OPRUIMING J. HOPPENBROUY/ERS Vervolg raadsverslag. BURGERLIJKE STAND ZATERDAG 14 JANUARI KOOPJES VOOR DAMES EN HEREN ZIET DE ETALAGES Van Weedestraat 44 Telefoon 2670 OFFICIËLE MEDEDELINGEN. BRAND WE b. de Burgem. Grothestraat en Dokter Rupertlaan. Conform besloten. 7. Voorstel tot het doen verbeteren van de gemeentewoning Lange Brink- weg 47. Conform besloten. 8. Voorstel tot het verlenen van ont heffing van de verbodsbepaling opge nomen in de hinderwetsverordening aan Gebr. van Kooy, Soesterbergsestr. 2, alhier, voor het uitbreiden van de benzine-installatie bij perceel Birkstr. 9. alhier. De heer HILHORST (K.V.P.) vraagt zich af of de eigendomskwestie van de grond waarop de benzineinstallatie staat wel geregeld is. De VOORZITTER antwoordt, dat de gemeente hiermee niets te maken heeft, j De ontheffing wordt al of niet verleend j en de man die hierom gevraagd heeft moet later dan zelf maar bewijzen of j hij het recht heeft veranderingen aan te brengen, wanneer iemand hem dit recht betwist. Conform besloten. 9. Voorstel inzake het beroepschrift van mevrouw R. Ferwerda-Brons, Helling- j weg 1-5, alhier, tegen het weigeren I van een bouwvergunning voor een ga rage op het terrein bij perceel Helling- weg 1-5, alhier. De VOORZITTER deelt mee, dat de gemeente alsnog bereid is mevr. Fer werda-Brons ter wille te zijn, mits op de garage een dak met asfalt of rub- beroid aangebracht wordt. Asbestgolf- platen kunnen op industrieterrein wel toegestaan worden maar niet in een woonwijk. Er moet dan een nieuwe aanvraag ingediend worden. Mevr. MUURLING (Prot. Chr.) krijgt de indruk, dat deze zaak wel heel erg vanuit de verte behandeld is en dat niemand is gaan kijken. De garage is vanaf de weg niet te zien, dus het maakt weinig uit welke dakdekking gebruikt wordt. De heer HILHORST (K.V.P.) vermoedt, dat het aanvragen van een nieuwe ver gunning meer kost dan dakbedekking van asfalt of rubberoid. De VOORZITTER antwoordt, dat dit niet het geval is, want dezelfde teke ning kan ingestuurd worden. Mevr. MUURLING krijgt ten antwoord, dat de burgemeester zelf is gaan kij ken en hij is van mening dat deze garage wel te zien is. De heer VAN DE AREND (Prot. Chr.) vindt asfaltpapier gevaarlijk in geval van brand, maar de VOORZITTER is van mening, dat het weinig belang rijk is dat het dak gespaard wordt als een houten garage mocht afbranden. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) wijst er mevr. Muurling op, dat zij uit de stukken had kunnen opmaken dat het college zich ter plaatse georiën teerd had, want het voorstel van B. en W. gaat in tegen de mening van de schoonheidscommissie en de directeur van gemeentewerken. Conform besloten. GEBOREN Johanna Elisabeth, dochter van T. N. van Brienen en E. Walet, Talmalaan 24. Annette Mathilde, dochter van W. J. Schönhard en J. S. Boelens, Oude Utrechtseweg 33. Rita Gisela Maria, dochter van A. L. Zoete lief en G. M. van Doorn, Kerkpad N.Z. 42. Rainoldus Petrus, zoon van E. A. H. van Dorresteijn en E. M. Rade maker, Burgem. Grothestraat 53a. Karei Frederik Cornelis, zoon van L. van Duin en C. Koffrie, Nieuweweg 50. Annita Wilhelmina, dochter van W. W. Hasselbach en M. J. Dorresteijn, Molen straat 84. Reginald Fredly, zoon van N. F. Diets en J. M. Vogel, Amersfoort- sestraat 91. Jacqueline Cornelia, dochter van A. Peters en J. E. Stut voet, Christiaan Huygenslaan 72. ONDERTROUWD Dirk Victor Groot- veld, Pompstraat 6, Baarn en Theodora Catharina Maria Wagner, Vermeerlaan 2, Soest. GEHUWD Johannes Theodorus Kunz, Hildebrandlaan 21 en Anna Jacoba Kraaikamp, Gallenkamp Pelsweg 22. Jan Dirk van Leer, Dorresteinweg 14 en Louiza Antonia Klasina Warmenho- ven, Klaarwaterweg 26. OVERLEDEN Aart Verhagen, 86 jaar, gehuwd met L. de Jong, Wieksloterweg O.Z. 73. Hendrina Cornelissen, 65 jaar, gehuwd met A. H. Seisveld, An- driessestraat 9. Willem van Rij, 87 jaar, weduwnaar van W. Luijendijk, Kerkstraat 111. Hendrik du Mee, 78 jaar, weduwnaar van E. Casteele, Mariastraat 10. Pieter Peelen, 78 jr., gehuwd met A. J. van Voorst, Barto- lottilaan 2. Theodorus Johannes Vonk, 72 jaar, gehuwd met N. J. C. Sakkers, Postweg 39. Sijbrigje Drag- stra, 57 jaar, weduwe van W. van der Heide, Hildebrandlaan 10, Johanna Maria Verhaven, 78 jaar, weduwe van J. Gutteling, Duinweg 13. 10. Voorstel tot het verstrekken van een renteloze geldlening ad 5.000, aan de Korfbalvereniging „Oranje" te Soesterberg. Conform besloten. 11. Voorstel inzake de bezoldiging van de ambtenaren van de burgerlijke stand. Conform besloten. 12. Voorstel tot aanschaffing van een nieuwe auto ten behoeve van de politie. Conform besloten. Mevr. POLET P.v.d.A. stelde voor een mand fruit te laten brengen bij de gemeentechauffeur, de heer G. van Groningen, die bij het ongeluk, waar door de politie-auto vernield werd, zwaar gewond raakte. Ieder raadslid gaf hiervoor gaarne een bijdrage. Bij de rondvraag wees mevr. VAN GOOR (V.V.D.) op het protest van de buschauffeur tegen het lawaai, dat de pomp dag en nacht in het Vosseveld maakte. Ongelukken kunnen niet uit blijven als een buschauffeur geen ge legenheid krijgt rustig te slapen. Pompen, die bij de Maatweg gebruikt worden, maken eveneens dag en nacht veel lawaai en mevr. Van Goor vraagt of hieraan iets gedaan kon worden. De VOORZITTER deelt mee, dat voor taan slechts electrische pompen gebruikt zullen worden, die geen lawaai maken. Mevr. POLET (P.v.d.A.) vraagt of de politie vroegtijdig maatregelen kan ne men, zodat voetgangers in het zomer seizoen niet door brommers van de weg af gereden worden. De heer DE HAAN (Prot. Chr.) vraagt wanneer de begraafplaats te Soester berg in gebruik genomen kan worden, hetgeen de heer BROUWER (V.V.D.) belangstellend doet informeren of de heer D'e Haan haast met zijn begrafenis heeft. De VOORZITTER kan niet zeggen wan neer dit gebeuren zal. Mevr. MUURLING (Prot. Chr.) vraagt of het juist is, dat de chauffeur, die schrif telijk bij gemeentewerken en het col lege protesteerde tegen de lawaaimaken- pompen, geen antwoord op zijn brieven ven heeft ontvangen. De VOORZITTER heeft deze brieven niet gezien en hij weet ook niet of ze beantwoord zijn. De schrijver moet ech ter bedenken, dat de zaak, na ontvangst van een brief met klachten, eerst onder zocht moet worden. Het onderzoek naar de fouten bij de bouw van woningen op de Eng is nog niet ten einde, zodat de commissie, die, dit in handen heeft, nog geen rapport kon uitbrengen. Inmiddels heeft de ge meentearchitect wel een schrijven ont vangen van het college van B. en W. waarin hem medegedeeld is dat hij op non-activiteit gesteld is. rawjg-aBü.'BMff, .,'W S TERAARDEBESTELLING B. LAGEMAAT. Hedenmiddag is de heer B. Lagemaat, 52 jaar lid van P.V.O. en oud-P.T.T.-er, door zijn voormalige collega's ten grave gedragen op de begraafplaats aan de Veldweg. Vele P.T.T.-ambtenaren en le den van P.V.O. namen hier afscheid van een bescheiden man en een goed verenigingsman, die de capaciteiten had waarmee men leiding kan geven, maar die door zijn karakter eerder tot dienen geneigd was. De heer Lagemaat overleed vrijdag onverwachts na een korte ongesteld heid. Zijn gezondheid liet de laatste ja ren wel wat te wensen over en in 1955 ging hij met vervroegd pensioen, maar het einde kwam toch voor allen die hem kenden bijzonder plotseling. In het jaar 1908 werd de overledene lid van P.V.O., toen nog een fanfarekorps en hij speelde aanvankelijk bugel. P.V.O. werd een harmonieorkest en de heer Lagemaat bleek een veelzijdig lid van de vereniging. Hij blies achtereen volgens klarinet, piston en alt-saxofoon. Maar hij deed meer en ruim 35 jaar was hij secretaris. Zijn zoon volgde hem in deze functie op. Tot het laatst is de heer Lagemaat ac tief lid geweest, al liet hij het marsen de laatste jaren aan de jongeren over. Naast zijn werk voor P.V.O. had de vakbeweging zijn belangstelling en van 1945 tot heden is de overledene penning meester van de Algemene Bond van Ambtenaren geweest. De heer S. Besselsen sprak namens de leden van P.V.O. die aanwezig waren en met een vaandelgroet afscheid namen van het trouwe medelid, dat meer dan een halve eeuw voor de vereniging ge werkt had. Namens de A.B.V.A. werd het woord gevoerd door de heer J. Wittenberns, districtsbestuurder te Utrecht. OLYMPLA-V OLLEYBAL. Het eerste herenteam en het eerste da mesteam van Olympia sloten de week niet zo best af, want beide teams verloren. Het herenteam speelde tegen S.O.S. 2 en verloor met 0-3. Daarmee kwamen de Soester spelers heel vast op de on derste plaats van de ranglijst. Toch is goed partij gegeven. In de eerste set was S.O.S. duidelijk sterker en het werd een 6-15-nederlaag. De tweede set werd met 12-15 verloren en in de derde set zaten nog mogelijk heden voor Olympia toen het 13-13 werd. S.O.S. won deze set echter met 15-13. De dames speelden in Woerden tegen Valboval, het team dat onderaan staat, maar goed partij wist te geven. De eerste set ging met 10-15 verloren, de tweede met 11-15 en door uitstekend serveren wisten de Woerdense dames een 2-4 achterstand om te zetten in een 15-4-0 verwinning. GESLAAGD. Voor het diploma Franse handels correspondentie slaagde mej. J. G. Snij ders, leerlinge van Instituut „Groote", Vondellaan 51, Baarn. Voor het diploma Parfumeur slaagde de heer A. Breij, alhier. S.E.C. WON MET 4—0. S.E.C. heeft het zondag beter gedaan dan in de laatste wedstrijden, waaron der nogal wat nederlagen voorkwamen. Nu werd met 4-0 gewonnen van het Utrechtse H.M.S., een zwakke ploeg, die geen schutters bezat en tot in het oneindige combineerde. De eerste tien minuten waren geheel voor S.E.C. en Adams kreeg totaal niets te doen. Aan de andere kant was S.E.C. niet bijzonder gevaarlijk, maar er werd tenminste geschoten en de invallers Hodde, Brouwer en Duyst deden het niet slecht. Vooral Hodde weerde zich goed. Na 17 minuten nam Leo van Breukelen een corner. Keeper Kok stelde zich vol komen verkeerd op en de bal verdween over hem heen, kwam op het hoofd van v. d. Valk en het was 1-0. H.M.S. kwam nu wat meer in de aanval, maar de S.E.C.-achterhoede kon de Utrechters wel baas. Een keihard schot van Render werd keurig door Adams gestopt, maar verder zat er weinig schietlust in de Utrechtse benen. Na een half uur kreeg v. d. Valk de bal toegespeeld. Hij werd door twee H.M.S.-ers op zijn huid gezeten, maar dit belette hem niet van wel dertig meter een oerhard schot te lossen, waarop de Utrechtse keeper geen kijk had (2-0). Van Breukelen probeerde het ook van verre afstand, maar zijn schot was te zacht en de bal werd gestopt. In de tweede helft kon iedereen con stateren dat S.E.C. deze wedstrijd niet verliezen zou, maar het was verstandig dat de spelers hiernaar niet handelden. Zij bleven goed doorzetten en bij een misgreep van keeper Kok schoot Potho ven de bal in het doel (3-0). Enkele minuten voor het eind van de wedstrijd kreeg Van Breukelen de bal j van Brouwer. Hij passeerde rustig en vakkundig een back en de keeper en scoorde het vierde doelpunt. Toen was het definitief gebeurd met H.M.S. BIEB-BOEKEN JACHT. Vera Adelaar (13 jaar), Marjan v. d. Berg (12 jaar) en Frans v. d. Berg (13 jaar) hebben zaterdag een fijne middag gehad, want zij hebben in de r.k. biblio theek aan de Steenhoffstraat voor de K.R.O.-microfoon mogen antwoorden op de vragen die Leo Pagano stelde. Vera en Frans hadden de meeste vra gen goed en nu mogen ze op 28 janu ari in de studio meedoen aan de lan delijke finale van de Bieb-actie, die ge organiseerd is om de belangstelling voor het boek te stimuleren. Het begon om vijf uur tijdens de uitzen ding van de Wigwam en Wim Quint maakte bekend dat Soest de plaats in de provincie Utrecht was waar de kin deren een opdracht moesten uitvoeren en als dat werkje klaar was zo snel mogelijk naar de bibliotheek in de Steenhoffstraat rennen. Sommige ouders hadden hun kinderen in een auto met radio meegenomen naar de bibliotheek, maar dat was niet de be doeling en dus werd gezegd dat de meisjes en jongens op een blaadje uit een schoolschrift moesten schrijven, waarom ze een tas bij zich moeten hebben, als ze boeken komen halen. Vera, Marjan en Frans waren het eerst met het beschreven blad aan de bibliotheek en de kinderen in de auto's kwamen er niet aan te pas, want die hadden geen schoolschrift bij de hand. D'e zevenjarige Ella van Beurden was nummer vier en het was jammer dat ze niet op de vragen mocht antwoorden. Zij werd echter getroost met een knip- kaart waarop ze tientallen boeken kan halen. Eigenlijk mocht er maar een winnaar zijn, maar Vera en Frans hadden even veel punten en een beslissende vraag konden ze geen van beiden beantwoor den, zodat in de studio deze prettige beslissing genomen werd. Als extra verrassing kregen de drie deel nemers een boek van de dames Hartman. AANBESTEDING RIOLERING. Namens het college van B. en W. is gistermorgen door de directeur van ge meentewerken het leggen van riolering in de Generaal Winkelmanstraat (oneven zijde) en in de Nieuwstraat aanbesteed. De begroting voor de Generaal Winkel manstraat was 20.000,—. Er werd inge schreven door de fa Kuyer, Blaricum 24750,H. Surksum, Baarn 22800,—), fa Pauw, De Bilt 18870,-). Voor de riolering in de Nieuwstraat was de begroting 84.000,—. Fa Kuyer, Bla ricum (ƒ139750,—), fa Pauw, De Bilt (ƒ85694,—), H. P. C, Peek, Utrecht 85990,en H. Surksum, Baarn 80700,schreven hiervoor is. MIXED HOKEY CLUB. D'e seniorenteams van de Mixed Hockey Club speelden 7 wedstrijden en verloren er slechts 1. De junioren wonnen viermaal, verloren eenmaal en speelden tweemaal gelijk. Dames 1 heelt een hele goede wedstrijd gespeeld. Alleen in het eerste kwartier speelde Kameleon zeer sterk, maar zakte toen af. De Soester dames kwamen fel opzetten. Het eerste doelpunt werd door Marion Ebbers gescoord en direct kwam de gelijkmaker. Joke Appelboom gaf M.H.C. opnieuw een voorsprong en na de rust maakte Marion Ebbers en Joke Appelboom ieder nog een doelpunt, zo dat het 4-1 werd. Het gehele elftal speelde een goede wedstrtijd en het sa menspel in de voorhoede was uitstekend. Het tweede damesteam speelde tegen Laren 3 een goede wedstrijd en deelt nu met Laren de tweede en derde plaats in de afdeling. Direct na het begin kwam Laren voor het Soester doel en maakte een goal, maar later zou blij ken dat dit de enige was. De Soester dames maakten drie doelpuntenéén van Joke Roelofs en de beide andere van invalster Saskia Jiskoot. Soest 3 won met 8-0 van Kampong 7. j Het was een eenzijdige wedstrijd, waar- bij de Soester dames bewezen veel har der te kunnen slaan en zuiverder te richten. Met rust was het 5-0. In de tweede helft speelden de Kampong-dames veel beter, maar zij konden niet verhinde- I ren dat Soest nog driemaal de keepster passeerde. Soest 4 won met 3-1 van Kampong 8. Ook hier een veldmeerderheid van de J Soester ploeg. De doelpunten werden ge scoord door de dames Koopman, Koster en Sporenberg. Ook het eerste herenelftal was zeer goed op dreef. Vooral het samenspel in de voorhoede was prima. De vier doel punten werden gemaakt door Even huis. Van Hofwegen, Moree en J. Cas- tricum uit een strafcorner. In de middenlinie was zeer goed te merken dat Dick Stroband weer van de partij was. Keepster Mario Lock wist verschillende malen doeltreffend in te grijpen. Heren 2 speelde tegen Schaerweyde 5 en misschien is 11 uur wat te vroeg ora een wedstrijd te spelen, want de start was wat lauw. Het veld was overigens ook moeilijk bespeelbaar. Nadat de he ren op tempo waren, ging het beter. De ruststand was 2-1 en de eindstand 4-2. Dé doelpunten werden gemaakt door F. van Hofwegen, R. de Cneudt (2) en W. Daan. Laatstgenoemde viel op door zijn grote snelheid, waardoor hij de stuwende kracht in de aanval was. Slechts het stugge verdedigen van Schaerweyde voorkwam dat de score hoger werd. NEDERLANDSE REISVERENIGING. De afdeling Soest van de Nederlandse Reisvereniging heeft vergaderd, onder voorzitterschap van de heer J. H. Ra ven, die na zijn openingswoord de se cretaris in de gelegenheid stelde verslag uit te brengen over het afgelopen jaar. Het was een bevredigend jaar. Het le dental bleef stijgen. De avonden van de N.R.V. werden druk bezocht en voor de tochten van de Gooikring was veel belangstelling. Vooral de filmavond over Italië met de daaraan verbonden mode show trok veel belangstelling. Aan het slot van haar verslag sprak de secre taresse de wens uit, dat het bestuur in 1961, met medewerking van de leden, nog meer activiteit zal kunnen ontplooi en in het belang van de N.R.V. De voorzitter dankte de secretaresse voor haar verslag en gaf het woord aan de penningmeester, die slechts een gering nadelig saldo meldde, hoewel de aan loopkosten bij het oprichten van de af deling in december 1959 niet gering ge weest waren. Ook de penningmeester werd dank gebracht voor zijn werk in het belang van de afdeling. In de kascommissie werden mej. H. M. van Andel, mej, J. van Baarle en de heer J. Molenaar benoemd. De heer A. Strumpel werd als bestuurslid herko zen en de heer O. F. Luyten tot bestuurs lid benoemd. Als afgevaardigden naar de algemene vergadering werden de he ren J. H. Raven en C. F. Luyten geko zen. Reserve is mevr. Schnitzler. HEETGEBAKERD. W. V. heeft geen werk, maar toch wilde hij van zijn stiefvader zakgeld hebben. „Geen werk, geen zakgeld", zei deze, maar V. was het daarmee niet eens en hij sloeg uit woede een ruit in. Hij werd ernstig door de politie vermaand. 1 KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter kennis van belanghebben den, dat gelegenheid tot kosteloze inen ting tegen pokken wordt gegeven op woensdag, 25 januari 1961. Te Soest om 2.00 uur n.m. precies, in een lokaal der o.l. school Kerkebuurt aan de Middelwijkstraat en om 3.00 n.m. precies in een lokaal der o.l. school aan de Beetzlaan. Te Soesterberg van 2.00 uur tot 2.30 uur n.m. ten huize van dokter A. Th. M. Splinter, gemeentegeneesheer, Amers- foortsestraat 3. Een week later zal op dezelfde plaat sen en tijden gelegenheid worden gege ven tot het nazien der inentingen. Inenting mag slechts plaats hebben, als tenminste in de vier voorafgaande we ken geen andere inenting heeft plaats I gehad. Aan belanghebbende ouders wordt ver zocht het oranje inentingsboekje mede te brengen. Tevens wordt herinnerd aan de bepa- lingen der Inentingswet, welke de verplichting bevatten van de inenting i voor de eerste verjaardag der kinderen of indiening van een bezwaarschrift vol gens vastgesteld model, ten gemeente- huize verkrijgbaar. Soest, 17 januari 1961. ONTEIGENING. De burgemeester van Soest deelt mede. I dat van 18 januari 1961 tot en met 7 februari 1961 ter gemeentesecretarie van Soest (op de afdeling algemene za ken op werkdagen van 9.00-12.00 uur) voor een ieder ter inzage liggen twee raadsbesluiten van 13 januari 1961, met bijbehorende bescheiden, tot onteige ning ten name van de gemeente Soest van achtereenvolgens a. een perceel grond, bestemd voor ver breding van de Middelwijkstraat te Soest b. twee percelen grond, bestemd voor verbreding van de Burgemeester Gro thestraat en de Dokter Rupertlaan, aven- eens te Soest. ONDERWIJSKOSTEN Tijdens de raadsve vrijdag a.s. gehouden bedragen vastgesteld gemeente per leerlir1 1961 aan de scholen z Voor het gewoon lag 54,73, voor een u voor een jongen van 67,50 en voor een een leerling van het wordt 95,betaal ling van de school 66,en voor ee school, die aan het 8.23 verbonden is, HEES VERLOOR. Hees heeft het zaterd werken tegen het Soester elftal verloo heren waren veel kwartier werd het maakt door de Ru Het tweede doelpun een vrije trap, welk rust genomen werd. Tien minuten na 3-0, maar toen kw v. d. Mundt brach Het werd 4-1 en do Rubo vond deze vo voldoende en de st- bracht. Weer scoor was 5-3. Kort voor het ein ten het zesde doelp BORRELTJE. A.V. had zoveel g zwalkend met zijn reed. De politie sliep zijn roes uit verbaal en werd zes uur op straat WATERBALLET. In Soesterberg sp foortsestraat een waterleiding. Dat overbodig water Waterleiding Maa een «ind te maken LAATSTE INTERC Zondag is in Soes laatste interclub-c waaraan deelgeno ners van Tempo, Volharding en Woerden. Gerrit omdat hij in Acht' hij tweede. Ook Gert de Weerd en ken. Bij de nieuwelin Doekemeijer (Ten km in 38.3 min. T Broek en derde R Bij de amateurs Speksnijder een hij niet tegen Ru den. Hij won de Wout van 't Klo Menze v. d. Broe Bij de juniores leden mee en bij Tempo-renners Hier won Wim v 16.38 minuten. Visser en derde Het totaal-klasse zorgde de Amer eerste plaats bij berg werd tweed derde, Menze v Klaas van 't KI Bij de nieuwelin voor Adri Doek Piet v. d. Broe" en vierde Gert Bij de juniores Volharding. Bij W. van Hoeijen voor Harry Viss ZIJ VERKOZEN Twee jongens weg uit een kin Zij namen bij h straat twee fiet Baarn. Daar go de bosjes bij d laan, stalen op reden daarop n Bij het Witte H waarvoor ze gro Ze lieten een daardoor in ha de jeugdige z terugbracht. Een elfjarige j te Soestdijk o eveneens de b man zwierf do hij de Malva-h de, niet kon vi deling gemaakt BEGROTING Vrijdagmorgen begrotingsverg raad. In onze editie verslag van d brengen, waar1 de raadsleden Soest, 17 januari 1951.

Soester Courant | 1961 | | pagina 2