WEINIG DOORTASTENDHEID SCHRIKKELDAG SOEST Familie-avond van Olympia. Teenager-show werd nozemrel. IN DE HOEK. OFFICIËLE MEDEDELINGEN. DINSDAG 16 FEBRUARI 1960. 38e JAARGANG No. 13. SOESTER Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2.10 - per post 2.85 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDAKTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRA AT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 De regering De Quay oogst tot nu toe zeker niet het succes dat velen er van hadden verwacht. Het ontbreekt haar vooral aan besluitvaardigheid. Kon men aanvankelijk het uitstellen van beslis singen zeker nog billijken omdat de nieuwe ministers uiteraard een inwerk- periode nodig hadden, nu zij daarvoor al bijna negen maanden de tijd heb ben gehad verwacht men toch langza merhand beslissingen. Helaas, deze wor den telkens met veel omhaal van woor den uitgesteld. Daar zijn de onderhandelingen om loonsverhogingen waarin de regering een woordje mee heeft te spreken. Ambtenaren, leraren, onderwijzers, ver voerpersoneel, zij allen worden al maanden lang aan het lijntje gehouden. Zij protesteren, zij dringen aan op een beslissing, maar deze stelt de regering telkens weer uit onder de mededeling „zich eerst nader te willen oriënteren". Intussen vragen de betrokkenen de vakbondbestuurders en vele kamerle den zich af waarom die oriëntatie dan zo lang moet duren, waarom de rege ring pas weer na herhaald aandringen toezeggingen doet voor een „spoedige" hervatting der onderhandelingen, die vervolgens nog op zich laten wachten. Daar is de vooral voor Friesland en Groningen zo belangrijke kwestie van de Lauwerszee. Door de droogte van de afgelopen 2omer zijn de dijken al daar scheuren gaan vertonen. Het is dus begrijpelijk, dat thans in noord-Nederland de vrees leeft voor een eventuele dijkdoorbraak als de omstandigheden er eens toe zouden samenspannen. Bij een flinke noord wester storm, samenvallende met een moment van hoog water, is het niet onmogelijk dat de Lauwerszeedijken het niet zouden houden, waardoor ons land getroffen zou worden door een nieuwe watersnoodramp. De regering voelt nog niets voor inpol dering, zou eventueel een dam ter be scherming willen doen aanleggen, maar neemt nog geen beslissing, noch voor het één noch voor het ander. Er is de kwestie van de nieuwe kolen mijn Beatrix in het Limburgse. De werkzaamheden aan deze nieuwe mijn zijn vorig jaar stop gezet toen de ko- lencrisis de rentabiliteit van nieuwe kolenmijnen ernstig in gevaar leek te brengen. Er is al voor 'n dertig miljoen in ge ïnvesteerd doch eer men er nog meer miljoenen in stak, wilde men de situa tie eerst nog weieens bezien. Het werk werd dus stil gelegd. Dat bracht al een 1 klap toe aan verschillende neringdoen den en bouwers, die er op hadden ge rekend, dat bij deze nieuwe mijn ge heel nieuwe wooncentra zouden ont staan, waarvoor de uitzichen nu ook duister zijn. De regering heeft nog altijd geen be slissing genomen of de nieuwe „Bea trix" zal worden afgebouwd ja of nee. Men trekt er zich niets van aan dat, behalve de Staatsmijnen, ook an deren er reeds grote sommen voor heb ben geïnvesteerd, welke gelden thans allemaal renteloos blijven. Daar is ook nog de kwestie van de reclame in televisie. Bij monde van de staatssecretaris van O. K. en W. heeft de regering verklaard de mogelijkheid H.K.H. Prinses Marijke, die donderdag a.s. haar 13e verjaardag herdenkt. Foto M. C. Meijboom. VrijgezellenHoort uw oor wel 't wapp'ren van de schrikkelvlag Denkt U wel aan de vierjaarse aan de schone schrikkeldag Laat uw kansje niet voorbijgaan nieuwe das, broek met een vouw Hij, die de vierjaarse meeloopt, loopt een kansje op een vrouw. Dames Eéns in de vier jaren krijgt gij een bizonder recht Dan mag „zij" om 't ja-woord vragen wordt door „hem" „(nou) ja" Dames, kijkt eens om u henen schuchter is zo ménig man; Heeft zo'n man een duwtje nodig, gééf die man dat duwtje dan Amor zal U dankbaar wezen en denkt dankbaar, blij verrast 'k Wist wel, dat op ieder potje altijd wel een deksel past. CLINGE DOORENBOS. van een reclame-televisiezender te overwegen. Gegadigden voor de ex ploitatie daarvan zijn er genoeg. Be halve de in de N.T.S. verenigde om roepverenigingen hebben een paar dag bladcombinaties en een tijdschriften vereniging zich aangemeld voor de ex ploitatie van een tweede (reclame)zen- der. Doch sinds die nu alweer enige maanden oude verklaring zwijgt de re gering weer in alle talen over deze moeilijke kwestie, die intussen toch om een oplossing schreeuwt. Het voorstel over verandering van de Loterijwet is intussen maar weer te ruggenomen en niemand weet of de kwestie van de voetbaltoto nog eens wettelijk zal worden geregeld of maar stilzwijgend zal worden gelaten zoals ze nu is, met ministeriële goedkeuring. Het laatste lijkt het meest waarschijn lijk, maar de regering bewaart er het stilzwijgen over. We beseffen, dat al de hier genoemde kwesties, en er zijn er nog meer, hun eigen moeilijkheden met zich brengen. Dat er naast economische, financiële en monetaire ooi: politieke vraagstukken bij zijn op te lossen, zodat een beslis sing niet eenvoudig is om te nemen. Doch dit op-de-lange-baan schuiven werkt zeker niet propagandistisch voor deze regering, van wie velen immers juist meer daadkracht hadden verwacht. In plaats van dit angstig tasten zouden snellere beslissingen de regering meer het odium van kracht en durf verle- Het organiseren van drie familie-feest avonden voor de leden van Olympia en hun huisgenoten is een traditie gewor den. Een aantrekkelijke traditie, want deze avonden zijn altijd bijzonder ge zellig en de leden brengen vlotte pro gramma's. Zaterdag is in de zaal van Eemland de eerste avond gegeven en de heer C. v. d. Flier, die de leiding had, kon na afloop even tevreden zijn als alle mede werkers, want het liep best en het was leuk. De voorzitter van Olympia, de heer B. Kerkhoff, opende de avond. Hij kwam er eerlijk voor uit, dat Olympia wel een grote maar helemaal geen rijke vereni ging is en dat komt er eigendijk weinig op aan, want een vereniging, die over leden beschikt, in staat tot het orga niseren van gezellige familie-avonden, kan zich rijk noemen. De heer J. van Londen kondigde de nummers aan, nadat de drumband on der leiding van de heer J. Cammenga met dreunend geweld een zeemars, een doorgeslagen roffel en het concert voor drumband van de dirigent had laten horen. Rob van Tol declameerde en Annie Dol man, Kees Westerlaak en Wim Derks voerden „De kampioen-stierenvechter" op. Mevrouw v. d. Flier en de heer D. v. d. Kamp zorgden met korte vlotte schets jes voor het doek, dat het programma een aantrekkelijk snel tempo hield. De Snarenbrekers speelden en zongen „Schön ist der Jugendzeit", „Oui, Oui, Oui", „Een Sprookje" en „Sneeuwwals", waarbij de meisjes v. de Broek, Enden dijk en D'e Rooij en de jongens De Rooij en Endendijk weinig onderdeden voor de deelnemers aan het laatste songfesti val. Tien plaatsen moest men bij het fami liespel goed raden om een kans te maken een prijs te winnen en vele leden kwamen op het toneel in bedek te termen vertellen en duidelijk maken welke plaatsen bedoeld werden. Jenny Renes bracht grondgymnastiek en bleek zo lenig als een tuinslang, me vrouw v. d. Flier en Dick v. d. Kamp hadden moeilijkheden met de huisbaas, leden van de volleybal-afdeling voer den een komische opera in twee bedrij ven op, die verhaalde van de gebeurte nissen in het leven van jonkvrouwe Edelwijn, Ko van Londen speelde uitste kend akkordeon en de eerste helft van de avond werd besloten met het blij spel in 1 bedrijf „Men noemde haar Nozem". Hieraan werkten Suze van Dee- len, Cock van Brummelen, Mep v. d. Flier, Wim Derks, Dick v. d. Kamp, Kees v. d. Flier en Annie Dolman mee. Na de pauze traden de Snarenbrekers als cowgirls en cowboys op met lied jes uit het wilde westen en pistolen. Het blijspel „De ontplofbare Bruidegom" werd gebracht door Corry Verwey, Dick v. d. Kamp, Gré Brons, Kees v. d. Flier en Cock van Brummelen. Geluk kig ontplofte er niemand, zodat de ritmische dansen, onder leiding van de heer K. v. d. Heiden, konden doorgaan. De Snarenbrekers ontdeden zich intus sen van de cowboykleding en kwamen als Italiaanse meisjes en jongens met bekende liedjes. Vanzelfsprekend ont brak „Marina" niet. Wim Derks en Annie Dolman roddelden gezellig over Olympia-leden nadat de Snarenbrekers als toegift een vlot teen ager-programma gebracht hadden, waar na de voorzitter deze eerste gezellige avond sloot. Een honderdtal jongelui kwam zondag avond naar de zaal van Eemland, waar de heer J. Wilson een teenager-show or ganiseerde. Dat zal hij wel geen tweede keer doen, want al te duidelijk bleek dat een groot aantal van deze jongelieden slechts onder de rubriek stapelzotten gerekend kan worden. Eerst betalen ze een rijks daalder om een aardige show te zien en dan zij ze zo oervervelend en ver nielzuchtig, dat ze de straat opgewerkt moeten worden om te voorkomen dat het hele meubilair sneuvelt. De show werd dan ook afgebroken, toen de Nederland se Jimmie Rodgers, Herman van Kee- ken, zijn liedjes gezongen had. De Roemrockers, vlotte jongens met electrische guitaren, openden de avond en speelden rock-and-roll-muziek, be geleid door bas en drums. Jan Zijdel, bekend van radio en tele visie imiteerden motoren, koeien, var kens en ander gedierte en hij deed dit uitstekend. Peter and the Celts waren van Zand- voort gekomen om te spelen, te zingen en gek te doen. Gekker dan zij gedroe gen zich enkele bezoekers toen bleek dat de pianist in staat was staande op zijn piano te „spelen". Het moderne Dancing-Trio zag nog kans met piano, drum, electrische gui taar en zang het toenemend lawijt te overspelen en zingen, al waren het dan jongetjes van enkele turven hoog. De zingende tweeling trad op, er was een quiz, Carla van Someren zong en na de pauze verscheen Herman van Keeken. Inmiddels waren er enkele stoelen en bierflessen gesneuveld en een kachel pijp had het begeven door de woeste uitgelatenheid van enkele dwazen, die waarschijnlijk het meeste behoefte had den aan een mep met een gummistok. Herman zong „Will you marry me", „Kisses sweeter than wine" en „Mona Lisa". Toen was de boot helemaal aan en voordat de zaal van Eemland een puin hoop kon worden kwam pa Van Kee ken op het toneel en verzocht de jon gelieden de zaal te verlaten. Dit deden zij en kort daarop arriveerden „The Electronic Jazzmen", die ook zouden spelen. Het publiek was echter verdwe nen, zodat ze in het restaurant optra den. Daar zong Herman van Keeken nog enkele liedjes, waardoor het ten slotte nog een gezellige avond werd voor normale mensen. REE WERD VERKEERSSLACHTOFFER Een ree, die onverwacht de Radema- kerstraat te Soesterberg overstak, werd slachtoffer van het snelverkeer. Het dier werd door een personenauto ge grepen en zo ernstig aan een oog ge wond dat de Soesterbergse dierenbe scherming de verpleging op zich moest nemen. De ree zal dit oog moeten ver liezen, maar als zij hersteld is dan zal dit waarschijnlijk geen grote handicap zijn voor een hervatting van het leven in vrijheid, want dat is de bedoeling. LASTIG DUO. K. P. was dronken en hij kwam in de cel. Intussen was J. L. ook dronken gewor den en ook aan hem werd de gele genheid geboden zijn roes uit te slapen. KLEINE ROVERS. Drie jongens van vijf tot acht jaar hebben een duiventil op de Birkstraat onderhanden genomen. Zij vernielden de ruiten en namen eieren weg. De ouders zullen moeten betalen en het zal geen kwaad kunnen als de jonge mannetjes over de knie gaan. RIOOLBELASTING. Het lag in de bedoeling van het ge meentebestuur de rioolbelasting niet voor 1960 te heffen, maar de minister van binnenlandse zaken acht het nodig dat 1 januari 1959 als aanvangsdatum van de heffing genomen wordt. Dit geldt slechts voor Soesterberg, om dat daar alleen de rioolwaterzuiverings installatie in werking is. Wanneer de gemeente het verzoek van de minister negeert dan zal niet ge rekend kunnen word op een bijdrage uit het gemeentefonds. Deze belasting zal over 1959 4200,— opbrengen, maar hiervan komt 2700,ten laste van het gemeentelijk woningbedrijf. Het college adviseert de raad te beslui ten dat de rioolbelasting vanaf 1 januari 1959 geheven zal worden. Zaterdagavond heb ik me bij de radio zitten ergeren. Meestal gebruik ik me tijd niet om naar politieke sprekers te luisteren, maar ditmaal voelde ik be hoefte om te blijven luisteren naar wat de man beweerde. Waar ik me altijd weer over opwind is, dat men zo'n spreker nooit in de rede kan vallen. Men spuit wat met kwijt wil en, uiteraard, op de manier die het voordeligst uitkomt. Hierbij komt vaak nog, dat men spreekt op een manier, die het publiek wel ligt, hetgeen voor wijfelaars gevaarlijk is. Om eens een voorbeeld aan te halen Max Blokzijl was in de oorlogsdagen voor wankelmoedigen een gevaarlijk spreker omdat hij tussen een mop en een kwinkslag door vergif strooide. Nu was het gesprokene van zaterdag avond wel van een heel ander gehalte, maar ik ergerde mij toen de man het standpunt ging versieren, dat Nieuw- Guinea aan de Verenigde Naties moest worden aangeboden en dat wij, Neder landers, zolang het beheer over ons ei gen land zouden voeren tot de Papoea's klaar zijn voor zelfbestuur. Dat kon wel in 10 jaar gebeuren, meende de spreker. Nu klinkt dat op het eerste oor mis schien niet zo gek, maar wat is tien jaar voor de politieke en economische opbouw van een land. Dit omweggetje, via de Verenigde Na ties, wordt bovendien door velen alleen maar gebruikt om Nieuw-Guinea in de kortst mogelijke tijd in handen te spelen van Indonesië. Wij zouden het beheer in minder dan geen tijd kwijt zijn, mede door politieke intriges in diezelfde Verenigde Naties. Wanneer U mocht denken dat men uit het droeve verloop in Indonesië iets ge leerd heeft, dan zit u er toch wel heel erg naast. Nog velen dromen dat aan Indonesië, ondanks de gore manier waarop men daar overeenkomsten nakomt, pas recht is gedaan als ook Nieuw-Guinea aan haar toevalt, ook al wil de bevolking van Nieuw-Guinea niets met Indonesië te maken hebben. We zijn er echter van overtuigd dat on ze regering het been stijf zal houden en onze beloften aan de Papoea's zal in lossen niettegenstaande aanvallen in de rug door eigen landgenoten. H. OEKMAN. NEDERLANDS MOTET- EN MADRIGAALKOOR. Hedenavond concerteert het Nederlands Motet- en Madrigaalkoor voor de radio. D'e mis in G. gr. T. van Casali, welke enkele weken geleden in de parochie kerk te Soestdijk werd opgenomen on der leiding van Lex Karsemeijer, zal te 18.30 uur in het K.R.O.-programma over Hilversum 1 (298 m.) worden uitgezon den. GESLAAGD. Mej. W. J. Belt slaagde te Haarlem aan de Huishoud- en Industrieschool voor het examen lerares-coupeuse. DRANKWET. De burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat op 10 februari 1960 bij hen is ingeko men een verzoekschrift van C. L. M. v. d. Linden, van beroep winkelierster, wonende te Soest, om een slijtvergun- ning in de magazijnlokaliteit van het perceel, plaatselijk gemerkt nr. 6 en gelegen aan de Burgemeester Grothe- straat, aldaar. Binnen twee weken na de dagtekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen dezer vergunning schrif telijk bezwaren bij burgemeester en wethouders inbrengen. Soest, 16 februari 1960. VERGUNNING STANDPLAATS. Aan belanghebbenden wordt medege deeld dat aanvragen voor de verkrijging tot het innemen van een standplaats voor de verkoop van ijs en kleine eet waren of voor het venten met deze ar tikelen voor het zomerseizoen 1960 (1 april tot 1 oktober) vóór 20 februari a.s. bij burgemeester en wethouders moeten worden ingediend. Reeds ingediende verzoeken behoeven niet te worden herhaald.

Soester Courant | 1960 | | pagina 1