J. HOPPENBROUWERS Wij geven 15 |o korting op onze gehele voorraad, VAN ESSEN voor Brillen Vervolg nieuwjaarswensen van 50 Soester ingezetenen. Houdt ook in het nieuwe jaar de vrijheid hoog Mr. Van Riel over de politieke situatie. trouwde jaar 1960 is voorbij. Het was ons inderdaad vertrouwd, ook al kon den wij ons met veel daarin misschien maar moeilijk verenigen. Het nieuwe jaar is aangevangen en het eist ons allen weer op, terwijl wij niet kun nen bevroeden wat het ons brengen zal. Maar toch zal ons steeds voor ogen dienen te staan - hetgeen zo licht ver geten wordt - het aloude devies „Be sturen is vooruitzien". Mevr. C. J. KNOL-DE JAGER, presiden te van de Commissie voor Huishoude lijke en Gezinsvoorlichting heeft vele wensen, maar voor de commissie, die nu 4 jaar in Soest werkt, is de belangrijk ste wens dat het straks uitstekend zal gaan wanneer de Naaldvakschool op de Burgemeester Grothestraat als centrum in gebruik genomen zal worden. Daar kunnen alle Soester huisvrouwen voor lichting krijgen, cursussen volgen en le zingen bijwonen. Dit centrum voor de Soester huisvrouwen moet inderdaad een centrum worden, waar iedereen zich thuisvoelt. De heer L. OVERHOFF, hoofd van de openbare lagere school aan de Beetz- laan hoopt dat het jaar 1961 ons een stap verder op de weg naar vrede, veiligheid en voorspoed zal brengen. Wij dienen ons echter wel te realise ren dat de verwezenlijking van deze idealen niet buiten de mens om tot stand komt, maar dat hij die zelf moet beworstelen. Slechts de mate van be reidheid om deze goede strijd te strij den bepaalt de waarde van elk mens. De heer J. ELDERMAN, erevoorzitter van De Duinkikkers heeft buiten de j wens die ons aller welzijn betreft, een wens voor het Soester sportleven. Ge- j zien de vooruitgang der sportvereni gingen is een vooruitgang van de sport-1 accomodatie nodig, zodat men moet wensen dat in 1961 stappen onderno men zullen worden, die zullen leiden tot de stichting van een gebouw voor culturele manifestaties en indoorspor- ten. De heer Elderman hoopt tevens dat 1961 de realisatie van het Soester „zwemstadion" zal zien. De heer W. SCHIMMEL, ouderman van het Groot Gaasbeeker Gilde, dacht bij de jaarwisseling 1960-1961 met dank baarheid terug aan de feestelijkheden ter gelegenheid van het 400-jarig be staan van het Gilde in juni van het afgelopen jaar. Het was voor het eerst na vele jaren dat het gilde van zijn bestaan naar buiten getuigde. Het laat zich echter aanzien dat het gilde in de toekomst meer van zich zal doen spre ken en zal trachten zijn plaats in het openbare leven van Soest weer in te nemen. Dit zal een band zijn, welke het groeiende Soest van heden verbindt met veel schoons uit haar verleden. De heer Schimmel dankt, ook namens zijn medebestuursleden, allen die door hun steun en medewerking de terug keer van het gilde in het openbare leven van Soest hebben doen slagen. Voor het nieuwe jaar wenst hij de gildebroeders de kracht toe om op de ingeslagen .weg voort te gaan, om zo, na een tijd van gedegen voorbereiding, het gilde de plaats te verschaffen welke het toekomt. De gildebroeders liggen als geboren Soestenaren de groei en de bloei van Soest na aan het hart. Namens alle leden van het Groot Gaas beeker - of Sint Aachten Schutters gilde wenst de ouderman de gehele Soester gemeenschap, en in het bij zonder hen, die in het komende jaar deze gemeenschap op enigerlei wijze moeten leiden, van harte een voorspoe dig en gelukkig nieuwjaar toe. Mevr. MUURLING-VOORTHUIS, presi dente der Ned. Christen Vrouwenbond afdeling Soest-Zuid, heeft - met alle waardering voor hetgeen in het afgelo pen jaar gerealiseerd is - nog vele wensen. Zij wil zich beperken tot spe cifiek vrouwelijke aangelegenheden, waartoe zeer zeker ook een spoedige oplossing van de plaatselijke woningnood gerekend worden. Voorts opruiming van de onbewoonbaar verklaarde woningen, terwijl zij vurig hoopt dat in 1961 de eerste steen zal worden gelegd voor het bejaardencentrum dat op stapel staat. Mevr. Muurling hoopt, dat in de plaatse lijke pers een juiste voorlichting omtrent de gang van zaken gegeven zal worden, wanneer de plannen voor dit centrum niet spoedig tot werkelijkheid kunnen worden. Voor vele vermoeide ouden van dagen is het echter langzamerhand „de hoogste tijd". Het is te hopen dat de vernieuwing van het natuurbad, waaraan inmiddels begonnen is, een zeer voorspoedig ver loop zal hebben, opdat misschien nog in de grote vakantie de moeders hun kin deren laten genieten van deze unieke gelegenheid. Tot slot wenst mevr. Muur ling alle verenigingen - en in het bij zonder de diverse vrouwenverenigingen - groei en bloei in 1961 toe. Zij hoopt, dat zij ertoe zullen meewerken een gro tere bewustwording van de vrouw te stimuleren. Dit op alle terreinen van het leven; Zij wenst de vrouwen toe dat ze zij aan zij naast de man zullen staan, hem tot een hulp, „en de akker is de wereld". De heer A. G. HILHORST, hoofd van de r.k. ulo, verheugt zich over de warme belangstelling en de grootst mogelijke medewerking die het onderwijs in Soest in het afgelopen jaar van de gemeente lijke autoriteiten heeft mogen ondervin den. Hij vertrouwt erop, dat in 1961 dezelfde welwillende bereidheid zal ge toond worden. De heer Hilhorst hoopt, dat de geprojecteerde gymnastiekzaal bij de r.k. ulo - waarop 800 leerlingen van 4 scholen en ook vele sportvereni gingen met spanning wachten - in 1961 in gebruik genomen kan worden. Allen, die zich door ernstige studie voor bereiden op examens welke in 1961 afge nomen zullen worden, wenst hij van harte succes toe. De heer M. WILHELM, voorzitter van S.E.C. Wij wensen onze trouwe supporters schaar veel geluk en voetbalvreugde in het nieuwe jaar. Veel goaltjes vóór en sportieve strijd, dan vergeet elke „Soester" kou en tijd. Een honkbalafdeling, de jongste spruit, daarmee luidden wij zestig uit. Wij hopen spoedig te zulen merken, dat zij de band in S.E.C. zal versterken. Vriendschap te kweken is ons ideaal, tot heil van S.E.C. en ons allemaal. De heer H. BAAS, directeur van de Mal- va-hoeve, heeft als hartewens dat de Soester bevolking in 1961 de actie zal steunen, die gevoerd wordt om de plaat selijke chronische zieken en bejaarden, die niet op een andere wijze in de ge legenheid zijn er eens uit te komen, een drie- of vierdaagse boottocht te bezor gen. Deze actie moet een daverend suc ces worden. Daarmee zal men een ver geten groep aan een prettige en ver- Ierlei verenigingen aan tochten of mar sen in hun gemeenten deel. In Soest is dat helaas niet het geval, maar dit moet hier ook kunnen als men maar wil. Het is van belang dat de ouders hun kinderen op vrije middagen niet langs de straat laten zwerven. Zij moeten aan sport doen en de wandelsportwens van de heer Suman is Doe meer aan wan delsport, geniet meer van de natuur, sluit u aan bij een wandelsportvereni ging en laat bij de volgende Paleis Soestdijktocht zien wat Soest is en kan. De heer J. P. G. F. CORSMIT wenst na mens het bestuur van de Mixed Hockey Club Soest, waarvan hij voorzitter is, alle Scester sportverenigingen een suc cesvol sportjaar toe. Hij vertrouwt er op, dat in zijn eigen vereniging de club geest en de sportiviteit, in het komende jaar op dezelfde voet voortgezet zal worden als dit in het afgelopen jaar het geval geweest is. De M.H.C. Soest ziet met verlangen uit naar de ingebruik-name van de nieu we hockeyvelden in het nieuwe jaar, waardoor de leden het spel nog inten siever kunnen beoefenen en waardoor de club een nog groter aantal leden kan opnemen. De vereniging dankt het college van B. en W. voor de steun welke zij in het afgelopen jaar mocht ontvangen en spreekt de hoop en het vertrouwen uit dat de samenwerking met onze gemeen telijk instellingen in het nieuwe jaar even vruchtbaar moge zijn. De heer J. THÖRIG, voorzitter van het Departement Soest van de Maatschap pij tot Nut van 't Algemeen, heeft een materiële wens, want zijn gedachten gaan bij het wensen direct uit naar een gebouw, waarin voor alle verenigingen een plaats is om te vergaderen, lezingen Luistert naar onze regelmatige 14-daagse radio- uitzending op vrijdagavond, van 19.30 tot 19.40 uur. Vrijdag, 6 januari a.s., spreekt (Hilversum II, 298 m.) d.w.z. op OVERHEMDEN ZELFBINDERS SOKKEN PYAMA'S KAMERJASSEN HOEDEN PETTEN HANDSCHOENEN SHAWLS SPORTCOLBERTS PANTALONS ONDERGOED enz. JAPONNEN JUMPERS VESTEN BLOUSES ROKKEN PANTALONS SHAWLS HANDSCHOENEN NYLONS VAN WEEDESTRAAT 44 TELEFOON 2670 antwoorde vakantie helpen, waarvan zij bijzonder zullen genieten. Ook is het de wens van de heer Baas, dat jonge meisjes, die een beroep kie zen, zullen denken aan het mooie werk van de verpleging in de ruimste zin, zodat inrichtingen en tehuizen hun werk volledig kunnen vervullen. De heer N. L. POUW, voorzitter van B.D.C.-handbal, voorzitter van de In stuif R.K. Jong Soest en voorzitter van de Balletvereniging, hoopt dat 1961 voor deze verenigingen en voor alle Soester ingezetenen voorspoedig zal zijn. Hij zou graag nog meer B.D.C.-teams kampioen zien worden, hoopt dat de balletvereniging geheel uit de financiële moeilijkheden komt en dat de Instuif, die nu ruim 200 Soester leden heeft, dit aantal zal zien toenemen. De heer Pouw dankt alle ouders van de leden, die deel uitmaken van deze drie vereni gingen, voor de belangstelling die zij altijd tonen. Mevr. L. KOPPEN-VENHOF, presi dente van de K.A.V., hoopt dat het jaar 1961 een even prettig verenigings jaar voor de leden van de K.A.V. zal zijn als 1960 was. Zij wenst de leden toe, dat zij met evenveel enthousiasme de gezellige vergaderingen zullen be zoeken als dit in 1960 het geval was en zij hoopt dat het ledental zal toene men. De heer W. A. SUMAN, algemeen leider Olympia-wandelsport, wenst alle ingeze tenen van Soest, de leden van Olympia- wandelsport, hun familie, begunstigers en belangstellenden in het bijzonder een gelukkig en voorspoedig 1961. De actieve leden tevens een prettig wan deljaar met wat beter weer en groter groepen, dus meer nieuwe leden. Allen een goede gezondheid. Velen is de wandelsport onbekend, hoe wel het een der oudste en gezondste sporten is. De heer Suman wenst, dat veel mensen zullen gaan inzien hoe heerlijk het is op deze wijze een hele middag in de natuur door te brengen. Wandelend in groepsverband komen de leden van Olympia dikwijls op plekjes in de natuur, welke voor het publiek afgesloten zijn. Dit wandelen in groepen kweekt een prachtige eensgezindheid en saamhorigheidsgevoel. Ook bij de be kende Paleis Soestdijk-tocht komt men op plaatsen welke anders verboden ge bied zijn. In vele gemeenten namen al- te houden, films te vertonen en zeker niet in de laatste plaats sport te beoefe nen. Dit zou niet alleen aan onze ge meente meer binding geven en de saam horigheid bevorderen, maar het zou ook de jeugd meer mogelijkheden kun nen bieden. De heer Thörig is dan ook van mening, dat vele inwoners van Soest met hem zullen wensen dat dit in 1961 tot stand komt. Naast deze materiële wens is er het verlangen tot meer be grip voor eikaars werk en moeilijkhe den, hoewel de heer Thörig van mening is dat men deze wens misschien wat „kerstboomachtig" zal vinden. Meer be grip leidt tot meer samenwerking. Zou den wij hierbij wat ijver en enthousiasme doen, dan zullen wij nog tot grote din gen in staat zijn en dan zal een vereni gingsgebouw niet tot de onmogelijkheden behoren. Laten wij echter maar niet te veel wensen, maar serieus trachten meer tot elkaar te komen, dan zit er wel wat goeds in 1961. De heer J. A. PAANS, voorzitter van KP.S., hoopt dat zijn vereniging op de ingeslagen weg mag voortgaan en de opbrengsten van weldadigheidsvoorstel lingen en sportdagen ter beschikking van een goed doel mag blijven stellen. Hij hoopt, dat er voor deze sportdagen een grotere belangstelling zal bestaan, vooral van de zijde der Soester en Baarnse sportmensen, die wel eens kla gen dat er niets gedaan wordt. Hij wenst de leden toe dat het derde lustrum in april 1961 op waardige wijze met een erevoorstelling gevierd zal worden. Hij hoopt, dat er eindelijk eens een wer kelijke zomeravondcompetitie zal komen met een verbod om clubspelers op te stellen. Dit zal de sfeer van de wed strijden gemoedelijker doen worden. De heer Paans hoopt dat K.P.S. een wed strijd zal spelen tegen The Royal Signals in St. Tonis. Hiervoor is een uitnodiging ontvangen. Tevens ziet hij graag dat K.P.S. de personeels-sportvereniging Philips-Eindhoven voor een tegenbezoek aan Soestdijk zal kunnen uitnodigen. De heer D. WAAL, voorzitter van de Soester winkeliersvereniging, acht het waarschijnlijk dat het jaar 1961 de plaatselijke winkeliers voor enkele vraagstukken zal stellen. Er wordt ge dacht aan het invoeren van de vijf daagse werkweek en dit zal moeilijk heden geven voor de werkgevers in het winkelbedrijf. Het gevaar bestaat dat de animo om in het winkelbedrijf werkzaam te zijn minder wordt nu de industrie niet alleen aanlokkelijke, hoge lonen biedt, maar ook minder werkda gen propageert. Het is gewenst dit probleem op korte termijn te regelen. Het vraagstuk is niet eenvoudig daar het verschillende facet ten heeft, waarbij uiteraard de belangen van Koning Klant primair zijn. Mogelijk dat in navolging van enkele buurlanden een koopavond wordt inge voerd met daarnaast een vrije zaterdag middag voor de winkelbedrijven. Het afgelopen jaar heeft de St. Nicolaas- actie opnieuw in het middelpunt van de belangstelling gestaan. Uit deze actie bleek opnieuw dat de Soester bevol king meer en meer de Soester midden stand inschakelt voor de aankoop van goederen. Zonder overdrijving kan men zeggen dat de Soester winkeliers zich aanpassen aan de veranderde tijden en aan het feit dat de bevolkingsaanwas in onze gemeente blijvend is. Vele midden standers moderniseerden hun bedrijven en er verrezen enkele fraaie winkelpan den, die een aanwinst voor Soest beteke nen. De heer Waal hoopt dat 1961 een vruchtbaar jaar voor de Soester midden stand mag zijn en dat de winkeliers vereniging Soest - die begin 1961 12'A jaar bestaat - haar vooraanstaande plaats in de Soester gemeenschap mag behouden. KNELIS. As je 't ming vraogt, dan mak lieje da wullie allegaor magge kriege wawwe wille hebbe en ikke de poel, want 'n paor sente kenk best bruuke. 'k Mag lieje dawe 't allegaor best mao- ke, gezond blieve en nie in de prak ereje worde deur auto's of stoomfietse. Gin straoljaogers die neerkwakke, 'n bietje minder lewaoi van die bruldinge en veur alle minse huuze die bewoon- baor binne. En veur alle bejaorde barre beste tehuuze, wank begin eiges ok op te schiete en dan kom ikke ok goed on derdak. De heer W. VAN ROOMEN, voorzitter van de J.B.T.B., afdeling Soest, wenst, dat in een goede geest en samenwerking van hen die de J.B.T.B. een warm hart toedragen, het jaar 1961 een gezegend jaar moge zijn. Hij hoopt, dat de J.B. T.B. moge bijdrage tot de vorming van onze agrarische jeugd en verder actief moge medewerken in de Soester samen leving. De heer A. P. HILHORST, fractievoor zitter van de K.V.P., hoopt en wenst voor 1961, dat het onze gemeente en haar inwoners in 1961 goed moge gaan. Hij hoopt, dat het bouwen van wonin gen vlot zal verlopen en dat er zoveel mogelijk woningen gebouwd zullen worden. In de eerste plaats voor jonge mensen, die een gezin willen stichten, zodat zij hun wens in vervulling zullen zien gaan. De heer Hilhorst hoopt, dat de offers, die door de landbouw in de vorm van grondafstand gebracht moe ten worden, zoveel mogelijk zullen wor den goedgemaakt door het aanleggen van waterleiding waar dit nodig is en het goed onderhouden van de landwe gen. Het is zijn wens, dat een goede verhouding in de gemeenteraad en de fractie bestendigd moge blijven. Ten slotte hoopt de heer Hilhorst, dat hij dit alles in goede gezondheid mag over leven. De heer B. KERKHOFF, voorzitter van de C.V.L.O. Olympia, schrijft „Mijn wensen ten aanzien van het vereni gingsleven in Soest zijn kort. En het zijn drie wensen, zoals in een sprookje. Ten eerste wens ik, dat de wereldvrede bewaard blijft. Zonder vrede gaat ons verenigingsleven stuk. Ten tweede wens ik, dat de arbeidsgelegenheid, die er is, behouden blijft. Zonder arbeid geen inkomen, zonder inkomen geen gelegen heid tot verenigingswerk. Ten derde wens ik, dat een goede fee de gemeen teraad van Soest wakker tovert, zodat deze eens om zich heen gaat zien en te recht iets gaat doen aan de achterlijke sport-accomodatie in ons dorp. De heer A. DE RAADT, voorzitter van de Soester Politie Sport Vereniging, hoopt, dat het jaar 1961 een jaar moge zijn, waarin de volkeren dichter bij el kaar zullen komen te staan, elkaar be ter zullen gaan begrijpen en waarderen tot heil van de gehele wereld. Om dichter bij huis te blijven hoopt hij dat S.P.S.V. op de ingeslagen weg zal blij ven voortgaan en dat het werk van de Soester Politie Sport Vereniging een gunstige invloed zal blijven uitoefenen op de onderlinge verhoudingen in ons politiecorps en op de verhouding tussen burgerij en politie. Het zal wel een ijdele hoopt zijn, maar toch blijft hij hopen, dat 1961 eindelijk aan Soest de zo hoognodige sportacco- modatie zal geven en dat dit jaar nog tot de bouw van een sporthal zal kun nen worden besloten. Mochten deze wensen in vervulling gaan, dan zal aan het einde van 1961 gezegd kunnen wor den „1961 was een gezegend jaar". De heer H. FENNEMA, voorzitter van de schoolvereniging „De School met den Bijbel", wenst dat het onderwijs in 1961 geregeld voortgang kan hebben en dat geen leerlingen of leerkrachten het slachtoffer worden van het steeds druk ker wordende verkeer. Hij hoopt op een goede samenwerking tussen ouders, personeel en bestuur, veel belangstel ling van de zijde der ouders, een goede samenwerking tussen het college en de vereniging, een spoedige uitbreiding van de chr. V.G.L.O.-school met enkele lokalen. Dit is zeer urgent, want 30 leerlingen moesten dit cursusjaar afge wezen worden, omdat er geen plaats was. Graag uitbreiding van het aantal gymnastieklokalen, want gymnastiek be vordert de lichamelijke conditie der kinderen. En tenslotte uitbreiding van het aantal kleuterscholen, want daar aan is grote behoefte. De heer J. H. HOM, voorzitter van de r.k. Middenstandvereniging „St. Petrus en Paulus" „Wanneer we bij de jaar wisseling iets zouden wensen, dan zou ik de handeldrijvende middenstand wil len aansporen zakelijk zeer actief te zijn door uitbreiding van de assortimenten en door concurrerende prijzen, ieder in zijn branche, om te trachten zo veel als mogelijk is daardoor het hoofd te bie den aan het grootbedrijf. Daardoor zal het mogelijk kunnen zijn, de bewoners van Soest in onze gemeente hun inko pen te laten doen. Dit kan de gehele middenstand ten goede komen en 1961 zal daardoor in dit opzicht niet achter blijven bij het jaar dat voorbij is". Brillen met en zonder recept. SOEST-ZUID. Leverancier voor alle ziekenfondsen. De heer L. J. F. VAN DEN BRINK, eigenaar van Hotel „Van den Brink", heeft gedurende 15 jaar de gehele ont wikkeling van het naoorlogse Soest meegemaakt. In de afgelopen jaren is Soest van een landelijke plaats uitge groeid tot een welvarende industrie- en forensenplaats. Van deze gunstige ont wikkeling heeft ook de middenstand ge profiteerd, wat tot uitteing kwam in de groei van bestaande zaken en de ves tiging van vele nieuwe bedrijven. On danks deze vernieuwing heeft Soest toch zijn toeristische aantrekkingskracht niet verloren. Vooral in het zomer seizoen is Soest bij de vacantiegangers zeer in trek. Naast de vele recreatie mogelijkheden in de vrije natuur, me de door het natuurbad en het open luchttheater, die nu beiden met steun van de gemeente steeds meer aan de eisen van de moderne tijd worden aan gepast. Ook vele buitenlanders bezoeken Soest, hetgeen blijkt uit de vele inlich tingen, die op het V.V.V.-verkeershuis worden ingewonnen. In de hotel-branche is ook gebleken, dat een eerste bezoek aan Soest voor sommigen aanleiding is geweest zich blijvend te vestigen, terwijl anderen Soest als pleisterplaats kiezen voor hun zakenreizen. De heer v. d. Brink meent te mogen vertrouwen, dat deze dynami sche ontwikkeling zich het volgend jaar en de daarop volgende jaren zal weten te handhaven, waarbij onze gehele ge meenschap wel zal varen. Tenslotte zag de heer v. d. Brink graag een privé- wens in vervulling gaan Het uitzetteen van gemarkeerde wandeltochten door de Soester omgeving, zoals dit elders is gedaan. Uit ervaring meent hij te kunnen voorspellen, dat hiervan door toeristen een gretig gebruik zal worden gemaakt. De heer L. PAMA, bedrijfsleider van modeatelier „Soestdijk" heeft meerma len met meisjes van zijn atelier bejaar den geholpen, die met hun fiets op de Laanstraat vielen. Hij zal dan ook graag zien, dat in 1961 de riolering en de wegverbreding van de Laanstraat een feit worden, want deze wegverbreding betekent tevens een wegverbetering die nodig is. De hoek Beckeringhstraat- Laanstraat-Nieuwstraat-Kostverlorenweg is levensgevaarlijk. Een rotonde zou op dit punt uitkomst kunnen brengen. Ho pelijk komt deze er ook in het nieuwe jaar. Mevrouw J. VAN ZADELHOFF-RU- PERT „De activiteiten van ons Ka tholiek Vrouwen Gilde bewogen zich in het algelopen jaar op hetzelfde ter rein als andere jaren. Gelukkig mochten we ons op meer belangstelling en meer daadwerkelijke activiteit van de leden verheugen, want zeker een winstpunt is.

Soester Courant | 1961 | | pagina 2