B fWAftutzelaaïJ De verhouding tussen stad en platteland. BURGERLIJKE STAND VOOR 'n *Wlödlei' ïfc ea ea BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterr ij school Gelaatsverzorging. Bejaarden in het verkeer. TRADFORD - TAPIJT, SOESTERBERG. Winkeliersv een niei Dr G. A. Kooy uit Bennekom, socio loog, heeft voor de leden van de ge meenschap Soest-Baarn van het Huma nistisch Verbond, in Oranjehof, gespro ken over de verhouding tussen de stad en het platteland, nu en in de toekomst en de mogelijkheden en moeilijkheden die vastzitten aan de groei van de be volking. Er is niet alleen in het dagelijks leven, maar ook voor de wetenschappelijke beoefenaar van de sociologie een on derscheid te maken tussen de stad en het platteland. Pas na het ontstaan van de steden kwam dit onderscheid tot uiting. Be langrijk is de bevolkingsstructuur. In de steden wonen de mensen dicht op een, op het platteland meer verspreid. Dit is mogelijk omdat industrieën wei nig grond nodig hebben in verhouding tot het platteland, dat agrarische pro ducten moet leveren. Het platteland is lokaal veel overzich telijker dan de stad. Men kent elkaar, terwijl in de stad de mensen vaak hun eigen buren nauwelijks kermen. Ook is op het platteland de maatschappelijke geleding geringer dan in de stad, waar het aantal standen veel groter is. Ook het aantal levensverbanden is in de stad bijna talloos in vergelijking met het platteland. Op het platteland is een sterke en on middellijke controle van de directe men selijke omgeving op het leven van de individu mogelijk. In de stad nauwe lijks, behalve in woonwijken als de Amsterdamse Jordaan. In de stad is dan ook een sterke nei ging tot individualisme merkbaar. In de steden is een belangrijker mogelijk heid tot daling of stijging op de maat schappelijke ladder dan op het platte land, waar men eerder geconfronteerd wordt met het eigen verleden of het verleden van de ouders dan in de ste den, waar men van al deze dingen niets weet. Op het platteland wonen nog vele men sen, die een sterke neiging tot conser vatisme hebben, terwijl men in de stad de vooruitgang groter kansen geeft. Toch heerst op het platteland steeds meer de wens de steden tot voorbeeld te nemen en dit komt niet alleen van binnen uit, maar wordt ook door de re gering gestimuleerd. Hoe langer hoe meer plattelanders hebben geen vrede met hun levenswijze, zodat in 10 jaar 134 kleine plattelandsgemeenten hun be volking met meer dan 10 °/o zagen af nemen. De verstedelijking, die vooral sinds de oorlog sterk toegenomen is, nam reeds driekwart eeuw geleden een aanvang. De mens ging eisen stellen. Hij wenste meer vrijheid door kortere werktijd en een hoger loon. Hij wilde zelf stijgen op de maatschappelijke ladder of als dit GEBORENLilian Irene Elisabeth, dochter van G. A. J. Wessel, koopman en B. A. Verwey, Parklaan 43. Ro nald Jan, zoon van J. Visser, schil der en H. R. J. van Marken, Korte Bergstraat 8. Jacques, zoon van J. J. M. Ruijssenaars, huisknecht en P. N. Booij, Krommeweg 29. Ingrid, dochter van L. J. van Munster, teke naar en J. J. van Weerdenburg, St. Willibrordusstraat 3. Petrus Sebas- tianus Hermanus, zoon van P. J. van Leeuwen, brandstoffenhandelaar en A. W. J. Eskes, Gen. Winkelmanstraat 7. Maria Wilhelmina Theodora, dochter van J. R. Kok, landbouwer en W. M. Wantenaar, Peter van den Breemerweg 7. Aaltje, dochter van J. van Tricht, zonder beroep en J. Dijkhuizen, Pias- weg 18. Lodewijk Engelbertus Jo- hannes, zoon van T. J. Centen, land meter en G. M. G. Siegel, Kolonieweg 9. Frida, dochter van J. F. Kole, monteur en Sumilah, Heuvelweg 30. Marianne, dochter van R. Edwards, programma-assistent en E. van den Brakel, Nassaulaan 30, Baarn. Ti- tus Franciscus Maria, zoon van J. D. M. Kok, koopman en A. G. Staal, Pr. Bernhardlaan 46. Johannes Wilhel mus, zoon van W. G. Kok, bosarbeider en W. C. van de Pol, Smitsweg 30. Oscar Freddy Theodoor, zoon van D. Lammertse, opperman en K. van de Kooij, Troelstrastraat 56. Catharina Maria, dochter van C. J. Kok, chauffeur en V. T. Bouma, Insingerstraat 34. Cornelis Hendrikus, zoon van J. C. Kijzer, typograaf en C. Vendrik, Soes- terbergsestraat 22a. ONDERTROUWD Geen. GEHUWD Roelof van Hornsveld, fa brieksarbeider, Beckeringhstraat 30 en Helga Julie Koning, dienstbode, Beetz- laan 63. OVERLEDENAnna van Diemen, 78 jaar, zonder beroep, gehuwd met W. Klein, Waldeck Pyrmontlaan 50. Joosje Marretje Snel, 74 jaar, zonder beroep, gehuwd met J. Braam, Hart manlaan 44. Johanna Louisa de Jager, 43 jaar, verkoopster, Radema- kerstraat 15. Maria Wagenaar, 82 jaar, zonder beroep, weduwe van J. F. H. Mulder, Julianalaan 13. Jan van Dijk, 66 jaar, Dortier, weduwnaar van H. A. P. F. Mac Lean, Noorderweg 29. niet kon, dan verlangde hij dat zijn kinderen hogerop kwamen. Daar-1 voor waren goede scholen nodig en die konden slechts in de stad gevonden worden. Ook kon slechts de stad de groeiende behoefte aan ontplooiing en betere vrijetijdsbesteding bevredigen. Nu de techniek een steeds groter vlucht neemt en het aantal kilometers ver- j harde wegen steeds meer toeneemt, kan men zich afvragen of het noodzakelijk j is dat de verstedelijking doorgaat. De plannen voor de randstad Holland wijzen in die richting, maar het zou gewenst zijn, dat men eens grondig ging bekijken of een verlandelijking niet de voorkeur heeft boven een ver stedelijking. Romantische lieden willen grote stuk ken ongerepte natuur bewaren ten be hoeve van de recreatie-zoekende mens, maar dit betekent dat men de mensen steeds meer zal samenpersen in flat gebouwen en enorme huizenblokken. Dit schept gevaren, die men niet mag onderschatten. Men heeft kunnen constateren, dat de belangstelling van de mensen in de grote steden voor de publieke zaak af neemt. Men interesseert zich nauwelijks voor politiek en het is niet uitgesloten, dat dit op den duur een gevaar voor de democratie gaat betekenen. In klei nere gemeenschappen op het platteland kent men deze belangstelling voor de publieke zaak nog wel omdat daar alles wat overzichtelijker is. Ook is het gevaar bijzonder groot, dat men in de stad tenslotte zijn laatste restje .privacy" gaat verliezen en daarmee komt de persoonlijke vrijheid in het gedrang. Dr Kooy achtte het van groot belang, dat zeer zuinig omgesprongen wordt met de weinige cultuurgrond, die ons nog rest. Wanneer dit niet het geval is, dan zullen wij als land dat agrarische producten voortbrengt binnenkort niet veel meer te betekenen hebben. Veel van deze cultuurgrond ligt in het westen en het is dus heel onjuist dit westen te verstedelijken en grote ter reinen recreatiegebied aan te houden ten behoeve van die stedelingen. Veel beter zal het zijn wat van dit gebied op te offeren en de keus te laten vallen op de verlandelijking inplaats van de verstedelijking. Zo krijgen de mensen de mogelijkheid in de natuur te wo nen en de kinderen zullen hierdoor ge lukkiger kunnen opgroeien. Het lokale samenlevingsverband zal overzichtelij ker worden en het plattelandsleven in nieuwe stijl zal de mensen ongetwij feld beter bevallen dan het leven in enorme steden, ondanks de wetenschap, dat op enkele tientallen kilometers af stand mooi recreatiegebied ligt. Meer dan de moderne stad zal het moderne platteland de moderne behoeften van de moderne mens kunnen bevredigen. Huijink rakelings over en na een kwar tier kreeg De Bruin de bal vrij en hij scoorde onhoudbaar. Er werd door de tegenpartij geprotesteerd omdat D'e Bruin buitenspel gestaan zou hebben, maar de scheidsrechter ging hier niet op in. Na een half uur spelen kwam De Bruin opnieuw alleen voor het doel maar zijn schot ging vele meters naast. Adams had het intussen verre van ge makkelijk en verschillende malen moest hij met een safe redding brengen. Dat ging hem best af en tot zijn geluk miste de Amsterdamse voorhoede kort voor het eind twee opgelegde kansen, zodat het 1-1 bleef. Yl£ X^PSUlpN^ STEENHQFFSTR.53 TEL WZ SOEST CV. C/3 i— HM Gcdipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht. S.E.C.—Z.S.G.O. 1—1. S.E.C. heeft een bijzonder slechte wed strijd gespeeld tegen het Amsterdamse Z.S.G.O., maar het toch nog tot een 1-1-gelijkspel gebracht, hoewel de gas ten in alle opzichten beter waren. Dit vrij gunstig resultaat is alleen te danken aan het goede keepwerk van Adams en het uitstekende spel van de backs Ten Hove en Pothoven, goed ge steund door spil Ruttenberg, die de Am sterdamse middenvoor bijna geheel uitschakelde. Na vijf minuten werd de eerste corner op het Soester doel genomen en er zouden er heel wat volgen omdat de Amsterdamse druk groot was. De ach terhoede speelde dan ook ontelbare malen op de keeper terug, als het niet nodig was ten koste van een hoekschop redding te brengen. S.E.C. ging enkele malen in de aanval en met schoten van Van Breukelen en Van Ginkel werd geprobeerd een voorsprong te nemen. Aan de andere kant kreeg rechtsbuiten Heukels na een kwartier een prachtige kans, maar zijn schot ging net naast. Ook middenvoor v. d. Horst kreeg de gelegenheid Adams te passeren toen Ruttenberg uitgleed, maar hij schoot in handen van de Soester keeper. Na een half uur lukte het S.E.C. wat meer in de aanval te gaan. Maassen, Van Kooij en Huijink kopten en scho ten naast en over, Z.S.G.O. kwam ener giek terug, maar de Soester verdediging was te hecht. In de veertigste minuut kreeg Wout de Bruin een mooie kans, toen hii alleen voor de keeper kwam. Deze gooide zich echter moedig op de bal en van een schot of het omspelen van de keeper kwam niets terecht. Kort daarop scoorde linksbuiten Keijzer bij een scrimmage voor het doel van Adams en de Amsterdammers hadden de leiding. In de tweede helft speelde S.E.C. wat beter, maar Z.S.G.O. bleef in de meer derheid. Bij een S.E.C.-uitval schoot Mevr. M. A. A. Engelen-Schmittmarui heeft, op uitnodiging van de plaatselijke commissie voor Huishoudelijke en Ge- zinsvoorlichtign, in de Koningin Emma Huishoudschool gesproken over de ge laatsverzorging. Zij werd ingeleid door de heer W. A. Butselaar, die de dames een eenvoudig modern kapsel toonde. Vele degelijke huisvrouwen vinden ge laatsverzorging een 'overbodige luxe en zij verkeren in de onjuiste mening, dat met water en zeep wonderen te bereiken zijn. Dit komt omdat nog heel veel dames de overtuiging hebben, dat gelaatsverzorging en het opgemaakt ge zicht van een filmster iets met elkaar te maken hebben. De verzorging van het gelaat dient echter om de huid en spieren zo goed mogelijk in conditie te houden door massage, voedingscremes, de juiste temperatuur van het waswa ter enz. Er is helaas nog een groot aantal vrou wen met meer liefde voor een potje boenwas dan voor een potje creme om het gelaat te verzorgen. Het is jammer te zien hoeveel vrouwen hun uiterlijk verwaarlozen. Zelfs zij, die door moe der natuur met veel moois begiftigd zijn, kunnen niet buiten een goede ge laatsverzorging. Deze heeft men nodig om zolang mogelijk mooi en jong te blij ven, al hangt jeugd natuurlijk in de eerste plaats van de innerlijke houding ten opzichte van het leven af. In de oertijd werden er door de vrou wen reeds attributen gebruikt om haar schoonheid te verhogen. Daaronder ste nen kammen om de dikke haarbossen bijeen te houden. De Egyptische vrou wen kenden reeds het gebruik van cremes en schoonheidspreparaten, ter wijl koningin Cleopatra zich iedere dag in ezelinnenmelk baadde en een ruim gebruik van olie en zalven maakten. In de bloeitijd van het Griekse- en la ter van het Romeinse rijk werd een uitgebreide studie van kosmetische mid delen gemaakt. In de middeleeuwen was het heel an ders. Alles wat maar enigszins naar huid- en lichaamshygiëne zweemde, draaide men de rug toe. D'e zorg voor de ziel drong alle lichaamsverzorging op de achtergrond. Tot het einde der acht tiende eeuw was de angst voor water bijzonder groot. De handen werden zel den gewassen en ook met het gezicht kwam men weinig verder dan een voorzichtige behandeling met een nat lapje. Poeders, pommaden en parfums wer den overdadig gebruikt, zodat huid ziekten door de onvoldoende reiniging heel gewoon waren. Het haar onder de pruik werd nooit gewassen, dus daar was het ook niet bepaald een propere boel. Rousseau wierp zich op als voorvech ter der hygiëne en hij leerde de men sen het zonnebaden. Tissot wees op de betekenis van de massage en dit was de aanloop tot een hernieuwing van de ge laatsverzorging. Enkele tientallen jaren geleden gaf de film de doorslag de vrouw wilde het goede uiterlijk van de filmster benade ren en begon in te zien dat gelaatsver zorging en make-up hiervoor het enige middel was. Iedere omwenteling begint echter met overdrijving, zodat aanvan kelijk vaak een overdaad aan rouge, poeder en lippenrood gebruikt werd. Mevr. Engelen gaf een tiental wenken voor de huid- en gelaatsverzorging. Goed slapen, niet teveel roken, rust bij de verzorging van het gelaat en geen gebruik van middelen die men niet kent, juiste ontspanning en het beden ken dat gezondheid en schoonheid nauw met elkaar verbonden zijn. Daarbij moet men niet vergeten dat jeugd niet alleen behouden kan blijven met de juiste gelaatsverzorging, maar dat het ook een groot deel van de zelfdiscipline afhangt. Na een korte beschouwing over de sa menstelling en de functies van de huid besprak mevr. Engelen de verschillen de huidaandoeningen, die een goede ver zorging van het gelaat en daardoor het verkrijgen van een goed uiterlijk in de weg staan. Vervolgens behandelde zij de gelaats verzorging in het algemeen. Men moet er van uitgaan, dat het gelaat gerei nigd, gevoed, beschermd en verfraaid moet worden. Er werd gewezzen op de verschillende ingrediënten die hiervoor nodig zijn. Tenslotte wees mevr. Engelen op de nagels en de handen, die men ook vooral in het oog moet houden als men prijs stelt op een goed verzorgd uiterlijk. Na de pauze werd een demonstratie met uitleg van een gelaatsmassage gegeven, waardoor de aanwezige dames ervan doordrongen werden dat het niet vol doende is het gelaat met water en zeep te bewerken om er goed verzorgd en mooi uit te zien. BIGGEN- EN EIERMARKT. Op de Amersfoortse weekmarkt van vrijdag j.1. werden aangevoerd 221 biggen in prijzen van 45,tot 58, en 17 drachtige zeugen van 250,— tot 420,—. Op de eiermarkt werden aangevoerd 225.000 stuks. Hoendereieren van 8.75 tot 10,25. Middenprijs 9,50. Priis per kg 1,56 (basis 61 gram). PROGRAMMA N.V.E.V. De afdeling Eemland van de Ned. Vrouwen Electriciteitsvereniging houdt op donderdag, 18 februari, een leden vergadering in hotel Zeiler te Baam. De verschillende verslagen over het af gelopen jaar zullen uitgebracht wor den en de begroting voor 1960 komt ter sprake. Door het reisbureau Porta Mundi worden een kleurenfilm en kleurendia's getoond. Op woensdag, 24 februari, houdt de heer H. Kraal, kleurexpert te Soest- dijk, een causerie over het onderwerp „Breng kleur en vorm in uw woning". Na afloop hiervan zal een demonstratie gegeven worden. Op woensdag, 23 maart, draagt de heer Cor van Beek, in hotel Zeiler te Baarn, uit het boek ,,De Gouden Reaal" van Jan Mens voor. Een excursie naar ,,De keuken van Schiphol" is in voorbereiding. Op 11 april is er een demonstratie van maggi- producten en op 11 mei wordt er een excursie gemaakt naar de internatio nale bloemententoonstelling „Floralia" te Rotterdam. R.K. U.L.O. SOEST. Het r.k. schoolbestuur te Soest heeft aan het gemeentebestuur medewerking gevraagd voor de verandering van het rioleringsstelsel der r.k. ulo aan de Steenhoffstraat, waardoor aansluiting op de gemeentelijke riolering mogelijk wordt. De school zal met drie lokalen uitgebreid worden en het is gewenst om gelijktijdig met de bouw van deze drie nieuwe lokalen het rioleringsstel sel, dat bij het oude deel van de school hoort, te wijzigen. De kosten bedragen 3050,en het college verzoekt de raad hiervoor een krediet beschikbaar te stellen. BILJARTSUCCES. Onze plaatsgenoot, de heer A. W. Vrees wijk, heeft met succes deelgenomen aan de eerste wedstrijden, die vooraf gaan aan de nationale titelwedstrijden drie banden eerste klasse. Zijn partij tegen de Hilversummer A. Schnitfink won hij met een moyenne van 0,888 door 40 caramboles in 45 beurten te maken. Tweemaal maakte hij een serie van 7. Van De Wit won Vreeswijk in 60 beur ten met 40-26 en hij heeft thans de leiding in dit tournooi. AANKOOP VAN GROND. Van de heer C. v. d. Wansem wordt door de gemeente ruim 12000 m2 grond gekocht, gelegen aan de Dorresteinweg, voor 36.000,—. Van de heer O. 't Lam 672 m2, gelegen aan het eerste Wete ringpad, voor 26.800,en van de heer K. Las van Bennekom te Hilver sum 756 m2, gelegen aan de Beuken laan, voor 2000, VOETBALUITSLAG. S.E.C. 1—Z.S.G.O. 1 1—1- D.V.S.U. 1B.D.C. 1 (vriendsch.) 53. B.D.C. 3—Hoogland 2 10—0. H.V.C. DS.E.C. B 3—1. K.V.V.A. a—S.E.C. a 5—3. S.E.C. b—C.J.V.V. b 9—0. S.E.C. cAchteveld a 05. A.P.W.C. c—S.E.C. d 1—3- S.D.O. b—B.D.C. a 2—0. Limvio AB.D.C. A 4 3. B.D.C. b—R.K.B.V.V. b 13—0. Actif c—B.D'.C. c 44. Welpen: B.D.C. 1C.J.V.V. 1 2 1. Welpen B.D.C. 2—H.V.C. 4 1—0. CALVIJN. Ds Lamens te Kamerik spreekt donder dagavond, in de Chr. Geref. kerk, voor de Herv. Mannenvereniging „Calvijn". RECTIFICATIE. In de advertentie van Stoffenhuis Ralph Polak Baarn, voorkomende in ons blad van vrijdag j.1., stond als telefoonnum- 1 mer 2794. Dit moet zijn 2764. Adjudant A. de Raadt van de Soester politie heeft vrijdagmiddag, in de zaal van Eemland, voor de leden van de U.V.V.-bejaardensociteit, gesproken over de bijzondere moeilijkheden, die er voor mensen op leeftijd in het ver keer liggen. Ook voor kinderen zijn er grote problemen en daarom wordt er verkeersles op de scholen gegeven. Teveel kinderen gaan argeloos en spe lend de dood in, maar ook vele bejaar den worden argeloos slachtoffer van het verkeer. Gedeeltelijk komt dit omdat men het snelverkeer afwendt als men er niet dagelijks mee te maken heeft. Bejaarden hebben vaak geen erg in de snelheid van auto's en zij zijn er niet op bedacht, dat de bestuurder van een auto, die 70 km. rijdt, als hij onver wachts moet remmen nog een twintig tal meters doorrijdt omdat het reactie vermogen een korte tijd vraagt voor de rem-handeling plaats vindt. Wandelaars moeten op het voetpad lopen en als er geen voetpad is aan de uiter ste rechterkant van het rijwielpad. Wanneer er ook geen rijwielpad is dan moet men aan de uiterste rechter of linker zijde van de weg lopen in de bebouwde kom en aan de uiterste lin ker zijde buiten de bebouwde kom. De heer De Raadt noemde de Nieuwe- weg-Beukenlaan de gevaarlijkste weg van Soest. Bij donker wordt iemand in donkere kleding door automobilisten nauwelijks gezien en enige tijd geleden zijn daar een paar militairen in camou flagekleding aangereden omdat ze niet opgemerkt werden. Vroeger droegen meisjes wel eens witte kousen en zon der dat zij het wisten zijn ze voor een ongeluk gespaard gebleven door deze kousen. Adjudant De Raadt gaf de bejaarden het advies met veel overleg en op de kortste manier een rijweg over te ste ken. Als er sprake is van enige angst dan kan men het beste iemand vragen behulpzaam te zijn en niemand zal dit weigeren. Een typische fout van fietsende bejaar den is het plotseling van de fiets sprin gen als ze in moeilijkheden komen en dit veroorzaakt nog wel eens ongelukken. Na de toespraak van de heer De Raadt toonde boswachter J. Brander uit Am sterdam zijn nieuwste film over het dierenleven in het Amsterdamse bos. 120 breed, per meter 23,90 ORANJE VERENIGING De oranje-vereniging „Wilhelmina" houdt morgenavond in restaurant ,,'t Zwaantje", haar jaarvergadering. O.m. zullen de plannen voor 1960 be sproken worden. Verder wordt er een bestuursverkiezing gehouden. Aftredend is de voorzitter, de heer C. J. v. d. Donk, die niet her kiesbaar is. Het bestuur stelt voor het huidige be stuur uit te breiden van 7 tot 9 leden. In de vacature van voorzitter wordt candidaat gesteld de heer K. J. Braven- boer. SOESTERBERG—D.E.V. 1—3. In een zeer sportieve wedstrijd is het D.E.V. gelukt twee kostbare punten van Soesterberg in de wacht te slepen. D.E.V. trapte af en direct was Soes terberg meer aanvallend. Het trio Van Sas, Baardman en Man schot ging fraai combinerend ten aan val. Manschot zette goed voor en Van Ginkel kopte hard in, doch Renes bracht op de doellijn redding. Weer kwam Soesterberg terug, maar nu was het doelman Van Geijl, die een hard schot van Van Sas wist te stoppen. D.E.V. werkte zich na een kwartier los en bij een ongevaarlijke aanval kreeg Preusser de bal tegen het been en deze verdween in eigen doel. 0-1. Door dit onfortuinlijke doelpunt kreeg D.E.V. meer zelfvertrouwen. Na 25 minuten gaf Van Kooten, vanuit de cornerhoek, een hoge voorzet en met een fraaie kopbal bracht Van Eek de stand op 0-2, waarmee de rust inging. Na de rust enkele goede D.E.V.-aanval- len, doch de achterhoede van Soester berg was in goede vorm. Bij een uit trap van Preusser bracht Ywema goed op en schoot Van Sas hard en onhoud baar in. Weer kwam het D.E.V.-doel onder druk te staan, doch het zat Soes terberg niet mee. Na 20 minuten was D.E.V. weer geluk kig een misverstand in de verdediging van Soesterberg, waarbij Van Walsum te vroeg uitliep, gaf Van Barneveld de kans in het verlaten doel te trappen. 1-3. Preusser ging nog naar voren en gaf n harde kogel op het doel, doch juist in handen van Van Geijl. Van Sas schoot nog eenmaal op de deklat en daarmede was het pleit beslecht. Het D.E.V.-elftal was gelukkig met haar 1-3-overwinning. Wir H; t< ke b Xn een geanimeerd kwart over acht duurde, zijn vele de Soester gisteren in geslaa te kiezen, zodat vereniging gewaa: lijkse St. Nicolaa: hoeft te verdwijn Het afgetreden de heer H. van zocht deze belan de Gouden Ploeg De leden stelden de heer Van wensten toch, dat eerst achter de om daarmee te stuursleden die bestuursleden ziji blijven vervullen stuur is. Namens ex-voorzitter A. Harten de vergac Er is heel wat komst, maar niet komen wat de ree aftreden der best Eerst bedankten Ten Berge en d. re heren het bijlt De heren Jansse echter niet uit de meerderheid stuur voor aftre bij een stemming heid neergelegd Deze stemming „motie van want: bestuurslid ter t; wat onmogelijk ledenvergadering wantrouwen in maakt als dit no Na enkele uren i erover eens, dat man en Jansen i waren, maar de r de andere heren hebben om opnie men te werken bleef in het dui: Omstreeks half t: Harten al weer ken was, werd b een poging een men. De leiding van dat moment in Kooman, nadat Harten en Mol mer gehanteerd stemming kreeg men 'en de hee stemmen uit de 1 men waren verd bezorgde de hee zodat omstreeks nis genomen wa Er zouden echte nodig zijn voor de heren Mol, Marée, Kooman waren. De heer dat hij geen zaa Waal zal in ber benoeming aanv: de vergaderin van de r.k. mid< bestuurslid beno De heer J. ten maar hij aanv: niet. GASONTVANGS In overleg met meentewerken i voor het bouwen station op het drijf. De totale 115.000,— ger; Centraal Nederl dragen in de ko dig dat leidingei gashouders naar ontvangststation zijn 20.000, raad voor een voor dit werk t GRONDVERKO* Aan W. Bos te gemeente 470 legen aan de 3525,—. P. C. van Wijk, burg in Zuid-Af stuk grond te 2550 m2 en ge laan. De gemee grond voor 3( Aan Foxboro 2000 m2 grond de Foekenlaan, 1 jaar zal op d< gebouwd worde Aan W. J. Suke kocht worden, straat, voor VLEESVERKOO Morgenmiddag verkoop van vle huis. SOESTER JAZ2 De Soest Jazz zaterdag 20 feb vijver, een pla quiz verbonden

Soester Courant | 1960 | | pagina 2