Hartelijk afscheid van Soester Postdirecteur J* A* Jansen» Soest offert spontaan voor Tuindorp Oostzaan, SOEST IN DE HOEK. BRANDWEER TELEF. 3333 DINSDAG 2 FEBRUARI 1960. 38 JAARGANG No. 9. SOESTER OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2.10 - per post 2.25 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAUVOOR REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRA AT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126158 De heer J. A. Jansen, directeur van het Soester postkantoor, heeft zater dagmiddag, in gebouw „Credo", afscheid genomen omdat hij op 1 februari de P.T.T. wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd verlaten heeft. Van 3 tot 4 uur was het een afscheid van de dienst en het personeel van het kantoor Soest en na 4 uur kwamen velen uit de gemeente om de heer en mevrouw Jansen de hand te drukken en een lange en voorspoedige pensioen tijd toe te wensen. De heer J. F. Vijfhuizen verwelkomde de aanwezigen en gaf het woord aan In Soest is hiervan nooit sprake ge weest, want de heer Jansen heeft al tijd op bijzonder prettige wijze de be langen van de postagenten behartigd. De verhouding was dan ook altijd prima en dit kwam voor een groot deel om dat de scheidende directeur zich altijd een „goeie lobbes" toonde. Het speet de heer Quelle dan ook bijzonder af scheid te moeten nemen van de heer Jansen, die men als directeur zal mis sen. De heer J. van Hees sprak namens het kantoorpersoneel. De heer Jansen is voor het kantoorpersoneel een goede de directeur van het district Utrecht van de P.T.T., de heer G. Kruimer, die een overzicht gaf van de 44-jarige staat van dienst, die de heer Jansen bij de P.T.T. had. Aanvankelijk lag het niet in zijn be doeling bij de posterijen te gaan, maar het is er toch van gekomen en de heer Kruimer kreeg de indruk, dat de schei dende directeur nooit spijt van zijn be sluit gehad heeft. In 1915 werden de eerste schreden op het P.T.T.-pad ge zet bij het kantoor De Steeg. Daarna Amsterdam en Den Haag, waar de heer Jansen bij keuze tot commies bevor derd werd. In 1942 directeur in Groen- lo, in 1946 in Hoofddorp, daarna kort in Dedemsvaart en in 1949 kwam de heer Jansen naar Soest, waarmee een einde kwam aan het zwerversleven in dienst van de P.T.T. In Soest heeft de zaak altijd uitstekend gelopen. Dit was te danken aan het feit dat de heer Jansen een goed vak man was en samen kon werken met uitstekende ambtenaren, bij wie het kantoor Soest een goede naam heeft. De heer Kruimer dankte de heer Jan sen voor alles wat hij in de afgelopen 44 jaar voor de P.T.T. deed. Deze pen sionering betekent een grote overgang van een druk leven naar een rustig bestaan, maar hobbies en kerkelijk werk zullen ervoor zorgen dat het geen leeg bestaan zal zijn, al is het natuur lijk niet de bedoeling, dat de heer Jan sen als gepensioneerde het drukker zal hebben dan postdirecteur Jansen. De heer Kruimer overhandigde de heer Jansen de afscheidspenning met oor konde van de P.T.T. De scheidende directeur dankte voor de vriendelijke woorden en de onderschei ding en vroeg de heer Kruimer deze dank te willen overbrengen aan de di recteur-generaal van de P.T.T. De verhouding tussen het kantoor Soest en de directie van het district is altijd bijzonder prettig geweest en nooit zijn er onaangename woorden gevallen. Er kon prettig gewerkt worden en dit niet in het minst door de steun van het per soneel, want een directeur alleen kan niets beginnen. De heer Jansen wees op de grote steun, die hij steeds van zijn echtgenote heeft ondervonden en hij sprak de hoop uit, dat het hem gegeven mag zijn nog lang met haar van de vrijheid als gepensioneerde te mogen profiteren. De heer J. W, Quelle sprak als post- agent en hij wees op het verschil tus sen de ambtenaar, die aan het kantoor verbonden is en de postagent, die veel zelfstandiger werkt. Dit kan wel eens moeilijkheden geven. Vaak zal dit aan de agent liggen, maar het is natuur lijk ook mogelijk dat een directeur door ontactisch optreden moeilijkheden ver oorzaakt. directeur geweest, die eventuele moei lijkheden altijd met Salomo's wijsheid en op een prettige wijze oploste. Het meeleven, van de heer en mevrouw Jansen met het wel en wee van het personeel is altijd zeer gewaardeerd. De heer Van Hees sprak de wens uit, dat de heer Jansen nog lang met zijn vrouw in goede gezondheid van zijn pensioen zal mogen genieten en dat de band, die in de afgelopen 11 jaar zo hecht geworden is, niet geheel verbro ken zal worden. Namens het kantoorpersoneel kreeg me vrouw Jansen bloemen en de heer Jan sen een boek. De heer J. van Asch - hoofdbesteller - sprak namens het uniform-dragend per soneel en hij dankte de heer Jansen voor zijn prettige omgang met dit per soneel. De- sfeer was altijd uitstekend en daardoor bleven scherpe tegenstel lingen achterwege. Moeilijkheden wer den altijd op prettige manier opgelost en iedereen zal de beste herinneringen bewaren aan de tijd, waarin de heer Jansen directeur in Soest was. Ook de heer Van Asch sprak de wens uit dat de heer en mevrouw Jansen een pret tige tijd tegemoet zullen gaan. Namens het uniform-dragend personeel werd een foto-album geschonken met opnamen van de personeelsleden. In een persoonlijk dankwoord sprak de heer Vijfhuizen zijn grote waardering uit voor de wijze waarop de heer Jan sen als directeur het voorbeeld gegeven had. Zijn verantwoordelijksheidsgevoel en plichtsbetrachting zijn tot en met de laatste dag groot geweest. De heer Jan sen heeft altijd gezegd dat hij met ple zier zijn werk deed en dit was ook te merken. De heer Vijfhuizen wenste dat het de heer Jansen gegeven mag zijn na 44 jaar werken met plezier nog lang vóór zijn plezier te mogen werken en hij bood namens alle personeelsleden en drie gepensioneerde bestellers een sche merlamp aan. In zijn dankwoord wees de heer Jansen er nadrukkelijk op, dat hij slechts pret tig heeft kunnen werken omdat hij al tijd kon rekenen op de steun van het personeel. Daarbij had hij zichzelf al tijd voor ogen gehouden, dat een di recteur slechts verzekerd kan zijn van de hulp van zijn medewerkers als hij zelf het goede voorbeeld geeft. Op een kantoor, waar de directeur de kantjes eraf loopt, kan de zaak niet goed marcheren. Ook namens zijn vrouw dankte de scheidende directeur hartelijk voor de vriendelijke woorden en de geschenken en hij gaf het perso neel de verzekering dat het verbreken van de ambtelijke banden niet bete kent dat het contact met het personeel volledig verbroken wordt, want zijn huis zal altijd voor iedereen openstaan. De heer H. J. Paalman sprak namens In de week van 8 tot 13 februari a.s. zal met medewerking van een groot aantal vrijwilligers, dat zich heeft aangemeld, huis aan huis een bijdrage worden gevraagd voor de leniging van de materiele nood van de slachtoffers van de overstomingsramp in Tuindorp Ooostzaan. De gelden worden afgedragen aan het Nationaal Rampenfonds, dat heeft besloten om te trachten de slachtoffers financieel volledig schadeloos te stellen. In de gemeente Soest wordt de col lecte door het Nederlandsche Roode Kruis gehouden in goede samen werking met de andere in Soest werkzame verenigingen en instel lingen. Nu het terrein van de ramp weer is drooggevallen blijkt eerst goed dat de schade nog groter is dan aanvankelijk werd verondersteld. Vanzelfsprekend kan men van me ning verschillen over de vraag wie deze schade nu eigenlijk zou moe ten dragen en ook de schuldvraag levert voldoende Stof voor dagen lange gesprekken. Hiermede zijn de getroffenen niet geholpen. Dat gebeurt alleen als een ieder, die niet werd getroffen, spontaan zijn bijdrage offert. Gaarne wek ik de bevolking van Soest op de collectanten voor dit wel bijzondere dori prettig te ont vangen en naar vermogen een bij drage in de bus, die zal worden aangeboden, te storten. De burgemeester van Soest, S. P. BENTINCK. Voorzitter van de afdeling Soest van het Nederlandsche Roode Kruis. het hoofdbestuur van de Vereniging van Directeuren en leidinggevend per soneel en namens de afdeling Utrecht van deze vereniging. De heer Jansen heeft altijd op de bres gestaan voor de belangen van de V.D.L.P. en de heer Paalman dankte hem hiervoor. De heer W. van Diermen sprak namens de Algemene Bond van Ambtenaren. Hij wees erop, dat men altijd prettig heeft kunnen werken onder leiding van de heer Jansen. Tijdens zijn directeur schap hebben zich verschillende veran deringen voorgedaan. De besteldiensten werden uitgebreid, hetgeen een verjon ging van het personeel betekende, en de telegraafdienst werd gemoderniseerd. Dat betekende dat er bromfietsen moes- en komen en de heer Jansen was hier van niet bepaald een voorstander om dat hij bang was voor ongelukken. Al les is echter goed gegaan, al is er wel eens een al te voortvarend besteller op het wegdek terecht gekomen. Het afscheid van de directeur betekent ook het afscheid van de brommers, want die zijn afgekeurd en er moeten nieuwe voor komen. Ook de heer Van Dier men wenste het echtpaar Jansen een lange periode van rust in goede ge zondheid. Na deze plechtigheid kwamen velen af scheid nemen. Onder hen de loco-bur gemeester, wethouder W. G. van Za- delhoff, hoofden van diensten, direc teuren van banken, vertegenwoordigers van de kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk Soest, afgevaardigden van bedrijven, predikanten, raadsleden, oud-raadsle den, vrienden en kennissen. De heer C. J. Schaap bood namens de Soester Zakenkring een bedrag in en veloppe aan. Namens de U.V.V. dankte mevr. Kruik- De Man de directeur, die steeds zijn volledige medewerking verleend heeft bij de jaarlijkse verkoop van kinder postzegels. CREMATIE. Belanghebbenden verwijzen wij naar een in dit blad voorkomende adverten tie, waarin een bijeenkomst wordt aan gekondigd, waarin de heer P. C. Boone zal spreken over „Het goede recht der crematie". JAARVERGADERING COÖPERATIEVE LANDBOUWVERENIGING. Meer dan 100 leden van de Coöperatieve Landbouwvereniging waren vrijdag avond in ,,De Gouden Ploeg" voor het biiwonen van de jaarvergadering. On der hen veel leden uit Eemnes, die met een bus gekomen waren. Voorzitter J. Brouwer sprak namens bestuur, directie en raad van commis sarissen een welkomstwoord en de heer P. J. v. d. Breemer las de notulen en het jaarverslag. Het jaar 1959 is gun stig geweest. De heer J. J. Brouwer, die periodiek aftrad, werd bij akklamatie herkozen. De heer P. A. Hilhorst Azn werd her kozen als lid van de raad van commis sarissen. De rente van het ledenkapitaal werd op 4 °/o vastgesteld, het entreegeld bleef ongewijzigd. Kinderen en weduwen be talen 2,50, buitenstaanders 10, Het leden kapitaal steeg van 97.000,- tot 118.000,nadat 21000 gulden van de winst bijgeschreven was. Naar het reservefonds ging 3000, Het bestuur heeft in overweging geno men of het mogelijk is de leden het geld van de ledenrekening in contan ten uit te keren. De statuten staan dit echter niet toe. Het kan slechts uitbe taald worden aan nabestaanden, bij over? lijden van een lid, bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd en bij opheffing van het bedrijf. Er zal overwogen wor den de statuten te wijzigen, zodat wel uitbetaald kan worden. Men is echter niet verplicht het geld op te nemen en wie het in het bedrijf laat krijgt 4 °/o rente. ONGELUKKEN. De Soester W. S. reed met zijn auto op 't Soester Hoogt in de richting Soest. De wagen slipte, schoof naar links, raakte van de weg en kantelde. Het rechterdeel van de auto werd bescha digd. Het vierjarig jongentje H. D. stak met zijn stepje de Gallenkamp Pelsweg over, toen een bus, bestuurd door J. H., in matige vaart van de Birkstraat kwam. De chauffeur remde direct, zo dat het jongetje alleen maar tegen de bus aanviel en een hoofdwond kreeg die door dokter Van Dorssen behan deld werd. Op de hoek van de Birkstraat en de Gallenkamp Pelsweg slipte een au to, die zo'n vreemde draai maakte, dat de achterzijde in een heg terecht kwam. Welwillende voorbijgangers hielpen de chauffeur zijn auto weer vlot te krij gen en deze was verdwenen toen de po litie kwam. Een passerende auto, die in de richting Amersfoort reed leek veel op de verongelukte wagen en de po- litie-auto ging erachter aan. Bij Amers foort werd de chauffeur aangehouden. TONEEL VAN SOESTDIJK. De toneelvereniging „Soestdijk" heeft enkele maanden geleden een stuk laten opvoeren door een Amerfoortse vereni ging. Er is echter gebleken dat de do nateurs liever de eigen toneelgroep zien, zodat een extra voorstelling gege ven is voordat het stuk opgevoerd wordt, waarmee getracht zal worden opnieuw de V.V.V.-wisselbeker te win nen. De tijd van voorbereiding voor het op voeren van „De Meid" van Herman Heij- ermans is kort geweest, ook al omdat de heer H. Diters, die de rol van ingeni eur De Pauw had, deze maand weer naar de west vertrekt omdat zijn verlof om is. Om de meid (mevr. Saarloos) draait het hele stuk en deze rol was in uitsteken de handen. Deze onuitstaanbare dienst maagd komt er achter dat haar me vrouw (mevr. Hessing) een amoureuze misstap met de piano-leraar maakte en als zij een brief in handen krijgt, die deze affaire behandelt, gaat ze op gro ve wijze aan het chanteren. Niet zij, maar haar meesteres moet de kachel aanmaken en de vloer vegen en de meid kan zich veroorloven wijn te drinken bij het eten want mevrouw is als de dood voor haar. Als de heer des huizes na enkele maan den terugkomt van een zakenreis, valt hem de vreemde houding van zijn vrouw Onze burgemeester stond in de afgelo pen zomer 12'/2 jaar aan het hoofd van onze gemeente. Nu is 12'/2 jaar niet zo'n vreselijke tijd en er zijn dan ook heel wat personen, die veel langer ergens werkzaam zijn, maar bij burgemeesters liggen de za ken nu eenmaal anders. Misschien komt dit wel omdat er in iedere gemeente mannen zijn, die een speciale neus hebben voor „heugelijke gebeurtenissen". Onze burgemeester, die steeds blijk heeft gegeven met beide benen stevig op de Soester grond te staan, was deze mannen echter een slag voor en gaf te kennen dat ze hem een groot plezier zouden doen wanneer ze die dag on gemerkt zouden laten voorbij gaan. En vooral geen inzameling voor een ge schenk of iets dergelijk. Aan de wens van de burgemeester werd natuurlijk voldaan en toch komt er, zo als ik in onze Soester van vrijdag j.I. las, een geschenk. Onze gemeente heeft een prachtige his torie en daarop is onze burgemeester nogal verzot. Enige jaren geleden gaf de burgemees ter de ambtenaren last alles bijeen te brengen wat maar met ons oude Soest uitstaande heeft en om de verzameling zo volledig mogelijk te maken werd ons allen nog niet zo lang geleden ver zocht hieraan een handje te helpen. Deze oproep had veel succes en de gemeente beschikt thans over een prach tige collectie oude prenten, tekeningen, foto's, anzichtkaarten, authentieke stuk ken, courantenartikelen, geschriften en noemt u maar op. Een goede verzamelaar rust echter nooit en wil zijn bezit ook graag aan anderen tonen, waarom dia's werden ge maakt en velen hebben daardoor enige uren kunnen dolen door Soest van vijf- tig, honderd en meer jaren terug. Dat men het rijke bezit, prachtig geor dend, zorgvuldig bewaart voor het na geslacht is vanzelfsprekend, maar daar naast kan men het ter beschikking stel len van de velen die Soest kennen en niet kermen. Daartoe besloot het gemeentebestuur door uitgifte van een boekwerkje van Soest in vervlogen tijden. Het zal, met uitzondering van misschien één exemplaar, geen opdracht aan de burgemeester bevatten, maar men kan het boekwerk toch wel zien als een geschenk aan onze burgemeester. En als een prachtige reclame voor onze gemeente, welke meer zegt dan de veelkleurige reclameboekjes waarin vele gemeenten op vestiging van indu strie in hun plaatsen aandringen. H. OEKMAN. op. Wanneer de meid jarig is, nodigt zij neef Dirk (Maup Willemse), diens vrouw Carlien (mevr. Meerding) en hun doch tertje Mina (Leida Klein) uit voor een woest feest. Als hiervan iets gezegd wordt kunnen meneer en mevrouw net zoveel grote monden van de meid krijgen als ze maar hebben willen en tenslotte komt ze met de brief op de proppen. Die wordt voor 300,van haar ge kocht en dan wordt het chanterende vrouwmens tot genoegen van iedereen het huis uitgezet. Mevr. Duinkerken en de heer Kenter vervulden respectievelijk de rollen van tante Bettina en de wasbaas. Na afloop dankte voorzitter J. A. Hes sing de speelsters en spelers en bood de heer Diters als vertolker van de gast rol een geschenk aan. GASTEN. K. uit Amersfoort heeft langs de spoor lijn Amersfoort-Amsterdam een stukje grond met een tuinhuisje erop. Dit huisje was opengebroken door iemand, die er van zijn nachtrust wilde genieten. ONTSPANNING VOOR DE JEUGD. Ruim 250 kinderen van N.V.V. en Va- raleden hebben zaterdag een gezellige middag in de zaal van Eemland gehad, die geopend werd door de heer H. van Egdom met de wens dat het een prettige middag zou worden. En dat werd het dank zij Puck Spaarndonk uit Utrecht, die voor muziek zorgde, de goochelaar Boeddha en de muzikale clowns Fred en Rob, die ervoor zorgden dat er flink gelachen werd.

Soester Courant | 1960 | | pagina 1