meubel-show 'i )3innenPiuti SOESTERBERG. MET RAAD EN DAAD. WIST U, SOEST. Wat is mode? Iets wat het hart van elke vrouw raakt. Ja, dat is het! Dat is de mode'61... in primeurs bij V&D! De nieuwe stijl voor moderne gezelligheid. Let op de Courant van vrijdag a.s. Van vrijdag 17 t.e.m. 23 februari bieden wij U de gelegenheid om vrijblijvend een grote collectie formule meubelen te zien en gratis alle inlichtingen over deze meubelen te verkrijgen. EEN GOED ADRES EN... DICHTBIJ. Woninginrichting Firma K. de Boer Z». Laanstraat 12 Telefoon 2797 Baarn. den de bus genomen omdat de benzine op was en zij hadden niet genoeg geld om benzine te kopen. Dat is niet straf baar, dus ze mochten hun reis voort zetten. JAARVERGADERING PHILATELICA. In de zaal van de Viersprong heeft de afdeling Soest van de I.V. Philatelica de jaarvergadering gehouden onder voor zitterschap van de nieuwe voorzitter, de heer W. v. d. Wijngaart. De secretaris, de heer W. Meijneken, las het jaarverslag, waaruit bleek dat de afdeling thans meer dan 160 leden heeft. Uit het voorlopig financieel overzicht van de penningmeester, de heer de Wit, kwam een batig saldo naar voren en de directeur van de veiling, de heer Kool, gaf eveneens een overzicht van het afgelopen jaar. Mevr. van Boeyen bracht verslag uit als hoofd van de nieuwtjesdienst. Een aantrekkelijke verloting bezorgde alle aanwezigen een prijs. FEETSAVOND SOESTER TURN CLUB. Op zaterdag 4 maart zal de Soester Turn Club een feestavond houden in het restaurant van 't Soester Natuurbad. Om het alle leden gemakkelijk te maken zullen extra bussen zorgen voor het vervoer naar en van de feestzaal. Er is op het ogenblik een verloting gaande waarvan de trekking op 4 maart zal plaats hebben. Op vrijdag 17 februari zullen de jaar lijkse onderlinge wedstrijden gehouden worden. KAARTEN BIJ S.E.C. Kaarters van S.E.C. hebben gister avond in hotel Bos en Duin een kla ver jastournooi gehouden. Er waren 48 deelnemers. De uitslag was 1. W. Pothoven 6449. 2. B. de Rooij 6373. 3. J. Timmer 6274. 4. H. Vos kuilen 6189. 5. R. ten Hove 6160. 6. H. Huyink 6096. 7. Mevr. v. Doorn 6083. Troostprijzen Mevr. Brons 4290 en C. Seezink 4544. De heer R. ten Hove reikte de prijzen uit. AANRIJDING. Op de Van Weedestraat reed J. H. O. uit Bussum per auto in de richting Amersfoort. Van de Prins Bernhardlaan kwam de auto van de Soester W. J. E. Deze verleende geen voorrang en de twee auto's kwamen in botsing. Beide auto's werden licht beschadigd. EIERMARKT. Op de Amersfoortse eiermarkt van vrij dag j.1. werden aangevoerd 225.000 st. Hoendereieren van 11,50 tot 13,25. Middenprijs 12,25. Prijs per kg. 2,04. V.V. SOESTERBERG VIERDE VASTENAVONDFEEST. De ontspanningscommissie van de V.V. „Soesterberg" heeft een goed succes geboekt met de vastenavondviering in ,,'t Centrum". Een grote serie prijzen was aanwezig voor het Bingospel, die o.m. bestonden uit kippen, rollades, worsten, vlees, taarten en flessen wijn. De leiding van dit spel was in handen van de heren Siebelink en Van Zan ten, die op bekwame wijze een gezelli ge sfeer wisten te scheppen. Het duo Siebe-Vaza zorgde voor de vrolijke noot. Tijdens de pauze voerden twee leden van de jeugdcommissie, bij gestaan door het duo Siebe-Vaza, een actie voor de jeugd van V.V. Soester berg. Het resultaat leverde een flink bedrag op voor de jeugdkas, waarvoor de jeugdcommissie zeer dankbaar was. Pacht of huur De heer F. C. N. schrijft het volgende Ik had mijn zaak voor drie jaar verpacht met recht van koop in januari 1961. Nu moet ik mijn huiseigenaar betalen 5 over koopsom, goederen en pachtgeld. Is dat juist of moet ik 5 o betalen over koopsom en goederen Ik moet nu het huurcontract laten zetten op naam van koper. AntwoordNatuurlijk willen wij deze vraagsteller graag uit de moeilijkheden helpen, maar wij zitten daar door zijn verstrekte gegevens zelf middenin. Wij hebben namelijk geconcludeerd, dat de heer F. C. N. verpachter is en niet eigenaar, dat hij als zodanig iemand het recht van koop heeft gegeven, doch dat dit ons inziens alleen kan geschieden door de eigenaar. Bovendien spreekt hij zowel over pacht als over huur, wat nogal uit elkaar ligt en tenslotte weten wij niet waarom hij 5 °/o moet betalen (laat staan de kwestie waarover). Die be paling van betaling van 5 °/o staat na tuurlijk ergens in, dd&r moet hij voor lopig de oplossing zoeken. Misschien kunnen wij nog enige gegevens ontvan gen Hoe heet koning Boudewijn Hoe luidt de achternaam van koning Boudewijn van België vraagt J. D. S. AntwoordDe achternaam van het Belgische Koningshuis luidtVan Sak senCoburg. dat de Hollandse IJzeren Spoor weg Mij in 1837 werd opgericht en daarmee de oudste spoorwegmij is in Nederland die deel uitmaakt van de N.S. dat Griekenland in Homerus de grootste en beroemdste dichter heeft bezeten, die het ooit heeft gekend dat de Grote Oceaan groter is dan al het vasteland ter wereld samen dat de naam florijn en het teken voor gulden ontstaan zijn door dat de eerste goudguldens gesla gen werden in Florence dat het gipsverband uitgevonden is door de Nederlander Mathijsen in 1851 dat de beroemde componist F. Jo- seph Haydn eerst koorzanger is geweest Te koop GASKACHEL met thermostaat. Auto rijschool Van Doorn, Gal- lenkarnp pe]sweg 14- Te koop TRAPNAAIMA- CHINE, zeer goede staat. Steenhoffstr. 21A. Te koop BABYUITZET (nieuw), waarde 200.-, voor 100,—. Thorbecke- straat 23. Werkende jonge vrouw zoekt 1 of 2 KAMERS met kookgelegenheid of keuken (bij voorkeur on- gemeub.j. Brieven onder letter C 53 bureau S.C. Net persoon gezocht, die gelegenheid heeft in de avonduren af en toe TYPWERK te verrich ten voor oudere heer. Br. no. 20 bureau S.C. Drukkerij B. Kramer, Langestraat 121-123 te Amersfoort, vraagt een actieve KRACHT, goed bekend met Nederl. taal en machineschrijven. Ge legenheid om zich te be kwamen in drukkerij-ad ministratie en/of in de kantoorboek-, kantoor machine- en kantoor- meubelbranche. Pers. of schrift, soll, aan boven staand adres. Te koop gevraagd klein HUISJE met grond. Br. onder nummer 18 bur. Soester Crt, Te koop OPEL-KAPTAIN 1955, in zeer goede con ditie, Panhard 1957 (zeer mooi), Tempo gesloten bestelwagen 1956, in zeer goede conditie. Garage 't Westen, Beukenlaan 80, Soest. 1. Uit Zwitserland :Macco satin. De voorjaarsmode stelt U meer dan ooit in staat Uw persoonlijke smaakte demonstreren, alleen al in de kleur: fel of donker. Dit Macco satin in de fraaiste des sins, geeftU gelegenheid een positieve keus te doen. Het is 'n prachtige, gedistingeerde stof met aparte charme in donkere tinten. 90 cm breed.9.75 i.Uit ItaliëZuiver zijden imprimé's. Een stof die de komende mode meebrengt in dessin en verrassende combinaties van vage, sombere tinten. Hiervan een heerlijke en luxueuze middag-en avondjapon! Nu een alleszins bereikbaar ideaal. In cravatte dessins of met warme bloemmotieven, 90 cm breed 7.95-9.75-13.90 S.Uit Spanje:Taffetasiimprimé.Hiervan moetU de kleuren komen zien: fel oranje en rose tegen bruin in alle nuanceringen! Iets bijzonders,zowel in kleurstelling als dessinering. Geen wonder dat deze zijde steeds meer in zwang komt. 90 cm breed, 6.90-5.95 PROGRAMMA R.K. INSTUIF. Na het woelige carnavalsfeest van zon dag breekt er voor de leden van de Instuif R.K. Jong Soest een wat kalmer tijd aan. Op zondag 19 februari is er in het St. Josephgebouw een H. Mis voor de leden van de Instuif. Na een kopje kof fie zal Rector Cottons een inleiding houden en wordt de gelegenheid gege ven vragen te stellen. Zondag 26 februari wordt er weer ge danst. Dan komt de Beierese kapel van Jan de Roo, die voor de Instuivers geen onbekende is en tijdens de eeuwfeesten te Amersfoort speelde. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Op maandag 13 maart zal de heer M, Vijn uit Enkhuizen voor de leden van de Koninklijke Nederlandse Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkunde, in De Gouden Ploeg spreken over het onderwerp „Van Zaad tot Zaad". Het wordt een causerie over zaaien, zaad teelt en zaadwinning. Bij voldoende belangstelling zal op de woensdagavonden 1, 8, 15 en 22 maart van 8 tot 10 uur een cursus worden gegeven, waarin speciale aan dacht besteed zal worden aan de aan leg en het onderhoud van kleine tui nen. Het bestuur van de K.N.M.T.P. acht het beslist noodzakelijk dat er leden gewor ven worden en de leden is verzocht mee te doen aan een wervingsactie. VERNIELZUCHT. Een vijftal jongelui heeft op de Insin- gerstraat een tuinhek en enkele ruiten vernield en de ouders van de jongens mogen betalen. Op de Middelwijkstraat werden enkele planken uit een afrastering gerukt. De daders zijn onbekend. VERDACHT. Het leek de heer T. verdacht dat drie jongelui een auto op de Birkstraat neer zetten en de bus naar Baarn namen. Hij belde de politie. De bus werd aange houden en de jongemannen werden on dervraagd. Alles was in orde. Ze had- 4.Dameskousen. Door de korte rokken verdienen zij extra aandacht Kies daarom vooral de kleur die het beste bij U past! In deze aanbieding vindt U: safraan, mandarinsel, capribeige, marano. naadloos2.75 kristal 2.95 5.Grote knopen: flatteus accent, dat in het komende seizoen op geen modieuze jas of japon mag ontbreken'. Strak van vorm, nieuwe tinten. 75 c.-95 c.-1.20 6. Lipsticks. Oranjetinten en bruin dit voorjaar en deze zomer favoriet. Max Factor brengt ze: Venetain lace en Parisien lace. Bij ons verkrijgbaar in Hi-fi uitvoering voor3.95 „Kego" Panel front kinderslip var fijn tricot. Met fleurig geruite voorzijde, in verschillende kleuren verkrijgbaar.De meisjes slips zijn bovendien flatteus ge garneerd met broderie- kant. Per stuk voor: meisjes,v.a.maatl 1.95 jongens,v.a.maat 001,7 5 Broderie anglaisevan PirolalOpde onlangs ge houden introductie-show was men ronduit enthousiast. „Bij het zien van deze collectie zijn we helemaal weggesmolten" schreven deVerslag- geefsters. Kom Uzelf overtuigen, deze exclusieve modellen zijn nu voor het eerst verkrijgbaar: 7.jupon, geheel broderie, en voorzien van de allernieuwste snufjes. Zachte kleuren. In zeer mooie no-iron kwaliteit. Maten small, medium en large. 10.95 8.Nachthemd, een Pirola- droom! Werkelijk iets om te stelen. Het doet denken aan de smetteloze broderie van onze moeders en groot moeders door de char mante en romantische ideeën,die erin zijn verwerkt.Toch zijn ze echt hedendaags! In medium en large. 24.50 9.Elegant 5-rijig collier geslepen irisé kraal, héél charmant om Uw hals...! Een prachttg accent bij Uw japon en - nu ook - bij Uw jas. Verstelbare sluiting. 14.90 lO.Kraagloze mantels... lage hals... donkere fonds in de japonnen een seizoen bij uitstek voor colliers! Én dan liefst in lichte kleuren! Dit voorbeeld is een collier van aflopende parels, beurtelings mat en glanzend. Verkrijgbaar in beige en gebroken wit. 4.90

Soester Courant | 1961 | | pagina 2