaalde type mens. Ook Jozef en Maria zijn in dit spel als symbool bedoeld. Men ontmoet hen wel, maar men laat hen niet toe in zijn leven. Er is geen plaats voor hen in het eigen plan. Zij zijn het enige ware symbool, kern van het Kerst evangelie. Zonder hen kan niemand in Bethlehem komen, zonder hen is geen waar beleven van Kerstmis mogelijk. Slechts de vluchtelinge met haar kind vinden Bethlehem, omdat ze geen eigen dingen meer hebben. Het is alles een voudig, als je maar afstand wilt doen van je eigen dingen en je hart open stelt voor het ware Kerstlicht. Het belooft wederom een goed uur te worden in het Kerkgebouw van de N.P.B. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie in dit blad van a.s. vrijdag. FEESTAVOND S.B.C. De Soester Bromfietsclub houdt zater dagavond in hotel Bos en Duin een feestavond, waaraan medewerking ver leend wordt door Jan Plezier, Harry Lit, Fred Talud, The Chromonicats, De Kema's, The Chromoni-Sisters en een imitator. WILDRIT VAN DE AUTOCLUB „SOEST". De Autoclub Soest heeft zondagmiddag de traditionele wi'drit gehouden met start en finish bij restaurant „Zonne- heuvel". De rit was uitgezet 'door de heren G. Stam en G. C. de Graaf. De A-klassers reden 63 km en de B- lclassers 56 km door Soest, Eemnes, Bla- ricum. Huizen en Laren. Door de firma Elegant was voor deze rit een prijs beschikbaar gesteld, die gewonnen kon worden bij een quiz tij dens de rit. Het was een automat. De andere prijzen bestonden uit hazen en konijnen. Zij zullen worden uitge reikt op de wildavond van de auto club, die op 21 december in De Bos- vijver gehouden zal worden. De rit was zwaar, maar bijzonder veel strafpunten kostte de nare streek van vervelende Soester jongetjes, die weer eens bordje weggehaald hadden waar mee de route aangegeven was. Uitslagen Auto's A 1. E. Smit, 147 strafpunten. 2. M. Oskamp (238). 3. M. J. Brouwer (294). Auto's B 1. J. M. Boogaard, Hilversum (239). 2. W. Bosman (270). Voorlopige uitslag motoren 1. J. Bebink, Muiden (268). 2. J. v. d. Bank (282). Gisteravond werd tegen 7 uur brand ge meld in het perceel Dorresteinweg 72, dat onbewoonbaar verklaard is en be woond wordt door de familie Van Hunen. De politie trof de bewoners niet thuis en omdat de vlammen al naar buiten sloegen uit de woonka mer van dit miniatuurhuisje, werden de ramen, die door „hulpvaardige" voor bijgangers waren geopend, weer geslo ten om de toevoer van zuurstof te be perken, hetgeen de brand grotendeels deed doven. De brandweer was snel te plaatse en kon het vuur met 2 stralen van de ne velspuit blussen. Bij onderzoek bleek, dat een rekje met wasgoed voor de brandende kachel ge staan had. Het goed was in brand ge raakt, daarna een deel van het meu bilair en de gordijnen, zodat een groot deel van de woonkamer uitbrandde. AFSCHEID VAN DE P T T. Op zijn verzoek is aan de directeur van het postkantoor, de heer J. A. Jan sen, ontslag verleend in verband met het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd. De heer Jansen zal op 1 februari met pensioen gaan en het ontslag is hem uiteraarad eervol ver leend. Op 23 augustus 1905 werd de heer Jan sen aangesteld bijeen miniatuur-post kantoor in De Steeg als kantoorbediende tegen een vorstelijk salaris, namelijk 15,per maand. Toen het kantoor in De Steeg in 1930 hulppostkantoor werd, ging de heer Jansen naar Amsterdam als adjunct commies. Verdere promotie maakte het noodzakelijk werkzaam te zijn op het inspectiebureel te Den Haag en op 1 November 1937 vertrok de heer Jan sen naar de residentie. Hij werkte er tot 1942. Van 1942 tot 1946 was de scheidende postdirecteur als directeur van het kan toor Groenlo werkzaam en op 1 decem ber 1946 ging hij naar Hoofddorp in de Haarlemmermeer. Op 1 augustus 1948 als directeur naar Dedemsvaart, maar door de woningnood moest de heer Jan sen in Hoofddorp blijven wonen en dat betekende ieder week-end zes uur rei zen naar Hoofddorp en zes uur terug. De benoeming op 16 maart 1949 als di recteur van het postkantoor Soest was dus een uitkomst, maar toch duurde het nog elf maanden voor hier een woning vrij was. Op 23 augustus 1956 werd door de schei dende directeur het 40-jarig jubileum als P.T.T.-er gevierd. Bij deze gelegen heid werd hem door de P.T.T.-directie een oorkonde aangeboden met als tekst „Als blijk van grote erkentelijkheid en waardering voor de toegewijde arbeid, die met trouwe plichtsbetrachting 40 jaar in openbare dienst aan de gemeen schap is geschonken". Na bijna 45 jaren dienst is voor de heer Jansen het moment van afscheid nemen gekomen. VURIGE LIEFDE In de nacht van zondag op maandag reed de patrouillewagen van de politie over de Waldeck Pyrmontlaan. Op de erker van een huis stond een man en dat was natuurlijk verdacht. De politie ging eens kijken wat er uitgevoerd werd en sommeerde de man op de begane grond te komen en even mee te gaan naar het bureau. Daar bleek dat de man J. B. heette, een jonge man was, een aantal biertjes gedronken had en alleen maar op de erker geklommen was om zijn meisje nogmaals te ver klaren dat hij haar zeer beminde, Daar is eigenlijk niets tegen, dus de kauter- lustige minnaar mocht naar huis gaan. In het verslag van de gemeenteraads zittingen, waarin de begroting voor het dienstjaar 1960 werd behandeld, is mij o.a. opgevallen de klacht van enkele raadsleden, dat zij vaak zo slecht ge ïnformeerd worden over de te behan delen zaken. Ik schrijf „wéér opgevallen", omdat vrijwel in elke raadsvergadering deze klacht te beluisteren is. Weliswaar hebben B. en W. steeds het excuus dat dit komt door tijdsgebrek en dergelijke, maar echt prettig doet dit toch niet aan. Wanneer de aanmerkingen steeds van een en dezelfde kant kwamen, zouden we kunnen denken, dat die mensen alttij d wat hebben, doch dit is niet het geval. Ik geloof graag, dat onze wethouder, zoals hij dit zei, is geschrokken van het idee, dat aan minder democratische we gen is gedacht. Ik neem graag aan, dat er geen opzet in het spel is, doch een der voorrech ten van de democratie is nu eenmaal, dat de raadsleden recht hebben op het naadje van de kous te weten en daar voor moeten de gegevens volledig in hun bezit zijn. Zelfs in spoedgevallen lijkt mij over leg mogelijk in een gemeente als de onze. Een spoedzitting kan, zonodig, in een paar uur belegd worden. Ondernemingen of mannen, die zaken doen met gemeenten, zijn zich bewust, dat zaken doen met gemeentelijke in stanties op een ander vlak ligt, wat de tijdsduur betreft althans, dan met par ticulieren. „Spoed" is maar een zeer betrekkelijke zaak. Meestal is het zo, dat zij die spoed hebben, meer de tijd hebben dan ze doen voorkomen en is het gewoonlijk, niet hierom maar déarom. De democratie is met minder haast zeer gediend. H. OEKMAN. B.D.C. heeft zondag wel een zuinige overwinning behaald op Avance, maar concurrent Meervogels verloor met 0-2 en daardoor zit B.D.C. op fluweel. Volgende week zal echter een zware strijd gestreden moeten worden, want dan staat een uitwedstrijd tegen Meer vogels op het programma. Als deze ge wonnen wordt dan is het kampioen schap heel dicht in de buurt gekomen. De wedstrijd tegen Avance is zwaar geweest. Het kleine gladde terrein was moeilijk te bespelen en de mannen van Nederhorst den Berg speelden een ste vig spelletje. B.D.C. had de voorhoede versterkt met Bas Bakker, maar toch heeft de achterhoede weer het leeuwen deel van het werk moeten doen. Na een half uur gelijk opgaande strijd gaf rechtsbuiten Jan Kaats een voorzet. Het werd een schot en via de lat ver dween de bal in het doel. Even later maakte Avance 'n mooi doel punt, maar de scheidsrechter was een nauwgezet man en hij keurde het doel punt af omdat een van de spelers van Avance had lopen schreeuwen om de aandacht van een medespeler te trekken en dat vond de arbiter niet goed. Avance wilde protesteren, maar na rust overkwam Jan Kaats bij het maken van een doelpunt hetzelfde; ook deze goal werd niet toegekend wegens het geven van een schreeuw. Volgens de scheids rechter mogen alleen keeper en aanvoer der hun mond opendoen. Het zou ongetwijfeld een harde wed strijd geworden zijn als de scheidsrech ter de touwtjes niet zo stevig in de han den gehouden had, want Avance was zeer gebrand op de gelijkmaker. Die kwam echter niet en B.D.C. nam twee bijzonder kostbare punten mee naar Soest. GRONDAANKOOP. De gemeente zal van H. van Logten- stijn 2920 m2 grond kopen, gelegen aan de Dalweg voor 7825,60. Tevens zal 1226,40 betaald worden als schade vergoeding en de gemeente zal de even tuele belastingschade dragen. Het col lege verzoekt de raad voor deze trans actie 'n crediet van 9300.te ver lenen. Van A. W. Hilhorst wordt 12160 m2 gekocht, gelegen aan de Molenstraat, voor 26.144,De gemeente zal 11.552 gulden schadevergoeding betalen en de belastingschade vergoeden. Tevens krijgt de verkoper het voorkeursrecht van koop op 8350 m2 grond, die hij aan de Lange Brinkweg in pacht heeft. Van P. J. Brouwer wordt 5380 m2 ge legen aan de Molenstraat gekocht. De prijs is 11.567,Er wordt ƒ3111, schade betaald, de belastingschade wordt vergoed en de koper krijgt als koper voorkeursrecht op 4805 m2, die hij in pacht heeft. Van W. van Logtensteijn wordt 20200 m2 gekocht, gelegen aan de Soester Engweg voor 62.620,Er wordt 25,gewasschade betaald en de be lastingschade wordt vergoed. HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in art. 9, lid 1, sub b, der Hinderwet, ter algemene kennis, dat ter gemeente secretarie van Soest ter inzage is ge legd een verzoek met bijlagen van F. H. van Diik Soesterbergsestraat 19, alhier om vergunning tot het oprich ten, in werking brengen en in wer king houden van een loodgieters-, gas- en waterfitters- en electro-technisch installatiebedrijf, op/in het perceel Soesterbergsestraat 19, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie C, nr 2995. Gedurende tien dagen na de dagteke ning van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schrif telijk bezwaren tegen het verlenen der vergunning bij het gemeentbestuur in te brengen. Bovendien wordt op dinsdag 29 decem ber a.s., des voormiddags 11.00 uur, in het gemeentehuis een openbare zit ting gehouden, alwaar mondeling be zwaren kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingekomen stukken. Soest, 11 december 1959.

Soester Courant | 1959 | | pagina 1