VAN ESSEN voor Brillen TWEEDE BLAD SOEST. fest 2 BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool BURGERLIJKE STAND NIEUW EXPERIMENT EN WEINIG PLANNEN. EEN MANTEL EN BREISTEEK. VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 14 FEBRUARI 1961. As je 't ming vraogt, dan mok zeige dak me leve nie zo'n feest metemaokt heb ast karneval van die dee- rens en jonges in cir_ kus Leut. Zuk hosse, heul bar. Veur dat spul bink eiges netuurlek veuls te oud en ze kriege ming pas ant hosse ak de maon veur 'n doedelzak anzie. Maor om te kieke wast al de meuite weerd. Die jongelu hebbe al schik asse 'n glaosie karnemelk ophebbe en das toch maor je waore. Omdattet karneval in 'n cirkus was gonk as kloon. Mense wat hak 'n me- raokels fing pak. De eerste pries hak motte hebbe, maor 'k schat dattie man- ne van de raod van ellef d'r eige ver gist hebbe toeng ze 'n aandere kloon 'n pries gaove. 'k Bin d'r heul nie nar rig om waant 't was in dat cirkus zo vol dajje je eige nie keere kon. En dat heule zaokie maor hosse. Ze motte nog us zeige datte Soesders zukke dooje dienders binne. En dazze nie feeste kenne. Dat hek zondag wel aanders ezien. Heul bar zo'n kebaol. 'k Sting dat zo us an te kieke en d'r kwam 'n jonge bie me staon die veul op Fidel Castro leek. Da mos ok, waant hie mos die baordaop veurstelle. Je het 'n prachtbaord, zee ik. En jie het 'n meraokels gek masker, zee die. Ik lach me ziek. Dat mojje dan maor doen, zee ik, want dat is gin masker, maor ming eige kop. Volleged jaor motte ze ut nog beter doen as noeng. Maor dan 'n bietje meer ruumte asjeblieft, waant asje pech heb dan drukke ze je plat azze zo ant hosse gaon. En dan motter 'n heule starke kérel bie de deur staon om alles d'r uut te houwe wat in d'r gewoone zon dagse pakkie wil komme. 't Is karneval veur de minse die d'r eige wille toetaokele en nie veur minse die eerst 'n slokkie gaon drinke en dan teuge mekaor zeige, gao je mee naor 't karneval, dan kenne we lache. S.E.C. VERLOOR VAN BAARN. Een technisch beter spelend elftal van de tweede klasser Baarn heeft zondag middag van een enthousiast spelende S.E.C.-ploeg gewonnen. Twee zwakke momenten van back Pot hoven leverden de gasten twee doel punten op. Het eerste werd na een kwartier gescoord door rechtsbinnen Limper en het tweede na de rust door rechtsbuiten Oudendorp. Ruttenberg speelde linksbinnen en Ten Hove op de spilplaats. Het was een in teressant experiment, want juist van de achterspeler Ruttenberg kwamen in de voorhoede de meeste goede en harde schoten. Succes leverden deze echter t*-. Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht. GEBOREN René, zoon van M. Vellin- ga en A. A. Nobelen, Julianalaan 52. Martinus Jacobus, zoon van A. Be- rendse, en W. M. Tuinstra, Christiaan Huygenslaan 66. Michèle Jean Jules Franciscus Joseph, zoon van F. A. J. Fijen en M. S. Bruins, Baarn, Van Beet- hovenlaan 5. Wilhelmina Hendrika Maria, dochter van J. M. J. van Bonzei en J. W. van Boekei, Braamweg 50. Johan en Antonie, zoons van J. van Beek en M. Kraaijveld, Plesmanstraat 169. Ivonne, dochter van L. A. van den Heuvel en J. J. de Jong, Hartweg 39. Yvonne Sylvia, dochter van A. G. D'ekkking en A. Boom, Gallenkamp Pelsweg 18. Miranda Maria, dochter van H. F. Sips en M. Th. J. van den Berg, Anna Pauwlownalaan 10. Ag- nes Mathilda Maria, dochter van G Roeten en M. P. Kraan, Steenhoffstraat 30. Bernardus Jacobus Wouter, zoon van J. W. B. de Bruin en C. M. van der Grint, Gallenkamp Pelsweg 6. Leo- nardus Martinus Maria, zoon van H. N. Kool en C. v. d. Grift, Betje Wolflaan 29. ONDERTROUWD Cornelis Nicolaas Breukelen, Vinkenweg 7 en Geertruida Buijtenhek, Vinkenweg 7. Jan Jo- hann Edward Siegfried van Munster, Burg. Grothestraat 70-72 en Johahna Gerarda Dirkje Petronella van Asch Schoutenkampweg 20. Egbertus van Es, Wieksloterweg O.Z, 31 en Catharina Nijburg, Nieuwerhoekplein 7. GEHUWD Andreas Gabrlël Maria Riet veld, Kapelstraat 2, Hilversum en Jo- hanna Anna Agatha van den Brink, Kerkdwarsstraat 4. Klaas Lamber- tus van Straten, Narcisstraat 9, Amers, foort en Petronella Johanna Cornelia van 't Klooster, Kerkstraat 67. OVERLEDEN Hendrika Gijsberta Kant, 48 jaar, gehuwd met B. de Joode, Ba- lensteeg 28, Gorinchem. Clara Mul ler, 69 jaar, Van Lenneplaan 18. Hannah Isabella Leeson, 87 jaar, we duwe van F. van Wissel, Emmalaan 18 Bernardus Ebele Jacobus van der Meulen, 76 jaar, weduwnaar van M. E. Schreur, Middelwijkstraat 67. Jo hanna Geertruida Elisabeth Schipvaart, 65 jaar, weduwe van C. Verheij, Pau lus Potterlaan 18. Maria Helena Innocentia Kestens, 72 jaar, weduwe van Th. J. J. Holterman, Amersfoort sestraat 83. Wilhelmina Frederika Bernadina van der Wedden, 74 jaar, weduwe van W. F. Philippens, Ir. Men- kolaan 77. Geertruida Haks, 88 jaar, Burg. Grothestraat 35. Binnenkort zullen we weer een nieuw experiment kunnen aanschouwen, dat bij menig televisiekijker in de smaak zal vallen. De auteur van de bekende series rondom de detective Paul Vlaan deren heeft namelijk een detectivever haal geschréven, dat als feuilleton voor de televisiecamera kon worden gebracht en de A.V.R.O. zal dit op een zes tal verschillende uitzendingen op de buis brengen. De titel is ,,Het is zover". Zaterdag 18 februari komt het eerste deel in de huiskamers, 27 februari ver schijnt het tweede, 8 maart het derde, 18 maart het vierde, 5 april het vijfde en 15 april het zesde. Hoe aanlokkelijk zo'n feuilleton ons ook toelacht, wij vinden de tussenruimten tussen de uitvoeringen aan de lange kant, negen dagen en een maal drie weken vergt teveel van het geduld en het geheu gen van de gemiddelde kijker. Maar natuurlijk spelen de technische voorbe reidingen en de repetitiemogelijkheden een rol. Ideaal zou zo'n detective feuilleton zijn als het ook wekelijks kon worden vertoond, gelijk bij de luisterpelen van Francis Durbridge ge beurde. Bovendien zouden wij willen pleiten voor een vaste uitzendavond in- plaats van nu eens maandag, dan weer een woensdag of een zaterdag, maar daar kunnen wij met het huidige be stel niet aan denken. Waar blijft een wekelijks feuilleton zoals het buitenland reeds jarenlang uitbrengt We zien het er voorlopig nog niet van komen. Wat gebeurt er 1 oktober Toch staat de zendtijduitbreiding per oktober ons thans wel een dergelijk initiatief toe. De N.T.S. zou kunnen be sluiten om op een vaste dag, b.v. tussen half 8 en 8 uur, een vervolgverhaal uit te zenden. Zo'n feuilleton kan ook bij toebeurt door de omroepverenigingen worden gerealiseerd. Er zijn allerlei mogelijkheden. Hoofdzaak is, dat er vraag naar is en dat Bussum aan die vraag toch eens moet gaan voldoen. Over zendtijduitbreiding gesproken de omroepen zijn het er nog niet over eens, wat er met de toegestane vier uur moet gebeuren. Ze zullen met de N.T.S. ge deeld moeten worden, dus er blijven per organisatie slechts snippertjes over. En alleen de N.T.S. heeft concrete plan nen een sportuitzending op zondagmid- dag. Onze journaaldienst zou natuurlijk graag een tweede nieuwsuitzending ver zorgen na afloop van het avondpro gramma, gelijk nu in west-Duitsland met enorm suces is verwezenlijkt. Daar voor is echter geen tijd en ook geen geld genoeg in ons land. Het is natuurlijk belachelijk, dat twee miljoen kijkers nog maar een paar uur per dag mogen kijken naar hun kost bare toestellen en de regering zou best meer tijd kunnen toestaan, maar gezien de trage gang van zaken in Den Haag vrezen wij, dat we het komend seizoen niet veel meer zullen krijgen dan een vervroeging van het aanvangstijdstip. Veel meer zendtijd nodig. Onlangs nog hebben wij er opgewezen, dat het hoog tijd wordt onmiddellijk de zendtijd met royale opzet te verrui men. Alle kinderen (en vooral hun ouders) snakken naar een kinderfilm matinee op zondag, talloze sportenthou- siasten wensen een kijkje op belangrij ke sportevenementen op zaterdag of zondag, vrijwel elke toestelbezitter in het oosten en zuiden kijkt op de uren dat Bussum niet in de lucht is, naar België of Duitsland. Voor de vrouwen is vrijwel geen inte ressant eigen programma beschikbaar, ook zij willen wel eens een middagje iets zien, dat speciaal voor hen wordt gepresenteerd. We denken maar aan huishoudelijke voorlichting, mode, naai lessen, warenkennis vooral. Er zijn nu bijna twee miljoen vrouwelijke verre kijkers, zij mogen heus wel een eigen kijkmiddag krijgen Als er geen tweede journaal kan ko men, waarom dan geen nieuwslezer van de radio-nieuwsdienst in het beeld ge bracht om half elf 's avonds Dan kunnen de televisiekijkers mee profiteren en behoeven zij niet tijdelijk de t.v. af en de klankradio aan te zet ten, met alle kansen op vergeten. Kortom, er is nog veel te wensen. Maar 't zal wel bij wensen blijven. niet op. Dit kwam hoofdzakelijk door dat keeper J. de Ruiter in een geweldige vorm stak. Na het tweede doelpunt nam S.E.C. het heft stevig in handen, maar de achterhoede van Baarn was niet te passeren. El verding en Van Kooij waren wel op gesteld maar zij speelden niet mee. Brouwer stond nu op de linksbuiten plaats en Hodde was rechtshalf. Uitslagen S.E.C. 1Baarn 1 0-2. Oranje Wit—SEC 4 3-1. Hoogland aS.E.C. a 2-0. S.E.C. dAmersf. Boys d 6-0. S.E.C. c—K.V.V.A. B 4-3. S.E.C. AAmsvorde A 2-1. S.E.C. B—Qulck B 1-4. C.J.V.V. b—S.E.C. b 1-3. S.E.C. 2—S.E.C. 3 6-2. MIXED HOCKEY CLUB SOEST. De belangrijke wedstrijd om de boven ste plaats tussen het eerste dameselftal van M.H.C. en Amersfoort is met gering verschil door de Amersfoortse dames gewonnen. Direct na het beginsignaal wist de Amersfoortse midvoor gebruik te maken van het feit dat zij even on gedekt stond en zij scoorde het eerste doelpunt. Hoewel de Soester dames in de eerste helft zeker niet de minderen van de Amersfoortse speelsters waren, werd het toch 2-0. Cocky de Beurs scoorde voor rust het enige Soester doel punt en na rust werd niet meer ge scoord. Het tempo lag in de tweede helft veel lager en de verdediging vormde het beste deel van het Soester team. Het tweede damesteam won met 3-1 van Kampong 4. Het is jammer dat dit team de competitie zo slecht begonnen is, want nu werd gemakkelijk gewonnen van het elftal waartegen de vorige maal een 0-2-nederlaag geleden werd. De Kampongdames vonden in hun op mars naar het Soester doel steeds een stick op hun weg en meestal was dit de stick van Jet van Til of Ester Kör- mann Rudi. Brillen met en zonder recept. SOEST-ZUID. Leverancier voor alle ziekenfondsen. Bij een aanval van Kampong kreeg Sas- kia Jiskoot de bal zo hard tegen haar hoofd dat zij het veld moest verlaten. Zij kwam echter spoedig terug en maak te na een soloren het eerste doelpunt. Het tweede Soester doelpunt werd uit een corner door Irma Espeet gemaakt en in de tweede helft maakte Hetty Spo- renberg de derde goal. Het derde damesteam won met 3-0 van Amersfoort 4. Na een wat slap begin kwamen de Soester dames geleidelijk beter op slag en ondanks een nume rieke minderheid (10 tegen 11) werd driemaal gescoord. Lidy van Weering (2) en Christel la Verge maakten deze doelpunten. Het vierde damesteam moest het opnemen tegen een veel sterkere tegen standster en verloor met 1-5. Het Soes. ter doelpunt werd gemaakt door Phil lis Koopman. Dat de Schaerweyde-da- mes vijfmaal doelpuntten lag zeker niet aan de Soester keepster, Marian Martens die haar doel uitstekend verdedigde. Heren 1 sleepte in Amersfoort twee kostbare punten in de wacht. Er werd vrij fors gespeeld en Amersfoort had een lichte veldmeerderheid. D'e Soester heren waren echter zeer gevaarlijk, maar het duurde tot 12 minuten voor het einde voor Piet Moree het enige doelpunt van de wedstrijd scoorde. Hij deed dit uit een voorzet van Hans Even huis. Een groot aandeel in de overwin ning had de Soester keeper Mario Lock, die zijn doel brandschoon wist te hou den. Het tweede herenteam speelde tegen Amersfoort 5 en won met 3-1. Het is jammer dat de kampioenskansen van dit elftal vorige week in rook opgingen. Zondag werd weer getoond dat dit team een goede wedstrijd kan spelen. De achterhoede met Klein Nagel voort en Muntinga was uitstekend op dreef en in de voorhoede waren Ric de Cneudt en Erwin Hinderdael de makers van de doelpunten. Hinderdaal scoorde twee maal uit voorzetten van aanvoerder G. Geijtenbeek. Soest 3 verloor met 1-6 van Laren 6. Laren was sterker, maar kreeg met deze grote overwinning wel iets te veel. De invaller-keeper C. P- van Asselt hield meer ballen uit zijn doel dan er ten slotte ingingen en dat was al een gro te verdienste want van huis uit is hij geen doelverdediger. Het veteranenteam verloor met 1-2 van S.C.H.C. 8. Het was een goede en snelle wedstrijd van de Soester heren tegen veel jongere spelers. De achterhoede blonk uit. Spil G. Hinderdael en de backs du Mee en Oskamp veegden de Soester d-oelhelft menig keer schoon. AANRIJDING. De bromfietser W. D. reed op de Braam- weg tegen de geparkeerde auto van M. v. B., die hij te laat opmerkte. De brommer werd licht beschadigd. N.V.V.-FEESTAVOND IN EEMLAND. Zaterdag is er een N.V.V.-propaganda- feestavond gehouden, georganiseerd door de Soester bestuurdersbond. Er was een gezellig Tutti-Frutti-programma, ge bracht door Mas Bes en zijn gezel schap. De heer P. Grift, voorzitter van de bestuurdersbond, sprak het openings woord. Hij sprak er zijn vreugde over uit dat er zoveel belangstelling voor deze avond was en dat ook vele onge organiseerden aan de uitnodiging tot het bijwonen van deze avond gehoor gegeven hadden. Het N.V.V. heeft thans 506.000 leden, maar toch blijft het devies, dat ieder lid een nieuw lid moet aanbrengen en dat hij die nog geen lid is, zich moet aanmelden. Tenslotte wekte de heer Grift de aan wezigen op zich te melden als collec tant voor de N.V.V.-Zonnestraalcollecte, welke van 13 tot 18 maart gehouden wordt. Jan Plezier stelde zich hierna voor als de conferencier van de avond en hij kondigde de vingervlugge Harry Lit aan, die met bekende wijsjes voor de juiste stemming zorgde. Het Mas Bes trio bracht hierna een aardige sketch en The Chromonicats, drie harmonica spelende heren en twee zingende dames uit Baarn, hernieuwden hun kennis making met Soest tot genoegen van de toeschouders. Mas Bes imiteerde kostelijk en vooral zijn parodie op Louis Armstrong was bijzonder aardig. Jan Plezier met een liedje en daarna het kolderduo De Kema's, die eerst het sprookje van Roodkapje vertelden en daarna de tra gische geschiedenis van het oude een zame kadetje over het voetlicht uit huilden. Na de pauze De Stuntbrekers, met on voorstelbare akrobatiek, een sketch en het hernieuwde optreden van The Chro monicats, Mas Bes en De Kema's. Harry Lit liet allen zingen en na de finale dankte de heer Grift voor de gezellige avond. Hij bood de dames bonbons aan. The West Boys zorgden hierna nog lang voor muziek tijdens een gezellig samenzijn. VOLLEYBAL S.V.V. Het eerste damesteam van de Soester Volleybalvereniging speelde tegen Wil helmina 2 en wist beide punten mee naar Soest te nemen. De rood-witte dames staken echter niet in hun beste vorm en de derde set moesten zij dan ook prijsgeven. De eerste set werd een 15-13-overwinning, de tweede set eindig de in een grote 15-3-zege, de derde set was voor Wilhelmina-reserves met 15-11 en de vierde set was weer voor onze plaatsgenoten met 15-12. Het meisjesteam van S.V.V.dat tegen S.S.S. reglementair won, speelde tegen Olympia 3 en won met 15-13, 15-3 en 15-7. Het derde herenteam moest tweemaal aantreden en wel tegen S.S.S. en Mon tagnards. Ondanks het feit dat het met een aantal invallers moest spelen gaf dit S.V.V.-team uitstekend partij en beide lijstaanvoerders moesten dan ook met een gelijk spel genoegen nemen. De setstanden tegen S.S.S. waren 8-1, 10-15, 16-14, 16-14 en tegen de Mon- tagnards 15-12, 8-15, 13-15 en 16-14. Het tweede en vierde herenteam wa ren minder succesvol. Het tweede team moest het opnemen tegen W.O.V.O. 1 en verloor met 1-3. De setstanden waren hier 11-15, 8-15, 15-6 en 7-15. Het vierde herenteam speelde tegen B.G. en S.V. 2. Met 3-1 bleef het Baarnse team ditmaal in de meerder heid. De setstanden waren hier 14-16, 5-15, 15-11 en 11-15. Het wedstrijdprogramma voor deze week omvat slechts drie wedstrijden voor de roodwitten. De heren moeten het opnemen tegen V-I-O.S-, het derde damesteam moet spelen tegen W.O.V.O. 2 en het tweede damesteam tegen Olym pia 3. DE SOESTER WONINGEN. Mevr. Polet, raaadslid van de P. v. d. A.- fractie, vroeg aan het begin van dit jaar, tijdens een raadsvergadering, om een overzicht van het Soester woning- bezit, ingedeeld in klassen. Dit overzicht is klaar en er blijkt uit dat er in Soest 7062 huizen zijn. Hiervan zijn 164 boerderijen, 2314 zeer eenvoudige huizen met een huur tot 480,— per jaar, 3366 eenvoudige mid denstandswoningen met een huur van 480 tot 960 gulden, 1102 betere midden standswoningen, waarvoor men 960 tot 1440 gulden per jaar betaalt en 116 luxe woningen, die meer dan 1440 gul den huur opbrengen. De percentages zijn respectievelijk 33,5, 48,8, 16 1,7. De planologische Dienst te Utrecht acht het gewenst dat in de toekomst de percentages 30, 55, 10 en 5 zullen worden. In 1947 had Soest 21988 inwoners en 4832 huizen. Dat is 1 woning op 4.55 in woners. In 1956 tot en het 1960 zijn deze cijfers respectievelijk 26029 - 6051 - 4.3 26586 - 6290 - 4.23 27075 - 6354 - 4.26 27947 - 6728 - 4.15 28531 - 7062 - 4.04. Om een overzicht te krijgen moest ge bruik gemaakt worden van de gege vens die in 1956 bij een woningtelling in Soest verkregen zijn en van de cij fers die men in de jaren 1957 tot en met 1960 kreeg. Bij de telling van 1956 waren er in Soest 5846 huizen. Er waren 2395 (42.2 °/o) zeer eenvoudige woningen, 3017 (53.1 °/o) eenvoudige middenstandswo ningen, 178 (3.1 °/o) betere middenstands woningen, 92 (1.6 luxe woningen en 164 boerderijen. Tot en met 31 decem ber 1960 werden 423 gemeentewoningen gebouwd, waaronder 20 premiewoningen en particulieren zette 937 woningen. Er werden 51 huizen gesloopt, zodat het totaal op 7062 kwam. WANDELTOCHT S.B.C. Zaterdagavond organiseerde de Soester Bromfietsclub een wandel-puzzeltocht voor paren. Er werd om half acht gestart bij hotel Bos en Duin. Er moest 6 km met een gemiddelde van 5 km per uur ge lopen worden. Het parcours voerde de deelnemers door Soest-Zuid. De uitslag was 1. A. en H. Luschen, 14 strafpunten. 2. J. van Slooten en G. v. d. Akker (52). 3. Mej. Praag en R. Wehmann (55). 4. P. Schuurs en C. Windey (55). 5. J. v. d. Akker en T. v. Slooten (56). De heer J. v. d. Bank reikte de prij zen uit. CARNAVAL MIXED HOCKEY CLUB. Er was zaterdagavond in het restau rant van het Soester Natuurbad, veel belangstelling van de leden der Mixed Hockey Club Soest voor het carnavals feest van de vereniging en er waren dan ook velen in aantrekkelijke, origi nele of dwaze costuums bijeen. Een jury, bestaande uit mevr. Felix, mevr. Van Asselt en de heer J. J. Du- mee beoordeelde de costuums en kende prijzen toe. Een medicijnman was de mooiste heer en een Kongo-neger de origineelste deelnemer. De mooiste dame was een Spaanse schone en de origineelste een soort Miss Pollepel. Een visser plus zeemeermin vormden het mooiste paar en een regenbui plus zonnestraal het origineelste paar. Een hartenvrouw, een negerin en een eend kregen troost prijzen. Een gezellige Amsterdamse band zorg de voor muziek. In het koude seizoen is de zomers dik wijls zo verguisde mantel onze trouwe metgezel. Geen van ons zou dan graag zonder mantel zitten. Het is volko men begrijpelijk dat de couturiers aan dit nu zo onmisbare kledingstuk voor alle dames, veel aandacht besteden. We zien dit jaar ook weer opvallend fraaie modellen en de ontwerpers heb ben hun fantasieën de vrije loop kun nen laten. Naast bont, het wintermateriaal bij uit stek, zien we mantels van allerlei wol len stoffen in diverse genres, zowel ge kleed als sportief. Al zijn ze er wel, toch zien we niet zoveel donkere man tels in de collectie als vroeger het geval was. Andere, wel gedekte tinten, maken momenteel veel furore, waar onder bijvoorbeeld veel wollen tweed jassen. Die staan vlot en sportief. In het gekledere genre vinden we fraaie zware stoffen, maar één viel ons wel bizonder op, te weten een interessante mantel in breisteek in een genre dat wij reeds bij Dior zagen, maar nu in ons land door maison de Bonneterie ge presenteerd wordt, gemaakt van een pluiziger fraaie wol en in twee kleuren, namelijk zacht bruin en beige, waardoor er een streepdessin ontstaat. Opvallend is de leuke grote kraag, die de mantel een apart cachet geeft. Ook de omgeslagen manchetten geven er iets royaals aan. Het is werkelijk een fantastische mantel, die ons heerlijk be schermt tegen de winterse koude.

Soester Courant | 1961 | | pagina 5