„DE STER" heropend* DE BAKENS GENEGEERD. SOEST. IN DE HOEK. DINSDAG 29 MAART 1960. 38e JAARGANG No. 25. Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2.10 - per post 2.25 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126156 Tegen de zin van de tweede kamer heeft de regering een verhoging van grond belasting en personele belasting gefor ceerd. Zij heeft daarbij niet willen luis teren naar de vele klemmende argu menten, die naar voren werden ge bracht tegen deze lastenverzwaring. Zij heeft weliswaar de oppositie aan haar zijde gezien, maar juist alle partijen waar zij op moet steunen, vierkant te genover zich gevonden. Het kabinet heeft slechts getriomfeerd door met aftreden te dreigen indien deze wetten niet werden aangenomen. Voor dit dreigement zwichtte de Kamer. Uit deze gang van zaken blijkt helaas, dat onze huidige ministers zich op het zelfde gladde ijs hebben begeven als het vorige kabinet dat door een zelfde dreigement onverwacht ten val kwam. Maar er blijkt ook uit, dat onze be windslieden, ondanks alle liberale en christelijke principes, in een gevaarlijk vaarwater zijn beland en het zal veel stuurmanskunst vergen, het schip van staat weer langs de dreigende klippen naar de vertrouwde vaargeul te lood sen. Als onze stuurlieden bewust de bakens blijven negeren, zal het schip spoe dig stranden DERDE BEJAARDENSOCIETEIT. De U.V.V. heeft 5 jaar geleden een be- jaardensocieteit in Soestdijk gesticht en vorige week een tweede in Soest-Zuid. Een derde bejaardensocieteit zal op 20 april geopend worden door de Hervorm de diakonie, in gebouw Eltheto, omdat gebleken is dat vele bejaarden, die lid maat zijn van de Hervormde kerk, con tact en gezellige omgang missen. Alle bej aarden zijn welkom FEESTAVOND VAN S.E.C. S.E.C. heeft zaterdagavond een contact- feeestavond gehouden voor de spelen de seniores-leden met hun dames in hotel Bos en Duin. De feestgangers wer den verwelkomd door voorzitter M. Wilhelm, die erop wees dat deze avond niet alleen belegd was voor de spelers, maar ook voor hen, die veel goed werk in stilte achter de schermen verrichten. Hij wenste allen een prettige avond en hoopte dat men na afloop zou zeggen, dat het een voorrecht is tot de leden van S.E.C. te behoren. Eddy de Valk, ond-S.E.C. lid, verzorgde met zijn gezel schap het programma. Hansje Kerck- hoff speelde akkordeon en The Spot lights, bekend van radio en televisie, deden het uitstekend. Diana en Daranti speelden xylofoon op veel glaswerk, ter wijl Tony van Zwol en Anja de Cl er - dochter van Jan de Cler - in sketches optraden. Wibbel en Knibbel wisselden hun dwaze ervaringen uit en Eddy de Valk gaf blijk goed thuis te zijn in de S.E.C.-familie, want verschillende leden kregen een vriendschappelijke veeg uit de pan. De avond werd besloten met een bal met muziek van de Baarnse Windy City Jazz Band. INSTUIF R.K. JONG SOEST. Zondagavond heeft de oud-voorzitter J. van Roomen afscheid genomen van de instuif R.K. Jong Soest, op het boe kenbal in de zaal van St. Josef, die on der meer gedecoreerd was met boeken, hangend aan touwtjes met de titel „Het dagboek van Jan van Roomen". Kapelaan A. J. Spit, aalmoezenier van de instuif, dankte de oud-voorzitter voor het werk dat hij in het belang van de Instuif verricht had. Met gezag had hij de voorzittershamer gehanteerd en hij had getoond een groot vriend van de Instuif te zijn. Kapelaan Spit bood de heer Van Roomen een boekenbon aan, waarvoor deze dankte met de belofte dat de Instuif steeds op hem zal kunnen rekenen als het nodig is een beroep op hem te doen. Na deze huldiging begon het boekenbal, waarvoor de muziek verzorgd werd door The Corona's. VIERDE INTERCLUBRIT VAN TEMPO. Zondag was er door het slechte weer minder belangstelling voor de interclub- ontmoeting van Tempo, Pedaalridders, Adelaar en de vereniging Amersfoort dan gewoonlijk. Vooral de veteranen lieten verstek gaan. De strijd tussen de anderen was er ech ter niet minder om. De amateurs, die 12 ronden - ongeveer 75 km - moesten afleggen, reden vanaf het begin in een straf tempo, dat al spoedig een schei ding teweeg bracht. Op kop lagen 7 Adelaarleden, onder aanvoering van Bertus Lute. Het tweede peleton be stond uit 9 man, waaronder Rutten- berg en Otto de Weerd van Tempo. Er waren toen al verschillende achter blijvers en enkelen van hen staakten de strijd. Ook enkele kanshebbers gaven op. In de laatste twee ronden trokken Lute en Voorn van De Adelaar er samen tus senuit. Voorn kreeg in de laatste ronde 'n inzinking en moest nog twee renners laten passeren. Otto de Weerd en Vro- mans vielen. Vromans zat direct weer op zijn fiets en sloot zich bij het pele ton aan, maar D'e Weerd moest een flinke achterstand inlopen. Dit lukte hem in de laatste ronde, maar juist toen hij aansluiting kreeg begon de eindspurt. De uitslag was 1. Bertus Lute (Ad.), 1.56.30. 2. C. Rutgers (Ad.) op 1.10 mm. 3. J. Frakking (Ad.) op 1.40 min. 4. K. Voorn (Ad), op 2.20 min. 5. H. de Boer (Ad.) op 3.10 min. 6. Vromans (Ad.)..7. Hendriks (Ad.). 8. Otto de Weerd (T.). 9. Gerrit Ruttenberg (T.). De nieuwelingen reden 9 ronden, km Er waren wel vele uitlooppogingen, maar niemand slaagde erin een voor sprong te krijgen, zodat de eindspurt de beslissing moest brengen. De uislag was: 1. W. Wennekens (Amersfoort) 1.33. 2. R. Pouw (Ad.). 3. H. v. Hoven (A'foort). 4. B. C. van Hoeij en (A'foort). 5. M. Smit (Ad.). 6. Adn Doekemeijer (Tempo). 7. D. Kasterman (Ad.). 8. H. Reversma, (Ad.). 9. F. Veer man (Ad.). 10. A. Post (Tempo). Twee veteranen reden 4 ronden, 25 km. Reulen van Tempo won in 50.10 mm. Tweede werd Ouwerkerk van Pedaal ridders. De juniores reden eveneens 4 ronden (25 km) en de aspiranten moeste 3 ron den, 18 km rijden. Ook in deze groep werd alles uit elkaar getrokken. Bij de juniores was het weer F. Veerman, die de toon aangaf en bij de aspiranten was dat W. v. d. Linden van Tempo. De uistlagen zijn Juniores1. F. Veerman (Ad.), 41.25 minuten. 2. S. Zwart (Ad.). 3. D. d, Heus werd achtste. Aspiranten 1. W. v. d. Linden (Tempo), 35,10 min. 2. W. van Hoeijen (Ped.). 3. H. Visser (Tempo). 4. P. v. d. Hoven (Ped.). 5. J. Visser (Tempo). 6. J. van Eldert (Ped.). BALDADIGE JEUGD. De heer A. beklaagde zich bij de po litie omdat de jeugd bij zijn onbewoon baar verklaarde woning op de Lange Brinkweg zeer vernielzuchtig tewerk ge gaan is en een fiets uit zijn schuur ge haald had. De heer H. meldde dat jongens bij zijn huis voetbalden en heel wat ver nielden als de bal in de tuin terecht kwam. D'e heer H. is een verwoed tuin- nier en hij kan dit maar matig appre ciëren. De jongens hadden toestemming op het aangrenzende terrein te voetballen maar niet om de boel te vernielen, dus de politie trad tegen de jonge semi-profs op. Een dame meldde dat jongens zeer lawaaiig optraden. De politie kwam, maar de jongens waren al verdwenen. VERHARDING MAATWEG. De kosten van de verharding van de Maatweg, gelegen aan de overzijde van de spoorlijn Baarn-Amersfoort, bedra gen 31200,en het college verzoekt de raad hiervoor een krediet te ver lenen. Onderzoek heeft uitgewezen dat alleen teren niet afdoende is. Er moet een fundering met een dubbel teerdek worden aangebracht en in verband met de geringe wegbreedte moet een kant opsluiting worden aangebracht. HINDERWET. Door Shell-Nederlard N.V. is een ver zoek ingediend om ontheffing van de verbodsbepalingen, vervat in de hinder wet voor het uitbreken van de benzine installatie bij perceel Eikenlaan 5. Na de uitbreiding zal de inrichting be staan uit 2 ondergrondse tanks voor de opslag van 2000 liter benzine en 6000 liter super-benzine met twee electrische aftappompen. Het plaatsen van de pom- JUJ.illUI.ClJ. L,. w_>. V "1 O.J. V «li Gooijer (Ped.). De Temporijder C. de pen zal zodanig geschieden, dat hier In de zomer van 1957 heropende de heer A. P. Hilhorst het textiel- en modehuis De Ster als nieuwe eigenaar, nadat de winkel grondig veranderd was. Er kwam zeven meter winkelruimte bij, maar al gauw bleek dat een nog grondiger wijziging en uitbreiding no dig zou zijn om de grote sortering en voorraad niet alleen onder te brengen, maar ook zo te etaleren en uit te stal len dat het kopen in De Ster nog aan trekkelijker zou worden. Er moesten nieuwe afdelingen komen voor baby's en kleuters, de nieuwe voorraden dames jumpers, vesten, rokken en blouses eis ten ruimte en ook aan de heren moest gedacht worden. Overleg met de firma's Huurdeman (bouw), Dorrestein (schil derwerk) en Van Schalkwijk (verlich ting) heeft na zes weken hard werken een verdubbelde winkel opgeleverd, die voor heel veel jaren aangepast is aan de eisen welke de tweede helft van de twintigste eeuw stelt. Nu is ei ruim te voor het brengen van geheel nieuwe artikelen, nu konden de collecties uit gebreid worden en nu zijn er ook voor zieningen voor het personeel, waarvoor eerder geen ruimte was. Van groot belang is het dat er nu ge noeg ruimte is om volkomen rustig in een bepaalde afdeling te kunnen kopen, terwijl 3 grote paskamers er garant voor zijn, dat men later thuis niet tot de ontdekking zal komen iets gekocht te hebben wat niet past. Een tweede tocht - om te ruilen - wordt daarmee be spaard. De heer Hilhorst heeft getoond over een vooruitziende blik te beschik ken. Niet alleen omdat zijn zaak enke le weken voor Pasen vergroot en ver beterd klaar is maar ook omdat Soest over weinig jaren het dubbele aantal in woners zal hebben en dan zal er nog meer behoefte zijn dan nu aan bedrijven van deze allure. Groot, ruim, overzichte lijk, maar toch niet zo, dat men zich in 'n onpersoonlijk warenhuis voelt, want de Ster is ondanks de vergroting een ge zellige en intieme zaak gebleven. Voor de heropening bestond donder dag veel belangstelling. tegen uit verkeerstechnisch oogpunt geen bezwaren bestaan. De commandant van de brandweer en de directeur van gemeentewerken adviseren de onthef fing te verlenen. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN S.T.C. Op maandag 4 april en op vrijdag 8 april houdt de Soester Turnclub de jaar lijkse onderlinge wedstrijden. Maandag voor meisjes en jongens in de school Kerkebuurt, van half zes tot half elf, en vrijdag in de Mariaschool van zes tot elf voor de dames, meisjes en jon gens. Per groep worden drie leden ge klasseerd. De eerste prijs is een medaille met di ploma, de tweede een medaille of vaan tje met diploma en de derde prijs een diploma. De beste prestatie van alle deelnemers wordt beloond met de ver- enigings-wisselprijs. EERSTE PRIJS VOOR OLYMPIA. Dertig Olympia-juniores hebben deel genomen aan de openingsmars van de Ned. Chr. Wandelsportbond in Hilver sum. Zij wonnen, onder leiding van de heer W. A. Suman, een eerste prijs met 186 punten meer dan nummer twee. Zeventien seniores liepen onder leiding van mej. W. A. Suman en zij wonnen een tweede prijs. HANDBAL B.D.C. Het eerste damesteam van B.D.C. was op bezoek bij Olympia in Hilversum en zette daar de zegetocht voort met een 4-1-overwinning. Dit team staat nog steeds met D.E.S. uit Zeist aan de kop van de ranglijst. Er zijn nog twee wed strijden te spelen, zodat het een nek- aan-nek-race om de eerste plaats wordt. Dames 2 kreeg bezoek van Philips-da- mes en verloor met 2-7. Deze nederlaag was verwacht. De dames-juniores waren in Laren op bezoek bij L.V.V. de koploper van de afdeling. L.V.V. startte zeer snel en voor de Soester meisjes het wisten was het na tien minuten al 3-0 voor L.V.V. Hierna herstelden zij zich prima, maar toch werd het een 2-4-nederlaag. Zij hebben hun best gedaan, maar de sterk ste en gelukkigste won. Aspiranten 1 had B.S.V. op bezoek en won met 4-0. De overwinningsreeks van dit team dreigt eentonig te worden. S.D.O. speelde gelijk tegen Limvio en nu staat B.D.C. aan de kop met 1 punt voorsprong en nog een wedstrijd te spe len. Aspiranten 3 speelde uit tegen Achteveld en won met 7-3. Het vierde aspirantenteam ging naar Amersfoort en won daar met 4-1. Dit elftal staat aan de kop van de afdeling, met nog één wedstrijd te spelen en is nog on geslagen. EERSTE KIEVITSEI. De heer W. van Roomen en Ch. Vonk vonden in de polder bij de Grote Melm het eerste Soester kievitsei en hebben dit zondagmiddag de burgemeester aan geboden. VOLLEYBAL S.S.V. Zowel het eerste herenteam als een combinatie van het tweede en vierde herenteam togen zaterdagmiddag naar Barneveld om deel te nemen aan het volleybaltournooi, dat als onderdeel van een in de grote pluimveehal te houden sportdag werd georganiseerd. Het eerste herenteam was met E.V.V., Olympia (Soest) en V.V.A. in een poule ondergebracht. De wedstrijd tegen V.V.A., dat winnaar werd van het tournooi, eindigde in een 2-0-nederlaag. De setstanden waren 15-7 en 15-5. De wedstrijd tegen Olym pia eindigde in een gelijk spel 1-1. De setstanden waren hier 15-5 en 14-16, terwijl de wedstrijd tegen E.V.V. in een overwinning eindigde met 15-13 en 15-7. De rood-witten eindigden hierdoor in hun poule op de tweede plaats en plaats ten zich hierdoor in de finale om de derde prijs tegen V.I.O.S. In deze wedstrijd werd aan S.V.V.-zijde sterk gespeeld en door overwinningen met 15-4 en 15-10 legden onze plaats genoten beslag op de derde prijs. Het tweede herenteam wilde kennelijk voor de grote broers niet onderdoen, want ook zij werden nummer twee in hun poule achter V.I.O.S. 2 en voor Giraffes 2 en Antilopen 2. In de wed strijd tegen V.I.O.S. waren de setstan den 14-16 en 8-15, in de wedstrijd te gen Antilopen 15-7 en 15-11 en in de Binnen een paar weken tijd zijn in de inmiddels in ons land berucht geworden bocht bij Zonnegloren weer een paar slachtoffers gevallen. Moest men in enkele vroegere geval len soms zeggen dat de drank er niet vreemd aan was, ditmaal was daar geen sprake van. In vorige hoekjes heb is al duidelijk ge zegd, dat deze bocht, ook wanneer de autobestuurder niets anders dan thee of limonade heeft gedronken, een booby trap is. Daarover zijn we het toch wel eens en daarvoor is de regelmaat van de ongevallen te veelzeggend. Al zie ik wel in dat het niet aangaat dat de burgerij zelf waarschuwingsbor den plaatst, vind ik het altijd nog jam mer, dat het suggestieve bord, dat een dorpsgenoot bij deze bocht plaatste, moest worden verwijderd. Wanneer de overheid daarna onmiddellijk zelf iets had gedaan om de veiligheid te verze keren, zou ik er vrede mee hebben ge had. Het is heus niet zo gek, dat de burgerij gaat zeggen dat, om op korte termijn verbetering te krijgen, iemand van voldoende importantie zich daar dood moet rijden. Importantie dan ge meten naar verkeerde maatstaven, want de waarde van een mensenleven is al tijd even groot. Ik vraag me af, of het nu niet mogelijk is, zonder te wachten op toestemming van Waterstaat, Ged. Staten of wie ook, op korte termijn iets te doen en met op korte termijn bedoel ik dan niet vol gende week of volgende maand, maar nu, onmiddellijk. Wanneer Soesters al uit die bocht vlie gen, terwijl zij weten wat hun daar wacht, hoe moet een vreemde zich daar dan voelen. Vergeet daarbij niet, dat aleen maar de ernstige gevallen in de krant komen. Tientallen krijgen daar de schrik van hun leven en hebben, wanneer zij doo. de bocht zijn, minuten lang nodig om van hun hartkloppingen af te komen en nemen de deuken in hun wagen maar op de koop toe. Zouden we ons nu eens als doel stellen dat we de „dodenbocht voor Pasen op een andere manier beveiligen Waarmee ik dan toch weer voor 3 weken water bij de korte termijnwijn heb ge- daan. H. OEKMAN. wedstrijd tegen Giraffes 2 12-15 en 15-13. In de finale om de derde en vier de prijs moesten de S.V.V.-ers het op nemen tegen het reserve-team van V.V.C. uit Veenendaal. De eerste set leverde een 15-9-overwinning op, maar de tweede daarentegen ging met 15-12 verloren zodat een beslissende derde set nodig was om uit te maken wie de derde prijs mee naar huis mocht nemen. Het werd een gelijkopgaande strijd waarin de rood-witten zich de sterksten toonden. Met 15-12 bleven zij in de meerderheid waardoor ook zij met met lege handen naar Soest terug hoefden te keren. NED. CHR. VROUWENBOND. De afdeling Soestdiik van de Ned. Chr. Vrouwenbond hield haar leden verga e ring in de zaal van de Emmakerk. D's G. Laarman uit Utrecht sprak op deze avond over „Het wonder van het geloof". Spreker deed o.m. uitkomen dat het geloof een wonder is als de gave van God ons deel wordt. Wij kunnen als mensen God niet begrijpen in Zijn han delen met de mensen. Nochtans hebben wij vertrouwen in Hem en mogen Hem eren met ons hele zijn, ook met ons verstand. Er volgde een levendige gedachtenwis- seling en met vreugde mogen de leden op deze avond terugzien. BIGGEN- EN EIERMARKT. Op de Amersfoortse weekmarkt van vrijdag j.1. werden aangevoerd 153 big gen in prijzen van 40,tot 55, 16 drachtige jonge en oude zeugen resp. van 220,— tot 300,— en van 300,— tot 400, Op de eiermarkt werden aangevoerd 115.000 stuks. Hoendereieren van 10 tot 10,75. Middenprijs 10.40. Prijs per k g. 1,68 (basis 62 gram). VOETBALUITSLAGEN. Meervogels aB.D.C. a 3-7. B.D.C. b—S.D.O. c 2-6. Welpen B.D.C. 2K.V.V.A. 2 4-0.

Soester Courant | 1960 | | pagina 1