TWEEDE BLAD SOEST VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 26 JANUARI 1960. SHOT WON. Shot heeft de tweede helft van de com petitie goed ingezet door met 6-4 te winnen van koploper Victoria 1. De rustperiode van 3 weken heeft Shot goed benut. K. Wiss, W. van Doorn en Th Daselaar hebben deze we ken intensief getraind met sandwich- bat. Het gunstige resultaat tegen Vic toria is ongetwijfeld hieraan te dan ken, daar Shot in de eerste helft van de competitie met 3-7 van deze vereni ging verloor. Th. Daselaar won twee partijen te gen Gisken en Stikker. Van Klarenbeek verloor hij met 21-18, 17-21 en 17-21. K. Wis won ook twee partijen, die te gen Gisken en Klarenbeek. Van Stik ker verloor hij in de derde game met 18-21. W. van Doorn won van Gisken en van Klarenbeek verloor hij met 23-25, 21-19 en 19-21. Shot 2 won met 7-3 van Victoria 2 en Shot 4 won met 10-0 van O.S.O. 6. Donderdag speelt Shot 1 uit tegen Hoo- gerheide 1 in Hilversum. Verwacht mag worden dat Shot deze wedstrijd zal winnen, daar in de eerste helft van de competitie met 7-3 van deze tegen stander gewonnen werd. De overige wedstrijden van deze week zijn Hedenavond Good Luck 1Shot 3. Donderdagavond Shot 2Buna 3. Shot 4Victoria 9. Verschillende Shot-spelers zijn zater dag naar Amersfoort geweest om deel te nemen aan de wedstrijden om het kampioenschap van Amersfoort. De spelers K. Wiss, Th. Daselaar en W. van Doorn plaatsten zich in de halve finale van de eerste klas. Zaterdag 6 februari zullen in Amers foort de finales gespeeld worden. HANDBAL B.D.C. Zondag heeft B.D.C. voor de laatste maal in de zaal gespeeld en opnieuw werden goede resultaten bereikt. Dames 1 speelde tegen Olympia 1, dat met een gelijk aantal punten op de rang lijst staat. Op het nippertje werd met 3-4 verloren. Doordat Laren 2 gelijk speelde tegen U.D. 2 was het kampioenschap ver keken, wat niet wegneemt, dat B.D.C. nu als goede derde geëindigd is. Dit is een goede prestatie, gezien het ster ke milieu waarin gespeeld werd. B.D.C. 1 behaalde 9 punten uit 7 wed strijden. Dames 2 deed het zondag heel goed en won van de Spoorwegen-sportvereni ging S.S.V.U. 2 met 4-2. Voor dit team is het bijzonder jammer, dat de zaal handbalcompetitie afgelopen is, want de speelsters kwamen er nu pas goed in. Uit 7 wedstrijden behaalden zij 7 punten. Opmerkelijk is wel dat de keepster in deze wedstrijden slechts ne genmaal gepasseerd wer, wat wel haar kwaliteit aantoont. Ook de heren beginnen goed op dreef te komen. Zij wonnen maar liefst met 13-7 van U.D. 5. Voor hen is deze zaal- sport een goede training voor het veld geweest. Het eerste aspirantenteam, dat vorige week reeds kampioen werd, heeft er zondag nog een schepje bovenop ge daan en met 4-2 gewonnen van D.S.O., de ploeg waarvan de vorige maal met 0-3 verloren werd. Ook aspiranten 2 is ongeslagen kam pioen geworden door de laatste wed strijd tegen het Utrechtse Spirit met 8-2 te winnen. Een mooi succes voor deze jonge speelsters en aanvoerster Anneke v. d. Wardt, die zondag door ziekte niet kon meespelen. Haar taak werd uitstekend overgenomen door Thea Hooft, die het team op de laatste dag naar het kampioenschap voerde. Voor de beide dames-leden An- ny Wigtman en Truus Roest is dit suc ces verheugend omdat zij dit team ie dere week getraind hebben. B.D.C. mag over de behaalde resultaten in de zaalcompetitie zeker niet onte vreden zijn. Er namen vijf teams deel en twee hiervan behaalden het kampi oenschap. Verder een derde plaats en twee vierde plaatsen. Woensdag worden in de Bernhardhal te Utrecht de promotie- en degradatie wedstrijden voor hoofdklasse en dis trict gespeeld met o.a. U.D. en Sport Vereent, het elftal, waarin Frans de Munck nog eenmaal zal meespelen. Zondag 1 februari zal door B.D.C. als een algemene rustdag beschouwd wor den. Op 8 en 15 februari zullen oefen wedstrijden gespeeld worden. S.V.V. VOLLEYBAL. Het waren woensdag en donderdag uitsluitend herenteams van de Soester Volleybalvereniging die naar Amers foort togen om in de markthallen de kleuren van hun vereniging hoog te houden. Met uitzondering van de wedstrijd van het tweede herenteam stonden de wed strijden in het teken van de plaatse lijke ontmoetingen, want zowel Olym pia 2, Olympia 3 en Olympia 4 waren de tegenstanders. Door vijf van de zes te behalen punten in de wacht te slepen wisten de rood-witten de balans in hun voordeel te doen door slaan. Het eerste herenteam won haar wed strijd tegen Olympia 2 met 3-0. De wedstrijd stond op een laag peil en vond eerst laat in de avond plaats. De setstanden waren 15-11, 15-9, 15-9. Het derde herenteam van S.V.V. won haar wedstrijd tegen Olympia 4 ook in drie sets, t.w. 15-6, 15-5 en 15-7, ter wijl de vierde uitgave van de rood- witten tegen het derde team van Olym pia gelijk speelde. De setstanden waren hier 15-1, 15-8, 13-15 en 8-15. De wedstrijd van het tweede heren team tegen zijn naaste concurrent Spi rit 4 werd in het S.V.V.-kamp uiter aard met veel belangstelling tegemoet- gezien. Een overwinning van Spirit immers zou betekenen dat deze haar achterstand op de S.V.V.'ers tot een punt reduceerde. Onze plaatsgenoten namen echter geen halve maatregelen en met overtuigen de cijfers, t.w. 15-1, 15-10 en 15-3, ga ven zij de blauwhemden geen kans. Door deze overwinning sluit dit team de eerste helft van de competitie af zonder een enkel verliespunt te heb ben geleden en met vijf punten voor sprong op haar naaste concurrent. Het programma voor de komende week luidt als volgt Woensdag S.V.V. 1V.V.A. 3, (dames). S.V.V. 4Spirit 6, (heren). Donderdag Wovo 2S.V.V. 2 (dames). S.V.V. 2—P.S.V.A., (heren). S.V.V. 3Olympia 3, (heren). CYCLE CROSS VAN TEMPO. Zondagmorgen verschenen in Soest- duinen negen amateurs en nieuwelingen en een junior-lid aan de start voor een cyclecross. De junior reed 5 ronden en de andere rijders reden 14 ronden, in totaal ongeveer 22 km. In de "eerste ronde kwamen de ren ners als volgt door Menze van de Broek, Gerrit Ruttenberg, Wil van Bar- neveld, Wout van 't Klooster, Bart de Wolff, Gert de Weerd, Joop Lasseur, Eddy de Lange en Aad Post. Post be gon al direct met kettingpech, maar hij zette toch door. In de tweede ronde gingen Gerrit Rut tenberg en Wil van Barneveld Menze v. d. Broek voorbij. In de vierde ronde liep Van Barneveld iets op Ruttenberg in en Wout van 't Klooster passeerde Menze v. d. Broek. Post begon nu zijn achterstand in te lopen. In de kop groep kwam opnieuw verandering toen Menze van de Broek Wout van 't Klooster opnieuw voorbijging. Hij zou hem voorblijven tot de voorlaatste ronde. Eddy de Lange kreeg in de vijf de ronde zijn eerste ronde achterstand van Gerrit Ruttenberg te incasseren. In de volgende ronde gebeurde dit met Post en Laseur. De afstand tussen Men ze v. d. Broek en Wout van 't Klooster werd steeds groter. Gerrit Ruttenberg ging onverdroten voort en zijn voorsprong werd steeds groter. Hij haalde ook Menze v. d. Broek en Wout van 't Klooster in en slechts Wil van Barneveld werd niet door hem gelapt. In de voorlaatste ronde werd v. d. Broek, die afgezakt was omdat hij last had van een verstuikte enkel, door Wout van 't Klooster gepasseerd. Ook Gert de Weerd en Bart de Wolf moes ten Van 't Klooster voorbij laten gaan. Gerrit Ruttenberg won de 22 km in 57 minuten. 2. Wil van Barneveld op 2 minuten. 3. Wout van 't Klooster op 5 minuten. 4. Menze v. d. Broek op 6 minuten. 5. Bart de Wolf. 6. Gert de Weerd. 7. Aad Post. 8. Joop Laseur. 9. Eddy de Lange. Het junior-lid Harry Visser reed zijn 5 rondjes (6,5 km) in 23 minuten. BIGGEN- EN EIERMARKT. Op de Amersfoortse weekmarkt van vrijdag j.1. werden aangevoerd140 biggen in prijzen van 45,tot 62, en 6 drachtige zeugen van 290,tot 450,—. Op de eiermarkt werden aangevoerd 230.000 stuks. Hoendereieren van 9,25 tot 10,50. Middenprijs 10,Prijs per kg. 1,64 (basis 61 gram). HEES 1— O.D.I. 1 6—0. Hees heeft een verdiende overwinning op het Amersfoortse O.D.I. behaald, dat met 0-6 verloor, maar zeker met een veel grotere nederlaag naar huis gegaan zou zijn als keeper Hans Stu- art niet zo uitstekend op dreef was geweest. De achterhoede van de Amers- foorters was zo lek als een zeef, zodat het met rust al 4-0 voor Hees was. Daarna deden de Soester spelers het wat kalmer aan. Budding kreeg na vijf minuten spelen de bal vrij op de rechtsbuitenplaats en hij had er geen moeite mee naar bin nen te komen, enkele spelers te passe ren en onhoudbaar te scoren. Enkele minuten later scoorde midvoor Otten het tweede doelpunt en kort daarop bracht rechthalf De Bree de stand O" 3-0. Kort voor de rust maakte Brunt het vierde doelpunt. Tien minuten waren er in de tweede helft verstreken toen De Bree een kei- hardschot loste, dat keeper Stuart uit stekend keerde. Even later bracht Bud ding de stand op 5-0 en een minuut voor het eindsignaal nam Budding een hoekschop waaruit W. de Jong inkopte (6-0). MIXED HOCKEY CLUB SOEST. Dames Voordaan 2Soest 1 2-1. In een voor de rust aardig gespeelde wedstrijd heeft Soest volkomen onver diend verloren en er is geprotesteerd tegen het niet toekennen van een volko men gaaf doelpunt. Deze onaangename gebeurtenis speelde zich af in de twee de helft. De ruststand ging in met een 1-1-stand. Het Soester doelpunt werd door Ank Groenendijk uit een straf- bully gemaakt. Heren Soest 1Kampong 4 5-3. In de stromende regen heeft Soest 1 deze thuiswedstrijd weten te winnen en deze overwinning volkomen ver diend. Voor rust legde de Soester voor hoede reeds de basis voor deze over winning, want toen bleek reeds dat Soest veel gevaarlijker was en beter speelde. De rust ging in met een 3-1- voorsprong en na rust wist Soest nog twee treffers te plaatsen. De doelpun ten werden gescoord door J. Bakker (2 x), P. Reinders, E. Hinderdaal en N. v. Zadelhoff. De overige uitslagen zijn S.C.H.C. 5—Soest 4 (dames) 11-1. S.C.H.C. 6Soest 4 (heren) 4-1. SPIRIT SPEELT GELIJK. Spirit 1 heeft in de stromende regen op een veld als een modderpoel met 2-2 gelijk gespeeld tegen Soesterkwar- tier 2 na een 2-0-voorsprong, door doel punten van M. Rouwendaal en D. Hay- es. Voor rust bracht Soesterkwartier de stand op 2-1 en na rust werd de ge lijkmaker gescoord.

Soester Courant | 1960 | | pagina 5