Stoffelijk overschot van raej. Hordijk gevonden. Inzameling voor de Congo. Betonmolen viel tegen huis aan OFFICIËLE MEDEDELINGEN. HET OOG GERICHT OP AUTO'S. VRIJDAG 3 FEBRUARI 1961 40 JAARGANG No. 10. Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2,10 - per post 2,25 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126156 Bastiaantje Elisabeth Hordijk, geboren te Rotterdam op 18 juni 1931, verliet op nieuwjaarsdag haar woning in de Bos straat en keerde niet terug. Enkele malen werd haar signalement omge roepen door de radio en in vele bladen geplaatst. Er kwamen inlichtingen bin nen en de Soester politie zocht enkele malen in de bossen van Pijnenburg. Dit leverde geen resultaat op, hetgeen be grijpelijk is wanneer men bedenkt, dat deze bossen zeer uitgestrekt zijn en slechts weinig agenten voor dit werk beschikbaar waren. Gistermorgen, om 9 uur, gingen 80 militairen, 10 politieagenten en 6 speur, honden van de Soesterbergse bewakings dienst de bossen van Pijnenburg in en gistermiddag omstreeks half drie werd het stoffelijk overschot van het ver miste meisje gevonden. Het lichaam lag voorover op de grond onder enkele struiken, niet ver van een weg af. Er waren geen sporen aanwezig die wezen op een gewelddadige dood, maar een definitieve beslissing kan pas na de sectie van het lijk gegeven worden. Het stoffelijk overschot is eerst naar het Soester politiebureau gebracht en later naar Amersfoort, waar de sectie heden middag verricht is. Schoolkinderen in Soest en Soesterberg hebben ruim 11000 blikjes melk, 143 pakjes melkpoeder, blikken conserven, vlees, groenten, pakken koffie en ha vermout ingezameld voor de hongerende Kongo. Deze inzameling werd georganiseerd door de heer J. H. Raven, bestuurslid van het Rode Kruis. Het lag in de bedoeling dat de blikjes aan het woonhuis van de heer Raven afgeleverd zouden worden, maar dat zou al gauw op ruimtegebrek uitgelopen zijn. Gelukkig stelde het hoofd van de Groen van Prinstererschooi, de heer B. Dijkstra, een lokaal ter beschikking waar alles opgeslagen kon worden tot de levensmiddelen naar Den Haag ge bracht konden worden. Dit werd gra tis gedaan, zoals de heer D. Hornsveld gratis voor het vervoer in Soest zorgde. Een inwoner van Soest-Zuid schonk 50,— en het hoofd van de christelijke school in de Prins Bernhardlaan kon 75.aan giften overmaken. Leer lingen van de Insingerschool kregen 2,80 en de christelijke kleuterschool in de Nieuwstraat kon 7.50 afdragen. De heer Raven heeft bijzonder veel me dewerking ondervonden van alle school hoofden en de kinderen hebben uitste kend hun best gedaan om hongerende medemensen aan voeding te helpen. Dit was het resultaat Openbare school Kerkebuurt 110 busjes openbare school Soestdijk 318 openbare school Soest-Zuid 323 christelijke school en christelijke kleuterschool Pr. Bernhardlaan 1449 christelijke school Driehoeksweg 354 christelijke school Insingerstraat 102 christelijke school Groen van Prinstererstraat 1067 r.k. Jongensschool Steenhoffstraat 369 r.k. meisjes- en kleuterschool Steenhoff- straat 344 Mariaschool 297 St. There- siaschool 508 r.k. school Soest-Zuid 359 v. d. Huchtscholen 274 chr. v.g.l.o. 157 r.k. meisjes-v.g.l.o. 90 openbare ulo Kerkebuurt 112 chr. ulo Pr. Bern hardlaan 1174 r.k. ulo 906 Koningin Emma huishoudschool 120 openbare kleuterschool Nachtegaalweg 77 open bare Kleuterschool Dtiinweg 44 r.k. kleuterschool Mariastraat 15 r.k. kleu terschool Ericaweg 80 christelijke kleu terschool Nieuwstraat 80 christelijke kleuterschool Driftje 70 christelijke kleuterschool Hees 22. In Soesterberg werden 2345 blikjes melk opgehaald. Een zuivelfabriek schonk 500 blikjes ineens. Openbare school 1085. Christelijke school 500. R.K. Carolusschool 340. R.K. Titus Brandsmaschool 211. Openbare kleuterschool 74. R.K. kleuterschool 135. De heer J. P. Touwen, groepscomman dant-instructeur van het Rode Kruis, die ook een werkzaam aandeel had bij deze inzameling, begeleidde het trans port naar Den Haag. De autotentoonstelling in het nieuwe R.A.I.-gebouw werd donderdag officieel door Z.K.H. Prins Bernhard geoepend. De Prins tijdens de rondgang langs de stands. MEDISCHE DIENST. In het komende weekeinde wordt de dienst waargenomen door de artsen G. van Beurden, Steenhoffstraat 12 en J. Kuipers, Middelwijkstraat 24. Geopend is apotheek „Soestdijk", Van Weedestraat. Een wonderlijk en gevaarlijk ongeval heeft gistermorgen een huis op de Wiek- sloterweg beschadigd. Een betonmixer op een auto - gewicht zeven ton - kantelde van de weg af in een sloot en sloeg een groot gat in de woonkeuken van het kleine boeren huis, dat bewoond wordt door de 84- jarige mevr. G. Veldhuizen-van Wan delen, een weduwe. De bestuurder van de auto moest even voor het ongeval een militaire wagen passeren en daarvoor was de weg te smal. De auto kwam in de zachte berm terecht en vervolgens in de sloot langs de weg. De bestuurder van de auto, M. v. L. uit Hilversum, liep geen letsel op. Op het moment van het ongeluk bevond de oude vrouw zich met haar 47-jarige zoon in de woonkeuken. Zij hoorden een zware klap, het huis trilde en stukken steen kwamen naar binnen. Een spiegel brak, maar een hangklok, die aan de muur hing waarin het gat geslagen werd, bleef haar werk doen. Het ongeluk is te wijten aan het feit, dat de auto met de betonmolen zich op een B-weg bevond, waar wagens van dit gewicht helemaal niet komen mogen. Gistermiddag is de betonmolen met de auto door een takelwagen op de weg getrokken. PATER P. J. SUASSO W.P. Voor de derde maal heeft pater P. J Suasso de Lima de Prado W.P. over Afrika gesproken en ditmaal werd zijn geboeid gehoor gevormd door leden van het R.K. Vrouwengilde, die gisteravond in het Ludgardisgebouw aanwezig wa ren. De pater werd ingeleid door de presidente van de afdeling, mevr. W. G. van Zadelhof! Er zijn 3500 witte paters en de meesten van hen bevinden zich in het zwarte werelddeel. Daar werken zij voor de negers, die door miljoenen blanken tegengewerkt worden omdat zij zich verheven voelen boven deze mensen, die ze vroeger kannibalen en wilden noem den en thans nog altijd kleurlingen of onderontwikkelden, om goed te laten uitkomen hoeveel meer ontwikkeld zij zichzelf achten. Afrika is in opmars en vele jonge on afhankelijke staten maken thans deel uit van de UNO. De vrije wereld en het communisme dingen naar de gunst van 'deze vrije volken en het is betreurens waardig dat Rusland en zijn vrienden zo enorm veel meer doen voor de Afri kanen dan zij die zich tot de vrije we reld rekenen. Dat is bijzonder gevaar lijk, want terwijl in Amerika, Zuid- Afrika en andere landen de rassendis criminatie de scheiding tussen blanken en zwarten handhaaft, werken Moskou en Peking aan het vormen van een blok, waarin Afrika een machtige hoeksteen zal worden als wij allen in de vrije wereld niet gaan inzien dat wij op de verkeerde weg zijn. Over dertig jaar zal het blanke ras slechts 20 van de wereldbevolking uitmaken, dus het wordt de hoogste tijd dat wij onze su perioriteitswaan afleggen. Anders kon het wel eens gebeuren dat onze kin deren ons later zullen vervloeken om ons beleid dat hen naar de ondergang voerde. Groot is de schuld die de blanke tegen over de neger heeft, want slavenhalers hebben de dood van 130 miljoen neger slaven op hun geweten. Onder deze blanken zijn ook veel Nederlanders, die met de wet en de Bijbel in de hand hun standpunt goedpraatten, zoals thans de apartheidspolitiek met de wet en de Bijbel in de hand verdedigd wordt. Afrikaanse volken hebben zich in twee wereldoorlogen gemengd in de strijd tussen de blanken. Zij stonden aan de geallieerde zijde omdat zij deze oorlog als een strijd tegen de rassendiscrimi natie en voor de vrijheid zagen. Van de vrijheid komt voor hen in ver schillende landen van de wereld maar weinig terecht. Afrika gaat echter door met de worsteling cm onafhankelijkheid en gelijkgerechtigdheid en Afrika vor dert. Spoedig zal ook Zuid-Afrika moe ten ervaren dat de apartheid historisch volkomen buiten de werkelijkheid is. Thans schenkt Rus.and aan Afrika het kader dat zo nodig is voor de uitbouw van de jonge staten. Dit kader wordt gevormd aan universiteiten achter het ijzeren gordijn. De vrije wereld moet spoedig gaan inzien dat het onze taak is deze jonge mensen op te leiden. Ook al omdat zij anders de vrienden van de communisten zijn, maar ook uit men selijke overwegingen. Hoe belangrijk Afrika voor de blanke is blijkt uit de woorden van paus Johan- nes de drieëntwintigste, die Afrika het werelddeel noemde waarop de hoop van de katholieke kerk gevestigd is. Terwijl in Europa de ontkerstening hand over hand toeneemt, breidt het christendom zich in Afrika uit. HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet, ter algemene kennis, dat ter gemeente secretarie van Soest ter inzage zijn ge legd verzoeken met bijlagen van a. Mevrouw C. van Werkhooven-van Reden, Lt. Koppenlaan 12, Soesterberg, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een aardewerk-atelier, in het per ceel Lt. Koppenlaan 4, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie E, nr. 9167, b. N.V. Purfina Nederland, Bezuiden- houtseweg 74, 's Gravenhage, om ver gunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een service-station, in het perceel Radema- kerstraat hoek Postweg, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie E, nr. 2639. c. F. Th. M. Boereboom, Gen. Winkel manstraat 69, Soesterberg, om vergun ning tot het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een in richting bestemd tot het bakken van voedings- en genotmiddelen in oliën en vetten, in het perceel Amersfoortse- straat 2, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 2496. d. W. Oud, Buys Ballotlaan 7, Soester berg, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een worstmakerij en rokerij, in het perceel Buys Ballotlaan 7, kada straal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 2823. e. Internationale Lasproducten Handel- mij N.V., Amersfoortsestraat 15, Soes terberg, om vergunning tot het oprich ten, in werking brengen en werking houden van een kunstharsperserij, re paratiewerkplaats en magazijn in het perceel Amersfoortsestraat 15, kada straal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 2656. Gedurende tien dagen na de dagteke ning van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schrifte lijk bezwaren tegen het verlenen der vergunningen in te brengen bij het ge meentebestuur. Bovendien zullen op dinsdag, 21 februari a.s., des voormiddags, resp. te 11, 11.15, 11.30 en 11.45 uur, in het gemeentehuis openbare zittingen worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van deze verzoeken kunnen worden ingebracht. Soest, 3 februari 1961. ONTTREKKING WEG AAN HET OPENBAAR VERKEER. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, zulks ter voldoening aan het bepaalde in artikel 12 van de Wegen wet, dat van 4 fe bruari 1961 af gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie ter inzage van een ieder is gelegd het besluit der gedepu teerde staten van de provincie Utrecht, d.d. 23 januari 1961, afd. 2B, nr. 103/156, alsmede het daarbij goedgekeurde besluit van de raad dezer gemeente d.d. 18 mei 1960, afd 1, nr. 7831, zoals dit besluit nader is gewijzigd bij besluit van de raad d.d. 13 januari 1961. afd. 1, nr 11, tot de onttrekking aan het openbaar verkeer van weg nr. 28 (onbenaamd) met het daarbij behorende rijwielpad, gelegen tussen een punt op 218 meter ten noordwesten van weg nr. 2 (Amers foortsestraat) en weg nr. 27 (Heezer- spoor oostzijde). Van de beslissing van gedeputeerde sta ten voornoemd staat beroep op H.M. de Koningin open. Dit beroep kan wor den ingesteld door ieder belanghebben de uiterlijk op de dertigste dag nadat deze aankondiging heeft plaats gehad. Het adres van beroep dient aan H.M. de Koningin te worden gericht, maar ingediend bij de Commissaris der Ko ningin in deze provincie. Door deze zal een bewijs van ontvangst worden afgegeven. Soest, 3 februari 1961. ONTGRONDING. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat, bij besluit van Gedeputeerde Staten der provincie Utrecht, d.d. 16 januari 1961, afd. 2A nr. 514'60/124, aan de firma Gebr. Kamerbeek te Utrecht en haar rechtverkrijgenden behoudens rechten van derden en tot wederopzegging ont heffing is verleend van de verbodsbe palingen, genoemd in artikel 2 van de „Verordening op de ontgrondingen Utrecht", voor het afgraven van de percelen kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nrs. 2601 en 2603, welk besluit vanaf heden gedurende dertig dagen voor belanghebbenden ter secre tarie dezer gemeente ter inzage is ge legd. Ingevolge artikel 6 van de „Verorde ning op de ontgrondingen Utrecht" staat van bovenvermelde beslissing beroep open op Hare Majesteit de Koningin binnen vorengenoemde termijn. Het adres van beroep, gericht aan Hare Majesteit de Koningin, moet worden ingediend bij de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht. Soest, 3 februari 1961. BRANDVEILIGHEID. In de gemeente Soest gelden voorschrif ten betreffende a. het voor huishoudelijke doeleinden voorhanden hebben van o.a. ether, ben- De RAI is weer begonnen en de dagbla den vergeten even dat het niet gewenst is onbetaalde reclame te maken. Hele pagina's worden besteed aan bij zonderheden over automobielen. Zelfs vindt men het niet erg prijslijsten af te drukken en deze vormen interessante lectuur voor de autobezitter of hij die dit wil worden. Mensen met kleine beurzen kunnen voor een dikke drieduizend gulden Goggomo- bielen of Heinkelen, maar voor die prijs zijn echter ook al wagens te koop die hele echte auto's zijn. Het doet deugd in de prijsklasse van 4000,tot 5000,onze eigen DAF te zien in een standaard- en een luxe uitvoering. Gewoon te geef vergeleken bij de lieve sommetjes die men mag neertellen als men behoefte aan een slee heeft. Aan de top staat een Rolls Royce met de mooie naam Silver Cloud. Die kost maar 70.000,Die zullen we in Soest wel nooit te zien krijgen. Een Cadillac van 60.000 waarschijnlijk ook niet. De Alfa Romeo's, Pontiacs, Buicks, Lin- colns en tientallen andere auto's zijn veel en veel duurder dan de Borgward, maar laat het nu net de Borgward-fa- brieken zijn die volkomen aan de grond zitten. En zij zijn niet de enige, want uit En geland kwamen foto's met rijen en rijen auto's waarvoor men geen baas kan vinden. Heeft men bij die fabrieken geprodu ceerd zonder ook maar bij benadering te becijferen wat wel of wat niet kan Of staan we dan eindelijk voor een te rugslag die velen al jaren vrezen. Het is te hopen dat dit niet het geval is, maar die honderden en duizenden nieuwe auto's konden wel eens boek delen spreken. Evenals de vijf miljoen werklozen die er thans in Amerika zijn. KANTMAN. zine, benzol, gasoline, nafta, nitrocel- lulose lakken, petroleumether, scheeps- huidverf, zwavelkoolstof, brandspiritus e.d. Deze vloeistoffen mogen niet voorhan den zijn in een hoeveelheid van meer dan 20 liter en anders dan in één of meer niet gesoldeerde goed gesloten metalen vaten en/of in ten hoogste 5 goed gesloten flessen van niet meer dan 1 liter inhoud. b. het opslaan van hoeveelheden van meer dan dertig liter petroleum, huis brandolie 1 en huisbrandolie II e.d. in een bak of vat. Tevens gelden voorschriften betreffende de eisen, waaraan leidingen van kachels en vaten, waarin vloeibare brandstof wordt gestookt, resp. bewaard, moeten voldoen. Ieder, die op enige wijze gebruik maakt van licht-ontvlambare vloeistoffen, wordt in eigen belang aangeraden na te gaan of aan bovenbedoelde eisen wordt vol daan. Informaties terzake worden gaarne ver strekt door Bouw- en woningtoezicht, Lange Brinkweg 49c, Soest en Hulp- secretarie Soesterberg, Veldm. Mont- gomeryweg 29, Soesterberg. HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinder wet ter algemene kennis, dat ter ge meente secretarie van Amersfoort ter inzage is gelegd een verzoek met bij lagen van de Minister van Defensie te 's Gravenhage, om vergunning tot het oprichten van een vijfvoudige K.S.O.- baan voor tanks op het terrein van de Bernhardkazerne, gelegen aan de Barchman Wuytierslaan 198, kadastraal bekend gemeente Amersfoort, sectie C, nr. 4013. Gedurende tien dagen na de dagteke ning van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schrifte lijk bezwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het ge meentebestuur van Amersfoort. Bovendien zal op woensdag, 22 februari a.s., des voormiddags 10.00 uur, in het gemeentehuis van Amersfoort een open bare zitting worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden inge bracht. Een ieder kan ter gemeente secretarie van Amersfoort kennis nemen van de terzake ingekomen stukken.

Soester Courant | 1961 | | pagina 1