SOEST HET OOG GERICHT OP EEN PIANIST. kantman. MNSDAG 17 JANUARI 1961. 40e JAARGANG No. 5. UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126154 Abonn. p. kwart, 2,10 - per post 2,25 Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. ANDRÉ CARELL VOOR R.K. MIDDENSTAND. André Carell, conferences en een liedje, Joop Reynolds, piano en thomasorgel, Marion Wardenaar, een lied en sket ches, The Red Girl, slangenmeisje en Peter Oran goochelen, traden zon dagavond in de zaal van Eemland op voor de leden van de R.K. Middenstands vereniging. De voorzitter van het feestcomité, de heer J. C. Brouwer, verwelkomde de aanwezigen en in het bijzonder pater Commandeur, de leider van de verdie- pingsdagen. Twee jaar geleden is de laatste feest avond gehouden, want om fianciële re denen bleef deze in 1960 achterwege. Dit is te betreuren, want juist door deze avonden groeit het besef dat de r.k. middenstand een grote familie moet vor men. De heer J. H. Hom, voorzitter van de vereniging sprak in de zelfde geest. Door een feestavond komen de leden beter in contakt met elkaar. Het is niet zo gemakkelijk mensen naar een zaal te krijgen, maar de voorzitter achtte de opkomst op deze avond zeer bevredigend. Hij sprak de wens uit, dat het onderling contakt van deze avond zou doorwerken in het verenigingsleven. Pater Commandeur was van Oldenzaal gekomen om deze feestavond bij te wo nen en hij drukte de leden op het hart dat zij slechts iets kunnen bereiken als zij elkaar beter leren verstaan en waarderen. Dan zal men ook de taal van de middenstand beter verstaan. Het programma van het gezelschap An dré Carell was gezellig. Leuke liedjes, geestige babbeltjes, een juffrouw zo le- Sig als tuinslang, wonderlijke verrich tingen van de goochelaar, vrolijke sket ches, Joop Reynolds als virtuoos aan orgel en piano en tenslotte dansmuziek van The West Boys. DE GEMEENTEBEGROTING WORDT BEHANDELD. Vrijdag a.s. komt de gemeenteraad weer bijeen voor de behandeling van de begroting. De vergadering vangt aan te y,lo uur en wordt des middags te 2 uur voort gezet. De agenda luidt 1. Voorstel tot vaststelling van de be groting der gemeente en die der be drijven en tot goedkeuring van de be grotingen van maatschappelijk hulpbe toon en het openluchttheater voor het dienstjaar 1961. 2. Voorstel tot vaststelling van het be drag per leerling voor het jaar 1961 a. als bedoeld bij artikel 55 bis van de Lager-onderwijswet 1920 voor het gewoon lager, uitgebreid lager en voort gezet gewoon lager onderwijs; b. als bedoeld bij artikel 34, lid 4, van het „besluit buitengewoon lager onder wijs 1949" voor het buitengewoon lager onderwijs. BIGGEN- EN EIERMARKT. Op de Amersfoortse weekmarkt van vrijdag j.1. werden aangevoerd 225 big gen in prijzen van 50,tot J 65, en 17 drachtige zeugen van 375, tot 475,—. Op de eiermarkt werden aangevoerd 225.000 stuks. Hoendereieren van 13,25 tot 14,25. Middenprijs 13,75. Prijs per kg 2,18. NATTE BOEL. Een familie betrok een nieuwe flat op de Eng en vond het vreemd dat er water door het plafond de kamer bin nenstroomde. Onderzoek wees uit dat de waterbak van het closet der boven buren overstroomde en voor dit onge rief zorgde. VERKEERDE FIETS. Van de B. ging op de fiets van zijn vrouw naar Baarn om een biertje te kopen. Toen hij weer thuis kwam be merkte hij, dat hij, bij het verlaten van het café, een verkeerde fiets mee genomen had. Hij ging weer naar Baarn, maar de fiets van zijn vrouw was verdwenen. Dit kwam hij op het po litiebureau vertellen. S.V.V.-VOLLEYBAL. Het eerste damesteam en het tweede en vierde herenteam van S.V.V. speel den te Amersfoort in de Nevobo-volley- balcompetitie en alleen het vierde he renteam kon tot winst komen. Dames I en heren 2 moesten de winst aan hun tegenstanders laten. De voor vele treinreizigers zo bekende Wester gasfabr-E te Amsterdam zal dit jaar geheel verdwenen zijn. Door de levering v«-J.*""govenga= is fabriek buiten, werking gesteld en een dezer dagen aan slopers verkocht. Rotterdam, die soms de gelegenheid aangrijpt om Amsterdam in de nek te kijken, was op de veiling met belangstelling aanwezig en heeft zich voor een gedeelte van de fabriek als eigenaar verzekerd. De Westergasfabriek die dit jaar geheel verdwijnen zal. Het damesteam speelde tegen Olympia 2, dat haar plaats in de kop van de ranglijst met succes verdedigde. De eerste set leverde een 15-13-overwin- ning voor de Olympia-dames op, nadat de S.V.V.-dames lange tijd een voor sprong hadden. Op het beslissende mo ment bleken zij echter niet in staat nog punten aan de score toe te voegen. De tweede en derde set hadden een vreemd verloop. De tweede set werd door de rood-witte dames met liefst 15-1 gewon nen, maar de derde set leverde een 15-4 overwinning voor de Olympia-da mes op. De vierde set werd een getrou we copie van de eerste. Ook nu weer namen de S.V.V.-dames aanvankelijk een voorsprong, maar ook nu trokken zij met 15-13 weer aan het kortste eind. Het tweede herenteam moest het op nemen tegen de V.I.O.S.-reserves. De eerste set werd een overwinning voor de rood-witten met 15-8, maar hierna wisten de V.I.O.S.-heren drie sets ach tereen te winnen me 16-14, 15-9 en 15-13. Het vierde herenteam won zijn wed strijd tegen Wilhelmina 2 met 3-1. De setstanden waren 15-13, 15-6, 4-15 en 15-8. Woensdagavond speelt het derde da mesteam tegen S.V.V. 2. Donderdag spelen Heren 2, 3 en 4 respectievelijk tegen V.V.A. 2, B.G. en S.V. en Mon- tagnards. A.B.T.B. D'e heer J. van Poppelen, bedrijfsdeskun. ge van de rijkslandbouwvoorlichtings- dienst, heeft voor de leden van de A.B.T.B. gesproken en vele dia's ge toond, die vooral betrekking hadden op de propaganda-actie, waardoor in 1961 over de gehele wereld extra aan dacht besteed zal worden aan het zaai zaad en het pootgoed, teneinde te ko men tot een verhoogde opbrengst, waar mee de honger in vele delen van de wereld bestreden kan worden. Tevens wil men met deze actie „wereld- zaaizaadjaar 1961", komen tot het ver lagen van de productiekosten. De dia's toonden vele proefvelden, die men ge bruikt om tot betere resultaten te ko men. Er werd ook gesproken over de Soes- ter bedrijven en de rassenkeuze, waar door de landbouwgewassen bij de grond soort aangepast worden. Marnehaver en zandsterhaver, volla-zo- mergerst, doree aardappelen en libertas aardappelen zijn uitstekend geschikt om met succes op de Soester grond ver bouwd te worden. Bij de voederbieten zijn twee nieuwe barres-rassen die het uitstekend doen. Ook de kali- en fosforbemesting kwam ter sprake. Grondonderzoek heeft uit gewezen dat 8 °/o van het land ruime kali-bemesting kan hebben, 35 °/o een matige bemesting en dat 75 deze be mesting practisch niet nodig heeft. Ongeveer 13 °/o van het land heeft fos- faatbemesting nodig, 18 °/o zeer weinig en 69 °/o helemaal niet. De heer Van Poppelen wees op het be lang van het winnen van goed ruw voeder. Er moet meer belangstelling voor de hooiventilatie komen. Deze kost 10,per ton en heeft vele voordelen. Het ruw voeder wordt beter, er zijn geen verliezen door broei en de kans op brand door hooibroei verdwijnt. De bedrijfsuitkomsten op de gemengde zandbedrijven zijn het laatste jaar wei nig bevredigend. Dit komt gedeeltelijk door de droge zomer van 1959 en de slechte eier- en vleesprijzen, maar er zijn toch altijd nog bedrijven die minder gunstige uitkomsten hebben doordat niet altijd rekening gehouden wordt met alle productiefactoren. Er doen zich gro te verschillen voor in de bedrijfsuitkom sten. TONEEL VAN „SOESTDIJK". Het gaat niet zo goed met het Soester toneel. Dat is reeds enkele malen ge constateerd, maar zaterdagavond is het nog eens duidelijk bewezen bij de to neeluitvoering van de vereniging „Soest- dijk". Tussen de tachtig en negentig mensen waren gekomen om het stuk „Op drift van Jan Lemaire jr. te zien. Dat is schrikbarend weinig en voorzitter J. H. Hessing sprak zijn teleurstelling uit over de slechte opkomst. Hij moest helaas constateren dat Soest geen belangstelling meer heeft voor een goed toneelstuk. Niet alleen „Soestdijk ervaart dit, maar ook de andere vereni gingen hebben met dit euvel te kampen. Twee jaar geleden nog volle zalen met winst, terwijl men nu al tevreden moet zijn als de onkosten gedekt worden. „Op Drift" geeft het verhaal van een vissersfamilie. Het hoofd van het ge zin voelt zich geroepen over te schake len op de schilderkunst. Hij is dol op zijn schilderijen en ook op het meisje Saskia. Zijn vrouw, dochter en zoon verwaarloost hij door zijn verliefdheid. Ook zijn dochter is verliefd en de kunst schilder Pieter Holst is de man van haar keuze. Die kan echter geen ge nade vinden in de ogen van papa om dat hij niet de nodige eerbied opbrengt voor de schilderijen van zijn eventuele aanstaande schoonvader. Onze visser-schilder krijgt enige flinke dreunen te verwerken als blijkt dat zijn geliefde getrouwd is en zijn schilderijen door niemand geaccepteerd worden. Hij keert weer tot zijn oude beroep terug, zijn dochter mag trouwen en alles komt in orde. Voortaan zal het schilderen als hobby beoefend worden. Er werd verdienstelijk gespeeld, al moest de souffleur, vooral na de pauze, nogal eens te hulp schieten. Mevr. Van Duinkerken was bijzonder goed als de roddelende buurvrouw Rosa. D'e andere rollen werden bezet door mevr. Hessing, mej. Kronemeijer, mej. Russak en de heren Willemsen, v. d. Horst, Zeijpveld en Menning. De laat ste had de regie. MOEILIJKHEDEN MET IMPORTVISSEN. De heer A. de Haan uit Amsterdam heeft gisteravond in De Gouden Ploeg voor de leden van Zilver Tetra gespro ken over de moeilijkheden die zich voor doen als men import-vissen in zijn aquarium heeft. Over het algemeen is er in de litera tuur weinig bekend over vele import- vissen en daardoor kan men wel eens vreemde ervaringen opdoen. Men kan onbekende vissen kopen die de gehele beplanting vernielen of die zo vraat zuchtig zijn dat ze in korte tijd de ge hele inhoud van de bak uitroeien. Voorzichtigheid bij aankoop is dus ge boden. Ondeskundig vangen in het land van oorsprong en ondeskundig tr ar soort doen vele vissen, welke naar ons land gezonden worden, sterven, maar de ondeskundigheid bij de aquariumhou der is vaak evenmin gering. De vissen gaan soms al dood in de quarantaine- bak omdat deze niet goed ingericht is. De heer De Haan sprak over verschil lende soorten import-vissen en toonde dia's. WERK VOOR ELTHETO. Gisteravond hebben nijvere dames nieu we gordijnen aangeboden voor gebouw Eltheto in Soest-Zuid en ds Roest heeft de dameskring dank gebracht voor het vele werk dat ten behoeve van dit wijk- gebouw verricht is. Mevr. De Liefde gaf de gordijnen namens de dameskring, die door een verkoopdag geld bijeengebracht had, nadat men zich geërgerd had over de weinig rooskleurige staat waarin de gordijnen zich bevonden. Aan de overdracht van deze gordijnen was een gezellige avond verbonden. Een blokfluit-ensemble speelde onder leiding van mevr. Kooy, er werden films gedraaid en er was een wedstrijd. In verschillende delen van Soest-Zuid werden deelnemers aan deze wedstrijd gedropt en wie het eerst in Elthto aan kwam kreeg een taart. Rosemary Ver plak en Tom Strous waren de gelukki gen. Bij de voordrachtwedstrijd won Hea de Vries de eerste prijs. UTRECHTS HUISVROUWEN ORKEST, Voor de tweede maal trad het Utrechts Huisvrouwenorkest in onze gemeente op en thans werd het publiek gevormd door meer dan 200 bejaarden, die in St. Joseph bijeen waren op uitnodiging van de U.V.V., afdeling Soest. Mevr. J. van Ginkel sprak het welkomstwoord, waar na de Utrechtse huisvrouwen onder leiding van mevr. J. de Weert-van Mechelen een vlot programma brachtten. Er werd gezongen en gespeeld en de bezoekers hebben genoten. Emmers, potten, pannen, deksels, ketels en aller lei ander keukengerei waren de instu- menten van de Utrechtse dames en ze konden er uitstekend mee overweg. S.V.V. VOLLEYBAL. Het eerste herenteam van de Soester Volleybal Vereniging is er zaterdag in Utrecht niet in geslaagd een puntje van Polonia af te snoepen. Alleen in de derde set wisten de rood-witten tot winst te komen. In de eerste set bleek al dat de Utrechtenaren niet voor niets een gun stige plaats op de ranglijst innemen. Er werd aan S.V.V.-zijde uitstekend ge blokt, maar het Soester team kon het tegen de Polonianen toch niet bol werken. Een 15-5-overwinning was het resultaat, terwijl de tweede set een winst van 15-8 voor de Utrechts© We zijn er aan gewend geraakt dat Pi- casso een groot schilder is, al kan nie mand zien wat hij wil uitbeelden. Het staat echter stom om dit te erkennen. We vinden het ook heel gewoon dat Karei Appel voor zijn schilderij „Vrouw met struisvogel" een prijs van 10.000 dollar ontving, al lijkt de vrouw op een gekookte biet, of iets van die aard en de struisvogel op een Soester knoL Blijkbaar is het niet gewoon meer t« zeggen dat iets knoeiwerk is als geen zinnig mens er iets van snapt. Dat kon tot vandaag in de schilder- en beeldhouwkunst, maar meneer Blod heeft de muziek verrijkt met een hoe veelheid kolder waaraan de schilderijen van sommige heren helemaal niet toe komen. Meneer Blod is een Hongaar en hij heeft Londen verrast met een primeur, waar van sommigen verrukt zijn, terwijl ande ren nadrukkelijk op hun voorhoofd wij zen, wanneer het experiment van pianist Blod ter sprake komt. Enkele honderden muziekliefhebbers luisterden zaterdag naar een pianocon cert dat meneer Blod gaf. Of eigenlijk is dat niet het juiste woord, want er was niets te horen. Zij keken dus meer naar het concert waarbij niets te horen was. Toch speelde meneer Blod zo verwoed, dat men de indruk kreeg een pianist in actie te zien, die alles uit zijn instru ment wilde halen om vooral goed boven de contrabas en de hobo uit te komen, die hij begeleidde of die hem begeleid den. Dat hoefde echter helemaal niet, want ook deze instrumenten gaven geen geluid. Sommige mensen zaten bij dit stomme concert te zwijmelen van verruKkmg, maar een vrouw was verstandiger. Zij stond op en riep heel hard „Of deze man is gek, of ik ben bezig het te wor den". Gelukkig zijn er altijd nog genoeg men sen die met hun hand op hun hart kunnen verklaren dat er geen twijfel mogelijk is als de vraag gesteld wordt of meneer Blod ze ziet vliegen. Hartgrondig zullen ze dan zeggen Nou en of". Maar over een paar jaar is die meneer Blod misschien wel een Karei Appel onder de pianisten. Ik heb de redacteur van onze krant iets horen mompelen over een drie- demensionale kleurenfotopagina in deze stijl Enfin laten we maar afwachten. spelers opleverde. De derde set wis ten de S.V.V.-ers met 15-13 op hun naam te brengen maar de vierde set was weer voor Polonia met 15-7. RADIO VOOR EEN CENT. Elsa, Marijke en Peter Uiterwijk hebben van zondagmorgen 7 uur tot maandag morgen 9 uur de wacht betrokken bij de winkel van radio Fugers in de Van Weedestraat omdat gisteren de uitver koop begon. De resultaten van dit geduld waren niet gering. Peter kreeg voor een cent een radio, Marijke had voor een toestel een rijksdaalder nodig en Elsa kreeg een pick-up voor 2,50. B.D.C.-HANDBAL. Het herenteam van B.D.C.-handbal heeft zondag in de Expohal te Hilversum, een spectaculaire wedstrijd tegen H.A.C. 2 gespeeld. Het werd 9-9, maar als het protest dat B.D.C. tegen een doelpunt indiende succes heeft, dan wordt het 9-8 voor B.D.C. Dit protest gold een doelpunt dat ge maakt werd nadat de betrokken speler de bal tweemaal op de grond stuitte, terwijl dit slechts eenmaal mag. H.A.C. protesteerde ook, omdat een doelpunt gemaakt zou zijn waarbij de bal binnen de cirkel geworpen was, maar dit protest werd afgewezen. Er werd spannend, hard, maar spor tief gestreden door twee topploegen. Voor B.D.C. zorgden Hans Semper en Ton van Asch voor de doelpunten. Dames 1 won met 3-1 van S.D.O. Bets Verschoor keepte uitstekend en Annie Wigtmans, Truus Roest en Riet Kaats zorgden voor de doelpunten. Het twee de damesteam won met 1-0 van H.H.C. 2, juniores I versloeg L.V.V. met 7-0, het tweede aspirantenteam - dat recht op het kampioenschap afstevent - won met 12-3 van S.V. Achteveld, maar aspiran ten I verloor met 3-4 van Olympia en de jongens verloren met 1-7 van Laren.

Soester Courant | 1961 | | pagina 1