VIJF JAAR „RUSTENBURG". HET OOG GERICHT OP HET SOESTER TONEEL. DINSDAG 31 JANUARI 1961. Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. 10e JAARGANG No. 9. SOESTER1 OURANT Abonn. p. kwart, 2,10 - per post 2,25 UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADWISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126156 Het vijfjarig bestaan van een vereni ging is gewoonlijk geen feit, waaraan veel aandacht besteed wordt, want het is niet zo moeilijk de zaak vijf jaar over eind te houden. Het eerste lustrum van de bejaarden vereniging .Rustenburg" verdient ech ter wel belangstelling omdat in deze vijf jaar veel bereikt is. Er moesten moei lijkheden overwonnen worden en men moest zijn inzichten wijzigen, maar het resultaat van alle werkzaamheden is toch geweest dat de wethouder van so ciale zaken, de heer K. de Haan, vorige week kon meedelen dat het bejaar dencentrum op de Eng gebouwd zal worden zodra er bouwvolume beschik baar is. Het begon al in 1955, maar de initia tiefnemers waren toen wat erg optimis tisch en men dacht aanvankelijk dat het ministerie van wederopbouw direct geld beschikbaar zou stellen als bejaarden een vereniging stichtten om te komen tot de bouw van een centrum. Op 1 februari 1956 werd „Rustenburg" opgericht. Er hadden zich 80 leden op gegeven. De heer G. van Kleef was de eerste voorzitter en de heer J. Nielsen werd secretaris. Thans is de heer Niel sen voorzitter en de heer B. H. v. d. Brand secretaris. Spoedig na de oprichting werd duidelijk dat het niet mogelijk zou zijn van „Rustenburg" een woningbouwvereni ging te maken omdat de regering dit niet toestaat. De bouw van bejaarden tehuizen is in handen van de Neder landse Centrale voor Huisvesting van Bejaarden, die de opdracht tot de bouw kan geven als het rijk toestemming ver leent. Vijf jaar lang is er door het bestuur en -de leden van de vereniging geijverd. -XICC' t5-trecc3 WG3ontütaan -r*ar±- de stichting, terwijl „Rustenburg" geen woningbouwvereniging maar een be langenvereniging werd. Na vijf jaar is bekend geworden dat op de Eng een centrum gebouwd zal wor den, dat plaats zal bieden aan 10 °/o van alle Soester bejaarden. Voor een groot deel is dit te danken aan het werk van de vereniging „Rustenburg" en het goede contact dat de bestuurs leden met de gemeente en de Nederland se Centrale voor Huisvesting van Be jaarden legde. Bij het tien-jarig bestaan zullen ongetwijfeld heel wat leden van de vereniging in het nieuwe centrum wonen. En misschien wordt dit jubi leum dan gevierd, want daar is dan alle reden toe. SOESTER SCHAATSSUCCESSEN. Tijdens de vrijdag gehouden schaats wedstrijden van de Amersfoortse Rijks H.K.H. Prinses Beatrix, die vandaig haar 23e verjaardtg herdenkt. Foto Max Koot. t HONKBAL IN SOEST. Nu de aandacht van het schaatsen af gewend is omdat het dooit, kan S.E.C. belangstelling verwachten voor de plan nen in Soest te komen tot het beoefe nen van het honkbal. Een maand geleden is een commissie benoemd die de organisatie ter hand genomen heeft en de heren hebben niet stil gezeten. Het materiaal is al besteld en het ligt in de bedoeling dit morgenavond in hotel Bos en Duin te tonen. Dan zullen drie films gedraaid worden, die de training, het werpen en het slaan tot onderwerp hebben, terwijl men ook zal kunnen zien hoe honkbal gespeeld wordt door beroemde teams. De films zullen worden ingeleid door de heer W. Rijkeboer, propagandist van de Koninklijke Nederlandse Honkbalbond en een ervaren speler uit de hoofdklas se zal de films toelichten. Het is de bedoeling op donderdag 2 De toneelvereniging „Soestdijk" bestaat deze week 15 jaar, maar dit wordt niet gevierd omdat het geen echt jubileum is en omdat de Soester toneelverenigin gen weinig reden tot feesten hebben. „Soestdijk" is nu 15 jaar, maar men is helemaal niet bijzonder pessimistisch als men zich afvraagt of het zilveren jubileum ooit gevierd zal worden. Twee jaar geleden volle zalen en nu slechts weinig bezoekers, die hun televisietoe stellen voor een avond in de steek lieten om te gaan kijken naar de opvoering van „Op Drift". Het is natuurlijk heel gemakkelijk om het publiek of de televisie de schuld te geven van deze achteruitgang, maar de Soester toneelverenigingen mogen toch ook wel eens de hand in eigen boezem steken. Enkele jaren geleden zag het publiek, dat met enthousiasme de erewedstrijd met 7-3 van Willem 2 'ser tot voorzitter, Ijreeg geen bijval om en schonk 500.waarmee de finan- ciële strop beperkt werd. Ook de toto opbrengst liep terug. De heer Zijtveld dankte de heer Paans voor de wijze waarop hij de ver eniging in het afgelopen jaar geleid had en voor het redigeren van het clubblad. Ook aan luitenant Koeman, commandant van de brigade Soestdijk der Konink lijke Marechaussee, werd dank gebracht voor de medewerking die K.P.S. altijd van hem ondervindt. De heer Zijtveld bracht de jaarlijkse weldadigheidsvoorstelling in herinne ring. Deze werd op 26 november in Eemland gehouden. Het ledental is toegenomen van 53 tot 57 en er zijn thans 150 donateurs. De penningmeester, de heer J. Kuiten bracht eveneens de weinig succesvolle was het opmerkelijk dat bij vrij- sportdag in herinnering. Van betalende H.B.S. wel alle leeftijdsgroepen de Soester leerlingen domineerden. Deze wedstrijden, die op de ijsbaan van de A.IJ.V. gehouden werden, onder lei ding van onze plaatsgenoot de heer Houtman, hadden, ondanks de grote deelname, een vlot verloop. Jongens, leeftijd 12 en 13 jaar 1. Frank Steenmeijer, Soest. 2. Eric Stalenhoef, Soest. 3. F. Huisjes, A'foort. Jongens, leeftijd 14 en 15 jaar1. P. Stuffers, A'foort. 2. Diok Moree, Soest. 3. O. Honders, Woudenberg. Jongens, leeftijd 16 jaar en ouder 1. Hein Adema, Soest. 2. Bert Hooijer, Soest. 3. R. Oosterhuis, A'foort. 4. B. de Bruin, Soest. Bij de meisjes in de leeftijdsgroep 16 jaar en ouder behaalde Pieneke Heupers de tweede prijs. JAARVERGADERING K.P.S. Gisteravond heeft de vereniging K.P.S. de jaarvergadering gehouden in het Oranje Hotel. De voorzitter, de heer J. A. Paans, sprak het welkomstwoord en memoreerde het afgelopen jaar, dat in vele opzichten goed was. De jaarlijkse sportdag was achter geen financieel succes geweest. De heer J. Zijtveld gaf het jaarver slag. Twee elftallen hebben in de afde ling Amersfoort van de zomeravond competitie gespeeld omdat K.P.S. op verzoek van de K.N.V.B. niet overgegaan was naar de afdeling Hilversum. Het eerste elftal bezette de derde plaats met zes punten achterstand op het leidende team en het tweede elftal werd vijfde met vijf punten achterstand. Een Engels elftal is op bezoek geweest en het waren mooie dagen. Minder suc cesvol was de jaarlijkse sportdag ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard. Heracles won bezoekers werd 660,ontvangen, He racles schonk 500,—, maar toch moest 314,uit het reservefonds bijgepast worden. D'e feestavond heeft een batig saldo van 2053,— opgeleverd. Dit zal beschik baar gesteld worden voor het Henri Dunantfonds. De heer J. Kraaijenhagen bracht ver slag uit van de toto. In de elftalcommissie werden de heren R. van Soest, S. Nieuweweg en C. Koe dam gekozen en in de kascommissie de heren J. Groart, H. v. d. Veen en E. Simons. Er werd besloten opnieuw tegen een elftal van Philips-Eindhoven te spelen en voor de laatste maal tegen een elf tal van Hooghardie uit Tilburg. Er wordt een excursie gemaakt en er zal ook dit jaar deelgenomen worden aan de zomeravondcompetitie. Omdat het financiële resultaat van de sportdag het afgelopen jaar bedroevend was zal er dit jaar geen sportdag ge houden worden. Ook al omdat het ont vangen van de elftallen van Philips en Hooghardie en een bezoek aan Duitsland veel geld zullen kosten. Tevens wordt in april het derde lustrum gevierd. In 1956 werd het 10-jarig bestaan ge vierd met een erevoorstelling, die 3000,ten bate van oud-verpleeg sters opleverde. Snip en Snap traden toen op. De erevoorstelling ter gelegen heid van het 15-jarig bestaan zal op 24 april gehouden worden. Daarna zul len de leden in besloten kring het derde lustrum vieren. De heren J. C. Koeman en J. Zijtveld traden af als bestuurslid. De heer Koe dam stelde zich herkiesbaar, secretaris J. Zijtveld niet. Een voorstel voorzitter J. Paans tot secretaris te benoemen en de voorzitter 4e functie van secre- 4fis niet ambieerde. Ir waren drie kanöidaten voor de twee bstuursplaatsen. De heren Nieuiveweg (2 stemmen) en J. C. Koedam (20 stem- mti) werden gekozen. De heer ï- v. d. Ven kreeg 11 stemmen. Devoorzitter - de heer J. A. Paans - wei met algemene stemmen herkozen. TONEL VOOR BEJAARDEN. De tneelvereniging Kerkebuurt heeft gistervond, in gebouw Eltheto, voor 150 baarden het1 gezellige toneelstuk ,,Speuiexs op hoog niveua" opgevoerd. De aarrezigen hebben genoten van de belevensen die Toon en Wïetje als amateuiletectives'in een Zwitsers ho tel hadcti. Dit stuk werd reeds twee maal in Gouden Ploeg opgevoerd. De heer C. Smits sprsk het wel- komstwoo en hij dani'e de dames die zoveeVoor de Soester bejaarden doen dooredere week een gezellige middag te <janiser«. VERGADERg PpLATELICA. Vrijdagavonoyeriderde de afdeling Soest van dentetiationale Vereniging Philatelica ine caal van „De Vier sprong". De v-zier van het hoofdbe stuur, de heer .MBacker woonde deze februari met de zaaltraining te begin- naar de verrichtingen van Soester nen. Deze training zal iedere donderdag- - - avond van 7 tot half 9 gehouden worden. Na afloop van het zomerseizoen 1961 zal een reorganisatie van de honkbalcom petitie plaatsvinden. De derde klasse zal dan landelijk worden georganiseerd en de diverse onderbonden zullen tot een hergroepering moeten overgaan. Ook de Goois-Utrechtse Honkbalbond, waarin S.E.C. gaat spelen en aan de competitie deelnemen. Zover is het echter nog niet, want er moet veel geleerd worden Daarvoor heeft men het plan oefenwedstrijden te spelen. In Hilversum zijn twee nieuwe verenigingen opgericht en S.E.C. zal deze uitnodigen tegen haar nieuwe honk balafdeling te spelen. Het zijn O.S.O. (Omroep Sport Organisatie) en H.B.C. (Hilversumse Baseball Club). H.B.C. is door een fusie ontstaan, dus spelers van dëzè vereniging hnoben al wedstrijdroutine. de oud-voorzitter, de heer G. M. Dui- den. vergadering bil De voorzitter der J. Adriaans, bracht verslag uit van algemene ledenver gadering te Utrewaar hij de afdeling met de heer J. je Bruin vertegen woordigd heeft, livaren afgevaardig den van nagencBle afdelingen, die samen 4868 ledeibben. Het vijftigjarig ian van Philatelica zal in juli gevietorden. De afdeling Soest maakt 211 deel uit van de landelijke vereni Omdat de heer lans heel vaak bui tenslands is heei als voorzitter be dankt. Met algei stemmen werd de heer W. v. d. \aart tot voorzitter gekozen. Voordiets hij vice-voorzit- ter, de functie nu door de heer Adriaans overgeh werd. De heer Backeifte de twee be stuursleden gelui hun benoeming en sprak zijn 'Uwen uit in een voortzetting van e4e samenwerking. De heer C. C. J.n^n. directeur van de rondzending. deze functie 6V2 jaar vervuld ti"l enkele weken geleden bedank1** uit tijdgebrek maar uit gebrek medewerking van de leden. Op vo van de keer v- d. Wijngaart werdten de organisatie van de rondzeronder de 'oeP te nemen, zodat o^olSe"de vergade ring beslist kaï n van de heer Lojveld*ck^ kan wor~ OUDERAVOND VAN DER HUCHTSCHOOL. Donderdag is er in de v. d. Huchtschool een ouderavond waarbij de ouders ken nis kunnen maken met de nieuwe leer krachten en afscheid kunnen nemen van mevr. C. ten Bosch-Steenbergen. De heren S. Brugman en J. H. H. Kwak, die beiden aftreden als lid van de ou dercommissie, zijn niet herkiesbaar, zo dat twee nieuwe leden benoemd moeten worden. NOG STEEDS ZOEK. Zoals reeds eerder door ons gemeld verliet mejuffrouw Bastiaantje Elisabeth Hordijk, geboren te Rotterdam, 18 juni 1931, op nieuwjaarsdag, te ongeveer 14 uur, haar woning aan de Bosstraat 4. Niettegenstaande een zeer uitgebreid onderzoek door de politie alhier en de per radio gevraagde hulp tot opspo ring van haar eventuele verblijfplaats, kon nog geen enkel resultaat in deze zaak worden geboekt. Mej. Hordijk was geestelijk gestoord, als gevolg waarvan steeds meer aan een ongeluk wordt gedacht. De hoofdinspecteur van politie alhier verzoekt daarom nogmaals een ieder alle mogelijke hulp tot opsporing te verle nen en eventuele bijzonderheden direct te melden. speelsters en spelers kwam kijken, waarschijnlijk zelden of nooit beroeps toneel en menige Soester toneelspeel ster of toneelspeler evenmin. Dan is het natuurlijk vrij begrijpelijk dat men zichzelf kwaliteiten gaat toedichten die men niet bezit en het publiek ziet sommige dingen voor prachtig aan ter wijl ze het helemaal niet zijn. Er zijn wel eens zulke hartverscheurende dra ken opgevoerd dat het juist geweest zou zijn als de politie de zaal ontruimd had. Er kwam verbetering door de wedstrij den om de V.V.V.-wisselbeker, maar deze verbetering zet blijkbaar niet door en de Soester toneelverenigingen lopen de kans met stille trom te verdwijnen. Natuurlijk komt dit voor een groot deel omdat iedereen tegenwoordig goed to neel kan zien, al is het dan op televisie en omdat iedereen kan waarnemen dat de kloof tussen beroepstoneel en het Soester toneel veel groter is dan no dig is. Wat de Plankeniers in Bussum kunnen en wat de Hoveniers in Bilthoven kon den moet ten dele ook in Soest kun nen. Maar dan moeten de Soester vere nigingen beginnen de souffleur als hoofdrolvertolker af te schaffen. Het mag dan heel moeilijk zijn toneel te spelen, het leren van een rol is al leen maar een kwestie van „instam pen". KANTMAN. Haar signalement is Lang ongeveer 1.70 meter, tenger postuur, kort blond haar, groene ogen. Zij droeg een bril met normaal montuur, was gekleed in een grijze tweedjas en droeg een licht groene gebreide muts en grijze laarsjes. S.V.V. VOLLEYBAL. Het eerste damesteam van S.V.V. heeft tegen het derde team van Spirit ge speeld en een vrij gemakkelijke over winning behaald. De setstanden waren 15-8, 15-10 en 15-12. Het eerste herenteam slaagde er niet in het Amsterdamse S.M.H. de punten te ontfutselen. De Soesters speelden een uitstekende wedstrijd ondanks het feit dat er twee invallers mee deden. De harde serve van de Amsterdammers bracht de overwinning. Een vrij grote voorsprong van onze plaatsgenoten werd door harde serves van de Amsterdamse spelers weer te niet gedaan, zodat deze set met 13-15 verloren ging. Het sterke wapen van de Amsterdammers zorgde ervoor dat de S.V.V.-ers in de tweede set met 15-8 op de knieën gedwongen werden. De derde set leverde echter een 15-10-zege voor de rood-witten op. Ondanks goed spel slaagden de S.V.V.- ers er niet in de grote achterstand in de vierde set verder dan tot 10-12 in te lopen. S.M.H. nam de drie resterende punten voor haar rekening zodat het een 10-15-nederlaag voor S.V.V. werd. Woensdagavond wordt de enige wed strijd van S.V.V. gespeeld. Het eerste herenteam komt dan uit tegen S.O.S. 2. ZEER ONVOORZICHTIG. De heer H. J. de R. reed met zijn echt genote en mevr. M. Th. B. per auto op de Stadhouderslaan in de richting Soest. Plotseling stak de heer S. W., die op de Stadhouderslaan woont, per fiets de weg over. D'e heer de R. remde krachtig, week uit en kon een aanrijding met de heer W. voorkomen. Zijn auto kwam echter tegen een boom terecht en werd beschadigd. De bestuurder kreeg lichte verwondingen en een hersenschudding. Zijn vrouw eveneens. Dokter Schutte, die de eerste hulp verleende, liet haar per ziekenauto van de E.H.B.O. naar de Lichtenberg brengen. De derde inzitten de, mevr. M. Th. B. werd eveneens licht gewond. BOTSING. Mevr. B. de K.-G. reed per bromfiets op de Beetzlaan. Haar zoontje zat achterop. Door onbekende oorzaak reed zij tegen een geparkeerde auto en lichte schade was het gevolg van deze botsing. Dokter Schutte verleende de eerste hulp.

Soester Courant | 1961 | | pagina 1