MARCHAL HAARMODE Afbetaling ongezond! EISENHOWER NAAR RUSLAND. VOOR (Viffem Grce/ifiufzeft^, BURGERLIJKE STAND UW SUCCES IS ONZE RECLAME. Auto- en Scooterrijschool D. ENGEL KLEERMAKERIJ WIERSEMA SOEST BESTE BEURT. OFFICIëLE MEDEDELINGEN. nyton's J. Hoppenbrouwers MET RAAD EN DAAD DRIEKWART IN SUèDE. gï fcö aa ftS BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool KOSTELIJKE VITAMINEN IN HET DIËET VAN DE SPORTSMAN! Vraag FYFFES bananen met het blauwe etiket In aansluiting op het bezoek van Chroesjtsjow aan de V.S., zal presi dent Eisenhower in het komende jaar een bezoek brengen aan Rusland en reeds thans is een speciale groep van Amerikaanse veiligheidsmannen naar Moskou afgereisd. Zij hebben hun in trek genomen in de gebouwen die zijn betrokken door de Amerikaanse lega tie. Deze Amerikaanse deskundigen be studeren thans de te nemen ^maatrege- len, die nodig zij voor het aanstaande bezoek van hun president aan Rusland. De geheime Russische politie (M.V.D\), die thans onder bevel staat van gene raal Nikolajewitsch Schelepin, zal bij dit bezoek de nodige assistentie ver lenen. De M.V.D. is echter niet alleen met recherche- en politiewerkzaamhe den belast, doch zij houdt zich tevens bezig met spionage en contra-spionage, hetgeen trouwens algemeen bekend is. Dit bleek nog eens overduidelijk, toen bij een bezoek van de Amerikaanse vice-president Nixon aan Rusland, door de persoonlijke detectives van de vice- president in diens logeerkamer in Mos kou verdekt opgestelde microfoons en bandopnemers werden gevonden. Scherpschutters als metgezellen. Reeds nu hebben zich al moeilijkheden voorgedaan tussen de in Rusland aan gekomen Amerikaanse recherche-spe cialisten en functionarissen van de M.V.D. Zeer zeker zullen de bezwaren van Russische zijde nog wel toenemen, daar volgens Amerikaanse regerings- en vei ligheidsvoorschriften, president Eisen hower, als staatshoofd van de Ver. Sta ten, op al z'n reizen door ongeveer een vijftigtal detectives - ware scherpschut ters - moet worden vergezeld. Vooral dit laatste weegt de sowjets zwaar. De persoonlijke rechercheurs zullen er onder meer op moeten toezien, dat de z.g. „veiligheidsgrens", dat is de af stand tussen president en publiek, die altijd en onder alle omstandigheden 18 meter moet bedragen, wordt gehand- KtiPsaiON STEENHOFFSTR 53 TEL284Z SOEST haafd. Deze zwaar getrainde ,,G-men", die allen zijn bewapend met snelvuur pistolen, zullen wanneer dit onverhoopt nodig mocht blijken, voor het nemen van keiharde maatregelen zeker niet terugdeinzen. President Eisenhower zal op zijn reis door Rusland tevens worden vergezeld door zijn persoonlijke kok en door een vijftal butlers. Aanslag kan vrede in gevaar brengen. De zelfde problemen, maar dan als het ware in spiegelbeeld, hebben zich voor gedaan tijdens het bezoek van de Rus sische minister-president en de se cretaris generaal van de communistische partij aan de Verenigde Staten. sische regeringschef op zijn tocht naar Manhatten, waar de Russische delegatie voor de U.N.O. gevestigd is, te bege leiden. Wat bij ieder hoog bezoek uit het bui tenland de mannen van de F.B.I., de veiligheidsdiensten van leger, lucht macht en marine steeds weer hoofd brekens kost, dat is wel de aanwezig heid van de vele ramen en daken in en op de wolkenkrabbers en andere ho ge gebouwen, staande langs de wegen, die de hoge bezoekers passeren. Dit nu vormt voor de mannen, met dê vei ligheid en de bewaking belast, een pro bleem op zichzelf, daar het immers on doenlijk is en in het verleden ook over duidelijk bleek om ieder gebouw waar langs de stoet trok, afzonderlijk te be waken. Wie woont daar, wat doet hij Een grote zorg voor de autoriteiten bleek ook de aanwezigheid van de vele emigranten in de States, zeer in het bizonder de Hongaren. Bij deze laat- sten zit immers de haat diep en bleken de geslagen wonden nog niet geheeld te zijn. Reeds dagen tevoren werden de te bezoeken gebouwen, de te passeren bruggen en straten aan speciale on derzoeken onderworpen. De bewoners SCHRIKSLAAN 19 SOESTDIJK TELEFOON 3990 iQNGESTR.36 TeiiilBS AMERSFOORT OP HET GRAVEREN kunt U desge wenst wachten. GEBOREN Hendrik, zoon van A. T. J. van Luijtelaar, vulcaniseerder en H. G. Stomphorst, Beckeringhstraat 9. Carla Hendrika Maria, dochter van J. F. J. Rasch, autoverhuurder en B. J. M. van de Pol, Oranjelaan 24. Mar- garetha Maria Veronica, dochter van V. J. Dam, slager en B. E. C. van Breemen, Soesterbergsestraat 70. Natasja, dochter van T. Nababan, am bassadesecretaris en I. Hoetasoit, tijde lijk adres Duinweg 11. Robert Wil lem, zoon van E. G. de Boer, nautisch ambtenaar en E. J. Schlüter, Beuken laan 47. Gerardus Wilhelmus, zoon van N. Kuijer, chauffeur en B. van 't Klooster, Beukenlaan 78. Eddie Mei vin, zoon van E. M. Garner, militair en J. H. de Bruin, Sophialaan 7, Baarn. Stefanus Ignatius, zoon van A. M. Zweekhorst, werktuigbouwkundige en W. A. M. de Rijk, Rembrandtlaan 6. Lilian, dochter van J. Mets, aannemer en G. A. Koudijs, Korte Brinkweg 27. ONDERTROUWD Hendrik Gerrit Koe nen, hulpmonteur, Burg. Penstraat 57, Baarn en Dirkje Maria van Hornsveld, Koninginnelaan 154. Willem Scheer, timmerman, Onderlangs 7, Amsterdam en Laura Bunt, naaister, Schaepman- straat 88. Wilhelmus Everardus de Beer, fabrieksarbeider, Smitsweg 37 en Henrica Paulina Verschoor, dienstbode, Koninginnelaan 83. GEHUWD Gerard van der Lee, tech nisch ambtenaar, Deldensestraat 14, Goor en Elisabeth van der Craats, ver koopster, Ir. Menkolaan 61. Peter Bieshaar, vlieger, Gruttostr. 411, Baarn, en Jacobje Zetzema, kantoorbediende, Waldeck Pyrmontlaan 7. Johan Wil- lebrordus Nieuwenhuizen, timmerman, Mesdagplein 4, Baarn en Geertruida Antonia Johanna van Hengstum, zon der beroep, Middelwijkstraat 1. Jo- hannes Cornelis van Oldenbeek, onder wijzer, Lovinklaan 8, Utrecht en Maria Guurtruida Regter, onderwijzeres, Prins Bernhardlaan 52. Robert Huston Mc Pheeters, militair Grand Prairie, Texas, V.S.A. en Richarda Geertruida Hilhorst, secretaresse, Torenstraat 14. OVERLEDEN: Marinus de Jonge, oud 52 jaar, zonder beroep, Bosstraat 2. Jan Lucas Bronkhorst, oud 78 jaar, zonder beroep, gehuwd met H. I. E. Dekker, Heuvelweg 10. Dirk Pieter van Dongen, oud 63 jaar, zonder be roep, gehuwd met J. H. Scheijbeler, Re- gentesselaan 21. Hendrika Geertrui da Dukelo, oud 68 jaar, zonder beroep, weduwe van H. A. Woolthuis, Ant. van Leeuwenhoeklaan 227. Anthonius Staal, oud 85 jaar, zonder beroep, we duwnaar van R. van Burgsteden. Kerk- Er hebben zich toen gelukkig geen onaangenaamheden voorgedaan zoals 'n bomaanslag, waardoor de wereld-vre- de in gevaar kon worden gebrachteen en ander danken we zeer zeker niet in de laatste plaats aan het optreden van de bij dit en dergelijk soort be zoeken genomen veiligheidsmaatrege len, die niet alleen door de Ver. Staten, doch in alle landen ter wereld worden genomen rondom de persoon van het staatshoofd en van diens hooggeplaats te gasten. Reeds lang voor 't bezoek van Chroesjt sjow en de zijnen aan de V-S. werd aangekondigd, begon het Amerikaanse veiligheidsapparaat op volle toeren te draaien en onder de persoonlijke lei ding van Jim Rawley, de chef van de veiligheidsdienst van president Eisen hower, werd een speciaal corps van geheime agenten samengesteld, om voor de veiligheid van de „rode csaar" ge durende diens bezoek aan de States te waken. Om toch maar niets over het hoofd te zien, werd dit corps lijfwach ten nog versterkt door een honderd tal speciaal voor dergelijke werkzaam heden opgeleide Russische detectives, die voor de bewaking van hun macht hebber speciaal naar Amerika waren gekomen. Geen risico. Afdelingen van de ,,G-men", die an ders belast zijn met de actieve gang- sterbestrijding, werden voor dit hoge bezoek, door de autoriteiten van andere diensten vrijgemaakt. Aan boord van het Russische vliegtuig, waarmede Chroesjtsjow zijn reis van en naar A- merika maakte, de TU 104, bevond zich ook een Amerikaanse vliegeroffi cier. Dit alles ter wille van de veilig heid. Het vliegveld Idlewild bij New York, waar de sowjet minister-president de eerste voet op Amerikaanse bodem zou zetten, werd enkele uren voor de aan komst van de machine door vijfhonderd politiemannen hermetisch afgesloten en door een tweehonderdtal anderen werd het gehele terrein meter voor meter onderzocht op bommen, landmijnen en z.g. booby-traps. Zestig gemotoriseerde agenten kregen tot taak om de Rus van de panden gelegen aan de wegen door welke de stoet trok, dienden voorts op hun politieke betrouwbaar heid te worden onderzocht, althans diende men te weten, wie er in dit of dat pand woonde, zijn kantoor of win kel had. Ditzelfde had ook plaats met het hotel-personeel en niet te verge ten met de gasten van die hotels, waar de hoge bezoeker zijn intrek nam. Nauwkeurig werden ook de aangewe- NIEUWEWEG 97 TELEFOON 2543 zen vertrekken, de waterleiding en het electrisch licht, de aanwezige nooduit gangen en brandtrappen en het blus- materiaal gecontroleerd. Tijdens het bezoek van de rode czaar aan de Verenigde Staten maakten de autoriteiten gebruik van de diensten van 24.000 in uniform en burgerkle ding gestoken politiemannen. Geluk kig werden er geen in het geheim op gestelde springstoffen en bommen, maar ook geen vuile eieren of rotte toma ten gevonden of gebruikt. Soesterbergsestraat 9a Telefoon 2408 voor uw Costuum, Mantelcostuum en Japon. MEDISCHE DIENST. Tijdens de komende zondagen wordt de artsendienst waargenomen, van 24 dec. te 14 uur tot 26 dec. te 11 uur, door dr G. van Beurden, Steenhoffstraat 12, tel. 2667 en dr H. J. Stroband, H. Blaeckweg 14, tel. 2434 en van 26 dec. te 11 uur tot 28 dec. te 8 uur door dr W. J. Schutte, Burg. Grothestraat 65, tel. 2333 en dr J. C. Rip, Soesterberg sestraat 16, tel. 2423. Op 25, 26, en 27 december is geopend apotheek „Soest" Soesterbergsestraat 8. Twee kinderen van omstreeks 10 jaar moesten bij een landbouwer eieren halen. Ze waren nauwelijks thuis, toen de man kwam vertel len dat ze zijn portemonnaie ge stolen hadden. De kinderen ontkenden en de moeder belde terecht de politie en vroeg om een onderzoek. D'e boer was zeer zeker van zijn zaak, maar toch kwam de porte monnaie uit zijn achterzak te voor schijn. De politie zal de wantrouwige wel gezegd hebben dat hij zich dood moest schamen en misschien heeft hij beide kinderen wel een tientje voor hun spaarpot ge geven en de moeder duizendmaal zijn excuses aangeboden, maar dat vermeldt de historie niet. R.K. UITLEENBIBLIOTHEEK. Nieuwe boeken Romans. Van den Aardweg, Madame dokter, (dok.) Armstrong, D'e alba tros en andere detectiveverhalen. Baardman, De waterbruid. Bruyn, Het witte rendier. Bulthuis, De ver geten medeminnaar, Carmiggelt, Kraaltjes rijgen. Charteris, De kin deren van de Saint, (det.) Charteris, De Saint eist vergelding, (det.) Charteris, De Saint en de musketiers, (det.) Charteris, De Saint in Hono- lulu. (det.) Corgao, Cursus van de dood. Crispin, Het verdwenen ma nuscript. (det.) Cronin, Twee zus ters. Dickens, Man overboord. Van Elshout, Het bonte tapijt. Fa- bricius, De heilige paarden. Fer- ber, De show-boat. Frison-Roche, Boven de afgrond. Harms, Nellie, als ik jouw niet had. Kazantzakis, Kapi tein Michalis. Kent, Veerboot naar Hongkong. Lampo, Terugkeer naar Atlantis. Lichtenberg, Het para dijs voor ogen. (dok.oo.) Jessurun Lobo, Nachtelijke cavalkade. (av.) Maurier, Jamaica inn. Mons, Moord in Pompeji. (det.) Myrivilis, De ma donna met de vissestaart. Nesna, Toen het vaderland riep. Nooteboom, Philip en de anderen. Nijnatten- Doffegnies, Claartje. Piljar, D'e eed. (oo.) Queen, De dertiende gast. (det.) Rawlings, Als een vreemdeling op aarde. Van Rossum, De Erven Has selaar. Scharten-Antink, 't Geluk hangt als een druiventros. Seton, Bess Winthrop. (hist.) Seton, Theo- dosia. (hist.) Simenon, Maigret in cognito. (det.) Simenon, Maigret op reis, (det.) Smith, Hij liep een eind je om. Söderholm, Wolken boven Hellesta. Spoerl, De man die geen moordenaar was. (det.) Tey, De vermiste tweelingbroer. Van de Velde, De grote zaal. (soc. vrouw.) Van Vlaanderen, Het Tylermysterie. (det.) Weissmann, Het leven alleen, (oo.) Wodehouse, Borreluurtje, (hum.) Zikken, De atlasvlinder. UITBREIDINGSPLAN De burgemeester van Soestgelet op artikel 37 der Woningwetbrengt ter algemene kennis dat het raadsbesluit d.d. 15 juli 1959, afd I, nr 7119, tot vaststelling van het partieel uitbrei dingsplan „Soesterberg Zuid-west", re gelende de bestemming in onderdelen voor de gronden gelegen tussen de na volgende wegen Kerklaan, Chr. Huy- genslaan, Simon Stevinlaan en fiets pad Soesterberg-Zeist, bij besluit van de gedeputeerde staten van Utrecht, d.d, 30 november 1959, 5e afd. nr 3046/3082, is goedgekeurd. Soest, 22 december 1959. 1,98 - 2,95 - 3,95 - 4,50 verkrijgbaar bij VAN WEEDESTRAAT 44 NAAST DE APOTHEEK Bunzingplaag. Hoe kan ik een bun zing, die kippen vangt en hun eieren consumeert, uit een grote tuin weg houden. Het enige goede dat hij doet is ook muizen opeten. Aldus mevr. E. L. Antwoord Het beste en meest af doende is nog altijd te zorgen dat de bunzing niet bij uw kippen kan komen, door rondom en van boven alles secuur met gaas af te zetten. De moderne kippenhouderij houdt te genwoordig de kippen zomer en winter vast. Verder zoudt u op die plaats, waar de bunzing doordringt, een stevige bun zing klem, al of niet met een ver giftigde prooi, b.v. dode kip, moeten plaatsen. Denk dan om eventuele katten en hon den Heeft u geen kennis, die over een jachtgeweer en acte beschikt, om de boosdoener op heterdaad te betrap pen en dood te schieten Een electrische afrastering is ook een middel om het ondier af te schrikken. De bunzing wordt tot het schadelijk wild gerekend, dus er bestaat een (beperkte) tijd dat hij gejaagd mag worden. Wendt u zich tot een jager. C/3 i Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht. Reeds vaak hebben de verstandigen een waarschuwend woord laten horen voor de onverstandigen over de gevaren van de afbetalingsmethoden. Zuiver financiëel gezien is het werke lijk absurd kostbare apparaten te ko pen, als het geld daarvoor er nog niet is en misschien óók niet komen kan. Economisch bezien vergt deze wijze van verkoop grote investeringen, die de handelaren node kunnen missen, zodat de banken krediet moeten ge ven, nota bene van geld waar de in dustrie om zit te springen in het be lang van de werkgelegenheid in ons land. En nu hebben dan de artsen hun stem laten horen bij monde van een sana toriumdirecteur, die moet conclu deren, dat de Nederlander terwille van de bromfiets, de koelkast, de televisie of de auto zo scherp bezuinigen op het voedselpakket, dat de aanvankelijk onderdrukte t.b.c. opnieuw de kop op steekt en de verzwakte afbetalers nog vóór het betalen van de laatste ter mijn het ziekenhuis in stuurt. Als waarschuwing willen wij er eens op wijzen, dat in ons land nog geen enkel ziekenhuis, ook geen enkel sana torium gezondheid verkoopt op afbe taling. Meisjesromans. Breek, Maggie ver overt haar geluk. Grasshoff, Op de drempel van het geluk. Harting, Rondom Holten ligt de wereld. Koen-Conrad, Ineke en Anneke ver loofd. Nachenius-Roegholt, Andy's gouden stippen. Randers, Het derde bedrijf. Renkum, Het 13e ambacht. Saris, Eendagsbloemen. Saris, Zoals de zeemeeuw vliegt. De Vries en Reiss, Maartje ziet spoken. Wagenvoort, Hannie loopt te hard van stapel. Engelse romans. Brophy, The day they robbet the bank of England. Dickens, Man overboard. Dickson, Carr, Poison in jest. Firbank, I bought a mountain. Gallico, Flo wers for Mrs. Harris. Gardner, The case of the demure defendant. O'Brien, As music and splendour. Shute, The rainbow and the rose. Smith, Maggie-now. Williams, Dra goman pass. Trio, Guusje op de kleuterhof. Duitse romans. Böll, Der Bahnhof von Zimpren. Gaiser, Schlussbal. Görris, Der göttliche Bettler. Hall, Der gel- be Hut. (det.) Rinser, Abenteuer der Tugend. Salten, Bambi. Schaper, Das Tier. Ontwikkelingsboeken. Benham, Avon tuur onder water. Lyons Bar-David, Mijn beloofde land. (Israël.) Bel loc, Marie Antoinette. Burnat, Leven, leed en liefde van Sissi. Lane, Als de elementen razen. Prosperi, Ko ning der haaien. Sava, Als patiën ten spreken. Sava, het reddende mes. Sava, De weg van een Chirurg. Van Straelen, Aziatisch dagboek. Süér, Goden van de engelenbak. Thorwald, Oder 45 dl. 2. - Wood- house, Intieme gesprekken met dieren. De suède jas heeft ons land veroverd. Het is beslist geen nieuwigheid meer, maar een standvastig model geworden. We zien deze oersolide en keurig kle dende jasjes in korte vorm, waarin ze overigens het meest bekend zijn, maar we zien ze ook al in langere vorm tot zelfs geheel lang, prachtig gevoerd met lamsbont. Tot voor kort was een typisch ken merk van de suède jasjes, dat ze alle vrijwel van hetzelfde model waren de jasjes waren om zo te zeggen bijna uniform, slechts verschil in kleuren en lengte maakten wat variatie. Nu heb ben de ontwerpers de suède als stof aanvaard en gaan zij wat variatie aan brengen in de modellen. Dat betekent een belangrijke stap voorwaarts. Ons model toont een driekwart, suède jas van een geheel eigen stijl, afwij kend van wat we normaal zien. Let u eens op de brede, ronde kraag met zijn typische knoopsluiting, een idee dat ook herhaald wordt in de randen van de zakken. Bovendien heeft deze jas (iets dat u helaas niet kunt zien op de illustratie) een ceintuur in de rug, die natuurlijk geen dienst doet, doch er slechts is aangebracht als garnering. Het geheel werd een stijlvol jasje, mo dern en bijzonder leuk. Wie zou zo iets niet willen dragen

Soester Courant | 1959 | | pagina 6