Aluminium jaloezieën BBMÉÉftBÉMI SOEST SPAAR BIJ DE 31/4 »"ente tot f 30.000.- N.H.M. NEDERLANDSCHE b IAN DEL-MAATSCHAPPIJ BURGERLIJKE STAND I-ld^r^ott^- Voor jaarsmode" in dit nummer van genoem de firma. SOESTERBERG OFFICIëLE MEDEDELINGEN. MET RAAD EN DAAD. BRANDWEER TELEF. 3333 Een interessant zomerjurkje. LENING VOOR DE BEJAARDEN. In de zaal van Eemland waren vrijdag middag vele bejaarden van de sociëtei ten So'estdijk en Soest-Zuid. Zij wer den verwelkomd door mevr. Kruik-De Man, waarna adjudant De Raadt van de Soester politie voor de tweede maal over het verkeer sprak en verkeers borden uitlegde. Mevr. Kruik dankte de heer De Raadt en bood hem een rokertje aan. De heer G. Westeneng uit Utrecht heeft gesproken over zijn reis naar Israël. Hii is zes weken in de nieuwe staat geweest en heeft daar vele fo to's genomen. Hiervan werden dia's vervaardigd, die de heer Westeneng toonde. Historische plaatsen, maar ook moderne woningbouw, het familieleven van de Israëliërs en de gang van zaken in het dagelijkse leven. De heer Weste neng had vele voorwerpen uit het Hei lige Land meegebracht en hij liet deze zien. Na afloop van de causerie bracht mevr. Kruik de spreker dank voor de inte ressante middag, die hij de Soester be jaarden geboden had. VOETBALUITSLAGEN. Neerlandia 1S.E.C. 1, 3-2. B.D.C. 2—B.F.C. 3, 3-4. B.D.C. 5—Zebra's 5, 4-2. S.E.C. 5Veense Boys 3, 2-4. V.D.O. 2—S.E.C. 2, 2-0. Veenendaal 4S.E.C. 4, 4-4. Welpen: S.E.C. 1—B.D.C. 1, 4-1. Welpen Amsvorde 1S.E.C. 2, 3-1. A.P.W.C. 2—S.E.C. 3, 0-1. Welpen S.E.C. 4A'foortse Boys 2, 0-3. S.E.C. aQuick a, 1-5. H.V.C. f—S.E.C. ee, 1-3. S.E.C. eK.V.V.A. b, 7-2. PECH VOOR M.H.C. Het eerste team van de M.H.C.-dames versloeg vorige week het eerste team van Alkmaar in de eerste promotiewed strijd. Gisteren moest Alkmaar tegen Straw- berrys 1. Als dit opnieuw een nederlaag wmtm voor alle inlichtingen, modellen, prijsopgave, natuurlijk naar Hilversum, Kerkstraat 26, tel. 5141 - Bussum, Nassaulaan 23, tel. 13255 geworden was dan zouden M.H.C. en Strawberrys al zeker geweest zijn van de promotie. Alkmaar won echter met 4-0 en nu moet de wedstrijd Strawber rys Soest de beslissing brengen. Een gelijk spel is al genoeg om te promove ren. PUZZELRITTEN S.B.C. Door 23 f ietskoppels en 21 bromfietsers is deelgenomen aan de eerste ritten, georganiseerd door de Soester Brom fietsclub. Zij waren uitgezet door de heer S. Windey, die een parcours door Soestduinen en Soest gekozen had. Start en finish waren bij hotel Bos en Duin, waar de prijzen werden uitge reikt door voorzitter R. Bergers, die bekend maakte, dat op zondag 24 april de volgende rittep gehouden worden. De uitslagen zijnFietsers 1. Mevr. en mej. Oosterbeek 51. 2. Mevr. Deys en J. Windey 55. 3. Mej. Kraay en C. Meer- ding 87. 4. H. Lüschen en C. Windey 95. 5. Echtpaar v. Bruggen 99. 6. Echt paar G. H. v. d. Broek 99. Bromfietsers 1. E. de Jonge 8. 2. N. van Leek 10. 3. J. N. Grift 14. 4. N. J. Grift 17. 5. J. v. d. Bank 50. OUD SOEST. Voor het Katholieke Vrouwengilde heb ben de heren E. Heupers en Th. Peet een avond over Oud-Soest verzorgd. Vóór de causerie van de heer Heupers verwelkomde de presidente, mevr. Van Zadelhoff, de vele dames, die, ondanks U ontvangt over uw spaarsaldo 3 Ten laste van uw spaartegoed zorgen wij op uw verzoek voor automatische betaling in termijnen van uw belastingaanslagen. Folder op aanvraag of bij ontvangst van eerste storting van minimaal f 250.- bij één van onze kantoren of op de postrekening van dat kantoor, onder vermelding „spaarrekening". L i z, GEBOREN René Jozef, zoon van T. B. W. Daselaar, besteller bij de posterijen en M. B. Visser, Oranjelaan 25. San- drina Ellen, dochter van A. Harkema, onderwijzer en F. Venekamp, Bilder- dijklaan 29. Gera, dochter van K. Boekelo, boekhouder en T. A. A. Wes terweel, Chr. Huygenslaan 94. Hen- drika Maria Josepha, dochter van J. A. de Ruigt, monteur en G. M. van Rui tenbeek, Eigendomweg 79. Robert Peter, zoon van J. Verzaal, militair en G. J. Huisman, Plesmanstraat 241. Maria Elisabeth, dochter van W. G. Tol boom, fabrieksarbeider en B. M. Fok ker, Nieuweweg 36. Marijke Johanna, dochter van R. J. de Bruin, stukadoor en H. M. de Ruiter, Julianalaan 49. Margaretha Everdina Wilhelmina, doch ter van J. W. Kok, bosarbeider en W. van Laar, le Heeserlaantje 15. Jo- anne Roselind, dochter van A. van de Bovenkamp, kantoorbediende en J. Mei- ling, Nassaulaan 7. Saskia Elizabeth Wilhelmina, dochter van H. W. G. Frie, militair en M. van Nues, Postweg 29. Margreta Reinalda Cornelia, dochter van D. van Wijngaarde, militair en W. Adams, Beckeringhstraat 27. Antho- nius Gijsbertus, zoon van A. J. Hilhorst, landbouwer en G. C. A. Hilhorst, P. van den Breemerweg 21. ONDERTROUWD Wilhelmus Schou ten, instrumentmaker, Middelwijkstraat 43 en Jeanne Cornelia Witte, verkoop ster, Kogerweg K 78, Texel. Edo Jan Lacunes, loodgieter, Nieuw Baarn- straat 55, Baarn en Adriana Johanna Maria Opmeer, zonder beroep, Braam- weg 54. GEHUWD Steven Lodewijk Veenstra, vertegenwoordiger, Dijkhuisstraat 17 en Louise Francisca Geertruida Leijs, kan toorbediende, Andriessestraat 16. OVERLEDEN Harmanna Johanna Os- terop, 43 jaar, serveerster, Birkstraat 98. Anna Maria Wilhelmina Hop mans, 66 jaar, zonder beroep, weduwe van J. Piet, Van Weedestraat 30. Henriette Johanna Clara van Linscho- ten, 91 jaar, zonder beroep, Burg. Gro- thestrat 58. Johanna Brouwer, 85 jaar, zonder beroep, weduwe van A. Kip- persluis, Nieuweweg 104. de schoonmaak, gekomen waren. De heer Heupers sprak over het ontstaan en de groei van Soest en de heer Peet liet dia's zien. Er mocht geraden wor den wat een tiental punten in Oud- Soest voorstelden en na de pauze werd een dia-reis van Nieuwerhoek naar Soes- terberg gehouden. Vooral het verschil in de hoofdweg van 1960 en die rond 1900 viel bijzonder op. OPVOEDKUNDIG. Een jongen was op roof uit en hij pak te een portefeuille weg uit een ge parkeerde vrachtwagen. De Amersfoort- se bestuurder van de auto zag het en de jongen werd gegrepen. Hij ontken de de diefstal gepleegd te hebben, maar de eigenaar van de portefeuille legde hem zeer terecht over de knie. Toen volgde de bekentenis snel. De jongen is bij de politie afgeleverd. VOLLEYBAL S.V.V. Alleen het eerste, herenteam van de Soester Volleybal Vereniging moest donderdagavond in de markthal te Amersfoort spelen en wel tegen Spirit 3 dat momenteel de derde plaats op de ranglijst inneemt. Tegen dit technisch goed geschoolde team hadden de rood-witten de handen vol en geruime tijd zag het er naar uit dat onze plaatsgenoten een kostbaar puntje af zouden moeten staan. De eerste set leverde een vrij gemakke lijke overwinning op met 15-7, maar in de tweede set schoten de S.V.V.'ers te kort in het opvangen van de serve, ter wijl meerdere serveerballen aan eigen zijde gemist werden. Met 13-3 nam Spirit een voorsprong die door S.V.V. tot 15-13 werd ingelopen. In de derde set nam Spirit aanvankelijk ook een grote voorsprong. Met een 9-0- achterstand zag het er voor S.V.V. niet rooskleurig uit. Langzaam maar ze ker werd deze achterstand echter inge lopen en met 15-11 wisten de Soesters de balans in hun voordeel te doen door slaan. De vierde set liepen de roodwit- ten vrij snel uit tot 11-3. De laatste punten lieten nog lang op zich wachten, maar uiteindelijk werd de stand 15-5, waardoor S.V.V. haar fraaie bovenste plaats met 25 punten uit 13 wedstrijden wist te behouden. Het programma voor deze week ziet er als volt uit Woensdag, 30 april. S.V.V. 1Vios 3 (dames). VIOS 4—S.V.V. 2 (dames). S.V.V. 2Spirit 4 (heren). Olympia 4S.V.V. 3 (heren). S.V.V. 4—S.V.V. 3 (heren). RUITENBREKERS. W. D. deelde de politie mee dat een jon gen met een steen een ruit van zijn w.oning ingegooid had. De jongen werd tferispt en zijn ouders zullen betalen. Op het Kerkpad gooide een woesteling in de nacht een ruit met een bierfles in. De fles werd in een stoel gevonden. De man is niet bekend hoewel men hem zag wegfietsen. OLMPIA VOLLEYBAL. Het eerste team van de Olympia-heren speelden een belangrijke wedstrijd te gen de Amsterdamse hekkensluiter V.V.G.A. Het werd een 1-3-nederlaag (15-6, 5-15, 15-7 en 15-10). Dames 1 won met 3-1 van Giraffes (15-6, 15-9, 11-15 en 15-6). Dames 2 won met 3-1 van Vios 4. Ook dames 3 won. (3-0). Heren 4 leed een 0-3-nederlaag. BALDADIGE JEUGD. De politie heeft de hoofden van scho len verzocht medewerking te verlenen in de bestrijding van de baldadigheid van de jeugd. Nu het weer beter wordt voetballen de jongens op straat en daarbij worden vaak tuinen vernield. Plantsoenen moeten het ontgelden en ook op bouwerken wordt opvallend veel vernield. 30 APRIL. Het ligt in de bedoeling van het Oranje- Comité bij voldoende belangstelling op Koninginnedag een optocht voor kinde ren met versierde fietsen, autopeds en wagentjes te organiseren. L. KOLENDAMP. Het echtpaar Koopmans aan de Paulus Potterlaan - 85 en 81 jaar - werd door de bovenburen buiten kennis in de slaap kamer aangetroffen. Door kolendamp waren zij bewusteloos geraakt. Na eerste hulpverlening werden de be jaarden slachoffers naar De Lichtenberg gebracht, waar zij nu buiten levensge vaar zijn. WOESTELINGETJES. Vier jongens van een ulo-school hadden de heer A. J. A. gulharitg een pak slaag aangeboden. Deze Was hiervan met ge diend en hij maakte van dit aanbod melding bij de politie, die de jongens onder handen nam. VERLATEN BROMFIETS. Een Soester inwoner reisde van Baam naar Amersfoort en zag in een sloot op Soester grondgebied, een bromfiets lig gen. Dë politie ging op onderzoek, vond de bromfiets, maar met de eige naar. Er zijn geen aanduidingen dat de ze verongelukt is. De brommer is mee- genomen naar het bureau. OP AVONTUUR. Enkele jongens van het Rijks-jeugdin ternaat te Amersfoort hebben de b«ne genomen en deze vlucht schijnt verban te houden met pogingen een geparkee^- de auto mee te nemen. Onbekenden ben getracht door verbinding van con tactdraden de auto op gang te bren§<®' nadat een portier geopend was, maar dit BijSleentecafé op de Birkstraat werd een bromfiets ontvreemd en dit o wel eens verband houden met de vlucht. van de jeugdige avonturiers uit h ternaat. BRANDGEVAAR. Een gloeiende kachelpijp op e sohnfaan deed de bewoner:sj^een waarschuwe^ omdat uit de pijp sloegen. De nevelspmt was s aanwezig, maar het wasi m dg blussen. Het vuur werd g vuile pijp werd schoongemaaKt. tentie van de firma t straat, een andereUrmanaamgP DEFECTE SIRENE. Gistermorgen moest de sirene op het politiebureau even proef draaien na een reparatie, die nodig was omdat vogels een nest gebouwd hadden in deze waar schuwer voor brand en daardoor was de sirene defect geraakt. ARBEIDSWET. Een bedrijfsleider was in de nacht met enkele spuiters aan het werk. Omdat hij hiervoor geen vergunning had kreeg hij een proces-verbaal. GEEN LICHT. Een deel van Soest is gisteravond van half elf tot tien voor elf door een sto ring bij de P.U.E.M. van licht versto ken geweest. RECLAMEBORD VERDWEEN. Een meneer van de Zoom meldde de politie dat een reclamebord, waarmee ijs aangeprezen werd, van een paal gerukt en ontvreemd is. VARKENS OP STAP. Een mevrouw van de Stationsweg deel de de politie mee dat twee varkens in de Torenstraat liepen te wandelen. Eigenaar K. van de Middelwijkstraat en twee agenten dreven de dieren in hun hok terug. VERGADERING DE VRIENDSCHAP. Dë vereniging van postduivenhounders „De Vriendschap" vergaderde gister avond in restaurant Zonneheuvel, on der voorzitterschap van de heer Th. de Muynk. Er werden drie commissies be noemd. De heren Sukel, Wijnands, Ver kerk, Altenaar, Jak, Roskam, Koster en Huurdeman vormen de inkorfcom- missie. De heer Verkerk zal het beheer hebben over de moederklok en de klok- kencommissie wordt gevormd door de heren Verkerk, Sukel, Koster en Huur deman. De heren Grift, Jak, Bos, Van de Broek, Altenaar en G. van t Klooster vormen de tentoonstellingscommissie. Op 12 april wordt de eerste africhtings- vlucht gehouden en op 24 april de eerste vlucht onder bondsvoorschriften. Er wordt in Vitesse, Fond en Mid-Fond gevlogen. De firma Varsseveld uit Doorn zal dit seizoen de duiven vervoeren. RAYONWEDSTRIJD E.H.B.O. Morgenavond (woensdag) wordt de rayon wedstrijd gehouden voor het ray on Amersfoort van de Kon. Ned. Ver. voor E.H.B.O. Aan deze wedstrijd, die gehouden wordt in de Bronswerk-cantine te Amersfoort en aanvangt te 7.30 uur, zal ook een ploeg deelnemen van de afd. Soest van de Kon. Ned. Ver. voor E.H.B.O. S.E.C. IN DE COMPETITIE. B.D.C. en Hees hebben de competitie enkele weken geleden beëindigd. B.D'.C. werd kampioen en moet 2 pro motiewedstrijden spelen, waarvan de eerste op 10 april. Hees eindigde op de tweede plaats. S.E.C. beëindigde zondag de competitie met een nederlaag. De stand in de der de klasse C is als volgt R.K.A.V.I.C. 22-34 Swift 22-19 Nautilus 22-33 K.B.V. 22-19 N.F.C. 22-28 Wilskracht 22-17 Neerlandia 22-25 D.E.C. 22-17 S.D.W. 22-23 Z.S.G.O. 22-15 S.E.C. 22-20 T.O.G. 22-14 SOESTERBERG VERLOOR VAN V.S.K. V.S.K. kwam met de beste bedoelingen in het veld om haar huid zo duur mo gelijk te verkopen, waar zij tenvolle in geslaagd is doordat Soesterberg in alle opzichten teleurstelde. De achterhoede bracht er nog het mees te van terecht, doch de voorhoede was een tegenstelling van die van de vorige week. ze speelde veel te doorzichtig en in een laag tempo, waarmee Boele en zijn verdedigers niet de minste moei te hadden. Toen V.S.K. aftrapte was het een strijd van doel tot doel met V.S.K. gevaarlijker dan Soesterberg. Na 20 minuten gaf Mulder een goede voorzet en opende de gevaarlijke centervoor Boekhout de score met een onhoudbaar schot 0-1. Door goed verdedigen van Soesterberg en door zwak spel van de Soesterberg-voorhoede ging de rust in met dezelfde stand. Reeds binnen 10 minuten na de rust zou V.S.K. de strijd beslissen in haar voordeel. Vanaf de aftrap werd een aan val opgebouwd en bracht Mulder de stand op 0-2. Na 3 min. had dezelfde speler weer succes en het was 0-3. V.S.K. gaf zich ten volle en Boekhout bracht de stand na 7 minuten op 0-4. Dat werd Soesterberg toch wel te erg. IJwema kwam uit de verdediging en na een vijftal spelers te zijn gepasseerd schoot hij met een formidabel schot onhoudbaar in. 1-4. Manschot werd nog vervangen door Suk kel, die na 35 minuten een goed aange geven bal kreeg van De Bree, die hij keurig afwerkte om de stand te brengen op 2-4, met welke stand ook het einde kwam. PARTIEEL UITBREIDINGSPLAN. De burgemeester van Soestgelet op artikel 37 der Woningwet brengt ter algemene kennis, dat vanaf 31 maart a.s. ter gemeentesecretarie gedurende vier weken voor een ieder ter inzage ligt het partieel uitbreidingsplan rege lende de bestemming van gronden gele gen tussen de Talmalaan en de Molen straat. Gedurende een termijn van vier weken kunnen belanghebbenden bij de ge meenteraad bezwaren indienen. Soest, 30 maart 1960. Koop breekt geen huur. De eigenaar van mijn huurhuis wil de woning verkopen. Nu mag ik er nog drie jaar in wonen. Wanneer gaat ech ter die termijn in zo luidt de vraag van H. K. de R. Antwoord Het is niet helemaal pre cies zo als u het stelt, maar laten we maar beginnen met te zeggen dat de door u bedoelde termijn begint te lo pen vanaf de datum van verkoop. Nu echter even een kleine rechtzetting. Wat gebeurt er na de evt. verkoop U hebt een huurovereenkomstdeze moet door de nieuwe eigenaar worden gerespecteerd. Koop brekt geen huur. De nieuwe verhuurder moet zich hou den aan de door zijn voorganger over eengekomen bepalingen, zeker ook wat betreft de opzeggingstermijn. Als een evt. opzegging u echter minder gelegen komt, dan moet u daar niet mee ac- coord gaan automatisch vinden dan de regels van de huurbescherming toepas sing. Dat betekent, dat de rechter eerst uitmaakt wiens belangen prevaleren bij de bewoning die van de nieuwe eige naar of die van u. Valt deze afweging uit in uw voordeel, dan blijft de toe stand zoals die was en behoeft u er dus niet uit. In het tegengestelde geval schrijft de wet voor, dat een ontrui mingsbevel pas uitgevoerd kan worden drie jaren nadat de eigendom is verkre gen. Het advies van de deurwaarder die thuis is in huisvestingaangelegenhe den zou u, als het zover is dat u de huur wordt oDgezegd, zeer zeker te sta de komen. Zo op het oog zullen velen niet wil len geloven in wol als zomerstof. Maar de meer ingewijden weten wel beter. Wol is een stof die ook in de zomer zeer goed gedragen kan worden. Wij zien er regelmatig goede voorbeel den van. Toch streven de textielfa brieken nog naar een wollen stof die wel speciaal voor de zomer in aanmer king kan komen. Een van die pogin gen heeft geleid tot een interessante stof, een soort wollen tule. Een fijn wol po reus weefsel, dat een wel bijzonder zo merse stof oplevert. Onze illustratie toont een heel leuk jurkje van deze stof in rosé kleur ver vaardigd. Dit jurkje heeft verschillende voordelen, 't Is zeer licht, poreus en typisch zomers. Het is natuurlijk aan gepast aan de nieuwe mode en dat vin den we bijvoorbeeld in de leuke vleer muismouwen en het dubbelrokeffect. De lichte vulling die door de plooien in de taille ontstaat, doet het materiaal goed tot zijn recht komen. Met deze stof zijn natuurlijk meer leu ke effecten te bereiken, doch dit wordt overgelaten aan de couturiers en even tueel aan de dames zelf die haar crea tieve lusten op een eigen fabrikaat wil len botvieren. Ongetwijfeld zal deze stof dit seizoen zeer in de aandacht ko men, door de vele mogelijkheden die zij biedt.

Soester Courant | 1960 | | pagina 2