i WIE I I -• choemaker VAN ESSEN voor Foto Gezondheid m m m ■jPuPflPl Goede gastvrouw, Q dit is uw geheim m 1 m il1P m 1 i? 9li| OP DE ENG KOMT EEN BEJAARDENCENTRUM. Ook U kunt verlost worden van die met Kruschen Salts. UW SUCCES IS ONZE RECLAME. Auto- en Scooterrijschool D. ENGEL B A eY S E T VAN WEEDESTRAAT 36A TELEFOON 2792 TWEEDE BLAD GARAGE „DE SOESTER" Firma G. van de Pol Loodgieters- werkzaamheden. Over enkele jaren zal een groot deel van de Eng bebouwd zijn: Niet alleen met huizen, maar ook met een enorm be jaardencentrum, dat plaats zal bieden aan ruim 300 van de 3300 bejaarden die in Soest wonen. Het centrum komt aan de oostzijde van de Molenstraat, tegenover de nijver heidsschool en het zal bestaan uit twee grote vleugels, respectievelijk van ne gen en acht verdiepingen en 30 bejaar denflatjes in twee verdiepingen, die aan maximaal 60 bejaarden een aantrek kelijk tehuis zullen bieden. In de twee vleugels zullen 273 bejaarden gehuis vest worden. Zij zullen volledige verzor ging genieten, terwijl de bewoners van de flats zelfstandig zullen zijn. Bij deze flats wordt een dienstwoning gebouwd. Rheamatiscbe Pijnen U moet een kuur doen, de Kruschen Kuur, iedere dag 's morgens de be- joemde kleine dosis. Beroemd - ja - •ver de hele wereld, om zijn wondere aansporende werking op de bloed zuiverende organen. Die worden met Kruschen tot hernieuwde jeugdige werking gebracht en drijven zo de on zuiverheden uit, die nu die ondragelijk snerpende pijnen verwekken. De grond voor de bouw van het cen trum is gemakkelijk te krijgen, maar dat is met het bouwvolume niet het geval. Het schetsplan van het centrum is klaar, dus men zou al spoedig kunnen beginnen als er maar bouwvolume be schikbaar is. Als de gemeente van het eigen bouw volume een deel voor het bejaarden centrum zou kunnen afstaan, dan waren •r geen hinderpalen, maar de woning nood in onze gemeente neemt nog steeds toe. Aan deze tegemoetkoming van het gemeentebestuur kan dus niet gedacht worden. Wachten is een vervelend werk, maar aan dit wachten komt vaak plotseling een eind en dan meestal net op het moment dat men de indruk krijgt nog jaren te moeten wachten. We hebben dit kunnen zien bij de plan nen voor de vernieuwing van het na tuurbad. Die waren al lang klaar en het leek erop alsof het wachten op de ver gunning een eindeloze bezigheid ging worden, maar ineens kwam de goed- keurig af en kon er begonnen worden. Een hoopvol aspect bij het wachten op "het bouwvolume van het bejaardencen trum is het feit dat er geen bouwvo lume voor 330 personen nodig is in di recte zin. Van deze 330 komen er velen uit woningen in Soest en daarmee ma ken zij plaats voor anderen die op een huis wachten. Van elke 1000 Nederlanders zijn er 115 ouder dan 65 jaar en van deze 115 heb ben er 11 verzorging nodig. Vier van hen moeten verpleegd worden en zeven kunnen volstaan met een verzorging. Als zij die niet kregen zouden ze ver waarlozen door vereenzaming of om dat ze nu eenmaal niet voor zichzelf kunnen zorgen. zal voor het interne personeel zijn en de negende voor de keuken. De tweede vleugel krijgt acht verdiepingen en deze zijn allen voor woonruimten bestemd. Los van het gebouw komt een grote recreatiezaal-toneelzaal, die plaats zal bieden aan 300 personen. Dit wordt te vens een toneelzaal. Er komt een bal- con in, dat niet in de eerste plaats be stemd is om mensen een plaats te be zorgen bij een uitvoering, maar om er twee biljarts te plaatsen. NIEUWEWEG 97 TELEFOON 2543 kent, kent ook dat heerlijke verkwikkende gevoel, dat elk tablet onmiddellijk geeft. Neem King, bereid uit het zuivere natuur product en ga de dag tegemoet met frisse moed en frisse mond. De natuurzuivere Voor hen in de eerste plaats wordt dit bejaardencentrum gebouwd. Niet voor de bejaarden die zich zelf nog kunnen helpen en het alleen maar gemakkelijk vinden in een verzorgingshuis te wonen. Financiële overwegingen zullen bij het stichtingsbestuur van het te bouwen bejaardencentrum geen gewicht in de schaal leggen als 't er om gaat een be jaarde, die verzorging nodig heeft, hier aan te helpen. Op de Eng komt een enorm complex. Twee grote yleugels, met het hoogste punt op een dertigtal meters. Vlak onder dit hoogste punt zal zich in het grootste gebouw de keuken bevinden, want architect Ir J. J. v. d. Linden uit Amsterdam heeft overwogen dat het niet nodig is in het hele gebouw uren van te voren te weten wat er ge geten wordt. Deze grote vleugel krijgt negen ver diepingen, waarvan er zeven bestemd zijn voor woonruimte ten behoeve van de bejaarden. D'e achtste verdieping In de grote vleugel zal de kelder ruim te bieden voor fietsen, meubelen die opgeslagen moeten worden, proviand voor de keuken en de drie liften zullen er hun basis krijgen. Er komen twee personenliften en een goederenlift. Gelijkvloers komen de ziekenzalen, die plaats zullen bieden aan 26 patiënten, er komen dokters- en verpleegsterska mers, de administatie, kamer van de di rectrice, bibliotheek, toiletten en een enorme hal. LoS van deze verdieping zal een aula gebouwd worden, die be stemd is voor kerk- en uitvaartdien sten. Op de eerste tot en met de zevende ver dieping komen de twee- en eenpersoons kamers van de bewoners. Zij zullen aan lange gangen liggen, die aan weerszij de bloemvensters krijgen. Elke kamer een eigen toilet en in een kleine hall komt ruimte voor een kapstok. Twee kasten zullen ruimte bieden voor het opbergen van kleding en andere be zittingen. Iedere kamer heeft ook een eigen aanrecht. Niet voor het koken van maaltijden, want die worden van uit de keuken op de kamers gebracht, maar voor het zetten van een kopje thee of koffie en voor andere kleine werkzaamheden waarbij men een aan recht nodig heeft. De grootste keuze camera's ter plaatse. De eenpersoonskamers worden 3,5 m. Men kan in de kamers een gewoon bed zetten, maar met een opklapbed spaart men natuurlijk ruimte uit. De bejaardenflats in de twee verdiepin gen kunnen door twee personen be woond worden of door één. Wie boven woont heeft een kamertje meer en kan dus een logé hebben. Een tiende deel van alle bejaarden kan in het complex ondergebracht worden en vele bejaarden wachten met span ning op de verwezenlijking van de plan nen. Vele wachten al jaren, want in 1955 werd de vereniging Rustenburg opge richt. De leden stelden zich ten doel te komen tot het stichten van een bejaar dencentrum. Er waren plannen, maar deze konden niet verwezenlijkt worden, omdat de vereniging niet mocht bou wen. Dat doet de Nederlandse Centrale Huisvesting Bejaarden. Op 1 februari 1956 werd de vereniging dan ook gewijzigd in een belangenver eniging, die ijverde voor de verwezen lijking van de plannen in samenwerking met het gemeentebestuur en de N.C.H.B. Nu zijn we een stap dichterbij, want het schetsplan is klaar en de grond kan aangewezen worden. Als de vergunning afkomt dan zal de N.C.H.B. opdracht tot de bouw geven en als het enorme com plex klaar is dan zal het stichtingsbe stuur het beheer op zich nemen. In dit bestuur hebben enkele ambtenaren en enkele particulieren zitting. Een van hen is een vertegenwoordiger van de belangenvereniging Rustenburg. voor baby en kennis voor Moeder, jdit alles in een wa W'c U schept sfeer en gezelligheid voor uw gasten - of dat uw mail •f kinderen zijn, of uw vrienden en kennissen. U bent verstandig door hen op een goed programma te trakteren. Een modern televisietoestel (hierboven, 1075,of een goed klinkende en aantrekkelijke radio uit onze Philips collectie. Wij geven graag goede raad en deskundige adviezen. 138,— Philips radio met FM-band én grammo foonaansluiting. Moderne kleuren. m m 228,— Philips radio in mathou- ten kast Met FM-band en klankkleurregeling. Grote luidspreker. ?jmêiSfcjife, DIT IS HET BELANGRIJKE TELEFOONNUMMER VOOR INLICHTINGEN, SERVICE, DEMONSTRATIE- AANVRAGEN, VOORLICHTING OVER BETALINGS SERVICE ENZOVOORT. ONTHOUD HET - KNIP HET UIT 2 7 9 2. Wat het centrum gaat kosten is zelfs niet bij benadering te zeggen, zodat het ook niet mogelijk is een schatting te maken van de huur der flats of van de kosten der verzorging in het centrum zelf. Teveel factoren spelen hierbij een rol en het belangrijkste is wel dat men nog steeds niet weet wanneer gebouwd kan worden. Niemand kan zeggen wat de materialen kosten als met de bouw begonnen wordt. Een belangrijke stap is gezet met het voltooien van het schetsplan en de stich ting zal direct toeslaan als er mogelijk heid is bouwvolume te krijgen voor de verwezenlijking van de plannen. Niemand kan zeggen wanneer dat zal zijn, maar het is te hopen dat het niet zo lang duurt, want vele bejaarden heb ben al jaren gewacht en onder hen zijn er die niet zoveel jaren meer kunnen wachten. VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 27 JANUARI 1961. BIOSCOOPPROGRAMMA. De film „Ik heb gezondigd" draait van heden tot en met zondag uitgezonderd zondagmiddag - in het City-theater. Het is een film die verhaalt van de liefde, welke een jonge non opvat voor een Engelse officier. Uiteraard een ver boden liefde. De Engelsman wordt in het klooster verpleegd waar de non Terese postulante is. De officier is ge wond geraakt in da strijd tegen Napo leontische troepen, want de geschiede nis speelt zich af m het begin van de vorige eeuw. Wanneer hij het klooster verlaat gaat de jonge non hem achterna. Geen der nonnen mist de volgende dag Terese, maar wel is het Madonnabeeld uit de kapel verdwenen. Teresa is echter aan wezig, hoewel zij op zoek is naar haar geliefde. Zij dwaalt door Spanje, leeft onder zigeuners, treedt met succes als zangeres op en wordt een Europese be roemdheid. Voor al uw auto-service, uitdeuken, spuiten, erkend L.P.G.-inbouw- station. Verkoop van Benzine, Olie enz. Tevens erkende autorijschool. Smitsweg 19 Telefoon 3865 Zij ontmoet de officier, die haar ver telt dat hij haar gezien heeft in het klooster na haar vlucht. Hij vertelt ook dat het Madonnabeeld verdwenen is. Terese komt nu tot inkeer omdat zij begrijpt dat Maria haar plaats ingeno men heeft. Zij keert terug naar het klooster, vraagt vergeving en neemt haar eigen plaats weer in. Op dat mo ment staat het madonnabeeld weer op zijn plaats. Zondagmiddag Errol Flynn en Alexis Smith in de film „Gentleman Jim". Flynn is de grote bokskampioen Jim Corbett, die successen heeft met zijn vuisten rond 1880 bij de opkomst van de bokssport. Hoogtepunt van deze film is een boksmatch tussen Errol Flynn en Ward Bond om het wereldkampioen schap. Een merkwaardige bijzonderheid hierbij is, dat Flynn en Bond beiden overleden zijn. Van Lenneplaan 69 Telef. 2935 b.g.g. telef. 4332 Voor al uw Van maandag tot en met woensdag de eveneens overleden James Dean in „East of Eden", in de hollandse verta ling „De Verloren Zoon". Dean verte genwoordigde vijf jaar geleden de jeugd van die tijd. Onbeheerst, rusteloos, los geslagen. Zo speelde hij ook en zo gedroeg hij zich ook, want hij kwam om het leven toen hij als een dolleman op zijn motor rondraasde. Pas na zijn dood heeft men eerst goed ingezien dat Dean een groot acteur was. Donderdag een „Hitchcock", dus span ning genoeg in de film „Strangers on a train", die de Nederlandse titel „Een maniak" kreeg. Robert Walker speelt hierin een bijzonder goede rol als de psychopaat en Hitchcock zorgt voor een zeer spannend slot. Ook Walker is overleden. FILMS VOOR DE NEDERLANDSE REIS VERENIGING. Dinsdagavond waren vele leden van de afdeling Soest van de Nederlandse Reis- vereniging in het City-theater, waar de film „De Europese Rivièra's" gedraaid werd. Deze kleurenfilm werd onder lei ding van de heer C. H. Groen opgenomen en cameraman was de heer L. Willem- stein. Na het welkomstwoord van de voorzitter der afdeling, de heer J. H. Raven, kregen de toeschouwers een prachtige film te zien die deed hunkeren naar warme streken nu we de nadelen van de vorst weer eens aan den lijve ondervin den. De verschillende aspecten van de diver se Europese rivièra's werden belicht door de kleurrijke beelden en het com mentaar van de heer Groen. In Spanje de Costa Brava, waar nog geen massa-tourisme is en waar men nog werkelijk als gast ontvangen wordt. In de kleine aantrekkelijke vissersplaat sen zijn de prijzen redelijk. Dit is niet het geval aan de Cöte d'Azur, waar de rijken en de 2eer rijken komen. Vooral Juan les Pins is een plaats waar men veel geld kwijt kan. De bloemenrivièra van Italië is weer van heel andere allure. Men kan deze bereiken door bij Menton de grens over te gaan. Bloemen in overvloed, brede stranden en heel veel zon. De film begon in Barcelona, waar de reis langs de Costa Brava aanving. Over Perpignan, Narbonne, Montpellier, Nimes en Arles kwam men in Marseille. Vandaar ging de reis langs de Franse rivièra en vervolgens langs de Italiaan se rivièra's di Ponente, di Levante en Adriatica. Er werden bezoeken gebracht aan beroemde plaatsen als Pisa, Flo rence en Rimini en ongetwijfeld heb ben velen zich voorgenomen in het warme zuiden hun vakantie door te brengen.

Soester Courant | 1961 | | pagina 5