TWEEDE BLAD SOEST SOESTERBERG VAN DE SOESTEE COURANT VAN DINSDAG 19 JANUARI 1960. VOLLEYBAL S.V.V. Het was voor de rood-witte Soesters donderdagavond een gunstige avond, want alle zes punten die behaald kon den worden, werden inderdaad in de wacht gesleept. Het tweede damesteam moest de strijd aanbinden met Vios 5. Werd de vorige week tegen de zesde uitgave van deze vereniging met moeite een gelijk spel in de wacht gesleept, ditmaal werd het een zeer duidelijke overwinning in drie sets. De eerste set werd gewonnen met 15-10, terwijl de tweede en derde respectieve lijk met 15-3 en 15-4 gewonnen werden. Het derde en vierde team deelden de punten. De eerste en vierde set werden over winningen voor het vierde team met resp. 15-6 en 15-6, terwijl de tweede en derde set voor het oudere derde team waren met 15-10 en 15-12. Het eerste herenteam moest de strijd aanbinden met het tweede team van Spirit. Hoewel Spirit een tegenstander is waar rekening mee gehouden moet worden, werd het ditmaal toch een vrij ge makkelijke overwinning. Met 15-7, 15-9 en 15-8 bleven de rood-witten in de meerderheid, waardoor zij zich weer aan de kop hebben genesteld van de eerste klas. Met zeven overwinningen en een gelijk spel heeft dit team de eerste helft van de competitie beëindigd. Het programma voor deze week luidt als volgt Woensdag Spirit 4S.V.V. 2 (heren). S.V.V. 3Olympia 4 (heren). Olympia 3S.V.V. 4 (heren). Donderdag Olympia 2S.V.V. 1 (heren.) VOLLEYBAL OLYMPIA. Het eerste damesteam van Olympia heeft de kleine kans op het kampioen schap van de overgangsklasse prac- tisch verloren door de 1-3-nederlaag tegen Giraffes. De wedstrijd werd een ontnuchtering voor de Soester dames na het goede spel van vorige week tegen Spirit. Zowel Olympia als Giraffes konden geen enthousiasme in hun spel brengen, waardoor het een oninteressante wed strijd is geworden. Hoofdzakelijk door goed opslaan wonnen de Soester dames de eerste set met 15-3. De tweede en derde set leverden iets meer spanning, hoewel er van goed spel geen sprake was. Weer werden met serveren de meeste pun ten gescoord. Giraffes was iets gelukkiger en won met 17-15 en 15-13. In de vierde set liep Olympia al snel een 3-14-achterstand op, die wel iets werd ingelopen, maar uiteindelijk te groot bleek. Giraffes won met 15-9. Het tweede damesteam toonde zich in een betere vorm en versloeg Spirit 3 met 3-1. Vooral aanvallend waren de Soester meisjes goed op dreef. Alleen in de derde set kon Spirit tot een set-' zege komen. De standen waren 15-3, 15-11, 10-15 en 15-4. Het derde damesteam speelde ook een goede wedstrijd tegen koploopster Vios 4. Toch kon het enthousiasme van de Olympia-meisjes het deze keer niet bol werken tegen het gavere spel van Vios, waardoor een 1-3-nederlaag geleden werd. (15-3, 11-15, 15-9 en 15-10.) Voor de verrassing zorgde ditmaal het eerste herenteam dat een eervolle ne derlaag leed tegen het Zeister Cito (1-3). De Soester heren waren in goede vorm en toonden een grote vechtlust. Hier aan was het te danken, dat de 9-12- achterstand in de eerste set werd om gezet in een 15-13-overwinning. Ook in de tweede set heeft Olympia lange tijd de beste papieren gehad. Cito her stelde zich echter tijdig en zag kans na een 4-12-achterstand toch nog de setzege te grijpen. (16-14). In de derde set toonde Cito zich ster ker en won met 15-9. De vierde set leverde weer volop spanning. Een 6-11- achterstand werd door Olympia weg gewerkt, waarna het zich tot het uiter ste verzetten voor Cito met 15-13 won. Woensdag spelen de heren van het derde team, om 7.15 uur, tegen S.V.V. 4 en het vierde team speelt op dezelf de tijd tegen S.V.V. 3. Donderdag speelt dames 1, om 8.45 uur, tegen Wovo 1 en heren 2 speelt om half tien tegen S.V.V. 1. BIGGEN EN EIERMARKT. Op de Amersfoortse weekmarkt van vrijdag j.1. werden aangevoerd 120 biggen in prijzen van 45,tot 60,en 3 drachtige zeugen van 350,— tot 425,—. Op de eiermarkt werden aangevoerd 225.000 stuks. Hoendereieren van 10,75 tot ƒ12,50. DE BOERENLEENBANK IN 1959. De voorlopige cijfers over 1959 van de Boerenleenbank wijzen uit, dat het 54e jaar van haar bestaan een goed jaar geweest is. De spaargelden zijn met ruim een half miljoen gestegen. Na bijschrijving van de rente bedraagt het totaalbedrag aan spaargelden en deposito's 7.350.000, De uitstaande voorschotten zijn met ruim 900.000,toegenomen. Van re keninghouders is ruim I8V2 miljoen ontvangen en terugbetaald terwijl de bank aan liquide middelen, bestaande uit een tegoed bij de Centrale Bank, over 3.050.000,beschikt. Het effectenbezit bedroeg eind decem ber 1959 ruim 695.000,en de totale omzet over het afgelopen jaar was ruim 41 miljoen gulden, hetgeen op nieuw een stijging betekent. In 1959 zijn bijna 28000 dagboekpos- ten verwerkt. Het aantal leden is thans 732 en het aantal spaarders ruim 5000. Deze voorlopige gegeven zullen in de komende weken tot een jaarverslag uitgewerkt worden. Dit verslag zal in het voorjaar bij de algemene leden vergadering ter tafel komen. WILDE JONGEN. Mevr. C. deelde de politie mede, dat haar zoontje door de jongen K. zo hardhandig tegen de grond gegooid was dat hij een wond boven het oog opgelopen had. Jongetje K. kreeg de aanzegging wat minder hardhandig te zijn. TEMPOSUCCESSEN IN ROTTERDAM. Zaterdagavond heeft Tempo feest ge vierd, maar dit kon niet verhinderen dat zondagmorgen om half acht, 14 renners en 25 supporters naar Rotter dam gingen, waar de renners deelna men aan de cycle-cross, georganiseerd door de Rotterdamse vereniging Pe daalridders" in het Kralingse bos. De aspiranten startten om half elf. Er namen 27 renners aan deze rit deel en onder hen bevonden zich de Tempo renners Gert de Weerd en Cor de Heus. Er werden 4 ronden van 2V2 km afgelegd. Gert de Weerd bezette de derde plaats en Cor de Heus werd zesde. Zij veroverden hiermee de eer ste punten, die nodig waren voor het winnen van de wisselbeker, de club- prijs, die Tempo meebracht naar Soest. Om 11 uur startten 35 nieuwelingen voor een rit van 15 km. Menze v. d. Broek, Bart de Wolf, Joop Laseur, Adri Doekemeijer, Aad Post en Bep Sem- per kwamen voor Tempo uit. Menze v. d. Broek nam direct de lei ding, maar moest deze in de derde ronde afstaan aan de bekende renner W. Soet uit Lisse, die onbedreigd won. De tweede plaats bleef in handen van Menze v. d. Broek. Piet v. d. Broek werd tiende en Bart de Wolf twaalfde. Aad Post kreeg een stuur tegen zijn hoofd en viel uit. De uitslag was 1. W. Soet, Lisse. 2. Menze v. d. Broek, Soest. 3. J. Ver stappen, Leiden. 4. F. v. d. Bosch, Rot terdam. 5. N. Kettenis, Rotterdam. 6. Z. Rietdijk, Rotterdam. De amateurs reden acht ronden van 2,5 km en er startten 40 renners. Van Tempo reden Gerrit Ruttenberg, Wil van Barneveld, Klaas van 't Kloos ter, Wout van 't Klooster en Otto de Weerd. Er werd snel gereden en Gerrit Rut tenberg bevond zich al direct in de eerste gelederen. Na de eerste ronde kwam hij als tweede door met ach ter zich Arend van 't Hof van Sassen- heim en Jan van Dijk uit Lisse. Op de vierde plaats lag Klaas van 't Kloos ter en op de zesde Wout van 't Kloos ter. Wil Barneveld bezette de negen de plaats, maar spoedig ging hij naar voren. In de derde ronde nam Van Dijk de kop. Wil van Barneveld was tweede en Ruttenberg derde. Beiden moesten zich laten passeren door Michielsen uit Lei den. Klaas en Wout van 't Klooster streden rondenlang om de zesde plaats. Van Dijk kreeg in de zesde ronde pech. Dit bezorgde hem achterstand, die hij op een geleende fiets weer inliep, zodat hij opnieuw de leiding nam. Kort voor het eind werd hij echter gepasseerd door Arend van 't Hof, die de rit won. 2. J. van Dijk, Lisse. 3. J. Michielsen, Leiden. 4. Gerrit Ruttenberg (Tempo). 5. Wil van Barneveld (Tempo). 6. Klaas van 't Klooster (Tempo). 7. Wout van 't Klooster (Tempo). 8. H. Veldkamp, Den Haag. 9. C. van Leeuwen, Rotter dam. 10. A. Hillebrands, Leiden. In het clubklassement bezette Tempo de eerste plaats met 6 punten. Hiermee werd de wisselbeker gewonnen. 2. Pedaalridders, Rotterdam. 3. Spartaan, Rotterdam. 4. Swift-combinatie, Lei den. 5. Excelcior, Rotterdam. FEESTAVOND VAN TEMPO. De ren- en toeristenvereniging Tempo heeft zaterdag, in de zaal van Eemland, de jaarlijkse feestavond gehouden. Voorzitter J. Gerritse verwelkomde de aanwezigen en in het bijzonder de af gevaardigden van zusterverenigingen, de heer H. Dieters, een van de oprichters van Tempo, die met verlof uit de West in ons land was, de erevoorzitter J. v. d. Broek en het lid van verdienste, de heer V. ten Haaf. De heer Gerritse wees op het tienjarig bestaan van de vereniging, dat niet met een groots feest gevierd kan worden om de kas niet al teveel aan te spreken. Hij dankte allen, die in het afgelopen jaar voor de vereniging gewerkt had den en schenkers van de prijzen. Het cabaretgezelschap Willy Mulder bracht een gezellig programma met mu zikale shows, sketches en conferences van Bram Groothuis, die vooral als Brammet je veel succes had. De Galan- ties - een akkordeonduo - zorgden er voor dat er flink gezongen werd en na de pauze werd de sketch Theaterbu reau Zwanenhals" opgevoerd. Met een Beierse finale werd het goede program ma besloten. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer F. Lensink, slaagde voor het praktijkexamen boek houden van de Ned. Assosiatie van Handelswetenschappen. J P. KOSSEN ONTVING LANDSTEINER-PLAQUETTE. De opperwachtmeester van de Kon. Marechaussee, Brigade Soesterberg, de heer J. P. Kossen, ontving de Land- steiner-plaquette van het Ned. Rode Kruis, die wordt uitgereikt aan hen, die vijftien maal hun bloed hebben ge geven om het leven van anderen te redden. AANRIJDING. Op de Amersfoortsestraat reed een be stelauto, komende uit de richting Huis ter Heide, de Van Weerden Poelman- weg in, zonder voorrang te verlenen aan een naderende bestelauto, komende uit de richting Amersfoort. Door krachtig afremmen voorkwam de bestuurder van laatstgenoemde auto een aanrijding doch bij het uitwijken naar links kwam zijn auto in botsing met een vrachtauto uit de andere rich ting. Beide wagens werden aanzienlijk beschadigd. Geen persoonlijke ongeval len. De eerstgenoemde bestelauto, die de oorzaak was van het verkeersongeval, is doorgereden.

Soester Courant | 1960 | | pagina 5