TOÉN EN NU TWEEDE BLAD 1940 - 1950 - 1960 SOEST. 2 BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool Hockey. Dames 1 promoveert. VOOR EEN TAILLEUR NAAR UW HART OFFICIËLE MEDEDELINGEN. VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 5 APRIL 1960. 1960. In de dertiende week van 1960 zette de Sowj et-premier Chroesjtsjow zijn Tour de France voort. Op sommige plaatsen werd hij toegejuicht en op andere uitgejouwd. Van zijn voormalige vriend Boelganin kwam het bericht dat deze met pensioen gaat. Adeauer ging naar Tokio en werd daar met Heil-geroep begroet. Dat was niet als een provocatie bedoeld maar als een vriendschapsbetuiging, want op de spandoeken stond „Wij zijn geen nazi's maar vechten voor de vrijheid, net als Hitier deed". De oude Duitse rijkskan selier zal weinig ingenomen geweest zijn met deze bijvalsbetuigingen. In Zuid-Afrika verslechterde de toestand aanmerkelijk door de hal- starrigheid van blanken, die in negers tweederangs mensen zien, maar verge ten dat 19 miljoen negers meer kunnen dan 3l/2 miljoen blanken als het erom gaat onzinnige wetsbepalingen uit de wereld te helpen. o-. C/3 W ca Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht. Bij een havenbrand in Glasgow ver loren 20 mensen het leven. Het waren brandweerlieden, die het slachtoffer werden van hun beroep. Meer dan duizend mensen verloren het leven in Brazilië waar een stuw dam bezweek. Rudi Carell ging naar Londen om met „Wat een geluk" de eerste prijs te winnen bij het songfestival. Het lukte hem echter niet en weinig opgewekt kon hij zingen „Wat een geluk dat ik niet op de laatste plaats terecht kwam". De voetbalclub Sparta struikelde op de weg naar het Europese kampioen schap over het elftal van de Glasgow Hangers en voor h-et eerst werd eeru, Surinamer gekozen in het nationale voetbalteam. 1950. In de dertiende week van 1950 vluchtte 85 Tsjechen uit hun land om dat ze genoeg hadden van de heilstaat op Sowjetleest geschoeid. Zij gebruikten voor deze vlucht drie vliegtuigen, die in de buurt van München landden. De wegenwacht ging voor het eerst op zondag rijden en de regering maakte bekend dat op 1 mei 1950 de distributie van brandstoffen, die bijna tien jaar geduurd had, zou eindigen. Voor het gerechtshof in Den Haag stond een Duitse schurk terecht, die deelgenomen had aan de moord op de Amsterdamse wethouder De Miranda, in het kamp van Amersfoort, tijdens de bezetting. Stalin was ziek en men vroeg zich af wat er zou gebeuren als hij over leed. Men tipte Molotow als zijn opvol ger. Stalin bleef nog 3 jaar in leven en niet Molotow werd zijn opvolger, maar Malenkow, die al spoedig door Chroesjtsjow aan de kant geschoven werd. Geertje Wielema, de Hilversumse zwemster, verbeterde het wereldrecord 200 meter rugslag, dat al twaalf jaar op naam van een andere Nederlandse zwemster, Cor Kint, stond. 1940. In de dertiende week van 1940 vlucht te de Duitse industrieel Fritz Thyssen, die Hitier gefinancierd heeft, naar Zwit serland en daar maakte hij aan de pers bekend dat zijn voormalige vriend een leugenaar was. D'at hadden andere al eerder begrepen en velen zouden er lang na de verklaring van Thyssen nog achter komen. Bij Pernis werd een Engels toestel neergeschoten dat de neutraliteit van ons land geschonden had. De beman ning van het toestel kwam er goed af en werd geïnterneerd. De laatste voetbalwedstrijd van het Nederlands elftal voor het uitbreken van de oorlog in ons land, werd tegen Luxemburg gespeeld. Het werd een ne derlaag voor de oranjehemden, die pas zes jaar later weer in het veld zouden komen en opnieuw tegen Luxemburg. Winston Churchill hield een van zijn befaamde toespraken. Hij zei dat de mensen, die beweerden dat de oorlog kort zou duren, er naast waren en hij voorspelde dat de strijd met Duitsland jaren zou duren. Kort daarop werd Churchill leider van de Britse oorlog voering en deze leiding voerde vijf jaar later naar de overwinning. GESLAAGD. Te Amsterdam slaagde voor het examen Verf-techniek onze plaatsgenoot H. Kraal. OPENING CAMPING KENNELS. Zaterdagmiddag is het vacantieverblijf van dieren „Camping Kennels" op de grens van Soest en Amersfoort geopend. De dames Netta Duijvendak en Piets Krikke hadden heel wat gelukwensen in ontvangst te nemen. D'e vlaggen hingen uit en velen zonden bloemen. De „Camping Kennels" bevatten bui- tenhokken, binnenkennels, een keuken en een wasgelegenheid voor de vierbe nige pensiongasten. Er is een grote speel weide en er zijn reserve-hokken in cara vans. In een kleine winkel kan men al les kopen wat men voor honden nodig heeft. Door een 6-0-overwinning op Straw- berries 2 zijn de Soester dames zon dag in Velzen gepromoveerd naar de tweede klasse. Er werd op een uitstekend veld een vrij lauwe wedstrijd gespeeld. Door doelpunten van Stans Hoppenbrouwers en Ank Groenendijk werd het in de eerste helft 4-0. Beide speelsters maakten in de tweede helft ieder nog een doelpunt, waardoor het 6-0 werd. Door deze overwinning van de Soester dames promoveerde ook het team van Alkmaar, dat enkele weken geleden hier een nederlaag leed. Na deze zege werden de speelsters ge lukgewenst door de Velser speelsters, het bestuur van M.H.C. en vele Soes ter supporters, die de reis naar Velsen gemaakt hadden. Het eerste herenteam speelde een vriendschappelijke match tegen Straw- berries 3 en heeft met 1-2 verloren. Reeds na tien minuten was de stand 2-0 voor de Velser spelers, maar Soest speelde rustig verder en kwam er hoe langer hoe beter in. Na rust wist Peter van Hofwegen met een schitterend schot de stand op 2-1 te brengen. Met deze stand eindigde de prettige wedstrijd. VIJFDE INTERCLUBONTMOETING. Het was zondag mooi lenteweer, maar er stond een stevige wind. Toch is er door de renners van Tempo, Adelaar, Pedaalridders en de vereniging Amers foort in diverse klassen fel gestreden. Dit heeft de tijden gunstig beïnvloed. Eerst gingen de juniores van start, een halve minuut later de veteranen en een minuut later de aspiranten. Zij moesten allen 15 ronden (20 km) afleggen. Bij de juniores is het F. Veerman ditmaal niet gelukt te ontsnappen. Men hield hem goed in de gaten en in de eind spurt moest hij de eer aan zijn club makker Koene laten. De veteranen bleven tot over de helft bijeen. Toen moesten enkele renners los sen. Als laatste De Weerd sr, die in een bocht kwam te vallen. De aspiranten bleven bijeen. Alleen Van Eldert moest lossen en v. d. Linden raakte door een valpartij achter. Hij wist zijn achterstand weer in te halen, maar in de eindspurt kon hij het niet bolwerken en hij moest met een tweede plaats genoegen nemen. De uitslagen zijn Juniores 1. E. Koene (Ad.), 37 min. 2. F. Veerman. 3. J. Veerman. 4. A. Kop pens. Allen van De Adelaar. T. van de Broek van Tempo werd zevende. Veteranen 1. H. Stouten, 38,10 min. 2. C. de Jong (Ped.). 3. J. O. de Weerd (Tempo). 4. E. Ouwerkerk (Ped.). 5. H. Visser (Tempo). Aspiranten 1. J. v. d. Berg (Ped.) 38,25 min. 2. W. v. d. Linden (Tempo). 3. W. van Hoeijen (Ped.). 4. J. Visser (Tempo). 5. H. Visser (Tempo). 6. J. van Eldert (Ped.). Daarna starttten de amateurs, op 40 sec. gevolgd door de nieuwelingen. Bij de amateurs waren het Ruttenberg (Tem po), Burgstede (Amersfoort) en Schaap (Adelaar), die de knuppel in het hoen derhok wierpen. En met succes, want zij vergrootte ronde na ronde hun voor sprong. Zij haalden de nieuwelingen in maar konden die niet kwijt raken. Inmiddels had zich een sterke achter- volgersgroep gevormd met Wijnands, Vromans, Voorn en De Weerd. Juist toen deze groep ook de nieuwe lingen bereikte was Ruttenberg er alleen vandoor gegaan. Later zou blijken dat deze inspanning te veel van zijn krachten gevergd had. Burgstede en Vromans haalde hem weer in, Wij nands stapte af, Voorn verloor het con tact en de groep viel uiteen. Er verlie ten nog enkele renners de strijd en Ger- rit Ruttenberg kreeg een geweldige in zinking. In de vijf laatste ronden ver speelde hij zijn mooie derde plaats en kwam op de tiende terecht. De uitslag was 1. J. Vromans (Ade laar), 2.00.03. 2. W. Duiveman (Amf.). 3. J. Burgstede (Amf.). 4. D. Vervloet (Amf.). 5. Otto de Weerd (Tempo). D'e nieuwelingen hebben voortdurend strijd geleverd, vooral toen de amateurs steeds probeerden hen van zich af te schudden. Zij bereikten hiermee al leen dat de zwakke broeders van de nieuwelingen moesten afhaken. Enkele nieuwelingen probeerden uit te lopen en onder hen bevonden zien Adri Doekemeijer en B. C. van Hoeijen. De laatste nam tegen het einde een lichte voorsprong, maar tijdens de eindspurt werd hij door Van Hoven nog net op de eindstreep geklopt. De uitslag was 1. H. van Hoven (Amf.) 1.28.30. 2. B. C. van Hoeijen (Amf). 4. W. Wennekens (Amf.). 5. A. Doekemeijer (Tempo). 6. M. Smits (Ad.). 7. J. v. Klooster (Amf.). 8. H. Bos (Amf.). 9. N. Wijnands (Ped.). 10. G. de Weerd (Tempo). Hilversum, Kerkbrink 15-17 DUINKIKKERS VERLOREN. Het eerste herenteam van de Duin kikkers speelde zondagavond in Hilver sum tegen Robben 3 met Öe weten schap, dat een nederlaag de laatste the oretische kampioenskans zou doen ver dwijnen. Het werd een nederlaag, want de Robben bleken beter getraind dan de -Soester zwemmers. De Duinkikkers opende de score met een succesvolle strafworp van G. v. d. Gaast. Door de Robbenspeler Wildschut werd het 1-1, door Uitenbosch 2-1 en deze speler maakte nog drie doelpun ten, waarmee de stand op 5-1 kwam. Toen van Poolen het zesde Hilversum se doelpunt gescoord had kregen de gasten weer een kans en Rob Meijer bracht de stand op 6-2. Met een door slagbal maakte Martens er 7-2 van, waarna v. d. Gaast het derde Soester doelpunt scoorde. G. Maris werd uit het water gestuurd nadat Rob Meijer hetzelfde ondergaan had en door Van Poolen werd het 8-3. Nog was het niet genoeg, want Uiten bosch bracht de stand op 9-3 en Rob Meijer scoorde het laatste Soester doel punt (9-4). VOETBALUITSLAGEN. S.E.C. 3Scherpenzeeel 2 2-0. B.D.C. AHuizen C 1-5. A.P.W.C. c—S.E.C. ee 1-1. S.E.C. d—H.V.C. k 2-0. Welpen Amsvorde 1B.D.C. 1 2-1. Quick 1—S.E.C. 1 4-0. Amsvorde 2S.E.C. 4 5-0. S.E.C. 3—Quick 3 4-3. S.E.C. 2—C.J.V.V. 1 1-1. NATIONALE COLLECTE KINDERBESCHERMING. In de tweede week van mei zal een na tionale collecte gehouden worden ten bate van de vijfenvijftig duizend kin deren in ons land, die heel veel narig heid hebben meegemaakt door onver stand, onmacht en onwil van hun ou ders. De samenwerkende kinderbeschermings organisaties houden deze collecte als de stichting Sakor. Deze stichting omvat het Algemeen Ver bond voor Kinderbescherming, de Cen trale Bond voor Inwendige Zending en Christelijk Maatschappelijk Werk, het Joods Verbond voor Kinderbescherming, het Katholiek Verbond voor Kinderbe scherming, de Ned. Hervormde Kinder- zorgbond, de Ned. Ver. voor Maatschap pelijk Werk Humanitas, het Ned. Ver bond der Vereniging Pro Juventute en de Vrij zinning Prot. Voogdij vereniging „Tot Steun". Deze organisaties omvatten 550 vereni gingen, instellingen en interaten. Zij hebben de 55.000 kinderen onder bescherming en toezicht of verzorgen hen volledig. FORD- EN CARAVAN TENTOONSTELLING. Het automobielbedrijf J. C. P. Lege- maat, dealer voor Soest en Baarn van de Ford, heeft zaterdag en zondag een show gegeven van de nieuwste Ford auto's, bedrijfswagens, die als aanhan- gens door bakkers, slagers, aannemers enz. gebruikt kunnen worden en van Caravans, die zo aantrekkelijk waren, dat men zijn vakentie nooit meer in een hotel zou willen doorbrengen. Bijna zeventig jaar geleden maakte Henri Ford zijn eerste auto, die weinig weg had van de fraaie automobielen, welke het afgelopen weekend in en bij restaurant Eemland te zien waren. Daar was de Fairlane, mooier dan ooit, de Falcon de Luxe en de Consul, de Taunus 17 M, slank en sierlijk, de Tau- nus 12 M, economisch en zeer betrouw baar, de Anglia, de nieuwste kleine wa gen en de Zephyr, een wagen van kracht en allure. Dat waren nog niet alle au to's van Ford, welke door de firma ..egemaat geleverd kunnen worden, want ook de Galaxie, de Starliner, de Mercury, De Taunus 12 M super en de Thunder- bird behoren tot de collectie 1960. Dat zijn echter meer de wagens voor de mensen die niet op 10.000 guldens hoeven te kijken en ervan houden met iets heel groots op de weg te zijn. Er waren aanhangwagens voor diver se doeleinden, zelfs voor het vervoer van boten, maar het snufje van deze show was wel de opvouwbare caravan, die in enkele handgrepen van een aan trekkelijke aanhanger tot een comfor tabel huis gemaakt kan worden. Het is de Casetta, die gestroomlijnd maar ook confortabel is. Ruime zit- en slaapgelegenheid, tafel, kleerkast en keukenhoekje zijn niet vast ingebouwd, zodat ze ook buiten de caravan gebruikt kunnen worden. Butagas zorgt voor de verlichting en wie heel veel mensen meeneemt kan zich een tent met luifel aanschaffen, welke aan de achterkant van de caravan opgezet kan worden. Het geheel weegt slechts 340 kg en kan dus door practisch iedere auto getrok ken worden. Bij deze caravan wordt alles op het gebied van keuken en toiletgerei in plastic geleverd. De piccolo aanhangwagen is uitermate geschikt voor vakantiebagage. Zij weegt slechts 100 kilo en heeft een kubieke meter inhoud, zodat er heel wat kof fers, kampeerbenodigdheden en andere zaken in kunnen. Er was voor deze show veel belangstel lingen ook de jeugd bleef niet weg, want voor hen waren er naast auto's, caravans en aanhangwagens interessante films te zien. GEEN KIEVITSEIEREN ZOEKEN. In de buurt van de Vlasakkers was een Amersfoortse militair kievitseieren aan het zoeken maar dat mocht niet, zodat hij een proces-verbaal kreeg. DIEF BETRAPT. Een 29-jarige Soesterbergse monteur had de zaterdagmiddag uitgezocht om geld te roven bij een benzine-tanksta- tion in Soest. Viermaal ging het goed maar de vijfde maal stond de politie op post en rekende de man in. VOORJAARSMARKT AMERFOORT. Belanghebbenden verwijzen wij naar een advertentie in dit blad, waarin de jaar lijkse voorjaarsmarkt wordt aangekon digd. INTERKERKELIJKE EVANGELIESA- TIE SAMENKOMST. Morgenavond wordt in de Heeskapel een samenkomst gehouden waar in ds D. W. Veldkamp, Vrij Evang. pred. te Hilversum, zal spreken over „Het ge bed van een stervende". Medewerking wordt verleend door het Evang. Zangkoor „Sursum Corda". DE NUTSSPAARBANK TE SOEST. Gedurende het eerste kwartaal van dit jaar hebben de inlagen de terugbetalin gen bij de Nutsspaarbank te Soest, bij kantoor van de Nutsspaarbank te Amersfoort, weer verre overtroffen. Er werden 6594 posten van inleg be handeld met een totaal bedrag van 1.178.1000,36 en 3.255 posten van te rugbetaling met een totaal van 978.145,90. Er werd dus meer inge- iegd dan terugbetaald 199.954,46. Het totaal aantal inleggers is thans ge stegen tot 6.993, met een totaal-tegoed van ƒ4.717.781,21. Er werden van de in bruikleen verstrek te spaarbusj'es 467 ter lediging aangebo den, waardoor een bedrag van 10.747,63 gulden als inleg op de betreffende spaarbankboekjes kon worden bijge schreven. R.K. UITLEENBIBLIOTHEEK. Nieuwe boeken. Blake, Aan het eind van het hoofdstuk, (det.) Blondel, Wij zijn mensen. Cesbron, Het is later dan je dacht. Christie, En het einde is de dood. (det.) Dendermonde, De wereld gaat aan vlijt ten onder. Frank, Goed volk. Kades, Het dubbele leven van dokter Gerbrand. - MacDonald, Het gevaar dat nadert, (det.) Marsh, Moord aan boord, (det.) Mons, Vier dode visjes, (det.) Randall, De dokter wordt ver liefd. Romijn, Wie zonder zonde is. Simenon, Maigret en de gifmengster, (det.) Simenon, Maigret in het wes pennest. (det.) Visser-Roosendaal, Het zout der liefde. Warren, Slavin van de vrijheid. Uris, Exodus. Wouk, Muiterij op de Caïne. Roth, Was ik het waard STANDEN VOLLEYBALCOMPETITIE. Dames Overgangsklasse (S) Reva Armada Athlon Olympia Spirit Unitas Giraffes Sportcentr. S.O.S. 2 Olympia (Z) The Smashers Antilopen Eerste klasse Vios 1 B.G. S.V. 1 V.V.A. 1 Vios 2 Wilhelmina 1 B.G. S.V. 2 Spirit 2 V.V.A. 2 19-36. 19-34 20-30 20-30 20-22 21-30 18-16 20-14 20-10 19-8 19-8 19-6 12-24 12-17 12-15 12-13 13-10 11-7 12-4 12-1 Tweede klasse V.I.O.S. 3 V.V.A. 3 S.V.V. 1 Olympia 2 Wovo 1 V.V.A. 4 Wilhelmina 2 Spirit 3 Derde klasse Vios 4 Giraffes 2 Olympia 3 N.V.C. S.V.V. 2 Wovo 2 Vios 5 V.V.A. 5 Vios 6 12-21 12-18 12-16 12-14 12-13 12-8 12-6 12-0 12-24 13-22 14-17 12-15 14-14 13-10 13-8 13-7 13-1 Heren Overgangsklasse. Valboval Polonia Cito V.V.A. Spirit 't Zand S.M.H. Forto Huizen Vios Olympia V.V.G.A. 19-36 20-34 18-32 19-32 20-22 19-20 19-16 20-12 19-10 20-8 21-8 20-4 Eerste klasse Giraffes 1 13-24 S.V.V. 1 12-23 Spii'it 3 13-17 V.V.A. 2 13-14 Spirit 2 14-11 B.G. S.V. 1 14-10 Wovo 1 13-9 Olympia 2 12-5 Vios 2 14-5 Tweede klasse S.V.V. 2 14-28 Spirit 4 14-20 Wilhelmina 1 14-19 V.V.A. 3 Meteoor 1 P.S.V.A. 1 Vios 3 Vios 4 V.V.A. 4 Spirit 5 Derde klasse N.V.C. 1 Giraffes 2 Montagnards Olympia 3 Wovo 2 S.V.V. 4 B.G. S.V. 2 S.V.V. 3 Spirit 6 Olympia 4 14-18 15-16 15-13 15-11 14-8 14-7 15-5 15-26 14-23 15-16 15-15 14-14 14-14 14-13 15-12 15-7 14-2 BIGGEN- EN EIERMARKT. Op de Amersfoortse weekmarkt van vrijdag j.1. werden aangevoerd165 biggen in prijzen van 40,tot 52, en 8 jonge en oude zeugen in prijzen resp. van 225,- tot 275,- en 275,- tot ƒ400,-. Op de eiermarkt werden aangevoerd 215.000 stuks. Hoendereieren van 9,50 tot Q 10,50. Middenprijs 10,Prijs per kg 1,61 (basis 62 gram). GEEN VOORRANG VERLEEND. Op de hoek van de Plasweg en de Schoutenkampweg reed H. S. met zijn auto. P.B. stond op het kruispunt met zijn wagen stil en ging rijden toen de auto van S. naderde, hoewel de laatste voorrang had. Een botsing met belang rijke schade was het gevolg. INTREKKING BESLUIT WEGAFSLUITING. Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op het bepaalde in artikel 5, 6e lid, van het Wegenverkeersreglement; maken bekend, dat door hun college op van 13 oktober 1959, afd. I, nr 7326, 29 maart 1960 is besloten hun besluit waarbij het weggetje, lopende van de Rademakerstraat 41 naar het Dorps plein, is gesloten verklaard voor alle motorrijtuigen in beide richtingen, in te trekken. Van dit besluit staat voor iedere be langhebbende beroep open tot het ein de van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt aan de Koningin gericht doch ingediend bij de commissaris der Koningin dezer provincie, die een bewijs van ontvangst afgeeft. Het besluit is in afschrift toegezonden aan de desbetreffende hoofdingenieur directeur van de Rijkswaterstaat, de Koninklijke Toeristenbond A.N.W.B., de Koninklijke Automobielclub, de Konink- lijkt Nederlandse Mo tor rijders vereniging en aan Gedeputeerde Staten dezer pro vincie.

Soester Courant | 1960 | | pagina 5