KOPPENS 'L Man en vrouw. De SOEST SERVIESVERHUUR BURGERLIJKE STAND viiev^ie Kttpsmti s w ca S2 BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool SOESTERBERG FEESTELIJKE OUDERAVOND BEETZLAANSCHOOL. Zaterdag werd de jaarlijkse feestelijke ouderavond van de openbare lagere school aan de Beetzlaan gehouden. Het hoofd der school, de heer L. Over- hoff, heette de aanwezigen welkom en sprak zijn vreugde uit over de grote belangstelling van de ouders voor deze avond. Hij deelde mee, dat het pro gramma geheel door de kinderen ver zorgd zou worden. Het onderwijzend personeel had er niet naar gestreefd de kinderen feilloos te leren toneel spelen, omdat in het ongekunstelde van het kind zo'n grote bekoring ligt. Het programma dat de kinderen boden was vrij gevarieerd een paar zang spelletjes en enkele eenvoudige to neelstukjes. De jongens van de vijfde en zesde klas hadden een cirkuspro- gramma samengesteld waarbij acroba ten en clowns niet ontbraken. De avond werd besloten met het zingen van en kele liedjes door het meisjeskoor van de vijfde en zesde klas. Aan het eind van de avond kon de voorzitter van de oudercommissie, de heer J. L. van Weert vaststellen, dat deze feestelijke ouderavond in alle opzichten een suc ces geworden was. Hij deelde mee, dat het batig saldo voldoende was voor het aanschaffen van een bandrecorder. Tenslotte bracht de heer Van Weert dank aan het onderwijzend personeel voor hun medewerking aan het slagen van deze avond. Voor mooie beklede STOELEN naar Baarn - Dalweg 18 - Telef. K 2954-3567 DepotA. Vrakking, Betezl. 4, tel. 2223. GEBORENShirley Dorien, dochter van D. Mol, assistent-bedrijfsleider en W. J. Karssen, Smitsweg 6. Lamber- tus, zoon van J. van Fulpen, galvani- seur en J. van den Heuvel, Klaarwa- terweg 80. Johannes Hendrikus, zoon van J. H. Onwezen, kelner en M. L. Maas, Sophialaan 28, Baarn. Yvon- ne, dochter van A. de Vries, militair en H. L. E. Ruitenbeek, Antonie van Leeuwenhoeklaan 189. Mengsje Jo- hanna Maria, dochter van G. J. B. Becker, chauffeur en M. van de Hoef, Zandvoortweg 226, Baarn. Hendrika Johanna, dochter van C. B. Werkho ven, fruitkweker en M. Emond, Lange Brinkweg 57. Hendrikus Petrus Adrianus Maria, zoon van A. C. van Doorn, elektricien en C. R. M. van Schalkwijk, Molenstraat 132. Ger- rit, zoon van H. van den Hoek, beton werker en B. van der Meer, Beetz laan 101. Tanja Elise, dochter van I. A. Verkruijsse, onderwijzer en E. A. Jansen, Bilderdijklaan 18. Fran- cisca, dochter van Th. A. H. Smits, fabrieksarbeider en J. M. Hol, Groen van Prinstererstraat 5 bis. Catha- rina, dochter van J. van Nieuwkerk, groentehandelaar en M. Teeuw, Gen. Winkelmanstraat 46. Hilde Anna Marie, dochter van G. H. Hobo, ex ploitant vakantie-oord en J. C. van Ingen Schenau, Soesterbergsestr. 111. ONDERTROUWD Hendrikus Johannes van Benschop, chemicus, Bosstraat 5, Baarn en Maria Gezina Cornelia van Schalkwijk, secretaresse, Steenhoffstr. 55. At Breij, drogist, Laanstraat 1 en Jantje Gruizinga, zonder beroep, Kerkpad Z.Z. 73. Adrianus Gros, chauffeur, Beukenlaan 68 en Johanna van de Hoef, hulp in de huishouding, Kastanjelaan 13, Baarn. GEHUWD Joannes Gijsbertus Nieu- wenburg, landbouwer, Zeldertseweg 30, Hoogland en Mathilda Maria de Jong, naaister, Grote Melmweg 13. An- thonius Gijsbertus Smits, boekhouder, Middenweg 115, Nederhorst den Berg en Irene Gerarda Onwezen, kantoor bediende, Troelstrastraat 35. Anto- nius Petrus van Fulpen, schilder, Os- sendamweg 36 en Bernardina Geer- truida de Bruin, zonder beroep, Mo lenstraat 66. Johannes Henricus Ernst van Dorresteijn, schilder. Spoor straat 5 en Cornelia Hendrika van den Breemer, zonder beroep, Ferd. Huyck- laan 2. OVERLEDENGerben Desiré Adolf Michel Collet, 77 jaar, zonder beroep, gehuw met A. G. de Boer, Waldeck Pyrmontlaan 4. Inse Bonne, 84 jaar, zonder beroep, weduwnaar van M. Swart, Wieksloterweg W.Z. 37c. Christian Berres, 86 jaar, zonder be roep, weduwnaar van J. E. Schweden, Van Straelenlaan 12. Wouter van den Broek, 80 jaar, zonder beroep, Dorresteinweg 72a. Pieter de Nooijj 73 jaar, zonder beroep, gehuwd met A. Arendshorst, Beetzlaan 88. Johan na v. d. Broek, 73 j., z. b., weduwe van W. Broek, Bosstraat 179. Nicolaas Cornelis Hendrikus Kool, 34 jaar, rijks ambtenaar, Steenhoffstraat 45A. Gerharda Pas, 80 jaar, zonder beroep, weduwe van W. van Breukelen, Ko- ninginnelaan 54. In het maandblad van S.P.S.V. staan de volgende wijze woorden, die het overdenken zeer waard zijn. Heeft een man veel liefdesavon turen, dan wordt hij een „inte ressante Don Juan" genoemd, dan is hij de hartenveroveraar waar de vrouwen weg van raken. De vrouw daarentegen is in hetzelf de geval een „immoreel schep sel". Een man die veel uitgaat is „levenslustig". De vrouw die daar aan ook de voorkeur geeft wordt bestempeld als „fuifnummer" en „oppervlakkig". Huwt een man niet, dan is hij „vrijgezel". Vrijgezellen vormen een zeer interessant onderwerp voor vrouwen en zij zijn een wel kom gezelschap. Blijft een vrouw ongetrouwd, dan is zij een „oude jongejuffrouw" die een man wil hebben maar er geen kan krijgen en daardoor als zuurpruim door het leven gaat. De man van over de veertig is „in de bloei van zijn leven". De andere kunne is op die leeftijds grens een „ouwe tante". Maakt een man zich boos dan treedt hij „echt mannelijk" op en „staat voor zijn standpunt". De vrouw wordt echter in zo'n geval gekwalificeerd als „twistziek en hysterisch". De man, die altijd met zijn eega uitgaat en trouw aan haar zijde blijft, wordt betiteld als een „at tent echtgenoot". Tracht de vrouw even galant te zijn tegenover haar huwelijkspartner, dan is zij een „klit, die aan haar man hangt". Een man die gemakkelijk geld uitgeeft is „royaal" en zeer ge zien. Eva is in dergelijke kwes ties „verkwistend". Praat een man graag en een beetje veel, dan is hij „zijn gezelschap waard" en wordt in de omgang als een open hartig mens" beschouwd. De vrouw met deze eigenschappen is een „blauwkous". D'e man, die in gezelschap weinig of niets zegt en zich terughou dend toont, is „zeer gesloten" en „serieus", de vrouw daarentegen „vervelend en dom". Een man met grijze of grijzende haren is, „interessant" of „gedis tingeerd", de vrouw „reeds op leeftijd". Dit zijn zo enige opmerkingen, die het man-zijn wel waardevol ma ken. STEENHOFFSTR 53- TEL 2842 S MORETTI, DE DUIVELSKUNSTENAAR Moretti, de duivelskunstenaar op het gebied van acrobatiek, goochelen, te lepathie en hypnose, treedt vrijdag avond met zijn internationaal gezelschap in de zaal van Eemland op. Reeds een half jaar is hij op tournee door Neder land en overal waren de zalen uitver kocht. De vereniging „Volksonderwijs" prijst zich gelukkig dat zij deze all-round variété-artist heeft kunnen engageren voor Soest. Voor verdere bijzonder heden zie men de advertentie elders in dit blad en de raambiljetten in de gemeente. GESLAAGD. De heer A. Westerveld slaagde in Utrecht voor het middenstandsdiploma en het kruideniersvakdiploma. HANDBAL B.D.C. Dames 1 was zondag de gast van Olym- pia in Hilverssum, waar zij als van ouds hun zegereeks voortzetten door deze club met 6-0 te kloppen. Was in de laatste wedstrijd het zelfvertrouwen van keepster Verschoor wat verdwenen, zondag heeft zij weer getoond toch uit het goede hout gesneden te zijn. Ook de dames-juniores waren bij Olym- pia, waar een goede wedstrijd werd ge speeld. Tien minuten voor het einde stonden de Soester meisjes met 3-4 ach ter. Bij een uitval van keepster Ruis kwam zij tegen een paal, zodat zij van het veld gedragen moest worden en ver vangen door een reserve. Deze kon in dit gezelschap niet zo goed op dreef komen als haar voorgangster en in de laatste tien minuten werd het 10-4 voor Olympia. De heren speelden tegen Laren 2. Vier spelers moesten door de griep verstek laten gaan, zodat enkele reserves moes ten worden opgesteld. Met de rust stond B.D.C. slechts met 3-4 achter, maar doordat in de tweede helft alles op de aanval gezet werd verwaarloosde men de verdediging en zonder veel moeite won Laren met 10-4. De aspiranten 3 en 4 speelden ook in Hilversum en verloren met 2-4 en 3-4. C/2 •—5 Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht. BRAND. Gistermorgen brak brand uit in de keuken van de familie B. aan de Soes ter Engweg. Op een primustoestel stond een waske tel. De vrouw des huizes was boven aan het werk en toen ze beneden kwam stond het toestel in brand. Met een de ken trachtte zij het vuur te doven maar dit mislukte. Zij liep het huis uit naar de buren, die de politie belden. Brand weer en politie waren snel ter plaatse en doofden het vuur met emmers wa ter. Houtwerk van de keuken verbrand de. De schade is ongeveer 300 gulden. FEESTAVOND DALCO. De personeelsvereniging van Dalco, de Nederlandse Fotografische Industrie, heeft ook ditmaal haar jaarlijkse feest avond in d'Oranjeboom te Amersfoort gehouden. De avond werd geopend door de voor zitter, de heer G. van Gelder, die di rectie en leden veel plezier toewenste. Dat was bij André Carell met een liedje en gezellige conference in goede handen. Ook Swen Smeele als „con certviolist" en goochelaar had veel suc ces. In twee spectaculaire nummers bewees „Red Girl" dat zij een buig zame natuur heeft. De Weense noot werd door het duo Salberti aan het pro gramma gegeven. De voortreffelijke pianobegeleiding werd verzorgd door Joop de Leur. Na afloop van het cabaretprogramma werd er veel en graag gedanst op de muziek, die enthousiast werd gespeeld door „The Windy City Jazzband" uit Baarn. Het was een gezellige zaterdag avond. JAARVERGADERING V.V.Z. De voetbalvereniging V.V.Z. heeft in de zaal van het sanatorium Zonnegloren de jaarvergadering gehouden onder lei ding van de voorzitter, de heer W. de Ruiter. Uit de jaarverslagen bleek dat de vereniging er goed voorstaat, ook financieel. Er ontstond een discussie over de vraag of het wenselijk is een derde elftal te formeren. Er werd besloten hierover op de volgende vergadering een beslissing te nemen. V.V.Z. heeft nog steeds ter reinmoeilijkheden, maar opnieuw heeft B.D.C. toestemming gegeven de wed strijden van de zomeravondcompetitie op het terrein aan de Ferd. Huycklaan te spelen. De voorzitter bracht hiervoor dank. D'e heer B. Admiraal is als trainer aan gezocht. Met de heren A. Snijders en A. v. d. Broek zal hij de elftalcommis sie vormen. BESTUUR WINKELIERSVERENIGING. De heer D. Waal, die twee weken ge leden zijn benoeming tot bestuurslid in beraad gehouden heeft, nam het besluit tot het bestuur toe te treden. Dit bestaat nu uit de heren M. Jan sen, A. Hilhorst, E. Mareé en D. Waal. Men mag verwachten dat het opnieuw aftreden van de heren H. Schoemaker en A. P. A. Mol geen consequenties zal hebben en dat op de eerstvolgende le denvergadering het bestuur zal aange vuld worden met twee leden en een af gevaardigde van de r.k. middenstands vereniging. Tevens zal dan een voor zitter gekozen moeten worden. KLEDINGNOOD. Een onbekende zat blijkbaar verlegen om een overhemd, want zo'n kleding stuk werd op de Kolonieweg van een waslijn ontvreemd. AANRIJDING. De heer R. C. S. stak bij het Witte Huis op de Birkstraat onverwachts de weg over toen uit de richting Amers foort een personenauto naderde, be stuurd door mevr. M. V.-N. uit Zwart sluis. S. werd gegrepen en tegen de grond geworpen. Dokter Stroband verleende de eerste hulp. Ogenschijnlijk is dit ongeval goed af gelopen, maar het slachtoffer klaagde over inwendige pijnen en is per zieken auto naar het St. Elisabeth ziekenhuis gebracht. SCHAAKSUCCES. Het tweede tiental van de Soester Schaakclub heeft door een 6-4-over- winning op Ons Genoegen 3 uit Amers foort de teleurstellende resultaten van de laatste tijd enigszins goedgemaakt. Ten dele is dit te danken aan het feit dat de Amersfoorters slechts met 8 spelers naar Soest kwamen, zodat Soest met een 2-0-voorsprong kon beginnen. Aangezien de resterende 8 partijen een 4-4-resultaat opleverden gaven de Amersfoortse „wegblijvers" dus de doorslag in het voordeel van Soest. De uitslagen waren C. van D'ijkK. W. Weerstra, 0-1. A. Hilhorst—W. Bos, 1-0. J. J- Immerzeel J. de Bontridder, V2-V2. B. Beuken H. D. W. Boven, 0-1. J. J- W. Blom—L. Torn, 1-0. C. van Munster—niet opge komen, 1-0. J. v. d. Wal J. F. van Fessum, 1-0. A. van Zuilen J. Pol V2-V2. K. F. Mud—G. Sterkjan, 0-1. De partij van het eerste bord tussen C. van Dijk (Soest) en K. W. Weerstra (Ons Genoegen) werd na onderlinge ar bitrage door Soest gewonnen gegeven. Later bleek dat dit wel wat voorbarig was geweest, daar de heer Van Dijk in een bepaalde variant nog duidelijke remisekansen bleek te hebben. Ge lukkig had deze dwaling van de arbi ter geen invloed meer op de uiteinde lijke uitslag, want de winst bleef in Soest. BIGGEN- EN EIERMARKT. Op de Amersfoortse weekmarkt van vrijdag j.1. werden aangevoerd 244 biggen in prijzen van 48,tot 58, en 8 drachtige zeugen van 300,tot 410,-. Op de eiermarkt werden aangevoerd 225.000 stuks. Hoendereieren van 8,75 tot 10,Middenprijs 9,50. Prijs per kg. 1,56 (basis 61 gram). WEDSTRIJDEN VAN DE POLITIE. Op 8 april organiseert de Soester Poli tie Sportvereniging de derde veldloop voor het kampioenschap van het dis trict West van de N.P.S.B. Er wordt om twee uur gestart bij hotel Bos en Duin. De A-klassers lopen 5000 meter, de B- en C-klassers 3500 meter en de veteranen 2500 meter. Het par cours zal vrijwel geheel op bos- en heideterrein worden uitgezet. Op maandag 25 april zal de jaarlijkse schoolvoetbaldag voor de leerlingen van lagere- en ulo-scholen gehouden wor den. De wedstrijden beginnen om acht uur en iedere wedstrijd duurt 20 minu ten. De ulo- en lagere scholen spelen in aparte afdelingen en door het ge meentebestuur is voor beide afdelingen een wisselbeker beschikbaar gesteld. Er wordt op het S.E.C.-terrein gespeeld. Op vrijdag 10 juni organiseert S.P.S.V. de jaarlijkse volleybaldag. De wedstrij den beginnen om tien uur op het S.E.C.- terrein. Er wordt een halve competitie gespeeld, die tot ongeveer vijf uur duurt. D'aarna worden de prijzen uitge reikt. TEMPO IN MAART EN APRIL. De wielervereniging Tempo houdt op woensdag 9 maart, in restaurant Zon- neheuvel, de jaarvergadering. Er is bestuursverkiezing door het aftreden van de heren J. Gerritse (voorzitter), G. Hendrikse (tweede secretaris) en S. v. d. Broek (penningmeester). Deze he ren stellen zich herkiesbaar. Het bestuur zal uitgebreid worden en de heer A. Semper is hiervoor kandidaat gesteld. Op 6 maart wordt de eerste interclub- ontmoeting tussen renners van Tempo, Adelaar, Pedaalridders en de vereni ging „Amersfoort" gehouden. Er wordt gereden in een A, B en C-klasse. Op 6 maart, 20 maart en 3 april wordt op het parcours van de Pedaalridders aan de Nijverheidsstraat gereden, op 13 maart, 27 maart en 10 april in de polder bij Eemnes, waar het parcours van De Adelaar ligt. D'e wedstrijden te Amersfoort beginnen voor de aspiran ten om 9 uur en voor de overige ren ners om 9.30 uur. In de Eemnesser polder beginnen alle wedstrijden om 10 uur. JAARVERGADERING V.V.D. De afdeling Soest-Soesterberg van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie houdt op donderdaag 3 maart de jaar vergadering in het Oranje Hotel, Na de jaarverslagen volgt de bestuurs verkiezing. Mevr. E. C. van Goor-Cleton en de heer J. v. d. Berg zijn periodiek aftre dend. Mevr. Van Goor stelt zich her kiesbaar, de heer v. d. Berg niet. Na de pauze zal gesproken worden over de jongeren-organisatie van de V.V.D. en een forum, bestaande uit de raads leden J. E. Brouwer, J. K. de Bruin, J. G. Kalden en wethouder dr D. J. P. Oranje zal vragen beantwoorden. SPIRIT SPEELDE GELIJK. Het tweede team van Spirit speelde te gen R.D.Z. 2. Na twintig minuten gelijk opgaande strijd maakte R.D.Z. het eerste doelpunt. G. Mulder scoorde de gelijkmaker, J. Bit- terling bracht de stand op 2-1 en W. Wamsteker vergrootte de voorsprong tot 3-1. In de tweede helft zag R.D.Z. kans weer gelijk te komen, waarna A. Mulder de stand op 4-3 voor Spirit bracht. Kort hierna maakte R.D.Z. op nieuw gelijk. Spirit 1 speelde eveneens gelijk. Dit twaalftal was op bezoek bij Vogel 3. Na tien minuten nam Vogel de leiding en vijf minuten later werd het 2-0. Direct na de uitworp scoorde C. Rou wendaal het eerste Spirit doelpunt en voor rust bracht dezelfde speler de stand op 2-2. L. Houkes gaf in de twee de helft zijn team een voorsprong, maar kort voor het eind van de wedstrijd maakte Vogel gelijk. (3-3). SOESTER JAZZ SOCIETY. De Soester Jazz Society organiseert voor haar leden, ereleden en introdu- cé's op zaterdag 5 maart opnieuw een jazz-avond in hotel D'e Bosvijver, Het combo-ensemble Jan Laurens Har tong zal spelen met medewerking van de drummer Leo de Ruiter. VOETBALUITSLAGEN. B.D.C. 1Olympia 1 60. B.D.C. 2Victoria 2 54. Victoria 5B.D.C. 4 55. Limvio 3B.D.C. 5 42. B.D.C. AAllen Weerbaar C 32. Actief cB.D.C. b 02. B.D.C. c—R.K.B.V.V. c 2—2 Welpen K.V.V.A. 1—B.D.C. 1 2—2. Welpen B.D.C. 2Amsvorde 2 00. S.E.C. 1—T.E.C. 1 (vriendsch.) 2—1. S.E.C. 3—V.V.O.G. 2 0—2. S.E.C. 5Amersfoortse Boys 4 31. Quick CS.E.C. B 73. H.V.C. b—S.E.C. a 4—2. H.V.C. c—S.E.C. b 10—2. S.E.C. eeAmersfoortse Boys d 31. BILJARTEN. Het tweede team van Zonneheuvel ver loor gisteravond met 2-4 van Soester- kwartier 3. De uitslagen zijn Dijkstra 49 21 7 0. Veldhuizen 130 21 24 2. Wassenaar 95 44 11 2. Van Drie 110 44 12 0. Floor 88 46 11 0. Blankenstein 95 46 12 2. TWEE VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJDEN. De verenigingen S.E.C., K.P.S. en V.V.Z. hebben het afgelopen weekend vriend schappelijke wedstrijden gespeeld. S.E.C. ontving op het terrein aan de Bosstraat het Tielse T.E.C.eveneens een derde klasser. Het werd een 2-1-over- winning nadat de gasten tot vijf minu ten voor het eind met 1-0 voorgestaan hadden door een doelpunt in het begin van de tweede helft, door rechtsbuiten v. d. Berg gemaakt. De achterhoede van T.E.C. verdedigde stug en er was een strafschop nodig voor de gelijkmaker, die Van Kooy inschoot. Het was niemand duidelijk waarom deze strafschop toegekend werd. Direct daar op scoorde middenvoor Van Dijk het winnende doelpunt voor S.E.C. K.P.S. versloeg V.V.Z. met 2-0 nadat de rust met dubbelblanke stand inge gaan was. In de tweede helft speelde K.P.S. met de wind in de rug en V.V.Z. werd in de verdediging gedrongen. Een kwartier na de hervatting maakte Groart het eerste doelpunt en Kool scoorde het tweede. V.V.Z. kreeg nog enkele kansen maar de voorhoede was niet tot scoren in staat. BOSBRAND. Door de nalatigheid van arbeiders der Heidemaatschappij is gisteravond brand uitgebroken op het terrein tussen de kruising der spoorlijn Utrecht-Amers- foort en Utrecht-Baarn, bij het Berken laantje. Een machinist van een trein meldde de brand aan het station Soestduinen en on middellijk werd de brandweer gewaar schuwd. Die rukte snel uit en ontdek te in bos en hei vier vuurhaarden, die met twee stralen van de nevelspuit ge blust werden. Enkele uren eerder hadden arbeiders van de Heidemaatschappij vuil verbrand en verzuimd het vuur goed te doven. OPENINGSTOCHTEN. Ook Soesterberg doet weer mee aan de openingstochten 1960 van de Stichts Gooise Wandelsport Bond op zaterdag 12 maart. De organisatie ervan is opge dragen aan de plaatselijke regelings commissie Avondvierdaagse. Inschrijfadres de heer F. J. Hagmeijer, Lt. Koppenlaan 22. Startplaats Huis ten Halve. De herinnering zal bestaan uit een speldje van de watertoren te Woerden. Er zijn weer mooie parcour- sen uitgezet. Naar men ons mededeelt zal de avond vierdaagse Soesterberg, welke in het kader van die van de S.G.W.B., geor ganiseerd wordt door de pl. reg. com missie dit jaar worden gehouden van 14 t.e.m. 17 juni. Gezien de stijgende belangstelling hiervoor is ook dit jaar weer een grote deelname te verwachten. EEN AVOND VOOR DE BOUWORDE. In de garnizoensontspanningszaal werd zaterdagavond door de r.k. onderoffi ciersvereniging „St. Martinus" een avond voor de Internationale Bouw orde gegeven. Na het welkomstwoord van de voor zitter, de heer Sluis, presenteerde zich een Congolees ensemble „Bataboudila" met het openingsnummer „Wij werken graag". Daarna kwam de spreker van

Soester Courant | 1960 | | pagina 2