B*D*C* behaalde het kampioenschap. Ernstige autobotsing. S.E.C. speelt gelijk. Eerste damesteam van Mixed Hockey Club is kampioen. 1\ DE HOEK. DINSDAG t MAAKT 1H» 3fc> JAARGANG N*. 1». Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2.10 - per post £-25 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK - BUREAUVOOR REDAKTIE KN ADMINISTRATIE: VAN WEBDBSTRA AT 29A, SOESTDIJK - TELEFOON 2566 - POSTGIRO 126156 Het eerste elftal van B.D.C. is zondag- mdidag in Voorthuizen kampioen ge worden door een 3-0-overwinning op Kieviten en honderden Soester sport liefhebbers zijn hiervan getuige ge weest. Na het laatste fluitsignaal werd het elftal op uitbundige wijze gehuldigd en de terugreis naar Soest werd een zegetocht. Zondagavond recipieerden bestuur en spelers in de zaal van De Gouden Ploeg en vierden feest om het behalen van dit mooie resultaat. Tegen half drie waren er zondagmid dag op het terrein van Kieviten veel meer Soesters dan inwoners van Voort huizen. Spandoeken, toeters en ander lawaaigevend meteriaal was meegeno men om de spelers aan te moedigen en het enthousiasme van het publiek was een weldaad voor de spelers, die met de wind mee al direct een stevig of fensief begonnen op het doel van de gastheren. Dat ging over een bijzonder slecht veld, maar ook hieraan wenden de aanstaande kampioenen spoedig. Het eerste schot werd door Gros gelost; Keeper Duinkerken werkte de bal cor ner en de eerste van vele hoekschoppen werd door rechtsbuiten Van Megen ge nomen. De Ruigt kopte de bal op de lat en Westerveld schoot in handen van de keeper. B.D.C. bleef aanvallen en het was dan ook heel vanzelfsprekend dat Kaats na drie minuten het eerste doelpunt scoor de Optimisten verwachtten nu dat Kie viten overspeeld zouden worden, maar de achterhoede weerde zich dapper en bood goed weerstand aan de steeds terugkerende aanvallen van B.D.C. De middentrnie drong ver naar voren en de achterhoede van Kieviten gaf bij zonder veel hoekschoppen weg, omdat ze geen kans zag de bal tegen de wind in naar voren te krijgen. Na vijf minuten werd opnieuw gedoel punt, maar de scheidsrechter had net gefloten omdat de keeper wat hard handig gevloerd was en het feest ging niet door. In de tweede helft kreeg het elftal van Kieviten wat meer vrijheid omdat een storm de helpende had bood, maar B.D.C. liet zich niet tot verdedigen dwingen. Dat was heel goed bekeken en het resultaat bleef niet uit. Tien minuten na de hervatting scoorde Jan Kaats het derde doelpunt. Kort daarop moest hij zich wegens een blessure laten ver vangen door v. d. Mast en Gros kreeg op wat hardhandige wijze een Veluwse voetbalschoen in zijn gezicht, maar dat was allemaal niet zo erg, want de over winning en daarmede het kampioen schap kwamen in zicht. Het bleef 3-0 en dat was wat sneu voor de gastheren, die beslist wel een doel punt verdiend hadden voor hun harde werken. Na het laatste fluitsignaal bood de voor zitter van B.D.C. aanvoerder v. d. Lugt bloemen aan en hij wenste het elftal veel succes in de promotiecompetitie. Een beetje hossen, een beetje zingen en een zeer opgewekt gezelschap ging in drie bussen naar Soest terug, waar de zaal van De Goeden Ploeg reeds in orde gemaakt werd voor de receptie. Als eerste wenste de consul van B.D.C., de heer C. van Wijngaarden, de bestuur geluk. Een afgevaardigde van het Baarn- se Limvio feliciteerde B.D.C. met het behaalde resultaat en wenste het elftal veel succes in de nog resterende wed strijden, waarin het eerste-klasserschap van de onderafdeling behaald moet worden. Van de vereniging S.E.C. kwamen de heren Pureveen, Veenendaal en Roeij- mans, die de verheugende mededeling deden, dat ook S.E.C. een goede zondag had, want door een gelijk spel was het degradatiegevaar geweken. Z>e lieer- J. v. d. Brakel, voorzitter van „De Zwaluw", sprak namens de duiven- houders en de heren Hilhorst, Niehoff en Bakker verschenen als „oud-gedien- den". De heer Hilhorst voerde namens hen het woord en hij bracht hulde aan het bestuur, de trainer, de oud-trainer en de spelers, die in goede samenwerking tot dit resultaat gekomen waren. leder- Het kampioenselftal met het bestuur van B.D.C. Foto „Astra", Soesterbergsestraat 24, Soest-Zuid. Toen de doelman opgelapt was schoten Gros en Westerveld in het zijnet, waar na de gastheren de eerste aanval op het doel van Roest konden ondernemen. Ver kwamen ze niet, want Appelhof maakte aan alle illusies een einde en opnieuw beukte de schoten van de Soes ter voorhoede op het doel van Duin kerken. Het meeste gevaar had hij te duchten van rechtsbuiten Van Megen, die uitstekend op dreef was. Er werd wel veel geschoten maar de meeste ballen gingen naast en naarmate de eerste helft verstreek zag men hier en daar een wat zorgelijk Soester ge zicht. Een 1-0-voorsprong met een sterke wind tegen leek nu niet bepaald een veilige garantie voor een overwinning of een gelijk spel. Nog verder drong de Soester achterhoe de op en een hard schot van Simons kon de Kieviten-doelman maar met moeite uit zijn doel houden. Van Megen, Kaats, Westerveld, De Ruigt, Gros en zelfs v. d. Lugt voelden de doelman van de gastheren met scho ten aan de tand. Na 40 minuten had Van Megen succes en hij scoorde uit een voorzet van Westerveld het tweede doelpunt, dat het kampioenschap veilig stelde. een weet dat de geest in de vereniging uitstekend is en aan deze goede geest is het succes te danken. De heer H. Butzelaar, die als voorzitter alle sprekers beantwoordde, zei de „oud-gedienden", dat zij hun eigen pres taties in het verleden niet mogen ver waarlozen, want zij hadden de basis ge legd waarop met succes voortgebouwd kon worden. Kapelaan Hermans wenste de vereni ging als geestelijk adviseur geluk en hij zette zich aan de bestuurstafel. De heer J. G. Kamerbeek vertegenwoor digde de toneelvereniging „Ons Genoe gen" en hij sprak de wens uit, dat B.D.C. het volgend seizoen in de eerste klasse zal spelen. Wethouder W. G. van Zadelhoff wens te geluk namens het gemeentebestuur en deelde mede, dat B.D.C. de tweede kampioen van deze zondag was, omdat de dames van de Mixed Hockey Club ook het kampioenschap behaald hadden. Hij sprak de wens uit, dat het kam pioenschap van B.D.C. gevolgd zal wor den door het eerste klasserschap. Dat is ook voor de gemeente prettig. De nieuwe velden die B.D.C. krijgt kosten veel geld en hoe hoger de vereniging geklasseerd is hoe meer kans op inkom sten uit entreegelden. De heer Butzelaar dankte het gemeente bestuur voor de medewerking, waaraan de vereniging grote behoefte heeft, want het valt niet mee elf elftallen te laten spelen op één vela. In andere plaatsen zegt het gemeentebestuur wel eens „zoek dat zelf maai uit", rnaar in Soest gelukkig niet. De heer A. Grol, ieidsrechter, wenste het bestuur geluk en bood zijn dien sten aan en de heL-: N. Pouw feliciteer de namens de naamgenote van de kam pioen, B.D.C.-dameshandbal en de heren W. de Ruiter en A. Snijders boden de gelukwensen van de voetbalvereniging V.V.Z. aan. De heer Butzelaar sprak de wens uit, dat V.V.Z. in de zomeravond competitie het kampioenschap zal be halen. Namens de r.k. gymnastiekvereniging „Crescendo" wenste de heren Schoon hoven en Bakker het bestuur en de spe lers geluk en de heer J. H. Hom - mede oprichter van de vereniging en ere-voor- zitter - prees de kameraadschappelijk heid in de vereniging en sprak de wens uit dat aan het kampioenschap de pro motie naar de eers+e klas verbonden zal zijn. Pastoor mgr. A. G. Smit, die reeds in de D.I.O.S.-tijd voor het voetballen ijver de, haalde herinneringen op aan de be gintijd van het katholieke voetbal in Soest, toen pastoor Mölder de gevleu gelde woorden sprak dat het voetbal veld op de Kostverlorenweg zo uitste kend gelegen was omdat het kerkhof er dichtbij lag. Pastoor Smit prees het elftal, dat als vrucht van lichamelijke en geestelijke inspanning dit mooie resultaat had kun nen bereiken. De h'-er Butzelaar dankte de pastoor voor zijn woorden en de sym pathie die hij voor de vereniging heeft. Een club in financmle nood heeft soms maar een enkele g «ede predikatie van een pastoor nodig .r uit de zorgen te komen, dus is het van groot belang als een vereniging een pastoor onder zijn supporters heeft. De heer Groenendijk sprak de wens uit dat Soest meer dan 1 vereniging in de K.N.V.B. zal krijgen, want daaraan is behoefte. De heer Butzelaar dankte voor de steun, die de vereniging altijd van de S.S.F. ontvangt. Tenslotte wenste de heer W. Schunse- laar de vereniging geluk met het behaal de kampioenschap. Ook het eerste team van de Soester Hockeydames was kam pioen geworden, maar men had van een receptie afgezien om het feestende B.D.C. niet in de wielen te rijden. De heer Butzelaar dankte voor deze sympatieke geste en wenste de Mixed Hockey Club geluk met het behaalde kampioenschap. Na de receptie was er feest in De Gou den Ploeg en terecht, want voor het eerst na acht jaar is B.D.C. weer eens kampioen. Op de Steenhoffstraat heeft een ern stige botsing plaatsgevonden tussen een bestelwagen en een truck met oplegger, die voor de bestuurder van de bestel wagen, de heer J. F. L. nog vrij goed is afgelopen. De voorzijde van zijn auto werd totaal vernield, maar L. had slechts lichte snij wonden aan hoofd en handen. De truck wilde achteruit het erf van de firma Roos oprijden, waarbij het lange voertuig even de gehele weg versperde. Op dit moment kwam L. met zijn be stelwagen uit de richting Soestdijk. Hij zag het gevaarte niet of te laat en botste tegen de linker zijde. Deze bot sing stagneerde het verkeer van de hoofdweg enige tijd, maar zoveel mo gelijk werden de auto's over het fiets en wandelpad geleid. De bestelwagen werd door een kraanwagen naar het politiebureau gesleept en een juist pas serende arts verbond het slachtoffer. BUITENLANDS bezoek. Gedurende de paasdagen zullen 16 En gelse meisjes, leden van de Ragley Ladies' Hockey Club uit Alcester de gast zijn van de Mixed Hockey Club Soest. Deze dames worden onderge bracht bij de leden van M. H. C. Zij komen donderdag voor pasen en vertrekken dinsdag erna. Het ligt in de bedoeling van het bestuur deze ladies niet alleen hockeywedstrijden te laten spelen, maar ook iets van ons land te laten zien. Zij zullen natuurlijk een wed strijd spelen tegen de Soester dames, maar getracht zal worden de dames- hockeyploeg van oud-internationals te gen hen in het veld te brengen. Het was zondag voor B.D.C. een goede dag omdat het kampioenschap behaald werd, maar ook S.E.C. mag niet mop peren, want door een gelijk spel (0-0) tegen S.D'.W. is er geen kans meer op degradatie. S.E.C. had een invaller voor De Bruin, die geschorst is, Pothoven en Leo van Breukelen. Zij werden respectievelijk vervangen door Van Dijk, De Vries en Van Ginkel. Aanvankelijk leek het erop dat S.E.C. spoedig succes zou hebben met een boogbal van Maassen, maar die kwam buiten bereik van de keeper op de lat terecht. S.D.W. speelde doortastender en tech nisch beter, terwijl het plaatsen mooier was dan bij S.E.C. maar succes hadden de gasten niet met deze kwaliteiten. In de vijftiende minuut kwam Van Dijk vrij voor de keeper te staan, maar hij schoot in handen van de Amsterdamse doelman. Bij een licht overwicht van S.D.W. moest Adams enkele malen op treden en dit ging de Soester keeper goed af. Hij was in topvorm en werd goed gesteund door Ruttenberg en Ten Hove. Het was een prachtige wedstrijd en er waren weinig momenten die de handen op elkaar konden brengen, want de beide verdedigingen bleven de aanval lers de baas, zodat er niet gedoelpunt werd. Dames Soest 1Gooi 4 3-0. Door deze overwinning zijn de Soester dames kampioen geworden. Dit is een keurig succes van deze ploeg. Nu staan de promotiewedstrijden voor de ua*u- want Alkmaar, Strawberry 2 en Soest 1 zullen moeten spelen om twee plaat sen in de tweede klasse. Bii de wedstrijd van zondagmiddag bo den de dames van Gooi verwoed weer stand en zij gaven zich niet snel gewon nen. Voor rust wist Stans Hoppenbrou wers uit een voorzet van Joke Appel boom te doelpunten. Na rust scoorden Ank Groenendijk en Marion Ebbers ieder een doelpunt en daarmee brachten ze de stand op 3—0. Opvallend goed was het spel van rechtshalf Afra van Hof wegen. Na afloop van de wedstrijd bood de cap- taine van Gooi als eerste bloemen aan en zij liet deze vergezeld gaan van de beste wensen voor de promotiedwed- strijden. Hierna kwam de voorzitter van de Mixed Hockey Club, de heer J. C. Lou- man, met bloemen. In zijn toespraak wees hij erop dat het bestuur er vast op gerekend had dat het team kampi oen zou worden. Daarom waren twee weken geleden, na het winnen van de belangrijke wedstrijd tegen Be Fair 2, reeds bloemen aangeboden. De heer Louman wenste de dames veel sterkte toe in de komende promotiewedstrijden. Heren Soest 1Gooi 5 5-3. De Soester heren wilden niet onderdoen voor de dames en zij wonnen met 5-3 van Gooi 5. De rust ging in met een 3-I-voorsprong voor Soest door schitterende doelpunten van Hans Even huis en Piet Reinders. Na rust zorgden Erwin Hinderdaal en P. van Hofwegen voor de Soester doelpunten. Een uit stekende partij werd gespeeld door de gebr. Hans en Kees Evenhuis. De andere uitslagen zijn Dames Schaerweyde 2Soest 3 00. Schaerweyde 3Soest 4 0-3. Heren S.C.H.C. 8Soest 2 1 1. Kampong 7Soest 3 61. Voordaan 3Soest 4 32. FEESTAVOND VAN TEMPO. Zaterdagavond waren de leden van Tempo bijeen in het Ludgardisgebouw voor een feestavond ter gelegenheid van het tienjarig bestaan. Ook de donateurs waren hiervoor uitgenodigd. Deze avond werd verzorgd door een commissie, be staande uit de heren E. Grift, J. Reu- len, A. Semper en G. Visser. De heer J. Reulen opende de avond en hij heette onder meer het voltallig be stuur, de erevoorzitter, de heer J. v. d. Broek en het lid van verdienste, de heer V. ten Haaf welkom. Het eerste deel van de avond bestond uit muziek, sketches en dansen. Hierna werd het bestuur gehuldigd. De heer Reulen prees de bestuursleden voor het vele werk, dat zij in de afgelo- Ineens zitten we er middenin. Tot op het laatste ogenblik hebben we geloofd, dat de bij het conflict in de bouwwereld betrokken partijen ieder wat water bij de wijn zouden doen, zo dat de staking voorkomen kon worden, maar iedere partij hield het been stijf en nu zitten we met de brokken. Een vreemd geval is deze staking op halve kracht intussen wel, al mogen we niet veronderstellen, dat er maar met halve overtuiging gestaakt wordt. Daar voor lijken de uitlatingen van de leiders te vastberaden. De regering wil niet, dat de loonsver hoging wordt doorberekend, de werkge vers willen dat voor 75 procent wèl en de vakbonden hebben de partij van de regering gekozen en zetten met hun sta king de ondernemers onder druk. We zijn de laatste jaren zo aan compro missen gewend geraakt, dat we niet an ders verwachtten dan dat er weer zo iets uit de bus zou komen, maar ditmaal zit ten we er naast. We kunnen natuurlijk niet anders dan loven, dat onze regering uit de spiraal „loonsverhoging-prijsverhoging" wil ko men, maar ik geloof daar niet erg in, want al lukt het de regering thans de aannemers te dwingen de loonsverho ging voor de onderhanden zijnde wer ken niet door te berekenen, met de wer ken, die zullen volgen gaat dit natuur lijk toch gebeuren. De bouwers zeggen, dat wanneer zij de loonsverhoging niet mogen doorbe rekenen, zij er „geld bijleggen". Nu ben ik geen bouwer, dus zullen zij misschien zeggen dat ik dan m'n mond moet houden, maar wanneer ik de winst cijfers van de grote bouw-N.V.'s zie, kan ik de gedachte niet van me afzetten, dat dit bijleggen nog wel los zal lopen. Natuurlijk is (tijdelijk) voor een kleine re winst werken niet. iets om te dansen van plezier, maar omdat in de bouwwe reld nog weieens is te beluisteren, dat men ook graag een bijdrage levert tot oplossing van de woningnood, lag hier de weg om aan deze gedachte gevolg te geven. H. HOEKMAN. pen 10 jaar verzet hebben en hij over handigde de volgende geschenken een prachtige herinneringsvaan, gemaakt door mevr. Ouwerkerk, een nieuwe clubvlag, op het toneel gebracht door drie aspiranten in clubkleding, een naald van een halve meter hoogte, om als wis- selprijs in de vereniging verreden te worden. Deze is geschonken door de heer heer J. Nijboer. De dames van het bestuur kregen een bloemenhulde. Voorzitter J. Gerritse sprak een dank woord, waarin hij onder meer zei, dat het bestuur wel iets vermoed had, maar niet heeft kunnen denken dat het feest zo groots opgezet zou worden. Ook de erevoorzitter, de heer J. v. d. Broek, voerde het woord. Hij bracht in herinnering dat Tempo tien jaar gele den werd opgericht bij een bord erw tensoep. Hij sprak de wens uit dat de verstandhouding in de vereniging al tijd zal blijven zoals ze nu is. Na het zingen van het clublied en een pauze met verloting volgden sketches, waarin de bestuursleden op een gezel lige manier over de hekel gehaald wer den. De muziek werd verzorgd door de he ren J. Beijer, G. Visser, J. Reulen, C. Gorree en H. Beuken. De sketches wer den gespeeld door de heren E. Grift, J. Reulen, A. Semper en P. v. d. Broek en de dames H. v. d. Broek en G. Visser. Bij de verloting werd door de voorzit ter een fruitmand gewonnen, die hij be schikbaar stelde voor verkoop bij op bod ten bate van de kas. Het is een bijzonder geslaagde avond geweest in een keurig versierde zaal en ruim honderd aanwezigen hebben van dit feest genoten. COLLECTE 11 GROESBEEKSE HUIZEN. De jaarlijkse collecte ten bate van de 11 Groesbeekse tehuizen wordt dit maal in onze gemeente gehouden van 7 t.m. 13 maart. BETALEN HOORT ER NOG STEEDS BIJ. Van S. had vele biertjes gedronken in een plaatselijk café. Hij had blijkbaar een wat nare dronk, want hij weigerde het geconsumeerde te betalen. De politie werd gebeld en bij het ver schijnen van de gezagsdragers kon v. S. zijn portemonnee ineens wel vinden.

Soester Courant | 1960 | | pagina 1