TON BEUKEN' Formule-meubelen. 2 SOEST BURGERLIJKE STAND cn 3 aa BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool FALCON REGENKLEDING VENEMA - SOESTERBERG. OFFIQcLE MEDEDELINGEN drankwet. ZIJ stierven IN FEBRUA] VERVOLG BESCHOUWING WINKELIERSVERENIGING. De heer A. P. Hilhorst - nieuw bestuurs lid - is voor rustig doorgaan. Niets meer oprakelen, een vergadering van de drie resterende bestuursleden, de heer Waal vragen of hij tot het bestuur wil toe treden, een ledenvergadering beleggen waar een voorzitter en nog enkele be stuursleden gekozen worden en dan kan de zaak best voor elkaar komen. Alle oude koeien moeten maar rustig in de sloot blijven zitten en het huidige be stuur - al is het klein - heeft de plicht vooruit te zien. TEL:2180 SOESTERBERGSESTR 1 STROPEN. Een oplettende agent van politie zag in het Monninkenbos bij de Zevenspar de heren P. V. en M. v. S., die graag in de vrije natuur zijn en zich daar wel eens het lot van het wild aantrekken. De agent hield de mannen aan en van achter een windjack vandaan kwam een konijn dat gestroopt was. Er werd pro ces-verbaal opgemaakt en de jachtge- rechtigde heer H. v. d. ,K. kreeg het ko nijn. JAARVERGADERING R.K. MIDDENSTAND. De R.K. Middenstandsvereniging St. Petrus en Paulus heeft gisteravond in café Centraal de jaarvergadering gehou den. De heer J. H. Hom sprak als voor zitter het welkomstwoord. Hij deelde mee dat de jaarvergadering enkele maanden vroeger gehouden werd dan gebruikelijk is omdat men verwacht had dat er dan meer belangstelling voor zou zijn. Dit is juist gebleken. Met vreugde mag geconstateerd worden dat enkele leden in het afgelopen jaar hun zaak uitgebreid en gemoderniseerd hebben, zodat ze het tegen bedrijven in de grote stad kunnen opnemen. Dit is niet alleen gunstig voor de mid denstand maar ook voor Soest. Onze gemeente groeit en dit komt de midden stand ten goede. Voor de vereniging is dit niet altijd even gunstig, want er zijn middenstanders die als lid bedanken wanneer alles uitstekend gaat. Zij vin den dat zij slechts een organisatie nodig hebben als de zaken er minder rooskleu rig voorstaan. Gelukkig staat hiertegen over dat andere leden zich hebben aan gemeld. Vele leden gaan amicaal met elkaar om. maar er zijn er toch ook nog, die elkaar als concurrent zien, daarbij ver- GEBORENAdriana, dochter van P. R. Mansom, chauffeur en P. Meerveld, Molenweg 6. Pieter, zoon van T. Bakker, opperman en G. van Blankers, Troelstrastraat 27. Henriette Sas- kia Margaretha, dochter van Jonkheer B. J. de Geer, militair en A. M. Hu- ber, Hartmanlaan 3. Robbert Ja- cobus Johannes, zoon van A. de Neve, monteur en C. P. Heij, Plesmanstraat 227. Arie, zoon van J. A. Versteeg, militair en E. J. L. Helsloot, Post weg 81. Monica Gerarda, dochter van R. L. van Kranenburg, militair en G. J. Termaten, Gen. Winkelman straat 98. Jantina Petra, dochter van H. E. Mulder, militair en E. G. ter Veer, Ant. van Leeuwenhoeklaan 27. Johan Corstiaan, zoon van C. B. T. de Geus, tuinder en A. Mulder, Beetz- laan 61. Cornelis, zoon van J. Oos terbroek, aannemer en H. M. Spier, Acacialaan 38, Baarn. ONDERTROUWD Rijk Jansen, ge meentearbeider, Julianalaan 20 en Dirkje Roels, sorteerster, Dorrestein- weg 87. -Joseph Hasting. militair, New York (U.S.A.) en Christina Re- gina Jozepha de Groot telegrafiste, Generaal Winkelmanstraat 27. Klaas Troostheide, kweker, Machine- weg 20, Nederhorst den Berg en Ger- da Burgwal, controleuse, Beetzlaan 123. Wilhelmus Nicolaas Koning stem, rijksambtenaar, Stephensonstraat 12, Utrecht en Margaretha Catharina Maria van den Breemer, zonder be roep Korte Melmweg 15. GEHUWD Franciscus Verweij, beton werker, Braamweg 26 en Maria Ca tharina Hartman, Oude Utrechtseweg 46. Wilhelmus Nicolaas Gijsbertus Westhof, metselaar, Kerkstraat 52 en Adriana Wilhelmina van Bennekom, zonder beroep, Birkstraat 140. OVERLEDENWillem van Burgste den, 69 jaar, landbouwer, gehuwd met H. van Laar, Peter van den Bree- merweg 17. Janna Maasland, 63 jaar, zonder beroep, gehuwd met J. W. van Ledden, Bilderdijklaan 32. Hendrika Elberdina van der Pol, 8 maanden, Kerkpad N.Z. 41. Rei- niera van Kleinwee, 80 jaar, zonder beroep, weduwe van W. Willemse, Nieuweweg 42. getend, dat eerlijke concurrentie niet uitsluit dat men als verenigingsleden prettig met elkaar kan omgaan. In het slotwoord van zijn openingstoespraak wekte de heer Hom tot samenwerking op. De heer J. C. Brouwer las de notulen en het jaarverslag. Er zijn 110 leden. Het bestuur werd in het afgelopen jaar ge vormd door de heren J. H. Hom, J. C. Brouwer, W. van Hees, A. Stalenhoef, G. Huurdeman en J. Voskuilen. Het jaar 1959 stond voor een groot deel in het teken van de jubileumviering, hetgeen ook bleek uit het verslag van de pen ningmeester, de heer W. van Hees, die moest meedelen dat er nog maar een heel klein batig saldo is. Daartegen had niemand bezwaar, want de viering van het 40-jarig bestaan is geslaagd. Op verzoek van de heer A. Kok werd de penningmeester gedechargeerd en de heren H. Butzelaar, B. v. d. Linden en W. v. d. Oord werden in de nieuwe kas- commissie gekozen. Het aftredend bestuurslid, de heer G. Huurdeman werd bij akklamatie her kozen. Voorzitter J. H. Hom stelde er prijs op, dat om zijn herbenoeming ge stemd werd. Er werden 22 stemmen uitgebracht waarvan 1 blanco. De an dere stemmen waren alle voor herbe noeming. Nadat was meegedeeld dat een afde ling Katholieke Jonge Middenstand zal worden opgericht, kwam tijdens de rondvraag de gang van zaken bij de Instuif ter sprake, evenals op de vorige vergadering. De voorzitter gaf als zijn mening dat de moeilijkheden van en kele weken geleden niet aan het bestuur te wijten zijn maar aan een bezoekende Instuif uit Amsterdam. Als er klach ten zijn over meisjes en jongens die te laat thuiskomen, dan zullen de ouders eens moeten bekijken of het niet veel meer aan hun kinderen dan aan de In stuif ligt. Er is dan ook geen enkele re den om niet het volste vertrouwen te hebben in de gang van zaken bij de In stuif. De moeilijkheden in de Soester winke liersvereniging kwamen ter sprake. Er werd besloten te wachten met het benoe men van een vertegenwoordiger van de r.k. middenstand in het bestuur van de winkeliersvereniging tot dit volledig is samengesteld. BILJARTEN. Soestdijk 2Centraal 1. Van de Brink 140 27 20 2. Kuyvenhoven 82 27 14 0. Van de Brink 140 21 23 2. Wissink 93 21 16 0. J. de Bree 77 28 9 0. Kaats 120 28 18 2. s»-. fcö Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht. CARNAVAL EN INSTUIF Gisteravond is tijdens de vergadering van de r.k. middenstandsvereniging het wel en wee van de r.k. instuif Jong Soest ter sprake gekomen, omdat er j enige tijd geleden geruchten gingen dat het op de dansavonden wel eens wat erg ruig toeging. Inmiddels is men te weten gekomen dat een bezoekende In stuif uit Amsterdam - die niet was uitgenodigd - voor enig kabaal gezorgd heeft, zodat de leden van de midden standsvereniging, van wie velen ouders zijn met kinderen die lid zijn van de Instuif, hun vertrouwen uitspraken in de goede gang van zaken. De Instuif heeft zelf ook begrepen dat het niet allemaal naar wens ging en het bestuur belegde een vergadering, waarop jeugd en ouderen met wensen en klachten konden komen. Zelfs aar zelde men niet het woord opheffen te gebruiken. Dit zou gebeuren wanneer de tanende belangstelling voor de dans avonden ook de vereniging zelf zou betreffen. Dit was echter niet het geval, want velen kwamen om te spreken over de impasse, waarin de jonge vereni ging tijdelijk verkeert. Op de dans avonden komen nog maar enkele tien tallen. Tijdens de besprekingen bleek, dat velen het niet eens zijn met het aanvangs- en sluitingsuur en ook het bezoek van de Amsterdamse Instuif heeft geen goed gedaan, want er zijn ouders, die hun kinderen afgeraden hebben de dansavonden te bezoeken. Oud-voorzitter J. van Roomen zei hier over dat de verhalen over deze avond wel wat overdreven waren en het be stuur van de Instuif heeft geen enkele schuld. De heer Van Roomen is wegens drukke werkzaamheden afgetreden en er is nog geen nieuwe voorzitter ge vonden. Hij betreurde dit. Men hoopt uit enkele nieuwe bestuurskandidaten een voorzitter te kunnen kiezen. Er werd besloten de dansavonden voortaan van 8 tot 11.30 uur te houden. Dat de Instuif nog springlevend is zal zondagavond blijken, want dan wordt er carnaval gevierd in St. Joseph. Er is voor dit feest geen raad van elf maar een raad van zeven benoemd. De zaal van het St. Josephgebouw on dergaat een volledige verandering om een waardig verblijf voor Prins Carna val te kunnen zijn. Zondagavond om streeks zeven uur zal het hoofd der zot ten ingehaald worden. SHOT 1 SPEELDE GELIJK. Shot 1 heeft uit de zeer belangrijke wedstrijd Shot 1U.B.T.V. 3 een ge lijk spel kunnen halen. Dit is een uit stekend resultaat van de Shotspelers. Aanvankelijk leek het erop dat Shot een fikse nederlaag zou lijden, omdat al spoedig een 4-1-achterstand opgelo pen werd. Hierna zou U.B.T.V. 3 nog een partij winnen. K. Wiss won van Versprille en van Ge- nissen. Tegen Rootselaar kon Wiss het niet bolwerken, evenmin als W. van D'oorn en Th. Daselaar. Van Doorn en Daselaar wormen beiden van Genissen. Met een beetje meer medewerking van Vrouwe Fortuna had de partij Van Doorn-Verspille een Shot-overwinning kunnen worden. Nu werd het een ne derlaag met 20-22 en 21-19. Nadat alle enkelspelen klaar waren was de stand 5-4 voor U.B.T.V. Het dubbelspel, dat door Wiss en Dase laar werd gespeeld, werd in een span nende partij door de Soester spelers ge wonnen. Daarmee werd de eindstand 5-5. U.B.T.V. werd door dit gelijke spel voor de bovenste plaats uitgeschakeld en Ahoy zal nu zeer waarschijnlijk afde lingskampioen worden. De wedstrijd Shot 2U.B.T.V. 5 werd door Shot verloren. Weegberg en Hoy- ink wonnen elk een partij en samen wonnen zij het dubbelspel. Overgoor ontbrak in het team en hij werd ver vangen door Schut. Shot 3 won met 9-1 van H.T.T.C. 1. Van Scheppingen en Voet wonnen elk drie partijen en Schut zegevierde tweemaal. Met het dubbel spel veroverde Shot het negende winst punt. Van Scheppingen, die Hooft ver ving, deed het uitstekend, want hij won alle partijen. Vrijdag speelt Shot 1 in Hilversum tegen Quick 1 en Shot 4 ontvangt be zoek van H.M.T.C. 4. Vanavond speelt Shot 2 uit tegen B.T.T.C. 2. S.E.C. SPEELT GELIJK. Opnieuw heeft S.E.C. gelijk gespeeld, nu tegen Swift, het Amsterdamse elf tal, waarvan S.E.C, een kleine twee jaar geleden de bêlangrijke wedstrijd won, die promotie naar de derde klas betekende. Een jaarf later promoveerde Swift. S.E.C. moest het zonder De Bruin doen, die geschorst is, en Wolfsen verving hem. Swift speelde de eerste helft met de wind mee en S.E.C. werd in de ver dediging gedrongen. Dat was niet zo'n groot bezwaar, want Ruttenberg, Ten Hove en Pothoven waren uitstekend op dreef. Na een kwartier werd Adams ge passeerd maar Pothoven had zich lis tig achter zijn doelman opgesteld en hij werkte de bal van de doellijn af. Enkele S.E.C.-aanvallen hadden even min succes. Bij een daarvan kreeg Van Breukelen de bal goed aangegeven van Maassen. Zijn schot kon slechts met moeite door keeper Van Dijk corner ge werkt worden. Swift zette alles op al les om een doelpunt te scoren, maar tot rust lukte dit niet. In de Soester voor hoede werd Maassen streng bewaakt en mede daardoor waren de S.E.C.- aanvallen weinig gevaarlijk. In de tweede helft leverde een goede combinatie tussen Maassen en Van Breu kelen succes op. Van Breukelen kreeg de bal goed aangegeven en hij kogelde onhoudbaar langs keeper Van Dijk. Lang ging de strijd nu gelijk op en beide voorhoedes hadden een zware op gave tegen de sterke verdedigingen. In de twintigste minuut kreeg Slisser een goede pass van De Maare, die hem alleen voor Adams bracht. Zijn schot was onhoudbaar en bracht de stand op i-i. Er werd hard, maar sportief en prettig om de winnende goal gestreden. Deze werd echter niet gemaakt. Wel kre gen beide voorhoedes nog enkele kan sen, maar het lukte niet. Ook niet aan Van Breukelen en Wolfsen, die beide een keer gunstig met de bal voor het doel kwamen. Met het gelijke spel kun nen echter beide partijen tevreden zijn. JAARVERGADERING A.R.-CENTRALE. In de zaal van de Wilhelminakerk heeft de A.R.-Centrale, die de kiesverenigin gen „Nederland en Oranje" van Soest, Soestdijk en Soesterberg omvat, de jaarvergadering gehouden onder voor zitterschap van de heer J- Kenemans. In zijn openingswoord wijdde hij aan dacht aan het overlijden van de heer De Vries, die uitmuntte in activiteit voor de A.R. en die zijn werk steeds met blijdschap, liefde en trouw ver richtte. De heer L. J. Dijkstra las het jaarver slag en de heer W. v. d. Ley deelde als penningmeester mee, dat er een klein nadelig saldo is, dat door de aange sloten verenigingen aangezuiverd zal worden. De heer Kenemans deelde mee dat er het volgende zittingsjaar een voorzitter van een andere aangesloten vereniging de vergaderingen van de Centrale zal leiden. Na de afhandeling van de agenda gaf de heer D. de Haan een overzicht van de gang van zaken bij de gemeenteraad, gedurende de zittingsperiode van de nieuwe raadsleden, die inmiddels inge werkt zijn. De heer D. de Haan sprak over de kri tiek die er geweest is op het aan kopen van grond op de Eng. Hij deelde deze kritiek niet en sprak zijn waarde ring uit over de wijze waarop eige naars die grond moesten afstaan scha deloos gesteld worden. De woningbouw is nog altijd een groot probleem, maar wij kunnen zeer tevre den zijn met het plan van Ir van Emb- den voor de bouw van ruim 500 wonin gen op de Eng. In Zeist en Apeldoorn hebben protestantse bouwondernemers zich aaneengesloten voor het bouwen van grote complexen en de heer De Haan vroeg zich af of dit in Soest niet zou kunnen. Er zal nog veel in Soest gebouwd wor den en het ligt in de bedoeling dat de gemeente binnenkort met een urgentie plan komt. De scholenbouw is bevredi gend, vooral in Soesterberg. De eventuele benoeming van een vier de wethouder kwam ter sprake in ver band met de uitbreiding van onze ge meente en het toenemen van de werk zaamheden van het college. De heer De Haan sprak over de riole ring en het nieuwe gebouw van open bare werken, waarmee binnen afzien bare tijd begonnen zal worden. Nadat de heer Kenemans de heer De Haan voor zijn uiteenzetting bedankt had, beantwoordde deze vragen. EENKENNIGE HOND. De hond van de heer G. F. aan de Beukenlaan is een beste hond voor zijn familie en buren maar hij kan niet te gen vreemden. Dit moest een Utrechte naar ervaren, die argeloos het erf van de heer F. opliep. Hij werd gebeten waardoor zijn broek beschadigd en zijn been verwond werd. VOOR DAMES EN HEREN, in tweed - gabardine - egyptisch linnen. Nieuwe modellen. F. C. Kuyperstraat 10 - Tel. 2803 B.D.C. VERLOOR. Het eerste elftal van B.D.C. is het ver liezen helemaal ontwend, zodat de ne derlaag, welke zondagmiddag tegen D.O.S.V. 1 geleden werd een verrassing was. Geen prettige verrassing natuur lijk, maar men kan niet altijd winnen en het kampioenschap loopt nog geen ge vaar. Het is echter wel nodig uit te kijken, want nog zo'n verrassing kon wel eens funest zijn. B.D.C. speelde de eerste helft met de wind mee en na vijf minuten werd door een hoekschop al een kans op succes geboden. Rechtsbuiten Kaats nam de corner, plaatste de bal heel hard en heel hoog over de hoofden van vele spelers voor de voeten van linksbuiten Westerveld, die even hard terugknalde inplaats van een poging te doen een doelpunt te maken. Weer van Kaats naar Westerveld en nu schoot hij hard en hoog over. B.D.C. bleef aanvankelijk sterker en na tien minuten maakte een D.O.S.V.-spe- ler hands in het strafschopgebied. C. Hilhorst mocht de penalty nemen. Via de paal schoot hij in. Na twintig minuten werd D.O.S.V. iets sterker. Middenvoor De Vries drong ge vaarlijk op het doel af. E. Hilhorst zet te hem de voet afdoende dwars en speelde de bal op keeper Roest terug. Deze greep mis en het was 1-1. Spil C. Hilhorst raakte geblesseerd en hij moest even langs de lijn om bij te komen. D.O.S.V. toonde zich een spor tieve ploeg, want ook een Hilversum mer ging langs de lijn tot Hilhorst op geknapt was. Hij ging naar de rechts buitenplaats maar het lukte niet meer en hij moest zich laten vervangen door v. d. Mast. D.O.S.V. werd nu sterker en het had er veel van weg dat B.D.C. steeds last van zenuwen had, want er werd onzeker gespeeld. Slordig plaatsen, slechts weg werken en de druk van de D.O.S.V.- voorhoede werd steeds groter. Rechts buiten Van Heesel schoot hard in. Kee per Roest stond op de goede plaats maar hij greep opnieuw mis en het was 1-2. In de tweede helft had B.D.C. nog maar weinig in te brengen, want nu speelde D.O.S.V. met de wind mee. Enkele B.D.C.-aanvallen leverden geen succes op omdat spil Lam een groot struikel blok was en keeper Roozendaal niet te passeren bleek. Met D.O.S.V. in de aan val kwam het einde. De eerste neder laag van B.D.C. was een feit. HET INFORMATIEBUREAU VAN HET NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. Het geven van inlichtingen over gewon den, zieken, gesneuvelden of vermiste militairen en over krijgsgevangenen is in oorlogstijd een zeer belangrijke taak. Reeds tijdens de eerste en de tweede wereldoorlog heeft het Nederlandsche Roode Kruis zich, in opdracht van de Regering, met deze taak belast. Velen zullen zich nog de Roode Kruis-formu- lieren herinneren, die in de laatste oor log de enige mogelijkheid vormden om in contact te komen met familieleden in den vreemde. In 1949 zijn vier nieuwe „Verdragen van Genève" tot stand gekomen, en daarin wordt het werk van het Infor matiebureau, als een verplichting van de Regeringen, nauwkeurig geregeld. De Nederlandse regering heeft in 1954 deze verdragen geratificeerd en daar mee dus deze verplichting op zich geno men, n.1. om in tijd van oorlog (waar mee gelijk te stellen een burgeroorlog) als Nederland daarbij betrokken is, een informatiebureau in werking te hebben. De Nederlandse Regering heeft contact gezocht met het Nederlandse Roode Kruis, en daaruit is het verzoek van de Regering aan het Roode Kruis voort gevloeid zich met de voorbereiding van dit nieuwe Informatiebureau in oor logstijd te belasten. Het Roode Kruis heeft aan dit verzoek gevolg gegeven. Het ziet dit ook als een erkenning van de waarde van het werk van het vroegere Informatiebu reau, dat langzamerhand geliquideerd wordt en in het algemeen als een op prijs gestelde opdracht van de Regering voor het Rode Kruis in zoverre het dan zelfstandig een taak van de Regering zal uitvoeren. Ter voorbereiding van het Informatiebureau in oorlogstijd heeft het hoofdbestuur van het Neder landsche Roode Kruis aan alle plaatse lijke afdelingen gevraagd één of meer zgn. plaatselijke informanten aan te wijzen, die zo nodig bepaalde inlichtin gen aan het Informatiebureau in Den Haag moeten kunnen geven. Voor de afdeling Soest is als zodanig aangewezen de heer Rauen, Duinweg 22. Momenteel hebben alle belangrijke lan den ter wereld de Verdragen van Genève geratificeerd, zodat de verplichting tot het inwerking hebben van een Infor matiebureau in oorlogstijd bijna in elk land bestaat. op sub,-, wijze keurig gestopt doo de Wijtfeer, die deze middag goed u vom J Na een half uur veroor «akte "'spil i" het ber"chtf f ble' h»ds dwht iJwema, die de strafscho. «m/sctt zacht in. waar de keeper geen mX mee had. Met nog 7 minu 'en te SDXn bij een §oe opgezette aan val zette v. Ginkel hoog V00r en d ongedekte Preusser opende de score waarna d* rust inging. Na de rust waren de rollen omgekeer en was Wijk overwegend sterker, dan zij hm (uithoudingsvermogen op dJ gladde veld Doch nu trof Wijk de Soe, terbergse verdediging in prima vonr Na een succes, u. deed uur kwam het verdiend een vrije schop werd de b: onhoudbair ingekopt 1-1. Soesterber uufi enkele gevaarlijke uitvalle waarbij twee kansen nog net naast d verkeerdel kant van de paal verdwenei Dit 1-1-giijkspel gaf o.i. de verhoudin goed weeiP VOETBALUITSLAGEN. B.D.C. 1—D.O.S.V. 1 Actif 2—B.D.C. 2 Baarn 5B.D.C. 3 E.M.M. 4B.D'.C. 4 Actif 5—B.D.C. 5 S.D.O. C—B.D.C. A B.D.S. a C.J.V.V. a B.D.C. bR.K.B.V.V. c S.D.O. d—B.D.C. c Swift 1—S.E.C. 1 Hercules 2S.E.C. 2 A.P.W.C. 4S.E.C. 5 S.E.C. bH.V.C. c Spakenburg AS.E.C. A 1—2. 2—3. 1—0. 2—2. 2—2. 1—8. 2—1. 3—4- 5—1- 1—1. 7—3. 5—3. 0—8. 5—1. PADVINDERIJ LEEFT WEER OP. Na een drietal jaren op non-actief te zijn gesteld, waarin er alleen nog maar ka bouters waren, is de afdeling Soes terberg van het Nederlandse Padvind- sters Gilde weer in actie gekomen. Zaterdagmiddag had in het gezellige clubhuis in het Sterrenbergbos aan de Rademakerstraat voor de eerste maal weer de installatie van enige padvind- sters plaats. Voor hen was het grote moment aangebroken waarop zij in tegenwoordigheid van de hoofdleidster e.a. op de vlag en in de handen van de leidster, mej. Mol, de belofte deden, waardoor zij met de organisatie van de padvindersbeweging verbonden werden. Direct daarop werd hun het insigne op gespeld waarna met het zingen van enige frisse clubliedjes de ceremonie besloten werd. 't Is van harte te hopen dat dit weer het begin mag wezen van een grote op- leving van de padvinderij, waarvoor de natuur op onze in dat opzicht zo ge- zegende plaats en omgeving zich zo bij zonder goed leent. Ook de nieuwe be woners zullen het prettig vinden om te weten dat er hier een padvinderij be- staat. De meisjes die mee willen doen kunnen zich voor inlichtinggen wenden tot de hoofdleidster mevr. Willemse-Rupp, I Gen. Winkelmanstraat 50, Soesterberg. Wie wat voelt voor het mooie werk van leidster kan terecht aan hetzelfde adres. SOESTERBERG SPEELDE GELIJK. Soesterberg moest in Wijk bij Duur- Burgemeester en Wethouders van Soe: brengen ter openbare kennis, dat op 1 februari (960 bij hen is ingekomen ee verzoekseHrift van P- L. Henneman, va beroep restaurateur, wonende te Soes om een tapvergunning in de benedei lokaliteit van het perceel, plaatseli. gemerkt nr. 45-47 en gelegen aan Biltseweg, aldaar. Binnen 2 weken na de dagtekening zer bekendmaking kan ieder tegen verlenen van deze vergunning schrift lijk bezwaren bij Burgemeester en We houders iiibrengen. Soest, 23 februari 1960. KLEUTERONDERWIJSWET. Burgemeester en wethouders van Soes gelet op artikel 53 van de Kleutero derwijswetbrengen ter algemene ke nis dat de raad dier gemeente in vergadering, gehouden op 17 febru 1960, medewerking als bedoeld in ai kei 50 van de Kleuteronderwijs^ heeft verleend aan het R.K. schoolt stuur te Soest zulks voor het verbeter van de onder dat bestuur staande kle terschool aan de Steenhoffstraat. Soest, 23 februari 1960. LAGER ONDERWIJSWET 1920. Burgemeester en wethouders van Soes gelet op artikel 76 van de Lager-onde wijswet 1920 brengen ter algeme kennis dat de raad dier gemeente in z vergadering gehouden op 17 febru. 19HL medewerking als bedoeld in tikel 72 der Lager-onderwijswet 192 1. heeft verleend aan a. het bestuur van de vereniging School met den Bijbel" te Soest voc 1. het aanschaffen van een schrijfn chine t.b.v-. de onder dat bestuur sta de Insingerschool voor g.l.o. aan de singerstraat 2. het aanschaffen van diverse leer- hulpmiddelen t.b.v. de onder dat stuur staande Savornin Lohmansch voor g.lo- aan de Driehoeksweg. b. het R-K. schoolbestuur te Soest het veranderen van het rioleringsstel van de onder dat bestuur staande R u.l.o.-school aan de Steenhoffstraat. II heeft geweigert aan het besti van „De School met den Bijbel Soest voor 1. Het aanschaffen van een statief de projector t.b.v. de genoemde Sav nin Lohmanschool. 2. Het aanschaffen van een bandrec der t.b.v. de onder dat bestuur sta. de school voor v.g.l.o. aan de Ir Men laan. Soest, 23 februari 1960. stede op een spiegelglad terrein aan treden met 2 invallers voor Van Sas en Baardman. Wijk trapte af en Soester berg was direct in het offensief en is dat ook voor de rust ook steeds ge weest door technisch beter spel. Enkele goed gerichte schoten werden Adolf Menzel. Op 9 februari 1905 - vijfenvijftig j geleden - overleed de beroemde Du schilder en graficus Adolf Menzel. Hij was de historieschilder van de p soon en de tijd van keizer Wilheln Hij werd beroemd door pentekenin die gebeurtenissen uit het leven Frederik de Grote behandelden. Lieven Gevaert. Op 9 februari 1935 - vijfentwintig geleden - overleed te D'en Haag de kende Vlaamse groot-industrieel Lie Gevaert, die de wereldfirma Gev tot stand bracht. Gevaert werd in i werpen geboren en toen hij van scl kwam werd hij fotograaf. Door zijn vinderstalent en wilskracht heeft een wereldfirma tot stand weten brengen. Dr W. de Vlucht Op 19 februari 1945 - vijftien geleden - overleed te Aerdenhout oud burgemeester van Amsterdam dr de Vlugt- Hij was burgemeester var hoofdstad van 1921 tot 1941. Tot was hij firmant van een aannemer: drijf- Van 1909 tot 1913 was hij lid de Tweede Kamer. In 1915 werd raadslid van Amsterdam en in wethouder van Publieke Werken. Dr de Vlugt was dr honoris causa de Amsterdamse Universiteit. In m 1941 ging hij met pensioen.

Soester Courant | 1960 | | pagina 2