DERDE BLAD VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 22 DECEMBER 1959. FFESTAVOND VAN DE SOESTER BROMFIETS CLUB. De Soester Bromfiets Club heeft za terdagavond in hotel Bos en Duin feest gevierd en Jan Plezier heeft met zijn gezelschap het grootste deel van de avond gevuld. Voorzitter R. Bergers opende de avond en hij verwelkomde in het bijzonder afgevaardigden van de vereniging „Vei lig Verkeer" en van de bromfietsclub „Amersfoort en omstreken". De voorzitter huldigde de heer H. van Rouwendaal, die clubkampioen werd. Hij ontving een beker, evenals nummer 2, de heer E. v. d. Broek, nummer 3, de heer J. v. d. Bank en nummer 4, mevr. v. d. Broek. H. van Ede, R. v. Rouwendaal, P. Oosterbeek, J. van Ginkel, J- N. Grift en R. Wehmann bezetten respectieve lijk de vijfde tot en met de tiende plaast. Jan Plezier hield een babbeltje, Harry Lit toonde zich een virtuoos op de ak- kordeon, Frederik Tolud was een uit stekende imitator en de Chromoni- cats speelden op de mondharmonica, terwijl de Chromonisisters zongen. Na een praatje en een liedje van Jan Plezier en het optreden van de Kema's was het pauze. De tweede helft van de avond werd ge opend door de voorzitter van „Veilig Verkeer", de heer F. Sonders, die op wekte tot het deelnemen aan een cur sus. Helaas zijn bij de meeste verkeers ongevallen bromfietsers betrokken en wie een cursus Veilig Verkeer gevolgd heeft zal zich beter in het verkeer thuisvoelen. Mevr. Bergers werd door de secreta ris, de heer J. v. d. Bank met bloe men gehuldigd omdat zij steeds vol goede zorgen voor de vereniging is. E. v. d. Broek werd onderscheiden om dat hij clubkampioen van de vereniging „Amersfoort en Omstreken" werd. Frederik Tolud bleek niet alleen een uitstekend imitator maar ook een snel dichter van klasse, de Chromoticats traden voor de tweede keer op, er werd opnieuw geïmiteerd en Jan Plezier deed de aanwezigen griezelen, de Ke ma's zorgden voor een bezoek aan de opera en tenslotte zorgde Harry Lit voor samenzang. CYCLE-CROSS VOLHARDING-TEMPO. Tempo heeft een nieuwe return-cycle- cross gereden tegen de renners van „Volharding" de vereniging, die over een prima parkoers in de omgeving van Den Dolder beschikt. De afstand was 2500 meter en de eindstreep lag boven op een zandheuvel. De A-klassers moesten het parkoers achtmaal rijden, de B-klassers vijf maal en de C-klassers driemaal. Bij de A-klassers waren 7 deelnemers. Ruttenberg en Klaas van 't Kloos ter waren aanwezig maar Nol de Heus ontbrak. Bij „Volharding" ontbraken twee ren ners. Klaas van 't Klooster nam de lei ding, gevolgd door H. Roedoe (V.), Ger- rit Ruttenberg, P. Berrens (V.), Wil van Barneveld, Otto de Weerd en Wes- teneng (V.). Deze laatste gaf na drie ronden op. In de tweede ronde nam Wil van Bar neveld de leiding over en Klaas van 't Klooster zakte af naar de vijfde plaats. In de derde ronde nam Gerrit Ruttenberg de leiding en hij stond deze niet meer af. Klaas van 't Klooster was naar de tweede plaats opgerukt en Berrens was derde. Dit duurde nog drie ronden en in de laatste verdrong Berrens Van 't Klooster van de tweede plaats. Wil van Barneveld lag toen op de vierde plaats en achter hem voch ten Roedoe en Otto de Weerd verbe ten om de vijfde plaats. Deze strijd werd in het voordeel van de Volhar dingrenner beslist. Bij de B-klassers vonden ook steeds verschuivingen plaats, maar Adri Doe- kemeijer nam in het begin resoluut de kop en stond deze niet meer af. Wout van 't Klooster, die aanvankelijk derde lag, veroverde de tweede plaats en stond deze niet meer af. Menze van de Broek was aanvankelijk tweede, maar hij zakte wat af en werd vijfde. Adri v. d. Burgt werkte zich van de zesde naar de derde plaats op. Bep Semper heeft zich dapper geweerd. In de eer ste ronde lag hij zevende, maar hij bracht het tot de derde plaats, die hij pas in de laatste ronde aan Adri v. d. Burgt moest afstaan. De anderen heb ben gereden voor wat ze waard waren, want de eerste Volharding-B-klasser kwam pas op de negende plaats, zodat in deze klasse alle punten voor Tempo waren. Tenslotte gingen de aspiranten van start en in de eerste ronde viel de beslissing al. Het was jammer dat het nieuwe Tempo-lid Harry Visser pech kreeg toen hij goed op de vierde plaats lag. De uitslagen zijn 1. Gerrit Ruttenberg, 20 km in 32.30 min. 2. P. Berrens (V.). 3. Klaas van 't Klooster. 4. Wil van Barneveld. 5. H. Roedoe. (V.). B-klasse 1. Adri Doekemeijer, 12V2 km. in 21.30 min. 2. Wout van 't Klooster. 3. Adri v. d. Burgt. 4. Bep Semper, 5. Menze van de Broek, 6. Gert de Weerd. 7. Bart de Wolf. 8. Aad Post. C-klasse 1. A. de Bruin (V.) 2. A. Roedoe (V.). 3. Cor de Heus. 4. A. Klin- ge (V.). 5. J. v. d. Wal (V.). 6. Johnny Visser. Tempo behaalde in de twee ontmoe tingen tegen Volharding 119 punten en de tegenstander 78, zodat het over winningsvaantje in het bezit van Tempo kwam. S.V.V. VOLLEYBAL. Woensdag en donderdag vonden in de markthallen te Amersfoort de laatste wedstrijden van dit jaar plaats voor de volleybal-competitie. Drie herenteams van de Soester Volleybal Vereniging moesten op deze avonden spelen. Woensdagavond waren het de lagere teams, t.w. S.V.V. 2 en S.V.V. 4, die de strijd aanbonden tegen V.V.A. 3 en N.C.V. Het tweede herenteam wist de aanval op haar leidende positie in de tweede klas met succes af te slaan, want in drie sets dwong zij de V.V.A.-reser- ves in haar de meerdere te erkennen. Er werd aan S.V.V.-zijde goed en met overleg gespeeld en de eerste set wis ten zij met 15-4 op hun naam te bren gen. De tweede en de derde set lever den ook al niet veel moeilijkheden op en beide sets bleven de rood-wit- ten met 15-8 in de meerderheid. Met 14 punten uit 7 wedstrijden gaan zij daardoor momenteel aan het hoofd van de ranglijst. Het vierde team had het tegen kop loper N.C.V. niet gemakkelijk. De eerste set werd aan S.V.V.-zijde goed samengespeeld en doordat aan de zijde van Nijkerk de smashes nog al eens mislukten, gelukte het de rood- witten deze set met 15-8 op hun naam te brengen. In de tweede set namen zij aanvankelijk ook een flinke voor sprong maar het samenspel aan N.C.V.- zijde werd steeds beter en langzaam, maar zeker wisten deze hun achter stand in te lopen en met 16-14 brach ten zij deze set op hun naam. De der de set werd een gemakkelijke over winning voor het Nijkerkse team met 15-6, terwijl de vierde set daarentegen weer een spannend verloop had. Door deze set met 15-12 te winnen wisten de Nijkerkers de kostbare punten mee naar huis te nemen. Het eerste herenteam speelde donder dagavond tegen Vios-reserves. De rood-witten hadden hun goede vorm niet meegenomen en moesten dan ook een set aan de Amersfoorters laten. De eerste en tweede set werden res pectievelijk gewonnen met 15-10 en 15-13, terwijl de derde daarentegen verloren werd met 15-12. In de vier de set namen onze plaatsgenoten even wel geen risico en met 15-3 bleven zij dan ook in de meerderheid. Met 13 punten uit 7 wedstrijden hebben ze momenteel de leiding in de eerste klas op de voet gevolgd door Giraffes uit Baarn. KERSTPROGRAMMA BIOSCOOP. Met de kerstdagen draait in het City- theater de film „Das Dreimaderlhaus", waarin episodes uit het leven van Franz Schubert behandeld worden. Karheinz Böhm heefc de rol van Schubert en de bekende tenor Rudolf Schock - opvolger van Richard Tauber - speelt Franz Scho- ber, vriend van Schubert. Magda Schnei- der - de moeder van Romy - speelt eveneens mee en Ewald Balser beeldt Ludwig van Beethoven uit. In de film worden vele bekende liede ren van Schubert door Rudolf Schock gezongen. „Ich schnitt es gern in alle Rinden ein" is hiervan het belangrijkst, want om dit lied draait het hele verhaal. Een ver liefde Schubert componeert het en over reedt zijn vriend het te zingen voor het meisje dat hem tot het componeren van dit lied inspireerde. Het wordt gezongen en een diepbedroefde Schubert moet er varen dat het meisje de zanger om de hals valt en niet hem, de componist, die het lied uit liefde tot haar maakte. Op haar trouwdag hoort zij dat er spra ke is van een misverstand. Als zij met Schuberts vriend het kerkgebouw be treedt zit de componist achter het orgel en machtig en indrukwekkend klinkt zijn muziek, die hem wereldberoemd zal maken. Van zondag tot en met woensdag de in ternationale Schlagerkoningin Caterine Valente in „Die glücklichsste Frau der Welt". Het is een bijzonder gezellige film, han delende over de moeilijkheden van jeug dige muziekbohemiens, die succes willen behalen en dit na heel veel moeilijkhe den ook bereiken. Catharina zingt en Kurt Edelhagen met zijn orkest spelen de modernste melodieën. Zondagmiddag, om 2 en 4.15 uur, „Haat tegen Haat", een verhaal van zeer stoe re mannen, die voortdurend met ande re stoere mannen overhoop liggen, waar door heel veel spannende dingen ge beuren. Tenslotte zegeviert het recht. VERGADERING ZILVER TETRA. Zilver Tetra - de vereniging van aqua riumhouders - vergaderde in de De Gouden Ploeg. Nadat, onder voorzitterschap van de heer K. Zeldenrust, enkele agenda punten afgehandeld waren, werd, onder leiding van de heer G. Wassenaar, een aqua-quiz gehouden met vragen op aquarium-terrein. De eerste prijs werd gewonnen door een team bestaande uit de dames Benne en Prins en de heer Verduin. De twee de plaats was voor de heren Dorrestein, Abbring en Van Gerven, terwijl de heren Boin, v. d. Hoeven en Bodewes de derde plaats bezetten. De winnaars kregen vissen als prijs. De bijeenkomst werd gesloten met een verloting. KERSTSPEL. Leerlingen van de Huishoudschool zul len morgenmiddag, in de school, een kerstspel oopvoeren. Om 2 uur is er een uitvoering voor leerlingen en hun ouders en om 4 uur voor de bejaarden van de U.V.V. TEMPO EN DE FEESTDAGEN. Tempo organiseert op tweede kerstdag een vossejacht, die om 11 uur bij ho tel „De Soester Duinen" begint. Om 1 uur starten de aspiranten, om half twee de nieuwelingen en om half drie de amateurs en onafhankelijken in de cycle cross te Soestduinen, waaraan door bijna 80 renners deelgenomen wordt. WILDAVOND. De leden van de Automobielclub Soest hebben gisteren in hotel „De Bosvijver" de traditionele wildavond gehouden. Na opening door de voorzitter, de heer R. Bergers, en uitreiking der prijzen van de wildrit, begon men aan de vele spelen, waardoor iedereen ruimschoots van kerstbout voorzien werd.

Soester Courant | 1959 | | pagina 9